Iliimenland PUROL Plaatselijk Meuws Onder de maaimachine. Toen een eehtpaar te Baek gisteren aan het korenmaaien was, kroop het drie-jarig zoontje, dat'mee was genomen, ongemerkt in het koren, met het ongelukkig gevolg, dat het door de maaimachine werd gegrepen en beide beentjes afgesneden. Het kind is naar het ziekenhuis te Emmerik over gebracht. Auto te water, Een auto, bestuurd door den heer Burger, uit Hilversum, reed door een defect aan da stuurinrichting, even buiten Naarden in de Wetering. De auto stond met de wielen boven water. De veehouder Pronk, die tegenover de plaats van het ongeval woont, begaf zich direet te water en wist den heer B,, dia met zyn hoofd in de modder zat, te redden. De tweede inzit tende, de zoon van den heer B., wist zich zelf in veiligheid te stellen. Een mijn in het net. De van de visschery te IJmuiden terug gekomen stoomtreiler IJM 232, Westland, heeft tijdens het visschen op de Noordzee een myn in het net opgehaald. Met veel beleid heeft de bemanning het gevaarlijke monster uit het net weten te verwijderen, waarna het aan de zee werd terugegeven. Oudheidkundige vondst. Bij het graafwerk voor de uitbreiding der magazjjnen van de firma Vrocm en Dreesmann te Venlo, beeft men in het hartje van de oude stad eenige Romeinsche urnen en Saksisch aardewerk opgedolven, alsmede eenige scherven met het jaartal 1593. o— Eon krasse baas. De oudste inwoner vaD Zevenhoven, de 92-jarige J. Stolwyk, was dezer dagen nog aan het »kroozen« van slooten. o Verdronken. Te Vreeland a.d. Vecht is het 3-jarig zoontje der fam. M. in het water der Kortenhoefsche Sluis geraakt en verdronken. f 700 ontvreemd te hebben. Op een ge deelte daarvan kon nog beslag worden ge legd. Het onderzoek duurt voort. O— Vliegramp te Heerlen. Vliegtuig valt in een tribune. Vier dooden, tal van gewonden. Zondagmiddag is tydens een vliegfeest te Heerlen, een Daitsche machine op een tribune gestort. De machine, de Klemm- Dfimler D 572, werd bestuurd door den piloot Gesier uit Bonn (Dnitschlaod). Van deze machine werkte voor het opstijgen de motor niet regelmatig. Na een kort onderzoek giDg de piloot evenwel toch de lucht in voor het geven van een demon stratie in het uitwerpen van postzakken. Toen de machine eenmaal boven het ter rein gecirkeld had, weigerde de motor. De vliegmachine kwam in glijvlucht naar beneden en kwam op de tribune neer. Drie personen uit het publiek werden op slag gedood. Het waren mevr. Schrok- hen uit Heerlen en de heeren Debeye uit Schinnen en Meex uit Brunssum. Zwaar gewond werden een viertal personen, twee zeer ernstig, die waarschijnlijk zullen over lijden. De vliegmachine is totaal vernield. De piloot, die slechts lichte verwondingen opliep, is in arrest gesteld. O Een dievenbende in een hel. Een talrijke politiemacht heeft, onder leiding van een burgemeester, een klopjacht gehouden op personen, die niets goeds in hun schild voerden, in de aan Limburg grenzende bosschen van Scherpenseel. De politie ontdekte hun verblyf, be staande uit een keurige onder- en boven- grondsche inrichting, verscholen tusschen het loover van boomen en struikgewas in de buurt van Rimborg. Verschillende per sonen konden worden gearresteerd, die reeds meermalen met politie en justitie hadden kennis gemaakt en die onze over buren, »schwere Jungent noemen. De heeren waren flink bewapend met dolken ploertendooders en inbrekerswerk tuigen. Ze leefden van diefstal en roof en zitten nu achter slot en grendel. Ze hebben bekend zich schuldig te hebben ge maakt aan vele en velerlei diefstallen, óók in de Zuid-Limburgsche mijnstreek. o Afpersing. By de politie te Amsterdam is aangifte gedaan van een poging tot afpersing, ge pleegd door een 24-jarigen handelsreiziger. Hy vroeg zyn patroon alleen te spreken in diens kantoor aan de schalk burgerstraat. Toen de beide mannen bij elkaar waren vroeg de reiziger aan zijn patroon een be drag aan loon, dat hg naar zijn meeniug nog te vorderen had. Ook eischte hij een borgstelling van f 1000 terug. De patroon weigerde echter. De handelsreiziger greep zijn patroon toen aan en er ontstond een worsteling. Een der buren, die het lawaai hoorde, kwam toeloopen en scheidde de twistenden. De politie heeft den reiziger in bewaring gesteld. —o - Te ver in zee gewaagd. Twee kinderen verdronken. Van een in de gemeente Egmond aan Zee badende groep kinderen der Chr. Va- cantiekolonie, zyn twee kinderen, die zich te ver in zee hadden gewaagd, door den stroom meegetrokken. De begeleidende juffrouw en een badknecht begaven zich dadelyk te water, spoedig gevolgd door een lid van de reddingsbrigade. Laatst genoemde kon ééa der kinderen, alsmede de juffrouw, die zelf in levensgevaar ver< keerde, op het strand brengen. Dadelijk zijn pogingen in het werk gesteld om bij het kind de levensgeesten op te wekken, doch het mocht helaas niet meer gelukken. Enkele uren later is het tweede kind aangespoeld, niet ver van de plaats, waar ze beiden te water geraakt waren. Het eene kind is afkomstig uit Hilligersberg, het andere uit Delft. Beide waren onder gebracht in het vacantiekoloniehuis »Zey- huisc van de Christelijke Vereenigiog. Inbrekers gearresteerd. De politie te Baarn heeft de daders van de inbraak aan den Kettingweg weten op te sporen. Een hunner, een Amsterdam mer, bekende zilverwerk ter waarde van Ernstig auto-ongeluk. Auto rijdt op een groep kinderen in. Een doode twee gewonden. Men meldt uit Zandvoort Zondagavond omstreeks half zes is de luxe auto, bestuurd door den heer Etp, door onvoldoende functioneeren der remmen met groote vaart op een groep menschen, ingereden. Daze menschen stonden voor een gesloten overweg by het station Sant poort. Drie kinderen werden gewond. Een dezer, het ongeveer 12-jarig jongetje van den heer L inspecteur van politie te Haar lem, is een half uur na het ongeluk aan de gevolgen overleden. De andere kinderen zijn licht gewond. De auto is door de politie in beslag geDomen. O Een ondankbaar wielrijder. Einde Juli leende een inwoner van Be verwijk op een avond zijc fiets uit aan een persoon, die nog gaarne Haarlem wilde bereiken. De laatste trein en autobus waren reeds vertrokken. De Beverwijkenaar ondervond, »dat ondank 's wereldsloon is«, want de fiets zag hy niet terug. Hij stelde de politie met het geval in kennis. Deze slaagde er in J. Chr. M. te Hilversum aan te houden als den ver in oedeljjken dader, Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat M. de man waa die van de Beverwijksche edelmoedigheid misbruik had gemaakt. Bovendien had hij nog 6 maanden gevangenisstraf te onder gaan. De geleende fiets had hy te gelde gemaakt. De ramp te Paloeweh. Nadere berichten omtrent de ramp op Paloeweh melden, naar Aneta schynt, dat de kampongs üawa, Kere, Lito, Oalomala, Djioea, Poö, Wona, Baoe, Lenggo en Wad- ja onder lava bedolven werden. Beroofd. Bij de politie te Rotterdam heeft de 30-jarige Finsche machinist H. R. van het s.s. jRegulusc aaogifte gedaan, dat hg in een danszaal aan den Schiedamsche Dijk een portefeuille, inhoudende 4500 Finsche marken en f 20 aan Hollandsch geld is kwijtgeraakt. Autobus tegen een muur gereden. Zondagmorgen is een groote A.T.O.-bus, welke den dienst onderhoudt tusschen Gor- kum en Dordrecht, met groote vaart tegen het huis van den heer Boer te Sliedrecht gereden. De voorgevel van het huis werd geheel ingedrukt, terwyl de bus in het huis be klemd raakte. In de bus zaten, behalve de chauffeur, vier passagiers. Een van hen, de wed. A. T., brak haar neusbeen, terwijl de drie andere personen lichte ver wondingen opliepen. De chauffeur bekwam geen letsel. De oorzaak van het ongeval is het breken van de bevestiging van de veren der voorwielen, waardoor de bus doorzakte en de stuurinrichting defect raakte. Doodelyk ongeluk. Door het schichtig worden van een paard viel de vrouw van den landbouwer G. Man- ders te Meyel (Limburg) van de kar. Be wusteloos en hevig bloedend werd ze op genomen en overleed spoedig. Toen 't paard op hol sloeg, trachtte zy van de kar te springen en kwam met het hoofd op den grintweg neer. Men kan zich de ver slagenheid van haar man voorstellen, die 't ongeluk bijwoonde. Ongeval met motorrywiel te Leiden. Te Leiden is de 71-jarige wed. Van M, geboren Z,, afkomstig uit Kleef, op den Hoogen Rijndyk door een motorrywiel, be stuurd door R, uit Den Haag aangereden. Zij bekwam een ernstige hoofdwonde en een verbrijzeld been, dat in het Ziekenhuis onmiddellijk geamputeerd moest worden. Voor haar leven wordt gevreesd. De mo- torryder werd aan het hoofd gewond. Hem treft geen schuld aan het ongeval. In een afvoerput gestikt. Een kindje van 15 maanden van de familie Ouwerkerk, wonende in de Span jaardstraat te Rotterdam, i3 ten huize van zyn grootmoeder in de Schans, door een opening in de veranda gevallen. Het jon getje geraakte met zyn hoofd in een af voerput en is daardoor gestikt. o— In een liftkoker gevallen. De 21-jorige W. van Herwet, wonende Crooswijksche straat te Rotterdam, is in de Veka-fabriek aan de Insulindestraat in een liftkoker gevallen. Met een hersen schudding en een gebroken rechterbeen is hij in het Gem. Ziekenhuis aan den Berg weg ter verpleging opgenomen. Lijk opgehaald. Te Valkenswaard is uit de rivier de Dommel het lijk opgehaald van den 38- jarigen J. de Louw, die sedert Donderdag werd vermist. —O—— Mijnopzichter doodelijk gewond. Uit Bandoeng meldt Aneta, dat in de Billiton-mynen de opzichter Carra door vallend gesteente ernstig getroffen werd. Tydens het transport is hij overleden. Doorzitten Stukloopcn Geldermalsensche Eier velling. 10 Aug. Voor de Piuimveevereeniging »Heusden en Omstreken* op de Gelder malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 7.07 Bruin f 7.32 Alles per 100 stuks. j HEUSDEN. Op Woensdag 22 Aug. zal er weder een goedkoope trein loopen naar Amsterdam vanaf Roosendaal over Tilburg— WaalwijkDrunen-Heusden— Vlymen. In den prijs der plaatskaarten is een bezoek aan Artis inbegrepen. De prijzen bedragen voor heen en terug van de stations Tilburg tot en met Vlymen 2e klasse f 3.50 en 3e klasse f 2.65. Plaatskaarten zijn tot een beperkt aantal verkrijgbaar aan ge noemde stations vanaf heden, terwyl de verkoop op Dinsdag 21 Aug. wordt gesloten. De trein vertrekt uit Waalwyk 7.14, uit Drunen-Heusden om 7.23 en uit Vlijmen om 7.30. De terugreis uit Amsterdam vangt aan om 19.15 uur. Reizigers, die zich van plaatskaarten voor v. Urk en Burgemeester v. Eggelen reiken wij misschien wel hetzelfde resul- het gemeentebestuur zeer zakelijk laat. W. willen niets Sfr en m vond. Het viel spr. evenwel op dat B. en W. het met Mr. v. Urk mijnheer Meijer en burgemeester v. Eggelen zoo goed als eens waren, om de zaak te gaan be_ spreken met G-ed Staten. Voorzitter Aanvankelijk waren wij het daarover eens Bouman. Ik ben slechts een boer. Voorzitter We zijn allemaal maar boe ren dat zegt Mr. v. Urk ook, dat is hem duidelijk genoeg gemaakt. Bouman. Ik ben niet zoo geleerd als mijnheer Meijer en Mr. v. Urk, doch als ik het goed weet, vond mijnheer Meijer het ook goed, dat de zaak niet langer duurde^ verklaarde de accountant jdat het noodig was dat er een eind aan de schorsing kwam, en oordeelde het goed met G-ed. St. te gaan praten lat schijnt tot op heden niet te zijn ge beurd. Ik begrijp wel dat er voorloopig riog geen eind aan deze kwestie zal ko men. iVoorzitter. U vertelt niet alles. Bouman. Dat kan wel ik kan niet alles onthouden. Voorzitter. Ik heb mijnheer Meijer een brief laten zien en nadat deze dit^a had gezien, verklaarde hij niet meer genegen te zijn, nog naar den Bosch te gaan Bouman. Alles was in orde alleen Wet houder v. d. Velden was nog niet over tuigd. Toen hebt u een brief gehaald ten hebt dien aan mijnheer Meijer gegeven, ïiadat dezen den brief heeft ingezien is W gezegd wij hoeven niet naar Gei St. te gaan. iVoorzitter. Die brief was bewijs ge noeg dat wij niet in den Bosch moetien zijn. Bouman. U overhandigde het schrij ven aan mijnheer Meijer, ik had wel ver wacht dat u, ons raadsleden, dien brief zoudt hebben voorgelezen, dat was toch teen brief van den Commissaris 'Voorzitter. Maar niet aan den raad tiie was alleen aan mijn persoon gericht .Ik zal u 'dien nogwel eens laten lezen. U moogt hem gerust zien, doch ik heb hem op het oogenblik niet hier. v,. d. Pol. Ik krijg zeker ook weieens de eer om hem te lezen? Voorzitter. Zeker U moogt hem ook gerust lezen. v d. Volden. Ik was er oorspronkelijk togen om naar G-ed St. te gaan. Ook (mijn heer Meijer voelde er niet voor om on derlinge gesprekken met Ged St. aan te knoopen, als B. en W. hem daartoe opdracht gaven, was het iets anders ver klaarde hij. Bouman. Noemt u dat onderlinge ge sprekken. v d. Volden. Dat zeg ik niet. Ik zeg dat mijnheer Meijer er niet voor was met Ged. St. onderlinge gesprekken aan te knoopen. Ilc begrijp de houding van Ged. Si niet, die tegenwerking van hen, om Rechtvaardigheid te zoeken Door nie mand is aangetoond, dat het rapport van het. Vereficatiebureau Onjuist is Dat is door niemand aangetoond ook niet door Mr. van Urk. Deze kwam wel met teen houding van ik zal de zaak eens even klaar maken, hij gooide wel met boeken, doch waarvoor hij moest ko pten, daarmede bleef hij ingebreke, l ij heeft niets aangetoond. Aan heb eind tieieft hij en ook de Voorzitter van de TAfdeeling N oordbrabant van den Bond van gemeente-ambtenaren gezegd dat zij niet aan de cijfers van het rapport- wil den beginnen en daar loopt de zaak toch «ver, zij behooren toch aan te toontn dat het rapport onjuist is. v. Loon. Mr. v. Urk heeft de cijfers niet weerlegt omdat hij dat niet kan, omdat er geen mensch geboren is, die da t kan. Bouman. Dus mijnheer Meijer ook niet 'Voorzitter. Die heeft juist het tegen deel aangetoond, die heeft ons duidelijk (gemaakt dat het bedrag nog in de ge meentekas moet worden gestort Roza. Ik was niet van plan, lieden iets over de kwestie te zeggen, doch de loop der gesprekken dwingt mij er toe De lieele zaak draait over de déchar- geering van den Secretaris Ook Mr. v. iUrk kon daarop alleen wijzen Dit is ook het brandpunt bij Ged. Staten, door d - goedkeuring der rekening is de scere- taris.ontvanger buiten de wet komen te- Staan. Nu zou jk Ged. St. een oogen- tdi k in dien gedaclitengang willen vol gen cn zeggen ook de Secretaris staat op 3t oogenblik buiten te wet. Is daarmede het feit evenwel ongedaan? Er is duide lijk aangetoond dat het bsdrag van 1983.75 nog als een ontvangst behoort geboekt te worden, ook Mr. v. Urk kan .djt niet weerleggen. Heeft deze boeking plaats, dan is het kastekort van 1983 75 aanwezig. Dit feit staat onomstootelijk .vast. Nu is een ambtenaar door de goed. keuring gedechargeerd, maar al is dit zoo. kan men dan nog met zoo iemand sa menwerken? Ik zou als voorbeeld willen stellen een inbreker, die een bank be steelt en kans ziet met den buit naar het buitenland te vluchten, waar de wet hem niet kan bereiken. Daar zoolang blijft tot het feit verjaard is en dan te- Rug komt. Zegt men dan kom maar hier lieverd kon maar weer bij ons zit- Jten, ik geloof toch dat de meeste men- gchen dan voor zoo iemand den neus aai llen optrekken, men kan hem dan wel (niets meer doen, doch met zoo iemand (om te gaan daarvoor voelt men toch heel weinig. Ik heb even de notulen (nagegaan, doch ik ka.n er niet in vin- jden dat ik de woorden heb gebezigd, als door v. d. Pol aangegeven. v d. Pol. U hebt dat wel 'gedaan. V> hebt gezegd, dat dan het beste was v. d. Velden. B. en overijld doen en alles zoo zakelijk moge lijk behandelen. v d- PoL Zoover ik heb gehoord, kon mijnheer Meijer niet aantoon in dat de Secretaris het geld heeft. Roza Neen zoo is het niet. Mr. v. Urk zei, toon dan aan waar het bedrag is, en daarop antwoordde mijnheer Meijer ik h<et> aangetoond waar het behoorde te zijn en waar het niet is. U moet laantoonen' dat vhet is, waar het moet zijn v. d. Pol. Zij waren toch aanklagers, zij hadden moeten bewijzen dat de Se. cretaris het bedrag heeft. Roza. U moet u anders uitdrukken, wij zitten hier niet als een ombtinaar van net. openbaar ministérie of als een ad vocaat, wij zitten hier als rechters, die niet tegen een persoon ageeren, doch die het recht voor de gemeente hebben te handhaven. Als iemand, het vooral in het begin een vervelende en onaange. name zaak heeft gevonden, dan ben ik het doch, ik zal niet zeggen mijn ieel dwingt mij, want dat zou misschien in verkeerde aard3 vallen, maar mijn plichts gevoel dwingt mij te handelen, zooals wij doen. v d. Pol. Het was geen vraag aan Mr. v. Urk, dat deze zon aantoonen, dat de Secretaris het bedrag niet heeft Roza. Wat moet hij anders hier ko men doen, hij moest toch aantoonen dat het rapport van mijnheer Meijer onjuist was, doch aan de cijfers wilde men niet beginnen en daar loopt toch de zaak juist over. v. d. Velden. Ik neem het Mr. v. Urk hoogst kwalijk dat hij als Directeur van een gToote organisatie, als den Bond van gemeente-ambtenaren, zich voor zoon vuil zaakje spant. Ik noem het hier in een openbare verg. gerust een vuil zaakje. Als ik zoo iets gedaan had, als onze secretaris dan zou ik me niet tot den V erganger van onze organisatie durven te wenden, ik zou het ook niet behoeven te doen, hij zou zich daartoe zeer ze ker niet leenen. Een Directeur van een organisatie most zich niet met vuile za. ken inlaten, hij doet daarmede zijn or ganisatie geen eer aan. Ik durf dat hier openlijk te zeggen, iedereen mag da,t le zen. Men maakt mij nijdig, anders zou ik het niet gezegd hebben. Als Mr. v. Urk hier zou komen, in één geval dat een gemeente.ambtenaar werkelijk werd ver ongelijkt dan zou ik hem de deur wij zen en zou ik hem zeggen in iemand die zich met vuile zaken inlaat stel ik geen vertrouwen, hij zou liier niet behoeven komen te pleiten. Hij heeft op een lage manier gesproken over het Veri ficatiebureau, dat door Minister Kan wordt aanbevolen, U hebt dat in uw ei gen Standaard kunnen lezen. Ik vind het treurig dat nog langer wordt gepoogd het recht tegen te houden Het spijt mij evengoed als Wethouder Roza, doch ik vind de houding van den Secretaris en zijn helpers treurig. Er is één man ge weest die naar ik lioor hem een goeden raad heeft gegeven en dat is de Burge meester van Heusden, dien raad heeft liij evenwel niet op willen volgen, de an dere raadgevers zullen hem ten slotte achter de tralie's brengen. v. <L Pol. Mr. v. Urk heeft toch gezegd, dat het onderzoek van mijnheer Meijer niet volledig is geweest. v d. Velden. Als mijnheer v. Urk het rapport van mijnheer Meijer eenzijdig noemt, dat is heit, zooals Wethouder Ro za tegen hem zeide- en is zijn verweer schrift nog veel eenzijdiger, want liet bleek voldoende dat hij alleen op de provinciale griffie was geweest, zich dus niet bij de P.N.E.M. had overtuigd. v d. Pol. Ik kan er niet veel over zeggen, want ik ben niet bij de verga dering tegenwoordig geweest v d. Velden. Met allerhande leugens en allerlei bedrog wordt getracht de ïinan- tiën van de gemeente te verdonkermanen. Jan v. d. Pol heeft het in de laatste vergadering die liij meemaakte zoo recht en in alle bijzonderheden gezegd. Het spijt mij dat wij dat rechtscliapen raads lid hebben moeten missen. Het staat bij mij vast dat de sercetaris het bedrag van 1083.75 in den zak heeft, en het staat bij mij thans ook vast, oorspronkelijk was ik van andere meening, dat de secretaris er alles van geweten heeft en met op zet heeft gehandeld, dit staat bij mij thans eveneens onherroepelijk vast, daar om vind ik het meer dan treurig, dat men met alle geweld het recht voor d gemeente tracht tegen te houden. Het is een zelfde geval als indertijd met de mi- litiegelden, toen heeft G. v. d. Pol, ook mede gewerkt, omdat tot het uiterste uit te zoeken daar was hij ook voor. Maar toen kregen wij liet verwijt van den Com missaris te hooren U zoekt den Burge meester. Toen is er een schrijven op gemaakt aan Ged. St. dat door alle raads leden behalve Bouman geteekand was, daarmede zijn Wethouder Roza en mijn persoon naar den Commissaris gegaan De man is thans dood en ik zal hem niet overliegen, doch toen ik hem het schrij ven wilde overhandigen kreeg ik ten ant woord, ik ben geen brievenbesteller. Ik heb toen het schrijven aan hem voor. gelezen en daarop zei ZExz. als liet zt-o is dan veranderd de zaak wel 'een weinig, ook G. v. d. Pol had toen mede onderteekend. v. d. Pol. Het zal toen beter gemo tiveerd zijn geweest. Roza. Als het toen beter gemotiveerd was geweest, had de zaak zoo niet ge- loopen. v. Velden. Wilt U spreken over be de zaak in banden van den Oiiicïer van\ ter gemotiveerd nu. is er bet rapport van 'Jwfctitie te geven een accountant, dat was ex toen niet, Worn. bet onderzoek waarop de\ voor bet zoover was stortte de secre- N oomtteï zinspeedt is aigehoopm, be-\ taxis de ilöOO reads ia de gemeentekas v. Loon. Als Ged. St. zoo'n persoon handhaven, dan geeft het niets meer en kan men het volgend jaar wel f 4000.— nemen. Ged. St. keuren dat dan ook wel goed. Voorzitter. Ik zal het voorstel van B. en W. om de schorsing van den Sec- reiaris.ontvanger met drie maanden te verlengen in omvraag brengen. Dit voor stel wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, tegen stemden de heeren G. v. d. Pol en- G. P. L. Bouman. De heer Roza vraagt of hij nog iets mag zeggen, als een aanvulling op het geen hij heeft gezegd over de déchar pee. ring. Volgens welke déchargeering de Secretaris buiten rechte zou zijn ge-j komen en dus buiten de zaak is komen te staan. Ged. St. kaatsen thans de verant woordelijkheid terug op B. en W. die wor den aansprakelijk gesteld, die wordt het verwijt gemaakt dat zij niet op hun za ken hebben gelet. Als dat zoo is, dan zijn er nog andere lichamen, die het niet hebben gezien. In de eerste plaats de raadscommissie van onderzoek, waarvan de heeren G. v. d. Pol en G. P. L'. Bou man, de eer hadden mede deel uit te ma. ken, doch in eerste en hoogste instan- tfcr is er het college van Ged. St. die het ook niet hebben gezien. Waarom thans de schuld alleen op B. en W. geschoven en deze niet broederlijk sa- mengedeeld. De Commissie uit den raad is iets lager als B. en Wl zeg dus dat die 10 pCt. schuld treft en B. en W. een aandeel hebben van 30 pCt., dan treft Ged. St. het hoogste administra tieve gezag van de provincie 00 pCt schuld. Ik vind het kinderachtig en on gemotiveerd, dat die thans alle schuld zan zich af willen schuiven, zij hadden broederlijk met ons, arm aan arm mede de schuld moeten dragen. Het is treu rig, dat wij, zooals daar even is gezegd zoo moeten vechten om ons recht Ite verkrijgen, voor iets wat onomstoostelijk vast sfaat dat wij daarvoor zoo moeten ploeteren. Wij zullen evenwel hopen da.t aan het eind volkomen recht aan de zaak zal woTden gedaan, waaraan ik voor mij niet kan twijfelen. v Loon. Wij zullen ons recht in den Bosch niet verkrijgen, maar daar hangt er een en dat is II M. onze geeerbiedigde Koningin, die zal ten slotte recht moe ten spreken en die zal tegen ja geen neen zeggen. De heer v. d. Pol zegt dat het hein spijt dat in deze vergadering geen woor den van nagedachtenis zijn gesproken over Baron van Voorst tot Voorst de ontslapen Commissaris der Koningin io deze provincie. De Voorzitter zegt dat de kennisgeving van het overlijden aan het gemeentebe stuur was gericht, in de vergadering van het Dag. Best. is het voorgelezen. Op sommige plaatsen is liet in een raads vergadering voorgelezen op andere plaat sen ook niet. Spr. houdt niet van loftui tingen, de ontslapene was Cen goed mensch die veel voor de gemeente lieeft gedaan. Daar verder niemand het woord ver langt sluit de Voorzitter de vergadering —O—- —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2