LETTERS ARTIKELEN Plaatselijk Nieuws Kledingmagazijnen van de Firma RAVENSWAAVs De xmtvlnchting nit de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen. De derde ontsnapte te Arnhem aangehooden. De Arnhemsche recherche heeft den derden uitbreker uit de bijzondere straf gevangenis te Scheveningen aangehouden, Het bleek te zyn J. Kraaijenhof, die te Schaarsbergen bij Arnhem by een kennis verbleef. Te voren had hy zich opgehou den te Ede, waar zyn vrouw woont, doch waar hy zich niet veilig achtte. Geboeid werd hij met een vrachtauto, welke juist passeerde, naar het politiebureau vervoerd, waar hem een kort verhoor werd afge nomen. ——O Door de verblindende verlichting. Op den Rjjksweg te "Weert is de heer Van D. met zijn motorrijwiel, tengevolge van de verblindende lichten van een van den tegenovergestelden kant naderende auto, in volle vaart tegen een op den weg staande 3toomwals gereden. De motorryder maakte «en salto en viel in een greppel langs den weg. Het motorrywiel is ernstig bescha digd. De heer Van D. bekwam een lichte hersenschudding. Hij werd een naburige woning binnengedragen, waar hem genees kundige hulp is verleend. Hollende paarden. Te Laren sloegen twee paarden, gespan nen voor een disselwagen, op hol. In ra zende vaart vloog het span het Laanderhoofd af. De voerman J. Smeenk, werd van den wagen geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Op de Brink werden de paarden tot staan gebracht. De voerman, wiens toestand zeer ernstig is, werd per brancard naar het St. Jans Ziekenhuis gebracht, —o Gearresteerd. De politie te Kaalheide heeft den brood- venter, die den mynwerker S. met een mes in de buik had gestoken, gearresteerd. Op fast van den officier van Justitie is de man in het Huis van Bewaring ingesloten. BAHLMANN, GORINCHEM. Speciaal adres voor Moderne Dames- en Heerenkleediog. BRENGEN U GELUK REBDS ZIJN 417 EXTRA CADEAÜX UITGEREIKT. HEUSDEN. Morgenmiddag om half twee zullen, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina, de volgende kinderspelen worden gehouden. Voor Meisjes Stoelendans Baldragen Diabolowedstryd Prijsknippen. Voor Jongens Vliegerwedstrijd Hoepelen Zakloopen Turf dragen Baltrappen Na afloop dezer spelen zal de Rijvereeni- ging een demonstratie geven. De feestelijkheden zullen worden opge- loisterd door de beide muziekgezelschappen, die 's avonds ook een concert geven op de tent. CONCERT te geven door de ïHEUSDENSCHE FANFARE*, Directeur de heer Joh. v. Berkel te Am- merzoden, op de muziektent 's avonds van 78.30 uur. Programma 1. Wilhelmus. 2. Levski Pas Redouble. 3. Le Val de l'Amblève, Ouverture. 4. L'etmeniénne, Fantaisie. 5. Nêsrlands Vlag. Nat. Volkmarsch. 6. Une Ronde de Nuit, Ouverture, 7. Waspiksch Festivalmarsch. 8. Finale. CONCERT te geven door de »FANFARE DER H. FAMILIE*, Directeurde heer W. v. Hel voort te Nieuwkuyk, op de muziektent 's avonds van 8.30— 10 uur. Programma 9. Wilhelmus. 10. Feestmarsch Heusden. 11. Marie Henriette, Ouverture. 12. Francke Amitié, Fantaisie. 13. Nederland in Lied en Dans. 14. Mer et Lax, Ouverture. 15. Helvoortsche Festivalmarsch. 16. Finale. De Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, brengt ter kennis, dat het kantoor op 1 September a.s. voor de behandeling van postzaken niet zal zyn opengesteld na 2 uur, in verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. De V.V. vJulianac alhier houdt op 2 en 9 Sept. a.s. groote seriewedstryden voor elftallen der 1ste klasse B. V. B. en daarmee gelijkstaande vereenigingen. Op 2 Sept. zullen de volgende vereeni gingen tegen elkaar komen 1 uur P. S. V. I (BaardwykJuliana I (Heusden), aanvullingswedstrijd2 uur Juliana II (Baardwyk)Dusschensche Boys I; 3 uur: Wilhelmina I (Wijk)D.V.Ö. I (Kaatsheuvel); 4 uur Brabantia I (Was pik)D.V.O. I (Haarsteeg). P.S.V. (die heeft vrygeloot) en de win naars van 2 Sept. spelen op 9 Sept. in de finale. De prijzen bestaan uitle pr. zilveren beker 2e pr. zilveren lauwerkrans 3e pr. zilveren lauwertak 4e pr. zilveren medaille. AALBURG. A.s. Dinsdagavond, half zeven (O. T.), hoopt alhier in de Ned, Herv. Kerk op te treden Ds, Leenmans uit Delft. ANDEL. De heer M. van Rijswijk Pzo. alhier is gekozen tot bestuurslid der Ned. Herv. Jongelingsvereen. »Obadja«. ALMKERK. Zondagavond jl. had de heer J. T. alhier het ongeluk, terwyl hij zich kerkwaarts begaf, zoodanig door een wielryder aangereden te worden, dat ge neeskundige hulp van dr. de Vries direct noodzakelijk was. Dezer dagen geraakten de kinderen van J. C. en de Wed. S. alhier, spelender wijze in een wespenoest, met het gevolg, dat de kleinen deerlijk werden toegetakeld door bovengenoemde diertjes. VERWACHTING Zwakke tot matige, later toenemende, veranderlijke wind, groote kans op Regen of Onweersbnien, in 't Noorden koeler, in 't Zuiden zelfde temperatuur. Wanneer de barometer achteruit loopt, is 't geraden de REGENJAS aan te trekken. Hebt U er geen of is deze niet mooi meer, spoedt U dan naar de en voorziet U van een keurige REGEN JAS die aan alle eischen voldoet. De kwaliteiten zijn prima. De prijzen zéér billijk. (Ook voor JONGENS groote voorraad.) Vooral de Nieuwe Whipcord Regenjas, die U tevens als Demisaison kunt draden wordt zéér aanbevolen. In alle kleuren. Ook op maat te leveren. (Vergadering van den Raad der gemeente .WOUDRICHEM op 27 Augustus 1928, des namiddags 7.30 uur. [Voorzitter de heer Jac. van dar Lely. j Secretaris de heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig de leden Spiering, Vi- yccn, Kentie, van Wendel de Joode. Hol- etur en van der Wiel. Afwezig is het lid Spoor. De Voorzitter opent de vergadering met Het uitspreken van' het formuliergebed, Waarna de notulen der vergadering van 10 Juli j.l. worden gelezen en onveran derd worden goedgekeurd. Ter tafel komen de volgende ingeko men stukken: •a. schrijven van J. Spoor Jzn. houden- jde mededeeling dat hij verhinderd is de yergadering bij te wonen. b. schrijven van Gedeputeerde Staten fdezer provincie d.d. 28 Juli j.l. hou dende mededeeling van het overlijden op (27 Juli j.l. van den Voorzitter van hun (College, Mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in jdaze provincie. De Voorzitter stelt namens B. en W. yoor een brief van rouwbeklag te zen- jdon en zegt dat het overlijden van den heer Commissaris der Koningin, die gc- jiurende 34 jaren aan het hoofd der pro vincie heeft gestaan en zoowel voor dé provincie als voor de gemeenten door sajn grooten ijver en bekwaamheid veel tot stand heeft gebracht, een groot ver lies voor de provincie beteekent. c. verzoek van de Commissie van Vak onderwijs van den Algemeenen Nedar- lan.dsch.en Politiebond om een jaarlijksche bijdrage ten behoeve der Politievakschool Jfce Hilversum en de door haar gegeven Wordende politievakcursussen. Op voorstel van B. en W, wordt' in ver band met den minder gunstigen toestand der gemeente-financiën op het verzoek m.a.s. afwijzend beschikt. d. rekening van de Gezondheidscommis sie gezeteld te Heusden over hef jaar ,1927. Wordt op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen goedgekeurd. e. begrooting van a ls voren voor het jaar 1929. De Voorzitter deelt made dat het door deze gemeente te dragen aan gloei ad. f 101.90 bereids op de >remeen- te-begrooting is uitgetrokken. f. verzoek van Mej. G. A. van Dijk, onderwijzeres aan de 2e Openbare school, Om vergunning in verband mot de ziek te harer moeder en uit financieel oog punt 's avonds na schooltijd verblijf té mogen houden in haar ouderlijke woning jt> Almkerk. De Voorzitter deelt mede dat B. en iW. voorstellen op het verzoek afwij zend te beschikken, aangezien bij de be noeming de voorwaarde is gesteld dat •zij' in de gemeente zou moeten Wonen; Het lid van der Wiel zegt het goed te keuren dat een onderwijzeres in de gemeente woont, doch zou, indien liet ziekte betreft daarvan ontheffing wiiien yerleenen. I 'Het lid van Wendel de Joode merkt pp dat de moeder al ziek was toen de onderwijzeres werd benoemd, terwijl nog teen zuster thuis is, doch heeft ook geen bezwaar bij ernstige ziekte tijdelijk toe stemming te verleenen. •Na eenige discussie wordt besloten dat tijdelijke ontheffing zal worden verleend ïidien een geneeskundige verklaring, wordt overgelegd waaruit blijkt' dat het noodzakelijk is. g. schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie cLd. 18 Juli j.l. houdende «enige opmerkingen tegen een paar ar tikelen van de in de vorige vergadering vastgestelde Algemeene Politieverorde ning voor deze gemeente. Besloten wordt aan de gemaakte bedenkingen tegemoet te komen, terwijl tevens de datum -san hef in werking treden der verordening wordt bepaald op 1 October a.s. Daarna komt aan de orde een schrijven lande Oranje-Vereeniging in wijk A. hou dende verzoek een subsidie van f75.uit de gemeentekas te mogen ontvangen tot het doen van een tractatie aan alle schoolkinderen, zoowel van openbare- als Bijzondere- en bewaarschool, bij gelegen heid van het te houden feest op 31 Au gustus a.s. Tevens wordt vergunning ge vraagd om vanaf den toren muziek te mogen maken. De Voorzitter deelt mede dat de meer derheid van B. en W. voorstelt voor dit doel een subsidie te verleenen ten bedrage van 25 cent per kind, hieronder ook begrepen de kinderen der 2a Open bare 6chool in wijk B. Het lid Viveen zegt dat het tijdens zijn raadslidmaatschap de eerste maal is dat een dergelijk verzoek inkomt. Hij ineent dat indien alle groep m der be volking aan het feest zouden kunnen deelnemen, daarover nog te praten zou zijn, doch thans dcor het verleenen van subsidie een gevaarlijk standpunt voor de toekomst zal worden ingenomen. Met hetzelfde recht kan de S.D.A.P. voor het 1 Meifeest, indien daar een kinderfeest aan wordt verbonden, een verzoek om subsidie indienen. Hij kan zijn stem dan ook niet aan het voorstel geven. Het lid van Wendel de Joode is van meerling dat een feest moet voortsprui ten uit dankbaarheid van het volk vooi de een of andere gebeurtenis ea de kos ten daarvan uit particuliere bijdragen moeten worden bestreden, doch dat daar voor geen beroep moet worden gedaan op een publiek lichaam. De belasting betalers klagen over hooge belastingen, zoodat hij van oordeel is dat voor het gevraagde doel geen bijdrage uit de ge meentekas behoort te worden verleend. Lij zegt niet tegen feest te zijn en daar aan ook te hebben bijgedragen, doch om bovenstaande reden niet accoord te gaan met het voorstel van de meerderheid \mn B. en W. Het lid van der Wiel is het geheel mef het lid van Wendel de Joode eens en zegt eveneens dat eten feest door de ge- racentenaren moet bekostigd worden. Daarbij komt dat in wijk B. reeds vooi dt- kinderen is gecollecteerd bij de inwo ners. Hij i? van meening dat de Raad er buiten moet blijven en kan zich dan ook niet met heit voorstel vereenigen. Het lid Holster zegt niet voor een bijdrage te zijn, indien het verzoek be treft een feest voor volwassenen, daar deze dit zelf dienen te bekostigen. Aan gezien het hier evenwel de kinderen van alle scholen, zoowel openbaar als chris telijk betreft, meent hij dat daarvoor wel iets mag gedaan worden. Het lid Spiering zegt zich geheel mot het. advies van B. en W. te kunnen ver- ieenigen, daar het hier toch niet de ge- heele kosten van tractatie der kinde ren betreft, maar enkel als aanvulling dient. Als Anti-Revolutionair is hij aan het huis van Oranje, waaraan ons land zooveel verschuldigd, is gehecht en heeft er dan ook geen enkel bezwaar tegen voor de kinderen bij gelegenheid van liet feest een subsidie beschikbaar te stellen. Het lid van Wendel de Joode zegt r>.og even te willlen opmerken dat voor de kinderen aan den Oudendijk reeds een collecte is gehouden, hetgeen in wijk A. niet het geval is, zoodat laatstgemelde alleen op de subsidie van de gemeente zouden zijn aangewezen. Het lid Viveen merkt op dat volgens het lid Holster er nooit iets voor de kinderen gedaan wordt. Hij brengt in herinnering bij de behandeling der be- grcoting steeds te hebben aangedrongen op het geven van susiiies voor ouder-1 avonden enz., doch dan steeds alleen te hebben gestaan. Ten aanzien van het door het lid Spiering gezegde dat hij geen bezwaar heeft dat gelden worden uitgetrokken voor de viering van een Oranjefeest merkt hij op, dat daaraan tocli de personen van alle richtingen moeten mee betalen. Het voorstel van B. en W. wordt daar na in stemming gebracht! Voor stem den de leden Holster, Spiering ven Ken tie en tegen de leden van Wendel de Joo de, Viveen en van der Wiel, zoodat de stemmen staken. Het verzoek om muziek van den toren te mogen maken wordt met. algemeene stemmen ingewilligd. Daarna komt ter tafel een verzoek van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier cm vergunning om de wekelijksche zit tingen van den kassier J. van der Lely in de Burgemeesterskamer te mogen hou den. Na eenige discussie wordt op voor stel van B. en W. besloten het verzoek tot wederopzegging intewilligen tegen eeu vergoeding van f 1.— per zitting. Vervolgens wordt voorlezing gedaan van een ingekomen rapport der Gezond heidscommissie gezeteld te Heusden be treffende den toestand van de vuilnis belt. In het rapport zijn drie oplossingen gegeven; n.l. la de vuilnisbelt te verleg gen naar den inspringenden hoek aan de stadswal aan de Noordzijde; 2e door het storten van het stadsvuil in een schuit, z.g. „ondetlosser", welke dajnj 3 a 4 ma ler per jaar in ie rivier zou moeten worden geledigd en 3e het vuil te bren gen naar een aan de binnenzijde van den Hoogen Maasdijk gelegen wiel in de gemeente Rijswijk. Het mede door den gemeente-opzichter uitgebrachte rapport neemt de drie gegeven oplossingen onuit voerbaar, ten eeste wat betreft den af stand en in verband met de volksgezond heid en ten tweede wat de kosten aan gaat-. Hij acht het reeds een belang rijke verbetering dat met een sonippe- een overeenkomst is aangegaan de beer putten bij de ingezetenen te komen leeg lialen en geeft tevens in overw egiag het vuil eenige malen meer per jaar te doen wegruimen. De Voorzitter zegt dat B. en V. met het advies van den opzichter accoord gaan en stellen voor het vuil minstens 3 maal per jaar te laten wegruimen. Het lid Kentie zou de op de ver zamelplaats aanwezige putten weder open willen laten maken en van een goed deksel laten voorzien, hetgeen met wei nig kosten kan geschieden. Het lid Viveen zegt dat het zeer moei lijk is afdoende maatregelen te vinden. Hij vindt het de beste oplossing indien ook de faecaliën door gemeente-perso neel werden opgehaald. Het lid van Wendel de Joode zegt dat du „Steen der wijzen" op dit punt nog moet- gevonden worden en gelooft niet dat door opening der putten de toestand veel zal verbeteren. Als alle inwoners de zindelijkheid betrachten, dan was de zaak opgelost. Het lid Holster kan zich met het voor stel Kentie vereenigen 'en zegt dat thans twee avonden worden gegeven om beer te vervoeren, waaraan hij streng de hand zou willen houden. Na eenige discussie wordt het voor stel van B. en W„ aangevuld met het voorstel Kentie, met algemeene stemmen aangenomen. Tevens wordt besloten aan de Algemeene Politieverordening een be paling te verbinden waarin het verbo den is faecaliën op de verzamelplaats van styaatvuil te werpen anders dan in de daarvoor bestemde putten. Daarna komt aan de orde de voor- loopige vaststelling der gemeente-reke ning over het dienstjaar 1927. De com missie van onderzoek brengt bij monde van het lid Viveen verslag uit, hierop neerkomende dat de rekening met de bij lagen is onderzocht en in orde bevonden, zocdat tot voorloopige vaststelling kan worden geadviseerd. Overeenkomstig dit advies wordt de rekening met 4 stem men voorloopig vastgesteld in den ge wonen dienst in ontvangsten op f 59351.07, in uitgaven op f 54169.381/2 alzoo sluitende met een batig slot van f 5181.781/2 en wat den kapitaaldienst aan gaat in ontvangsten en uitgaven op f31315.16. De beide wethouders onthiel den zich van medestemmen. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur werd daarna vastgesteld in ont vangsten op f 1412.64V2, in uitgaven op f 1383.13i/2, alzoo sluitende met een ba tig slot van f29.51. 'Door B. en W. worden aangeboden de gemeen te-begrooting en die van het Bur. gerlijk Armbestuur, beide voor 1929. Tot leden der Commissie van onderzoek wor den aangewezen de heet-en Viveen, Kentie en Spiering. i Op voorstel van B. en W. worden be noemd tot onderwijzers bij het Vervolg onderwijs voor den cursus 1928 eai 1929 laan de le Openbare school de heer H. P. Vos en Mej. G. H. Sterrenberg en aan de 2e Openbare school de heer E. C. Huijser en Mej. G. A. van Dijk. Gewijzigd wordt de begrooting voor 1928 volgens door B. en W. aangeboden ontwerp-besluit. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tegelijk met. de vernieuwing van de straten den oprit aan de Waterpoort te vernieuwen, waarvan de kosten f 65.— zullen bedragen voor het instmUm. Daarna sluiting. 't Geluk, dat is me waarlijk mee, Ik kreeg een fiets op Leiiers-Thee. Nu stuur 'k maar weer eens zakken in En hoop,, dat ik daar zij bij spin, Maar mocht ik dezen keer niet slagen Stuurt U mij dan een spaarbon toe Die tot 't geluk wis bij zal dragen. 3*^ B.-BROEK. Dat heden ten dage voor sport veel liefhebberij bestaat valt niat te. ontkennen. Zoo kan ook worden ver meld dat in ons stil dorp-t je, een zonderlinge zwemdemonstratie heeft plaats gehad. Woensdagavond bij heerlijk Augustus weer, vergaderden en kele buren op 't bruggetje van den zeven tig jarige A. H. Het bruggetje heeft maar aan een zijde een leuning zoo dat allen aan die zijde plaats namen. Dit was evenwel voor die éénzijdigheid niat te vinden, en kantelde met gevolg dab allen onderduiking in den wetering maak ten. Een, die geheel kopje onderging, WEERBERICHT. BEÜGEIJK S STOFKEUS te CORCUM -'}■ V- f': y"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2