Derde Blad voor het Land *an Heusden en Altena, de Langstraat an de Bommelerwaard. Ho 4855 vrijdao 12 Ocioüer SLUITINGSCONCERT Plaatselijk itieuws BEHOORENDE BIJ HET Internationale Hondententoonstelling Waalwijk Vervolg Ruigharige Laekensche Reuen. Klasse 50. Nieuwelingsklasse. Medor II, G., eig. M. A. Verduijn te Waalwijk Bavarus III, G., eig. G. Gouda te Waalwyk. Duitsche Herdershonden reuen. Klasse 56. Open klasse. Koerano, G., eig. J. van Well te Waalwijk. Klasse 59. Nieuwelingsklasse. Edo von Tarnowitz IV, Z.G., eig. J. C. Suijs te VlijmenDucardo, G., eig. H. Lommers te WaalwijkKazanilo, Z G., eig. W. Hens te Waalwijk. Klasse 63. Nieuwelingsklasse. Berta aus der Neustrasse, Z.G., eig. B. A. de Rooij te Waalwijk. Klasse 64. Jeugdklasse. Belamora aus der Neustrasse II, Z.G., eig. N. Meyers te Geertruidenberg. Bouviers, reuen. Klasse 66. Open klasse. Mordant de la Nijs I, Uitm., eig. L. van Well te Waalwijk. Klasse 67. Jeugdklasse. Zargo I. Z.G., eig. C. v. d. Velden te Kaatsheuvel. Klasse 68. Puppyklasse. Omilos II, Z.G., eig. A. v. d. Pluym te Waalwijk. Klasse 69. Open klasse, teven. Tosca I, Z.G., eig. J. de Leijer te Waalwijk. Klasse 70. Nieuwelingsklasse. Tosca I, Z.G., eig. J. de Leijer te Waalwijk. Keeshonden, reuen. Klasse 71. Open klasse. Trix II, G., eig. P. Hornman te Waalwijk. Jeugdklasse, teven. Emi II, G., eig. M. Elshout te Nieuwkuijk. Dobberman Pinchers. Nieuwelingskiasse. Dobio, Z.G., eig. J. Pulies te Waalwyk, Airedale terriers. Open klasse, reuen. Mylordus II. G., eig. J. Leemans te Dussen. Nat. fokkersklasse. Queeny II, ZG,, eig. J. Bax te Raamsdonksveer. Limiteklasse. Ariadne I., Z.G., eig, Jac. Ley ten te Waalwijk Mara II, G., eig. J. Timmermans Phzn. te Waalwyk. Fox-terriers. Teven, ruwharige, puppyklasse. Adelaide of the Green Forest II, G., eig. A. J. Tielen te Waalwyk. Malthezers. Teven, Nieuwelingsklasse. Lena III, G., eig. P. van Schijndel te Waalwijk. Duitsche Dwergpinchers, reuen. Puppyklasse. Kittino III, G., eig. F. Elshout te Kaatsheuvel. Nieuwelingsklasse. Kleintje I, Z.G., eig. R. van Mill te Waalwijk. Jeugdklasse. Kleintje I, Z.G., eig. R. van Mill te Waalwyk. te geven door «DE FANFARE DER H. FAMILIE<r Directeurde Heer W. van Helvoort uit Nieuwkuijk. Op Zondag 14 Oct. a.s., op de muziektent. Aanvang 11 45 uur v.m. PROGRAMMA: 1. Feestmarsch Heusden. 2. Mer et Lac, Ouverture. 3. Le Trouvère, Potpourri sur I' Opera. 4. Z-euwsche Bondsmarsch. 5. Honneur aux Seconds. 6. Marie Henriëtte, Ouverture. 7. Nederland in Lied en Dans. Potpourri. 8. Finale. BAHLMANN, GORINCHEM Komt onze étalages eens bewon deren. Ze geven U een blik op de komende Mode. llt HEUSDEN. Wegens het a.s. vertrek van den heer A. H. Hansen naar Eibergen is tot Ouderling bij de Geref. Kerk alhier gekozen den heer J. Versluis. Zondagavond arriveerde hier Z. Z. Petr. Paulus Terzian, Patriarch van Bilicië te Beyrouth. Maandagmorgen celebreerde hy een H. Mis volgens den Armeenschen rytus, wat een meer dan gewoon getal bezoekers naar de kerk trok. Op den voor middag legde Z. Z., die reeds 75 jaren oud is, vele bezoeken af, welke ten doel hadden eene geldinzameling voor de R. K. Rerk te Syrië. In de alg. vergadering van het Nut werd tot penningmeester gekozen de heer W. Opstelten, in plaats van den aftredenden functionaris, den heer A. de Haan, dieniet herkiesbaar was. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie, wenscht het Groene Kruis te Heusden weer, evenals verleden jaar, een cursus te organiseeren in «Eerste hulp bij Ongelukken*. De lessen zullen worden gegeven door Dr. A v. Gulik, die zich weer belangeloos daarvoor heeft beschikbaar gesteld. Plaats en tijd van eerste samen komst zullen nader worden meegedeeld aan hen, die zich tydig voor deelname opgeven. AALBURG. Zondag, 14 Oct., hoopt Ds. Bouthoorn uit Zeist des voormiddags om half tien te Aalburg en des namiddags om twee uur te Heesbeen voor de ge meente op te treden, terwyl Maandag, 15 Oct., Ds. 't Sant uit Delft des avonds om half zeven te Aalburg een predikbeurt hoopt te vervullen. BRAKEL. Dinsdagavond werd alhier een tweejarige- of, zoonoodig, een drie jarige Rykstuinboowwintercursus geopend in de O. L. School. Te ruim 7 uur opende het hoofd van dezen cursus de vergadering en zette in een keurige rede doel en wer king van dezen cursus uiteen. Daar de tuinbouw ook in deze streek zich meer en meer uitbreid en de rentabiliteit van een bedrijf mede afhankelijk is van den zeer gewenschten factor kennis, spoorde spreker vooral beginnende tuinders aan, dezen cur sus te volgen. Ook het hoofd van de school mijnheer Westraten verheugde er zich in, dat zoovele oud-leerlingen van hem dezen cursus wilden volgen, waarvan ze in de toekomst veel plezier zullen hebben, want allerwege ziet men, dat de landbouw wordt omgezet in tuinbouw, en wie zijn bakens het eerst verzet is ver voor. Spr. wilde alle medewerking verleenen om dezen cursus hoog op te voeren en hij hoopte, dat de leerlingen hel geleerde later in de practijk zullen toepassen. Er gaven zich 31 deelnemers op dit is een zeer groot aantal, want zoolang het hoofd van den cursus Land- en Tuin bou wonder wyzer is, heeft hij nog nooit een cursus geopend met 31 leerlingen. Als onderwijzers aan dezen cursus zyn door het Ryk aangesteld H. Heide, Land- en Tuinhouwonderwyzer te Gameren die tevens hoofd van dezen cursus is en L. v. d. Stelt, Tuinhouw onderwyzer alhier. CAPELLE. Op den door den Zuid Nederlandschen bond van pluimveehouders uitgeschreven wedstrijd, welke 1 Nov. 1927 tot 10 OcL 1928 te Beek bij Breda ge houden is, staat de heer L. Dijkstra alhier No. 1 met zyn Witte Leghorns met het hoogste aantal gelegde eieren van al de kippen der door een 40-tal fokkers inge zonden dieren. Tevens behaalde hij op dezen legwedstrijd den lsten prijs voor het hoogste aantal gelegde winter-eieren ge durende December, Januari en Februari met 20 eieren in de maand. Een mooi succes voor den eigenaar van het hoender park aan den Nieuwen Maasmond en een bewijs dat de kippen van den beer L. Dijkstra goede legsters zyn. In de O. L. School aan de Nieuw- straat alhier wordt onder leiding van den heer J. Benjaminse een land bou wcursus gegeven, welke doer een 12-tal leerlingen wordt bezocht. Het bouwen van een woonhuis by de slagerij van den heer A, H. Kerst op de Nieuwe vaart alhier is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan de heeren Kleinloog en van Oversteeg te dezer plaatse. Vanwege het gemeentebestuur zijn in de nabyheid der verschillende scholen in deze gemeente waarschuwingsborden geplaatst, teneinde het woeste rijden met de daaraan verhonden ongelukken zooveel mogelyk te voorkomen. 1 8 GRAVENMOER. Donderdagmorgen reed C. Schoenmakers, wonende te Raams- donk, met een vierwielig voertuig, bespannen met één paard, over de Vaartsche Steeg alhier. Op een gegeven oogenblife raakte de burrie los van het voertuig en kreeg het paard deze op zijn achterpooten. Het paard schrok zoodanig, dat het in wilde vaart de weg verder oprende, de burrie achter zich aanslepende. Bij den winkelier H. Faro liep het tegen den muur dier woning en vernielde een ruit, benevens het daar achter hangende gordijn. In een gang naast het huis werd daarop het paard gegrepen. De wagen echter, waarvoor het paard gespannen was, reed in de sloot. De bestuurder, die zich daarop bevond, kon nog juist van het voertuig op den weg springen, alvorens dit de sloot intuimelde, waardoor waarschijnlijk een groot ongeluk is voorkomen. Na onderzoek bleek slechts geringe ma- terieele schade te zyn toegebracht, terwyl het paard licht verwond was. Ds. L. G. Bolkenstein, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, zal 4 November a.s. zyn intree prediken. De alhier deze. week gehouden collecte, ten behoeve van het Roode Kruis, heeft opgebracht de som van f 15.87. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen te Dongen, op 16 October a.s. des voormiddags van 912 uur, zitting zat worden gehouden in een der lokalen van de O L. School alhier, ter inning van belastingen. GENDEREN Woensdagavond trad in de G«r. Keik als spreker op, de heer De Boeit te Gorinchem, met als onderwerp «Ervaring onder den Evangelisatie-arbeid*. Op boeiende wyze schetste spr. zyn be vindingen van zynen arbeid onder van godsdienst afged waalden onverschilligen. M<-j. Van der Heyden uit Gorinchem gaf eenige zangnmmers ten gehoore. Ds Menken sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. Dinsdagmiddag- had de 16-jarige D. Verhoeven hei ongeluk op de scheepswerf jmefc zijn hand tusschen de slijpsteen te komen, waardoor pink en ringvinger van zijn linkerhand werden afgekneld. DUSSEN. Woensdag a.s. zal door Ree- mers-bioscoop een voorstelling worden ge- gevlen, waarbij een moeien film op het dcek zal worden vertoond,, terwijl verder een fraai verzorgd programma voor afwist iseling zorgt men zie de strooibiljetten. vmmmmmmmammmmmmtmtmmmmmmmr:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 9