Jan Geeitzen, Plaatselijk Mieuws i msmw Bezoek van ouds bekend H6tel C&fé Billard Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 3 BOSCH, Tel. ^Interc. 436 R uime auto garage's Reclamewagens 'riet speciaal tariel Vergadering van den Raad der gemeente EETHEN op Zaterdag 27 October, des voorm. half tien. VoorzitterEdelachtb. Heer D. F. Brune. SecretarisWelEd Heer D. A. v. d. Schans Afwezig de heer Donken. De Voorzitter opent de vergadering, dé Secretaris leest het formuliergebed, daarna de notulen der vorige vergade ring, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken De Voorzitter deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn, alleen een schrij ven gericht aan spreker van Mevrouw Moonen-van Sasse te Waalwijk, dat hij den raad wil voorlezen, omdat uit dat schrijven blijkt, dat Eethen tot de be voorrechte gemeente behoord. Bij het schrijven is gevoegd een afdruk van een prachtig portret van H M. de Koningin- Moeder. Deze afdruk wordt aan de ge meente Eethen gezonden omdat deze, in dezen kring, na Waalwijk het grootste bedrag heeft bijgedragen in het huldeblij k voor H M. de Koningin-Moeder bij haar 70eten verjaardag. De Voorziiter meent dat de heeren dit schrijven met genoegen zullen vernemen. De dames die deze collecte hebben [gehouden, wil spr. van deze plaats gaarne hulde brengen. Er is thans weder gebleken dat de gemeente als er een collecte wordt gehouden niet ten achter staat. Het portret zal in een lijst worden gezet en het zal een plaats krijgen in het gemeentehuis.) Vaststelling begrooting 1929. De Voorzitter verzoekt de commissie verslag te willen uitbrengen. De heer Lankhaar verklaart dat de commissie geen op- of aanmerkingen heeft en dus adviseert tot vaststelling zooals zij door B. en W. is aangeboden. De begrooting wordt aldus vastgesteld, waarop de Voorzitter de commissie dank brengt voor hare bemoeiingen. Aanbieding rekening Burgerlijk Arm bestuur. De Voorzitter deelt mede dat nog slechts alleen de rekening van het Burgerlijk Armbestuur van Eethen is ingekomen. Deze rekening geeft een ontvangst aan van f 26-50,43 en een uitgaaf van f 1977,08, sluit alzoo met een batig slot van f 673,35. Zij wordt in handen gesteld van de com missie, bestaande uit de heeren Lank haar en de Bruin. Deze commissie zal ook de nog binnenkomende rekeningen van de andere Burgerl. Armbesturen ter hand worden gesteld. Ontslag Onderwijzeres in de nuttige handwerken. Mevrouw D. J. Platteeuw-Leenhouts verzoekt ontslag als ooderwijteres in de nuttige handwerken, op hetzelfde tijdstip dat haar echtgenoot eervol ontslag krijgt als Hoofd der School. B. en W. stellen voor het ontslag eer vol te verleenen ingaande 1 November a s. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen De agenda is hiermede afgehandeld. Rondvraag. De heer van Buuren vraagt waarom de gemeente-politie en de wegwerker bij hem ledige zakken, bascule en gewichten hebben geleend, wat moest daarmee ge beuren De Voorzitter antwoordt dat hiermede de cokes die geleverd was nagemeten moest wogden. v. Buuren. En het resultaat? Voorzitter. Dat was bedroevend. Zooals alle jaren hadden B en W. dit jaar weer doen inschrijven voor de levering van cokes. Voor de school te Drongelen 60, Meeuwen 60, B -Broek 60 en voor de beide andere scholen ieder 30 H.L. Toen de inechrijvingsbiljetten waren ge opend bleek M. Saakes de laagste in schrijver te zijn. Zijn biljet was evenwel zoo geschreven dat B en W. het niet konden accepteeren. Op de secretarie heeft men toen een ander biljet voor hem geschreven dat hij heeft ondertee kend en waarin hij verklaarde de noo- dige hoeveelheid cokes te zullen leveren. Ik heb toen nog gezegd, denk er om, dat wij de hoeveelheid zullen contro leeren waarop hij antwoordde dat er niets aan zou mankeeren, want dat hij de cokes zou wegen. Hij beweerdde dat 1 H.L. cokes 40 K.G. weegd Toen heb ik gezegd, hoeveel gewicht je me levert kan mij niet schelen, als wij ons portie maar krijgen, Toen het geleverd was, kwam de heeveelheid zoo klein voor, dat wij meenden een steekproef te moeten nemen, om als 't te Meeuwen niet klopte dan overal te controleeren. In Meeuwen bleek er 9 H.L te kort te zijn op de 60 HL, in Drongelen 7'/2. in Eethen 21/i en te B.-Broek l0l/2 H.L Wij hebben Saakes toen op de secretarie laten komen en toen is er proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Hij beroept er zich nu wel op, dat ik zou hebben gezegd, dat hij mudden mocht leveren van 40 KG., doch ik heb dat niet zoo gezegd. Ik heb gezegd, dat het mij niet kon schelen of hij mudden leverde van 40 K G., als wij ons portie maar kregen. Wij zullen nu maar afwachten, hoe of het afloopt en of wij gerechtigd zijn schadevergoeding te eischen. v. Buuren Zijn de kosten van na wegen niet hooger dan 't tekort? Voorzitter. Het heeft te Meeuweneen halve dag tijd gekost, als men bedrogen wordt, kost het altijd geld. v. d. Beek Ik geef toe, dat er kosten aan verbonden zijn geweest, doch als men alles vooruit wist dan was het geen kunst. Wij hadden geen enkele reden aan de eerlijkheid van den man te twijfelen. Was er door de andere in schrijvers een aanmerking gemaakt, denk er om je mag wel eens controleeren, dan was het iets anders geweest. v. Buuren. Ik vind het jammer dat het zoover is geloopen, er komt nu zoo veel opspraak over als men bij de leve ring controle had uitgeoefend, dan had veel voorkomen kunnen worden. Vos. Het Hoofd van de school bij ons in B - Broek bemerkte dat hij niet de gewone hoeveelheid had van andere jaren, dan ging deze er ter nauwernood in en nu hield hij flinke ruimte over. v. Buuren. Ik geef toe dat het niet in orde is, doch zij die er naar hadden moeten kijken, hebben dat niet gedaan. v. Beek. Mijnheer de Voorzitter, ik wil daarover nog wel iets zeggen, want de heer v. Buuren richt met deze woor den een zacht verwijt aan B en W. v. Buuren. Geen zacht doch een hard verwijt. v. Beek. Ik wil me dat niet aange wreven hebben. Het is heel makkelijk nu aanmerkingen te maken, doch wij hebben gehandeld zooals er altijd ge handeld is, daarbij werd de man ver trouwd. Toen bleek dat niet de hoe veelheid geleverd was die geleverd moest worden, hebben B en W. deze na laten meten. Het is de vraag of de heer v. Buuren, als hij hier had gezeten, ook niet zoo zou hebben gehandeld, als B. en W. hebben gedaan. Achteraf is het heel makkelijk aanmerking te maken. De heer de Bruin zegt, dat in alle deelen van de provincie de torens van een uurwerk zijn voorzien, behalve in Heesbeen. Als spreker zich niet vergist, zijn deze uurwerken eigendom van de gemeente, is dat zoo, dan zag hij gaarne dat ook de toren van Heesbeen van een uurwerk werd voorzien. De Voorzitter merkt op, dat het niet heelemaal juist is, dat alle uurwerken eigendom van de gemeente zijn. In Dron gelen behoort het uurwerk aan de kerk, in Eethen aan de ingezetenen van het dorp Eethen, in Gen deren van de kerk al leen, in Meeuwen en B.-Broek is het eigen dom van de gemeente. Spr. gelooft niet, dat het op den weg van de gemeente ligt, om in Heesbeen den toren van een uur werk te voorzien, hoe gaarne spr. dan ook zou zien, dat men in Heesbeen ook in het genot van een uurwerk kwam. De heer de Bruin vraagt hoe hoog de kosten van aanschaffing van een uur werk zon zijn, waarop de Voorzitter ant woordt van ongeveer f1500. De heer v. Buuren zegt dat hij nog een ingezonden stuk had verwacht, nl. een verzoek inzake de Landarbeiderswet. Spr. heeft vernomen, dat dit verzoek is geweigerd, hoe zit dat? is, dat de man het hais bij erfenis heef gekregen en gelden alleen verstrekt kun nen worden voor aankoop van een huis en een plaatsje De heer v. Buuren meent dat de man wel recht heeft geholpen te worden, in andere gemeenten wordt het ook wel toegestaan. De heer v. d. Beek acht een onderzoek gewenschtis het dat men in een andere gemeente een dergelijk verzoek wel inwil ligt, dan wordt of hier of in'die gemeen te de wet verkeerd uitgelegd. De Voorzitter keurt dit goed, want niet in het minst] is het idee geweest, om den man onaangenaam te zijn, kan hij geholpen worden, dan zal men dat gaarne doen. Het verzoek zal dus tot een vol gende vergadering worden aangehouden. De vergadering wordt hierop[gesloten HEUSDEN. Vrijdagmiddag had alhier op het plein tasschen de Wijkscbestraat en de voormalige M.U.L.O. School een aanrij ding plaats tusschen de uit de richting Oudheusden komende auto van]den|kan- tonrechter en de uit de tegenover gestelde richting met paard bespannen vrachtwagen van J. v. D., vrachtrijder te Hedikhnizen, De kantonrechter reed geheel rechts van den weg, terwjjl de vrachtrijder geheel links reed en nog minstens 3 Meter naar rechts had kuDnen uitwijken. Daar niet hard werd gereden en de kan tonrechter hard remde, viel de materieele schade nog al mee, daar slechts een voor spatbord ernstig werd beschadigd. Da schuld zat geheel en al bij den vracht rijder, daar deze rustig achter den wagen liep te praten zonder teugel in de handeu en het paard kalm aan zija lot overliet. ALMKERK. J.l. Zondagmorgen werd Cand. Dö iszelman, overgekomen van Am sterdam, door zijn Vader, Ds. A. Dönszel- man, bevestigd als pred. der Herv. Gem. alhier, met een predikatie over 2 Cor. 5 vers 8, 't laatste gedeelte. Aan de hand oplegging nam, behalve de bevestiger, mede deel, Ds. Jonkers (consulent) van Waspik, terwijl door de gemeente staande werd gezongen Psalm 134 3. Des na middags verbond de jeugdige ieeraar zich aan zijne Gemeente met een pred. over Psalm 121 :2 deze woorden: Mijne hulpe is van den Haere, die hemel en aarde ge maakt heeft. Nader werd nu stilgestaan bij: 1ste van waar de hulpe komt, 2de te zien de leuze v. d. arbeid in uw midden. Aan het einde van zijn pred. richte de nieuwe Ieeraar zich tot zijn Vader, den Consulent, den Burgemeester en Wethouder Oitevanger, den Kerkeraad en in 't bij zonder tot Ouderling Pruijsen, tot Kerk voogden en Notabelen, tot zijn collega Pop, zijn familie, tot een vriend van den Be vestigde, Voorlezer, Organist, Koster, Hoofd der Chr. School, tot de Gemeente en tot zijne a.s. Cath.santen. Waarna door Ds. Jonkers (consulent) vriendelijke woorden tot Ds. Donszelman gesproken werden, eveneens door ouderling Pruijsen, Burgemeester Berg- mejjer, Ds. Lazonder van W'dam, door den Vriend (student) v. d. Z Eerw., door den heer v. Leeuwen, door den heer Cornelise Hoofd der Chr. school. Waarna de Gem. op verzoek v. d. consulent Psalm 20 1 werd toegezongen. Het kerkgebouw was beide beurten vol. AALBURG. Vrijdag, 2 Nov., des avonds om half zeven hoopt Ds. Leenmans uit Delft in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. B BROEK. Aanstaande Donderdagavond 6 30 uur zal alhier dankuur voor het gewas gehouden worden, terwijl Ds. Kuiper uit Dussen hoopt op te treden tevens zal er collecte voor de zending gehouden worden. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat goede vraag. Men besteed thans 74 a 76 cent per K.G. levend ge wicht. Da prijs der biggen is f12 a f 15 per stuk. De voeder prijzen zgu steeds stijgende. CAPELLE. Naar men ons mededeelt is de rijksseldwacher, de heer de Ridder, bevorderd tot brigadier en wordt hij met ingang van 1 November e.k. overgeplaatst naar Tiel. Door de vereeniging voor reizende bibliotheken, te Broek in Waterland, i3 tot bibliothecaris van hst te dezer plaatse ge vestigde bibliotheekje aangesteld, de heer E. Colet, hoofd der O.L. school in de Kom alhier. De gemengde zangvereem'ging 't Rozeknopje« zal a.s. Vrjjdag 9 Nov. des avonds in haar repetitielokaal haar jaarver gadering houden, waarin o.m. aan de orde komt de verkiezing van een bestuurslid ter aanvulling der vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. L. Sneep, DUSSEN. A.s. Woensdagavond 6.30 uur hoopt Ds. Kuiper in de Herv. Kerk alhier, dankuur te houden voor 't gewas. GAMEREN. J.l. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag heerschte alhier een ongewone drukte. Vanwege de fanfare Prinses Julianac in vereeniging met de zangver- eeniging Aurora*was een bazar op touw gezet ten voordeele hunner kas. De inge zonden artikelen waren legio en den aan voer bleef tot den laatsten dag aanhouden. Donderdagavond was het repititielokaal De Voorzitter zegt, dat de kwestie deze stampvol, 356 betalende personen en 140 De heer v. Dalen veelt er meer voor dat de keurloonen worden verlaagd, waar op de Voorzitter opmeirkt, dat het be. drijif ij;-eds 7 Jjaren aan den gang is en in het begin is toegezegd, dat verlaging der keurloonen zou volgen, tof heden is van die toezegging niets gekomen. De raad gaa^t er mede accoord, dat be richt zal weerden dat eerst afgewacht moet worden, of er winst gemaakt zal worden, alvorens men voorstelt het sa laris van den keuringsveearts te ver- lio-ogen. De begrooting wordt behoudens te,ck zout moeten geven aan de openbare schooL De heer v. Dalen merkt op dat toen er 130 leerlingen waren een gedeelte der leermiddelen in de kerk werden opge borgen en nu bij het Hoofd der school, (deze aanvraag is niet af te weren. De heer Kanselaar zegt, dat men hier vroegjer met het- hek aleeus heeft ge leerd, dit moest de gemeente ook be talen, doch het eind was dat het school bestuur hetzelf moest "doen. Spr. be schouwt. deze aanvraag als een vervan ging van een bestaand meubel, tot he-< |clen weidden de leermiddelen in een an dere kast geborgen. D Voorzitter acht de aanvraag volko men in orde, want het- is een aanschaf, fing vtan een nieuw meubelstuk. Het hek was een vernieuwing. Het verzoek hierop in stemming gebracht, wordt aangenomen, met 2 (stemmen tegen. De heeren Kanselaar en Hcoijkaas stem- tegen. Zakelijke belasting op het bedrijf. De Voorzitter zegt, dat van de steenfa. briek „De Ruiterwaard'' een schrijven is ontvangen waarin wordt kennis gegeven |dat de Gemeente-ontvanger onheusch zou iijn opgetreden. De Directie vaii de „Ruijterwaard" weigerde deze belasting te betalen, die zij zeer onbillijk noemt t-- meer daar zij door het gemeente-be stuur tot het maximum is opgevoerd toch w'il hij. wtel een paar opmerkingen iCn het bedrijf de laatste jaren geregeld verlies heeft opgeleverd. Bovendien heeft de Directie gedurende de wintermaanieai baro arbeiders steeds zooveel mogelijk in deze aanmerking goedgekeurd. Vaststelling gemeentebegrooting 1929. De Voorzitter zegt dat door de com. missie van onderzoek een rapport is in geleverd, waaruit blijkt dat de meer derheid der commissie voorstelt, de be groeting goed te keuren, zooals zij door. B(. en Vis aangeboden, dat de meerder, beid der commissie zich evenwel het» recht voorbehoudt- veranderingen voor to stellen. De commissie bestond uit de heeren v. Vucht, M. v. Brakel en Hooijkaas, deze heeren wordt door den Voorzitter dank gebracht voor hun onderzoek en uitge bracht rapport. De heer Hooijkaas zegt dat zijn fractie het vorig jaar, breedvoerige algemeefie beschouwingen aan de begrooting heeft gewijd, liij zal dit thans niet do-°n, maar maken. Als men deze begrooting be schouwt, blijkt, dat de ge meent ehuisli on ding op denzelfden voet wordt voortge zet en dat bet zeer moeilijk is, verande ring te brengen in de gemeente-politiek. Aan verbetering van de Volkshuisvestiug het werk gehouden en daardoor de ge meente Zuilichem verlost van ondersteu ning. Gaat het gemeentebestuur zoo dooris weder niets gedaan. Door den Minister dan zal de Directie des winters hare is aan het gemeentebestuur hierover 'een arbeiders niet langer in dienst hou dien, I circulaire gericht, spr. vraagt waarom da ten gedeelte heeft zij reeds ontslagen.' rafcd, daarover niet is ingelicht. In dia en meerdere zullen volgen. De Voorzitter zegt, dat de eerste be schuldiging niet waar is. De Ontvanger1 is niet onheusch opgetreden, heeft niets gedaan wab hij niet- mocht doen, ja is zelfs zeer lankmoedig opgetreden. Dé zakelijke bedrijfsbelasting wordt in twee termijnen geind, waarvan de eerste ter mijn op 1 Juli verviel. De Ontvanger circulaire werd toch medegedeeld, dat de mogelijkheid bestaat verbetering te brengen in de volkshuisvesting met steun van ,de regeering. Spr. zag gaarne dat in 'c vervolg dergelijke circulaires aan den raad werden medegedeeld. Verder, ont braken op de begrootingen weder ver schillende andere dingen, als b.v. een post voor het maken van schoolreisje heeft, totj 1 September gewacht, voor hij schcólvoeding en kleeding. Spr.'s fractie met krasse maatregelen begonnen is, zal thans geen voorstel doen ze op de be- on ten slotte een dwangbevel heeft uit-' greeting te brengen, omdat zij overtuigd gereikt, daarop is de helft der belasting is, dat dif toch geen resultaat zou ople- betaald. De Ontvanger heeft dus niet» j veren. Zijn fractie zal bescheid -n zij'n, als zijn plicht gedaan en heeft gehafln dccb een post zag zij gaarne gewijzigd n.l. deld volgens zijn voorschriften. B. en YVj de f 1300 voor Armenzorg deze zag zij Vinden, de aantijging ter opzichte van (den gaarne gebracht op f 1500 gebleken is uit gemeente-ontvanger onrechtvaardig «aide laatste rekening, dat het bedrag van meenen dus te moeten voorstellen deaa vlaai de hand te wijzen. Spr. vindt het 'jaanjmein djat dit is voor gevallen, de za. kelijke bedrijfsbelasting is door den raad eenmaal ingesteld en Kon. goedgekeurd, ZG'Odat ze ook betaald moet worden. Door de Directie is evenwel nooit san den raad geadresseerd voor vermind-ring of f1300 niet onbelangrijk is overschreden. Er is den raad eenige jaren terug ver zocht op de Zijlsteeg oen pomp t,e plaat sen. Spr. meent te moeten voorstellen, daartoe in 1929 over te gaan, om ook dat, gedeelte van de gemeente van. goed drinkwater te voorzien. Verder zag i spr. weder gaarne een correspondent- afscbaffinjgj der belasting. Spr. kan het j schap voor de arbeidsbemiddeling in liet, zich best begrijpen dat men het on- aangenaam vji'ndt, dat de belasting hier1 tut het maximum is opgevoerd, maar waarom dan eens niet om verlaging ge- g-cvraagd. leven geroepen liij acht dit in het be-: lang van de arbeiders. Do Voorzitter antwoordt dat de kwes tie van de Volkshuisvesting niet liee- lemaal aan de aandacht van B. en VY Dat de fabriek geen winst maakt is/ is ontsnapt, want spr. kan mededealen dat jammer, docli niet de schuld van het met den Inspecteur veer de Volkegezond- gemeentebestuur, daarbij kan hei, kleine j heid op 6 November een samenkomst- bedrag van deze belasting daarop van zal worden gehouden, waarbij verschillen- geen bebeekenis zijn. Nu evenwel belas- de onderwerpen ter sprake zullen ko. ling wijziging bij de Tweede kamer aan-i men. De circulaire is werkelijk ontvan- hanging is, acht spr. liet, niet gewensclit' thans Verandering te gaan brengen in de belastingheffing. De lieer Hooijkaas zegt, dat het schrij ven zeker reeds een tijdje terug is inge komen, omdat inmiddels de meeste ar beiders weer zijn aangenomen. D i Voorzitter antwoordt dat het schrij ven 21 September is ingekomen, spr. lieeft ook vjenwmien, dat een gedeelte der ar beiders weier is aangenomen. Spr. was voornemens zich tot, de regeering te wen-j den om voor de werkelooze arbeiders, werkgelegenheid te zotken in Drentl»a doch plotseling hoorde hij dat, zij weder op de fabriek werkzaam waren. De heer Hooijkaas heeft de daad van de Directie beschouwd als een protest togen de belasting. Heeft vernomen, dat doze evenwel de arbeiders weer liad aan genomen op de toezegging van E. en IV. dat de belasting verlaagd zou worden. jDje Y.oorzitter zegt, dat B. en 1 toch niet vooruit kunnpn loopen, op liet- gteien de raad zal doen. Spr. neemt liet böL een storm in een glas water, liij heeft mijnheer Srolk steeds geadviseerd om een adres tot den raad te richtc-rS voor verlaging. De heer Kanselaar kan g do oven, bat het een storm in een glas water ia geweest, de Voorzitter heeft de Directie van de Steenfabriek evenwel steeds lof tojegiezwaaid v'qcr het feit, dan deze ha- ïto arbeiders 's winters aan het werk hield. DjC' Directie verklaart aan lof niet veej/ te hebben veel liever zag zij vermindirirfg van belasting. De heer v. Dalen zegt, dat hij dezen wensch cok weieens heeft uitgesproken- Het voorstel van B. en YVom het adres der Directie van de hand te wijzen wotndt met algemeens stemmen aangenomen. Begrooting vleeschkeuringsdienst 1929. Dej. Voorzitter zegt, dat er een post on der de uitgaven staat, waarop hij spe.; ciaal de aandacht wenscht te vestigen, n.1. salaris keuringsveeartsTot heden bedroeg dit salaris flOOO.— thans is daarvoor op de begrooting uitgetrokken een bedrag van f1250.—. In de bijvoeg de memorie van toelichting is aangege- vlejn dat het in de bedoeling ligt, om als het bedrijf over 192JLS een beduidende wfnst op levfert,' het, salaris van den keuringsveearts met f250 te verhoogen. Spr. is van oordeel, dat mm eerst dfent af te wachten, of er werkelijk winst bal wotrden gemaakt, heit vorig jaar be- cfroeg deze slechts f 12.—. gen deze was evenwel aan B. ,^n YV. ge-1 richtj en niet aan den raad. Wat verder het voorstel tot verhooging van den post Veer Armezorg betreft, B. en W. achten verhooging daarvan niet noodig. De post is het vorig jaar wel overschreden, doch dit was, een gevolg van liet feit dat er onvoorziene ziektegevallen zijn voor. gekomen die veel geld hebben gekost- b.v. de ziekte van de dochter van de YY ed. v. W. heeft de gemeente f 300.— gekost. H»et is te bopen dat zoo iets het- volgend jaar niet zal voorkomen. Hot verzoek voor een pomp op de Zijlsteeg is afgewezen uit overweging, dat van zoom pcmfi weinig of geen gebruik wordt ge maakt, zooals de pomp aan liet bo veneind bewijst. Spr. zou willen voor-> stellen deze kwestie aan B. en W. over t laten opdat deze daarover advies kun nen uitbrengen. 9>gen invoering van een correspon dentschap heeft spr. geen bezwaar, nu de gemeente bij het YVerkloozenbesluit is aangesloten, kan dit zijn nut hebben. De heer v. Dalen acht verhoo-Hng van -dm post armenzorg niet noodzakelijk, de heer vj. Veen meent dat gevallen als h t vorig jaar voorgekomen, nooit zijn uitgesloten, acht verhooging dus wel gcod. Voor het voorstel tot verhooging stpminen de heeren Kanselaar, v. Veen en Hooijkaas, de andere heeren tegen, zcodat het is verworpen. Fomp Zijlsteeg. De lieei v. Veen zegt, da> men er toch g<een goed drinkwater krijgt. De lieer v. Dalen merkt op, dat aan kt eind van de Hams teeg goed drink water is te krijgen, terwijl zij werkwa. ter vlak bij de hand hebben. Een goede degelijke pomp kost de gemeente f 150 c-f f 160, spr. acht een pomp daar niet noodig. Ook de Voorzitter acht het niet noodzakelijk. De heer M. v. Brakel meent, dat als men met liet plaatsen van pompon be gint men niet weet waar het eind is. Voor het voorstel om 'een pomp op, de Zijlsteeg te plaatsen stemmen de heeren Kanselaar en Hooijkaas de andere hee ren tegen zoodat ook dit voorstel is ver worpen. Wat bet correspondentschap be treft, dit zullen B. en YV. in behandeling, nempn. De begrooting wordt hierop vastgesteld in entvangst en uitgaaf gewonen dienst f 26113.07 kap. diénst f 5000, met alge. meene stemmen. Bij de rondvraag informeert da lieer Hooijkaas of] liet niet mogelijk is om nogmaals een oproeping te doen, voor ver. volgonderwijs aan de openbare school, spr. geloolft dat er thans wel voldoende deelname zal zijn te krijgen. De Voorzitter heeft er geen bezwaar tegen het verzoek in te willigen. De heet v. Veen heeft in de vorige ver. ga de ring toen het g ing over de subsidie voor de geitenfolcverpeniging dén beer v. Loon schijnbaar beleedigd. Althans deze is bij spr. gekomen en heeft er zich ovpr beklaagd. Spr. lieeft toen ge zegd, als u me kunt overtuigen dat ik ts veel heb gezegd clan wil ik dat gaarne intrekken. Gedeeltelijk heeft hij dat ge daan en daarom wil hij tbians gaa-rlne) intrekken wat hij te veel heeft gezCgd De heer Kanselaar vraagt of liet niet mogelijk is de vuile sloot bij de YY|:d. v. Brakelj te dempen en of B. en YV. daar- vccr niet in overleg kunnen treden met. fcle eigenaresse van deze sloot, spr. acht verbetering hoog noodig met het cog op de volksgezondheid. D'e Y'oorzitter heeft er geen bezwaar tegen om met de eigenaresse in over leg te treden. Daar verder geen der heeren iets voor deze vergadering heeft, sluit hij de ver. gadering met dankgebed.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2