H. H. AMATEURS te 's-GREVELDUIN-CAPELLE (Hoogevaart), ZATERDAG 25 AUGUSTUS AANVANG HALF DRIE. A.S. Burgerlijke Stand. Rechtzaken marktbericht. ttinitenlaiid van een aardige opname in uw vacantie gemaakt maken wij Foto-Atelier-COERTSE. vergrootmgen. EIND B 119, GORINCHEM. FOTO TOESTELLEN. ONTWIKKELEN. AFDRUKKEN ENZ. RAAMSDONKSVEER. In het gezin van den heer V. O. alhier, is een geval van nekkramp geconstateerd. De patiënt, een jongetje van 8 jaar, is aan de ziekte overleden. SLEEUWIJK. Donderdagavond j.l. werd door het bsstnur der Oranje vereen, alhier Terpacht een consumptietent, een snoeptent en een sigarentent voor het op 29 Aug. te houden Oranjefeest. De hoogste inschrijvers waren Consumptietent, A. Duizer alhier, f120. Snoeptent - 16. Sigarentent Chr. v. Pelt alhier - 2.65 Op Zaterdag 18 Augustus zijn door den Bouwkundige Adr. de Jong Pz. alhier aanbesteed, het bouwen van twee woningen respectievelijk voor C. Ippel en J. J. de Peuter te Nieuwendijk, volgens bestek No. 29. Het bouwen van twee woonhuizen res pectievelijk voor M. Ouwerkerk en J. de Jong te Nieuwendijk, volgens bestek No. 30. Uitslag bestek No. 29, Perceel A metselwerk enz. "W. Duizer, alhier f3277. C. Groeneveld, Woudrichem - 2856. Perceel B. timmerwerk enz. J. Straver, Almkerk f2858. J> P. van Herp, Werkendam - 2669.50 Gebr. Verdoorn idem - 2590. P. A. Ouwerkerk, Sleeuwijk -2440 Gebr. de Later, Nieuwendijk - 2377. Perceel C schilderwerk. A. W. v. d. Nat, Sleeuwijk f 250.— J. A. Geenen f 6200.— - 5506.— Massa. Gebr. Tankens, Andel L. Pellikaan, Sleeuwijk Perceel A en B. Gebrs. de Joode, Sleeuwijk f 5466, Gebr. de Later, Nieawendijk 5152, Uitslag bestek No. 30. Perceel A Metselwerk enz. J. W. Duizer, Sleeuwijk f 2936. Perceel B Timmerwerk. J. van DrongeleD, Nieuwendjjk f 2699. J. P. van Herp, Werkendam - 2689 50 J. Straver, Almkerk - 2684 Gebr. Verdoorn, Werkendam - 2630. Gebr. de Later, Nieuwendijk - 2415. L. Pellikaan, Sleeuwijk - 2200. Perceel C Schilderwerk. A. W. v. d. Nat, Sieeuwijk f 250. J. A. Geenen, - 240.40 Massa. Gebr. Tankens, Andel f 6000. Perceelen A en B. Gebr. de Joode, Sleeuwijk f 5476. Gebr. de Later, Nieuwendijk - 5020. Perceelen A en B (beide bestekken). Gebr< de Later, Nieuwendjjk f10092.— Het metselwerk en timmerwerk van alle vier de woningen is gegund aan de Gebr. de Later te Nieuwendijk voor f 10092. Het schilderwerk voor alle vier de wo ningen is opgedragen aan J. A. Geenen te Sleeuwjjk voor f 489.80. Het bouwen van een woonhuis te Spijk - 249.40 werd na gehouden aanbesteding het metsel- en timmerwerk opgedragen aan de Gebr. de Joode te Sleeuwijk en het schilderwerk aan J. A. Geenen te Sleeuwijk. WIJK. Bij de te Baardwijk gehouden voetbalwedstrijden wist de voetbalvereen. Wilhelminac alhier, den eersten prijs te behalen, zijnde een beker. Najaarskeuring Springstieren. Door de Provinciale Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege der Veefokkerij in Noordbrabant, is bepaald, dat het onder zoek van springstieren in de twaalf districten in 1928 voor de maand September zal plaats vinden te Heusden 17 Sept. 1 uur nam.; te Waalwjjk 17 Sept. 11 uur v.m. te Almkerk 17 Sept. 4 uur nam. Te Oisterwijk werd een inter nationale tuinbouwtentoonstelling gehouden, die niet alleen inzen dingen uit alle hoeken van ons land, maar ook van ver over de grenzen tot zich trok. Een witte kool van 15 pond en een voederbiet van ruim 9 pond. HEUSDEN. Getrouwd: P. de Graag 25 j. en J. Kraaij 28 j. Overleden: A. M. Doruiter 19 ra, Gerardus Johannes van Diessen, wedn. van A. N. Bujjs 69 j. EETHEN, over de maand Juli. Geboren: Johannes P. z. v. J. de Raad en C. P. van OosterhoutJannie d. v. H. v. d. Heuvel en G. v. d. Meijden Korstiaan G. z. v. J. K. Vos en T. J. StraverAntonius z. v. Ph. Verhagen en H. TreffersMaria C. d. v. B. Treffers en D. BoumanPietronella A. d. v. J. Treffers en M, Kamerman. Overleden: E. Treffers 40 jechtg. v. M. OldenburgM. J. M. v. Gent, 36 j. echtg. van J. K. Haase. WOUDRICHEM. Overleden: Louiza Bastiana Hart man, 1 maand. Uitspraak 16 Augustus. J. H. K., huisvrouw van M. J. d. H., te Hedel, heling, 2 weken gevangenisstraf. GOR1NCHEM, 20 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd 293 runderen, 3 nuch tere kalveren, 316 overloopers, 592 biggen, O geiten of bokken, 0 schapen, 0 lamm. De volgende prijzen werden besteed aware kalfkoeien f 300f 400 melkkoeien f 250—f 300 kalf vaarzen f 200—f 300 gulste vaarzen f 140—f 200 j pinken f 120 f 180 graskalveren f 30f 50, nuchtere kalveren f 16f 25, overloopers f 25f 40, biggen f 12f24, schapen f f lammeren f f geiten f f 's BOSCH, 22 Aug. Op de markt van heden werden aangevoerd 1893 stuks. 4012 stuks hoornvee, 717 biggen, 57 zeugen, 39 schapen lamm., 66 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f 210 f 375, kalfvaarzen f 200 f 330, magere ossen en koeien f 120 a f 200, vette ossen en koeien le kw. 54 2e kw. 49 ct. p. p., pinken f105 k f165, zeugen f80 A f 125, biggen f2,00 a f 2.25 p. w. schapen f 4 8 a f30, lammeren f 14 a f 22. Ruime aanvoer rundvee en varkens met vlugge handel. ZALTBOMMEL, 21 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 45 biggen, prijs f815. 48,000 eieren, prijs p. st. 71\ ct. 820 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.25, boerenb. fl.30 Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5.00f 7.95 Eendeieren f 5 50f7 40 Aanvoer 155.000 stuks. ROTTERDAM, 21 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd231 paarden, 29 veulens, 1047 magere runderen, 594 vette runderen, 183 vette kalveren, 261 nuchtere kalveren, 440 graskalveren, 273 schapen of lammeren, 98 biggen, 14 bok ken of geiten, 20 overloopers. Prjjzen per stuk van mager vee: melk koeien f205430, kalfkoeien f210 415, stieren f 120500, pinken f100 160, graskalveren f 4075, vaarzen f 175220, paarden f200300, slacht* paarden f100175, hitten f120175, veulens f 75-120, biggen f 1218, biggen per week f 1.75f 2 00, overloopers f 23 35, fok-nuchtere kalveren f 18 —27, slacht- nuchtere kalveren f1220. BREDA. Paardenmarkt van 22 Aug. Op de markt van heden waren aange voerd in totaal 209 paarden. In alle soorten paarden goede handel. Vooral werkpaarden werden op het einde van de markt vlug verkocht. Prijzen Jaarlingen f 150f 250 12 jarige paarden f 200f 275 2-jarige f 225f 400 Werkpaarden f 225f 450 Slachtpaarden f 100f 250 Slachtveulens f 60f 90 Russische ponny's f 110f 225 - o— WELL-AMMERZODEN, J.L Zondag be haalde onze -dorpsgenoot Adr. van Hor sen op het ,siolistenconcours, gehouden te Goirle, met- de Mi B Bas een len prijs in de 2e afdeeling met 142 puncen. Wij wenschen dezen jeugdigen, nog veel bclovenden bassist van harte proficiat Het uitjes pellen in deze gemeente j en de geheele omgeving raakt jammer genoeg ten einde. Duizenden guldens wer den voor dit werk door den WelEd. heer van Run betaald, hetwelk grootendeels door vrouwen en kinderen werd verdiend. Moge het volgend jaar dit mooie werkje weer terug komen, 13 zeker de wensch van zeer vele huismoeders, die hierme de tevens een mooie bezigheid voor hun ne kinderen hebben, vooral in den lan. gen vacantietijd. BEZOEKT allen den 2^ü Landdag .TIELSCHE RECHTBANK.. De ftotterdaiaiche eierreiling, .Verzet tegen de waterleiding. .Vele inwoners van Schouwen en Duive- land hebben bezwaar tegen de verplichte aansluiting aan de in wording zijnde wa terleiding en enkele zijn overgegaan tot sabotage. Enkele mannen, die per auto waren aangekomen, werden betrapt op bet, in een sloot gooien van buizen en lie pen een proces.verbaal op. Op een mor gen werden ruim 30 buizen in een sloot gevonden. O—* N De chauffeur reed door! Op de Laan van Meerdervoort te Den Haag, tusschen de Reinkenstraat en de Waldeck Pyrmontkade, is een wielrijder, de 30-jarige heer D. J. R. uit de Esch- dcf.rustraat, door een auto aangereden. De bestuurder van de auto reed door, ter- wij J de wielrijder op hit trottoir viel, •waar hij bewusteloos bleef liggen. In dezen toestand werd de heer R. de wo ning van zijn broeder in de Reinken straat binnengebracht, waar dr. v. d. Sleen medische hulp verschafte.. Geble ken is, dat de heer R. een hersenschud ding heeft bekomen. Een voorloopig politic-onderzoek naar de omstandigheden, waaronder de aanrij. ding moet zijn geschied, wees uit, dat, een d'cr wielen van de fiets door een van de wielen van de auto was gegrepen. De politie zoekt thans ijverig naar den chauffeur. Ernstige autobotsing. Op den Rijksstraatweg tusschen Eens- woude en Sc herp enz eel zijn twee luxe auto's met elkaar in botsing gekomen. De ©ene auto, bestuurd door den koop man J. H. Vermeulen uit Utrecht, kwam van een zandweg den Rijksstraatweg op rijden en wild© de richting nemen naar Scherpenzeel toen in volle vaart uit die richting de auto van A. L. van El ten uit Arnhem passeerde. De auto van L. reed echter tégen de (au to van Vermeulen en wel met zoo'n kracht, dat hij over den kop sloeg en onderste boven aan den anderen kant van den Rijksstraatweg kwam te lig gen. Zwaargekneusd is Van E. onder de auto vandaan gehaald en door een juist passe.enende auto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Vermeulen bekwam slechts lichte kwetsuren. De auto's zijïNbeide vernield. O Havenongeval. De 47-jarige bootwerker M. B. was be zig op een lichter, welke gemeerd aan het etablissement van de Hollamdsche Stoombootmaatschappij aan de Handels kade te Amsterdam lag. Door tot nu toe onbekende oorzaak viel plotseling |ie hijsch van de kraan en kwam neer op het hoofd van den bootwerker. De roan was bijna onmiddellijk dood. V brak een 800 K.G. zware ketting e» vjei op den 26 jarigen werkman J. Geu- 1 vers, in Den Haag woonachtig, terwijl 1 de uaast hem staande J. Schop, uit Rijs. j oord, eveneens getroffen werd. Geuvers bekwam een schedelbreuk en was bijna.1 dadelijk een lijk. Schop werd slechts licht, gewond aan het linkerbeen en werd ter plaatse verbonden. Verdronken? Te Leiden wordt vermist het 2i/2'-ja- rig meisje Catherina Lefeber, uit de Bou- weiouwensteeg. De politie, heeft reeds in het nabijgelegen water van de Oude Vest gedregd, tot dusver zonder resultaat. O Een losgebroken stier. Onder Hoek van Holland brak een stier los en holde den weg op, juist toen de 65-jarige A. van Dorp en zijn zoon daar voorbijkwamen. De stier rende op ae beide mannen in, wierp den zoon op den grond en nam den vader op de horens. De oude man werd naar het buis van dr. Knip gedragen, die consta teerde dat hij inwendig letsel en efen verbloeding in den buik had. Na hem de eerste hulp te hebben verleend, ont bood de dokter den Geneeskundigen Dienst, die den gewonde naar het Zieken, huis aan den Bergweg vervoerde. De jon ge Van Dorp had slechts licht letsel bekomen. Doodelijk ongeval. Terwijl eenige arbeiders op de werf va.n Rijkee te Rotterdam bezig waren met het monteeren der kleppen van den daar in aanbouw zijnden zandzuiger M.O.P. 216 Gevaarlijk speelgoed. Op de Westhavenplaats te Vlaardingen waren jongens donderbussen aan het af steken. Juist t-oen er een aangestoken was, sprong de donderbus in den kiel van een der jongens. Luid schreeuwen-, de liep de jongen naar de haven om er in Te springen, doch zekere v. V., rukte den kiel open en wierp de bus op den grond, die op hetzelfde moment ontplofte. De k leer en van den jongen waren ge deeltelijk verbrand, doch zelf kreeg hij geen letsel. O Nachtelijk kerkbezoek te Obbielit. Met behulp vau een ladder, aldus de L. Koer., is men door een openstaand ven- 1 soer geklommen en zoo binnen gekomen. Een offerblok werd van den muur gebro- ken, doch is niet geopend kunnen wor- den, terwijl uit een ander offerblok waar schijnlijk eenig kleingeld is meegenomen. De brandkast in de sacristie toonde spo. I ren van geweld, doch de dieven waren er niet in geslaagd haar te openen Eveneens is ingebroken in het taberna kel doch hierin zijn de inbrekex-(s) ook niet kunnen komen. Overigens werd niets dvermi^t, zoodat de buit van de ban dieten zeer gering is geweest. O Ongeluk. Aan boord van zij a in de Persoonsha ven te Rotterdam liggend schip „De Tijd zal 't leeren" kreeg Maandag de 21-jarige schipper J. Liever, wonende Zwarte Paar denstraat een baal graan van 1400 K.G. op het lichaam, waardoor hij den hals wervelbrak. Hij is in het Ziekenhuis op genomen. —o De „viering" van Hartjesdag. Thans komen de berichten los» over bal dadigheden, bedreven door kwajongens op Hartjesdag (20 Aug.) te Amsterdam. Door het afsteken van vuurwerk is in de Nieuwe Uilenburgerstraat een man aan het achterhoofd en linkeroor verwond. In een woning aan de Driehoekstraat zijn een paar gordijnen gedeeltelijk verbrand. In de Dapperstraat heeft een vrouw, die een voetzoeker in haar rug kreeg, het be. wustzijn verloren. Een agent werd in de Wagenaarstraat- met een steen tegen de ^ip gegooid. Bij het uiteenjagen van een aantal op geschoten jongens, die schreeuwden en tierden en voorbijgangers met vuurwerk gooiden, beeft de politie van dea ghm- miwapenstok gebruik gemaakt. Een po litiehond beet hierbij &en 17-jarigen jon gen in het linkerbeen, waardoor een schram ontstond en de kleeren werden beschadigd. In de Ferd. Bolstraat heeft een agent bij het overbrengen van een arrestanti tegen het opdringende publiek van zijn sabel gebruik gemaakt. Ook is hier een troep opgeschoten jongens, die met vuur werk gooiden, met een gummi wapenstok uiteen gedreven. Het publiek bestond hoofdzakelijk uit opgeschoten jongens, belust op een relletje. De politic blusch- te hier drie straat, branden. In de Vrolikstraat en omgeving hebben verschillende straatbranden gewoed. De brandweer rukte hier meermalen met 2 wagens uit. In de Dapperbuurt was het aantal straatbranden vrij gering. Er was hier veel publiek en werd er vaal vuur werk afgestoken. Een brigadier en eenige agenten werden door steenen getroffen, doch niet ver wond. Ook uit het raam werd naar de politie gegooid. Enkele malen is van sar bel en gummiwapenstok gebruik gemaakt, In de achter de. Weesperzijde gelegen straten heeft een agent tegen een aantal opgeschoten jongens, die met vuurwerk naar de brandweer wierpen, van zijn gum miwapenstok gebruik gemaakt. Op den Overtoom is een troep opge schoten jongens, di© het publiek lastig vielen, door agenten met een gummiwar penstok uiteengedreven. In de Kinkerstraat is tweemaal een volksmenigte met den gummiwapenstok uiteengedreven, omdat met voetzoekers naar de agenten en naar de huizen werd gegooid. Jongetje aangereden. In de Vaillantlaan te Den Haag, is een drie-jarig jongetje J. G. v. d. B., wo- hende no. 19 aan die laan, spelende te gen ©en met paard bespannen wagen gei- loopen. Het kind werd door een der wielen zoodanig geraakt, dat het. eenige schaafwonden opliep, terwijl het klaagde over inwendige pijn. Hoewel de toestand zich niet ernstig lief aanzien, werd het knaapje ter observatie naar het zieken huis overgebracht. Daar bleek inmiddels dat het kind wel zeer ernstige inwendigs verwondingen moest hebben bekomen; in den afgeloopen nacht is de kleine daar aan bezweken. olgens getuigenverklaringen treft dan wagenvoerder geen schuld. Door vrachtauto gegrepen. De 51-jarige juffrouw G. v. V., uit Dordrecht is toen zij met haar dochter en schoonzoon te Wassenaar per rijwiel de Berkenstraat uitkwam, tegen een vracht auto van de fa.. S. en Den H. gereden. Zij werd tegen den grond geslingerd en liep verschillende verwondingen aan ar men en beenen op. Een Duitsche arts, die toevallig' voorbij kwam constateerde bovendien een been breuk. Zii is naar liet Gemeintezieketiiiuis aan den Zuidwal te 's Gravenkage overge bracht. 1 —O— -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6