RIETGORS. ie Ulster, LAAG ONZE PRIJZEN, WIJ VERGOEDEN UWE REISKOSTEN! Ingezonden Predikbeurten deze keurige moderne geruite Velours ULSTER VOOr SlechtS f 19.- geëtaleerd staat. <rrti.Li.AA üaiaaIi ZIJN DEZEN WINTER pellea vooral by do Radioboiittors een groote popalairiteit bezit, waaronder er zeer zeker velen zallen zya die dezen Declamotor eens persoonljjk willen leeren kennen. Voor verdere bijzonderheden verwyzen wy naar de in dit nammer voorkomende advertentie. A.s. Zondag speelt de Voetbalver- eeniging «Juliana Ic een competitie-wedstryd tegen «Wilhelmina Ic uit Kaatsheuvel, op het terrein naby de brug. Aanvang 2 uur. Donderdagavond ongeveer 5 uur, had naby de Wykschepoort een aanryding plaats tusschen een luxe auto, chauffeur v. E. uit Drunen, en de vrachtauto van v. B. nit Wyk. Vooral de vrachtauto bekwam nogal eenige materieele schade, terwyl de luxe auto het er beter afbracht. Naar men beweert heeft de luxe auto geen signalen gegeven. De politie stelt een onderzoek in. Onder zeer groote belangstelling had Woensdagavond in hotel «Concordia® de aangekondigde Biljart-wedstrijd plaats tusschen «Drunen® en «D.O.S c Heusden. Al heel spoedig bleek dat «Drunenover zeer goede spelers beschikte, waartegen «D.O.S.® het nog niet kan bolwerken. «Drunen® was glansrijk, zoodat de prachtige lauwertak ten deel viel aan die vereeniging. Stand «Drunenc 600 «D.O.S.® 257. Er heerschte een gezellige drukte, doch «Drunen® bleef onder het spel zeer kalm, terwyl «D.O.S.c daarentegen het wel wat van den vroolijken kant opnam. Wat meer ernst bij eigen spel zou «D.O.S c zeer ten goede komen. - WIJZIGING POSTTARIEVEN ingaande 1 November 4928. 1. Ingevoerd is een locaal port voor brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 100 gram. Dit port bedraagt 10 cent. 2. Het tarief der brieven in het alge meen verkeer met België is verlaagd tot 10 cent voor de eerste 20 gram en tot 7£ cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. 3. Het tarief dsr brieven in het verkeer met het overige buitenland is verlaagd tot 12J cent voor de eerste 20 gram en tot 7| cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. 4. Het port der briefkaarten in het al gemeen verkeer met het buitenland is ver laagd tot 7g cent per kaart. 5. Het port der gedrukte stukken, akten eo monsters in het verkeer met het buiten land en met Ned.-Indië, Suriname en Cu rasao, per landmail, is verlaagd tot 2, cent per 50 gram minimum-port voor akten 42J cent; minimum-port voor monsters 5 cent. 6 Het port der Braille-drukwerken in het verkeer met het buitenland en met Ned.-Indië, Suriname en Coragno is ver laagd tot 2| cent per 1000 gram. 7. Het by vooruitbetaling verschuldigde recht wegens expresse-bestelling van brief postzendingen in het verkeer met het buiten land en met Ned.-Indië is verlaagd tot 25 cent. Buitenlandsche antwoordcoupons zyn hier te lande inwisselbaar tegen een frankeer zegel van 12j cent. De by het publiek voorhanden brief kaarten van 10 cent kunnen uiterlijk 31 October a. s. tegen ontvangbewijs aan de kantoren der posteryen, by de post stations of by de agentschappen, worden ingeleverd. Op 1 November a. s. worden de ingeleverde briefkaarten tegen intrekking van het ontvangbewijs aan be langhebbenden teruggegeven met terugbe taling van 1\ cent voor elke ingeleverde briefkaart. Aan «Heusdens Mannenkoor® en het gemengd koor «Con Amorec te Wijk en Aalburg is een radio-uitzendavond aan geboden op 5 Februari a.s., van welke gelegenheid door beide vereen, gebruik zal worden gemaakt. Dinsdagavond had in het Verenigings gebouw eene vergadering plaats van R.K. Middenstanders, daartoe uitgenoodigd door den hoogeerw. heer Deken, om te trachten een R. K. Middenstandsvereeniging alhier op te richten. Aan deze uitnoodiging had den een 28-tal middenstanders gehoor ge geven. By uitstedigbeid van den hoog eerw. heer Deken opende de weleerw. heer kapelaan deze vergadering, waarna het woord was aan den heer G. Röling, -afgevaardigde van het hoofdbestuur van den ft. K. Dioc. Middenstandsbond. De kapelaan dankte den spreker voor zyn weldoordachte lezing. Besloten werd in principe een R. K. Middenstandsvereeniging op te richten en gaven een 9-tal heeren zich als lid op Daarna werd een commissie benoemd, be staande uit de heeren Fr. Klein Loeff en J. van Laarhoven. AALBURG. Dinsdag, 30 Oct., des avonds om half zeven, hoopt de beer Schoonderbeek uit Ermelo in de Ned Herv. Kerk alhier op te treden. ANDEL. Tot tydelyk Hoofd der O. L School is benoemd de heer Jac. den Besten alhier, kweekeling te Gorinchem. CAPELLE. Deze week had de land bouwer P. d. R. het ongeluk bij het verrichten van eenig timmerwerk zyn banc te blesseeren en bloedvergiftiging op te loopen, zoodat geaeeskandige hulp moest worden ontboden. Thans is zyn teestaad redelyk wel. Van de vereeniging voor reizende bibliotheken is evenals vorige jaren weder een bibliotheekje gearriveerd. De gelegen heid tot het bekomen van boeken zal weer gegeven worden des Zaterdagsmiddags van 2—3 uur ie de O. L. schooi in de Kom alhier eu wel te beginnen op Zaterdag 3 Nov. e.k. De echtelieden C. Vos en Joh. Heyboer, wonende in de Nieuwstraat alhier, bopen Donderdag 8 Nov. a.s. hun gouden huwelijksfeest te vieren. DUSSEN. Op initiatief van onzen Bur gemeester, den heer Snyders, is hier een tuiobouwvereeniging opgericht met het doel de belangen van den tuinbouw, die in onze streek begint op te komen, te behartigen. Burgemeester Snyders en de heer Verduyn vormen het voorloopig bestuur. Maandag is in de R. K. Jongens school wijk B. alhier, de 2-jarige tuinbouw- cursus begonnen. Deze cursus, die gegeven wordt door de heeren A. B. van Gooi en Verduyn, wordt door een 20 tal deelnemers bezocht. 's GRAVENMOER. Het ruim 2J jarig zoontje van den heer A. Driessen, dat op 10 October j.l., zooals door ons gemeld, ongelukkiger wijze in een pan met kokend water is gevallen en daarbij hevige brand wonden opliep, is aan de bekomen brand wonden overleden. Man kan zich de droefheid der ouders voorstellen. Oodanks het vele baggeren in de laven alhier weet men de vaargeul door deu enormen aanvoer van bagger niet vol doende op peil te houden. Dit euvel geldt niet alleen deze, maar naar we vernemen, meerdere havens aan den Zuiderwal ge durende de laatste jaren. Zeer zeker zal een eventueele afsluiting der Dongerivier door een sluis tegenover Satendam te Geerlruidenberg in de toe- lomst een groote verbetering ten dien aanzien teweegbrengen. Bjj de gehouden aanbesteding voor iet bouwen van drie woonhuizen voor rekening van C. Otjes te Dongen, waren 6 inschryvers. Hoogste ioschryver was Vermeulen te Dongen voor f9090. .Laagste inschrijver B. Kielen te 's Gra- vemoer voor f 7225. Het werk is gegund aan laatsgenoemde. HEDEL. Door den Burgemeester dezer gemeente was beslist, dat er met de a.s. groote paardenmarkt geen draaimolen mag staan. Door 6 van de 7 leden van den laad is thans het volgende schjjveo aan den Voorzitter daarvan gericht Hedel, 24 October 1928. Aan den EdelAchtbaren Heer E, P. Verkerk, Voorzitter van den Gemeenteraad te Hedel. Wy ondergeteekenden verzoeken by dezen een spoedeischende vergadering te doen beleggen. Reden dat wy ons met dit verzoek tot U wenden is Ten eerste; Uw schryven van 40 Oct., gericht aan den beer B. M. Giezen, Grand Carou8selbouder, waarin U te kennen geeft, dat geen standplaats kan worden verleend om met zyn draaimolen den 5»n November 1928 te mogen draaien, omreden, dat de Raad dit zou hebben verworpen met 43 8 temmen. Wy verzoeken U dit schryven te doee intrekken. Tea tweede achten wy den finantieelen toestand van de Gemeente niet zoo by- zonder, om het staangeld dat er voor wordt opgebracht, te doen toegeven. Ten derdeachten wy plaatsing van een draaimolen op zedelyk gebied, ver boven plaatsing van een bioscoop. Ten vierden Dat een draaimolen voor kinderen meer is aan te bevelen dan een bioscoop. (w.g.) H. van Os. (w.g.) A. J. van Beers. (w.g.) R. A. van Leeuwen, Weth. (w.g.) C. van Diggelen, Weth. (w.g.) J. Riok. (w.g.) F. van den Bogerd ySLEEUWIJK. Terwyl de heer W. Beukenkamp met zyn broodkar over den Sleeuwijkschen dyk reed, schrok zijn hit zoodanig, dat het met kar en al van den dijk sprong. Dit liep met eenige materieele schade af. SPRANG. Bij de gehouden herstemming voor 3 leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. Gem. alhier zyn gekozen de heeren J. Vos-Spuibroek, S. de Bie en M. Nieuwenhuizen. Heden Zaterdagavond hoopt de Steen- kolen-Inkoopvereeniging, verbonden aan de afd. Patrimonium, alhier, in haar tweede jaarvergadering byeen te komen. WIJK. Naar wy vernemen was door den Minister van Onderwys bij het Ge meentebestuur aangedrongen, om in de vacature, die bij het onderwysend personeel bestaat aan de O. L. School alhier, door de benoeming van een wachtgelder te voor zien. Aan dien eisch was in de laatste vergadering voldaan. Thans vernemen wy dat de benoemde onderwyzer het gemeentebestuur heeft be richt dat hy zyn benoeming niet wenscht aan te nemen, aangezien de Minister hem heeft vergund te wachten op een benoeming in de provincie Utrecht. We beleven tegen woordig rare dingen. WOUDRICHEM. De afd. Volksonder wijs hield vorige week een declamatie-avond, waarvoor was uitgenoodigd Mej. Traus Hooyer te Voorburg. In al haar declama ties deed Mej. Hooier zich kennen als een declamatriee, die haar kunst op serieuze wijze beoefent (ook in het vroolyke genre, waarvoor vooral haar laatste voordrachten in bypassend costuum behoorde) afgaande op het applaus zeggen wy gerust, de avond is volkomen geslaagd. Door het publiek dat de geheel0 zaal vulde werden de Volksonderwys- liederen met volle instemming meegezongen. De collecte tot steun van de afdeeling, bracht ruim f16 op. De Ouderavond aan de le Openb. School (Hoofd de heer Vos) is bepaald op Vrydag 2 November a.s. 's avonds 7 uur, in het Gymnastieklokaal. Op Dinsdag 30 Oct., des avonds 7 uur, hoopt voor de Cbr. J.V. alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden Dr. Krop, Ned. Herv. Predikant te Rotterdam. Onderwerp van besprekingRome en de Reformatie. Notaris R1ETRA te D u s s e d, zal te Nieawendyk (Almkerk) hy v. d. Heuvel, ZATERDAG 10 NOVEMBER 1928, nam. 5 aar precies, publiek verkoopen circa 7 H A Rietgorzen op Middelwaarden en Joacbimsveld, in 5 perc., als van ouds. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd onderstaande op te nemen in Uw veelgelezen blad, By voor baat mya dank. Met verwondering heb ik in Uw blad van j.l. Woensdag 24 Oct. het Raadsver- slag van de gemeente Wyk c.a. gelezen. Daar kwam onder anderen ook ia veor verhooging salaris Monteur en Administra teur van het G.E B waarbij my zoo dui- delyk bleek, dat een gedeelte van den Raad zyn goede vaklieden niet betaalt of niet wil betalen Zijn er vaD de tegenstem* mers die zeggen: «Dat willen wy well® dan zeg ik«Dat willen zij niet.® Zie hier een klein overzicht van de werktyden van den Monteur 18 maal per jaar 210 woningen binnen te gaan om meters op te nemeo en geld te ontvangen en in goede orde af te te dragen op het gemeentehuis. 18X210X3 dagen 54 dagen per jaar is hier voor noodig, de brug niet medegerekend. Dan komt het my voor, dat voor een goed gem.-monteur (want dit kao toch wel gezegd worden van den monteur der gemeente Wyk) een bedrag van f 4.50 per dag niet te veel is, das 54 X f4.50 f243. Van de f600 afgetrokken blijtt over f 357. Hiervoor moet de monteur nacht en dag in dienst zyn van de gemeente, als dit noodig mocht blyken. Hiervoor slechts 2 dagen per week gerekend dus 52 X 2 dagen 104 maal f4 50 per dag f468, dit maakt met f243 te zamen f711 Een tekort dus van fill aan arbeidsloon, nog niet gesproken over de brug. Dan, gemeente van Wyk, denk eens aan de bediening van Uw net, nu of voorheen, aan het aantal aansluitingen die zyn aangebracht na de overname, die niet door de verlaging van den stroomprijs zyn aangebracht, maar die ge gerust kunt stellen op naam van Uwen monteur. Daarom ook niet gesproken van een tekort op Uw bedrijf, neen, van een rendabel bedryf. Door de Wethouders Roza en v. d. Velden is ge zegd, dat de zienswyze van het Verificatie bureau juist is gebleken, dat als het net aan de gemeente bleef, het met een kapi taal van f 30.000 rendabel was. Daarom, raad van Wyk, denkt aan hetgeen ge nu hebt en wat ge voorheen hadt. U, mynheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. J. v. d. POL, Oud-Lid v. d. Raad. 28 OCTOBER Revxdeni, vm. 10 u. ds Huijgens Herdenking Kerkhervorming Voorb. H. A., Coll. G. A. Ver. Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds Menken ▼m. Openb. Bel., Bed. H. A. Aalburg, nm. 2 u. ds Huijgens Andel, vm. 9,30 u. da v. d. Put Geref. Kerk vm. 9,30 u. leesdienst nm. 2 u. ds Bouwmeester terwijl onze modellen de mooiste en de nieuwste zijn. Wij toonen dit jaar in onze Openings-Etalages alwaar Enorme keuze BLAUW RATINÉ JASSEN f 12.50, f 19.f24,90, f32.en hooger. Reuzen sorteering JONGENS- EN MANS FIETSJEKKERS vanaf f4.75. ONZE COLLECTIE REGENJASSEN IS ONGEËVENAARD. Onze PRIMA CONFECTIE JASSEN worden door onze maatkleermakerij in den stillen tijd gemaakt en is dus geen fabriekswerk. Onze CONFECTIEKLEEDING heeft derhalve haar eigen cachet. WERKENDAM. Het bouwen van de macbioe.repara.tiewerkplaats voor den hx. H. P. V. d. Wiel is in massa gegund aan d n heer D. Bakker alhier. Doör dexJ heer v. d. Wiel is ingevolge de hinder wet vergunning gevraagd voor het plaat sen van machinerieën. Zaterdagmiddag 3.30 uur voetbal wedstrijd tusschen Slifdrsclit I en II (gecombineerd) en W.V.V. alhier. De match van vorige week Zaterdag' kon vanwegje het slechte weer niet door gaan. Woensdag 28 Nov. a.s. hoopt voor de Herv. J. V. „Maranatha" als spre ker in haar gebouw op te treden. Ds. D. A. v). d. Bosch te 's Hage. Men deelde ons nader mede dat alsnog als spreekster yoor de Geref. Jeugdcentra le Woensdag 7.30 uur in de Geref. Kerk zal optreden. Mevr. Knop pers—(Valkenier te Amsterdam. Ds. Jon ker zal waarschijnlijk het slotwoord spre ken. Maandagmiddag is het ruim elf jarig zoogitjo v(an den heer Prins in den Biesbosch alhier, van een bietenwagen ge. vallen, doari&at het paard op hol sloeg. Met een hersenschudding en hoofdwonde werd het knaapje in deerniswekkende toestand naar huis gebracht. Maandag! 5 Nov. zal de heer M. J. L. Béaeker uit Woudrichem in de Ou-' de schoql tegen de damslub O.D L. een simultaan céance houden. Op de groote houtverkooping, W oensdag door notaris Paap gehouden, werd f900.besteed voor een II.A. 4- jarig houtgewas. ZUILICHEM. De reizende bibliotheek is we/der gearriveerd. Zaterdagsmiddag' van 1 tog| 2 uur zijn bij den heer; Kanse laar weder boeken verkrijgbaar. Uw J J OVERWELDIGEND onze wes.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2