Tweede Blad Nb. 4844 Woensdap 5 September Jan Geertzen, voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. IWeisjes Parlementair Overzicht. BEHOORENDE BIJ HET Verkenniogspatrouilles in het geac cidenteerde terrein der rechtsche sa menwerking. Wetsontwerpen. En wenschen. 's Gravenhage, 30 Aug. '28. Zooals te begrijpen was en waarschynlyk ook wel verwacht en gewenscht werd, heeft de aankondiging van het ontwerp-program van actie der R.K. Staatspartij repliek oit- gelokt van andere rechtsche partyen. Het is een voorzichtig terrein verkennen, een voelen en tasten, een omzichtig peilen van elkanders gezindheid omtrent de groote vraagCoalitie of geen ooalitie Want de tijd begint op te schieten. De verkie zingsacties staan op bet punt te beginnen, want het zal geen jaar meer duren, of de kiezers zullen ter stembus opgeroepen wor den. De wijze, waarop men van de zijde der A. R. op het R.K. program reageerde, zou men zeer tegemoetkomend kunnen noe men, afgaande op wat de Standaard er in een hoofdartikel over zei. Men erkent, dat de woordkeus vao het R.K. progam wat meer apart staat, dan bij vorige gelegen heden, maar, nietwaar de evenredige ver tegenwoordiging heeft ertoe geleid, dat par tijen, die eventueel samen zullen werken, niet meer als vóór 1918, vóór de stembus tot overeenstemming pogen te komen. De kiezers spreken nu vrijwel niet meer mee in de beslissing over de vraag van samen werking met andere partijen. Toch werd in de Deputatenvergadering voor de ver kiezingen van 1922 en 1925 een dergelijk verlangen geuit, en men hield by de be sprekingen van 1922 en 1925 over de Kabinetsformatie met die wenschen der Deputatenvergaderingen rekening. De a. r. kiezers hadden zich vooraf uitgesproken over een samengaan der rechtsche partyen en de Kamerfractie heeft in dien geest gehandeld. Of zij dat zijn de A. R. thans hetzelfde kunnen doen, is nog een open vraag. De toestand, aldus het A. R. orgaan, is voor ons wel iets gewijzigd. Wij hebben alles gedaan, om die samen werking te behouden. Dat zij verbroken werd, is niet onze schuld. Wij zyn te allen tijd bereid een hernieuwing ervan ernstig onder het oog te zien, doch de eerste stap kan bezwaarlijk door ons gedaan worden we kunnen ons moeilijk opdringen aan hen, die van de verbreking der samenwerking de oorzaak waren. Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig. Hoewel het R. K. program niets van herstel der coalitie zegt, hebben sommigen er wel den wensch uit gedistelleerd. Want het program wilde vasthouden aan het parlementair- constitutioneele stelsel. Wat ook insloot het hebben van parlementaire kabinetten, die hier te lande alleen te vormen zouden zijn op den grondslag van samenwerking van partijen. Daarnaast wilde het R. K. program handhaving en doorvoering van de Christelijke beginselen in de Staatkunde. Die twee dingen aannemende, zou men uit komen op een samengaan der drie rechtsche partijen. Maar men zon van A. R. zijde dan toch wel wat meer duidelykheid wen schen op dit punt. Een kleine wenk Interessant was ook de indiening van het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 10 Maart 1926 te Geneve tusschen Neder land en Frankrijk gesloten^ arbitrage- eo Bezoek van ouds bekend Hótel Café Billard Restaurant Uitspanning. 8t. Jaasstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 verzoeningsverdrag, met bijbehoorend pro tocol, waaromtrent in de toelichtende me morie van den minister werd verklaard, dat het arbitrage-verdrag met Frankrijk van 6 April 1904, krachtens hetwelk rechts geschillen aan arbitrage onderworpen waren, de destijds ir. dergelijke verdragen veel voorkomende uitzonderingen van die geschil len bevatte, welke de levensbelangen, de onafhankelijkheid of de eer van de verdrag sluitende partyen aantasten. Tegen deze niet scherp omlijnde en rekbare uitzonde ringen kan terecht de bedenking gemaakt worden, dat zij de waarde van de verbin tenis te zeer beperken. Het voorstel, door de Nederlandsche regeering aan de Franscbe gedaan, om het oude verdrag door een nieuw te vervangen, vond aanstonds by de Fransche regeering een gunstig onthaal. Het model der Locarno arbitrage-verdragen is zooveel mogeiyk gevolgd, nl. arbitrage of jurisdictie voor rechtsgeschillen, verzoe ning voor andere geschillen. De inleidende bepaling van art. 1 stelt vast. dat beide partyen van alle onderlinge geschillen, die tusschen haar mochten ryzen, slechts langs vreedzamen weg de oplossing zullen zoeken. Dat bginsel vindt dan in de daaropvolgende artikelen zyn uitwerking, waar de proce dures behandeld worden, langs welke deze vreedzame beslechting zal worden nage streefd. Natuurlijk blijven partijen vrij, in concrete gevallen omtrent andere oplossingen overeen te komen. Dan eenige wenschen. Meneer van Rap- pard kwam op voor de belangen der bona fide veefokkers, en vroeg de ministers van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, van Justitie en van Buitenlandscbe zaken, of het hen wel bekend was, dat op verschil lende veemarkten in ons land, week in, week uit, nog meer dan andere jaren, bui- tenlandsch vee werd aangevoerd, dat over de Zuidelijke grenzen gesmokkeld wordt. Of de ministers niet van meenipg wareD, dat daardoor de kans op besmetting van onzen veestapel door mond- en klauwzeer verhoogd wordt. Waren de ministers bereid om door strenger politie-toezicht of door andere conti óle-maatregelen een einde aan deze smokkelarij te maken En vonden de ministers het niet gewenscht, zich met Bel gië te verstaan omtrent de wijze, waarop deze frauduleuze invoer zou kunnen worden voo; korneu Mevrouw Bakker-Nort kwam weer pro testeeren tegen de opheffing van de vierde postbestelling te Groningen en vroeg daarom aan den minister van Waterstaat, of de minister al advies had ontvangen van den Postraad in zake de wederinvoering -an de vierde postbestelling te Groningen, nu het drie maanden geleden was, dat die raad de deputaties uit Groningen over deze kwestie had gehoord. En of de minister het niet noodzakelijk achtte, om onverwyld de avondbestelling weer in te voeren in deze excentrisch gelegen derde handelsstad van Nederland, nu duidelijk gebleken is, dat handel en verkeer te Groningen groeïe last en schade ondervinden, doordat na drie uur run. geen post meer wordt besteld POLITICUS. Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Ruime auto garage 's Reclamewagens s speciaal tarief. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL Jficuwsblail O Slechte spijsverte-' ring. verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op tjw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht - werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet verdwijnen. jrwSter'S Maagpillen Alom verkrijgbaar d f 0.65 per flacon: Vergadering van den raad. der gem sen tie SLEEUWIJK, op Maandag 27 Aug. des namiddags half drie. Vervolg. Vaststelling gemeente-begrooting 1929 en goedkeuring begrooting van bet Bur gerlijk Armbestuur. De heer Walraven namens de Commis sie van onderzoek rapport uitbrengend, vraagt of er voor de ambtswoning van de gt meen te ook kosten in uitzicht zijn, omdat onder volgnummer 41 een bedrag van f 100.— daarvoor op de begrooting staat. De Voorzitter antwoordt ontkennend, vlat bedrag is alleen op de begrooting ge plaatst omdat Ged. St. dit verlangen. De heer Walraven vraagt of bet be- ÖTag van f 50.voor onderhoud brand1 spuithuizen wel voldoende is, hoe staat het met bet brandspuitbuisje aan de Schans? De beer Visser beeft daar- de toe stand wezen opnemen, misschien mag de ze wel even bet woord om rapport uit te brengen. De beer Visser verklaart dat er ver scheidene pannen van het dak zijn en de deur van het gebouwtje niet geslo ten is. De beer v. 't Sant merkt op, dat als dit zoo is bet dan de schuld van da brandmeesters is, die behooren er op te letten. De Voorzitter stemt dit toe, B. en en W. hebben niets bijzonders geboord. Dp beer Walraven gelooft, dat bet trandwezen aan de Schans heelemaal niet in orde is, de spuit komt nooit naar buiten en dat is de schuld van de. trandmees ter s De Voorzitter merkt op dat er heel moeilijk brandmeester zijn te krijgen. De heer v. d. Stelt vraagt of er zelfs wel brandmeesters zyn, in naam is dit wel zoo doch of bet met de daad ook zoo is, betwijfelt spr. De Voorzitter zal dit doen onderzoeken. De beer Walraven zegt dat bet vorig j..ar voor het onderhoud van wegen f 200.is uitgegeven en nu is r niets geraamd. Spr. had gedacht dat- cp, het pad aan de Kille nog wel een schuit sintels zou zijn gebracht, de kosten daar- vcct bedragen plm. f 60.—. De Voorzitter merkt op dat de post op de begrooting 1928 nog niet is ver- hrjikt en daaruit wel een schuit sin tels bestreden kan worden, doch men krijgt dan ook nog het vervoer. De hr. Walraven zegt dat zijn persooD en de heer v. d. Stelt wel voor dit vervoer willen zorgen. De heer Walraven vraagt naar aan leiding van den post belooning schat ter, groot f 10.wii of er schatter is. De Voorzitter antwoordt dat Secretaris Vos dit altijd geweest is en nu secreta ris Knoot daarvoor is aangewezen. Naai aanleiding van den post 188 en 189 ver lies G.E.B. merkt de heer Walraven op, dat het verlies op het bedrijf nu het is overgegeven feitelijk f 400.— minder is, aan wanneer de gemeente het bedrijf in eigen beheer had gehouden. De Voorzitter zegt dat bij dit voor deel nog behoort te worden gevoegd de vermindering aan straatverlichting. Ver dere vragen of bewerkingen heeft de Commissie niet op de gemeente-begroo- tiug, zoodat zij adviseert tot vaststel len zooals zij wordt aangeboden door B. en W. l Met de begrootyig voor het armbe stuur gaat de Commissie eveneens ac- coord, alleen hoopt zij dat de controle door B. en W. uit te oefenen, zoo zal zijn, dat er geen smaad meer op kan worden gelegd. De heer Gulden zou naar aanleiding van de gemeente-begrooting willen voor stellen om den post salarieering gemeen- tepersoneel onder Hoofdstuk I te verhoo- gen. Herhaaldelijk heeft spr. gepoogd de gemeente als werkgeefster een loon te doen betalen dat aan redelijk', eischen voldoet. Spr. heeft hiermede het oog op het salaris v. den gemeenteklerk, die be zoldigd wordt met een salaris van f 400 Hij vraagt of dit salaris voor iemaud van 23 jaar die zijn werk behoorlijk ver richt, spr. acht dit veel te weinig en zegt dat de gemeente een slecht, voor beeld als werkgeefster geeft. Hij zou wil len voorstellen het beginsalaris te brengen op f 600.— en dit met 4 jaarlijksobe ver hoogingen opgevoerd willen zien tot f 1000.—Met deze regeling staat de gem. nog beneden het peil v. billijke eischen. Men zal straks wel aanvoeren dat de klerk bij zijn salaris heeft gekregen de bezoldiging van f350 voor de vervulling van het ambt van ambtenaar van den Burgerlijken Stand, maar een bezoldi ging van f 1350.of f 24.— per week, is voor een ambtenaar, die zijn werk goed verricht en waarover B. en W. en de Secreuiris niets dan lof hebben, nog veel te weinig om in zijn positie behoorlijk te bestaan. Verder is als subsidie voor de T.B.C. bc-strijding slechts een bedrag van f 10.— uitgetrokken. Sleeuwijk slaat hiermedB een poover figuur, zelfs Rijswijk en Gias sen, die men onder de armlastige gemeen ten zou mogen rekenen stellen daarvoor nog f25.— beschikbaar, Andel en Wou- drichem f 100.—. Laat ook ons probeer en zegt spr. soepeler te zijn en 'aat ons deze subsidie verhoogen tot f 25.—. Re gelmatig stuit de vereeniging op finan- tieele moeilijkheden. Dan is de subsidie voor armenzorg van f 3500 verlaagd op f 3000.— ook daar mede kan spr. niet accoord gaan. Hij zou wat deze zorg betreft zoo ruim mo gelijk willen bedeelen en meent dat de post niet mag worden verminderd. Hat vorig jaar is een heel gunstig jaar ge weest, doch wie zegt clat dit ook liet' volgend jaar zoo gunstig zal zijn? Mocht de raad bezwaar maken het bedrag op f 3500 te handhaven flan zou spr. de f 500.op den post werkeloozenzorg willen brengen, om hen die werken willen en voor wie geen werk is te vinden, te ondersteunen. De arbeiders worden dan cok niet gedegradeerd tof armlastigen. De heer Walraven wil als rapporteer van de Commissie van onderzoek in de allereerste plaats zijn meaning zeggen ovt r de voorstellen van den heer Gulden. Spr. heeft den post van f400.— voor den 2en ambtenaar ter Secretarie ook gezien. Spr. is evenwel tegen ambtenaren, om dat hij meent, dat er reeds te veel op da secretarie zitten. Als man hier naast dan Secr. een 1ste ambtenaar had dan was het reeds mooi genoeg, de Commissie heeft dan ook met de bezoldiging van f 400.— voor den 2e ambtenaar genoe gen genomen. Wat de subsidia van 10 gulden betreft voor de T.B.C. bestrij ding en de opmerking dat Rijswijk en Giessen die als armlastige gemeenten be- 3chouwd kunnen worden f25.— geven, meent spr. de vraag te moeten stellen of Sleeuwijk niet armlastig is. Wat een an dere gemeente doet, daarmede heeft men hier niets te maken. Men geeft hier f 10.— omdat het niet meer kan lijden, niet, omdat men tegenover het doel der vereeniging niet sympathiek staat. Wat de post armenzorg betreft, de Commissie was niet tegen de door B. en W. voorgestelde verlaging, omdat de armenzorg minder wordt en het op de hegrooting uitgetrokken bedrag het vorig jaar niet verbruikt is. Men kan wel uit geven, doch er most cok zijn pm uit te geven. De Commissie heeft tot haar ge- (ucegen gezien, dat B. en W. zeer voor zichtig met hunne ramingen zyn ge weest, De Comm. heeft verder ook wel ge zien dat een bedrag van 375.— voor wer- lcozenzorg is geraamd, zij was van oor deel dat dit voldoende was. De heer Gulden bevreemdt de woor den van den heer Walraven niet. De partij, waartoe de heer Walraven behoort, wil een ambtenaar, waaraan hij een he kel heeft en wiens werk door Burge meester en Secretaris wordt geprezen, bezoldigen met een loon van f 15. per week, omdat deze ambtenaar niet. an ders kan dan er genoegen mede nemen. Dat een kapitalistische partij een loon van f15.— genoeg vindt, is nog geen re. den dat een redelijken raad dit even eens genoeg vindt. Iemand die een hart in "t lijf heeft zal niet durven bewjrendat een loon van 1500 centen per week vol doende is. Het is onredelijk dat een goed ambtenaar op dergelijke wijze door de gemeente wordt geëxploiteerd. Spr. noemt het een slecht voorbeeld, dat de ge meente geeft, waardoor de strijd om het bestaan voor de arbeidersklasse moeilij ker wordt gemaakt. De woorden van den heer Walraven zijn alleen bedoeld om invloed op de domme massa uit te oe- lenen en deze te suggereeren. Ds héér Walraven valt spreker nog meer te gen dan deze hem in het politieke le ven al tegen gevallen is. Iemand die zyn werk goedverricht, met een hon gerloon bezoldigen onder het motief, er zitten op de Secretarie al veel te veel ambtenaren, zijn kleinzielige po-, litieke argumenten, van f 15.bestaan kan ook de heer Walraven niet, deze moet zich zoo hoog zien op te voeren, tdat hij dit kan zien. Zijn er te veel ambtenaren dan moet de heer Walraven, als rapporteur, flink uit den hoek ko men en voorstellen er weg te jagen, hij tmoet in dien zin vragen tot den Bur gemeester richten. Spr. vindt dat de amb tenaren er noodig zijn, dat zij door bijzon- dere omstandigheden hier meer moeten doen dan in andere gemeenten. Men moet eerlijk en redelijk zijn en iemand die zijn Icon verdient, dit ook geven. Over de subsidie voor de T.B.C. be strijding heeft de heer Walraven gezegd, ais een ander in den sloot loopt be hoeven wij dat niet te doen, dit is ook zoo. Doch belasting waarmede men de volksgezondheid bevordert wordt met liefde gegeven. Ieder heeft tot plicht en moet er naar streven zijn ongelukkige ine- demenschen zoo goed mogelijk te steu- tnen, dit is een van de hoogste plichten van den mensch. Spr. is zoo vrij te zeggen dat de gemeente met hare subsidie van f 10 een heel slecht figuur maakt en zou de raadsleden dan ook in over weging willen geven do onzinnige rede natie van den heer Walraven aan hun laars te lappen en te doen wat rede lijk is. Spr. jheeft het voorstel om da f500.— van armenzorg te brengen op den post werkeloozenzorg gedaan, omdat het voor de arbeiders, die nog nooit bij eeiiarmmers- ter zijn geweest, zoo hard valt, daar heen te gaan, omdat men die goede massa van de menschheid, jaagt in de armen van armlastigen. Als men daar eenmaal geweest -is, dan heeft men die arbeiders zedelijk aangetast, daa'-voor moet men ze behoeden, want het is vree. selijk voor een vader om voor zijn kin deren naar armenzorg te gaan. Spr. doet pen beroep op den raad, dat hij de ar beiders, die werken willen, niet stuurt naar een armmeester waar men bij dag licht niet durft te komen wat trou wens geen wonder is. Zeker de belas ting is hier zwaar, als met de belasting- penningen evenwel een heilzaam werk wordt verricht, dan zal iedere belasting betaler er gaarne zijn geld aan geven. De heer Walraven verklaart met aan dacht de rede van den heer Gulden te hebben aangehoord, de bewering van de zen, dat spr. alleen met een politiek oog merk zou hebben gesproken, weerspreekt hij, deze beschuldiging is meer van toe passing op het gesprokene door heer Gulden, dit is niets anders geweest als politiek voor de kiezers. Men ligt hier vast aan een gemeente-begrootiug, waar bij men heeft rekening te houden met alle inwoners en niet met een groep ki ezers alleen. De heer v. 't Sant meende eerst niets te zeggen, doch nu de heer Gulden met liet voorstel komt om het salaris van den ambtenaar ter Secretarie van den Assem te verhoogen, acht spr. zich ver plicht over dit voorstel zijn meening te zeggen. Spr. ziet in de bezoldiging van den ambtenaar een prikkel cm zich in de gemeenteadministratie tot hoo- gor ontwikkeling te brengen. Door stu. die moet een ambtenaar een hoogere plaats zien in te nemen, spr. vindt heb jammer dat de ambtenaar ter Secretaris ■dien weg niet opgaat, nu is hij toch slechts schrijver. Ook over de kwestie van armenzorg wil srp. zijn meening zeg gen. Nog andere lichamen hebben in armenzorg te voorzien, dan alleen het Burgerlijk Armbestuur, dit behoeft niet alleen allen te onderhouden. Er zyn ver. schillende diaconiën in de gemeente waar bij de meer bedeelden zorgen voor de minder bedeelden en Gods woord in toe. passing wordt gebracht. De Voorzitter zegt dat B. en W. van meening zijn dat twee ambtenaren noo dig en voldoende zyn, de eerste ambte naar is aangesteld op een salaris van f1000.— dat op kan loop>en tot 14 a 15 honderd gulden, de tweede met een salaris van f400.— tot f800.— daarme de meent het college dat de Secrefea# rie bediend kan worden. Hét salaris van den eerste ambtenaar is terug gebracht van f1400.— op f1200.— fcn. later op f 1000.—, de schrijver die f 200.— kreeg is op f400.— gebracht. Toen de admié nistratie van hef electrisch bedrijf, dab ook door hem werd waargen om en, werd opgeheven, is hem opgedragen het ambt} van ambtenaar van den Burgerl. Stand. Wil de raad hierop terug komen, dan is er altijd de weg open om het salaris y. den 2en ambtenaar te verhoogen, doch B. en W. meenen dat het thans niéü noodig is. Wat de subsidie voor de bestrijding der T. B. C. betreft, daar is alles voor te zeggen, als het verzoek door de vere eeniging daartoe was gedaan. Spr. gen loeft vast dat dan ook de Commissie gcedgunstig daarop beschikt zou heb, ben. B. en W. waren evenwel van oor* deel dat het met de vereeniging goed liep zoodat het voor de hand 'ligt' dat! zy niet eigenmachtig de subsidie gaan verhoogen van f 10 op f 25.— het mon tief daarvoor ontbrak, dit is niet dei fout van B. en W„ doch van de vereeni-j ging- De kwestie van het armbestuur ziet de heer Gulden naar spr. meeniug tg donker in. Bezuinigd is er door B. to W. niets, de uitgaven hiervoor zijn bea langryk minder geweest, als geraamd etc kunnen altijd nog f 500.— meer uitgea geven worden, dan het vorig jaar- is get. schiedL De werkeloozen zorg is heel moeia lijk, als het kon zooals de heer Guhj den het zich voorstelt, dan zouden B, en W. daaraan gaar na medewerken, er zyn hier evenwel geen objecten voor; werkverschaffing en zonder dat, zoudaO Ged. St. den post op de begrooting niati goedkeuren. In Werkendam is men'., zoo gelukkig dat men wel een object voor werkverschaffing heeft n.l. in de han ven die van tijd moet worden uitgef haggerd, doch ook daar stuit men vaak cp moeilijkheden omdat er op het tijd-* stip dat het moet gebeuren er dik-l wijls geen werkeloozm zijn. B. en W« hebben hoewel e r geen werkeloozenvar- lecniging meer bestaat, toch oen post daarvoor op de begrooting geplaatst, heb college heeft alle moeite gedaan om oe» dergelijke vereeniging weder in het lea ven te roepen, doch het is niet gelukt^ niettegenstaande dat', is toch een post op de begrooting gebracht in de hoop dat heb alsnog gelukken zal een vereeniging in het leven te roepen Had de heer Gul, den een post hiervoor op de begrooting gemist, dan zou het een ander geval geweest zijn. Spreker vraagt of de heer Gulden er een voorstel van wenscht ta maken, om de jaarwedde v. den 2en amb tenaar vast te stellen op f 600.— mob 4 jaarlijksche verhccgingc-n v. f 100. De heer Gulden antwoordt hierop toe-j stemmend en spr. verklaart den Voorn zitter dankbaar te zijn, dat deze hem zoo objectief heeft beantwoorl. Tot spr. spijt is het bestuur van de vereeniging voor de T. B. C. bestrijding nalatig gen bleven, om het besluit van een ham; ledenvergaderingen uit te voeren, waa.vn in was besloten de gemeente-besturen een rapport der werkzaamheden te zenden en de gemeente-besturen opnieuw om subsidie te verzoeken. Spr. kan evenwel als bestuurslid de verzekering geven, dab de vereeniging geregeld met financieele 'moeilijkheden heeft te worstelen. Spr, wenscht zijn voorstel dan ook t© handj liaven. Wat de werkeloozenzorg betreft doet het spr. genoegen dat de Voorzitter* zijn bedoeling begrepen heeft, hij heeft- het: voorstel niet uit politiek oogpunt ge~ idaan, hij' heeft het alleen gedaan, om da wcikeloozen v. d. Werken en Sleeuwijk niet tot' arml. te bestempelen. Spr. zou B. en W. in overweging willen geven steeds uit te zien naar een object voor, werkverschaffing. Hij meent dat de Loo-t ze stoep daarvoor in aanmerking komt en vestigt de aandachtl op onteigening van grond, om een weg aan te leggen en daardoor de mogelijkheid te scheppen, om de Kom van Sleeuwijk uit te bredi den. De bouwvereeniging Vlijt Gedijt" kon hierbij misschien nuttig werk ver richten. De Voorzitter zegt dat' als dit kon heb gemeentebestuur het gaarna zou doen* bet plan ligt klaar-, doch de finanti- eele offers die de gemeente er voor zou hebben te brengen,' gaan voor 't oo-i genblik boven hare krachten. De heer. iM alraven gelooft dat men dit object} voor werkverschaffing gerust uit hetl hoofd kan zetten, de menschen willen hier toch niet komen wonen, omdat dg belasting veel te hoog is, verschillen Ié ingezetenen uit deze gemeente gaan bou^ wen onder de gemeente Almkerk en nieb hier. De heer Gulden zegt dat men de gea meente niet ontvlucht omdat de belasting te hoog is, doch alleen omdat de parti-f culieren veel te veel voor bouwgrond! vragen. De Voorzitter meent «dat men op der 2<o kwestie niet verder behoeft in té gaan, spr. vraagt of een der heeren heb voorstel van den heer Gulden inzaké saiarisregeling 2e ambtenaar ter Secre-r taxie wenscht te steunen. Geen der hee-» ren is jdaartoe bereid, zoodat heti dus nieb in stemming komt. Op de vraag van den Voorzitter of een der heeren het voorstel van den heer Gulden, tot verhooging van de subsidie voor de vereeniging van T. B. C. ber strijding wenscht te steunen, zegt de hr, •Walraven, dat hij er wel voor zon zijn, doch dat men aan de Kille nooit, iet a van de werkzaamheden van de vereeni* ging bemerkt. Spr. is niet- tegen de ver, eeniging, doch kan zijn stem er nieb aan geven. I j _,c.j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 5