geneest en vettfiaait de huid T F*. JOHAN DE MOL, f 32.50 Plaatselijk ftieuws Binnenland Kantongerecht flensden Familiegroepen, Yergrootingen, Lijsten. Kodaks1 Planten-Camera;s Amateur Artikelen. Eind B 119, GORCUM. Tel 266 De uitslagen waren als volgt Stoelendans le prijs Drieka Dekker, 2e prijs Everdina van Veen, 3e prijs Wilh. den Haan. Eierwedstrijd le prijs J. A. Kant, 2e prys Ali Hoege, 3e prijs Maartje de Kooter, 4e prys Mina v. d. Veeke. Vatenwedstryd le prijs Mina Visser, 2e prys An van Oord, 3e prys Maaike v. d. Hecvel, 4e prijs Mina v. d. Veeke. Tonnetje steken ie prijs Jan v. d. Stelt, 2e prys Hendr. Admiraal, 3e prijs Rokus Kamsteeg, 4e prijs Gerrit v. d. Stelt. Wedloop met hindernissen: le prijs W. v. Kooij, 2e prijs M. Ver- Muis, 3e prijs D. Schaddelee, 4e prys G. Zwets. Estafetteloop le prijs Ploeg L. Rijkers, 2e prys Ploeg N. Groeneveld, 3e prys Ploeg G. Potters. Wielerwedstrijd le prijs, J. Pellikaan, 2e prijs A. v. d. Heuvel, 3e prys J. v. Heuketom. Daarna begaven zich de deelnemers aan het Ringrijden zich naar het terrein en werd direct begonnen, aangezien er op tyd werd gereden, kon snel worden afgewerkt. De prijzen voor de 2 mooist versierde rij tuigen vielen ten deel aan P. Dekker Arnzn. le prijs en J. Ippel 2e prijs. De uitslag van het ringrydeo was als volgt le prys A. J, Lagrouwf30.2e prijs P. Dekker Arnz. f 20.3e prys J. Ippel 110,4e prijs A. Zwakhals f 5. Daarop volgde de hardrydery op los paard en er is een spannende race geweest tus- schen de deelnemers. Prachtig werd ge reden door den heer P. Dekker, die met zyn zeer snel rijpaard gemakkelijk den eersten prijs veroverde. Het aantrekken van een hemd en het opzetten van een hoed deed de lachlust by de toeschouwers op wekken. De uitslag was als volgt le prijs P. Dekker Arnzn., 2e prys O. de Keizer, 3e prys H. Gierum. Het muziekkorps >Kunst na Stryd« zorgde voortdurend voor vroolyke opgewekte muziek. Om half acht werd begonnen met het concert te geven door het corps Kunst na Strijde en hiervan heeft de muzieklief hebber kunnen genieten, daar het corps op muzikaal gebied hoog staat, het concert programma werd tot volle tevredenheid af gewerkt. Ondertusschen was het feestterrein volgestroomd met toeschouwers, naar schat ting 2400 personen, die allen met belang stelling de bioscoopvoorstelling volgden, welke precies 9 uur aanving. Deze voor stelling heeft echter niet aan de verwachtin gen beantwoord, daar de films slechts matig konden boeien, een volgende keer zal het Bestuur der Oranjevereen, zelf de films voorschrijven. Ongeveer half elf kondigde de eerste vuurpijl den aanvang van het vuurwerk aan. Dit vuurwerk geleverd door de firma Rujjsch te Utrecht was in ééa woord schitterend, alle nummnrs werden keurig afgestoken zoodat mislukkingen achter wege bleven, vooral het humoristisch num mer, de Verkeersagent viel in deu smaak van het publiek. Toen het slotstuk werd ontstoken, speelde het muziekkorps het Wilhelmus, dat door velen met ontbloote hoofden werd meegezongen. Na nog een paar nummers van het corps te hebben aangehoord, gingen de meesten hoogst vol daan huiswaarts. Werkendam heeft wederom op waardige wijze feestgevierd. Een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt, om het Oranjefeest 1928 te doen slagen, waarop men met genoegen kan terugzien. Najaarskeuring van Springstieren. De Najaarskeuriog van Springstieren zal niet, zooals aanvankelijk gemeld, worden gehouden op 17 September, doch op DONDERDAG 20 SEPTEMBER des voorm. 11 uur te W a a 1 w ij k, nam. 1 Heusden, 4» Almkerk. Stalen op aanvraag. Coupeur te ontbieden. Voor prima pasvorm en be werking wordt ingestaan, Verzuime niet, zonder eenige ver plichting stalen aan te vragen. HEUSDEN. -selstand reed een goederentreinlocomo- tief op een drietal goederenwagens in, die totaal vernield werden. Van de twee arbeiders die bij het lossen der wagens werkzaam waren kreeg de arbeider S. een renstige hoofdwond; de andere, M. werd licht aan den rug gewond. O Mijnongeluk. Op de staatsmijn Maurits te Geleen is een ongeluk gebeurd, waarbij de stutter K. J. op 't Broek uit Stein om het le ven is gekomen. Het ongeluk gebeurde j ondergronds in de 455 M. verdieping, eerste weststeengang, afdeeling K. De getroffene raakte met het onderlijf tus- schen twee wagens bekneld. Met een bïk- kenfractuur werd hij naar de verband- kamer vervoerd, doch bleek bij aankomst reeds overleden. Op 't Broek laat drie kinderen na. O— Brand. Brand is snit-gebroken bij den landbou wer A. Trouw, op den Vestdijk te Nieuw- Helvoct. Men was bezig met een ben- zinedorscbmachine, die tegen een schuur stond. Men vermoedt, dat door uitlaat gassen brand is ontstaan. De schuur met hooi, stroo en wintergraan is in de vlam- imen opgegaan. De heer T. is laag ver zekerd. Koninklijk bezoek aan Rotterdam. De koninklijke familie heeft Maandag een kort bezoek aan de Nenijto gebracht. De koninklijke stoet begaf zich aller- j eerst naar het Paviljoen Rotterdam, waar mr. A. de Jong een verklaring gaf van ae daar geplaatste maquette. Na het bezoek aan dit paviljoen bega ven de hor-ge bezoekers zich naar de hallen. Alle hallen en ook het gebouwtje waar de Noderlandsche kunstzijdenijver heid i3 tentoongesteld, werden bezocht. In verschillend, stands hebben de o - zoekers zich opgehouden. Nadat alle hallsu waren bezocht, bs- gaven de leden van het koninklijk huis zich wederom in de rijtuigen om naai- het i station D. P. te rijden. Omstreeks kwart- over vijf vertrok de trein. Spoorwegongeval. Op het stations-emplacement te Bor- culo heeft een ernstig ongeluk plaats ge had. Tengevolge van een verkeerden wis- KONINKLIJK BEZOEK AAN ROTTERDAM. Maandag hesft H. M. de Koningin, vergezeld van Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan Rotterdam. Er werd een bezoek gebracht aar.' de Nenyto, waar in hal A de maquette *an Rotterdam werd bezichtigd. Automaten in den trein. Naar de Tel. beeft vernomen, wordt bij de Ned. Spoorwegen overwogen, in de wagons van electriscke treinen op bet traject van Amsterdam—Rotterdam, Amsterdam—IJinuiden en Rotterdam— Scheveningen, chocolade- en sigaretten automaten te laten plaatsen. Wanneer (men er toe besluit, zullen, indien de proef slaagt, ook op alle andere trajecten dergelijke automaten worden geplaatst. o Stemming- van het verkeer. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zuidhol- holland en Utrecht brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wegens het uitvoe ren van bestratingswerken op den Rijks weg van Vianen naar Gorinchem, het gedeelte van K.M.-paal 31 te Arkel tot 'die brug over het kanaal van Steene- hoek voor het verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten van 18 Sep tember e.k. tot en met 31 Deo. 192)3 of zooveel langer of korter als de werk zaamheden zullen duren, van 6 uur tot 16 uur, en dat- het verkeer als volgt kan plaats hebben: in de richting naa-r Ar kel over den Benedenweg welke op kor ten afstand van en evenwijdig naast den 'Rijksweg is gelegen, en in de richting naar Gorinchem over den oostelijken dijk van het Merwedekanaal van de brug in den Rijksstraatweg te Arkel tot Gorin chem. (St. ct.) Ernstige mishandeling. Te Tiel zijn gevankelijk binnengebracht zekere P. uit Bergharen en zijn zoon, die den vrachtrijder A. van Rossum aldaar met een aantal messteken in hoofd en borst levensgevaarlijk hebben verwond. De toestand van R. vertoonde aanvan kelijk eenige beterschap, maar is zeer verergerd. O 1 Man overreden. Op 10 minuten afstand van Elbuig is met de tram van Nuns peet naar Elburg een man overreden. Hij was onmiddel lijk dood. Hoogstwaarschijnlijk is hij af komstig uit Hulsthorst. Het lijk is naar het lijkenhuis op de begraafplaats alhier overgebracht-. Doodelijk ongeluk. De 84-jarige landbouwer Bosch woon achtig in de buurtschap Daarin gem. Hellebdoorn, had het ongeluk op de deel te vallen, waarbij hij een beenfractuur opliep, aan welke gevolgen hij is over leden. i i Aan de gevolgen overleden. De 25-jarige R. Kommes, te Assen, die te Smilde van zijn motor werd geslin gerd, is in het ziekenhuis te Assen aan de gevolgen overleden. Te de Wijk is het 7-jarig zoontje van den heer II. Rijkeboer, dat plotseling d? straat overstak, door de aldaar' pas see- rende auto van den heer Stern dta Hoo- geveen, overreden. Het kind is kort daar. op overleden. De Tol van Muiden. Men schrijft aan de N. R. Crt. Een twintigtal automobilisten, onder aan- voering van den heer Floris Vos, hebben Zondag den onhoudbaren en onraogeljjken toestand van 't langer voortbestaan van den tol te Muiden willen aantoonen. Zij hadden daartoe niets anders te doen, dan betaling te weigeren, want het was alge meen bekend, dat bet waterschapsbestuur besloten had, met ingang van Zondag zyn oude rechten, na den laatsten tyd in de uitoefening daarvan wat slap te zijn ge weest, weer onverminderd zou doen gelden. Daartoe had het zelfs een fonkelnieuwen tolboom doen opstellen, als een tastbaren hoon en bespotting van de eischen van het geweldig drukke verkeer tusschen Am sterdam en het heele Zuid-Oosten des lands. En bovendien had het zich verzekerd van de hulp der gewapende machttwee ma rechaussees stonden naast den tolbaas, en aan weerskanten van den tolboom, om tegen weerbarstige automobilisten, die po gingen konden doen, zonder betaling te passeeren, proces-verbaal op te maken. Het was bekend, dat dr heer Floris Vos met zyn 20 getrouwen ongeveer 4 uur, het uur, waarop de stroom van naar Am sterdam terugkeerende auto's het sterkst is, voor den tol zou verschijnen uit de richting Naarden, met de bedoeling, dezen zoo niet te iforcoerenc, dan toch zijn voort- bestaanszekerheid gedocht aan het wankelen te brengen. De sympathie van vele Neder- landsche automobilisten was met hem, en het spreekt vanzelf, dat reeds vóór den aanval de gespannen belangstelling geweldig was. Het is juist gegaan als verwacht werd. Toen de heer Floris Vos als eerste van het legertje van twintig voor den gesloten tol boom kwam en betaling weigerde, begon nen eerst onderhandelingen met den tol baas, met de marechaussees, met den bur gemeester van Muiden. Eu die behoefden maar vyf minuten te duren om een lange file van auto's te doen vormen, waarvan er in het nauwe stadje sommige naast elkaar kwamen te staan, zoodat het ge- heele verkeer spoedig van weerskanten ho peloos was vastgeloopen. Want ook de weg om Muideo, voor het verkeer richting Naarden, geraakte versperd door de steeds dikker wordende file van automobieleu en stoomtrams, welke waldra tot ver voorbij de Hakkelaarsbrug reikte. En er was geen verwikken of verwegen meer in te krygen de auto van den heer Floris Vos kon niet meer achterwaarts, niet meer opzy de eenige megeiykheid was, hem door te laten. Ten slotte heeft de tolbegeerige tegen- party gecapituleerd, en is de heer Floris Vos doorgelaten zonder betaling, nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt. Onmiddellijk ging de boom echter weer neer, en bleek een tweede onwillige door lating zonder betaling te verlangen. En epnieuw groeide de lange reeks van auto's langs den Amersfoortschenweg. Toen heeft het niet lang meer geduurd, of de tegen stand was gebroken, en is voor dezen dag met het tolheffen opgehouden. Heel lang heeft het geduurd, voordat de geweldige verkeersopstopping zich had opgelost. Maandagmorgen heeft de burgemeester van Muiden een telegram gezonden aan den minister van waterstaat, om hem in kennis te steilen met het voorgevallene en met het verzoek, maatregelen te nemen, waardoor onderbreking van het verkeer als deze zullen worden vermeden. STRAFZITTING VAN HET KANTON GERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 7 September 1928. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Jlir. Mr. E. Verheijen. Griffier: Mr. W. Ruitinga. Het is een groote zitting met 102 za ken op de rol, waaronder 8 betreffende kinderen. Do in de vorige zitting uitgestelde zaak contra A. de H. en J. J. O. scheepsbou wers te Heusden wordt thans verder be handeld. Zij staan terecht dab zij in een besloten ruimte arbeiders buiten. de toe gestane werkuren zouden hebben laten werken. De advocaat Mr. van Leeuwen uit 's Bosch had in eene vorige zitting gezegd dat hier geen sprake was van een be sloten ruimte, omdat het werk wel was verricht binnen het hek van de werf, rnaar in de open lucht. Met deze mee ning kon de Kantonrechter zich ver eenigen daar onder eene besloten ruimbs meet worden begrepen een gebouw, dat door deuren en ramen van da buiten lucht kan worden afgesloten. Verdach te u werden vrijgesproken. P. M. visseher te W.pujlrichem was in verzet gekomen van een vonnis, waarbij hij bij verstek werd veroordeeld tot 14 dagen principale hechtenis, omdat bij drenken zijnde met zijn rijwiel tegen een kinderwagen was gereden en bovendien nog tegen een kind, dat een blauw been opliep. De ouders dezer kinderen had hij bovendien nog uitgevloekt toen zij hem verzochten zich te verwijderen. Verdachte: Ik was niet erg dronken, maar had erge slaap, omdat ik 's nachts gevischt had. Kantonrechter: Je hadt slaap van den borrel dat is heel wat anders. De getuigen Dirkje Bastiana Kentie en Pieternella Pellikaan persisteereii bij ha re verklaringen, welke zij in de vorige zitting hebben afgelegd. Bij hare var-, klaringen van vroeger voegen zij thaw nog bij dat een kind een blauw bean op liep. KantonrechterJ e hebt, de vorige zit ting van mij twee weken hechtenis ge-i kregen en nu je naar de gevangenis moet wordt je bang. Ge wilt nu daarvan afko- imen, maai- je hebt het er heusch niet naar gemaakt om voor clementie in aan merking te komen, daar je na dien al weer een procesverbaal hebt gekt'egm we gens dronkenschap. Je bent altijd nog lid ran een edel Woudrichemsch trio en dat staat me niet te best aan. Maar, weet je wat, ik zal het nog eens met, je probee- ren en dan bevestig ik mijn vonnis van 14 dagen geleden behalve wat de opge-J legde straf betreft. Die 14 dagen hachs tenis verander ik in 2 maanden hechtenis, voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar, zulks met verbod om in dat jaar te komen in eene inrichting gelegen in de kantons Heusden en Gorinchem, waarin vergunning is of waarvoor een verlof ia verleend voor den verkoop van alcohol houdende dranken. Je ziet wel dat ik bet beste met je voor heb en of je nu de gevangenis in moat hangt heelemaal van jou alleen af. Vervolgens kwam in behandeling de in. de vorige zitting reeds gedeeltelijk behan-j 'delde zaak contra J. A. II. K. be> Els- liout, die in dronkenschap met een op;n mes zwaaiende een zekeren W. Verdijk aan zijn pols bloedend had verwond. In de vorige zitting werden als getuigen gelioord W. Verdijk en J. C. Vugts, ter wijl thans worden gehoord G. Verdijk, A. H. Vugts, J. Kleijn Wouters zoon en van Son. Geen der nieuwe getuigen weet v?el te vertellen. Kantonrechter: Ah zoo, het gewoua Elshoutsche kunststukje om niets te we len willen de Geachte Heer©n hier ook uithalen. Getuige rijksveldwachter van den Hout: Verdachte heeft mij het mes zelf over-! handigd, er bij voegende dat het hat mes was, waarmede hij Woutar Verdijk verwond had. Kantonrechter: Ik ben erg blij dat' ik het bewijs heb op grond van de verklas ringen der getuigen W. Verdijk en Van (den Hout en 't doet mij groot genoegen dat de Elshoutsche Heeren, dia niets weten, geen succes met hun onwetend heid hebben. Mijn hart was goed om verdachten zes dagen principale hechs tenis te geven, want. degeen die een ander met een mes verwondt kan nier, zwaar genoeg worden gestraft. Ik wil dit nu nog niet doen omdat verdachte nieti bepaald ongunstig bekend staat. Nu krijgt hij f25.00 boete of 10 dagen hechtenis en 't mes verklaar ik natuurlijk ver beurd. A. V. landbouwer te Woudrichern had zonder vergunning van den Burgemeester plaats genomen op zyn hondenkar. KantonrechterWist je niet dat zulks niet mocht. Verdachte: Ik lees nooit een kranb en wist 't niet. Kantonrechter: En lees je dan het be kende Woudrichemsche Weekblad niet? Verdachte: Daar heb ik nooit van ga-» hoord. KantonrechterEn waarom lees je geen enkele courant Verdachte: Omdat ik geen centen heb. KantonrechterDat is beroerd, maar als ik jou was zou ik toch eens een courant gaan lezen dan kun je er in verschillende opzichten je voordeal mee (doen. Nu moet ik je straffen, wantj 't is bekend genoeg dat ik er tegen ben dab een hond een kar moet trekken, waarop een mansch zonder noodzaak heeft plaats genomen. Je krijgt voor deze keer nog f3.00 of 2 dagen. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar het hooi komt reeds geregelde vraag en de prij3 is oploopend, Voor het goede han- delshooi besleed men f22 a f 23 per 500 K.G. Het hooien van het nagras is zoo goed als geëindigd, de snede was vry goed en werd prachtig gewonnen. 's GRAVENMOER. Zaterdag 22 Sept. des nam. 5 uur zai«in de Consistoriekamer der Ger. Kerk vergadering van de Geref. Jongelingsvereen., Ring Tilburg, worden gehouden. Alhier doet zich het zeldzame geval Foto-Atelier COERTSE. —O— —o—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 6