■jmMr. c?(f, Dit nummer bestaat uit 2 bladen. S. D. LANKHUYZEN Co's BANK Cl ft. Binnenland De verjaardag van H. M. de Koningin. FLY TOX A. Verschuur-Baert Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4843. Vrijdag 31 Augustus 1928. UlLL[pKlDI2 *-AND van altenA Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no« 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke rege'i meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 aar en Vrijdagmorgen 9 aar ingewacht. Bijen op het hoofd. Bij het vervoer van bijen te Made ge raakte de bodem van een korf los, waar door het daarin huizende volk ging zwermen en zich neerzette op het hoofd van den voerman, die geneeskundige hulp heeft moeten inroepen. o Ernstig ongeluk op Schiphol. Maandag heeft op het vliegveld Schiphol een ernstig ongeval plaats gehad, De 19- jarige volontair T. H,, uit Haarlem, werd door een draaiende schroef van een Fok ker-vliegtuig getroffen, waardoor zijn rech terarm zoo goed als geheel werd afgerukt. De getroffene is naar het Tesselschadezie- kenhuis in de hoofdstad vervoerd. Aanslag op sergeant en brigadier. Aneta seint uit Bandoeng, dat het leger bestuur een telegram heeft ontvangen uit West-Bjrneo, meiderde, dat de sergeant Westerman en de Javaansche brigadier Parto, beiden uit het marschbivak in bet Simpang8che zwaar werden gewond door een Chineesche veroordeelde, die verschil lende schoten loste. De Chinees is voort vluchtig. Een jeugdige driftkop. Twee broertjes op den dyk te Breskens kregen ruzie over het rijden met een wa gentje. Het jongste knaapje, van 8 jaar, maakte zich daarbij zoo boos, dat hij zijn ouder broertje met eeD kruik op het hoofd sloeg. Met een gapende wonde is bet kind naar de oaderlijke woning gebracht, waar de dokter een lichte hersenaandoening constateerde. Doodgereden. Te Riethoven is op den Steenselschen weg de heer Dekkers uit Bergeijk door een autobus aangereden en gedood. O— Kind doodgedrukt. Tijdens het rangeeren met tramwagens op de losplaats nabij het kanaal te Ter- neuzen geraakte de zevenjarige Julie Geers bekneld tasschen een stootblok en den buffer van een wagon. Hij werd dermate gewond, dat hij in het ziekenhuis is over leden. O Simulatie bij keuring. De Directie van de Nederl. Spoorwegen heeft per dienstorder aan het personeel ter kennis gebracht, dat een beambte, die by zijn herkeuring in hooger beroep voor de oogen het onderzoek en vaststellen van een conclusie door simulatie heeft onmogelijk gemaakt, gestraft is met ontslag op staanden voet, welk ontslag door het scheidsgerecht is gehandhaafd. De directie stelt dit voorbeeld aan het personeel tot waarschuwing, opdat het zich bij een door de maatschappijen in te stellen lichamelijk of oogheelkuodlg onderzoek niet aan simulatie schuldig zal maken. Nieuwe boschbrand ter Sum. Oostkust. In Boven-Serdang, op de grens van de Karolanden heeft naar Aneta meldt eeri lalang- en boschbrand gewoed. De kampongs Tandjong Timoer, Boentoe en Bandjarenggi zijn verwoest. Er zijn totaal 50 woningen in de asch gelegd. De schade wordt geraamd op f 25.000. Een vrouw en honderd stuks vee zijn in de vlammen omgekomen. 200 vierkante kilometer lalang en boscb zijn verbrand. De oorzaak wordt gezocht in onvoorzichtig heid bij den aanleg van een lalangveld. Ook de boschreserve is door het vuur aangetast. Zij brandt thans op zes plaatsen. O Huwelijksmisère. Zondagmiddag vervoegde zich aan het politiebureau te Vhssingen een Rotterdam mer, die daar zyn vrouw kwam opsporen, die hem had veriaten. De vrouw werd door de politie opgespoord en zij wilde absoluut niets van haar man weteu. Zy waren pas 10 maanden gehuwd. De man scheen zoo overstuur te geraken, dat hij zich het leven wilde benemen en door de politie naar het bureau ter kal meering werd overgebracht, waarna hij onder toezicht naar Rotterdam is vervoerd. —O— Raadslid gedagvaard wegens ordever storing. Het Gemeenteraadslid G. van Burink te Rotterdam is tegen 6 September ge dagvaard voor de arr.-rechtbank aldaar, terzake, dat hij op 29 Maart als lid van den Gemeenteraad opzettelijk wanorde heeft verwekt en gedruisch en na het door den Burgemeester gegeven bevel zich niet heeft verwijderd en zelfs is blijven zitten, nadat de Voorzitter de vergadering had geschorst. VLIEGKN MOTTEN MUGOEN Vlooien, Wandluizen, Kakkerlakken enz. DOODT men met Verkrijgbaar bij DROGISTERIJ HEUSDEN, Wittebroodstr. 52. Flacons van fl.20 en f 1.95. Mondspuit gratis. Handspuit f 150. Minister Beelaerts van Blokland naar Ger è?e. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland is naar Gerève vertrokken, ter bijwoning van de Volken bondsvergadering. telbf no. is Raamsdonksveer. AGENTSCHAP VAN DE AMSTEBDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden» Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.j BW Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA Zaterdags in Angnstns gesloten wegens benrsvacantie. Tragisch motorongeluk te Veur. Twee dooden. De 40 jarige heer L., Secretaris van de feestcommissie voor de Oranjefeesten te Leidechendam, is bij het passeeren van een overweg nabij Rozenlust te Veur, met zijn motorfiets, waarop als duorijdster zat mej. Verhoeven uit Schiedam, door de electr. tram, de z.g. blauwe tram, gegrepen. De heer L. is daarbij ernstig gewond, terwijl mej. V. zoodanig verminkt werd, dat de dood onmiddellijk intrad. Op last van den burgemeester zijn de feesten ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de KoniDgin afgelast. Nader meldt men aan de »N. R. Ct.c, dat de heer L, in het St. Antoniusgesticht te Voorburg eveneens is overleden. Den bestuurder van de tram schijnt geen schuld te treffen. De heer L. kwam een zylaantje uit en heeft waarschijnlijk de signalen niet gehoord bij reed recht op de tram in. Mej. V., die 18 jaar oud was, was by den heer L. gelogeerd en had dezep de Leidschendamsche feeBten helpen voorbe reiden. Anto door een brugleuning gereden. Een wielrijder meegesleurd en verdronken. Een luxe auto, waarin vijf personen zaten, de families W. uit Den Haag en H. uit Rotterdam, is door de leuning van de brug aan de Haagpoort te Delft gereden en te water geraakt. Een wielrijder, die juist kwam aanrijden, geraakte mede te water. Met groote moeite werden de in zittenden van den auto, welken onder water zat, gered. De wielrijder is echter ver dronken. Volgens op hem gevonden papieren zou het de 29 jarige De R, uit Rotterdam zijn. De automobilisten, die zich bij de bevrij dingspogingen aan glasscherven hadden verwond, doch overigens ongedeerd waren gebleven, werden ter plaatse verbonden. Een hunner, een dame, die na haar red ding een zenuwtoeval kreeg, is naar het ziekenhuis vervoerd. o— Auto te water. Twee personen zwaar gewond. Te Delft is de heer N. van der Lek te Rotterdam, op den Oostsingel, tengevolge van de gladheid van den weg met zijn auto geslipt, doordat hij plotseling moest stoppen voor twee jongens, die op den weg stoeiden. De auto draaide een slag om, kwam tegen een boom terecht en reed in het provinciaal kanaal. De heer v. d. Lek sneed bij een poging om zich te be vrijden een polsader door hij had ook een diepe hoofdwonde bekomen. Zyn broeder, die naast hem zat, liep een diepe beenwond op. Drie kinderen, die achter in de auto onder water zaten, werden met veel moeite gered door den heer A. Brouwer. Zij hadden geen ernstig letsel bekomen en werden door omwonenden van droge kleeren voorzien. Q Verdronken. Uit het Noord-Hollandsch Kanaal te Am sterdam is opgehaald het lijk van een 4-jarig jongetje, dat daar te water was geraakt en door een agent met een dreg was opge haald. Gedurende 5 kwartier is zonder resultaat gepoogd de levensgeesten op te wekken. 1O Qevaren op den weg. Te Muiden verloor een chauffeur plotse ling het beheer over zijn stuur en reed een 6-tal fietsers aan, Een dame werd ernstig gewond naar Amsterdam vervoerd, terwijl een heer een diepe snede over het been opliep. De anderen kwamen er met eeniga schrammen af. —o Door een auto overreden. De 40-jarige gehuwde melkboer J. Kamps werd juist toen hy zyn erf opreed, op den Frieschen Straatweg te Groningen door een particuliere auto aangereden. De man kreeg een zware hersenschuddingzyn toestand is ernstig. O Door giftigen kunstmest gestikt. De arbeider J. Krop, die op het landgoed 't Leersumsche veld van den heer J. W. Verloop te Leersum aan het kunstmest- zaaien was, is dood in het land gevonden. Vermoedelijk is hy door den giftigen kunstmest gestikt. Handen tekort in het Gron. landbouw bedryf. In Oostelijk Groningen komt men tegen woordig heel wat handen tekort in het landbouwbedrijf, doordat zóóveel graan te gelijkertijd is gerijpt. In de plaatselyke bladen komen tientallen advertenties voor» waarin zichters, bindsters, ja zelfs ook reeds aardappelrooiers en ploegers worden gevraagd. Menschen, die nimmer in het landbouwbedrijf werkzaam waren, worden nu daarby te werk gesteld. Dat zcu niet noodig zijn, volgens een landbouwer, die midden in de practijk en als een zeer practise!) man bekend staat. Overal in Oostelijk Groningen loopen thans ook reeds de stoom- en electrisch ge dreven dorschmachines. o Motor tegen een melkwagen gereden. Twee dooden. Op den Rijksstraatweg tusschen Steen- wyk en Willemsoord zijn de gebroeders H. en B. de Leeuw uit Wolvega, resp. 26 en 24 jaar oud, met hun moterfiets tegen de achterzijde van een melkwagen aangere den. Beiden werden er afgeslingerd en bekwamen een ernstige hersenschudding. Zij werden binnengedragen in een nabyzijnde woning, waar de oudste spoedig overleed. De andere werd naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht, waar hy even eens is overleden. Den bestuurder van den melkwagen treft geen schuld. Volgens oog getuigen reed de motor met geen grooter snelheid dan 30 K.M., zoodat de oorzaak van het ongeval onbekend is. De motor werd hoegenaamd niet beschadigd. o Poging tot doodslag. Men meldt uit Chaam Wegens poging tot doodslag, gepleegd op den jachtopziener W. Pelkmans, is door de politie gearres teerd W. A., afkomstig uit Tilburg. In de modder gestikt. Te Buinen is zekere G. K. in een mod dergat gevallen en levenloos daaruit opge haald. ^JOHAN VAN OLDENBARNEVELT^ Sigaren zijn subliem, in prijzen van 42, 10, 8 en 6 cent. SANTÉ doosjes van 10 stuks 25 ct. DELFTSGHE POST is rookers kost pryzen van 12, 10 en 8 cent. Deze en verschillende andere merken by A. B A A IJ E N S, Botermarkt 88, Heusden. M1SIBLAI voor lint Laid nan Heusden en Altenaje Laegstraet 8 ille Soiielerwaard HËEREN. DAMKS- HLEEDING naar Maat. Levering, Modernieeering en Reparatie aan alle soorten Kont werk. Aan liuis te ontbieden. Een feestviering tot herdenking, dat Koningin Wilhelmina wederom ean jaat ever Nederland heeft mogen regeeren, be. heeft geen verklaring. Zij is zoozeer in waarheid de Lands vrouwe, zoo innig verbonden aan ons nationaal besef, dat de blijheid van ons volk om het bezit van deze sou vore ine in haar volle levens- en arbeidskracht, jeen vanzelfheid is. Een ontbinding in alle factoren, welke tezamen leiden tot dit gevoel van aanhankelijkh rid, van dankbare waardeering, zou de beteeke- nis van het geheel verzwakken. Waarom op den voorgrond te stellen de inwer king op ons gemoed van de historische herinneringen aan haar roemrijke voor vaderen en het doorluchtig Oriuje-gie- slaeht; de bekoring der persoonlijke waar digheid en gratie, of de waarde erin g voor d.e dagelijksche toewijding aan de volks zaak? Waarom te ontleden onzen eerbied voor haar- zelfverloochening en moed; onze erkenning dat zij ons allen een voor beeld is in ernst van levensopvatting en door feen soberheid, die toch nimmer het vorstelijke schaadde; ons besef dat zij het is, die bovenal den Nederland- schen naam hoog houdt in de wereld? 'Al die eigenschappen, het karakter en het leven dezer waarlijk vorstelijke vrouw, doen tezamen voor ons levend worden het beeld der Koningin, en wij kunnen niet zeggen om welke zij ons het liefst- is. Beter is het dan ook, al deze motieven te doen samenvloeien tot een glanzend ge heel van dankbaar bewustzijn en dezen dag te aanvaarden zooals onze kinderen dit doen, die liefde voor het Vaderland en voor de Koningin gevoelen als een zelfde gedachte en zich verblijden in het nationaal gebeuren. Theorieën over de waarde van liet ko. ningschap missen beteekenis, zoolang geen critiek de waarde kan aantasten ■van deze Koningin, die naar welken re geer ings vorm ook, voor ons steeds zal zijn ons Staatshoofd bij uitnemendheid, en die ons blijvend den waarborg biedt dat ook in deze en komende tijden van wisselende politieke stroomingen onze ge dachten zich vrij zullen kunnen uitle ven en de grondslagen van ons volks bestaan niet zullen worden aangetast. Dat weten wij, en dat' verwachten wij van onze Koningin, en vooral daarom dragen wij den wensch voor haar be houd en haar geluk in het hart. Daarin ligt geen overschatting van haar invloal op ons staatkundig leven, die intus- sclien veel gewichtiger is dan veelal wordt vermoed, want elk kabinet, hoe zeer zelf verantwoordelijk, moet het oor deel inwinnen van de Kroon en de juist heid van elk voorgenomen plan recht vaardigen. Wanneer het gezag der Kroon in handen is van een wijs staatshoofd met hooge opvatting van zedelijkheid en recht, een toetssteen voor de diepere be langen der natie, dan is de invloed daar van werkdadig, en is het Koningschap voor ons geen mystiek begrip, waaruit macht en gezag van zeiven uitstralen, doch wisselt zijn beteekenis, en daarmede onze eerbied en waardeering, naar de per soon, die de taak vervult. Daarom is Kcningin Wilhelmina voor ons het ge lukkigste voorbeeld der monarchie en daarom kunnen wij in volkomen oprecht heid van hart en verstand den wensch uitspreken, dat zij moge regeeren tot in lengte van dagen, en voor ons moge blijven het symbool van eenheid, saam- hcorigheid en rustige kracht. Aan H. M. de Koningin onze erbiedige en dankbare gelukvvenschen op dit feest van Nederland! —o—»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 1