Adverteert in dit Blad. TE KOOP: Notaris Paap is Werkendam, P. J. SCHETSELMR RECLAME-WEEK S Dames- Heeren en Kinder- confectie, Heeren Mode-Art. 2.08.20 H. A. BOUWLAND Spreekuren 9~4 Mis Ristra te Dusseii Adverteeren fleet veneep J. Lambooy, Serewott. 35, 's BOSCH B ..MODERN Aanbesteding. KAR OP VEEREN Notaris Van Gendt Notaris VAN GENOT J. v. WELL v. DOORMALEN", „LEONARDO". Woonhuis met Postkantoor, C. BOUMAN INZET. Sigarenfabriek Voor en Na het Eten Rechtzaken Advertentie» Gedurende de W. W.Whouden wjj een speciale alleen Grootestr. 207 - WAALWIJK. P.K. KAUWGOM CH. VAESEN. Vette koeien 4345 3840 3336 Vette stieren Per K,G. levend gewicht Vette varkens 78 80 7678 Vette zeogen 6265 Vette kalveren 85 6870 Handel Het drachtig vee werd goed verkocht. Vet vee goede handel, met iets stijging in prys. Fokvaarskalveren redelijke handel. Vette varkens, vette kalveren en biggen goede handel. Uitspraken Politierechter 's Bosch. C. S., Woodrichem, art. 300, f 10 subs. 10 d. h.W. v. H., Heusden, art. 246, uitgesteld tot 1 Oct. a.s.J. H. C., Gen- deren, art. 300, uitgesteld tot 4 Oct. a s K. A. v. d. H., Wijk, art. 310, f 25 subs. 25 d. h. Rendement en Economie bepalen de waarde van een Track. Als de voornaamste overweging, die der Chevrolet Motor Company aanleiding gaf om de waarde van haar trucks door enkele verbeteringen aanmerkelijk te verhoogen, zat het verlangen voor om het publiek een vrachtauto te leveren met de laagste ex* ploitatiekosten per ton en per kilometer. In de modellen die thans in de showroom van de Firma C. F. van Mill, Chevrolet- dealer te Gorinchem zijn ondergebracht, gaan naar men ons mededeelt, de laagste ton-kilometerkosten band in hand met snelheid, robustesse, bedrijfszekerheid en eenvoud in onderhoud en gemakkelijke be stuurbaarheid. Enkeie gebruikers van Chevrolet-trucks en Commercial Chassis, die wij naar aan leiding van het bovenstaande eens polsten, waren vol lof over de nieuwe verbeteringen en gaven eenstemmig als hun meening te kennen, dat het nieuwe chassis zich door bedrijfszekerheid volkomen aanpast aan alie eischen, die aan den motor-vrachtwagen door bedrijven van den meest uiteenloopenden aard kunnen worden gesteld. De nieuwe gangwissel-constructie met VIER VERSNELLINGEN VOORUIT geeft een geleidelijker belasting van den motor bij het wegtrekken, snellere accelaratie «n verhoogd klimvermogen bij volle be lasting, en daardoor langen; levensduur van het mechanisme. Bovendien heeft de nieuwe Chevrolet-truck een VIERWIEL- REMSYSTfiEM, welks soepele, krachtige en absoluut betrouwbare werking veilig rijden onder alle omstandigheden waarborgt. De BUMPER aan de voorzijde, die tot de standaarduitrusting van het truck-shassis behoort, is mede aan de veiligheid bevor derlijk. Voor het transport van zware lasten heeft de Chevrolet-truck herhaaldelijk be wezen, dat een vrachtauto koopmansgoe deren of waren bij lagere ton-kilometer kosten over langere afstanden kan vervoeren dan eenig ander transportmiddel. Zij het dat een eigenaar een enkelen truck in gebruik heeft of een geheele vloot, de be zuiniging blyft naar evenredigheid dezelfde. Wat betreft het snel vervoer van minder zware vrachten, demonstreert de Chevrolet Commercial Car volkomen zijn superioriteit. Uit hoofde van de principes, die aan zijn constructie ten grondslag liggen, gering bezine en olieverbruik en constant boog rendement, wordt hy verkozen door den oordeelkundigen gebruiker van een bestel wagen. »Nooit te voren kwam de Chevrolet Motor Company met een zoo goeden vracht wagen als de modellen, die wy thans ex- poseeren*, aldus de heer Van Mill, »en nimmer werd een nieuw truck-chassis met meer enthausiasme ontvangen door eigenaars van trucks en hun chauffeurs, Volgens den Heer Van Mill heeft de Chevrolet-truck een groote voorsprong op alle andere vrachtauto's daar het Chevro let-chassis mede de voordeelen geniet van General Motors' laboratoria voor we- tenschappelijk-technisch en chemisch on derzoek en haar proefterrein. Met behulp van de nieuwste en nauwkeurigste toestellen en instrumenten worden in de laboratoria elke materiaalsoort eu elke nieuwe vinding aan chemische en wetenschappelyk-technische proeven onderworpen, tot de zekerheid is verkregen, dat zy aan de zware eischen, waaran de constructie der producten van de Generaal Motors voldoen moet, volkomen beantwoord. Evenzoo worden op het 504 H.A. groote proefterrein de chassis duizenden eu dui zenden kilometers onafgebroken gereden over wegen met alle soorten wegoppervlak als zand, grint, bazalt, macadam en puin en van elke stijging, waardoor zy aan veel zwaardere proeven worden onderworpen, dan waarvoor eenige vrachtwagen in de practijk ooit zal komen te staan. Op deze wijze wordt dus de standaard, waaraan iedere Chevrolet-truck in de practijk moet voldoen, van te voren bepaald, waarbij verhoogd rendement tegen lagere ton-kilo meterkosten een hoofdrol speelt. Bestuurders van Chevrolet-trucks zyn over hunne wagens in alle opzichten te vreden en wanneer thans een truck aan de markt komt*, verklaarde de Heer Van Mill, waarvan de waarde aanzienlijk ver hoogd wordt door de toepassing van vele Prestaties en bedryfszuinigheid zyn de principes, die in de eerste plaats aan de constructie van een vrachtauto ten grond slag liggen. De eischen van hen, die van bet transport van goederen sinds jaren hnn dagelijks bedrijf maken, noodzaakte de Chevrolet Motor Company om alle haar ten dienste staande hulpbronnen te con- centreeren op de vervaardiging van een truck van onvergelijkelijk rendement en ongeëvenaarde economie. »Of zij hieria is geslaagd ?c vroeg ons de Heer Van Mill, wel de bevestiging van deze vraag vindt ge in het aantal Chevrolet- truks, dat ge iederen dag op den weg ziet. Kuninginnefeest te Heusden Zaterdag werd de verjaardag van H.M. de Koningin op feestelyke wijze herdacht, 's Middags half twee verzamelden de kinderen van alie scholen zich op het plein van de Openbare Lagere school. Vandaar trok men naaf het stadhuis en werden aldaar de volksliederen gezongen, aangehoord door deu Burgemeester, den Voorzitter en eenige leden van de Oranjevereeniging. Hierna ging het in optocht naar de Prins Hendrikkade, waar de navolgende spelen werdeu gehouden Zakloopen, Baltrappen, Vliegerwedstrijd, Hoepelen voor jongens, Diabolowedstrijd, Prijsknippen, Turfdragen, Baldragen en Stoelendans voor meisjes. Deze spelen werden opgeluisterd door onze beide muziekgezelschappen en werden bijgewoond door een talryk publiek. Na afloop gaf de ryvereeniging »Land van Heusden en Altena* een demonstratie, onder leiding van den heer Vogelaar uit Andel. Verschillende staaltjes van dressuur werden gegeven, waarover het publiek zijn bewondering uitte, door herhaaldelijk hand geklap. Het was werkelijk verrassend te zien, hoever gewone landbouwpaarden in dressuur bet reeds hadden gebracht. Na de demonstratie volgde een spring concours waarbij de prijzen werden behaald als volgtle prys H. Vogelaar Andel, 2e prijs D. van Buuren Meeuwen, 3e prys A. v. Rijswijk Genderen, 4e prijs R. v. Kampen, 5e prys B. de Haan, 6e prijs D. Wynbelt, Hierna volgde op de muziektent de prys- uitreiking aan de schoolkinderen. Om 7 uur verscheen de Heusdensche Fanfare op de tent. Daarna volgde de Fanfare der Heilige Familie. Vooral de laatste vereeni- ging gaf eeo schitterend concert en gaf blijk flinke vorderingen te maken op mu zikaal gebied. Na afloop van dit concert werd nog een kleine rondgang met fakkel licht door de gemeente gemaakt, waarbij een talryk publiek de vereeniging volgde en hiermede behoorden de feestelijkheden weder tot het verleden. Slachtoffers van hun beroep. Op een terrein te Berlijn werden nieuwe bronschachten gemaakt en de buizen moes ten ter diepte van 17 meter worden ge soldeerd. Toen het werk was afgeloopen vermiste men twee arbeiders. Door de brand weer werden zij met zuurstofmaskers naar boven gehaald en een van hen kon in bet leven worden gehouden de tweede bleek te zyn overleden tengevolge van de ver giftiging der gassen. ZUILÏCHEM. Naar wij vernemen is ook G. Klop aan de gevolgen van het auto-ongeluk overleden. De bouwkundige M. HONCOOP te VEEN, zal op DINSDAG 11 SEPT. ten verzoeke van R. J. van Suilichera te Wyk c.a., trachten aan te besteden Het bouwen van een aan de Bergsteeg, te Wijk c.a. Bestek en teekening zijn vanaf 4 September verkrijgbaar by deu bouwk. voornoemd f 2 per stel. Uur en plaats van aanbesteding volgens bestek. TJE KOOP s door A. Br. M. v. L. goedge keurd pootgoed vroeg gerooide EIGENH. A Klasse GELE BRAVO B Klasse (eigen teelt) Verder A Klasse EIGENH., BBAVO, BEVE LANDERS en RED-STAR. Selectie-teelt TIMMERMANS, Klundert. Te bevragen by ADRIAAN VERWIJS te Andel (N.-Br) Drie Trompetterstraat HEUSDEN, heeft ontvangen alle soorten Groenten ia blik Snijboonen, Spersieboonen, Doperwten, Worteltjes, Spina- nazie, Ceteris enz. Vrachten op sap Abrikozen, Perziken, Ker sen, Pruimen, Annanas, Reine Claudus, Mirabellen. Verder alle soorten Soepen en Sausen, Zalm, Kreeft, Sar dines, Garnalen, Sardines en Makreel en Tomatensaus, Pa ling in gelei, pakjes Vijgen, kistjes Vijgen, Druiven, Ba nanen en Mander ij nen, luxe doozen Borstplaat, Chocolade letters enz. Minzaam aanbevelend. een sterke met colling-as. Bij: J. B. BRANGER Molenaar, Alm kerk. zal op Dinsdag II Sept. e k. vm. 11 u. precies (Z T.) by Wed. v. d. MAADEN te Wijk, t.v, van den heer T. A. Smookers, publiek verhuren de WEITOEMA AT van 1.58.10 H.A. Weiland sde Elfhond* en 2.19.00 H.A. weiland »de Zes tienhond* beide a.d. Nieuwen weg naar Genderen. zal op Dinsdag 11 Sept. e.k. v.m. 11 u. precies Z.T. bij Wed. v. d. Maaden te W ij k, PUBLIEK VERHUREN, voor 5 jaar zal Woensdagen 5 en 12 Sept. 1928, 's avonds uur (Zomer tijd), in café Dekker te Almkerk, voor den heer N. de Graaf Wz., publiek verkoopen DE BOUWMANSWONING nr. 52a, met stalling voor 8 koeien en 1 paard, schuren, erf, tuin, boomgaard, bouw- en weiland, alles aaneengelegen aan de Leegt in den Duil onder Almkerk, samen groot 3.43.90 H.A., in 4 perc. en massa. Aanv. bij de betaling op 1 Nov. a.s. Breeder by biljet. Langendijk 187 GORINCHEM van al onze nog voorradige ENZ. ENZ. Profiteert van de enorme koopjes in alle afdeelingen. HET OUDSTE ADRES. aan de Bergsteeg te Wyk, in 7 perc., thans in huur by H. van Helden e.a. bericht, dat het woonhuis, schuur en erf te Nieuwendijk (Kil) is inge zet op slechts f800. Toeslag Zaterdag 8 Septem ber 1928, nra. 7 u. (Z T.) te Nieuwendijk bij v. d. Heuvel. Rookt bet SERIEMERK De allerfijnste Sumatra Zand- blad Sigaar, of Vorstenlanden Zandblad Sigaar. knapt men van WRIGLEY'S Kauw gom het beste op. Hebt ge na een drukken dag geen eetlust, dan wordt deze door WRIGLEY'S P.K. weer heerlijk opgewekt. En door bevordering der speeksel afscheiding helpt WRIGLEY'S Kauwgom na het eten de spijs vertering; Uw gebit wordt gerei nigd en de adem verfrischt. Aan de Nutsteekensehool te HEUSDEN kunnen benoemd worden een Leeraar in Bouwkundig teekenen, (9 lesuren per week) een Leeraar in Scheepsteekenen, (6 lesuren per week) een Leeraar in Machine- en Smidsteekenen, (6 lesuren per week) een Leeraar in Handteekenen, (4 lesuren per week). Wettelijk bevoegde gegadigden gelieven hun stukken vóór 15 September in te zenden aan den Voorzitter van het Schoolbestuur Mr. C. W. VAN OMMEREN te Heusden. Het Fotografisch Atelier IW1 B 0 H 1 tV I Breestraat 67 HEUSDEN is steeds te ontbieden voor BRUIDSPAREN, FEESTGROEPEN, enz. zonder prijs verhooging. Specialiteit in vergrootingen. Emaille-foto's en Steendruk. Ook het adres voor H.H. Amateurs. I verbeteringen, durf ik bjjna zeggen, dat h(j zich zelf verkoopt*. Vergadering van den raad der gemeente SPRANG-CAPELLE, ©p Maandag 3 September des n.m. 7 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Meyer. Secretaris WelEi Heer Vos. Afwezig de heeren Sneep en Kerst. De Voorzitter opent de vergadering en wijdt- eenige woorden van nagedachtenis aan het overlijden van ZExc. Commissa ris der Koningin, waarbij spr. zegt dat iD het tijdvak dat. deze vergadering van de vorige scheidt ons gewest een groot verlies heeft geleden door het overlijden van Baron van Voorst tot Voorst. Spr. acht het niet noodig te herhalen wat de overledene voor de provincie heeft gedaan, gedurende een 'resks van jaren. Dankbaar zal men hem daarvoor blijven en men zal den overledene steeds als een voorbeeld stellen. De notulen worden hierop onveran derd vastgesteld. v Ingekomen stukken: Besluit van Ged. St. tot goedkeuring van het raadsbesluit waarbij tot wijzi ging der begrooting was besloten, idem tct goedkeuring van de rekening van de woningbouwvereeniging te Capelle. Nieuwe jaarwedderegeling voor Burge meester, Secretaris en Ontvanger. Schrijven van Ged. St. waarin wordt aangedrongen om het vermenigvuldigings- cijfer voor de plaatselijke inkomstenbe lasting te brengen op 1.85 inpiaats van op 1.7, zooals de raad had vastgesteld. De Voorzitter zegt dat na bespreking ter provinciale Griffie Ged. St. met 1.7 genoegen hebben genomen, zoodat het schrijven voor kennisgeving kan worden aangenomen. Verzoek van de Commissie tot 'wering van Schoolverzuim om de termijnen, waar in landbouwverlof kan worden verleend op een ander tijdstip te stellen, dan waarin het thans kan worden verleend. B. en W. hebben dit verzoek bes pro ken en hebben een nieuwe regeling voor gelegd aan de Inspectrice voor het L.O. zoodra deze hare goedkeuring heeft ge hecht aan de nieuwe regeling zal zij den raad ter goedkeuring worden aan geboden, tot zoolang zal het adres wor- den aangehouden. j Begrooting 1929 van de Gezondheids- commissie te Waalwijk. Als bijdrage van j de gemeente Sprang-Capelie is een be drag uitgetrokken van f 147.63. Wordt door den raad goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur te Sprang over 1927. Met alge- meene stemmen wordt deze rekening vast gesteld op een ontvangst- van f 5842.60!';?, en een uitgaaf van f 3292.49 sluitende alzoo met een batig slot van f2550.11. liet vorige jaar bedroeg het batig saldc f 2840.921/?. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk arm bestuur te Capelle over 1927. De ont vangsten bedragen 9072.70, de uitgaven 8076.891/2. Het batig saldo f 945.80V2. Wordt met algemeene stemmen aldus vastgesteld Het vorige jaar bedroeg het batig sal do f1692.-. Voorstel B. en W. tot goedkeuring der begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur te Capelle voor 1929. Wordt vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 8303.—. Voorstel van B. en W. tot, inwilligiag ee ner aanvrage als bedoeld bij artikel 72 der L. O. 1920 van het bestuur der bijzondere lagere school te Sprang. De Voorzitter deelt mede dat per da to 28 Juni van genoemd bestuur het j verzoek is ingekomen tot vergrooting van de speelplaats. B. en W. zijn met hetj bestuur in overleg getreden en zijn over- j eengekomen, de gevraagde verbetering te doen aanbrengen, de kosten daarvoor zijn begroot op f 1000.—. De heer Verheijden vraagt of de ver- grccting strikt noodzakelijk is. De Voorzitter antwoordt van ja, de speelplaats is te klein, de kinderen mo gen niet meer op straat spelen met het oog op het drukke autoverkeer. De kos ten bestaan hoofdzakelijk in ophooging van het terrein. Wethouder Michael voegt j jer aan toe, dat als he,t terrein nieP wordt in orde gemaakt de gem. later in grootere kosten zal komen Met algenueene stemmen wordt hierop overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de algemeene politieverordening voor de gemeente Sprang-Capelle. Naar aanleiding v. de circulaire' van den Com missaris der Koningin in deze provincie over het tegengaan van het, mollen- vangen stellen B. en W. voor de politie verordening aan te vullen met een be paling waarbij het zonder schriftelijke vergunning aan anderen dan de eigenaars of rechthebbenden verboden is zich tus-« {schen 1 (November en 1 April, op iemands land te bevinden. Met algemeene stem men wordt deze bepaling goedgekeurd. Voorstel van B. en "W. tot vaststel ling eener verordening houdende aanwij zing van een slachthuis (slachtplaats voor uithallingen). De Voorzitter deelt mede dat B. en W. met het gemeente-bestuur van L'oon cp Zand—Kaatsheuvel een overeenkomst willen aangaan, waarbij zij die een rund of varken willen slachten, met het idoel om het vlees ch te verkoopen, esn jdi-? niet in het bezit zijn van een slacht plaats, die aan de wet voldoet, gebruik moeten maken van het slachthuis te Kaatsheuvel. De zoogenaamde uithallers snoeten zich dan ook eenige kosten ge troosten, waardoor zij in een betere ver houding komen tegenover de slagers in de gemeente die ook aan verschillende wettelijke bepalingen zijn onderworpen. De heer v. Willigenburg meent dat het gemeente-bestuur met dit voorstel in strijd handelt met het raadsbesl. waarbij het z.g. uithallers vergund was om twee maal per jaar een varken of rund van hun veestapel uit Ie ponden. Men kan nu in 't vervolg zoo dikwijls uitponden als men zelf wil waardoor de slagers eveneens weder grootere concurentie zal werden aangedaan. Bovendien wordt het de kleine boeren die een varken slachten, om hun pacht te betalen, moeilijker ge maakt, terwijl de verdiensten voor hen minder worden, want het zal natuurlijk de bedoeling zijn, dat voor het gebruik van. het slachthuis een vergoeding wordt be taald. Dan hebben de meeste slachtin gen plaats in de maanden November en December, is men dan ook overtuigd dat ■men allen op tijd kan bedienen? (Slot in t volgend nummer.) HI-17 WRKLEYS if,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 3