LETTERS ARTIKELEN zijn ontevreden Over hunne kleeding. Langendijk B 192,193,194. Plaatselijk Nieuws RAVEN SWAAVs m- Hare prijzen zijn zéér billijk, hare keuze zéér groot. Na de gebraikelijke rondvraag wordt genoegen dat nog bet volgende is inge- de vergadering door den Voorzitter met komen van mej. B. v. Diggelen, een divan- formuliergebed gesloten. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUS DEN, Uitspraken 7 September 1928. Trekhondenwet en Prov. wegenregl. A. P. v. 0., Nieuwkuijk, (2 X)« f 3 -f- f5 of 2 w. T. S.M. V., Andel, f 2 of 1 d.D. H., Andel, f 5 of 3 d. InvaliditeitswetA. J. J. H. H., Heus- ■ierj, f3 of 2d.; 3 d. Arbeidswet A. P., DusseD, f5 of M. v. H., Almkerk, Eethen, f 10 of 5 d. J. A. M. K., Elsbout, M,, Woudrichem, f20 Openbare vergadering van den Raad der gemeente 'sGRAVEMOER op 6 September 1928, des n.m. 7 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer D. Smits, Burgemeester, tevens Secretaris. De Voorzitter deelt mede dat de nagrasverpachting op 26 Juli j.I. van de gemeentelanderijen heeft op gebracht f201 en van de armenlande- rijen f139; het besluit van Ged. Staten van 7 Augustus 1928 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 25 Juli 1928, inzake de wijziging van de gemeentebegrooting 1928; het Kon. Besluit van 21 Juli 1928 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 5 April 1928, inzake de heffing van op centen op de Rijksinkomstenbelasting; het besluit van Ged. Staten van 7 Augustus 1928, tot goedkeuring van de gemeenterekening qver 1927 een verzoek van den Heer Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Waalwijk, inzake het aanbrengen van brievenbussen ter bespoediging van de postbestelling. Het opnemen van bepa lingen dienaangaande in de bouwveror dening wordt te ingrijpend geacht, waarom in die richting geen medewer king zal kunnen worden verleend een schrijven van het Burgerlijk Arm bestuur van 'sGravemoer van 23 Aug. 1928, waarbij wordt aangeboden de Ar- menbegrooting voor 1929. De ontvang sten en uitgaven zijn geraamd op f 10228,59. Deze begrooting zal door de daarvoor aangewezen Raads-Commissie worden onderzocht, waarvan in de vol gende vergadering rapport zal worden uitgebracht een verzoek van mej. Th. Neder veen om eervol ontslag als Bchoonhoudster van het Gemeentehuis met ingang van 1 October 1928 Hiertoe wordt eenparig besloten. Als opvolgster wordt met al- gemeene stemmen benoemd mej. H. G. Dekkers-Faro een verzoek van Gemeenteveldwachter Lokerse om hem een vergoeding te willen toekennen voor het onderhoud van een eventueel door hem aan te schaffen politiehond. B. en W. stellen voor per jaar f 25 vergoeding toe te ken nen, waartoe wordt besloten een schrijven van de N.V. Philips Radio te Eindhoven van 1 September 1928 inzake aanschaffing van een Radio installatie voor de school. Deze toe stellen met bijbehoorende apparaten worden voor de helft van den prijs voor de scholen beschikbaar gesteld. Philips wil als nationale Radioindustrie op die wijze medewerken om het idiaal van vele leerkrachten om radio op de school te hebben, te verwezenlijken. Het aan bod is schitterend. Mede met het oog op de financiën stellen B. en W. even- wdl voor niet tot aanschaffing over te gaan, waartoe eenparig wordt besloten een schrijven van de A.N.W.B. waarin wordt medegedeeld, dat waarschijnlijk volgend jaar ten behoeve dezer gemeente laatsnaamborden zullen worden aange racht, hetgeen met genoegen wordt vernomen de aanbieding der gemeentebegrooting voor 1929. Deze begrooting wijst in den gewonen dienst een ontvangst en uitgaaf aan van f 32509,66V3 en in den kapitaal dienst van f 1262,83. De daarvoor aan gewezen Raads-Commissie zal de be grooting onderzoeken en t. z. t. rapport uitbrengen de uitbreiding van de straatverlichting in de Tramstraat. Met den chef van het electrisch bedrijf te Dongen zal om een nader onderhoud verzocht worden, waar na t. z. t. dit punt andermaal in behan deling zal komen. G. f 15 of 10 d. JachtwetP. S. Art. 426 Sr. f25 of 10 d.P. of 10 d. M. en R.wet.P. M., Woudrichem, 2 maand hechtenis voorw. met verbod om in een geheel jaar geen herberg te be treden in de Kantons Heusden en Gorin- cbem. Binnenvaartregl.J. v. d. V., Made, f 10 of 5 d. LeerplichtC. H. B., Werkendam, 3 X> 3 X *5 of 3 X 3 d. Prov. Wegenregl.J. W. W., Sleeuwyk, f3 of 1 d. Art. 461 Sr.M. S. en J. H. C. te Genderen, ieder f5 of 3 d. Gem.verord.H. M. J. J. R., Eethen, A. v. O., Werkendam, T. O., Almkerk, H. d. K., Gorinchem, ieder f3 of 2 d. A. V., DeWerken, A, M. v. d. S., A. B., beiden te Werkendam, ieder f 0.50 of 1 d. E. M. S, Stockholm, f15 ef 10 d.P. J. G, Bergen-op-Zoom, f 5 of 3 d.P. v. d. S., Werkendam, 15 of 10 d. M.Regl.A. L., Almkerk, A. d. H., DeWerken, J. v. d. L., Sleeuwijk, G. J. W., Gorinchem, F. S., Woudrichem, W. S., Made, C. v. B. en Z. B., beiden te Andel, J. K., Wyk, M. H„ Sleeuwyk, J. d. H., Deil, W. T. G. en P. v. P., beiden te DeWerken, J. B., Meerkerk, S. Z., Amersfoort, L. J. F., Amsterdam, ieder f 3 of 2 d.F. d. K., DeWerken, f 2 of d. J. V., Woudrichem, f 5 of 3 d. A. A. v. d. G., Sleeuwyk, f 1 of 1 d. Art. 424 Sr. en id.J. E., Vlymen, f 15 of 10 d. Art. 453 Sr.: J. P., Werkendara, f 10 of 5 d.J. J. S., Rijswijk, Th. v. W., Dusseu, f 5 of 3 d. Voert. z. licht en reflect.G. K., Wyk, f5 of 3 d. fl of 1 d. Rijwiel z. lichtM. T., Veen, e. a., ieder f 3 of 2 d. BAHLMANN, GORINCHEM. Speciaal adres voor Moderne Dames- en Heerenkleeding. HEUSDEN. In aansluiting op het reeds eerder aangekondigd bericht van ingekomen pryzen voor de verloting ten bate der sHeusdensche Fanfarec, vernemen wij met kussenvan den heer C. Snijders, een bloembakjevan den heer C. de Graag, een bloemtafeltje (figaurzaagwerk) van den beer Chr. Schreuders, een spiegel, couranten- hanger en een schilderijtjevan den heer Jac. v. Hoften, een zaklantaarn van den heer A. J. v. d. Kolk, een zilveren vul potlood en eeo kalenderstandaard van mej. D. Baajjens-Bax, een presenteerschaaltje van mej. J. Deurlo Colet, een theepot. Nog steeds worden toezeggingen voor prijzen gedaan, wyl de heer S. A. den Eogelse op den dag der verloting een heer lijke tulband beschikbaar stelt. Naar we vernemen, heeft de secre taris der »Heusdensche Hengelsport ver- eeniging*, de heer Van Laarboveo, zyD ontslag genomen. Van de werf der Firma de Haan Oerlemans alhier, werd met goed gevolg te water gelaten, het stalen sleepsch'p genaamd xSeesternc, gebouwd voor reke ning van de N.V. van dien naam te Rot terdam. De hoofdafmetingen van het schip zijn 67 M. lang, 8.20 M. breed en 2.31 M. hol, terwijl het laadvermogen circa 910 tons bedraagt. Het scbip is ingericht met acht laad ruimten, voorkajuit en salonroef, terwijl voor het snel heffen der ankers een Deutz Ankermotor op het voordek is opgesteld Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip, voor buitenlandsche rekening. AALBURG. Dinsdag 25 September a.s. hoopt des avonds half zeven (O.T.) voor de Herr. Gemeente alhier op te treden, Ds. Leenmans uit Delft. ALMKERK. Op 18 Sept. a.s. nam. 3 uur (Z.T.) hoopt de Raad dezer gemeente ia een openbare zitting byeen te komen. A.s. Woensdag 19 dezer zal alhier een vergadering worden gehouden, welke ten doel heeft 't oprichten van een Chr. Zangvereeniging. J.I. Dinsdag had alhier een aan rijding plaats tusschen de Autobusdieost »A.L.A.D.c en een luxe auto van den heer A. Z. S. met 't gevolg dat de auto van laatsgenoemde van voren totaal in elkaar werd gedrukt, terwjjl eerstgenoemde eenige materiëeie schade opliep. Gelukkig liep dit ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. CAPELLE. Tot voorzitter van het waterschap »Het Eendennest 1 is benoemd de heer A. Boeser en tot bestuurslid de heer A. A. Stam, zulks ter aanvulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. M. Rijken. Aan den heer J. Quirijos alhier is opgedragen, na gehouden onderhandsche aanbesteding, het bouwen van een woon huis voor den heer L. te Waalwijk. Bjj de j.I, Maandagavond gehouden Ringrydery met fietsen door dames te Vrijhoeve-Capelle werden door de volgende dames de prijzen behaald W. v. d. Schans, le prysD. Stam, 2e prysM. v. d. BRENGEN U GELUK Met ingang van 1 September is de LETTERS KOEK in prijs verl&agd tot 30 cent. Thans gelden twee wikkels voor één zak. Bovendien hebben wij naast de bestaande Letters-Koffie in gele ver pakking een nieuw merk LETTERSKOFF1E (in roode verpakking) inge voerd, waarvan de prijs f 0.65 per half pond bedraagt. De Kwaliteit van deze LETTERS-KOFF/E rood is bijzonder fijn. REEDS ZIJN 429 EXTRA CADEAUX UITGEREIKT. Schans, 3a prijs, H. v. d. Poorte, 4e prys J. v. d. Poorte, 5e prijs en P. de Roon, 6e prijs. Op Woensdag 19 dezer zal des avonds half acht in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier een openbare vergadering worden gehouden waarin als spreker zal optreden de heer C. van Zalinge te Zevenbergen, die een uiteenzetting zal geven omtrent de werking, enz. van de Eerste Nederlandsche Maatschappij voor ziekenverpleging. De Commisie van arbri- tage voor deze gemeente bestaat uit de heeren Dr. Ph. J. Kohier, Arts, R. Mid delkoop, notaris en Dr. S. Waardenburg, arts. X^DUSSEN. In deze gemeente doen zich than3 enkele gevallen van roodvonk voor, echter tot op heden niet van ernstigen aard. EETHEN. Ds. J. J. v. d. Berg, Ned. Harv. Predikant te Paessens, die eDkele maanden geleden onze gemeente verliet, hoopt a.s. Zondag 16 dezer, des morgens half tien alhier en des namiddags te 2 u. te Drongelen op te treden. GENDEREN. Voor den Localen Fok- veedag der Fok- en Controlevereen. »Het Land van Heusden en Altenac, die op Dinsdag 18 Sept. a.s. alhier zal worden gehouden, zyn ongeveer 120 dieren aan gegeven. De keuringen vangen oogeveer 10 uur aan. Moge een ruime belangstelling den fokkers een vergoeding geven voor de moeite, die zij zich getroosten om dezen dag te doen slagen. 's GRAVENMOER. De heer E. Beunis, tydelijk werkzaam aan de O. L. School alhier, is tot tydeljjk onderwijzer benoemd aan de O. L. School te Dussen. Door het Gemeentebestuur is aan de leerlingen der O. L.- en die der Chr. School, ter gelegenheid van de 70ste ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder, een foto van deze aangeboden, bewerkt door Stamperius. GAMEREN. Ds. W. H. Bouman te Capelle a. d. IJsel, heeft bedankt voor bet beroep naar de Ger. Kerk alhier. HERPT. J.I. Zondag hield de schutterij jSt. Catharinac hare onderlinge prysver- schieting. Na een langdurige kamp werden de prijzen behaald als volgtle prys, ge schonken door den heer M. D. C. Mourik, Jac. Kuijpers 2e prijs Adr. de Kort; 3e prys Mart. de Kort4e prys Joh. v. Haren 5e prijs C. de Kort; 6a prys B. v. Sprang 7e prys Nic. de Kort8e prys J. Ver boeven 9e prys Hendr. Pauw 10e prys Joh. v. d. Wens. Daarna werden de pryzeu in een gezellig tonder oust uitgereikt. V De heer Ant. Kanters, die veertien dagen geleden door een autobus te Nieuw- kuyk werd aangereden tengevolge waarvan zyn rechterbeen moest worden afgezet, maakt het zeer goad. Hy wordt nog steeds in 't Groot Ziekengasthuis verpleegd. Dezer dagea heeft hy het bed reeds mogen ver laten. Als het zoo doorgaat zal de heer Kanters weder spoedig in ons midden terug zyn, wat wy hem van harte toewenschen. De een klaagt over den slechten pasvorm, de ander over de tegenvallende kwaliteit, de derde vindt den prijs te hoog, etc. etc. Willen wij U een goeden raad geven Probeert het eens bij de bekende Firma die gedurende 55 J33P de grootste resultaten bereikt heeft op 't gebied der kleeding, zoowel op maat of geconfectioneerd. Zij is de eenigste specialiteit in Gorcum, daar zij zich alleen en uitsluitend op kleeding toelegt. Ontbiedt een harer reizigers met de stalen-collectie, vraagt zichtzendingen of bezoekt hare magazijnen op den De heer Peereboom meent dat het dan ,wel een beste, iets extra's zal zijn, ze zullen wel goedkooper te krijgen zijn. Er lang over boeman acht hij niet aoo- 'dig, als er iederen dag brand was in de gemeente dan was het iets anders. Wat heeft men aan brandputten, zonder een behoorlijke spuit. Het is thans zoo, dat als er brand ontstaat alles in de war loopt en de spuit niet. behoorlijk werkt, spr. telt de brandputten voor niets. De heer v. Vliet merkt op dat men alles wel voor niets kan tellen, doch spr. acht het noodig dat er getracht wordt water te krijgen, hij telt dit wel voor iets. De heer Peereboom zegt als je m? aan kunt toonen dat. je met je tegenwoor dige middelen iets hebt bereikt, dan ga ik er mede accoord. De hr. v. Vliet merkt op, dat als er bij hem in de buurt brand kwam er thans geen droppel water is te krijgen. De heer Peereboom acht het uitgeslo ten, dat men in de tegenwordige omstan digheden iets met brandputten bereikt, deze zijn ieder oogenblik verzand en men vit dan nog zonder water. De heer v. Vliet zegt dat men dit wel kan beweren, doch zekerheid heeft men daarvan niet, spr. zou het in ieder geval met een brandput willen probe ren. -De heer Smits zou willen loen in fer moeren naar de kosten van een mo- jtorspuit en hoe ver, die het water kan aanvoeren, gaat men putten graven dan 'dient men er zekjejr 6 of 7, te graven. De heer Peereboom vindt het best dat er kosten gemaakt worden, als men het echter doet, dan afdoende maatregelen. Spr. zou de kwestie nogeens aan willen houden hij zal den informatie inwinnen over motorspuiten. De heer v. Ooijen 20U het uitgraven vau de genoemde slooten niet uitstel len, daarmede wordt zeker reeds eenige ..verbetering bereikt. Overeenkomstig dit .voorstel wordt besloten. (Sloi volgt.) NIEUWENDIJK. Benoemd tot onder wijzer aan de Chr. school te J>rimmele®t ide heer D. v. d. Pijl alhier. X De toenamen der leeringen der naai school der Geref. Kerk is zoodanig ge stegen, dat men genoodzaakt is niet al leen des middags, doch ook voormiddags school te houden. Den heer C. v. Breugel Pz. legda 'deze week met goed gevolg examen af, voor de 2e klasse Gymnasium te Gorin chem hij was leerling der Chr. U. L. O. te Werkendam. Hoofd den heer Goo- s ter land. Vanwege de Ned. Mode-vakschool-i veic-eniging wordt bij M. v. d. Heuvel. Knip en Naaicursus gegeven.Leerares Mej; B. v. Dortmond. Deze week werden aangevoerd 2725 eieren rpen besteedde f 7.20—f7.30 per i00 stuks. Mochten wij voor 2 weken melding maken dat het dochtertje v. P. v. R. Mz> haar armpje spelenderwijs brak, en vo-: rige week uit het verband werd gedaan. Vele Lezers Bergeift Stuften; te Gorcnnt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2