Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws DAMRUBRIEK. Marktberichten. slagen, met het noodlottig gevolg, dat 24 kinderen jammerlijk zyn verdronken. Grieksche koortsepidemie. Het Atheensche bureau voor de statistiek schat het aantal koortsgevallen te Athene op meer dan 350.000 of viervijfde van de geheel| bevolking der stad. Het aantal sterfgevallen is dalende en bedraagt thans tasschen de 2 en 6 op de 10.000 zieken. Gevecht met smokkelaars. Uit Moskou wordt gemeld, dat bet aan de Poolsch-Russische grens by Labenca tot een botsing is gekomen tusschen de Rus sische grenswacht en smokkelaars. Van beide zijden werd hier by van vuurwapenen gebruik gemaakt en er ontstond een gevecht, dat enkele uren duurde. In het geheel werden 4 persooen gedood en 6 ernstig gewond. De smokkelaars wi3ten tenslotte te ontkomeo en namen hun dooden en ge- woDden mede. - o— Een moordenares. Te Union, in den staat Missouri, staat «en vrouw terecht op de beschuldiging ten minste 9 menschen te hebben vermoord voor enkele gevallen heeft de vrouw reeds bekend. Haar methode was zieke menschen in haar woning te lokken met de belofte dat zy hen zou verplegen. Daar werden de ongelukkigen met vergif omgebracht. De vrouw zegt, dat zy dat gedaan had om hen van hun pijoen te verlossen. Ernstige ontploffing in een dynamiet- fabriek. Uit Caen wordt gemeld, dat Vrydagmor- gen in de dynamietfabriek van Ablon bij Honfieur een ernstige ontploffiug heeft plaats gehad. Het grootste deel van het gebouw is in de lucht gevlogen. 8 Arbeiders wer den gedood en ongeveer 20 gewond, van wie 4 zwaar. o VREESELIJK VLIEGONGELUK. Da feestelijkheden te Sampigny ter ge legenheid van hst twee-jarig bewind van Poincaré, samenvallende met diens 68sten geboortedag, hebben een droevig naspel gehad. De Minister van Handel en Posterijen en tevens van de civiele luchtvaatt, Bo« kanowski, werd bij een vliegongeluk, nadat hy het landgoed van Poincaré had verlaten, met de vier andere inzittenden van het toestel, dat hem vervoerde, gedood. Zondagmorgen om 9 uur verscheen Bo- kanowski op het vliegveld te Toul en nam plaats in de vliegmachine, die zes passagiers kan vervoeren. De personen, die uit Parys waren gekomen, stegen eveneens weer in en het toestel taxi'de over het terrein. De menschen, dio op het veld het vertrek bywconden, kregen den indruk, dat de piloot eenige moeite had het vliegtuig van den grond te krygen en verder te stijgen. Al spoedig scheen dit bezwaar echter over wonnen want de machine steeg tot onge veer 500 Meter. Tot hun groote ontsteltenis zagen de toeschouwers plotseling hoe het vliegtuig «aar rechts begon af te glyden en vervol gens met razende snelheid viel, om neer te storten op een weg, die zich op nauwe lijks 100 meter afstand van het vliegveld bevindt. Ternauwernood was het toestel neergesmakt, of een geweldige vlam steeg op. De reddingsbrigade, die onmiddeljjk ge alarmeerd werd, snelde naar de plek, waar de machine zich bevond, doch de hitte was zóó intens, dat de leden der bri gade op een afstand moesten bljjven en geenerlei poging konden doen, om de in zittenden te bevrijden. Er bestond voor de slachtoffers niet de minste kans te ontsnappen Eerst een uur nadat de rannp had plaats gehad, konden de geheel verkoolde lichamen uit bet toestel worden gehaald. De juiste oorzaak van het ongeval is niet bekend, doch naar de meening der oogge tuigen heeft de piloot, toen by merkte, dat er iets aan den motor haperde, getracht zoo spoedig mogelyk te landen, zonder erin te slagen de machine in zjja macht te houden. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend, dat op Donderdag 6 September 1928, des voormiddags 10 uur ten stadhuize gelegenheid zal bestaan tot kostelooze Inenting en herinenting. Heusden, 4 September 1928. De Burgemeester voornoemd, H. J. VAN EG GELEN. Geldermalsensche Eiervetling. 31 Aug. Voor de Pluimveevereeniging vHeusden en Omstreken* op de Gelder malsensche Eierveiling geveilde eieren brachten, na aftrek der onkosten, op Hoendereieren Wit f 6.57 Bruin f 6.72 Alles per 100 stuks. HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier «n de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Aug. j.l. ingelegd f 18577.87, terugbetaald f16671 68. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 10252. Zondag j.l. werden onder zeer gunstige weersomstandigheden de aange kondigde seriewedstrijden der v.v. »Juliana« gehouden. Naar schatting waren er on geveer 1000 toeschouwers. De uitslagen waren als volgt P.S.V. I (Baardwijk)Juliana I (Heusden) 4-1 Wilhelmina (Wijk)D.V.O. (Kaatsheuvel) 41 Juliana II (Baardwijk)—Juliana II (Heusden) 2-1 Brabantia I (Waspik)D.V.O. (Haarsteeg) 4—0. Voor a.s. Zondag komen dus in de fioale P. S. V. IBaardwijk IIWilhelmina I Brabantia I. Volgens loting komen a.s. Zondag tegen elkaar de volgende vereenigingen a. 1.302.30 uur. »Brabantia ItsBaardwijk lit b. 2.302.30 uur. «Wilhelmina ItP.S.V. It 3,30—4 30. Winnaar aWinnaar b. 4.30—5,30. Verliezer aVerliezer b. Moge het weer wederom medewerken, dan twijfelen wij er niet aan of het zat aan belangstelling niet ontbreken. ANDEL. Zaterdagavond gta »Andels Fanfarecorpst op de muziektent alhier een in alle opzichten goed geslaagd concert. De openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd tegen Vrijdag 7 September a.s. des nam. 4,30 uur. ALMKERK. Vrydag jl. had de vrouw van den heer A. B. alhier het ongeluk van een stoel te vallen, met het gevolg dat zij een arm brak. Dr. de Vries verleende ge neeskundige hulp. A.s. Woensdag hoopt het fanfare corps »Nooit Gedachtt alhier a.d. Ippel- schen dijk een opsnluchtconcert te gever. De Zondag jl. gehouden collecte in de Herv. Kerk alhier, ten bate van de Evangelisatiearbeid te Grijpskerk bracht op ruim f 42 AALBURG. Donderdag, 6 Sspt., des avonds om half zeven (O.T.) hoopt de Heer Verheul uit Brakel voor de gemeente alhier op te treden. AALST. Het mond- en klauwzeer dat zich op den uiterwaard »de Zaaiwaard* heeft voorgedaan, schijnt niet van ernstigen aard te zyn. Tot dusver waren er slechts 3 gevallen. AMMEBZODEN. In navolging van zeer vele plaatsen in ons land, heeft ook onze gemeente dit jaar Koninginnedag feestelyk herdacht. Reeds vroeg in den namiddag begaven de schoolkinderen zich getooid met de oranjekleuren en luid vaderlandsche liederen zingend, naar de verschillende scholen, waar hun een tractatie wachtte. Om vier uur verscheen de stoet geformeerd, bestaande uit verschillende vereenigingen, o.a. Land storm, Burgerwacht, Zang- en Muziekge zelschappen, om aldus naar het gem.huis te trekken, alwaar door den burgemeester in tegenwoordigheid van het geheele raads- college, alsmede de Eerw. Heeren Geeste lijken, vanaf de pui van het gemeentehuis een prachtige patriottisch rede werd afge stoken, welke door de samengestroomde menigte met een driewerf »Leve de Ko ningin werd beantwoord. Hierna werd naar de muziektent ge trokken, waar de fanfare nOsfening Baart Kunst* en de Gom. Zangvereen. »Semper Crescendo* beiden uit Well, een paar nummertjes ten gehoore brachten. Vervolgens trok men in optocht naar Well, waar de fanfare »St. Cecilia* en de Zangvereen. «Oefening en Ontspanning® eveneens een paar nummertjes uitvoerden. Verder werd de avond besloten door zang en muziek, zoowel hier als te Well. Er heerschte een tameljjk opgewekte stemming, die tot laat in den avond voortduurde. BENEDEN LANGSTRAAT. In den vee handel is het kalm gestemd. Men besteed voor: Kalfkoeien f350—1425 Melkkoeien f 250f 350 Kalfvaarzen f 195 f 300 Graskalveren f 40 f 80 N. Kalveren f 10 f 25 CAPELLE. Door de ijverige bemoeiingen van het gezamelijk personeel der drie in deze gemeente bestaande scholen, daarbij geholpen door een comité, gevormd door de heeren H. Kerst, J. Michael G. A. S. de Bas, A. v. d. Hoek en D. Schuller, werden Zaterdagmiddag op eeo weiland aan de Niéuwevaart, daartoe welwillend afgestaan door den heer W. B. Rijkeo, de in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin Wilhelmina georgani seerde volksspelen voor de leerlingen der drie scholen gehouden. Van 2 uur 's middags tot 8 uur werden onder leiding van het personeel en de comité-leden klassege wijze verschillende wedstrijden gehouden, waaraan mooie prijzen waren verbonden, terwjjl aan de kinderen, die geen prjjs konden winnen, aardige troostprijzen werden uitgereikt. Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid* luisterde deze kinderfeesten, welke door honderden belangstellenden werden bijge woond en die uitstekend geslaagd zyn, op. Een woord van dank aan allen, die op een of andere wyze tot het welslagen hiervan hebben medegewerkt en in bet bijzonder aan hen, die het initiatief en de leiding er van op zich genomen hebben, is hier 2eker niet misplaatst. Heden hopen de echtelieden A. Hoefnagel en M. van Meel, wonende aan den Winterdijk alhier, hun 50 jarig hu welijksfeest te vieren. Ongetwyfeid zal het hun dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* zal morgen, Donderdagavond, onder leiding van den heer A. Christ, een concert geven in de Kom dezer gemeeote, op het plein voor het voormalig raadhuis. A.s. Zaterdag zal te Vrijh.-Capelle de verjaardag van H. M. de Koningin Wilhelmina feestelyk worden herdacht door het houden van een kinderfeest, terwyl des avonds een concert zal worden gegeven. Gedurende de maand Augustus werden ter gemeente-secretarie voor den vleeschkeuringsdienst aangegeven 27 run deren, 65 varkens, 1 kalf en 3 geilen. DOEVEREN. By Kon. Besluit van 24 Aug. 4928, No. 16, is aan onze vroegere dorpsgenoot de heer H. Kramer, concierge aan de Rijks H. B. S. te Zaltbommel, de eere-medaille der Orde van Oranje-Nassau in zilver toegekend. DUSSEN. De WelEd. Heer A. B. van Gooi, Hoofdonderwijzer, heeft als zoodanig ontslag genomen met ingang van 1 Sept., na 20 jaar ais zoodanig hier werkzaam te zijn geweest, waarvan 19 jaar als Hoofd der Openb. School, wijk B-, welke nu echter voor ongeveer een jaar terug is overgegaan tot het R. K. Bijzonder Onderwijs. De heer Van Gooi wa8 een zeer geacht persoon en velen zullen hem noode zien vertrekken, temeer daar hij deze gemeente gaat ver laten, Van harte gunnen wij genoemden heer Van Gooi, dat hij met zijn gezin nog vele jaren van zyn pensioen zal mogen genieten. In de plaats vaü den Heer Van Gooi is tot hoofd der Bijz. R. K. Jongensschool benoemd, onze dorpsgenoot den Heer H Simonis, welke tot heden onderwyzer was aan genoemde school, en we weten dus, dat hy al3 tot heden altjjd zich met kracht zal wijden aan de opvoeding der Dussensche jeugd. Tevens weoschen wij genoemde heer van harte proficiat met deze promotie. EETHEN. Gedurende de vorige maand werden ter secretarie afgegeven 5 groote jachtakten. De begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1929 ligt op de gemeente-secretarie gedurende veertien dagen ter inzage. GIESSENRIJSWIJK. De bevestiging door prof. Hoekstra en de intrede van den beroepen predikant, Cand. G. Bouwmeester te Schoonhoven zal piaats hebben op Zondag 21 October a.s. 's-GRAVEMOER. Vrydag werd alhier de verjaardag van H. M. de Koningin op recht gezellige wijze gevierd. Te 9 uur begonnen de schoolfeesten der Bijzondere en Openbare Lagere scholen. De kinderen werden bezig gehouden met spelletjes en werden er tusschendoor onthaald. Daarna vonden de volksspelen plaats. Des 's avonds werd tot slot voor het raadhuis een con cert ten beste gegeven. Geen enkele wanklank werd gehoord, zoodat deze dag goed geslaagd mag heeten. SPRANG. A.s. Zaterdag hoopt de afd. Patrimonium in vergadering bjjeen te komen. De agenda vermeld Na opening, notulen en behandeling ingekomen stukken, ver kiezing bestuurslid vacature C. J. de Rooy en benoeming afgevaardigde voor de te Dordrecht te houden bondsjaarvergadering. Daarna sluiting. J.l. Vrydag werd door het personeel der Chr. School met de kinderen de verjaardag van H. M. de Koningin op feestelijke wijze herdacht. Om circa 9 uur waren de klassen opgesteld en trok men onder het zingen «an vaderlandsche liederen door het dorp. Verschillende hadden een prachtig versierde fietsweer anderen een poppen wagen of sportkar, terwijl vele jongens hun kruiwagen tot verschillende voorstel lingen hadden omgewerkt. Bij terugkomst werden op het schoolplein nog verschillende kinderspelen gehouden. Op flinke wijze werd de jeugd op chocolade, koekjes en andere versnaperingen onthaald. Door de navolgende kinderen werden een prijs behaald Versieringen le prijs L. de Jong, versierde fiets. 2e J. Hejj, versierde boot. 3e T. v. Mersbergen, poppenwagen. Jongensspelen Groep I. le prijs, J. Leenen. 2e J. Ophorst. 3e Sj. Mooneo. Groep II. le Chr. Timmermans. 2e Cor. v. Beek. 3e Adr. de Roon. Groep III. le P. Treffers. 2e Joh. Ophorst. 3e Ant. van Dongen. pelen le prys, G. v. Beek. 2e S. de Rocij. 3e M. v. d. Schans. 4a T. de Rooij. 5e i A. Braspenning. 6e J. Mayers. le B. v. Vuuren. 2e L. de Joog. 3e J. Maijers. 4e J. Krol. 5e R. v. Beek. 6e Jet v. Zeist. le B. v. Beek. 2e M. Janson. 3e L. Bouman. 4e M. Waterman. 5e B. de Rooy. 6a 1 T. Waarts. VEEN. Den Heer H. H. van Gessel, Hoofd der School alhier, is te Wageningen ge slaagd voor de acte tuinbouwkunde L. O. WASPIK. Door de politie werd in deze gemeente een persoon gearresteerd, die eenige rijwieldiefstallen op zijn geweten had. Hij werd op transport naar Raacns- donksveer geleid. Bij de N.V. Scheepsbouwwerven voorheen P. en A. Raijtenberg, werd met goed gevolg te water gelaten het Rjjo- Hernekanaaischip »San-José«, laadvermogen 1400 ton, in aanbouw voor den Heer D. H. Poppelier, alhier. De kiel zal worden gelegd voor een dergelijk schip voor rekening van den heer A. Bruijninckx, alhier. De belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden, bij gelegenheid der kermis, bracht alhier f 306 60 op. In de afgeloopen maand werden ter gemeen te-secretarie voor den vleesch keuringsdienst aangegeven6 runderen, 19 varkens en een kalf. Zaterdagmiddag werden op het terrein der voetbalvereeniging «Brabantia* kinderspelen gehouden in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin. De diverse wedstrijden werden opgeluisterd door de Harmonie «Volksvlijt en Volks vermaak* alhier. WERKENDAM. De vry willige bijdragen by de Ned. Herv. Kerk hebben dezen keer ruim f 1.000 opgebracht. De eere-medaille van de Oranje Nassau-Orde in brons is toegekend aan den heer J. van Laren, voorlezer in de Kerk der Ger. Gem. alhier. Aan onzen vroegeren dorpsgenoot den heer W. Pype, magazynknecht van het magaziju der artillerie të Gorinchern is eveneens zulk een medaille toegekend. De voetbalwedstrijd, Zaterdag jl. gehouden tusschen »W. V. V. I* en «Wil- helmina* te Aalburg, eindigde met 10 in het voordeel van eerstgenoemde. Vorige week Donderdag overleed in den ouderdom vau ruim 83 jaar, de heer H. Bogera, oud-loco burgemeester onzer gemeente. Hij bekleedde bij de Ned. Herv. Gemeente ook nog jaren het ambt van president-kerkvoogd. Maandagmiddag werd onder blyke van groote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld. WAALWIJK. J.l. Zaterdagmorgen ge raakte, doordat zyn paard van een juist passeerende motor-fiets schrok, den aard appelhandelaar J. A. v. D. uit Eeten in den Zomerdjjk met zijn gespan te water. Na aflading der vracht werd met behulp van een juist passeerende vrachtauto en enkele aanwezige rappe handen, het voer tuig op het drooge gebracht. Alles liep gelukkig zonder materiësle schade af, zoodat genoemde zyn reis na eenige vertraging kon voortzetten om zyn klanten op tjjd van de noodige proviand te voorzien. WOUDRICHEM. Gedurende het tydvak 24 tot en rfaet 30 Aug. j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 6 zalmen van 9 tot 22 pond ad. fl.50 tot 12,50. per poed. Besteed werd voor paling 85 tot 96 cent aal 27 tot 56 cent; snoek 40 tot 46 cent; bot 26 tot 32 centbrasem 23 tot 31 centalles per pond. Het op Vrydag jl. alhier gehouden feest tot viering van den verjaardag van H. M, de Koningin is in alle opzichten goed geslaagd. Den geheeien dag werd geen wanklank gehoord. Een woord van dank aan de Oranjevereeniging voor het organi- seeren van het feest en aan de burgerij voor de goede orde is wel op zyn plaats. ZUILICHEM. Maandagmorgen half drie vertrok van hier een vrachtauto met ar beiders, die werkzaam zijn aan de verbe tering van den Rijksstraatweg onder Laren. Waarschjjolyk door links aanhouden en te snelle vaart, botste de auto onder Hels- dingen by Vianen, tegen de langs den weg staande boomen op, waardoor de arbeiders uit de auto werden geslingerd. Hierbij wer den onmiddellijk gedoodJan Schouwen- berg uit Poederoijen, 34 jaar, gehuwd en laat een weduwe en een kind naJan van Veen nit Zuilichem, 22 jaar, ongehuwd. Zwaar gewond werdenG. Klop uit Zailichem, W. J. Klop uit Brakel en F. Broekhuyzen uit Woudrichem. Licht gewond werdenJ. v. Tilburg, C. Hobo en C. Oomen uit Zuilichem, C. Kersten nit Aalst, K. van Brakel uit Bra kel, W. Hou, J. Kant en E. v. Dijk uit Woudrichem. Nader vernemen wij, dat het ongeluk 20 minuten voor zes plaats had. De vracht auto uit Hilversum afkomstig, vervoerde een 24-tal passagiers. Plotseling geraakte de auto in een kromming van den weg aan het slingeren, sloeg tegeu een boom en botste daarna met groote kracht tegen den ijzeren leuning van een brug, wetke geheel vernield werd. De beide reeds ge noemde arbeiders waren terstond dood, terwyl G. Klop uit Zuilichem een ernstige hersenschudding bekwam. Een viertal andere werklieden zijn naar bet ziekenhuis te Utrecht vervoerd met min of meer ernstige verwondingen. De chauffeur, C. v. Rhenen uit Hilver sum, weid met een versplinterde duim eveneens naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Dr. Bonk uit Vianen verleende de eerste bulp. De auto is gedeeltelijk vernield. De rijkspolitie uit Vianen en Lexmond wa3 terstond ter plaatse aanwezig om een on derzoek in te stellen. De vermoedelijke oor zaak van dit ernstige ongeval is dat de chauffeur met veel te groote snelheid ge reden schijnt te hebben. Ook dr. Hulst uit Leiden en het parket uit Tie) voor het verrichten van een sectie- onderzoek, waren eveneens spoedig ter plaatse. Om het persoonlijk Damkampioen schap van Noord-Brabant. Resultaat 4e ronde is Wilbrink wint van Roeffen. Kipping wint van Jansen. ZegelingDe Graag remise, terwyl Burgerhof Zaterdag van Kipping won. De partij ZegelingDe Graag was wel een buitenmate verrassende. De opening 32—28, 1823, 3429 bracht beiden spoedig in onregelmatigen stand, By de 17e zet overzag Zwart een terugkeerende damzet, welke een schijfverlies tengevolge had. Zwart wist echter een dusdanige stand op te houden, dat hij remisekansen behield hoogst verrassend was 't dat Wit in slechten stand een schijf moest offeren. In een stand van 4 om 4 wist Zwart nogmaals een schijf af te dwingen en met alle moeite wist Wit nog juist remise te behalen. Minder vlug spel zou Zwart de remise hebben bezorgd. En dat, met van de 17e zet een schijf achter! De stand na de 4e ronde is Wilbrink 5 p. (4)Burgerhof 4 p. (3) Zegeling 4 p. (3)Kipping 4 p. (5)Roeffen 3 p. (3) Jansen 3 p. (4)Da Graag 3 p. (4). Bij deze stand zyn de afgebroken par tijen voor remise gerekend. De cyfers tusschen haakjes duiden aan de gespeelde partijeh. 15 en 16 September de voorlaatste en laatste ronde. Vragen op rechtskundig gebied Een kleine motor voor op het stuur van een damesrijwiel, aandrijving op het voor wiel, tezamen wegende 54 K.G., wordt die beschouwd als zijnde een halpmotor of wordt het geheel geacht te zijn een lichte motorfiets. Hoeveel wegenbelasting moet hiervoor betaald worden H. V. y Ik ben met rayn huisgezin by mijn schoonouders in gaan wonen. Welke maatregelen moet ik nemen, opdat by overlijden van deze menschen de erfgena men myo eigen meubels niet zullen gaan verdoelen. Moet een en ander door een Notaris beschreven worden X. Verreweg de veiligste weg is dat U door een Notaris eeoe acte laat opmaken. Eon minderjarig meisje is in dienstbe trekking voor kost en loon. Hebben hare ouders recht op het loon of mag ze het vo >r zich zelf behouden Art. 1638 van het Burger!. Wetb, zegt o.m. dat het loon niet aan den minderjarige, maar aan diens vertegenwoordiger moet worden uitbetaald, indien deze laatste dit schriftelijk verlangt. Indien dus in het onderhavige geval de vader een briefje schrijft aan den werkgever, dat hij zelf het loon zijner minderjarige dochter wenscht te ontvangen, dao moet het loon aan den vader worden betaald. BREDA, 8 Sept. Op de markt van heden waren aangevoerd 344 stuks vee, t.w. 98 stuks hoornvee, 115 varkens en 131 biggen. De volgende prijzen werden besteed Melkkoeien f f Kalfkoeien f 300 f 375Kalfvaarzen f 250f 350 Pinken f f Biggen f 14f 18Fokvaars- kalveren f 60f 90. Per pond geslacht lekw. 2e kw. 3e kw. Vette vaarzen 48—50 43—46 4043

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2