Buitenland Dreigende ramp in de Yser- vlakte. Plaatselijk Nieuws —o O o— NA JAARS HENGSTENKEURING. Bjj de te Gorinchem gehouden Najaars- hergsteokeuring op 27 September werden 11 hengsten aangeboden, waarvan 2 afge keurd. O.m. werden goedgekeurd Custos* van Gebrs. Oerlemans-van der Schans te Drongelen, »Holand« van de Ccöp. vereeniging tot verbetering van het Paarden ras in 't Land van Heasden en Altena, Matadorus* van A. Z Snoek te Almkerk, »Justicoc van Wed. v. d. Pluijm te Dussen. In den nacht van Zondag op Maandag heeft aan de Belgische kust een hevige Noordwesterstorm gewoed, die op verschil lende plaatsen aanzienlijke schade beeft aangericht. Vooral de omgeving van Nieuw- poort is zwaar getroffen. Hier heeft inder daad een overstrooming plaats gehad, die, als het ingrypen der militairen niet spoedig baat, den omvang van een ramp dreigt aan te nemen, welke de bevolking herinnert aan de oorlogsdagen, toen de Yservlakte vrijwillig onder water werd gezet. Een aannemer uit Brugge werkt reeds maanden aan de herstelling van het sluishoofd van het kanaal Veurne en heeft voor dit doel een keerdam laten aanleggen. Deze dam is tengevolge van het stormweer bezweken, zoodat het water met groote kracht het kanaal Veurne binnenstroomt, met gevolg, dat de oevers bezweken en het water zich over de velden verspreidde. Ramscapelle, St. Joris en Oost-Duinkerken staan geheel blank. De in allerijl ontboden militairen hebben den geheelen morgen gewerkt om een nieuwen dam op te werpen, doch des mid dags werd door. den buitengewoon hoogen vloed, al hun arbeid van de morgenuren, vernield. Te Zeebrugge werd de kademuur over een lengte van 30 Meter weggeslagen. Gevreesd wordt dat vele schepen in nood hebben verkeerd, want langs de geheele kust spoelen kisten met levensmiddelen aan. Een strenge winter. Geheel Noorwegen tot byna Oslo is met sneeuw bedekt. Uit byna alle streken wordt koude tot 10 graden onder nul ge meld. -—O—-* Vader en zoon genieten ouderdomsrente. Het zat maar zelden voorkomen, dat een vader en een zoon beiden in de termen vallen voor ouderdomsrente, maar in Ier land is dat het geval voor twee leden der familie Robinson te Maghery. De vader is 105 jaar, de zoon 75. Stelling ingestort. In de Voltastra8se te Berlyn is een stel ling in het gebouw van de A.E.G. ineen gezakt en 5 arbeiders stortten naar beneden van een hoogte van 8 meter. Twee wer- den zeer zwaar, 3 iets lichter gewond. De dengue epidemie. Volgens ambtelijk bericht uit Athene zyn sedert het uitbreken van de dengue epidemie in Athene 631 personen bezweken, terwjjl in geheel Griekenland 1040 personen aan deze ziekte zyn overleden. In de maand Augustus zyn voor auto mobilisten en andere motoristen 3168 pro cessen-verbaal opgesteld, alleen reeds te Berlyn. Te Berlyn zyn 80 000 motorrijtui gen en sedert 1 Januari is het totaalaan tal processen-verbaal meer dan 26.000 geworden, zoodat 1 op de 3 bestuurders strafbaar is geworden. Een monument voor Münchhausen. Aan de nagedachtenis van den in de gansche wereld bekenden Baron van Münchhausen zal in diens geboortestadje Boden werder aan de Wezer een monument worden gewjjd. Het monument zal wor den geplaatst in den tuin, waarin de baron aan zijn vrienden zyn beroemde phantas- tische verhalen opdischte. Een griezelige vondst. Uit Clermont de l'Oise wordt gemeld, dat in een zandgroeve 2 lijken zijn gevon den, die van een vrouw en een kind. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat hier slachtoffers van een dubbelen moord zyn gevonden. Daar de lijken eigenlyk niets anders zijn dan geraamten en ver moedelijk al tientallen jaren begraven lagen zullen de namen der slachtoffers wel nim mer bekend worden. o— Zeerooverij in China. Het Britsche s.s. vAnkingc van de China Navigation Company is 26 September op weg van Singapore naar Swatau door piraten genomen en naar de baai van Honghai gebracht, ten noorden van het beruchte zeerooversnest in de baai van B:as en daar voor anker gegaan. De stuur man en de hoofdmachinist, beiden Britten, werden gedood, evenals de Chineesche bootsman. De kapitein werd gewond. De »Anking« heeft zich later naar Hon- kong begeven, waar het schip Zaterdag middag werd verwacht. Nader wordt nog uit Honkong gemeld, dat het stoomschip >Ankingc Woensdag avond j.l. werd genomen door een bende van 40 zeeschuimers, die zich voor passa giers uitgaven, toen de officieren aao het diner aanzaten. De zeeschuimers verschenen plotseling op de brug, waar de kapitein en zyn tweede officier bun weerstand boden, doch de kapitein werd gewond en zyn tweede offi cier gedood. Na een wanhopig worsteling tusschen de officier en piraten behielden de laatsten de overhand. Het schip werd vervolgens naar de Honghaibaai gebracht. Toen het eenmaal voor anker lag, wer den de passagiers op de brug op een ry gezet en gefoulleerd, terwijl de lading en de hutten stelselmatig werden geplunderd. De zeeschuimers namen daarna iB de sloe pen van het schip met hun buit, 900 pond sterling, de vlucht. Er waren 1400 passagiers aan boord van de >Aokingc, vermoedelijk allen Chi- neezen. bal belandt bij onze links-buiten welke Vleeschkeuringsdienst aangegeven 2 rande- HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand Sept. 1928 ingelegd f 47545.71. Terugbetaald f 10658,47. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 40271. Nog steeds komen pryzen binnen bij het Bestuur der »Heusdensche Fanfare* voor de binnenkort te houden verloting ten bate dezer vereeniging. Deze week is bet volgende ontvangen Van mej. A. van Genderen-van Diggelen Een theeblad. Van den heer Cbr. Merkx 5 pond tabak. Van N.N.Alminium melkkoker met Vorken- en Lepelbak. Van den heer A. Baaijens 1 doos en 1 pond tabak. Van den heer Joh. Vos-Kipping 2 doozen toiletzeep. Nog meerdere toe zeggingen zijn aan het Besuur gedaan. Zondag 21 Oct. a.s. zal de R K. Tooneelvereemging »Kunst en Vermaakt onder leiding van haar regisseur kapelaan P. Maas deelnemen aan het Tooneelconcours te Waspik. Voor het voetlicht zal worden gebracht, het prachtig tooneelstuk »De Rechte Weg* van Lod. v. d. Maassen. Moge de vereeniging veel succes ten deel vallen. Voor de eerste pluimvee-tentoon stelling welke alhier gehouden wordt op 14 en 15 October zyn ruim 100 nummers hoenders ingeschreven, wat voor eene club tentoonstelling een mooi getal is. Er is heel veel belangstelling voor deze eerste show. De keuring heeft plaats in den voormiddag van 14 October. Het voor nemen bestaat in den namiddag van dien zelfden datum (Zaterdag) te openen. Io de Zondagmiddag gehouden ver gadering der R.K. Dameszang vereeniging aSursum Cordac, welke ook werd byge- woond door den HoogEerw. Heer Deken, is het voorloopig bestuur defioitief benoemd. Verder werd besloten de gewone repetitie's te blyven houden in het R.K. Vereenigings- gebouw en aan de vereeniging een dames- tooneelclub te verbinden, terwyl aan Mevr. van Eggelen verzocht zal worden het be schermvrouwschap aan te willen nemen. Aan de biblioteek van 't Nut, die dezen zomer gesloten was, zyn te beginnen met Zaterdag 7 Oct. weer leesboeken te verkrygen. Naar we vernemen worden er alhier pogingen aaDgewend om weder een afdee- ling op te richten van den R.K. Midden standsbond in het Bisdom 's-Bosch. «Juliana I-Baardwijk II* 42. Als scheidsrechter Glaudemans laat tossen precies 2 uur blijkt dat Juliana den toss wiut. Baardwijk trapt tegen wind in af. Juliana onderneemt de eerste aanvallen, enkele tegen-aanvallen van Baardwyk volgen maar onze backs zyn op hun post. Dan ineens breekt Juliana door, een prachtigen voorzet van rechts volgt, welke in eens met een hard schot door Jac. Toethuizen wordt ingeschoten. Nu krygen we even een op en neer gaand spel met Juliana iets in de meerderheid, de bal komt weer op Baardwijk's helft, doch de backs van Baard wijk retourneeren het leder. Aan den anderen kant maakt onze rechtsback een hens-bal juist buiten strafschotgebied. Deze wordt door Baardwyk's lings-binnen mooi genomen. Baayens wil den bal terug kop pen doch komt in eigen doel terecht, zoodat Baardwyk goedkoop aan den gelijkmaker kwam 14. Nu komt Juliana geheel in de meerder heid, het duurt dan ook maar kort als M. Smits Juliana de leiding geeft 2—1. Even daarna veroorzaakt de links-back van Baardwyk een hens-bal welke door B. van Overbeek hard tegen de lal geschoten wordt. Juliana blijft sterk in den aanval, het is dan ook geen wonder al3 vyf minuten daarna Juliana haar voorsprong vergroot 31. Vele kansen gaan echter nog verloren doordat onze binnenspelers geregeld in buitenspel positie staan. Kort daarna is het rusten welke met een 31 voorsprong voor Juliana ingaat. Na de rust komt Baardwyk flink opzetten doch onze achterhoede is evenals de voor hoede in beste spelconditie. Pom den Besse- laar brengt na een half uur spelen den bal mooi op, hij geeft hem door aan onze voorhoede welke prachtig samenspeelt, de mooi voor zet en onze midden-voor Juliana's voorsprong wederom vergroot 4—1, Even daarna maakt Juliana wederom een doelpunt welke echter door den Scheidsrechter ge annuleerd wordt. Baardwyk komt nu weer in de meerderheid, haar voorhoede weet dan Baardwyk's achterstand te verkleinen 4 -2. Nu komt Juliana weer in den aanval, echter tot doelponten komt het niet meer en als scheidsrechter Glaudemans, die uitstekend leidde, einde blaast heeft Juliana welverdiend met 42 gewonnen, JuliaDa beeft dus haar 1ste competitie- wedstryd goed ingezet. We twyfelen niet of als onze club zoo door blijft gaan dat er meerdere wedstryden gewonnen zullen worden. Het 2e elftal vJuliana* speelde te Nieuwkijk een vnendschappelyken wedstrijd tegen »S. D. O.* II welke met 1 0 door Juliana gewonnen werd. ANDEL. Aan de Rib alhier had een aanrijding plaats tusschen eeu vrachtauto van Blom uit Dordrecht en een luxe auto. Beide auto's werdeo beschadigd. Door de politie werd proces-verbaai opgemaakt. Ter hoogte van de Rib alhier, had een schippersvrouw het ongeluk in de Maas te vallen. De veerman B. Bouman begaf zich onmiddellyk in een roeiboot en smaakte het genoegen de vrouw van een wissen dood te redden. ren, 77 varkens en 3 geiten. De j.l. Zindag gehouden collect® ten behoeve van het Studiefonds voor den Geref. Bond heeft alhier opgebracht f 68. 's GRAVEMOER. Het anderhalf jarig zoontje van den heer J. K., speelde voor de ouderlyke wociDg in de onmiddellijke nabyheid van het station 's-Gravemoer Groenendijk der Zuider-Stoomtramweg- Maatschappij. Terwyl bedoeld kind aan het spelen was, kwam uit de richting Dongen een tram aangereden, welke tram alhier om 16.40 uur passeert. Toen het kind de tram zag aankomen wilde het nog, niettegenstaande de tram reeds op korten afstand was genaderd, de tramlyn over steken en het voor de woning geleges erf oploopen. Mej. K. uit Oosterhout, die juist ter plaatse was en zag, dat hier een ernstig ongeluk haast onvermydelyk was, liep den tram zwaaiende en schreeuwende tegemoet. De machinist, die een en arder opmerkte en niet wist wat er gaande was, remde uit alle macht, waardoor de tram spoedig stil stond. Niettegenstaande dat alles, kreeg het kind een hevigen duw van de voorzijde der machine, waarbij het eeiige ontvellingen aan het hoofdje opliep. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. Bokx uit Dongen, die spoedig ter plaatse vas, verleende geneeskundige hulp. Het bouwen van een woonhuis *)or rekening van M. van den Boogaard, ip opgedragen aan L. M. Louwet alhier. De Weleerw. heer Ds. L. C. Op de alhier gehouden eierveiling werden 5000 stuks aangevoerd, men be steedde f7.50 per 100 stuks. Toen de landbouwer P. alhier, zyn vee in de weide bezichtigde, kwam hy tot de minder aangename ontdekking dat een zyner stieren dood in de weide lag. A.s. Zondag n.m. 2 uur hoopt Cand. Pop in de Herv. kerk te Uitwijk (gem. Almkerk) zijn intrede te doen. BENEDEN-LANGSTRAAT. In het hooi bestaat goeden handel. Er wordt aardig wat afgeleverd. Voor het goede handelshooi besteedde men f 22 A f 24 per 500 K.G. De persen werken geregeld aan. Gedurende de maand September 4928 werden ter secretarie voor den naar de Ned. Herv. kerk aangenomen. RAAMSDONKSVEER. Zondagmidda? is de heer Wasseriberg van Werkendim, komende vanuit Oosterhout door een aito op de groote straatweg overreden en ge dood. Hy laat een vrouw met vier lie deren achter. SPRANG. De heer Herwynen assistent aan de Chr. School alhier, is in geljke betrekking benoemd aan de Chr. M.U.LO. school te '8 Bosch. A.s. Zaterdag zal de ontspannings- zaal van de Chr. Volksbond alhier geopend worden, zoo ook de leesbibliotheek. Eke Zaterdag tusschen 4 en 5 uur n.m. zal er gelegenheid zyn tot het afhalen en terugbezorgen der boeken. Dezen zomer is de bibliotheek weer aanmerkelyk uit gebreid. Bij onderhandsche aanbesteding is den bouw van een woonhuis aan het Oost einde voor rekening van C. van Zeist opge* dragen aan de aannemers de Gebr. van Willigenburg alhier. WERKENDAM. Vrijdag 28 Sept. was het de laatste maal dat Ds. De Kat An- gelino voorging in den Dienst van de Vryzinnig Hervormden, daar hy vertrekken gaat naar Emmen. Na het zingen van P3. 65 vers 1, het lezen van Genesis 1 vers 119 en gebed, sprak de scheidende Leeraar onder adem- looze stilte naar aanleiding van Genesis 1 vers 10, over de tegenstelling tusschen duisternis en licht in het meoschelijk leven en wees op de liefde Godsdie ons leven waarde geeft. Na het zingen van Gezang ii vers 4, sprak Ds. De Kat een persoonlyk woord van afscheid tot de Werbendamsche ge meente de heer De Waard Jr. dankte Ds. De Kat namens allen, voor wat hy voor de gemeente geweest is gedurende de zes jaren van zyn werken hier en wenschte hem Gods zegen toe in zijn nieuwe standplaats Emmen, waarna de gemeente den scheidenden Predikant staands toezong Psalm 121 vers 4. Na het uitspreken van den zegen verliet de gemeente onder het spelen van het orgelkoraal jGelobst sei da, Jesus Christ* sche papieren, gelukt is. Hij trok naar Helsingfors, waar hij zich voor een doc tor in de theologie uitgaf. De flesschen- trekkers ontdekten echter zijn nieuw a- jdrefc. en hij kreeg bezoek van den direc teur van de recherche van Helsingfors en diens substituut. De rechercheurs fouil leerden Liebermann en namen de 650 dollar, die zij in zijn portefeuille hadden gevonden in beslag. De directeur van de recherche stelde Liebermann ycor hem pen anderen pas voor 2500 dollar te leveren. Liebermann vroeg twee dagen bedenktijd. Den volgenden dag werd hij echter gearresteerd, nu door echte recher cheurs. In de safe3 van Liebermann is een bedrag van 800.000 dollar gevonden. •Wat hij met het overige geld gedaan heeft, is onbekenl Het conflict bij de Schelde. Het conflict bij de „Schelde"' is dan eindelijk, na een strijd van vier maan den opgelost. De inbraak te Haastrecht. Nader blijkt, dat bij de inbraak in liet Raadhuis te Haastrecht ruim f 100 is gestolen. I Melkwagen te water. Zaterdagmorgen plm. 6 uur is onder Kethel-Spaland een wagen, bespannen mnt 2 paarden en geladen met 2000 li ter melk, te water gereden in den z.g. Kleinen Polder. Het voertuig, bestuurd tlu-or den koetsier W., was bij het- uitha len te dicht bij den kant gekomen en omgeslagen. W. kon worden gered, maax ♦do 2 paarden verdronken, terwijl zoo goel ala alle melk verloren ging. —o— f Onder een vrachtauto geloopen. Te 's Heerenhoek stonden velen te kij ken naar een wegtrekkende troep Zigeu ners toen de 12-jarige J. D., zoon van den hoofdonderwijzer te Nieuwdorp plot seling den weg overstak en gegrepen werd door een zwaar geladen vrachtauto, die met ongeveer 20 K.M. vaart kwam aan rijden. De bestuurder zag den jongen ♦eerst op een of twee meter afstand; de knaap werd dood opgenomen. Moedige redder. Te Stadskanaal passeerde een schip een brug over het Boerendiep. Twee meisjes Van 5 en 7 jp&r hadden de brug geopend en waren er op gaan staan, om de gebruikelijke cent in ontvangst te nemen, toen plotseling het schip tegen d© brug botste, waardoor beide kleintjes in hét water tuimelden. Het 12-jarig zoontjs van den heer P. zag het ongeval, bedacht zich geen o ogen blik, doch sprong te water en bracht bei de meisjes die reeds in zinkenden toe stand verkeerden, behouden, op het droge. In een emmer heet water gevallen. Het 3-jarig dochtertje van den water stoker Steensen, wonende in de Vlefc- straat te Rot. ter dam is in de ouderlijk 3 woning, terwijl het kind spelende ach teruit liep in, een emmer he©t water geval len. Met ernstige brandwonden is de klei ne naar het Gein. Ziekenhuis aan den Bergweg gebracht en daar ter verpleging Cpgenomen. D'e ramp op Paloeweh. Omtrent de Paloeweh.ramp is van de Indische Regeering het volgend telegra fisch bericht, gedagteekend 27 Septem ber 1928, ontvangen. Hulpactie Nederland Paloew li-ramp onnoodigbevolking uog zs<er primitief. Resident Timor prijs stelt toezending 1000 gulden, waarvoor beroep gedaan Toneroefonds voor dergelijke rampen hier aanwezig. Uit nader bericht resident Timor blijkt aantal slachtoffers ramp veel kleiner dan eerste berichten meldden. Totaal dooden 176 op bevolking van ruim 5000 zielen. Als gevolg uitbarsting Rokatida, Zuid west-helft Paloeweh, waarin 6 kampongs Verwoest; bewoners hiervan zullen over gebracht Noordelijke helft. Resident trof maatregelen voedselvoorziening on behan deling zieken, gewonden. Nagenoeg alle prauwen verloren gegaan, waardoor visch- yangst voorloopig uitgesloten. Inmiddels zijn werktuigen verdeeld voor het aanma ken van nieuwe. Rijwieldieven aangehouden. Vrijdagmiddag kwam de 22-jarige kan toorbediende H. II. C. te Rotterdam tot jde minder, aangename ontdekking, dat zijn in de Roovalkstraat op slot staand rijwiel was verdwenen. Eenigen tijd later zag een in de Berg straat surveilleerend agent van politie, dat twee mannen bezig waren het. slot van een rijwiel te forceer en. H'j wilde de mannen arrestoeren, doch zij verzetten zich hevig. De. agent kreeg assistentie van twee cohi Iega's en een burger. Bij de ontstane worsteling werd een der agenten aan de hand gewond en kreeg de burger een trap tegen, de borst-. Tenslotte gelukte het toch, de beide Verzetpliegers naar het bureau aan den Bergsingel over te brengen. Het warm Ü.e Hagenaars F. C. H. K., los-werkman en de metaalbewerker J. S. Zij 'ontken den bet rijwiel te hebben gestolen. De fiets is echter door den benadeelde s zijn eigendom herkend. [Verdronken. Te. Grootebroek is de. II-jarige zoon van landbouwer Nieuwboer, die met een it naar het koolland ging, overboord .len en verdronken. ALMKERK. Op de g?houden stieren- keuring -werden 13 stuks aangevoerd, waarvan 5 goedgekeurd, n.l. die van A Verschoor Almkerk, M. Dekker, Almkerk Bolkenstein te Otterlo heeft de roepng A. v. Bocht Dussen, W. Yvagemaker Dus- sou en Y. M. Kentie VVoudrichem. AALST Op de dezer dagen gehouden verpachting van bouwland, door Not. Hij- ner, werden nog prijzen besteed, van f210.- tot f270.- per H.A. Vorige week zijn de verschillend? cïiderdeelen van het in de N. II. Kerk te plaatsen orgel aangekomen, waarna de ze week een aanvang gemaakt is met het opbouwen, onder leiding van den fabri kant, den heer Bergmeier uit Weerden. De i ngebruikname zal vermoedelijk plaats vinden op een weekbeurt, omstreeks half October. Op de beide steenfabrieken alhier, is het seizoen thans gesloten. Ondanks het zeer slechte begin, door het bevrie zen van een groot aantal steenen, in het begin der campagne, is toch nog circa 20 millioen steenen gefabriceerd. Verschillende werklieden zijn re_ds en kele weken naar de eilanden vertrek ken om aardappelen en bieten te roo ien. 1 GAPELLE. Onder voorzitterschap van den Ihieer E. Colet, hoofd der O.L. school in de Kom alhier, hield de afd. Sprang- Capelle e.o. Volksonderwijs Dinsdagavond 25 Sept. in het stationskoffiehuis van den heer L. E. v. Dongen te dezer plaat se een algemeene ledenvergadering, die niet druk bezocht was. Nadat de vergade ring te ongeveer 8 uur geopend was en de voorzitter de aanwezigen had welkom ge boete n, gaf de heer O. de Itooy Mzn. een welverzorgd verslag va,n de in 1927 te Amsterdam gehouden algemeen? vergade ring van Volksonderwijs, welk verslag mei algemeene instemming werd goedge keurd. Hierna werd de beschrijvings brief voor de op 6 jen. 7 October a.s. te Amsterdam te houden jaarvergadering v. Volksonderwijs behandeld. Tot ifgevaar- digde naar deze vergadering werd be noemd de heer E. Colet, die zich dez© benoeming liet welgevallen. Naar aan leiding van een bespreking het genees kundig schooltoezicht betreffende, werd b sloten, dat de Afd. inzake deze kwes tie zich met een adres tot den Raad der gemeente Sprang-Capelle zal wenden. Bij de rondvraag deelde de Voorzitter mede, dat het bestuur zal trachten om het vcrigen winter door de tooneelafdeeling in studie genomen blijspel, van welks op- vr-ering toentertijd door verschillende om standigheden niets is kunnen komen, in in den loop van dezen winter te doen opvoeren, waarna de vergadering te ruim 10 uur door den Voorzitter met een woord van dank gesloten werd. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gém. a. d. Loonschendijk de heer Lekkerkerker Cand. tot den H. B. Dienst te Montfoort. Gedurende de tweejarig? predi kantsvacature bij de Ned. Herv. gem. al hier is het consulent-schap dezer gem, waargenomen door Ds. Ewoldt, van welke functie Z.E., nu, in verband met het aannemen van het predikantsambt de zer gem. door Ds. A. van Willigen, op de meest eervolle wijze is ontslagen onder dankzegging voor het vele dat- hij in het belang van deze plaats heeft gedaan. .SLEE UWIJK. Op Zaterdag 22 Sept. j.l. heeft de aanbesteding plaats gehad voor hefc bouwen van een schuur voor den heer A. Smits te Rijswijk (N.-Br.), door den bouwkundige A. de Jong a.1^ liiei. j j Perceel A. Metselwerk C. Groeneveld, Woudrichem f 1195.— Perceel B. Timmerwerk J. P. Herp, Werkendam f 2262:60 J. Straver, Almkerk f 2065.—! M. Bos, Almkerk f 1775.— A. Tankens, Andel f 175G.— Het werk is aan den .laagsten inschrij-j ver gegund. WIJK EN AALBURG. Door Burje. meester en Wethouders dezer gemeente is ter kennis van belanghebbenden gen bracht dat van 15 September tot 31 December a.s. ter secretarie dezer meent© kosteloos voor de kiezers ver krijgbaar zijn de formulieren voor de ver zoekschriften, welke ingevolge de Kies?' wet kunnen worden ingediend om bij volmacht te stemmen. De kiezer is, met inachtneming der wet, bevoegd bij volmacht te stemman, indien zijn beroep of werkzaamheden nnSn debrengen, dat hij herhaaldelijk of al? thans gedurende het gedeelte van let jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt,, werkzaam pleegt te zijn buiten de ge meente op welker kiezerslijst hij voor komt mits zijne afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, Avaarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2