Plaatselijk Nieuws Verplichte Najaarskearlng ran Dek hengsten (Type Trekpaard). Keariog te 's Bosch op 21 Sept. 4928 Goedgekeurd Vaioqaeu de Gibecq eige naar L. van Rheen te Bruchem. Tambour en Squire, eigenaar M. Ver schoor te Almkerk. 4 O O HEUSDEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 27 September a.s., des nam. 8 uur. Aan de orde Notulen der vorige vergadering. Mededeeling van ingekomen stukken. Vaststelling der gemeente begrooting en der begrootiog van het vleeschkeuricgs- bedrijf over 1929. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening van f 10.000 voor keibestrating. Voorstel van B. en W. tot verkoop van eenige door iepziekte aangetaste boomen. Verzoekschrift van de R. K, Militaire Vereeniging te Venlo, om subsidie. Verzoekschrift van de stichting »Moe- derheik te Breda, om subsidie. Benoeming van een Regent der Gods huizen (vacature Verhoeven). 9 Voorstel van B. en W. tot wyziging der gemeente-begrooting 1928. Wij laten hieronder volgen een lijstje van eenige gemeenten in onze streek, met opgave van hetgeen aan gemeentelijke inkomstenbelasting over het belastingjaar 1927/28 verschuldigd is, voor gehuwden met 2 kinderen, met een inkomen van f 1000 f2000 f3000 f4000 f5000 7.- 42.- 90.- 140.- 193.— 4.80 30.80 69.20 105.20 145.60 7.20 43.20 85.05 127.80 171.90 8 Onze vroegere stadgenoot, de heer K. Bax, thans stoker aan de electrische bedrijven te Hank (gem. Dussen) is met ingang vaa 1 Oct. benoemd tot machinist stoker aan de stoompont aan Drongelsche veer. Donderdag vertrok van hier per boot de bedevaart naar Bokhoven ter eere van den H. Cornelia. Deze bedevaart mocht zich weder verheugen in deelname van een groot aantal pelgrims. Te Ammerzoden sloten zich de pelgrims uit die gemeente aan. Na een plechtige H. Mis met processie en na den middag een plechtig Lof en de vereering der relikwieën vertrok men vandaar te 5 uur. ANDEL. Mej. N. Calame alhier had het ongeluk met haar flets onder een auto te geraken. Haar flets werd in elkaar gedrukt, doch mej. C. bekwam geen letsel. Den chauffeur trof geen schuld. Aan den op Donderdag 27 Sept. a.s. te 's Gravenhage te houden Nationalen Landstormdag zal de afd. Andel van den Btjz. Vrywilligen Landstorm deelnemen. De hoer A, v. Houwelingen is toegelaten tot de derde klasse der Chr. Hoogere Burgerschool te Dordrecht. ALMKERK. Op de j.l. Donderdag ge houden Najaars-Stierenkeuring werden 13 stuks aangevoerd, waarvan er 5 werden goedgekeurd. Op 5 October zal alhier de Najaars- Paardenmarkt worden gehouden. Maandagmorgen kwam de heer G. S. alhier tot de onaangename ontdekking dat een zijner paarden dood in de weide lag. BENEDEN-LANGSTRAAT. AUerwege is men in de weer met het rooien der aardappelen. De smaak, vooral der klei- soorten, is goed. Voor winterprovisie wordt er nog niet ingeslagen en zoodoende zyn er nog geen vaste pry zen. Voor eigen heimers wordt aanvankelijk f 2.50 a f 2.70 besteed. BABILONIËNBROEK. Woensdag had de vrouw van den meelhandelaar H. de R. het ongeluk, toen zij de kalveren van drinken wide voorzien, zij zoodanig kwam te vallen op een bascule en zoo ernstig, dat genees. kundige hulp noodzakelijk was. Dr. de Boer uit Dussen achtte het uoortsake'yk, dat zy e«nige dagen bet bed hield Naar omstandigheden maakt zy het du echter vrrj goed. CAPELLE. Onder leiding van den heer C. v. Zalinge uit Zevenbergen hield de Eerste Nederlandsche Maatschappij voor ziekenhuisvefpleging, waarvan de abntrage commissie voor de gemeente Sprang Capelle gevormd wordt door de beerer- Dr. Ph. J. Kohier, arts; R. Middelkoop, notaris en Dr. S. Waardennurg, arts j.l. Woensdagavond in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier een openbare vergadering, waarvoor de belangstelling niet groot was. O. geveer 8 uur werd deze bijeenkomst door den heer Zalinge geopend, waarna by eeu uiteenzetting gaf van bet doel der E N. M. V. Zwaaruit bleek dat deze organisatie in geval van zieken» huisverpleging hulp verleent. Door lid te worden der vereeniging ver krijgt men het recht gedurende 8 weken kosteloos in een ziekenhuis verpleegd te worden, waarvoor men vei plicht is een zeer laag gestelde contributie te betalen. Na eeD opwekking om zich als lid dezer instelling te laten inschrijven en na er op gewezen te hebben dat de heer M. van Dongen als agent voor deze gemeente is aangewezen, sloot de heer Zalinge op de gebruikelijke wyze de vergadering. J.l. Zondag hield de postduiven vereniging »de Luchtvaart», gevestigd bij mej. de wed A. v. d. Haart alhier, in combinatie met de postduiven vereeniging, gevestigd bij den heer van Heeswjjk te Kaatsheuvel een wedvlucht van uit Mens met den volgenden uitslag H. Nieuwenhuizen 1 J. Pijnenburg 2 W v. Best 3 P. v. d. Velden 4 Chr. v. Heeswijk 5 A Snaphaan 6, 10 A. Versteeg 7, 15, 18 H. v. Kampen 8 9 16, 23 P Nieuwenhuizen 11 M. Donders 12, 17; H. Netten 13,24 25; A. Zwart 14M. Mesch 19, 20 H. Vos 21 en J. Zwart 22. Na des morgens door Ds. Ewoldt, Ned. Herv. predikant te Raamvdonk, in zijn ambt van herder en leeraar der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse bevestigd te zyn, hield Ds. A. v. Willigen, overge komen uit Woudrichen j.l. Zondagmiddag zijn intree-rede naar aanleiding van Ezechiel 40 4. Na het beëindigen zijner rede hield Z.Eerw. de gebruikelijke toespraken tot zijn bevestiger, colleges van ouderlingen en diakenen, kerkvoogden en notabelen en meer anderen, waarna onze nieuwe predi kant nog werd toegesproken door Ds. Ewoldt en door Ds. Jonkers uit Waspik, terwyl op verzoek van Ds. Ewoldt den nieuwe herder en leera r werd toegezongen Ps. 106 26. Zoowel in den voor- als in den namiddagdienst was het ruime kerk gebouw stampvol. Onder de aanwezigen merkten we talrijken uit omliggende ge meenten op, zelfs uit de standplaats waar ds. A. v. Willigen tot heden gearbeid heeft waren nog eenige opgekomen. Naar men ons mededeelt is tot Voorzitter van den Ring 's Grevelduin Capelle e. o. van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen benoemd ds. A. v. Willigen alhier. De heer Lekkerkerker, Cand. tot den H. D. te Ouderkerk zal a.s. Woens dagavond 7 uur in de Ned. Hert. Kerk a. d. Loonschendyk optreden. DUSSEN. De heer G., aihier, weg werker op de Prov. wegen, is thans be noemd als brugwachter te Oud-Gastel. 's GRAVENMOER. Door den gemeente raad werd met algemeene stemmen tot armmeester herbenoemd dhr. J. v. Willigen Tot onderwijzeres aan de O. L. school werd benoemd Mej. v. Herwerden. De Imkers hebben te dezer plaatse hunne korven en kasten van de heide ge haald. Hoewel de heidedracht niet het verwachte heeft opgeleverd, heeft men dit jaar over hunne bijen niet te klagen, de prijs is niet slecht. Voor ruwe honig be taald men 22 a 24 cent, zuivere honig 50 cent en voor ruwe was 45 cent, alles per pond. In de Commissie van Arbitrage der Eerste Nederlandsche Maatschappi voor Ziekenverpleging, hebben ter dezer plaatse zitting genomenW. Begeer, G. Verhagen Pzn., Mevr. Millenaar-Loeff, J. van Willigen en J. P. A. van Overstraten- Kruysse. Door den Veeartsenykundigen Dienst te 's Bosch, is medegedeeld, dat het milt vuur ouder het vee van J. van Dalen, alhier, als geweken kan worden beschouwd. GENDEREN. By het in het vorig num mer opgenomen verslag van den alhier ge houden Fokveedag, is ten onrechte onder de derde prijswinsters in klasse 1 Melk koeien met hooge productie, niet vermeld: Woutje 52291 S, van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. RIJSWIJK. Naar we vernemen ligt het in het voornemen ook in deze gemeente een tuinbouw-cursus op te richten. WERKENDAM. Door den heer H. P. wan der Wiel is vergunning gevraagd voor het oprichten van een werkplaats, waarin 7 motoren worden geplaatst, voor bet re- pareeren »an machineriën. Woensdagavond zal in de Chr, Ger. Kerk optreden Candidaat Knyff van Reeuwijk. De voetbalwedstrijd Zaterdag j.l. gehouden tusschen «Sparta» uit Suedrecht en »W V.V. I» eindigde met 21 voor de thuisvereen. De match gehouden tusschen »W.V.V. IIc en »S.V.W.«, beiden alhier, eindigde met den stand van 55. Onze dorpsgenoot, de heer J. Kolb, slaagde op het te 's Bosch gehouden examen voor politie-agent met lof. WIJK EN AALBURG. Op de buiten gewone algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. »De Onderneming» te Wyk (bij Heusden), is de heer P. J. Furster op zijn verzoek uitgetreden als Commissaris der Naamlooze Vennootschap. De heer A. Bouman werd met alge meene stemmen benoemd tot Directeur de WelEd.Gest. Heer Mr. Tournaer te 's Hertogenbosch tot Commissaris. Tot Procoratie-houder werd aangesteld de heer C. Bouman te Aalburg de heer K. v. Drunen werd onder dankzegging eervol ontslag verleend als bedrijfsleider. WAALWIJK. Regenjassen voor ge meente-werklieden. Het raadslid, de heer F. C. Rokx, is schriftelyk teruggekomen op een in een der raadsvergaderingen van einde 1926 gedane vraag of de gemeente arbeiders niet voorzien konden worden van regenjassen (oliejassen) opdat zy by eventueel slecht weer, daarvan gebruik zouden kunnen maken. Destyds werd door den voorzitter medegedeeld, dat de arbeiders konden schuilen, hetgeen door den heer Rokx als onvoldoende zijnde werd aangemerkt. De kosten van de regenjassen zouden niet meer behoeven te bedragen dan f140 of f150. Op dit schriftelijk verzoek is door B. en W. geantwoord dat het practisch nut van regenjassen voor de gemeentewerklieden naar hunne meening zóó gering is, dat zij geen termen kunnen vinden den raad voor te stellen het voor de aanschaffing daarvan noodige crediet te willen verleenen. NL- Naar wij vernemen is alhier onder Riding van den heer W. C. van den Ileetcamp een kinderkoor opgericht m©t 60 leden. FOKVEEDAG te Genderen (M.-Br.) v op 18 SEPTEMBER 1.1. Ditmaal werd de derde Fokveedag gehouden, uitgaande van de Fokvereeniging >Laod van Heusden en Altena.» Twee jaar geleden hadden wjj ook het genoegen dezen dag te bezoeken en wij kunnen ge tuigen, dat er vooruitgang was te consta- teeren. Gaarne hadden we wat meer be zoekers gezien, want we meenden op te merken, dat het meerendeel de direkt be- I langhebbenden, de inzenders waren en juist ook voor de andere fokkers gaat van zoo'n dag zooveel leeriDg uit. Eerst dan iets over het stierenmateriaal. De oudere stieren werden voor de aanwezigen door den Ryks- veeteellkonsulent even besproken. Brielies toekomst 8845 door Puttens Ceres 7704 S. zijn we op stal even gaan zien. Hy stond er niet al te gunstig voor. Is wel flink grof, maar moest om ver schillende redenen flinke beweging buiten hebben. Waar er beste productie achter dezen stier zit, zou het jammer wezen, wanneer men er geen voordeel mee zoa probeeren te behalen. Wouter 7576 S. door Antoon 5751 S. uit Woutje 52291 S. en gefokt door Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen is een diepe, grove vierjarige stier, die in rug en schouders wat 8oIieder kon zyn en misschien wel wat rond van dyen is. Adolf II 8742 van den zelfden eigenaar en gefokt door A. G. Vermeulen te Kedichem bezit voldoende beenwerk, maar kon ons, vooral wat bet lendengedeelte betreft nog niet bekoren. Melkgevende koeien. Deze waren dit jaar verdeeld in dieren met hooge en dieren met gewone productie. Een minimum vet gehalte van 3,15 vinden we in zoo'n cate gorie wel wat laag gesteld. Hooge productie. Een groote klasse met een dertigtal dieren. Als eerste kwam Janneke 60400 S. van Oerlemans van der Schans te Drongelen. Deze koe werd later tevens kampioene en is een typische melk koe met mooien bovenbouw. Als eerste b. kwam de eerste reservekampioene Ali 58108 R. van J. C. Wink te Wyk. Deze koe gaf als tweejarige 4911 K.G. met 3,51 pCt. vet in 282 d. Dus in orde. Ook een beste koe, maar wat grooter type dan Jannike. Francina van Donken te Drongelen werd 2 a, een koe met een best achterstel, zoo ook Mijntje 58106 R. van Wink te Wijk. Stanske van Gebr. Oerlemans van der Schans was wat minder op de achter- beenen, Truus 59050 R. van Branderhorst te Eethen helt al wat meer over naar het raelktype, Cato 59051 R. van denzelfden eigenaar is ook een productiedier met als 4 j. 186,1 K.G. boter vet. Lientje van D. van Buuren te Meeuwen, derde prys bezit een diepe borst, maar is wat zwak op de achterbeenen. Ook Doortjs van G. v. d. Beek te Genderen is wel voldoende ge zonken maar draait in de hakkeo. Emma van W. Hendriks te Wijk was nog een ruime koe, Dora van denzelfden eigenaar heeft wat weinig schenkels. Woutje van Gebr, Oerlemans van der Schans te Dron gelen is een iets klein type. Over het ge heel een goede klasse, de van «en prijs uitgeschakelden waren te fijn en te afwy- kend van kruisvorm. Melkgevende koeien met gewone pro ductie. Hierin blonken vooral Jansje 54220 R. van Donken te Drongelen, Jansje van Spoor te Eethen en Cato van v. Helden te Wijk uit. Droogstaande koeien met hooge productie. Susanna 58107 R. van Wink te Wijk werd eerste, met als 5 j. 4627 K.G. met 3.38 vet in 283 d. Zij werd tweede reservekampioene en bezit een ruim achterstel. Bij de droogstaande koeien met gewone productie kwam Basje van E. v. d. Beek te Genderen als eerste. Toonde een best vetgehalte. Op de tweede plaats kwamen twee dieren van Spoor te Eethen nml. Lotje 60503 R. en Lena 60501 R. Melkgevende Schotten. De uitgeschifte dieren, welke buiten de prijzen vielen, lieten het vooral in de lendengedeelte zitten. Aan den kop kwamen drie typische dieren en wel Liza van Spoor te Eethen, Marie van v. d. Heuvel te Genderen en Clara van Spoor te Eethen. Over het geh'eel waren de prijswinsters in het bezit van een iets zwaar staartstuk en goede uiers. We kondeu onmogelijk alle klassen volgen, waarom we hier en daar wat moeten overslaan. Droogstaande vaarsen met 4 breede tanden. Mijntje 13 van v. d. Heu vel te Genderen kwam eerste, omdat deze wat meer melkvormig was dan de wat vieezige maar grove vaars van D. v. Buuren te Meeuwen. Cor III van Hendriks to Wyk is een voldoend grove vaars. Een derde prys kreeg nog Nanneke van Gebr. Oerlemans van der Schans. Niet melkgevende vaarzen met twee breede tanden. Dit was een goede groep diepe en grove vaarzen. Vooral Maaike en Meut 9 van G. van der Bsek te Genderen zyn beste exemplaren. Stierkalveren. Maurits 188 door Reve- nant Bon van G. v. d. Beek te Genderen is een grof ding, Alis Constantijn door Kobas Konstantijn van Wink te Wyk, de tweede prijs is wat minder gezonken, voor zoover dit van deze jonge dieren reeds te zeggen valt. Frans 127170 R. v. J. van J. C. Wink is een korrekt, maar nog wat weinig ont wikkeld stiertje. Maarten 125735 van Gebr. Oerlemaos van der Schans verkreeg een eervolle vermelding, was vóór nog wat los van bouw. Bjj de allerjongste stieren, waar we maar liever geen vast oordeel van neerschrijven, kwam Frans 218 van Oerlemans van der Schans eerste, gevolgd door Aafjes verwachting van Branderhorst te Eethen en Wilhelms Kleinzoon van den zelfden eigenaar. Truidus en Huibert van Gebr. Oerlemans van der Schans te Dron gelen verkregen beide een eervolle ver melding. Wranneer we de jonge stiertjes nog eens voor ons balen en we denken nog eens terug, wat we by een der in zenders D. van Banren te Meeuwen, na afloop van den Fokveedag, nog in de weide te minderen, gebroken, ten gevolge waa,r- Oda-gesticht vervoerd, Een der vier kon direct zijn weg vervolgen, terwijl 2 an deren tegen den avond per auto naar hunne woonplaats in Schijndel werden vervoerd. Een der gekwetsten ligt met een lichte hersenschudding nog in het St. Oda-gesticht, doch vijn toestand moet niet gevaarlijk zijn. Een viertal rijwielen waren geheel vernield, zoodat het onbe grijpelijk *Ls, dat het ongeluk nog zoo giijpelijk is, dat het ongeluk nog zoo v orspoedig is afgeloopen. Volgens ver klaring van verschillende personen treft, den auto-bestuurder geen schuld. De auto is aan de voorzijde voor een groot stuk vernield, en ook het glaswerk werd aan de eene zijde geheel in stukken gïslagen. van het schip aan de overzijde in den wal is geloopen. Het schip heeft geen schade gekregen. Met zes sleepbooten is het schip weer losgesleapt. Onder de vele toeschouwers, di-i op den dijk de tewaterlating gade sloegen, is een kleine paniek ontstaan. De 62-jarigo Blom, uit Kapelle ad. IJsel, is hierbij on der een auto geraakt. De ontboden auto \an den Geneeskundigen Dienst uit Rot terdam. heeft hem naar het ziekenhuis aan den Cooisingel vervoerd, waar hij met een gebroken been te verpleging is opgenomen- Liefhebbers genoeg. Leer de betrekking van tweeden brug wachter te Schiedam, hebben zich bij de beidsbeurs niet minder dan 191 sollici tanten aangemeld. Hiervan zijn er 172 uit Schiedam en 22 van elders. Tuinbouw in het Land van Altena De burgemeesters van het land van Altena hebben in Almkerk een verga le ring gehouden ter bespreking van de be vordering van den tuinbouw in die streek. Besloten werd bij voldoende deelneming gedurende den winter vijf tuinbouwcur- 8 us sen te doen geven. De tol de Muiden. Naar het Hbl. ter oore kwam, zouden de onderhandelingen tusschen bet Hoogheem raadschap van den Zeedijk beoosten Mui den en het Departement van Waterstaat ever den afkoop van den tol te Muiden tot een bevredigend einde gebracht- zijn. Bij informatie in Den Haag kon het blad van dit gerucht geen officieele be vestiging krijgen. O—— - Lysol gedronken. In de ouderlijke woning in de Zaaiak- kerstraat te Rotterdam heeft de 2-jarige C. van Werkhoven uit een flesoh lysol gedrenken. Met ernstige inwendig? brand wonden is het meisje naar het Zieken huis aan den Coolsingel vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Haar toestand is niet zonder gevaar. Familietwist. In een gezin in de Wilhelminastraat te Barneveld, waar de onderlinge verstand houding reeds eerder te wenschen over liet, is het Vrijdagnacht tot een uitbar sting gekomen. Naar men zegt, heeft moeder de vrouw •met den zoon uit haar eerste huwelijk samengespannen, om haar tegenwoordi- gen echtvriend een lichamelijke kastij ding toe te dienen. En |te oordeelen naar het uiterlijk, dat bedoelde echtgenoot. Za terdagmorgen vertoonde, was dez? familie tuchtiging in een hoogst ernstige mishan deling ontaard. Het gelaat van den 47-jarigen man en vader was namelijk door zijn negen jaar «oudere echtvriendin, bijgestaan door zoon liei, zoodanig gekerfd, dat de man zelfs voor zijn buren totaal onherkenbaar was. Sedert moet het „poesje", dat op zoo on gepaste wijze haar nagels heeft gebruikt, haar woning hebben verlaten, ais souve nir van haar voormalig gelukkig(?) huwe lijksleven nog eenige meubelen, die hier voor in de termen vielen, medenemend op haar reis naar haar elders wonende gehuwde kinderen. Hoelang echter zal daar het biziti van zoo'n ideale schoonmoeder op rechten prijs worden gesteld?. H.D. Gedood. Te Haskerliorne (Fr.) is het zevenja rig dochtert je van den veehouder M. Vries door een auto overreden. Het kind overleed spoedig. 1 Het conflict bij De Schelde. De Rijksbemiddelaar, mr. Aal b er se, heeft de partijen, betrokken bij de staking bij de Maatschappij De Schelde, opgeroe pen tot een nieuwe bespreking op Maan dag. V erdronken. De 23-jarige L. de Boden, werkzaam bij de Vereenigde Chemische Fabrieken te Capelle aan den IJsel, is .tijdens het iaden Van ©en schip overboord gevallen ©n in |den IJsel verdronken. Zijn lijk is opge- vischt. 1 10.- 60.- 123.- 188.- 256.- 11.- 81.- 164.- 249.- 337.- 33.50118.50 216.50 316.50 419.50 Hedikhuizen 16.50 60.75 120.- 194.10 273.60 Herpt 6.93 45.78 101.13 167.13 233.13 HEUSDEN 2.67 20.83 45.40 69.43 98.71 Almkerk Andel Drunen Dussen Eethen Giessen Een twintigtal fietsers aangereden. 4 Gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks halftwe© had op den Provincialen kunstweg tus schen St. Oedenrode en Son, ©en auto- icngeluk plaats, dat buitengewoon gun stig is afgeloopen. Langs de tram, die ■uit de richting Eindhoven aankomt, reden aan den lihkschen kant een groep wiel- tom ongeveer half twee te St. Oedenrode rijders, ongeveer 20 in getal, in dezelfde vaart als de tram, mede. Van de ander? richting uit St. Oedenrode arrivesrd? de auto van den heer Van de Kamp uit St. Oedenrode, die gewoon in het midden van den kunstweg zijn gang vervolgde. Op het laatste moment trachtte de voor ste van de groep wielrijders, welke al len aan den verkeerden kant d© auto passeerden, nog voor de auto door t© schieten, wat echter niet gelukt A door- jdat de wielrijder gegrepen werd door het voorste wiel van de auto. De auto bestuurder, de zoon van den heer Van de Kamp, trachtte het ongeluk nog te voor komen door iets naar rechts ,te wijken, jdccli reed met zijn auto tegen den ach- (tersten wagen (bagagewagen) van det tram. Alle opvolgende wielrijders kwa men te vallen, waardoor er verschillende met lichaam en rijwiel tegen en onder ,den auto terecht kwamen. Een viertal personen scheen er nogal (ernstig aan toe te zijn, en zaten uiterlijk schrammen en wc-nden. Drie van de vier weiden per vrachtwagen naar het St. Nieuwkuijk 13.75 50.62 100.- 164.37 235.25 Oudheusden 12.48 64.48 132.48 215.52 301.92 Rijswijk 30.25115.25 213.25 313.25 416.25 Veen 30.50100.50 177.- 254.50 333.50 Vlijmen 5.88 37.59 77.63 127.19 183.19 Waalwiik 10.40 49.50 95.40 148.20 207.60 DeWerken en Sleeuwijk 25.- 105.- 198.- 293.- 391.- Wijk 4.25 57.26 118.05 189.11 276.66 W'drichem 18.18 78.64 146.95 220.66 299.77 NEDERHEMERT. Doordat in d?z? streek de luxe paardenfokkerij zeer sterk is ingekrompen, werdt de hengst „Gre- gulus", de welke de vorige vier jaren was gestald bij O. v. d. Werken alhier, voer het dekseizoen gestationeerd in de provincie Utrecht, alwaar hij cp de j.l. gehouden k.uring van ve.ricktingspro,e Vv-n voor M. C. hengsten, den deiden prijs behaalde. Daar zGoals welbekend is ge noemde provincie nog over een zeer groot aantal luxe hengsten beschikt, mag dit j voorzeker voor genoemd© hengst als e:-n mooi succes worden beschouwd, ook zijn deze! dagen nog in dit seizoen enkele prachtige afstammelingen van hem, voor Linke prijzen van eigenaars verwis seld. WOUDRICHEM. Vaa de lichting 1929 dezer gemeente zijn tot gewoon dienst plichtig© bestemd C. Schriek, M. van Idei Wiel en C. Giesberts en de andere lotelingen tof buitengewoon dienstplich tige. Gedurende het tijdvak 13 tot en met 20 September j.l. werden aan de vischmarkt alhier oarfgevoerl 2 zalmen vnn 12 tot 30 pond ad f2.60 tot f2.74 per pond en 1 schotje ad f 1.10 Besteed werd voor paling 85 "tot 99 centaal 32 tot 45 centsnoek 32 tot 45 cent; brasem 24 tot 28 o intbot 16 tot 32 centalles per ponl. De ouderavond van de Bijzondere lagere school in deze gemeente zal plaats hebben op 23 October a.s. De jaarvergadering van de Vere niging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel alhier is belegd tegen Zaterdag, 29 September a.s. WASPIK. Vrijdagavond brak brand uit in een schuurtje toebelioorend© aan den heer A. de Wit Het gebouw brandd© tot den grond toe af. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt gedeeltelijk cle scha de. f Tot leden der jury voor het door d Tooneelvereeniging „Entre-Nous" te houden concours zijn aangewezen de liee- ren: Joh. Spoorenberg te Oosterhout,- Voorzitter, J. W, van Delft te Breda, Secretaris, Joh. de Jong te Oosterhout, lid en P. van Dongen alhier. ZALTBOMMEL. Op de Zaterdag gehou den najaarspaardenmarkt waren 389 stuks aangevoerd. Met vluggen handel werden de volgende prijzen besteed: 1 Va- jarige f 150—f 300, werkpaarden f 450— f 600, hitten f 144—f 250, veulens f 100— f 190, slachtpaarden f 140—f 250, slacht- veulens f 80—f 100.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2