Ifin- MODERN FOTO-ATELIER COERTSE Transpireerende Voeten tabletten bij Hoofdpijn en Kiespijn Rechtzaken VERGROOTINGEN FAMILIEGROEPEN LIJSTEN EIND B 119 - GORKUM - TELEF. 266 KODAKS PLATEN-CAMERA AMATEUR-ARTIKELEN Ingekomen de rekening van de Gezond heidscommissie zetelende te Heosden, werd met alg. stemmen goedgekeurd alsmede de bijdragen over 1927 zijnde f 43.90, werden ook vastgesteld. Voorloopige vaststelling der gemeente rekening over 4927. De Voorzitter zegt, dat de rekeniDg over 1927 gereed is en deze den Raad wordt aangeboden om voorloopig vast te stellen. Hjj wil eene commissie benoemen die de rekening met den Secretaris zal nazien. Daar niemand tegen deze commissiebenoe ming is, worden door den Voorzitter be noemd de heeren Chr. v. Herpt en J. Buis. Daarna wordt de vergadering geschorst en gaat deze in een andere kamer om de rekening met de bescheiden na te zien. Na dit onderzoek opent de Voorzitter direct de vergadering en vraagt den heer v. Herpt namens de commissie een paar kleine inlichtingen, die door den Voorzitter aaostonds werden verstrekt. De heer v. Herpt deelt mede, dat de Op de Nenjjto zijn Zondagmiddag Serg. Maj. v. d. Griendt en Mevr. van Pottum met een luchtballon opgestegen. De start. Vergadering van den Raad der gemeente HERPT EN BERN, op Vrijdag 10 Augustus 's nam. 7,30 u. VoorzitterEdelAchtb. Heer H. J van Eggelen, Burgemeester. SecretarisF. A. J. van Liempt. Aanwezig alle leden. Ingekomen een schrijven, houdende ver zoek om subsidie voor den Alg. Politiebond, werd voor kennisgeving aangenomen. commissie de rekening en bescheiden in orde heeft bevonden en stelt den Raad voor om deze in ontvangsten ad f 19064,64 en uitgaven ad f 16363,99, met een batig slot van f2700.65 van den gewonen dienst en met een inkomsten en uitgaven van f 331.70 van den kapitaaldienst voorloopig vast te stellen. Aldus wordt besloten. De Voorzitter brengt de heeren v. Herpt en Buis dank voor het nauwkeurig inge stelde onderzoek. Gemeente-begrootiog over 1929. De Voorzitter zegt, dat deze ter visie zal worden gelegd en bij de raadsleden zal circuleeren. Deze kunnen ze dan op hun gemak na zien om ze dan later vast te stellen. Voorstel van B. en W. tot verkoop der voormalige openbare school met terrein. De Voorzitter deelt mede, dat voor ver huur geen kans bestaat, daar dit is ge probeerd en er maar een gegadigde was opgekomen die een zeer laag bod heeft gedaan. B. en W. kunnen nu een goeden prijs krijgen voor verkoop en stellen daarom voor op dit aanbod in te gaan. Nadat door de leden verschillende punten zjjn besproken en toegelicht, werd met algemeene stemmen besloten de voormalige openbare school en terrein te verkoopen aan W. Kuijs, voor den prjjs van f 2500. De Voorzitter zegt, dat er met het oog op de kosten, gemaakt bjj de bestrjjding van mond- en klauwzeer, een post van ontvangsten en uitgaven moet geboekt worden op de begrooting 1928, daar hierin niet is voorzien. Wordt aldus besloten. Bjj de rondvraag vraagt het lid Bujjs, waarom de aanwijzingsborden voor de kom der gemeente aan de Zuidzjjde van het dorp geplaatst zjjn aan de uitgangen ter wijl aan de Noordzijde ze ongeveer in het midden der gemeente staan. De Voorzitter zegt, dit niet direct te kunnen zeggen, daar dit door Ged. St. wordt vastgesteld. Hij zal echter een en ander nazien en onderzoeken. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. jBossche Crt.« Kantongerecht Waalwijk. UITSPRAKEN 9 AUG. Kindei zaken. J. A. D., Vlijmen, baldadigheid, uitgest. tot 13 Sept. H. v. E., Vlijmen, baldadigheid, vrijgespr. M. B K., Sprang-Capelle, baldadigheid f 15 of 2 weken tuchtschool. K. B., Sprang-Capelle met rijwiel over trottoir gereden, f 3 of 2 weken tuchtschool *M. M. v. D. Heusden, le ry wiel zonder licht f 5 of 1 week tuchtschool, 2e rijwiel zonder refl;ctor f 1 cff 1 week tuchtschool Uitgestelde gewone zaken. G. v. B„ Kaatsheuvel, kippen los laten loopen, vrijgesproken. C. F. D. L., Vlijmen, baldadigheid, uit gesteld tot 13 Sept. W. v. L., Drunen, landbouwer, veilig heid van verkeer in gevaar gebracht (over treding locaalspoorwegreglement) f 10 of 5d. M. V., Drunen, landbouwer, kippen los laten loopen. f10 of 5 d. J. M. W., Kaatsheuvel, landbouwer 2 maal kippen los laten loopen (overtr. veldpol. regl.) 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. J. B., Kaatsheuvel, openb. dronkenschap en herhaling f5 of 10 d. A. J. V., Sprang-Capelle, landbouwer, koe los laten loopen over andermans land f 5 of 3 d. W. V,, Vijjmen kippen los laten loopen f5 of 3 d. C. v. d. H., Sprang, overtr. arbw. 2 maal f 3 of 2 maal 2 d. P. v. K., Vlijmen, landbouwer, overtr. politieverord. (hond zonder penning) f 2 of 2 d. A. R., Sprang-Capelle, overtr. arbeids wet f 5 of 3 d. H. J. J., Drunen, landbouwer, zich op hondenkar bevonden, f 3 of 2 d. J. M. B., Vlijmen, hond zonder penning laten loopen f 3 of 2 d. Chr. J. K., Waalwijk, hond zonder pen ning laten loopen f 3 of 2 d. J. v. N., Kaatsheuvel, landbouwer, le zich op de hondenkar bevonden, 2e niet voorzien van nummerbewjjs, 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. J. de B., Sprang-Capelle, veiligheid van het verkeej in gevaar gebracht f5 of 3 d. W. S., Waalwijk, persoon op hondenkar vervoerd f3 of 2 d. Th. P. v. d. L., Kaatsheuvel, schoen maker, veiligheid verkeer in gevaar gebracht f 3 of 2 d. F. v. LWaalwjjk, zijn zoontje een voertuig laten besturen, f 3 of 2 d. P. v. S., Waalwjjk, met cp bevel met motorrijtuig doorgereden, f 3 of 2 d. G. C. K.. Kaatsheuvel, op weiland ge- loopen £5 of 3 d. A. D-, Vlijmen, hond zonder penning, f 2 of 2 d. N. v. d. L Vjjjmen, hond zonder pen ning f 3 of 2 d. B. G. K., Waalwijk, verblindend licht gevoerd f 1 of 1 d. J. v. Z., Sprang-Capelle, kippen los laten loopen f 5 of 3 d. J. v. D., Drunen, overtr. Arbeidswet, f 2 of 2 d. J. W., Sprang-Capelle, overtreding Vis- scherijwet, f 0.50 of 1 d. Ch. J. K., Waalwijk, met rjjwiel over voetpad gereden f3 of 2 d. C. N. v. d. W., Vijjmen, hond zonder penning, f3 of 2 d. J. M. de W., Drunen, zich op hondenkar bevonden f 1 of 1 d. J. W. P., Waalwijk, linkerzjjde weg ge houden f 1 of 1 dag. A, M., Vlijman, hond zonder penning laten loopen f3 of 2 d. J. T., Vlijmen, landbouwer, overtreding politie-verordening (als voren) uitgesteld 13-9. A. H. B., Sprang, rijwiel zonder licht, f 5 of 3 d. P. D., Kaatsheuvel, schoenmaker, kippen los laten loopen f 2 of 1 d. L. v. B., Kaatsheuvel, openbare dronken schap, f 10 of 5 d. G. J. K., Kaatsheuvel, met rijwiel over trottoir gereden, f 3 of 2 d. M. v. D., Waalwijk, met rijwiel zonder licht, f5 of 3 d. Ch. P. G. Th., "Waalwijk, bakkersknecht, met rjjwiel over voetpad gereden, f 1 of 1 d. K. Sch., Waalwijk, niet op eerste vordering nummer- en rijbewijs vertoond, 2 X f 3 of 2 X 2 d. H. J. v. d. D., Vijjmen, hond zonder penning laten loopen, f 3 of 2 d. N. M., Drunen, zich op hondenkar bevonden, f 3 of 2 d. J. v. B., Vijjmen, vrachtrijder, gewond paard laten rjjden, uitgesteld 13-9. Joh. V., Heusden, rjjwiel zonder reflector, fl of 4 d. M. J. B., Kaatsheuvel, overtredidg Ar beidswet, f 3 of 2 d. C. B. L. M. v. E., Kaatsheuvel, als voren, f 2 of 2 d. M. Z., Kaatsheuvel, schoenfabrikant, als voren, 4 X f 5 of 4X3 d. G. J. M. S., Kaatsheuvel, niet op eerste vordering nummerbewjjs vertoond, f 3 of 2 d. Fr. L., Kaatsheuvel, schoenmaker, kippen los laten loopen, f 4 of 2 d. G. v. B.. Capelle, linkerzjjde weg ge- honden, f 1 of 1 d. H. C. v. BKaatsheuvel, met 2 per sonen op 1 rijwiel, f 2 of 2 d. A. D. H., Kaatsheuvel, kippen los laten loopen, f3 of 2 d. A. M. C. J. A. S„ Waalwijk, niet op eerste vordering nummerbewjjs vertoond, f 1 of 1 d. J. L. B., Sprang, rjjwiel zonder licht, f5 of 3 d. W. J. v. B.. Waalwjjk, overtreding vloekverbod, f 10 of 5 d. W. J. v. B., Waalwijk, openbare dron kenschap f10 of 5 d. J. v. O., Sprang-Capelle, overtreding Visscherijwet, uitlevering hengel of f 0.25 of 1 d. en f 3 of 2 d. L. G. de G., Nieuwkuijk, landbouwer, op rjjwiel gezeten een paard begeleid, f 3 of 2 d. A. R Waalwjjk, te laat bezoekers in café gehad, 13 of 2 'd. J. T., Waalwijk, te laat in café vertoefd, f3 of 2 d. A. d. J., Sprang Capelle, rjjwiel zonder rem, 13 of 2 d. Joh. H. S., Waalwijk, bakker, overtr. Politieverordening, uitgesteld 13-9. M. van G., Waalwjjk, openb. dronken schap, f 10 of 5 d. A. H. J. C. K., Waalwjjk, rijwiel zonder licht, f 5 of 3 d. M. J. v. S., Waalwijk, met rijwiel over trottoir geredeD, f 3 of 2 d. Leon. v. H., Drunen, zonder licht ge reden, f 5 of 3 d. Math. G. J. M. V., Waalwijk, met rij wiel over trottoir gereden, f3 of 2 d. J. A. K., Waalwjjk, openb. dronkenschap, f10 of 5. P. J. H. Waalwijk, als voren, f 10 of 5 d. Huisgezin ARROND1SSEMENTS RECHTBANK TIEL Vonnissen uitgesproken door den Politierechter op 14 Aug. 1928. A. K, te Zalt Bommel, diefstal, f50 of 25 d. h. 1 C. v. R., 2 M. v. O., beiden te Aalst eenv. beleediging, no 1 f 20 of 10 d. h., no. 2 ontslagen van rechtsvervolging. en transpireerende handen en oksel3 moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. Fok vee-ten toonstelling; te 's-Her- togenbosch. De Vereeniging tot bevordering der Vee marktbelangen v en het houden van Vee tentoonstellingen te 's-Hertogenbosch is voornemens Woensdag 3 October a.s. eene groote Tentoonstelling van Fokvee te hou den. Het ligt in de bedoeling om op de nieuw te bouwen «gesloten* veemarkt eene af zonderlijke afdeeling in te richten voor den verkoop van «Stamboek- en Register-vee,c Met het oog hierop meende het bestuur nu reeds een begin te moeten maken om handelaren en fokkers te laten zien op welk een hoogen trap van veredeling de fokkerjj staat in dat deel van Noord-Bra bant dat op de wekelijksche Bossche Vee markt zjjn afzetgebied heeft. Op de groote 's-Gravenhaagsche Ten toonstelling stonden zoowel landgenooten als vreemdelingen verbaasd over de tien tallen prachtige Brabantsche fokdieren. Het was een openbaring 1 Dat de eenvoudige Brabantsche boeren het zoover gebracht hadden, had men nooit gedacht. Aan ons nu om te laten zien dat de in Den Haag tentoongestelde dieren geen zeldzaamheden zjjn, maar dat de Brabantsche fokkerjj dusdanige prachtexemplaren bij honderd tallen telt en koopers ze kunnen betrekkeo in den Bosch en omstreken. Met het oog op bet landbouwbelang zul len de vele fok- en landbouwcorporaties uitgenoodigd worden tot het houden der voorloopige besprekingen en zullen de leden van het uitvoerend Comité bestaan uit voor aanstaande fokkers en landbouwers. Aan 's-Hertogenbosch om te laten zien dat haar markt een der eerste van het land is, aan fokkers en landbouwers dat in de omgeving van 's Hertogenbosch dieren gefokt worden welke niet onder behoeven te doen voor dieren van eenig ander Ne- derlandsch fokcentrum. o De Voorzitter deelt mede dat van den Minister van Financiën een circulaire ip cntvangen over inkoop van pensioenen Volgens deze circulaire heeft de gemeen te het recht om te bepalen, dat de betrokkene ambtenaar in plaats van 'jen vierde zooals tot heden, de helft van «deze inkoopsom moet betalen. De heer Gulden meent dat er geen amb. tenaren in de gemeente zijn, die er voor in aanmerking komen. De Voorzitter zegt dat er op 't oogen- fclik wel geen zijn, doch dat er we] kunnen komen. Spr. zou er zelf voor in ■aanmerking komen, hij wilde. Met bet oog op het groote bedrag aiu in koop, voelt spr. er niet veel voor, er gebruik van te maken De heer Gulden meent dat er een ter mijn voor staat, waarin men van dit recht gebruik moet maken. De Voorzitter zegt dat er .een termijn v. 2 jaar voor gesteld is. Met algemeene stemmen wordt besloten te bepalen, dat bij inkoop van pensioen, de ambtenaar do helft van de inkoopsom zal hebben te betalen. Aanbieding Gem. Begroot ing dienst 1929. Deze begrooting sluit in gewonen dienst met een ontvangst en uitgaaf van f82852.53. De Voorzitter licht toe, dat in'deze begroeting een bedrag voor onvoorziene uitgaven voorkomt van f 13375.72V2. Welk bedrag veel te hoog is, doch in dit be drag zit een bedrag van ongeveer f 6000 als verlies van het eleeft.-bedrijf welk verlies nog niet is uitbetaald. Door de I'.N.E.M. is glad werk gemaakt en het r servefons is door hen verwerkt. Het ligt in de bedoeling de f800.-- proces kosten ook uit dit reservefonds t - betalen, «én het restant, over te brengen, omdat ■anders de reserve in een jaar opgeteerd sou worden. B. en W. achten daarom de door hen voorgestelde oplossing de gezondste. Aanbieding der begrooting voor het Burgerl Armbestuur deze begroetinggeefit voor de afd. I en II eeru ontvangst «en uitgaaf aan van f3009 75. Aanbieding de gemeente-rekening dienst 1927. Deze rekening geeft een ontvangst aan van 4413G.80'/2 en een uitgaaf van 33490.70 sluit alzoo met een batig sal do van f 1064G.10i/?. Hierbij dient in aan merking te worden genomen dat het ver lies van hot eloct. bedrijf van 6200.— nog moot worden betaald, zoodat het ba tig slot eigenlijk plm. f 4000.— bedraagt. Deze rekening met de begrootingen wordt in handen gesteld van e en commissie be staande uit de heer en Visser, v. d. Stelt ea Walraven. Voor het volgend jaar wor den voor dit onderzoek aangewezen de koeren Kramer, v. d. Schuijt en Gul den, terwijl het daarop volgende jaar aan de beurt zijn de hoeren v. 't Sant; de .Boom en Sigmond. Aanbieding rekening 1927 van het gam. électr.-bedrijf. Deze rekening wordt in handen van dezelfde commissie gesteld Benoeming 4 leden van list Burgerlijk 'Armbestuur. Voor de afdeeling I Sleeu- •wijk zijn aan de beurt van aftreding da heer P. Ippel en A. Verhagen, naast da aftredende! bevelen B. en W. ter be noeming aan de hoeren G. Ritmeester en G. v. 't Sant. Voor de afdeeling II Kille -zijn aan de beurt van aftreding de hee- jnen Jacob v. d. Stelt en Jan v. d. Steil terwijl naast dezen ter benoeming wor den aanbevolen, de haeren J. v. Brou ge! en A. Versteeg. Alle aftredend an wor den met algemeene stemmen herbenoem 1 Rondvraag De heer Sigmond heeft opgemerkt dat het electrisch licht in Sleeuwijk om kwart toor tienen al uitgaat, terwijl het in d? Werken over elven nog brandde Spr. vindt kwart voor tienen, als het dus eigenlijk nog slechts kwart voor ne gen is wel wat vroeg De Voorzitter geeft, toe dat kwart voor Pogen wel wat vroeg is en zal daarom opdracht geven het in Sleeuwijk tot 10 uur te laten branden. In de Werken dat aan Werkendam grenst laat men het licht langer branden omdat de men- schen daar later hun boodschappen gaan doen, tien uur zcu daar* te vroeg zijn, terwijl de bevolking van Sleeuwijk om 10 uur reeds ter ruste gaat en het dus niet noodig ds het daar langer te laten bran den. Men dient evenwel met de straat verlichting rekening te houden dat de gemeente slechts een bedrag van 2500 K.W. behoeft af te nemen. B. en W. zou den vooral voor het eerste jaar hier niet beven willen gaan De heer Sigmond heeft vernomen dat verschillende ingezetenen hun assurantie- belasting niet betalen en dat- daar niets ban te doen is. De Voorzitter zegt dat deze belasting door de Kroon is goedgekeurd en wel degelijk van kracht is. Het is waar, dat verschillende inge zetenen hun belasting nog niet, hebben betaald. Van deze personen is evenwel een lijst opgemaakt, binnen kort zal tot veivolging worden overgegaan. Verder heeft de heer Sigmond verno men, dat door eenige menschen van het •departement van oorlog, in de gemeente is gezocht naar een geschikt terrein voor bergplaats van giftgassen Is dit zoo, dan acht spr. het wenschslijk dat het ge meentebestuur stappen doet, om te trach ten te voorkomen, dat. deze bergplaats in de nabijheid komt van de bebouwde kom De Voorzitter kan hierop geen afdoend antwoord geven omdat spr. hierover niets .tiekend, is. Spr. gelooft evenwel niet, dat het de bedoeling is v. Oorlog om een op slagplaats te zoeken van giftgas, naar spr. heeft vernomen is de bedoeling een bergplaats voor gasmaskers. De Secretaris licht toe, dat een ka,- pitein ook in dezen zin heeft gesproken De Voorzitter belooft een onderzoek te zullen instellen De heer Walraven vraagt of de af trek voor ^kostwinners van oude moe ders, of gezinnen waarvan de vader is overleden met niet f 100.— verhoogd dient te worden, deze krijgen slechts een aftrek van f 400.— in plaats vau f 500.— zooals hoofden van gezinnen. Spr. vinlt dit onbillijk. De heer Gulden zou willen vragen waar om de heer Walraven dan niet voor zijn vocrstel heeft gest and, om de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud te verhoo gt n. De heer Walraven zegt dat verhoo ging over de geheele linie voor de ge meentekas te bezwarend zou zijn. met zijn voorstel is het iets anders, dat loopt slechts over enkele personen. De Voorzitter verklaart in de meening te verkeenen, dat bedoelde kostwinners werden aangemerkt als gezinshoofden en dus ook f 500.— aftrek kregen. De heer Walraven zegt dat dit. niet zoo is, de Inspecteur der belastingen verwees een adressant daarvoor naar het gemeen tebestuur. De Voorzitter zal den Inspec teur hierover schrijven en dezen kennis geven dat het de bedoeling is, dat ook dezei kostwinners f 500.— aftrek krijgen. Spr noemt dit billijk, zij hebben ook voor een gezin te zorgen al zijn zij' dan ook Diet gehuwd. De heer v. 't «Sant vraagt hoe de heeren denken over het probeeren der brand spuit, als de brandmeesters van oordeel zijn dat het dit. jaar niet noodig is, omdat de spuit het vorig jaar drie keer gebrob'eerd is, kunnen zij er zich dan méde vereenigen? Aan het probeeren zijn voor de gemeente altijd nogal kosten verbonden. De Voorzitter zou dit geheel aan de brandmeesters overlaten, zijn zij van mee ning, dat de brandbluschmiddelen in goe den toestand verkeeren, dan behoeven die rok niet geprobeerd, twijf elt men daaraan echter, dan is spr. wel voor probeeren. De heer v. 't ;Sant zegt dat de brand bluschmiddelen in goeden toestand ver. koeren en probeeren dus niet noodig' is. De heer v. d. Stelt vraagt of bet gemeentebestuur al gevorderd is. met de onderhandelingen met Lagrouw, De Voorzitter verwacht dat het wel in orde komt, Lagrouw had nog eenige bezwaren, doch spr. verwacht dat die wel zijn te ondervangen Daar verder niemand het woord ver. langt, sluit de Voorzitter 4e vergadering L«t vooral op^den raam Sanapiria daar deze tablette» wcltig beschermd zijn legen namaak en vervalschtoy Prijs 25. 40 en 75 ct.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6