Tweede Blad No. 4850 Woensdeo 28 Senteier Jan Geertzen, voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. DAMRÜBRIEK. Rechtzaken Plaatselijk Nieuws Buitenland Ruime auto- garage's BEHOORENDE BIJ HET Redacteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOÜDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. EEN SLAGZET IN DE OPENING. Deze slagzet komt voor in iLe jeu de damesc en is van den beer üeuri Chiland Alle schyven op het bord. 1. 33—28 2. 38-33 3. 42—38 4. 34—30 5. 40—34 6. 30—25 7. 44—40 8. 50—44 9. 31—27 18—23 17—21 21—26 20—24 1520 12—18 Zwart wint nu als volgt 9. 10. 33X15 11. 28X17 12. 39X33 13. 35X24 14. 25X14 24—29 19-24 11X33 24-30 14-20 10X50 Iets om te onthouden 1 Einde September hopen we een aanvang te maken met onze OPLOSSERS-WEDSTRIJD. Onze damrubriek viert dan zijn eerste lustrum, immers op 3 October 1923 ver scheen de eerste rubriek iu dit blad. Voor die gelegenheid zullen we dan eens een mooie wedstrijd spelen, waarvoor we twijfelen er niet aan de lief hebberij ongetwijfeld nog grooter zal zyn dan de voorgaande winters. Enkele fraaie prijzen zullen weder om ter aanmoediging beschikbaar worden gesteld. Wederspannigheid H. B. te Woudri- chem, f30 of 10 d. h. o KANTONGERECHT TE ZALTBOMMEL. Uitspraak van strafvonnissen op 16 en 21 Aug. 1928. Overtreding betr. de Veldpolitie J. v. E., Hedel, teruggave aan ouders zonder straf S. W„ W. G. v. H., Zuiücbem, A. T„ Zaltbommel, H. J., H. v. D., A. d. B., K. v. d. B., Hedel, J. J. v. d. B Heusden, ieder f 3 of 3 d. h.G. M. G., Kerkwijk, M. K., Brakel, ieder f 4 of 4 d. h.H. R. Zuilicbem, A. H., Poederoyen, ieder f10 of 10 d. h. InvaliditeitswetM. v. d. L., Brakel, f10 of 10 d. h. TrekhondenwetC. J., Nieuwaal, J. v. d. V., Poederoyen, P. v. d. H., Neder- hemert, G. v. V., Zailichem, ieder f 8 of 3 d. b.W. O., Delwijnen, f 2 of 2 d. h. G. v. V., Zuilichem, 2Xf 2 of 2X2 d. h. LeerplichtwetW. d. K., Gameren, f3 of 3 d. h.C. P. L-, Zaltbommel, f5 of 5 d. h. DrankwetE. v. M., Zaltbommel, f 20 of 20 d. h. A. P. V. Kerkwijk A. G. K., G. C. H., Aalst, ieder f 2 of 2 d. b. A. P. V. Poederoyen H. V. Gzn., T. v. R., Veen, ieder f 5 of 5 d. h. A. P. V. Brakel: G. S., Brakel, f3 of 3 d. h. A. P. V. Zuilichem J. A. M., H. W., C. H., Zuilichem, f 2 of 2 d. h. J. A. M,, C. H., idem, ieder f 3 of 3 d. h. Geldersch Stierenregl.A; F., Zuilichem, f 5 of 5 d. b. Motor- en RywielwetJ. C. S., Almkerk, J. O. M., Zuilicbem, ieder f 4 of 4 d. h. Z. B., Andel, f 5 of 5 d. h. Motor- en RywielreglementL. M. v. W., Delwijnen, teruggave aan ouders zonéei strafA, S Nieuwaal, f 1 of 1 w. t. A. W., Gameren, f 2 of 2 d. h.J. G A. M. v. H., Zaltbommel, J. M. B., Hedel, ieder f3 of 3 d. h.C. T., Nieuwaal, A. S., P. J. T., Zaltbommel, L. H A. v. R., Kerkwijk, L. C. d. W., Delwynen, A, M Zuilicbem, A. v. d. M., Nieuwaal, Tb. J. S., M. C. v. d, L., J. M. B., Hedel, J. H. v. H., Delwynen, D. v. d. W., Zuilicbem, A. M. K, Weil, ieder f 4 of 4 d. h. M. W. T., Nieuwaal, J. T., VeeD, C. v. V., Zuilicbem, M. P. M. K., Nieuwaal, G. J. B., Andel, E. D. d. V., Brakel, D. B,, Nederhemert, J. M. d. R., A. J. S Zaltbommel, ieder f 5 of 5 d. h. C. v. B., Gameren, f 15 of 15 d. h. H. B., Wondrichero, f 15 of 15 d. h. Openbare dronkenschapA. v. d. B Hedel, f 5 of 5 d. h. Hond niet by zich houdenA. v. B., Brake!, f 5 of 5 d. h. O—™* KANTONGERECHT TE WAALWIJK. Zitting van 13 September. Petr. Biemans, Nieuwkuyk, overtreding loc. spoorwegregl. f 10 of 5 d. F. de Vaan, Vlymen, overtreding waren wet, f 20 of 10 d. J. A. Dekkers, Vlijmen, baldadigheid, vrij. Ch. W. de Peffer, Waalwijk, f 3 of 1 week tuchtschool. C. F. de Laat, Vlymen, huisvredebreuk (baldadigheid) f 10 of 5 dagen. J. Timmermans, Vlijmen, bond zonder penning laten loopen, f 3 of 2 d. G. van Bokhoven, Drunen, dierenmishan deling (gewond paard gebruikt) f 20 of 10 d. J. H. Sars, Waalwijk, over trottoir ge reden met rywiel, f3 of 2 d. F. A. L. de Vlam, Waalwijk, overtr. vercrd. keuringsdienst, f 5 of 3 d. Joh. de Munnik, Drunen, overtr. arbeids wet, 13 of 2 d. W. Klerkx, Waalwijk, overtr. bouwver ordening f 5 of 3 d. M. J. H. van den Heuvel, Waalwijk, baldadigheid, f 3 of 2 dagen. G. Slaats, Waalwijk, baldadigheid f 3 of 2 d. H. A. Kleijn, Waalwijk, voertuig zonder licht, f 5 ot 3 d. J. Grootss wagers, Kaatsheuvel, openb. dronkenschap, f15 of 8 dagen. C. Koenen, Kaatsheuvel, overtr. veldpo- litieregl. (kippen loslaten), f 10 of 5 d. M. A. Kuijsters, Waspik, niet op eerste vordering rijbewys vertoond 2 maal f 2 of 2 maal 2 d. F. Nieuwkoop, Aalburg, op voertuig ge slapen f 5 of 3 d. A. van Beek, Kaatsheuvel, kippen los laten loopen, f 5 of 3 d. Chr. van Vugt, Kaatsheuvel, kippen los laten loopen, f 5 of 3 d. H. Netten, Kaatsheuvel, rywiel zonder licht, f5 of 3 d. H. Groeneveld, Almkerk, op verboden grond geloopen, f5 of 3 d. F. Romijn, Almkerk, op verboden grond geloopen, f 5 ot 3 d. H. W. Dekker, Waalwijk, met motor rijwiel over rywielpad gereden f3 of 2d. J. H. W. van Beurden, Kaatsheuvel, als voren f 3 of 2 d. G. N. van Caem, Sprang Capelle, over treding trekhondenwet, f 3 of 2 d. J. Damen, Kaatsheuvel, overtr. leerplicht wet, f 4 of 2 d. H. F. van der Pas, Waalwijk, te laat in café vertoefd, f3 of 2 d, M. J. Schoondermark, Waalwijk, motor niet in rust gebracht, f3 of 2 d. M. J. Schoondermark, Waalwyk, motor op rijwielpad geplaatst, f 3 of 2 d. W. M. Klerkx, Waalwyk, met rijwiel over voetpad gereden, f 3 of 2 d. A. W. A. Smeur, Waspik, overtr. wo ningwet f 5 of 3 d. J. A. Kamps, Waspik, overtr. woning wet, f 5 of 3 d. C. van Helden, Wijk, linkerzijde weg gehouden, f 3 of 2 d. D. van Wijk, Aalburg, als voren f 3 of 2 d. P. J. v. Oers, Waspik, baldadigheid f 5 of 3 d. St. Paans, Waspik, idem f5 of 3 d. Ph. M. Blom, Waspik, idem f 3 of 1 week tuchtschool. C. A. Verhoeven, SpraDg-Capelle, over treding motor- en rywielwet (linkerzijde weg gehouden) f1 of 1 d. B. H. A. van der Pennen, Waalwijk, overtr. motor- en rywielwet, f 1 of 1 d. A. Wynings, Drunen, valschen naam op gegeven f20 of 10 d rywiel zonder licht f 5 of 3 d. H. J. Laros, Sprang-Capelle, openbare dronkenschap, 5e keer, 3 w. hechtenis. W. M. Verhagen, Sprang-Capelle, met rijwiel over voetpad gereden f 3 of 2 d. H. J. Gouda, J. Gouda, en H. J. Gouda Waalwyk, overtr. politieverord. f2 of 2 d. J. C. van Tilborg, Veen, linkerzijde weg gehouden f 3 of 2 d. G. Grootzwagers, Kaatsheuvel, openb. dronkenschap, f 10 of 5 d. K. G. Versteeg, Wijk, linkerzijde weg gehouden, f 3 of 2 d. J. van Boxtel, Kaatsheuvel, openb. dron. kenschap, f 10 of 5 d. H. de Njjs, Kaatsheuvel, ryden zonder licht, f 5 of 3 d. H. A. KleijD, Waalwijk, zonder vergun ning gevent, f 1 of 1 d. C. de Laat Vlijmen, openb. dronkenschap f 15 of 5 d. C. Verduyn, Sprang-Capelle, overtr. trek hondenwet, f 3 of 2 d. J. van Baardwyk, Sprang-Capelle, overtr. motor- en rywielwet, f 1 of 1 d. A. de Bie, Sprang-Capelie, met voertuig linkerzyde van den weg gehouden f 3 of 2 d. G. van Veldhoven, Waalwijk, rywiel zonder reflector, f 3 of 2 d. A. M. van Halder, Drunen, overtr. trek hondenwet, f 2 of 2 d. J. H. Blok, Waalwyk, zich vasthoudende aan motorrijtuig f 5 of 3 d. W. Sulsters, Waspik, openbare dronken schap, f 10 of 5 d. A. Schmitz, Waspik, openbare dronken schap, f 10 of 5 d. H. de Nys, Kaatsheuvel, dronkenschap f 10 of 5 d. J. P. J. Burgers, Waspik, openbare dron kenschap, f10 of 5 d. Th. van Vught, Vlymen, openbare dron kenschap, f 10 of 5 d. Hendr. Verduyn, Kaatsheuvel, rywiel zonder licht, f 5 of 3 d. A. B. van Tiggelen, Sprang-Capelle, rij wiel zonder licht, f 5 of 3 d. J. van Dommelen, Nieuwkuyk, overtr. Ongevallenwet, f5 of 3 d. C. Eekels, Vlymen, rywiel zonder licht, f5 of 3 d. L. C. van Esch, Vlymen, rijbewijs niet vertoond f5 of 3 d. G. Pullens, Nieuwkuyk, veiligheid ver keer in gevaar gebracht f5 of 3 d. H. Rootkar, Waalwyk, rywiel zonder licht, f 5 of 3 d. J. N. de Vries, Kaatsheuvel, rywiel zon der licht, f 5 of 3 d. A. Wouters, Loon op Zand, rijwiel zon der licht, f5 of 3 d. C. P. Wijdemans, Kaatsheuvel, rywiel zonder licht, f5 of 3 d. A. v. d. Meijdenberg, Waalwijk, overtr. motor* en rywielwet, f 0.50 of 1 d. A. van Besooyen, Kaatsheuvel, met 2 personen op rywiel, f 3 of 2 d. H. Zoedhart, Kaatsheuvel, als voren f 3 of 2 d. C. J. A. Merkx, Kaatsheuvel, overtr. motor- en Rywielwet, (linkerzyde weg) f 3 of 2 d. P. Kooien, Vlijmen, openb. dronkenschap f 10 of 5 d. C. P. van der Mierden, Kaatsheuvel, rywiel zonder licht, f5 of 3 d. J. B. Patteau, Vlijmen, overschr. maxm. snelheid, f 10 of 5 d. A. P. Hombergen, Waalwyk, linkerzyde weg gehouden, f 3 of 2 d. A. van der Waarde, Kaatsheuvel rijwiel zonder licht, f 5 of 3 d. Huisgezin Ze na wacht!?, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zennwtabletten zulleu Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdryven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DRUNEN. Veiling van 20 Sept. p. K.G. ent. Appelen 5—26 Dirkappelen extra 22—26 I 16—20 Schijvers 14—20 Witappelen 10—25 Oranje Reinetten 16—27 Keswick 12—18 Koekappelen 8—14 Goudreinetten (val) 8—13 Bellefleurs (val) 6—8 Zoete appelen 6—21 Peren 6—34 Bon Louis 20—34 Triomph de Vienne 19-28 II 12—20 Maagdeperen 12—15 Williams 10—19 Bon Cretien Williams 12-21 Beurré de Merode 14—19 Idem Napoleon 9—18 Idem Hardy 18—28 Idem le Brun 6—14 Knolperen 2—6 Durandeau 10—16 Perzikperen 7—14 Snyboonen 14-19 Duit8che boonen 11 Princesseboonen 10-20 Perfect 12-16 Dubbele boonen 15-18 Wagenaars 6—11 Sjalotten 5—8 Juin Spruitjes 12—24 Wortelen 3-5 Spinazie 1—2 per stak ent. Sla 2—5 Andijvie 1—3 Bloemkool 10-18 II 4—9 Roode kool 2—13 Wittekool 1~6 Savoyekool 1-8 Spitskool 1-2 Ramenas 1-11 Augurken Meloenen 10—40 Komkommer 1-6 per bos ent. Seldery 1—IJ Peen 2—6 Kroten 1-3 Preij 10—23 kpn* k Vragen op rechtskundig gebied Ik ben lid eener Keninklijk goedgekeurde vereeniging en thans door een stemming lid af geworden. De stemming kwam niet goed tot zyn recht, wat misschien toch niet mijn lidmaatschap zou hebben behouden. Er worden evenwel verkeerde inlichtingen verstrekt. De vergunning om te visschen staat persoonlijk op mijn naam, doch de inlichtingen waren van dien aard, dat het niet persoonlijk, doch voor de vereeniging was. Dit werd door mij en anderen met de ver gunning in de hand, ten sterkste ontkend. Ook de vergunninggever bevestigde, dat de vergunning persoonlijk was. Thans is mjjne vraag, moet ik mijn recht zoeken bij Hare Mejesteit de Koningin of op welke manier kaD ik recht gedaan worden v. H. H. In café waar 't des Zondags sluiten is, mag daar in een aangrenzende woonkamer geen vrienden of kennissen worden toe gelaten, zonder de bedoeling hun drank te verschaffen B. H. Tragische waanzin. Te St. Larobrecht werd in de buurt van de dyriamietfafcriek Nobel een hevige slag gehoord, zoodat men eerst aan een ont ploffing in de fabriek dacht. Toen men ging kyken vonden arbeiders dicht by de fabriek het afgrijselijk verminkte Ijjk van den directeur der fabriek, die zich door middel van een dynamietpatroon van het leven had beroofd. Vier kinderen vergiftigd. Ia het plaatsje Schomberg in Silezië is de bakker Moschner en zyn vrouw gearres teerd. Vrouw Moschner was oorlogsweduwe en sedert een half jaar met den bakker getrouwd. Voor het huwelijk zijn drie van haar kinderen uit haar eerste huwelijk overleden en eenige dagen geleden het laatste. Reeds vroeger dook het gerucht van een moord op en thans heeft men bij het laatste overleden kind vergiftiging kun- oen constateeren. Aangenomen wordt, dat alle 4 kinderen zijn vermoord om van de zorg bevrijd te zyn. De lijken der 3 eerst gestorven kinderen zullen worden opgegra ven. iJezoelz van ouds bekend Hótel Café Billard Restaurant Uitspanning. St. Jaasstraat 10-12 'S BOSCH. Tel. In tere. 436 Reclamewagens speciaal tarief. JKeuwslilail 8—12 16—21 TIELSCHE RECHTBANK. Vonnissen uitgesproken door den Politierechter op 19 Sept. 1928. AALST. Kort verslag vaa de vergade ring ter oprichting- van een Oranjeveriwrii- ging fee Aalst op Donderdag 20 Sep tember des 's (avonds 7 iuur (o.t.) in. de openbare lagere school aldaar. Aanwezig alle leden van het vo-orloopig Bestuur, behalve de heer W. van Ooijen IVzn. die door bijzondere omstandigheden leze ver gadering niet kon bijwonen. De verga dering werd geopend door den Heer Ru. ger, als Voorzitter van do voorloopige aangewezen commissie van voorbereiding. Spreker heet de vergadering hartelijk wel kom en zegt verder dat het oprichten van een Oranjevereeniging zijne volle sympa thie wegdraagt. Ook heeft. spr. al hooren zeggen, dat hij er toch niets voor voelt. Dit is absoluut niet waar. Huichelen doe spreker niet, als dit het geval was, zou hij hier ook niet staan. Zoo'n vereemi- ging had langen tijd terug alhier kunnen bestaan. Op het oogenblik gaan de verjaardagen van het Vorstenhuis on opgemerkt voorbij. Je hoort nietis, alleen zie je de vlag op den toren staan. Na nog een korte uiteeuzetting over het be oogde doel der vereeniging, wordt over. gegaan tot het oprichten van zulk een vereeniging. Eerst wordt vastgesteld wie lid en wie geen lid kunnen zijn. De heer Ruger stelt voor de leeftijdsgrens op 16 jaren te bepalen en alleen inwoners der gemeente, uitgezonderd de menschin aan de Rietschoof. Van Os zou de leef tijd willen stellen op 13 jaren, aange zien er dan meer geld binnenkomt. Dit vox stel wordt niet ondersteund. Hier na wordt het voorstel van den heer Ruger mei algemeene stemmen aangenomen. Hierna wordt overgegaan tot verkiezing van een definitief bestuur. Als stemop- nemers worden aangewezen Van Os, Baks en Van der Meijden. Eerst wordt er gestemd over een Voorzitter. Na stem ming blijkt dat met bijna algemeene stemmen is gekezen de Heer J. H. Ru ger, Hoofd der Lagere school alhier. Thans wordt overgegaan tot verkiezing van een Secretaris en een Penningmee ster. Na stemming blijkt dat met groote meerderheid van stemmen zijn gekozen d9 heeren G. v. der Heijden en C. van Wijk. Aangezien deze laatste persoon al een functie bekleed als Termingrncest?r, Zv»u hij dit gaarne over willen doen aan zijn opvolger. Zijn opvolger is Van Os zeedat deze gekozen is verklaard. Als commissarissen worden gekozen de hee. ren C. van Wijk, C. Biesheuvel JznW. Haas en P. v. der Heijden. De heer W. Haas wenscht niet voor een functie in aanmerking te komen. Na een vrije stem ming wordt gekozen in zijn plaats de kr. G. v. de Laar. Nadat door den Voor zitter gevraagd is, of deze hun ne benoeming aannemen en deze her ren bevestigend hebben geantwoord, wordt tot de vaststelling contributie o- vergegaan. De Voorzitter stelt voor een gilden contributie te heffen en dit be drag te innen in twee termijnen. De heer A. van Ooijen stelt voor f 2.— te heffen en zegt dat z.i. f 2.niets te veel is. Dit voorstel wordt door niemand ondersteund. Van de Heijden stelt voor f 0.50 contributie te heffen, waarmee vol gens hem volstaan kan worden. De meer. derheid van de vergadering vinden dit te weinig, zoodat het voorstel van den Heer Ruger, om f 1. contributie te hef fen en in 2 termijnen te innen werd aan genomen. Hierna worden de aanwezigen v Tzocht zich definitief op te geven als lid. Als lid gaven zich op 65 per-> scnen. De leden worden verzocht zoo veel mogelijk nieuwe leden te werven en deze aan het Bestuur op te geven. Bepaald wordt verder om in het voor jaar weer een algemeene ledenvergadering te houden; de Voorzitter hoopt ook de medewerking van de muziekvereeniging te mogen hebben. Op Voorstel van den Voorzitter wordt de Edel Acht b. Hear S van Dalen Burgemeester dezer Gemeente door de vereeniging met da- e end app'aus tot Eere-Voorzitter gekozen. Terwijl ver der niemand van dei rondvraag gebruik maakt, spreekt de Vcorz. de hoop uit. dat deze opgerichte ver. mogen groeien tn bloeien en dat het volgend jaar 31 Au gustus de verjaardag van II. M. de Koningin een spentaarn feest gevierd toag worden. Ook de heer Van der Meij den hoopt dat deze vereeniging in een goede harmonie mag blijven voortbestaan om zoodoende de liefde voor het Vor. stenhuis op hoog peil te houden. Hier na sluit de Voorzitter ongeveer 9 uui deze vergadering, welke een zeer geani meerd verloop had. i~ 2 GENDEREN. Naar wij vernemen lioopt do heer W. Bronkhorst, directeur der Ohr. Lagere Landbouwschool te Andel, cp Vrijdag 28 dezer, des avonds ten half zeven in de zaai van den heer Kramer alhier, een lezing te houden met heft doel om tot oprichting eener Geiten- fokvereeniging te komen. Wij hepen da.t alle Geitemhouders uit de geheels ge meente Eethen aanwezig zullen zijn. De heer Bronkhorst heeft in den Bomme lerwaard met deze vereenigingen zeer veel succes gehad. Menige arbeider en boer plukt daar dagelijks de vruchten van dit- werk. Waar in onze gemeente nog weinig tot verbetering van het Geitenras is ge daan, mag dit pogen wel op prijs ge steld worden. Ook op dit gebied is slechts door de handen in een te slaan, iets te berei- NEDER-HEMERT. Het moni en klauw zeer doet zich cp verschillende plaat-' s.n in den binnenpolder en uiterwaarden voor. Hoewel het niet van ernstigen aard is, zijn er toch enkele beesten, welke veel lij len met de klauwen. Het weinige droge gras doet het vee geen goed. Het hooi gaat hier vlug weg Dew zei dagen werden alhier (te Aalst en Poederooijon) de eerste ladingen los hooi verzonden door den commissi onnair den Heer A. Bakker alhier. RIJSWIJK. Begunstigd door prachtig weer gaf Woensdagavond j.l. de afd. Gcw rinchem van de Ned. Vereen, voor deö Vo'kszang alhier haar aangekondigde volkszangavond op het plein der O.B- scliool. Een zeer talrijk publiek ook uit de omliggende gem. waren opgekomen om deze vereen, die in deze omgeving voor het eerst optrad te hooren. Een 20 tal nummers werd met begeleiding, onder ?een alleszins bekwame leiding op zeel verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht De da mosleden dezer vereen. war :n voor deze gelegenheid in Volendamscostuum gestoken hetwelk een zeer aardig go- zicht opleverde. De dirigent, die het puw bliek aanmoedigde mede te zingen slaagw de hierin aanvankelijk niet te best, law ter ging dit beter en werd ean nummeï dat op verzoek herhaald werd al aarn dig medegezongen. De heer van Herpen' bracht bij het einde de vereen, dank voor het vele mooie dat zij deze avond alhier had doen hooren. Gezien de groej te belangstelling in deze gem. en hefij sehoone doel waarvoor deze vereen, op-; treed wenschte hij hun ook op anderd plaatsen evenveel succes toe, en riep hun tot slot een hartelijk tot wederzien toe, waarmede het ten hoogste voldand publiek met daverend applaus instemde^

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 5