J üL A. P. Michael - Tel. 14 - Aalburg. PH. VAN WIJK N.V. „De Onderneming" Automobielen, Rijwielen enz. y Fordreparatiën, W. TIMMERMANS ZONEN, Wilt U geld verdienen? de grootste sorteerina voor de laagste prijzen. levens het beste adres voor Keparatiewerk. 11 Heusdenscha Stoomboot-Maatschappij. ~V ULPENHO UDERS Inruilen, van alle Automobielen. H. van Herwaarden, D. M. van Herwaarden, Heusden. L. J. VEERMAN te HEUSDEN WILT GIJ WILT GIJ Hoogstraat B 653 G0RINCHEM. Het adres van vertrouwen Luxe Chevrolet te huur het beste ADRES voor alle DIENSTREGELING Emaille- en Ijzerwaren, Touwwerk, Dakvilt, Teerproducten, Olie en Vetten P. S. Prima Electrische Rijwiellantaarn f 7.50« WIJK EN AALBURG. voor 15 cent per K.M. WAALWIJK. Credieten, Rekening-Courant, Deposito's, Coupons, Effecten. in den Boekhandel van de firma het Centraal Bureau gesteld zullen wor« den aan de ondernemingen in verband Vragen op rechtsknndig gebied Een dienstmeisje is van Mei 1928 tot Mei 1929 inwonend by een boer, wiens boerdery afgebrand is. Daarby is al haar geld en goed verbrand. Kan dat dienst meisje ook schadevergoeding vragen B. S. Is iemand, ais hy een zaak bepleit en daarvoor een bewys van onvermogen heeft, vrij van alle kosten Of zijn de kosten van zijn advocaat dan nog voor hem G. v. d. M. Onze zoon is ais volontair op eene boerdery werkzaam. Hy geniet voor het werk dat hij verricht, vrij kost en inwo ning, doch geen vrye wasch. Hij is er slechts werkzaam van 1 April1 October. Moet nu voor hem geplakt worden W. d. P. Levend verbrand. Een 83 jarige vronw te Breslan viel over haar karpet, terwyl zij een brandende petroleumlamp droeg, waardoor haar kleeren in brand geraakte en zij levend verbrandde. VOOR: CONCURREERENDST ADRES. overtuigd zijn in het bezit te komen van een prima uurwerk of eerste klas gouden en zilveren werken, koopt het dan bij ons. overtuigd zijn dat uw uurwerken of gouden en zilveren werken vakkundig gerepareerd worden, vervoegt U zich dan bij ons. Goedkoope inrichting. Langdnrige garantie. W\j bezoeken eiken DINSDAG Heasden en omstreken. Indien U in Uurwerken, Goud en Zilver iets noodig heeft of geiepareerd moeten worden, gelieve ons dan bericht te zenden per bode ot briefkaart en wij komen U zonder eenige verplichting bezoeken. Gediplomeerd Horlogemaker v.h. P. J. FURSTER Telef. No. 9 voor waarvoor SPECIALE GEREEDSCHAPPEN. BELEEFD AANBEVELEND. Kassier en Commissionairs In Effecten, Zeer voordeelig incasso-tarief. Chéque en girodienst voor Rekening-Couranthouders. Onze 'belangen voor Heusden en omstreken zullen werden waargenomen door den Heer Chb. MERKX, alwaar men alle ge wenschte inlichtingen kan verkrijgen. Kantoor Zaterdags n.m. 1 nnr gesloten. Koopt dan steeds Uw SCHOENWERK bij onderstaande adressen, daar vindt U Wat U niet in de Etalages ziet vindt IJ binnen. Wij verwerken uitsluitend 1ste kwaliteit leder, waar door Uw schoeisel minder gerepareerd behoeft te worden, en dus veel langer goed blijft. Aanbevelend, Vi8chmarkt 67 aanvangende 3 OCTOBER 19527. HensdenRotterdam. Van HEUSDENMaandag en Dinsdag vm 1.30 u.Donderdag vm. 5 en 7 u.Vrijdag vm. 6 u. Van ROTTERDAM Maandag m. 12 u., Dinsdag nm. 12.45 tu Donderdag, Vrijdag en Zaterdag m. 12 u. HeasdenGorinchem Van HEUSDENMaandag vm. 5 u. en 6.30 u., Dinsdag vm, 1.30 u„ Donderdag vm. 5 u. en 7 u., Vrijdag vm. 6 o. Van GORINCHEM: Maandag vm. 11.30 u. nm. 12.30 o. eo 3 u. Dinsdag nm. 3.45 u.,Donderdag, Vrydag en Zaterdag nm. 3 u. Veedienst 's Hertogenbosch. Van ANDEL naar 'sBOSCH: Woensdag vm. 3.30^u. Van 'sBOSCH naar ANDEL: Woensdag rn. 12 u. Directeur: L. DE BEER te Gorcuna, Tel. No. 9 J. H. TUPKER, Kantoor Heusden, 7 ff IVergajctering der Kamer ran Koop- fi "hartrïej en Fabrieken voor de Lang- fj «traat te .Waalwijk, gehou Ven op 13 September 1928 dea namiddags ten Valf drie nur. tfan de afdeeling Grootbedrijf zijn 6 2fiden aanwezig, van. de afdaeling Klein- bedrijf 5. tVoosrzitter: B. J. H. C. Timmermans. Secretaris M. A. J. van Liempt. De iVoorzitter opent de vergadering'. Bij deelt mede, dat bericht van ver hindering is ingekomen van de leden, Smits, dp Haan en van Eykelenburg. L .Vaststelling van de notulen der vo rige vergadering. De notulen der vorige vergadei ing wor gen na herstel van een redactiefout vast gesteld. EL Mededeeling van de uitvoering', die ven de besluiten, genomen in de vorige Mvrgadering, is gegeven. "De Voorzitter geelt een overzicht van Bfc uitvoering, die aan de besluiten der jrxsige vergadering is gegeven. Bij ver schillende punten volgt een gedachten- wisseling. Geniimen tijd wordt stilgestaan bij de mededeeling betrekking hebbende iop de door de Provinciale Staten toe gezegde verbetering van den. weg Waal- Wijk-Tilburg. Afgewacht zal worden welke Voorstellen van de Staten zullen worden gfcdaan. III. Ingekomen stukken, f Blijkens het ontwerp voor een nieu we dienstregeling (ingaande 7 October 1928) der A.T.O., is gevolg gegeven aan het verzoek der Kamer om de diensten «Waalwijk-Gilzereyen te laten aansluiten te Dongen, terwijl de aansluiting aan Be trein te Geertruidenbexg, door de Ka mer gevraagd voor den dienst Gonnohem- EBreda, is verkregen. Besloten wordt aan fie Directie der A.T.O. mede te deelen Vis volgt: De ontwerp-dienstregeling gert'fc ons aanleiding tot de volgende aanteekenin- gen: Het is opgevallen, dat in den dienst Gilzereyen.Waalwijk de eerste bus voor Waalwijk in den namiddag eerst te 19.05 te Eeyen en te 19.25 te Dongen vertrekt. Bet gemis van een bus, direct- na het middaguur, lijkt ons een ernstig bezwaar. Gevreesd wordt, dat de omweg over 's Graveimoer de populariteit van den (dienst Waalwijk-Dongen in gevaar brengt. Do duur van de reis wordt door dezen omweg niet alleen ongeveer 25 minu iten verlengd, doch de rit wordt- juist (daardoor te duur, waar slechts een on- beteekenend verkeer vanuit 's Gravemo>?r tegenover staat, 's Gravemoer is toch reeds met Dongen verbonden door den idienst Dongen—'s Gravemoer—Waspik— iGetf irt-ru idenberg. Ten slotte zou het aanbeveling ver dienen, wanneer in de gemeente Waal wijk bij het vertrek van het station de route werd genomen door de Mr. van iCoothstraat, Grootestraat, Markt, Stati onsstraat, St. Antoniusstraat, enz. Op (deze wijze passeert men het centrum (der plaats, hetgeen op zich zelf reeds propagandistische., waarde heeft. De au- tfcobus is nu eenmaal het openbare ver. VOiermiddel, dat de reizigers ophaalt in de centra efi juist daaraan zijn populari teit dankt. Dat de onderneming rekening heeft te houden met de belangen van do spoorwegdiensten behoeft hieraan geen afbreuk te doen. Naar aanleiding van een schrijven van de K.V. ..Papierfabriek Maasmond" te Raamsdonksveer wordt besloten tot het Gemeentebestuur van Dussen een vertoog te richten tot intrekking van. de door die gemeente ingevoerde zakelijke be lasting op het bedrijf, waardoor alleen de Papierfabriek wordt getroffen. De ge meente Dussen is de eenige gemeente in het district- der Kamer, die deze be lasting heft, en daarmede ook vrijwel de eenige in de provincie Noordbrabant. Goedgekeurd wordt het advies, door het Bureau uitgebracht aan de Vereeni- ging van Kamers van Koophandel in zake de wijziging van het kiesstelsel voor de Kamers. Op verzoek van de vereeniging „Was- piks Belang" zal den Minister van Wa terstraat worden gevraagd aan den Lang- straatschen weg in de kom van Ca- pelle bij het kruispunt van. den weg naar het Capelsche Veer over den Maasmond een aankondiging te laten aanbrengen, wanneer des winters door het overstroo- •rnen van den veerweg het verkeer is gestremd. De door Waspiks Belang ge signaleerde toestand der Langst ra atscha havens geeft aanleiding tot levendige ge. daoh tenwisseling, waarna het Bureau wordt opgedragen een onderzoek in be stellen naar de mogelijkheid van het af sluiten van het Oude Maasje door een schutsluis. Verzoeken van de Afdeel ing Donge- stroom en de Afdeeling Zuidexwal van de Schippersvereeniging Schuttevaer om fi- nantieelen steun voor het houden in 1929 der jaarvergadering te Geertruid ?nberg of Made, wordt aangehouden. De gedachten-wisseling, naar aanleiding van een verzoek van de firma Gebroeders Teurlings te Waalwijk, geeft aanleiding tot- een besluit om aan het Gemeente bestuur van Waalwijk te vezoeken de tijdruimten voor het periodiek uitbag geren der haven korter te maken en in overweging te geven te doen onderzoe ken of het afvoeren van riool- en far briekswater het aanslibben der haven kom niet in sterke mate bevordert. Het antwoord van de Inspectie der Pos terijen ontvangen op het verzoek der Kamer om de eerste postbestelling te Waalwijk te vervroegen, kan de vergade ring niet bevredigen. Het Bureau wordt opgedragen nader met de Inspectie in correspondentie te treden. Op voorstel van den Heer Mortier wordt het Bureau opgedragen te onder steken of door vereenvoudiging van. het verzamelgiro van den postgirodienst het gebruik daarvan kan worden vergemak kelijkt. Naar aanleiding van het afwijzend ant woord van den Minister van Waterstaat cp het verzoek der Kamer om verla ging van het x-echt voor telegramadres sen wordt het Bureau opgedragen hier op terug te komen. In zake het openstellen van het tele graafkantoor te Geertxuidenberg fcusschen 4—6 uur mm. zal het Bureau nader van gedachten wisselen met de Inspectie der Posterijen te Dordrecht. IV. Mededeeling van verdere ingeko men en verzanden stukken. a. Antwoord van den Minister van Justitie op het- adres der Kamer bestraf fende het te kwader trouw onttrekken van goederen aan dea boedel door per sonen, die dreigen te failleertn. De Kamer heeft zich gewend tot- den Pre sident der Rechtbank te 's Hert-ogenbosch om inlichtingen over de gedragslijn bij het geven van toestemming tot onier- handschen verkoop van tot den boedel behoorende goederen. b. Adres der Bossche Kamer, waarbij aan de Directie der Nederlandsche spoor wegen wordt verzocht het beschikbaar stellen van. achtdaagsche abonnementen ook na afloop der Olympische Spaden te bestendigen. Aan dit adres is door de Kamer adhaesie betuigd. Op het- verzoek d<_- Bossche Kamer is intusschen af wijzend beslist. c. Adres der Haarlemsche Kamer aam den Minister van Financiën om behoud van zilverbons van f 2.50, of bij even tueels afschaffing dezer bons over te gaan tot uitgifte van zilverbons van f 5. Dit adres is door de Kamer gesteund. d. Mededeeling van het Hoofdbestuur der Posterijen, dat met ingang van 1 Juli j.l. het Kantoor Waalwijk voor den telefoondienst onafgebroken is openge steld. e. Correspondentie met de Tamkfabri ik te Geertruidenberg in zake de wensche. iijkheid om den trein van 11.41 uit Lage Zwaluwe naar 's Hertogenbosch te ver vroegen. Aan den Spoorwagraad is door de Kamer, om vervroeging van dezen trein verzocht. f. Verzoek der Bredasehe Kamer om adhaesie aan een adres, waarbij aan de Directie der Nederlandsche Spoorwagen gevraagd wordt om trein 156, die te 20.13 uit Nijmegen naar 's Hertogenbosch vertrekt, zoodanig te vervroegen, dat aan sluiting wordt verkregen met don thans 7 minuten later aankomenden sneltrein uit Keulen. Aan het verzoek dea* Bre dasehe Kamer is voldaan. g. Mededeeling van de Nationale Ver eeniging voor Handelsonderwijs, dat een algemeene actie van belanghebbenden, bij een wettelijke regeling van het handels onderwijs niet mogelijk is gebleken. De Kamer heeft verzocht van de verdere actie dezer Vereeniging op de hoogte te worden gehouden. h. Mededeeling van den Minister van Waterstaat, dat op verzoek onzer Ka mer voor Raamsdonkdorp een regeling is getroffen, waarbij de met trein 249 aangebrachte correspondentie nog den- zelfden dag in handen komt van geades- seerden. i. Correspondentie met het Hoofdbe stuur der Posterijen in zake vestiging van een telefoonstation te Babiloniënbroek. Enkele ingezetenen van deze plaats heb ben zich garant gesteld voor een even tueel tekort in de opbrengst der gesprek ken en is thans door de Kamer opnieuw een verzoek tot vestiging van een tele foonstation ingezonden. j. Notulen der vergadering van 28 Juni 1928 van de Vereeniging van Kamers van Koophandel in Nederland. Op deze ver gadering was de Kamer vertegenwoor digd. k. Verzoek van den Algemeen-en Ne- derlandschen Drogistenbcnd te 'Amster dam om adhaesie aan een adres aan den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid, waarbij verzocht wordt in de Commissie, die den Minister zal heb ben te adviseeren welke chemicaliën door anderen dan apothekers beneden een be paald kwantum niet verkocht mogen wor. don, vertegenwoordigers te benoemen in evenredige verhouding van belanghebben de partijen. In bedoelde commissie heeft slechts zitting een drogist tegenover een veel grooter aantal apothekers. De Kamer oordeelde, dat behandeling dezer aangelegenheid niet op haren weg lag. 1. Mededeeling van den Minuster van Arbeid, Handel en Nijverheid, dat voor de meeste artikelen, welke naar Frankrijk geëxporteerd worden, geen certificaten van oorsprong meer noodig zijn. m. Mededeeling van de Directie der Nederlandsche Spoorwegen, dat de aange legenheid betreffende een electrische vér lichting van het station Kaatsheuvel- Capelle en van de verdere stations dei lijn 's Bosch-Zwaluwe in behandeling is genomen. n. Mededeeling van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in zake de voergenomen herziening van het Bel gische douanetarief. o. Mededeeling van den Directeur-Ge neraal der Posterijen, dat een herzie ning van de telefoontarieven in studie is genomen. Hierbij zal ook aan de be langen van. plaatsen, welke dicht bij el kaar zijn gelegen Kaatsheuvel-Loonop- zand, Raamsdonks-Raamsdonksveer, enz.) de noodige aandacht worden geschonken. p. Schrijven van den Heer van Gent te Waalwijk in zake het recht tot het geven van bindende gebods. en verbods bepalingen door de ambtenaren van de Arbeidswet. Uit de intussohen verschenen Memorie van Antwoord, blijkt dat de Minister in deze zijn standpunt heeft gewijzigd en aan het bezwaar, van den Heer van Gent is tegemoet, geko men. q. Resume van de vergaderingen van 35 Mei en 3 Augustus der Commissie uit de Noordbrabantsche Kamers in zake de P.N.E.M.—tarieven. r. Brief der Kamer aan den Minister van Waterstaat, waarbij herinnerd wordt aan een vroeger schrijven, waarin ge wezen werd op den voor het verkeer onvoldoenden toestand van de brug over de uitlaatsluis van het kanaal 's Boscb Drongelen in den Maasdijk. s. Correspondentie met de Directie van de A.T.O. betreffende liet niet aansluiten van de bussen op den belangrijken trein 248, die te 16 uur te Geertruidenberg aan komt. Aan het verzoek is gevolg 'gege ven voor de dienstregeling van 7 October 1928. t. Brieven van de Nationale Vereeniging voor Handels onderwij s en van de Ver. eeniging van Leeraren bij het LitteraLr- Economisch Middelbaar Onderwijs in za ke het ontwerp van wet op het Voorbe reidend Hooger en Algemeen Vormend Middelbaar onderwijs. u. Jaarverslag 1927 van het Rijks, proefstation en Voorlichtingsdienst ten bate der Lederindustrie te Waalwijk, v. Ontwerp van de vragen, die door met de in te voeren Statistiek van voort# breng ing en verbruik voor leder. Bel ontwerp wordt behoudens een kleina aar» vulling goedgekeurd. w. Uitnoodiging van het Curatorium der R. K. Handelshoogeschool te Til# burg tot bijwoning op 17 September eek, van de opening van het 2e studiejaar. x. Goedkeuring der Rekening en Ver- antwoordindg 1927 onzer Kamer door dso Minister van Arbeid, Handel en Nijver# heid. v. Vaststelling der begroeting voo* 1929. De aangeboden begrooting wordt mei een enkele kleine wijziging vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 9004.—. De volgende subsidies worden vera leend Roogere Handelsschool te Waalwijk f 400.—Handelshoogeschool te Tilburg f 200.—Instituut voor Economische Gsé schriften f50.— Bureau voor Handëisina lichtingen, Amsterdam f40.— Vereati# ging „Schuttevaer", Amsterdam f2.60. Bij de rondvraag worden de navolgend# punten nog ter s prake gebracht Deer den Heer Mortier de late onte vangst van postgiroberichten te Waals wijk vergeleken bij andere plaatsen. Door den Voorzitter de vele klachten omtrent de onduidelijke telefoonverbins ding met den Haag. Dcor den Heer Jansen betere aansluis ting van en het verbreed en der vaargeul bij het vernieuwen der Dongebrug in den weg Raamsdonksveer—Oosterhout. Door den Voorzitter het onbewaakt maken, van den overweg in den Lang st,raatschen weg tusschen Eaamsdonkdorp en Raamsdonksveer. Omtrent deze punten wordt het Bureau opgedragen het noodige te doen. De vergadering wordt daarna gealoa ten. v „MICHAEL'S IJZERHANDEL" v;.C.L/- .TV f;-V. 'rt' 1 en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 8