A.S. ZATERDAG 1 DEC. BEGINT in onze Kleedingmagazijnen. extra kortingen van 10 tot 50 °|0 i- OPGERUIMD. -I IHIiilliiln i LETTERS.KOFFIE BLAUW Predikbeurten Alle voorradige gemaakte Winterjassen, Ulsters, Kegen jassen, Jekkers, Kinderjasjes en Broeken, worden met Doei Uw voordeel en bezoekt onze magazijnen. Bezichtigt de Etalages en overtuigt U van de BIJZONDERE LAGE PRIJZEN beneden iedere concurrentie. 193794- ■xmsmmm GROOTSTE EN GOEDKOOPSTE KLEEDINGMAGAZIJNEN O O weest en daar is hem gezegd, dat als de gemeente f 280 in ae kosten bij draagt, de P.N.E.M. bereid is de Klei - berg aan te sluiten. Mochten even wel die woningen, die er verder staan onmiddellijk of in de naaste toekomst ook willen aansluiten, dan zou de P.N.E.M: het net willen doortrek ken voor een bedrag van f 200. Het resultaat is dus dat de f 230 vermin derd zijn op f200. Spr. stelt voor, de Wed. Verdoorn te berichten, dat de gemeente zich geen opofferingen meer kan getroosten, voor uitbreiding van het net. De raad gaat met dit voorstel accoord. Benoeming Hoofd der school te Eethen. De Voorzitter zegt, dat het de hee- ren wel bekend zal zijn, dat de ge meente met deze benoeming gehou den is aan den lijst van wachtgel ders. De gemeente heeft een oproe ping in de bladen gedaan, doch geen enkele wachtgelder heeft gesollici teerd, wel door drie personen die nog geen wachtgelders zijn, n.l. een uit Woudrichem, een uit Nederveen een uit Sprang-Capelle. Van de eerste staat het nog niet vast, dat hij op wachtgeld zal komen, de tweede waar schijnlijk niet voor januari 1930. De eenige sollicitant, die voor benoe ming in aanmerking zou kunnen ko men is de heer v. Riel te Sprang- Capelle, die met 1 Jan. a.s. op wacht geld komt. Deze komt evenwel thans nog niet op de lijst van wachtgel ders voor, hij wordt daarop eerst ge plaatst, als zijn ontslag is ingegaan. Van dezen sollicitant zijn gunstige inlichtingen binnengekomen, terwijl de Inspecteur heeft bericht, zich met een eventueele benoeming van dhr. v. Riel te kunnen vereenigen. Spr. is voor deze kwestie op het Departe ment van Onderwijs geweest en men heeft daar verklaard, dat de Minister in dit geval wei ontheffing zal ver- leenen van benoeming van de thans geldende lijst van wachtgelders. Met algemeene stemmen wordt de heer v. Riel hierop benoemd. Benoeming leden Burgerlijk Arm bestuur. In Eethen is aan de beurt van aftreden de heer G. A. Uijthoven. B. en W. bevelen naast den aftr. ter benoeming aan de heer A. Timmer mans. Bij de hierojp gehouden stem ming verkreeg de neer G. A. Uijtho- van 6, de heer Timmermans 1 stem, zoodat de aftredende is herkozen. In Drongelen is aan de beurt van aftreding de heer J. A. v. d. Schans. B. en W. bevelen naast den aftre dende ter benoeming aan de heer J. v. d. Stelt. De heer v. d. Schans wordt met algemeene stemmen herbenoemd. Dhr. V. d. Schans onthield zich als belanghebbende van stemming. In Babiloniënbroek is aan de beurt van aftreding de heer A. v. d. Beek. B.enW. bevelen naast den aftredende aan de heer W. Lankhaar. Bij de ge houden stemming verkreeg de heer v. d. Beek 3 en de heer Lankhaar Vergaderin meente EETHEN o van den raad der 29 Nov. des v.m. a tien. Donderdag VoorzitterEdAchtb. Heer D. F. Brune. Secretaris WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering, de Secretaris leest eerst het formulier gebed, daarna de notulen van twee voorgaande vergaderingen, die onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Verzoek om subsidie van de Prov. Noordbr. Ver. „Het Groene Kruis". B. en W. stellen voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, aangezien het hier niet de plaatselijke, doch een prov. vereeniging geldt. Dit voorstel wordt zonder discussie aangenomen. Schrijven van de Wed. C. Ver- jdoorn-Vos aan de Kleiberg te Eethen, waarin zij de medewerking van het •gemeentebestuur verzoekt tot aanslui ting aan het electrisch net. Door den Voorz. is vroeger eens gezegd, dat de gemeente, als het een bedrag van f 400 niet te boven ging, wel zou willen medewerken om adres sante aan te sluiten. Door de welwil lende medewerking van de P.N.E.M. bedragen de kosten slechts f 280. Zij verzoekt de medewerking van het ge meentebest. om aangesloten te wor den aan het electrisch net. Adressante wenscht 12 lichtpunten en is genegen zoo noodig, garantie van stroomver bruik te stellen. De Voorz. zegt dat hij vroeger wel- leiens heeft verklaard, dat als de kos ten f 400 niet te boven gingen, hij er wel voor zou zijn, de Wed. Verdoorn eveneens 3 stemmen, de heer Lank haar onthield zich als belanghebben de van stemming. De tweede stem ming had hetzelfde resultaat. Het lot besliste hierop ten gunste van den heer Lankhaar, zoodat deze gekozen werd verklaard. In Genderen is aan de beurt van j aftreding de heer W. v. Wijk Gzn. B. en W. bevelen naast den aftr. ter benoeming aan de heer G. Vos Gzn. Bij de gehouden stemming verkreeg de heer v. Wijk 4 en de heer Vos 3 stemmen, zoodat de aftredende is herkozen. Wijziging begrooting dienstjaar '28. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. Ruiling met de provinciee van den Kleiberg. De Voorz. deelt mede, dat het ge meentebestuur van Ged. St. een brief heeft ontvangen, waarin kennis wordt gegeven, dat dit college in onderhan deling is met de waterschappen, de polders van Genderen en Eethen, om den weg over de Kleiberg te ruilen met den weg vanaf het brandspuit huisje tot aan den weg te Eethen. Nu doet zich evenwel de vraag voor, of de Kleiberg aan het waterschap dan wel aan de gemeente behoort. Spr. is er voor op de Prov. Griffie geweest en de Prov. Hoofd-Ingenieur heeft hem medegedeeld, dat de Klei berg eigendom van de gemeente is, dat de waterschappen alleen met het onderhoud van den weg zijn belast. In het belang van het verkeer zouden B. en W. willen voorstellen, dat de gemeente afstand van den weg doet, mits dat voor haar geen kos ten van overdracht medebrengt en onder voorwaarde dat de Nieuwe Steeg door de waterschappen behoor lijk onderhouden wordt, en de kosten van onderhoud die nu door deze wa terschappen worden betaald voor de Kleiberg, in het vervolg aan de Nieu we Steeg zullen worden besteed. De heer Donken vraagt, of later voor de gemeente uit deze over dracht geen moeite zal voortvloeien. De Voorzitter meent, dat aan dit bezwaar tegemoet is te komen door de bepaling op te nemen, dat de ge meente van at hare rechten afstand doet. Met algemeene stenimen wordt hierop tot overdracht van de Klei berg aan de provincie besloten. De1 heer Vos vraagt, of voor het begrinten van den weg van het Neus je van den Zalm tot den Hill dezelf de hoeveelheid grint wordt gebruikt, als voor den weg vanaf Koos Hij- mans tot het Bruine Paard. De heer v. d. Schans meent, dat voor B.-broek 70 en voor Meeuwen 65 M. is bestemd. De heer Vos acht deze verdeeling niet goed. De weg in B.-broek is 400 meter langer en veel slechter dan die in Meeuwen, heeft dus meer grint noodig. De Voorzitter belooft dat B. en W. eens een kijkje zullen gaan ne- HET NIEUWE MERK: SLECHTS 43 CENT PER V» PONDSFAK. Hieraan lijn verbatden alle voordeelen van ons letter-systeera. EEN GEURIGE ZEER KRACHTIGE KOFFIE. Vorige week werden aan onderstaande personen extra cadeanx uitgereikt N L. VENDERBOS, Gorinchem JOH. KOEK, Herwijnen J. GROENEVELD, Nieuwendjjk D. OVERSTEEG, Vrijhoeve-Capelle. A. SLOB, Giessen-Nieuwkerk Reeds zijn 486 EXTRA CADEAUX uitgereikt men. De heer v. d. Schans zegt last te hebben gegeven, dat nu de helft van den grint op den weg gebracht moest worden, terwijl de andere helft be waard moest blijven. De heer Vos zegt, dat in B.-broek de geheele hoeveelheid op den weg is gebracht, waarop de heer v. d. Schans antwoordt, dat de wegwerkers dan buiten hun boekje zijn gegaan. De heer Donken vraagt, of de nieu we weg te Drongelen in onderhoud komt bij den polder, waarop de Voorz. toestemmend antwoordt. De heer Donken merkt op, dat de ze vergadering op een Donderdag tvordt gehouden, den dag der groote markt in Waalwijk, dit is erg lastig. De Voorz. antwoordt, hieraan niet te hebben gedacht, de vergaderingen worden altijd in overleg met de wet houders vastgesteld, deze schijnen er ook niet aan gedacht te hebben. Spr. zal gaarne in het vervolg met deze opmerking rekening houden. De bei de wethouders verklaren er ook niet aan gedacht te hebben. De heer v. Buuren fietste na de laatste vergadering met een paar raadsleden naar huis en toen kwam het gesprek over den draai bij Koos Hijmans en werd er op gewezen, dat het daar met het oog op het tegen woordige verkeeer, geen passage is, verbetering moet dringend worden aangebracht. De Voorz. acht het 't beste deze kwestie nog even aan te houden, dit jaar kan er, ook met het oog op de egrooting toch niets meer gedaan worden en bovendien kunnen B. en W. dan eerst de zaak eens goed op b< gaan nemen. In een volgende verga dering kan hierop dan worden te ruggekomen. De heer v. Buuren vernam gaar ne hoe het is afgeloopen met het onderzoek der Landarbeiderswet. De Voorzitter deelt mede, bericht van den Minister te hebben ontvan gen, waarin deze te kennen geeft, dat in het onderhavige geval de Land arbeiderswet niet in toepassing kan worden gebracht en het gevraagde bedrag niet kan worden beschikbaar gesteld, aangezien de wet er niet is, om een boedelscheiding mede te be werkstelligen. De betrokken ingeze tene heeft de woning met het plaats je reeds en de wet is er alleen om mede te werken een plaatsje te ver krijgen hier was dit doel reeds be reikt. De heer v. Buuren vindt het vreemd dat op een andere plaats het wel mogelijk is. De Voorzitter acht het hier niet de plaats daar verder op in te gaan, hij gelooft evenwel niet, dat het een zelfde geval zal zijn geweest. B. en W. hebben den man zooveel mogelijk willen hebben, dit is het resultaat van hunne bemoeiingen geweest. De Voorz. sluit hierop de openba re vergadering en de raad gaat over in geheime zitting, daar de Voorz. nog iets heeft wat niet voor open baarmaking geschikt is. 2 DECEMBER Eetaden, ym, 10 u. ds Huijgens Collecte Bewaarschool X ter wille te zi n, toen was het bedrijf levenwei van de gemeente en had de- ïüipillll lelang bij, dat er een eer bij kwam, thans heeft de gemeente er niets geen be lang bij of er een stroomverbruiker bijkomt of niet, en mogen de gemeen- fce-financiën niet worden aangewend om dit te bereiken. Het komt B. en VV. gewenscht voor, geen stappen te doen om adressante aangesloten te krijgen. Spr. is naar de PNEM ge- '£!>c ..v.? "voort nog slechts een paar personen aan boord bevonden hebben. Hit stemt over een met de meded relingen van de vlie gers, die boven het wrak gecirkeld heb ben Ook van het strand af heeft men slechts één persoc-n of twee personen aan boord kunnen waarnemen. Het an dere, dat men op het schip zag be wegen, zou wrakhout of stukken zeildoek geweest zijn. Vermoed wordt, dat reeds Maandagmid dag half drie de laatste man van de equipage van de „Salento" overboord is geslagen en verdronken Dieven, die e&n huwelijksgeluk ver stoorden. Onlangs had een meneer uit Den Haag, die zou gaan verhuizen naar de Maas stad, en zich dan levens in het huwe lijk wilde begeven aan de Leede 153 een huis gehuurd en dat nieuw ingericht. Het zag er keurig en knus-gezellig uit, doch o jammer, terwijl de eigenaar en zijn bruid in Den Haag nog wachtten op den dag, waarop zij verbenden zouden worlen kwamen dieven en roofden de woning leeg. Deze verstoorders van het geluk tus- schen twee jonge menschen zijn thans in hun kraag gepakt en in verzekerde bewaring gesteld. Al het huisraad, dat door hen was ge stolen, werd in een woning aan de llie- derstraat teruggevonden. Zoodat ie ho neymoon voor het paar nu achteraf toch nog geheel gelukkig kan zijn, want ze krijgen hun meubeltjes terug. Watersnood. Omtrent de watersnood in de gem i-nte Ridderkerk kan worden gemeld dat de toestand niet is verergerd. De machine fabriek van Gebr. Lodder, welke midden in het water stond, is uit het water be vrijd en de werkzaamheden zijn daar weder aangevangen. De Muizenkade, welks de polders Voor Donkersloot en Woude van de Kerkenoor- Jdea scheidt, is met zandzakken versterkt. Door het kwelwater stijgt het water in eerstgenoemden polder neg en een vijftig tal bewoners zijn met. hun gezinnen bij familie of kennissen ondergebracht. Door dat het waterleidingbedrijf wegens ge brek aan electrischen stroom niet kon w>erken, is de gemeente Maandag een groot deel van den dag zonder drink water geweest. Men heeft dit echter spoe dig ondervangen door de reservoirs in dan toren vol te pompen door middel van de motorbrandspuit. Er zullen nog wel oe- nige dagen mee gemoeid zijn, voordat de polders leeggemalen zijn en de bewo ners hun woningen van modder en slijk kunnen reinigen. Onregelmatigheden bij grondaankoop. Het Eindh. Dbl. schrijft: Er is dezer dagen aan het licht geko men, wij beschikken over voldoends betrouwbare gegevens om er melding van te maken dat bij den aankoop van perceelen voor rekening van de gemeente frauduleuze praktijken zijn gevolgd, die Groot-Eindhoven voor duizenden hebbsn benadeeld. Deze praktijken bestonden o.m. hierin, dat de eigenaars van gronden, waarop de gemeente het oog had laten vallen, door personen, die van deze plannen op de hoogte waren, werden Ingelicht en over gehaald een zeer hoogenprijs te vragen. Kwam de koop tot stand en dat ge schiedde als regel, ondanks die hoo- ge prijzen dan kregen deze pers enen hun deel van de winst als belooning voor hun kostbare inlichtingen. Een beambte bij gemeentewerken, die als tusschenpersccn optrad, heeft thans gedeeltelijk reeds toegegeven dergelijke bedoeningen te hebben aangenomen, doch ook andere personen, die direct of in direct bij het gemeentebestuur betrokkm zijn, moeten deel hebben aan deze dui- tsere geschiedenis. Groote Najaars Opruiming ze er groot stroomverbrui

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2