Keurig Passen Prima Kwaliteiten Lage Prijzen WIJ GARANDEEREN: X Toen de herder Maandagavond zyne schapen thuis bracht, bleek het, dat een melkschaap van den koopman D. was achter gebleven. Een onderzoek werd ingesteld, doch het kon niet worden opgespoord. Plaatselijk Nieuws Ik had vandaag een boffie, 'k Kreeg een fiest op RA VENSWAA Y'S LETTERS-KOFFIE, Nu rook ik ook de En trap daarbij op m'n gemak. is ten einde, 't weder was zéér gunstig. Gaat nü Uw COSTUME koopen op MAAT of GEREED bij de bekende Kleedingzaak te Gorinchem De OPRUIMING van dames- en heerenconfectie duurt voort tegen ongekend lage prijzen BAHLMANN GORINCHEM. Ten einde verdere meeningsver- schillen ter zake te voorkomen verzoekt de Kantonrechter te Heusden ons het volgend schryven van den Heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord Brabant aan den Burgemeester van Heusden te willen opnemen. Het luidt als volgt In antwoord op Uw nevenvermeld aan zijne Exellentie den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw gericht schrij- vëri heb ik de eer U namens dien Minister te berichten, dat de vergunning, ais be doeld in het tweede lid van art. 6 van het Koninkiyk Besluit van 6 Februari 1911 S. 45, zooals dit artikel luidt na zyne wyziging bij Kon. Besluit van 1 Augustus 44)27 S 285, een persoonlijk karakter draagt en dat het noodig zal zjjn, dat de naam van dengene, die op de hondenkar mag plaats nemen op het nummerbewijs wordt vermeld. Openbare vergadering van den Raad der gemeente op Maandag 30 Juli, des avonds 8 uur. Aan de orde 1. Beëediging van het nieuw gekozen raadslid, den heer B. Stap. 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Aanbieding der gemeenterekening en der rekening van het vleeschkeurings- bedrjjt, beide over 1927. 5. Wyziging gemeentebegrooting 1928. Dinsdagavond had in «Het Wapen van Amsterdams de definitieve oprichting plaats van de Tooneel-vereeniging «Ons Klein Tooneel*. In het bestuur werden gekozen de heeren J. H. Ruger, voorzitter F. Schmiehusen, vice-voorzitter J. C. Deur- loo, secretaris en C. P. de Reus, penning meester. Het le elftal «Juliana* speelt a.s. Zondag op de Serie-wedstrijden, uitge schreven door «Juliana* te Baardwijk, tegen liet 2de elftal «Qaick* uit Waalwijk. Donderdag a.s. hoopt de Knapen- vëreeniging «De jonge Gardes alhier, een plezierreisje te maken naar Nijmegen. AALBURG. Dinsdag, 31 Juli, des avonds om zeven uur (O. T,), hoopt de iteer Schoonderbeek uit Ermelo in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. ALMKERK. Bedankt voor het beroep «laar de Geref. Kerk te Waardhuizen, Gand. v. d. Weg van Dordrecht. A.s. Woensdag 1 Aug. zal alhier het reeds aangekondigde Oranjefeest een aanvang nemen. Om 1 uur (O.T.) zullen hiervoor de kinderen van alle scholen op 't terrein aanwezig moeten zijn om aan den optocht met versierde fietsjes, kruiwagens, poppen wagens, enz. enz. deel te nemen, vooraf gegaan door de Fanfare «Nooit Gedachte alhierterwijl na dien optocht de kleinen aan verschillende spelen kunnen deel nemen, waarna de tractatie's volgen. 2 Aug. 's morgens 9 uur (O.T.) zullen de volksspelen een aanvang nemen, welke spelen reeds op de programma's zijn voor gesteld, waarna des avonds concert zal worden gegeven door het gunstig bekend staand Muziekgezelschap «Oefening en Uitspanning* van Wjjk. Tenslotte zal dit feest beëindigd worden met een schitterend vuurwerk. Wij willen hopen, dat het Oranjezonnetje ons helpt om deze dagen zoo goed mogeljjk C,<s doen slagen. A.s. Dinsdag 31 Juli, n.m. 2 uur hoopt de Raad dezer gemeente in een openbare vergadering byeen te komen. AALST. Vrydag is op last der Justitie taeslag gelegd op de bescheiden der Ned. Herv. Kerk alhier, waarvan de heer J. O., welke Maandag j.l. plotseling is overleden, Administreerend Kerkvoogd was. ANDEL. Aan A. Tankens alhier is op gedragen het bouwen van een dubbel woonhuis voor Gebrs. van Ryswyk te Wyk vqor f3750. De Heer A. van Houwelingen alhier is toegelaten tot de le klasse der Chr. Kweekschool te Gorinchem. Aan het boveneind alhier had een aanrijding plaats tusschen een luxe auto vaii Garstman uit Giessen en een fruitkar vato Timmermans uit Veen. De auto werd beschadigd. Procesverbaal werd opgemaak. Aan het Gymnasium te Gorinchem ts van de 5e naar de zesde klasse bevor derd de heer A. Mans alhier. 'BRAKEL. De bewoners der Nieaw- «traat alhier werden opgeschrikt door fcrandgeroep in hunne omgeving. Al da delijk bleek, dat een schuurtje aehter de woning van de Wed. d. V. alhier in lichte laaie stond. De vlammen sloegen door het dak heen, vóórdat iemand iets ervan gemerkt had. Nadat de eigenares reeds had geprobeerd met emmers water de vlammen te dooven, hetgeen niet meer mogelijk was, kwam al spoedig de brand spuit ter plaatse en gelukte het door krachtige maatregelen den brand te blus- scben en het {gevaar voor de omliggende perceelen te doen wijken. De oorzaak van den brand is vermoedelyk het vallen van voor uit een fornuis dat in het schuurtje stond. Het gebouwtje werd zoo goed als geheel verwoest. Het ongeval kan echter als gelukkig afgeloopen be schouwd worden, gezien den vry sterken wind en den korten afstand van andere huizen. Door de oudste leerlingen der O.L. School alhier werd onder leidiDg van het onderwijzend personeel een reisje gemaakt naar Den Haag en Scbeveningen. Reeds om 7.35 uur vertrok men uit Gorinchem met den trein. In Den Haag werden de gebouwen der Staten Generaal, de ridder zaal, paleis, gevangenpoort enz. bezichtigd, benevens ook het bekende panorama Mes dag. De kinderen hadden geen oogen genoeg. Een rondrit door de stad werd gemaakt, waarby het Haagsche Bosch en de Sche- veningsche Boschjes bezocht werden en het Huis ten Bosch. Intusschen waren tracta- ties en maaltyden verorberd. Ook de zee was een groote verrassing, alsmede de winkels in Den Haag, vooral de »Bijenkorf«. Bij de thuiskomst wachtte een groot aantal menschen de kleinen en hunne leiders op. Een mooie dag is voor de schooljeugd weer gepasseerd. G. V. Kooy alhier, werkzaam op de kalkzandsteenfabriek te Gorinchem, werd door vrykomende stoom uit een ketel weggeslingerd en opgenomen met ontwrich ten schouder en gebroken ribben. Zyn gezicht en haDden waren danig door de ontsnappende stoom verbrand. In zorgelijken toestand is hy in 't ziekenhuis opgenomen. DRUNEN. Veiling 24 Juli. Op de veiling van fruit en groenten werd besteed voor roode bessen 2227 cent per pond, frambozen 61 cent, peren janbaasjes 6 cent, 2e soort 4 cent, tuinboonen 4—4, cent, wagenaars 31 cent, boterboontjes 27 cent, doperwten 1215, cent per kilo, groene komkommers 69, cent, 2e soort 44 cent per stuk, bloemkool 613J cent, savoyekool 3J cent, roode kool 5—8 eent, meloenen 25—45 cent, tomaten 7,8, cent, 2e soort 4£ cent, appelen 30 cent, aardappelen 8| cent, poters 4 cent per kilo, perziken 48 cent per stuk, aardbeien 10—23J cent per pond, rabarber 4| cent. )^,DRONGELEN. Het Bestuur van het Algem. Groene Kruis afd. Drongelen benoemde in hare Zaterdag jl. gehouden vergadering als Wijkzuster voor hare afd. Zr. J. P. Kievit, met ingang van 15 Sept. a.s. Moge deze Zuster, welke in 't bezit is van alle vereischte diploma's, tot heil van onze vereeniging en hare leden werk zaam zyn. Tot plaatsvervangend Zuster in deze va cature doet tot dien datum dienst Zr. G. v. Doveren uit Wijk, zoodat onze patiëaten in deze Zusterwisseling toch steeds de goede en zoo zeer gewilde huisverpleging niet behoeven te missen. EETHEN. Woensdag slaagde voor het diploma costuum-naaien en knippen Mej. F. Branderhorst alhier. Zij genoot hare opleiding aan de R.K. Huishoudschool te 's Bosch. GENDEREN. De langdurige droogte doet zyn invloed gelden op verschillende gewassen. Vooral de aardappelen lyden er sterk onder, zoodat de opbrengst wat het kwantum aangaat op z'n best wel by het middelmatige zal blijven. De bieten lyden indirect ook veel van de droogte, daar vele bieten door luizen zijn aangetast. Gras is er zeer weinig, tengevolge is de handel in rundvee slap. Een goed exem plaar is echter nog wel aan een goede prys te plaatsen. De vette varkensprjjzen zyn vrywel constant 32, k 33 cent per pond levend gewicht. Daar echter de maïs- prijzen weer hooger zijD, is van een be hoorlijke winst geen sprake. Biggen gelden 10—15 gulden, een prys die den fokkers ook niet veel winst zal brengen. NEDERHEMERT. Op het 26 dezer gehouden examen, uitgaande van de vereen. «Handelskennis* tot het verkrijgen der akte boekhouden, slaagde de heer W. Knoop, Hoofd der school, alhier. BRENGEN Bet 387»te EXTRA CADEAU 1. uitgereikt POEDEROIJEN. Uit goede bron ver nemen wij, dat alhier een mannenkoor is opgericht, met name «Ons Genoegen*. Het tot nu toe toegetreden ledental is 24. Voorloopig bestuur is samengesteld uit de volgende heeren G. van Giessen, Voorzitter G. v. d. Anker, Secretaris Ant. van Andel, Penningmeester. Wy hopen, dat de vereen, moge groeien en bloeien en vele nieuwe leden zich nog op zullen geven. Bij het bestuur bestaat daartoe gelegengeid voor jongelieden boven de 16 jaar. SLEEUWIJK. Woensdag j.l. behaalde de zangvereeniging «Juliana* op het Nat. Concours* voor muziek en zang een 3de prijs in de 3de afdeeling. VEEN. By de Dinsdag gehouden ver- kooping van vroeg fruit door de Veiling vereniging waren de pryzen niet hoog. Het fruit is tengevolge der droogte klein gebleven. Er werd besteed van 3 tot 5 cent per K.G. y Voor de groene noten, welke met bestemming voor Engeland worden opge kocht, wordt betaald tot 60 ct. per K.G. De voorraad is schaarsch. WIJK. Wegens het bedanken van het raadslid J. van der Pol komt in diens plaats in aanmerking de heer H. Bouman te Wijk. Of deze zyn benoeming zal aanvaarden, is nog niet bekend. Heden Vrijdagavond zal door de stemgerechtigden van den Polder van Wijk een vergadering worden gehouden ter be spreking over inwatering m den Polder, daar deze thans met de aanhoudende droogte zeer weinig water heeft. Het is te hopen, dat een goede oplossing zal kunnen worden gevonden. Voor het op 14 en 15 Jani j.l. gehouden examen Boekhouden vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbe- HEUSDEN. Den Heer A. de Graag lioopt heden Vrijdagavond uur ia het Wapen van Amsterdam" een simaltaan- Béance te geven, -waarbij hij alle dïelr Siemers één schijf winst geeft; dedname .vrij. Borden aanwezig. CAPELLE. Door het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid." is besloten in deni loop van dezen zomer weder oen drietal concerten te geven en wel in de Nieuw> straat, op de Nieuwe vaart en in de Kom De in het cafe van mej. de weduwe A. v. d. Haart alhier gevestigde post- duivenvereeniging „De Luchtvaart" hield ijj 1. Zondag een wedvlucht vanuit Vil voorden met den volgenden uitslag: A v. Moergestel 1, 3, 4A. Zwart 2 A. Versteeg 5, 6, 7H. Dekkers 8, 10P, Nieuwenhuizen 9 en H. v. Kampenll. Tot leden der arbritagecommissie van de afd. Sprang-Capelle van de Eerst? Ned. Maatschappij voor Ziekenhuisver- pleging zijn gekozen de heeren Dr. Ph. J. Kohier, R. Middelkoop en Dr. S. Waardenburg. Bij de j.l. gehouden examens aan de Normaalschool te 's Hertosrenbosch werden uit deze gemeente toegelaten tot de le klasse J. Oerlemans, bevorderd tot de 2e klasse D. voor de Poorte en tot de 3e klasse W. Treffers. In liet cafe van den heer J. Tref fers alhier is een spaarkasyereenieing op gericht. i De heer A. Dekkers te Loonsclien- drjk heeft zijne benoeming tot kerkvoogd der Ned. Herv. gem. aldaar aangenomen. De vanwege het bestuur der Chr. school a.d. Loonschendijk gehouden col lecte voor aanschaffing van een orgel in de school heeft circa f 200 op ge- tracht. Een wbord van hartelijken dank aan allen, die er het hunne hebben toe T ij gedragen om deze inzameling van gel den te doen slagen is hier zdcer wel op zijn plaats. 'sGRAVEMOER. Bij de alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen eener vil la voor rekening van den heer F. M. Valk werd ingeschreven de hoogste Kersten en Verduin te Raamsdonksveer f 23750 laagste J. A. Blom 's Gravemoer f 18915.— het werk is nog niet gegund. Het bestuur der Tuin- en Land bouw vereeniging alhier, besloot om bij genoegzame deelnamen in den aanstaan de winter een cursus te houden in vee- verloskunde. De heer van der Werf die renarts te Raamsdonksveer heeft zich bereid verklaard deze cursus te geven MEEUWEN. De heer A. D. van Buuren alhier betaalde op de groote tentoonstel ling te 's-Gravenhage, bij de dressuur- proef van een ruiter van een landelijke rij vereeniging, met Kebina de le prijs. NIEUWENDIJK. Het zoontje van J. O. kwam op straat te vallen, waardoor hij een stuk glas in zijn hand kreeg, zoo idat de hulp van dr de Vries werd in geroepen. j y Naar men ons meedeeld? is met de machinalekaasbereiding aan de zuivelfa briek „Altena" proef gedraaid, met een schitterend resultaat. Dinsdag moest bode II. uitwijken met paard en wagen, voor 1 en auto Daar hij evenwel niet bemerkte dat de schuurdeuren van den landbouwer D. half open stonden kwam hij met den wagen daar mede in aanraking, met het gevolg dat de wagen stukken bekwam M. H. die met de fiets langs den wagen reed, kwam onder het paard terecht, de fiets werd totaal verbrijzeld. Deze week werden aangevoerd 6800 eieren men besteedde f 5.80—6.20 per 100 stuks. Dinsdag vierde onder groot? belang stelling J. Groeneveld Az. en C. de Jong hunne 40-jarige echtvereeniging, er Werd dien dag veel felicitatie gebracht. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse der Chr. Kweekschool de heeren J. Wisse en G. Heijstek. Benoemd tot Bedrijfsconfcioleur aan de Coöp. Zuivelfabriek en melkinrichting te Èefde bij Zutphen de heer M. C. v Helden alhier. De laagste inschrijver voor de af rastering van het concours terrein en verderen werkzaamheden was de firma Gebr. van Andel alhier. SPRANG. Onder vele blijke van belang stelling werd j.l. Woensdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen J. 11. Bol- |der aan den schoot der aarde toever trouwd. Door de leden der Ned. Hbrv JoEQgelingsvereeniging op G. G. „Timot- heus" werd de kist grafwaarts gedragen. Namens genoemde vereen Sprak haar voorzitter de heer Adr Janson enkrie weerde van nagedachtenis die den over ledene schetste als een getrouwlid der vereeniging. Door den consulent Ds. Lou- we Kooijmans werd gewezen op den ernst des levens. Door een neef van den over ledene de heer Jac Vos Pzn. werd een woord van dank gesproken voor de eer zijn overledene oom bewezen Door de J.V. werd een krans op het graf neer gelegd Diep onder den indruk verlieten de ralrijk aanwezigen den dcoden akker. Van den landbouwer G V. ge raakte een zijner paarden met den poot in den prik draad verward waardoor bet zuike verwondingen opliep dat het moest worden afgemaakt, voor genoemde een heele schadepost Met goed gevolg is door de leer lingen L. Kruif Czn. examen afgelegd ien de: 3de naar de 4de klasse aan de U.L.O. school te Waalwijk, bevorderd. Van icL-i le naar de 2de klasse J. Paulidj*3, J. J. Dalmaijer en B. L. Dalmaijer. BERGEIJK STUFK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2