te GORIHCHENI Winterjekkers, Winterbonkerts Winterjassen, Ulsters, Regen jassen, enz. enz. Bezoeil onze magazijnenUNGENDIJK B 192,193,194. Plaatselijk Nieuws iy§ worden gehouden op 12 en 13 NOVEMBEK. PRIMA GOEDEREN. LAGE PRIJZEN. Grootste en meest gezocht Kleedinghuis te GrORINCHEM. Aan de guillotine ontsnapt. XJit Marseille meldt men dat de vrouwen moordenaar, de Marseillaansche Landru, Pierre Rey, in de gevangenis is overleden. 1o De pest maakt 2000 slachtoffers. Uit Fenhsjou wordt gemeld, dat in de provincie Sjansi 2000 menschen tengevolge van de pest zijn omgekomen. Een lyk in den kelder. Ongeveer een jaar geleden was te Court Saint-Etienne (Henegouwen) een Marok» kaansche handelaar in tapijten en stoffen spoorloos verdwenen. Thans heeft men zjjn lijk gevondeo, dat was ingegraven in den keider van een huis, waar ten tjjde van de verdwijning een arbeider woonde. Deze arbeider is evenals zijn vrouw aangehouden. De vrouw heeft verklaard, dat zij den Marokkaan heeft gedood met een hamer, omdat hjj, in afwezigheid van baar echt genoot, haar had uitgedaagd. O Tegenvaller voor spaarders. Op de algemeene vergadering van de spaar bank te Parsinghausen werd medegedeeld, dat een kassier 160.000 mark had ver duisterd. De leden moeten de schade pond- pondsgewijze dragen, Botsing tU3scben tram en een autobus. Dinsdag is te Warschau een tramwagen op een autobus geloopen. De beide voer tuigen werden versplinterd. Vier personen werden levensgevaarlijk gewond. Verscheiden anderen kregen lichtere verwondingen. - O Ernstig bouwongeluk. In de voorstad Rentsch by Bozen is het fundament van een pasgebouwde villa aan een helling op een daaronder gelegen villa gestort. Een vrouw met 2 kinderen, die de villa zou gaan bewonen, werden bedolven en gedood. Het onderzoek naar de oorzaak bracht bezwarend materiaal tegen den on dernemer aan het licht. Autobus valt in een ravyn. Een autobus met verscheidene inzittenden is van een hoogte van 40 M. in het ravyn van Horiefl gestort op weg van Rabat naar kamp Marechand (Marokko.) Twee Euro peanen zyn ernstig gewond, een inboorling is gedood, alle overige inzittenden hebben kneuzingen opgeloopen. BAHLMANN GORINCHEM. Onze DAMESCONFECTIE munt uit door prima kwaliteit, goeden pas- vorm en lagen prijs. Komt U eens overtuigen HEUSDEN. Aanstaande Zondagmorgen zal om 10 uur v.m. in de Luth. Kerk alhier optreden, Dr. H. J. Toxopeus. De pryzen van 239, welke be schikbaar zijn gesteld voor de verloting, ten bate der «Heusdensche Fanfarezijn te bezichtigen in de etalage van den heer J. Kamminga, Engstraat alhier. De hoofdprys, een eikenhouten buffetkast, is te bezichtigen in de etalage van de firma Charles Schreuder, Wyksche straat alhier. De 40a prys, een tulband, wordt op den dag der verloting beschikbaar gesteld. Het is werkelijk de moeite waard deze prachtige pryzen te gaan bekijken. - Naar wy vernemen zal het Too-1 neelgezelschap Joh. Bakker alhier op 25 Nov. a.8. haar eerste Tooneeluitvoering geven in het «Wapen van Amsterdam. Wegens omstandigheden is de da- tam der eerste winteruitvoering van de fanfare der H. Familie veranderd op Zon dag 25 November e.k. De uitvoering zal worden gehouden met welwillende mede werking van de leden der R.K. Tooneelver- eeniging «Kunst en Vermaak* en is toe gankelijk voor hare Donateurs en belang-1 stellenden. Voor muziek- en tooneellief hebbers staat weder een genotvolle avond te wachten. Aan het postkantoor alhier en de j daaronder ressorteerende hulppostkantorenI werd gedurende de maand October op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 14426.09 en terugbetaald f22451.54. Woensdagavond trad voor het Dep. I Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op de heer W. van Capellen, Voordrachtkunstenaar. By het binnentre den der zaal was reeds terstond te be merken, dat het een Nutsavond was waar van men veel verwachting koesterde, want het publiek was in veel grooter getale opgekomen, dan anders by Nutslezingen het geval is. Wij merkten dan ook tal] van niet-leden op. Na opening door den heer Hilwig, voor zitter van het Departement, hield de heerj van Cappellen een lezing over het bekende J werk van Hoen. Na de pauze volgde een vroolijker stukje, n.l. Een Sint-Nicolaas- avond in de Jordaan bij de familie van Galen. Beide voordrachten werden door het I publiek met groote belangstelling gevolgd en werden met een luid applaus beloond. De Voorzitter dankte aan bet slot den heer van Cappellen voor zijn boeiende lezing,] waarby hy zeer zeker ook de tolk van de aanwezigen was, zooals uit de byvalsbe- tuigingeu bleek. In een volgend nummer hopen wy nader op deze lezing terug te komen. AALBURG. Tot Ouderlingen der Ned. Herv. Kerk alhier zijn benoemd de heeren W. Lakerveld en D. Hille. y Onlangs werd door het kerkbestuur alhier besloten om bij de avondgodsdienst oefeningen de thans bestaande verlichting (met petroleumlampen en kaarsen) te doen vervangen door electrisch licht. Bij de jl. Dinsdagavond gehouden predikbeurt was voor het eerst het kerkgebouw electrisch verlicht. In totaal zyn 16 lichtpunten aan gebracht, en 't lijkt thans een zee van licht, vergeleken bij de vroegere ongeveer 60 lichten van petroleumlampen en kaarsen. Door de avondkerkgangers zal dan ook on- getwyfeld dit besluit op prys worden ge steld. AALBURG EN HEESBEEN. Donder dag, 8 November, hoopt Ds. 't Sant uit Delft des middags om twee uur te Heesbeen en des avonds om half zeven te Aalburg voor de gemeente op te treden, ten einde een dankuur voor het gewas te houden. ANDEL, Ter verduidelyking van het bericht in ons vorig nummer, deelen wy mede, dat de beer Jac. den Besten alhier is benoemd tot tydelyk Hoofd aan de Open bare School te Eethen. Op Woensdag 14 Nov. zal de Ring «Altena* van Herv. Jongel.-Vereen, in het Land van Heusden en Altena in de voorm. openbare school alhier een Ringvergadering houden. Aan de orde is o.m. benoeming van een Voorzitter, Secretaris en Penning meester. De prys van het hout is zeer hoog, Er werd van 700 tot 800 gulden per bun der besteed voor 4-jarig houtgewas. De heer A. A. van Eeten alhier, is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Hoofddorp. We feliciteeren den heer van Eeten wel met deze benoeming. Aan den Biesheuvel geraakte de bierhandelaar Tj. Jonkers uit Heusden met zijn vrachtauto in den sloot, vermoedelyk wegens een defect aan de stuurinrichting. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Den volgenden morgen werd de auto op het droge gebracht. De brug aan de Wilhelminasluis alhier is voor het verkeer met Gelderland weder opengesteld. Het tydelijke pontveer is in verband daarmede opgeheven. Bij de Gebr. van Andel alhier stierf deze week, vry plotseling een beste koe. Voorzeker een schadepost voor betrokkenen. AALST. Onze dorpsgenoot J. A. v. de Meijden is met ingang vanl Dec. 1928 benoemd, tot verpleger op «Vrederust* te Bsrgen op Zoom. Op voornoemde stichting zijn nu al vier verpleegsters uit ons dorp werkzaam. De heer C. van Wyk, mr. Metselaar alhier, oogstte dit jaar Raraenassen, waarvan enkele het kolossale gewicht hadden van 6 pond en 4 ons. Voorwaar een zeldzaam geval. ALMKERK. J.I. Dinsdag herdacht de heer P. de Vette, onder groote blijken van belangstelling, den dag, dat hy voor 40 jaren het «Bodeschapt aanvaardde op Gorinchem. Op 27 Nov. hoopt de Herv. Jong. vereen, alhier, haar gewone jaarvergadering te hoaden. J.I* Dinsdagavond werd alhier, onder leiding van Ds. Döoszelman, de békende Zendings Warta Sari film, in de zaal van den heer Dekker vertoond. Na 't zingen van Ps. 105 1 ging Z.Eerw. in gebed voor waarna de vertooning een aanvang nam, terwyl ter afwisseling door de Meisjesver. «Arbeid Adeltc alhier, nog eenige zang nummers ten beste werden gegeven. Ojk werd in de pauze nog thee verkrijg baar gesteld, ten bate voor de Zending. Na 't zingen van Gezang 180:1 sloot Ds. Döiszelmao, dezen gezelligen avond met dankgebed. B.-BROEK. L.l. Maandag had alhier een auto-ongeluk plaats. Een auto, waarin een viertal heeren gezeten waren, kwam Dabij v. D. te glippen, waardoor de wagen ten onderste boven in een vrij diepen sloot terecht kwam. De landbouwer S. heeft de auto met behulp van een zyner paarden op het droge gebracht. Persoonlyke ODgelukken hadden gelukkig niet plaats. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat by den landbouwer A. V. onder meer een suikerbiet is gerooid die de kolcssale leogte had van 103 c.M. CAPELLE. Bij beschikking van Ged. Staten dezer provincie is aan W. v. Bsek, dienstplichtige der lichting 1929 dezer gemeente, vrijstelling verleend wegens broederdienst. Gedurende de maand October j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter secretarie dezer gemeente aangegeven 37 runderen, 86 varkens en 7 geiten. DRONGELEN. Dinsdagavond 6.30 uur hoopt onzen Consulent, den WelEerw. Heer Ds. van der Horst, een dankuur voor het gewas te houden. Daar deze beurt ons nog nooit is gegeven, doch steeds in Eethen, stelde de berkeraad er prys op, dat de Consulent ook hier dankstond wilde houden. Wy mogen hopen, dat de gemeente er ook prijs op zal stellen, door allen tegenwoordig te zyn. Tevens zal er collecte worden ge houden voor den kerkbouw in de Zuiderzee- provincie. 's GRAVEMOER. By gelegenheid van haar zilveren jubileum als onderwyzeres aan de Byz. School, werd Donderdag aanmej. Arnoldie alhier, door de leerlingen een cadeau aangeboden. Het fanfarecorps «Euterpe* heeft besloten haar eerste Wiuteruitvoering te geven in het laatst van November. Dezer dagen stond de broodkar, geladen met brood, van Vermeer in de Tramstraat, toen op een gegeven moment het paard schrok en op de vlucht sloeg. Het brood werd uit de kar geslingerd en kwam op den slikkerigen weg en in de sloot terecht, waarna het paard eveneens in de sloot tuimelde. Verschillende personen, in de onmiddel lijke nabyheid aanwezig, waren spoedig ter plaatse en met vereende krachten werd alles weer op den weg gehaald. Alstoen bleek, dat het paard niet noe menswaardig gewond was, terwyl de kar slechts licht beschadigd was. In het gezin van D. Smits is de be smettelijke ziekte, het Roodvonk uitgebroken. Op Vrydag 16 Nov. zal in één der lokalen der O. L. School alhier de cursus in veeverloskunde worden geopend. Op 13 Nov. a.s. zal in het café van C. Blom een algemeene vergadering plaats hebben van de Oraoje-Vereeoigiog. GIESSEN. Woensdag, 7 Nov., hoopt Ds. G. Bjuwmeester in de Geref. Kerk een dankuur voor het gewas te houden. NIEUWENDIJK. Zaterdag, 3 November, des avonds om 7 uur, zal in het Instituut de jaarlyksche ledenvergadering gehouden worden van den kolenbond. Behalve het jaarverslag en het financieel verslag zal er ook bestuursverkiezing plaats hebben, we gens periodieke aftreding van H. Crezee en C. Monsbouwer. Vorige week gaven wij bericht, dat by de landbouwers Gebr. Keiler boonen ontvreemd waren. Bij nadere informatie bleek dit op een vergissing te berusten er is van boonenontvreemding geen sprake. A.s. Zondag hoopt de KnapeDver. «Bsojaminc om 6 uur in het Instituut een propagandavergadering te houden. Dezen winter hoopt voor het comité voor Winterlezingen op te treden Op 21 November Ü3. D. A. v. d. Bosch, 12 December Ds. J. Bouma en 18 Januari Ds. H. Janssen. De vierde spreker wordt nader bekend gemaakt. Naar men verneemt hebben de zitplaatsen der Geref. Kerk pl.m. f 500 meer opgebracht dan verleden jaar. De opbrengst was dit jaar f 8600. Deze week werden aangevoerd 700 eieren. Men besteedde f 9.90 per 100 stuks. SLEEUWIJK. By een zoontje van den heer v. d. K. alhier constateerde men deze week lichte bloedvergiftiging. Door tydig ingrijpen is erger voorkomen, De Gem. Zangvereeniging «Juliana* alhier hoopt einde dezer maand haar jaar lyksche uitvoering te geveu. Als tooneel- stukken zullen opgevoerd worden «Jan Oogelukc in 3 bedryveD en «Arme Rykene in 1 bedryf. SPRANG. A.s1 Zondagavond zal in de Geref. Kerk alhier dankstond voor bet gewas worden gehouden. Als voorganger zal optreden Ds. J. Snoek. Op uitnoodiging van de Geref. Jongelingsvereeniging «Timotheus* alhier zal in openbare vergadering optreden Ds. Dolleman van Giessen-Nieuwkerk. Deze vergadering zal 15 November gehouden worden. VLIJMEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is alhier by een twist tus- schen familieleden over den verkoop van een huis, een zekere Van Dal zwaar ge wond door verschillende messteken, waar van een steek in den onderbuik levens gevaarlijk bleek, zoodat het slachtoffer naar het Groote Ziekenhuis te Den Bosch moest worden overgebracht. De politie heeft als vermoedelijken dader in verzekerde bewa ring gesteld een zwager van den getroffene. WIJK EN AALBURG. Naar ons wordt medegedeeld, is alhier een biljartclub op gericht, genaamd «Oefening zy ons doek. Als clublokaal is aangewezen het café van j J- Boaman te Aalburg. Het voorloopig estuur bestaat uit de heeren C. Bonman z?' voorzitter en J. Boaman secre taris-penningmeester, Zij, die lid wenschen te worden, kunnen zich opgeven by het ♦oorloopig bestuur. Z wals de lezers bekend is, was bet raadsbesluit waarby de Secretaris» Ootvacger dezer gemeente als zoodanig geschorst was door den Minister ge schorst tot 1 November. Woensdagavond 31 Oct., kreeg de Burgemeester dezer gemeente een telegram, dat deze schorsing werd verlengd tot 13 November, het tijd stip dus, waarop de schorsing van den Raad ten einde loopt. Zooals uit achterstaande advertentie blykt, zal de fanfare «Oefening en Uit spanning* alhier op Zaterdag 10 November een uitvoering geven, waarbij het Neder- iandsche Tooneelgezelschap directie Joh. Bakker zyn medewerking zal verleenen. Dit zal opvoeren «Sbylock* De koopman van Venetië, Ridderdrama in 6 bedrijven gevolgd door een kluchtspel. Donateurs hebben vrijen toegang, op vertoon hunner kaart. WERKENDAM. Zaterdagavond had een opeisbare vergadering plaats, waarin als spreker optrad de heer C. van Zalioge te Zevenbergen, om propaganda te maken voor aansluiting bij de Eerste Ned. Maat schappij voor Ziekenhuisverpleging te Gouda. Nadat de EdelAchtbare Heer Burge meester van Werkendam eenige inleidende woorden had gesproken, ving de spreker zyn rede aan. Spreker deelde mede het werk der Maatschappy. Men kan als contribuant by de Maatschappy worden ingeschreven en als zoodanig bekomt men het recht, dat tegen betaling van de zeer lage premie van 5 cent per week voor personan boven 15 jaar en 1 cent voor personen daar bene den, de kosten van eventueele opname in een ziekenhuis gedurende 8 weken per ziekte of oogeval door de Maatschappy worden betaald. De verpleging geschiedt 3e klasse tot ten hoogste f4 per dag. Alleen is opname mogelyk op medisch advies. De groote wenschelykheid van aanslui ting werd vooral naar voren gebracht voor die groep personen, staande tusschen de allerarmsten en de beter gesitueerden, want de allerarmsten worden geholpen door bet armbestuur, de beter gesitueerden kunnen zelf betalen, doch die groep daartusschen moet, wanneer ziekenhuis-opname voor ge nezing der ziekte noodzakelijk is, zich vaak in schulden steken om de zeer hooge kos ten, aan ziekenverpleging verbonden, te betalen. Wanneer men by de E. N. Mij. tot ziekenhuisverpleging is aangesloten, behoeft men geen geld te leenen of schulden te maken, want de Maatschappy betaalt, men heeft immers de premie daarvoor afgedra gen. De toestand wordt aizoo geheel an ders men heeft niet te vragen, maar men kan eischen. 8 Weken na inschryving als contribuant beginnen de rechten, hoewel door spreker werd medegedeeld, dat in sommige geval» len hiervan wordt afgeweken, doch dit zyn uitzonderingen. Ook merkte spreker op, dat de Raden van Arbeid en Ryksver- zekeringbank alleen zorgen voor de betrok kenen, gedurende den werktijd by de wet geregeld, na dien tyd, valt men by even- '-v IPi! Wij vergoeden Uwe reiskosten per Autobns, Spoor of Boot. .V DE NAJAARSMARKTEN Speciale aanbieding van BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2