Buitenland Vragen op rechtskundig gebied MecÊstzaSieii S>liiatseSijk Xienws De Nenijto-loterij. De hoofdprijs, de Cadillac-aato, waar duizenden op hebben gevlast, is bij een kooper van een zeer groot aantal loten terecht gekomen, namelijk bij den heer D. C. van Beaningen van de Steenkolen Handelsvereniging te Rotterdam. Behalve dezen fameuzen prijs heeft deze heer ook nog enkele andere groote prijzen, n.l. den Peerless en een Ford-auto getrok ken, doch het aantal loten, dat bij kocht, was dan ook ongemeen groot. Een oude getrouwe. Er was Zaterdag veel belangstelling ter gelegenheid van bet jubileum van mej. Hendrika Erwich, die zeventig jaar in dienst is bij de familie Berlyn te Den Haag. De jubilaresse is 88 jaar oud en nooit in een andere dienstbetrekking geweest. Reeds vroeg in den ochtend werden vele bloemstukken gebracht, welke gezonden waren door familieleden, vrienden en be kenden. En in den loop van den morgen kwamen steeds meer bloemen en zeer veel schrif telijke gelukwenschen werden aan de wo ning van mej. A. Berlijn, aan den Sta tionsweg 28, bezorgd. Des ochtends werd in de R. K. kerk aaD de Van Limburg Stirumstraat een gezongen heilige mis opgedragen. De ontploffing in een vuurwerkfabriek. Aneta seint nit Malang Nader wordt gemeld omtrent de ont ploffing in de vuurwerkfabriek te Gadang Om negen uur ontstond de explosie in de fabriek, toebehoorende aan Siet Wan Hien, vermoedelijk doordat in de afpakloods ge rookt werd. By de ontploffing zijn er tien gedood, waaronder de broer van den eige naar en negen Javaansche arbeiders en arbeidsters. De lijken waren totaal ver koold. Drie Javanen zyn gewond. De plaats van het onheil was in een omtrek tot een diameter van 200 meter totaal met den grond gelijk gemaakt. Prof. dr. A. Leber en verpleegsters van zijn kliniek verleenden de eerste hulp. Bekneld tusschen de hooipers. Het circa tweejarig dochtertje van den beer Van Beers te Dreumel geraakte spe lende met haar linkerbandje bekneld tus schen de op het erf aanwezige hooipers. Twee vingertjes werden hierbij totaal plat geknepen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Oader de tram. De rangeerder C. Wennekcr3 te Gen- dringen is, terwijl hy op het emplacement stond te praten, van een hoopje sintels gegleden. Hij kwam daarby op de tram rails terecht en werd door de juist pas- seerende tram overreden en gedood. De ongelukkige was 38 jaar oud, gehuwd en vader van zeven kinderen. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te 's-Herto- genbosch vestigt de aandacht op een per soon, zich noemende Crysander, Henry, alias Arens, volgens opgave geboren te Windhuk Z. W. A., 15 Jan. 1894, tand- techniker. Signalement: Groot 1.74 M., blond haar, bruine oogen, gelaatsvorm ovaal rond, bleek uiterlijk, middelmatig gezet, heeft bruin aangeslagen vingers van sigaretten rooken. Is als heer gekleed en weet zich net voor te doen. Hij spreekt Duitsch en gebroken Hollandsch. Crysander, alias Arens, zoekt verbinding met zakenlui en beweert uitvinder te zijn van een middel voor het lasschen van allu- minium, hetgeen hij zal trachten te ver- koopen. Ook tracht hij door hulp van goed- geloovigen, die zich bereid verklaron gelde- lyk te steunen, een laboratorium in te rich ten voor tandheelkunde. Hij stond daarvoor in verschillende steden reeds in verbinding. Het is een geslepen persoon, die voor alles in staat moet worden geacht. Hij logeert in burgerhotels of zoekt pension en blyft betaling gewoonlijk, achterwege. Van Burink geroyeerd. Het bestuur van het Werkloozen Agi tatie Comité (W. A. C.) te Rotterdam deelt aan de »N.RCt.« mede, dat het den heer C. van Burink heeft geroyeerd als lid wegens het berokkenen van ernstig financiëel nadeel aan de organisatie der werkloozen, verdachtmakingen en laster ten opzichte van leden van het W. A. C. en onproletarisch optredens. Eenigen tijd geleden is, zoo deelt het bestuur mede, de heer van Burink reeds uit de leiding verwijderd en hij was ook reeds geen adviseur meer. HollandBelgië 11. De Zondag te Amsterdam gespeelde wed strijd, ten aanschouwe van ruim 30,000 bezoekers, eindigde in een gelijk spel. Beide doelpunten werden voor de rust gemaakt. De Belgen doelpunten door R Braine en Holland maakte door een straf schop, welke door Van Kol genomen werd, na 34 minuten gelijk. Over het algemeen is deze wedstrijd niet meegevallen. Lastige bedelaar. In den winkel van de firma P. in de Zomerhofstraat te Rotterdam vervoegde zich een bedelaar, die aan de 16-jarige winkeljuflrouw A. W. om geld vroeg. Het meisje weigerde, ondanks de be wering van den bedelaar, dat hij van de vorige juffrouw altijd twee kwartjes kreeg. De bedelaar verwijderde zich woedend, maar kwam even later terug, smeet in den winkel de tafels en stoelen omver, trachtte het kasregister om te trekken en sloeg het meisje. Dit begon daarop te gillen, wat voor den bedelaar aanleiding was de vlucht te nemen. Voor de derde maal kwam de man even later terug, maakte zich meester van een bloemen vaasje en verdween. De politie stelt een onderzoek in. Lafhartige overval. Zaterdagmorgen is in het centrum van Berlijn een 33 jarige oorlogsweduwe in haar woning door een vroegeren kennis over vallen en met bijlslagen zoo ernstig gewond, dat zij in zeer zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis is gebracht. Zy had zich 14 dagen geleden met een ander verloofd en werd sedert dien door haar vroegeren kennis lastig gevallen en bedreigd. De dader heeft de vlucht genomen. Chineesche joovers. Een bende Chineesche roovers, als passa giers vermomd, hebben zich van het Britsche stoomschip »Shas!« meester gemaakt, kort nadat dit schip Hankau had verlaten. De bandieten doodden een Chineeschen vcom- prador« en wondden een tweeden, sloten den kapitein in zijn hut op, plunderden de passagiershutten, schoten een der reizigers in zijn dij en wisten te ontkomen met een buit ter waarde van 15,000 a 20,000 Mexicaansche dollar. Botsing met ernstige gevolgen. In de buurt van Moll (Vlaanderen) botste de zijspan van een motorrywiel tegen een handwagen. Een der inzittenden van de zijspan, de gemeente-secretaris, was op slag dood, de voerman van den handwagen brak beide beenen. Voorzichtig met electriciteit. Een dienstmeisje dat met natte handen een onvoldoend beschermden electrischen draad aanraakte, werd te Schaerbeek bij Brussel door den sttoom gedood, terwyl zij met behulp van een electrische lamp het huis reinigde. Een kelder van 35 verdiepingen. De Japanscbe architecten schijnen een gebouw dat diep in den grond gebouwd is, bstand te achten tegen aardbevingen. Men heeft althans in Tokio een plan ont worpen voor een gebouw van 35 verdie pingen in den grond. Het zal gebouwd worden met stalen vakwerk en cilinder^ vormig worden. De ventilatie wordt ver kregen door een ronde luchtschacht van 17.5 M. diameter. De bouwkosten zijn begroot op 2 millioen dollar. Mindere schiet op zijn soperieur. Bij den uitgang van het stadhuis te Dillingen (Pruisen), heeft een wachtmeester van politie een revolverschot gelost op zijn superieur, een instructeur eerste klasse, waardoor deze levensgevaarlijk werd ge wond. Men neemt aan, dat beiden te voren op het stadhuis twist hebben gehad, waarop de wachtmeester den inspecteur bij den uitgang heeft opgewacht om op hem te schieten. Da dader is in hechtenis ge nomen. De Etna in werking. Naar de Italiaansche bladen melden, is de Etna weer gaan werken. Vrijdagavond stegen zware rookwolken op uit een krater, die reeds sedert langen tijd als gedoofd werd beschouwd. Spoedig daarop vclgde een uitbarsting en vloeide een 'lavastroom uit den krater. De Etna-uitbarsting is Zaterdag opnieuw begonnen en was zeer hevig. De lavastroom ging gepaard met lichte aardschokken, en krachtig onderaardsch gerommel. Drie spoorwegbeambten door een snel trein gedood. Een telegram nit Chemnitz meldt Tusschen Wittgensdorf en Burgstedt werd een drietal spoorwegbeambten door 'n sneltrein overreden en gedood. De ver ongelukten hadden door den dikken mist den trein niet tijdig genoeg zien aankomen. tot eenigen groei hebben gebracht, gerekend worden niet te vallen onder garaDtie, of schoon zij na de droogperiode 't bijltje er by hebben neergelegd, duidelijk te kennen gevende, wel te willen doch niet te kunnen. Kan leverancier zich verhalen op het feit, dat hij den eigenaar hierover vroeg tijdig heeft geschreven en zelfs gewezen beeft op de noodzakelijkheid te gieten F. H. Ik ben bewoner van een dubbel buis, waarvan ik de eeoe helft buur en de andere helft door den eigenaar en verhuurder bewoond wordt. Nu wil de verhuurder mij beletten, dat ik een zeker persoon, met wie ik zaken doe en die mijn kameraad is, in mijne woning heb, omdat by per soonlijk een tegenzin tegen hem heeft. Heeft hij het recht mij binnen een maand het huis uit te zetten Ons contract loopt van 1 Mei tot 1 Mei. Z. V. De verhuurder heeft niet het minste recht om U uit het huis te laten zetten, omdat U daarin een hem onsympathiek persoon binnenlaat. Hier kunt u gerest mee doorgaan. Ik ben eenigen tijd bestuurslid geweest eener rechtspersoonlijkheid bezittende ver eeniging, welke vereeniging eene hypothe caire schuld heeft aangegaan op hare ge bouwen, welke hypotheekacte door my als bestuurslid is geteekend. B;n ik thans, nu ik geen bestuurslid meer ben, ook nog aansprakelijk voor de aangegane hypotheek of rust op de nieuwe bestuursleden deze verantwoordelijkheid 1 Gaarne had ik hier omtrent uw antwoord. B. F. U is niet aansprakelijk voor de als be stuurslid der vereeniging gesloten over eenkomst. Heeft de politie het recht, wanneer ik met een >aalfuik« (welke nat is) den weg passeer, deze af te nemen Zoo riet, hoe moet ik handelen, om deze terug te krijgen X. X. Het is verboden eenig vischtuig, hetwelk bij of krachtens dit reglement is verboden of niet aan de daarbij gestelde eischei. voldoet, op of in de nabijheid van een rivier, op openbare wegen of voetpaden, of iu een openbaar middel van vervoer bij zich te hebben of te vervoeren, tenzij droog en zoodanig verpakt of iu zoodanigen toe stand, dat het niet voor dadelijk gebruik kan worden aangewend. Of uw vischtuig op het oogen blik der bekeuring verboden was of dat het niet aan de gestelde eischen voldeed, kunnen wy zonder nadere gegevens niet beoordeelen. Wanneer U meent, dat de inbeslagname op onjuiste gronden be rust, kunt U zich wenden tot den Heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht waaronder in beslag werd genomen. Door ons is in Maart 1928 een aantal boomen geplant, geleverd onder voorwaarde dat de boomen, welke in Augustus 1928 niet aangegroeid en bladerloos zyn, door nieuwe moeten worden vervangen, voor garantie. Aangezien deze boomen in April 1-1. zijn geaccepteerd, kan door leverancier als motief voor het niet-nakomen dezer garantie ïdat in de droogperiode Mei-Juni niet gegoten is« genomen worden Is de eigenaar verplicht in zulke gevallen te gieten, als in naburige plaatsen door offi- cieele instellingen ook aldus wordt gedaan Kunnen boomen, welke het toch nog Kantongerecht te Zaltbommel. WoningwetA. v. D. te Hedel f 6.—- of 6 d. h.H. v. H. te Zuilichem f 10. of 10 d. h. Bouwverordening Zuilichem H. v. H. te Zuilichem f2C.of 20 d. h. SpoorwegwetH. M. O. W. te Zalt bommel fl.of 1 d. h. Keuricgsverordening Zuilichem S. v. D. te Zuilichem f10.of 10 d. h. Keuringsverordening ZaltbommelR. G. v. W. te Zaltbommel f3.of 3 d. h. A. P. V. BrakelA. v. D. te Brakel 2 maal f25.of 2 m. 25 d. h. 1 F. v. V. idem vryspraak. A. P. V. Zuilichem A. v. Z., A. M. v. ]B t A. B., M. K., E. v. Z., B. v. V., W. v. d. W., allen te Zuilichem, ieder f2. of 2 d. h A. v. d. W., idem, 2 maal f2.of 2 m. 2 d. h.T. v. d. W., id., 3 maal f2,of 3 m. 2 d. h. BinnenvaartreglementH. H. te Wou- drichem f10.of 10 d. h. Motor- en RijwielwetW. G. v. B. te Zuilichem f4.of 4 d. h. Motor- en Rijwielreglement: J. H. v. H. te Delwynen f 15.of 15 d. h.H. v. O. te Hedel f 25.of 25 d. h.G. v. B. te Babiloniëabroek, H. E. te Ammerzoden, A. L. ve Rijswijk, A. d. B. en A. G. B. te Hedel, D. v. L. te Wijk, H. v, W. te Gameren ieder f5.of 5 d. h.J. v. d. B. te Hedel, J. H. J. te Gameren, P. B. te Zaltbommel, A. v. L. en W. C. v. S. te Gameren ieder f 4.of 4 d. h.A. V. te Brakel f3.of 3 d. h.A. v. A. te Hedel, H. v. W. te Ammerzoden, A. v. M. te Nieuwaal, J. d. B. en J, v. M. te Hedel, H. J. O. te Ammerzoden ieder f 1. of 1 d, h. TrekhondenwetG. E. te Brakel f 4. of 4 d. h. Openbare dronkenschap W. v. G. te Wellseind 15.of 5 d. h. AALBURG. Naar men verneemt, heeft de heer D. Hille de benoeming tot Ouder ling aangenomen, terwijl de heer W. Lakerveld voor de benoeming heeft be dankt, RAAMSDONKSVEER. Gedurende Oc tober passeerden 3162 vaartuigen meteen totaal inhoud van 292027 ton de Rolbrug. In October werd aan het postkan toor ingelegd f 44679.40 en terugbetaald f27669 21. -«w O —o o o —o O O— O— O— —O—-- o O o HEUSDEN. Zondag 4 Novembr gaf de ..Beemers Bioscope"' een voorstelling voor een tamelijk goed bezette zoal. De eerste actes waren niet erg helde:-, doch bij de derde acte was de Directie erin geslaagd, de fout bij de electrische in stallatie te vinden waarna de beelden dan ook glas helder op het doek wer den gebracht. liet programma viel zeer in den smaak van het publiek, er is veel gelachen, ock het bijprogram was zeer goed ver zorgd. en het is dan ook te hopen dat wij de „Beemers Bioscope*' weer eens spoedig terug zullen zien. Naar wij vernemen, zal de familie Bakker niet op Zondag 25, doch op Zondag 18 November een tooneelvoor- stelling geven, in de zaal van het „Wa pen van Amsterdam". Opgevoerd zal wor den „De Twee Weezen". Wij twijfelen niet of de familie Bakker, die hier met zijn voorstellingen een goeden naam ge nieten. staat weder een druk bezoek te wachten. ALMKERK. J.l. Zaterdagavond had de vrouw v. d. heer H. v. H. aibier het ongeluk in den „Alm" te geraken. Hoe wel de vrouw reeds onder de brug was doorgedreven, hadden de Gebr. v. d. Wa ter alhier toch nog het geluk, Ie vrouw behouden op 't droge te brengen. Ge noemde lieeren komt een woord van lof toe voor deze kranige redding. De heer V. alhier had het ongeluk, met een zak aardappelen, zoodanig te vallen dat geneeskundige hulp van Dr. de Vries noodzakelijk was. Op 7 Nov. a.s. 't avonds 6.30 uur hoopt in de Geref. kerk alhier op te treden Ds. J. L. Pierson voorz. v. d. schoolraad om een rede te houden ter herdenking v. h. volkspetitionement, van 18,78. Wij willen een ieder op wekken deze zeer begaafden spreker te gaan hoo. ren. Door het bedanken v. d heer A. Snijders van Raamsdonksveer als Direc teur der Chr. Gem. Zangver. alhier, is thans als zoodanig benoemd de heer A. L. de Bie uit Gorinchem. A.s. Donderdag n.m. 2 uur hoopt de raad dezer Gem. in een openbare zitting bijeen te komen. ANDEL. In de Ned. Herv. Kerk alhier, zal Ds. A. B. v. d. Put Woensdagavond dankuur houden voor het gewas. Col lecte voor de> Armen. De Kommies le' Klasse bij 's-Rijks Directe belasting, de lieer G. H. Jan sen wordt met ingang van 1 Dec. a.s. overgeplaatst naar Waalwijk. Hoewel het Dijkbestuur vin liet Oudland van Altena er voor bekeud staat zijn dijken goed te onderhouden is de dijk tusschen Woudrichem en deze ge meente momenteel zeer slecht, en is ver betering dringend noodzakelijk. Het aan brengen van een goede laag grint lijkt ons dan ook geen overbodige weelde. yj— Enkele personen in deze gemeente warden bekeurd, omdat ze in de Ach terstraat, richting Boveneind, door het z.g zandpad" reden, alzoo niet rechts van den weg. N.Voorheen was dit niet strafbaar, doch iuNje nieuwe Motor, en Rijwielwet wordt het links berijden van den weg straf baar gesteld. Indien dus in gemelde richting wordt gereden is men verplicht liet z.g. „Wa. genpad" te houden, hetgeen niet zoo heel aangenaam is als men in aanwerking neemt, dat deze door het bietenrijden zeer modderig is. We begrijpen niet, dat de gemeente raad in deze niet ingrijpt, en liet z.g. Zandpad" tot rijwielpad bestemd, het geen geen groote kosten met zich zal brengen en waarmede do ingezetenen zéér zouden zijn gebaat. CAPELLE. Naar men ons. mededeelt zal de te dezer plaatse bestaande da- meskrans welke werkzaam is ten bate van dje Afd. Sprang-Capelle van het Groe ne Kruis, op het einde dezer maand we ider een bazar houden op het voormalig raadhuis in de Kom alhier. Behalve di verse stands van kleedjes, kussens en meer andere artikelen, zullen verschil lende attracties, waar men zijn geluk kan beproeven, op dezen bazar een plaats je innemen. We hopen zoowel voor de plaatselijke afdeeling van het Groene Kiuis als voor de dames van den krans, dat ook thans weder iedereen naar zijn vermogen zal medewerken om ook de zen bazar even goed te doen slagen als de beide laatste. J.l. Zaterdagavond werd een bij liet café van den heer J. Q. alhier staande fiets, toebehoorende aan P. R. ontvreemd. De zaak is in handen der politie. Tot op heden nog geen spoor van de(n) da der(s). ^EETHEN. Verleden week had hier een ernstig ongeval plaats dat betrekkelijk gced afliep, paard en kar van den land bouwer zakte plotseling door de brug welke in zeer slechte toestand verkeerd waarbij paard en kar te water raakte. Door liet flink optreden van 6 en ee- nige in de nabijheid zijnde mannen liep alles nog betrekkelijk goed af, en werd erger voorkomen. Daar eenigen tyd ge- led^iv en zelfde ongeval ter plaatse erg*r voorkomen. Daar eenigen tijd ge. leden een zelfde ongeval ter plaatse beurde waarbij het paard van den land bouwer D. den hals brak was het wel gewenscht dat deze brug eens grondig hersteld werd. GIESSEX. Bij beschikking van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid is deze gemeente, wat ds arbeias bereid, deling betreft, ondergebracht bij liet Dis- tricht Dordrecht. Als bijzonderheid deelen we me de, dat in deze gemeente bij enkele personen de frambozenboomen wederom in vollen bloei staan, terwijl bij dsn heer Beer in den tuin de frambozenboomen voor de tweede maal vruchten dragen. GRAVENMOER. Ds. L. G. Bolkenstsin van Otterlo werd Zondagmorgen door Ds. Ewoldt van Raamsdonksveer bevestigd als predikant der Ned. Herv. Kerk al hier, naar aanleiding van Joh. 1:43 a, inhoudende: „En hij leidde hem tot Je zus". Des namiddags deed Ds. Bolkenstein zijn intrede met den tekst Fsalm 51 14 b en 15, sprekende over ,.De vrij moedige geest onder steune mij." Aanwezig waren o.m. Ds. Ewoldt, Con. sulent; D. Smits, Burgemeester; Ds. F. Anker van Goudriaan en Ds. A. van Willigen van Capelle. Toespraken wer den gehouden door den Consulent; Ds. F. Anker als oudpredikant van 's Gra ve in eer Ds. A. van Willigen als ringpre- dikant en den Burgemeester, die allen na. hun toespraak een vers listen zin gen, uitgezonderd Ds. Anker. Na liet zingen van Psalm 72:11, werd deze dienst, die slechts vanaf 19 Au. gustus j.l. vaecant is gokweest. beëin digd met het uitspreken van don zegen. Het kerkgebouw was bij deze gele genheid zoo gevuld, dat met moeite voor ieder een plaats gevonden kon worden. Zij, die het volgend jaar bij vol macht wenschen te stemmen worden er aan herinnerd, dat zij hiertoe voor 1 Januari a.s. aangifte kunnen doen ter C e ïneentesecretarie. Dinsdagavond ging Ds. C. Kapteyn van Moerdijk in de Geref. Kerk alhier, voer in een dankstond voor het ge was. De handel in aardappelen is in de benedenlangstraat zeer matig met ee-i nigzins terug locpende prijzen. Men be steed voor Bravo's f 3.— tot f 3.50 voor Eigenheimers f2.80 tot f3.00 per mud. GENDEREN. 5 November a.s. Woens dagavond te half zeven zal in de Ned. Herv. Kerk dankstond voor hst. gewas werden gehouden met als voorganger Ds. van der Horst. Terwijl op zelfde clag en uur Ds. Menken dankstond in de Ger. Kerk hoopt te houden. HERPT. Vrijdagmiddag vergaderde de Coöp. Stoomzuivelfabriek „St. Izidorus" alhier in het café „de Ploeg". Het on derwerp was Statutenwijziging. Door den WMEd. heer Jansen, secretaris van den Brabantschen Zuivelbcnd werden de sta tuten uitgelegd en werd ook duidelijk uiteengezet dat met het oog op de nieu we Coöperatiewat statutenwijziging noo- dig was. Nadat alle geopperde bezwa ren en wijzigingen door den heer Ja.nl sen waren weerlegd, weiden de ontwerp statuten ongewijzigd aangenomen. Met den aardappelhandel gaat. het alhier zeer slecht. Nog vele honderden mudden zitten op afnemers te wachten. D-* prijs is ook niet stijgende; men spreekt thans van f3.15 tot f3.25 per 70 kilo voor havo's. SLEEUWIJK. Gedurende de maand Oc tober j.l. werden aan het liulp.postkan- tocr alhier 402 telefoongesprekken ge voerd, en 22 telegrammen verhandeld. rlgelegd werd veer de Rijkspostspaar bank f479.— en terugbetaald f270.— SPRANG. De gehouden collecte ten bate aan den Gereformeerden zendings- bond heeft in het- Ned. Herv. Kerk ge bouw alhier c.a. f 100.— opgebracht. WERKENDAM. Ter gemeentesecretarie werden voor de vleeschkeuring over de afgeloopen maand aangegeven, 92 var kens, 22 runderen, 3 schapen en 1 kalf. Gedurende de maand October hebben- zioh 6 personen in onze gemeente geves tigd terwijl er 10 vertrokken zijn. De uitvoering- van de gem. zangver- „U. d. I." is uitgesteld tot Woensdag 21 Nov. a.s. Het schip van schipper H. Versluis alhier is in het Hellegat, gezonken. Per soonlijke ongelukken kwamen hierbij ge lukkig niet voor. Met overgroote meerderheid van stemmen is Ds. Lazonder alhier, verko zen tot bestuurslid van de Ch. Kweek school tje Gorinchem, hoofd Je heer Gras. Donderdag 1 November j.l. hield de Herv. Knapen ver. „Benjamin" haar vijfde jaarfeest in de Oude schooi. Naast besturen en afgevaardigden van verschil lende vereen, hadden ook vele begunsti gers aan de uitnoodiging gehoor g-geven, zoodat de zaal geheel gevuld was. Als feestleider trad op Ds. Lazonder Ned. Herv. pred., die na gemeenschappe lijk gezang van Ps. 118:1 op de gebrui-i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2