Purol bij Ruwe en Schrale Huid Plaatselijk Nieuws dezen dyk vordert zoo snel, dat de werken vermoedelijk reeds dit najaar gereed zallen komen. Verder zal vroeger dan aanvanke lijk in bet voornemen lag, worden be gonnen met bet baggeren van de voor den Wieringermeerpolder vereischte hoofdka nalen. HERINNERING. Op verzoek van den Heer Ontvanger der Registratie en Domeinen te Werkendam, brengen wjj onder de aandacht van be- langhebbenden, dat 1 Dec. jl. verschillende recognitiën wegens uitwegen naar den Rijks weg, pachten, enz. zyn verschenen. Ter voorkoming van moeilijkheden voldoe men tijdig aan zyn verplichtingen. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente 's-GRAVENMOER op Dinsdag 4 December 1928, des nam. om half drie. Aanwezig zyn de leden W. Versteeg, D. van Beek, C. Verhagen, W. Begeer, C. dg Jong en Mevr. MillenaarLoeff. Afwezig met kennisgeving, A. v. Willigen. Voorziter is de EdelAchtb. Heer D. Smits, tevens Secretaris. De Voorzitter opent de vergadering met formuliergebed en stelt aan de orde, de voorlezing der notulen van de vorige ver gadering, die zonder op- of aanmerkingen worden vastgesteld. De Voorzitter deelt achtereenvolgens mede of stelt aan de orde De op 16 Nov. j.l. gehouden kasopneming den Gemeente-Ontvanger en den Secretaris-Penningmeester van het Algem. Burgerlijk Armfonds, waarby bleek, dat de boeken regelmatig waren bygehouden en dat het vereischte bedrag in kas aun- wezig was De kostelooze vaccinatie en revaccinatie, waartoe op 26 September en 5 October U. gelegenheid is gegeven Het schoolbezoek van B. en W. op 23 November 1.1. aan de O. L. School en op 27 November d.a.v. aan de Chr. L. School Besluit van Ged. Staten dezer Provincie van 10 October 1928, tot goedkeuring der Gemeentebegrooting 1929 Een schryven van Mej. Ph. v. Herwerden inzake aanneming harer benoeming tot onderwijzeres aan de O. L. School alhier Een schryven van den heer J. van Willigen, inzake aanneming zyner benoe ming tot Armmee8ter van het Algemeen Burgerlijk Armfonds, alhier Een schryven van hst Ministerie van Arbeid, inzake emigratie naar Canada De subsidie-aanvrage van de stichting •Moederheil* te Ginneken. Het voorstel van B. en W. is, gezien de finaccieele toestand der gemeente, hierop afwyzend te beschikken. Conform het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. Dit geschiedt eveneens met de subsidie aanvragen van de R. E. Volkszangvereen., de Kon. Luchtvaartvereen., de Provinciale afdeeling van het Groene Kruis, en de Ned. Vereeniging tet Bevordering voor Oovolwaardige Arbeidskrachten De benoeming van een lid der plaatse lijke commissie van Toezicht op het Lager Onderwys. Benoemd wordt C. Beunis Azn. met 4 stemmen, terwijl C. Rutters 2 stemmen verkreeg Den verkoop van eenige willige booraen aan de Vaart. Na eenige discussie wordt met alge meene stemmen besloten, over te gaan tot verkoop van 27 wilgeboomen aan Van Bommel te Dus3eD, voor f 200. De goedkeuring van Ged. Staten tot liet vestigen eener erfdienstbaarheid van overweg ten laste der perceelen sectie A No. 143 en 144, Gemeente's Gravenmoer, inzake de aldaar te maken brug van ge wapend beton over de 's Gravenmoersehe Vaart Een uiteenzetting van de Qnancieele verhouding tuschen Rijk en gemeenten Een schryven van den Consul van den A.N.W.B. te Oosterhout, waarin deze mededeelt, dat de provinciale weg van *a Gravenmoer naar Oosterhoot in 1929 bestraat zal worden op een breedte van 4.50 M. en aan weerszijden een rijwiel pad zal worden aangelegd Een verzoek van gemeente-veld wachter Lokerse, om hem een vergoeding toe te kennnen voor zyn politie-diploma met aan- teekening, afgegeven door den Algemeenen Nederlandschen Politiebond. B. en W. stellen voor ééa periodieke verhooging ad f50 met 1 April a.s. ver vroegd toe te kennen. Hiertoe wordt eenparig besloten. Het Kon. Besluit van 27 October j.l. tot goedkeuring van de verordening tot beffing van opcenten op de hoofdsom der Ryksiokomstenbelasting Een verzoek van de Chr. School om «en kast beschikbaar te stellen voor het handwerkonderwys. Hiertoe wordt conform het voorstel van B. en W. eenparig besloten. Een schrijven van het Gemeentebestuur van IJselmonde, inzake toepassing van art. 122 a der Gemeentewet, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen Een schrijven van J. Borstlap alhier, waarin hij verzoekt om het grasland gelegen over den bersosloot achter het perceel ge naamd »De Vierde van de Kadee, sectie B 140 en achter den Zomerdyk insgelijks over den bermsloot, onderhands le mogen huren voor den tyd van twee jaren. B en W. stellen voor, deze stukjes te verhuren voor f10 'sjaars. De Jong vindt f 15 geenszins te hoog en maakt er een voorstel van. Het voor stel wordt echter niet gesteund en vervalt. Van Beek stelt een huur voor van f 12,50, welk voorstel gesteund wordt door Mevr. Millenaar en vervolgens met alge meene stemmen werdt aangenomen Het Kod. Besluit van 14 November j.l. No. 23, waarbij voor deze gemeente ont heffing wordt verleend van art. 59 der L. O. wet 1920, wegens niet tydige voor ziening in de vacature aan de O. L. school als gevolg van de wachtgelderskwestie Een bericht van Ged. Staten dezer Provincie, waarby wordt medegedeeld, dat de begrooting voor de WarenkeuriDgsdienst voor 1928 is goedgekeurd De vaststelling van het sappletoir-kohier der hondenbelasting 1928; Hierop komen voor 10 aanslagen. De aanslagen moeten voor 1 Februari a.s. betaald zyn De wijziging der gemeentebegrooting 1928. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt hiertoe eenparig besloten. De uitbreidingskosten van de electrische verlichting in de Molensteeg in begin 1926. Volgens het stroomleveringscontract moet de gemeente Dongen gratis het net uit breiden, indien 20 pCt. der aanlegkosten wordt gegarandeert. Destyds is deze be niet in toepassing gebracht. Aan Dongen zal terugbetaling van deze kosten gevraagd worden onder overlegging van de verlangde verklaring, ook voor de uitbreiding van het net ten behoeve van de door P. van Dalen gebouwde woning zal een garantie- verklaring worden afgegeven De verdeeling van de in de O. L. school beschikbare goederen, afkomstig van het handwerkonderwys. Zulks wordt overgelaten aan B. en W. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van 4 doode iepenboomen. Hiertoe wordt eenparig besloten. Het voorstel om de graskanten tegely- kertyd te verpachten met de groote ver pachting van de landeryen van het Arm fonds in Januari a.s. Zulks wordt goedgevonden. Een mondeling verzoek van J. Borstlap alhier, om hem de aan de loswal gebag gerde klei onderhands te verkoopen voor f 0.35 per M* Eenparig wordt besloten, de klei t.z.t. publiek te verkoopen. Het voorstel van B. en W. om by de regeering op spoedige uitvoering aan te dringen van de a&nbangige plannen tot verbetering van den waterstand in het stroomgebied der Donge. Eenparig wordt besloten, daar met klem op aao te dringen. Verder was nog een hoogst eigenaardig schrijven ingekomen van het College van B. en W. van Werkendam, waarin B. en W. van 's Gravenmoer van niets minder dan diefstal worden beschuldigd naar aan leiding van een volkomen juiste en recht matige eisch van 's Gravenmoer tot terug betaling van schoolgelden. De inhoud van dit schrijven is wel zoo onparlementair, dat het ongelooflijk schynt, dat zoo'n epistel door het hoofd eener gemeente wordt on derteekend. Daarna volgt de gebruikelijke rondvraag, waarvan het lid Van Beek gebruik maakt ten opzichte van de straatverlichting. Het gebeurt meermalen dat meerdere lichten niet branden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat zulks voortdurend zijn aandacht heeft en dat een en ander telkens gecontroleerd wordt waarna het G.E.B. daarvan in kennis wordt gesteld. Nu kan het wel eens ge beuren, dat er eenigen tyd over heen loopt alvorens het defect hersteld is. Verder niets meer te behandelen zijode en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter met formuliergebed de vergadering. HEUSDEN. Van de werf van de Firma de Haan Oerlemans te Heusden, werd heden met goed gevolg te water gelaten bet stalen Dortmund Emskanaalschip, ge naamd »Jonkerc, gebouwd voor rekening van den heer F. Merz-Oegger, te Kehl am Rhein. De hoofdafmetingen van het schip zyn lang 67 M., breed 8.20 Meter en hol 2.32 M., terwijl het laadvermogen circa 905 ton bedraagt. Het schip heeft 8 laadruim ten, voorkajuit en salonroef, terwijl voor het snelheffsn der ankers een Ankermotor, op het voordek is opgesteld. Als bijzonderheid kan nog vermeld wer den, dat dit het eerste particaliere schip is, dat onder Zwitsersche vlag zal varen, met Basel als Heimatshafen. Op de vrijgekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip voor Duitsche rekening. Voor eene tamelijk bezette zaal trad Vrydagavond in bet hotel «Concordiac voor bet departement Heusden van de Maat schappij Tot Nut van 't Algemeen op de heer Oscar Tijtgat, Vlaamsch letterkundige. Zooals wij in een vroeger nummer ieeds meldden, hield de heer Tytgat een lezing over de gewoonten en gebruiken van het Bretonsche volk, welke leziDg met prach tige lichtbeelden werd verduidelijkt. Met gespannen aandacht werd deze lezing ge volgd en een luid applaus der toehoorders was het loon voor de boeiende en leerzame lezing. Het was wederom een mooie Nutsavond. De uitgestelde voorstelling voor de kinderen, die gehouden zou zyn op St. Nicolaasdag, zal thans gegeven worden op Woensdag 19 Dec., des Dam. om 2 uur iu het »Wapen van Amsterdam.c ALMKERK. Tot ouderling der Herv. Gem. alhier is benoemd (in de plaats van den heer J. v, d. Koppel, die hiervoor bedankte) de heer J. P. Cornelis, Hoofd der Chr. Herv. schoolterwyl als diakeu herbenoemd werd de heer J. B. Branger. Den Edelachtb. heer P. Bergmeyer, Burgemeester dezer gemeente, hoopt 12 Dec. a.s. voor het comité voor winter- lezingen te' GiessenNieuwerkerk op te treden, met het onderwerp Kijkjes in de inlandsche maatschappij in Indië. J.l. Woensdag had alhier door de Herv. Jonge Dochtersvereeniging »Arbeid Adelde de jaarlyksche uitdeeling plaats van 140 kleedingstukken aan behoeftige gezinnen. Het laat sich begrypen dat deze kleeding door de gezinnen die hiervoor in aanmerking kwamen, dankbaar werden aanvaard. En wtf willen hopen, dat tArbeid Adelde steeds den steun mag blyven ont vangen, die zy tot biertoe mocht ontvangen, om haar liefdewerk voort te zetten. ANDEL. De laatste suikerbieten zijn van de aanlegplaats de Rib naar de fabrie ken vervoerd. Uit Veen werden aan de aanlegplaats »De Zwaan* 80.000 aange voerd. De timmermansknecht L. v. Andel geraakte met zyn band tusschen een electrische zaagmachine, tengevolge waar van hy zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Gedurende de maand November j.l. zyn door de Wilhelminasluis gepasseerd 2603 vaartuigen met een gezamenlijken inhoud van 365339 M*. B.-BROEK. Woensdag 1.1. had de alge meene ledenvergadering plaats van de IJsclub aJulianac alhier. Een flink aantal leden waren op deze vergadering aanwezig. Tot bestuurslid werd gekozen de heer C. Lankhaar A.Jz. (in de vacature van den heer W. Verhoeven) die als zoodanig had bedankt. Onder de aanwezige leden werden, door het bestuur, een aantal sigaren ver loot. Te ongeveer 10 uur sloot de Voorz. dezeu gezelligen avond. By de deze week gehouden ver kiezing van den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. zyn herkozen resp. als ouderling en diaken de beeren B. de Graaff en A. J. Z(jlmans. Het zoontje van den heer S. L. kwam dezer dagen, in een onbewaakt oogenblik, tegen een brandende kachel te vallen. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke door Dr. de Boer uit Dussen werd verleend. BENEDEN-LANGSTRAAT. Daar tot nog toe de hooipersen druk in werkiDg zyn, bljjft de hooihandel nog al levendig. Voor le kwal. besteedt men thans f26, voor schraal pershooi f 15 per 500 K.G. Voor rogge- en haverstroo f 12 a f 13 per 500 K.G. CAPELLE. De heer A. Maijers heeft bedankt voor zijn benoeming tot diaken der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendyk Tot secretaris van de onlangs alhier opgerichte landbouwvereeniging voor Sprang- Capelle e. o. is benoemd de heer P. I. de Visser. In de plaats van wijlen A. M. Rijken is tot lid van het Dagel. bestuur van de Noordbr. My van Landbouw ge kozen de heer J. v. Beek. Met Kerstmis houdt de postduiven vereniging »Ds Luchtvaart* in het café van Mej. de wed. A. v. d. Haart alhier een gecombineerde onderlinge postduiven- tentoonstelling met de bij den heer van Heeswyk te Kaatsheuvel gevestigde ver eeniging. Bij de j.l. Zaterdag gehouden ver kiezing van notabelen der Ned. Herv. gem. aan den Loonschendyk werd herkozen de heer N. de Rooy, die deze benoeming heeft aangenomen, terwyl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. C. van Os en G. Rozenbrand. DUSSEN. Op de j.l. Maandag 10 dezer gehouden verkiezing voor kerkeraadsleden en notabel der Herv. Gemeente alhier, werd tot ouderling herkozen de heer C. Rombout en als diaken de heer A. A. van Vugt, terwyl tot notabel werd gekozen (in de vacature C. Schouten) de heer Kölher Hoofd der school te Dussen (Hank). DOEVEREN. Alhier overleed ra eeD korte ongesteldheid, in den ouderdom van ruim 67 jaren, de heer J. W. G. Zooten- bier. Hiermede treft onze gemeente een groot verlies. WTas de overledene een aan genaam mensch in de samenleving, hij was ook een trouw dienaar der Ned. Herv. Kerk. Zoutenbier is namelyk ongeveer 35 jaren Ouderling en 25 jareo Koster geweest er heeft ook in deze functie ten allen tijde getoond, zyn degelijkheid en trouwe plichts betrachting. God zij zijne ziel genadig, en sterke de bedroefde weduwe. VEEN. De wegens sterfgeval uitgestelde uitvoeriBg te geven door het tooneelgezel- schap Bakker, zal tbans gegeven worden op Zaterdag 15 December, waarby opge voerd zal worden >De twee Weezen.* WIJK. Onze predikant, ds. Gobius du Sart heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Schalkwijk. WASPIK. A.s. Donderdag des nam. voor de dames en des avonds voor de beeren zal door de eiervereeniging Waspik* een film- vertooning van pluimvee worden gegeven. WOUDRICHEM. De ManneozaDgvereeoiging »Wou- drichem's Liedertafel* is voornemens baar eerste winteruitvoering te geven op Vrydag 14 Dec. a.s. in café P. G. Wilhelm alhier. Vergadering van den Raai der gemeente ANDEL op Vrijdag 7 December n m. 2 uur. Vootrzitter Edelachtb. Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris "WelEd Heer E. v. Andel. Aanwezig zijn alle leden als da Voor zitter de vergadering met voorlezing van. het formuliergebed opent, waarna de Sec retaris de notulen der vorige vergadering leest, die a-onder op of aanm erkingen worden vastgesteld. Ingekomen stukken Nota. van aanmerkingen dcor Ged. St. gemaakt op de gsmeentebegreoting 1929 deze aanmerkingen zijn slechts van ad- minjistratieven aard, wijziging van de cij fers der begrooting hebban heb er niet door plaats. B. en W. worden gemach-' tigd de door Ged. St. aangegeven wij ziging aan. te brengen. Verzoek van het Greene Kruis elders gevestigd, om subsidie, waar dit adres eerst pas is ingekomen en het in ©en vergadering van E. en V. nog niet is besproken wordt dit verzoek op voor stel van den Voorzitter aangehouden tot een volgend© vergadering. "Wijziging begrooting 1928. De Voorzitter licht toe dat wijziging der begrooting noodig is met het oog op den aanslag van forensen. Tot lie den werd de aanslag op de begroeting geraamd tot het bedrag dat de ioi-ens aan de gemeente werkelijk moet beta- llen, nu moet het veile bedrag wor den geraamd, terwijl het te veel be taalde, bij bevelschrift wordt gerestitu eerd. Verder dient de begroeting te wor den gewijzigd voor de uitbreiding van het electrisch net. De overschrijving kan worden gevonden uit de opbrengst hak hout, dat f 400 meer op heeft gebracht als ge'raamd. Met algemeen© stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging beslot-n. Rondvraag De heer v. Hou weling en vraagt of het niet gewesclit is, bordjes aan te bren gen met recht sh ou den en of liet niet beter is het zandpad, tot rijwielpal te be. stemmen, nu mogen wielrijders er slechts ;uit een richting gebruik van maken, voor al in den tegen woordigen tijd nu de wegen door het bietenrijden en het slechte weer in treurigen toestand verkeeren acht spr het gewenscht, dat wielrijders uit bei de richtingen het zandpad mogen be rijden. De Voorzitter antwoordt dat het zand pad thans een gedeelte van den weg is en dus als iedere andere weg slechts van uit een richting mag worden bene den door rijwielen. Spr. is het met den heer v. Houwelingen eens, dat het b°ter was, dat liet zandpad uit beide rich tingen mocht worden bereden. Thans val len er herhaaldelijk procesverbalen, in het belang van een veilig verkeer, was het zeer zeker aan te bevelen, het zand pad te bestemmen als rijwielpad. De Op perwachtmeester der marechaussee heeft, spr. medegedeeld, indertijd een, aanschrij. ving te hebben ontvangen, waarin werd aangedrongen, dat »e|en zandpad langs den openbaren weg, zooals die hier in Andel zijn, tot rijwielpad were gemaakt Als de toezegging werd gedaan dat hier toe door het gemeentebestuur werd me degewerkt, dan zouden er vcorloopig geen verbalen worden gemaakt, als wielrij iers het pad in een verkeerde richting bere den. De raad wilde hierop niet ingaan en daarop zijn verschillende procesver balen gevolgd. Herhaaldelijk komen per sonen hierover bij spr. klagen en vragen of er niets aan te doen is, dat hierin ver andering wordt gebrachtSpr. is zelf in den avond naar boven gefietst ien moest bij v. Andel en v. Houwelingen ai. stappen, omdat er niet le fietsen was tengevolge van den slechten, weg. De heer Schouten zegt dat hier het zelfde geldt als overal i-eliers n.l. dat men rechts van den weg behoort te houden. Dat de weg hier zooveel slech ter zou zijn als in andere plaatsen, kan spr. niet aannemen, was dit zoo dan zou het plicht van bet. gemeentebestuur zijn daarin zoo spoedig mogelijk verbe- betering te brengen. Het was echter abnormaal zooals de politie cptrad. Op den dijk heeft men geen pad, daar worden veel minder ver balen gemaakt als hier in de straat, niettegenstaande daar -evengoea tegen de regels tv an net verkeer worden gezon- regels van het verkeer worden gezon digd als hier. Spr. heeft zelf meermi- len gezien dat twee politiebeambten, den dijk bereden waarvan de ©en rechts, de ander links van den weg reed, zij zich dus zelf niet hielden aan de wet. Het verbalen maken heeft echter allen schijn van dwingen. De Voorzitter heeft verteld, dat verschil lende wielrijders bij hem zijn komen kii- gen. Van oudsher is het zandpaa be stemd geweest voor de voetgangers, de ze moeten dus, als ©r rijwielpad van ge-. maakt wordt maar verdrengen worden, De Voorzitter schudt wel van neen. ze ker de voetganger behoudt het recht her- voetpad te bewandel en, dcch wij weten wat er van terecht komt. Het pad is dan speciaal voor de wielrijders, en wat zal er dan van te recht komen, als ©en ouden man op het pad loopt er er ko men twee fietsen naast elkaar aan ter wijl van de andere zij ie ook een wiel rijder nadert dan kan die oude man maar zien dat hij weg komt. Vaar mos ten zondags de kerkgangers blijven, die moeten dan maar dcor den modder loo- pen. De fietsrijders moeten hier maar het zelfde doen wat ze overal moeten doen en rechts van den weg houden. De Voorzitter zegt heel goed uit de redeneering van den heer Schouten te vcelen dat deze geen wielrijder is, want dan zou hij anders spreken. De heer v. Houwelingen meent dit de heer Schouten sterk overdrijft. De heer Naaijen vraagt of het niet zoo gemaakt kan worden dat voetgan gers en wielrijders dezelfde rechten krij gen. De Voorzitter antwoordt, dat als er een rijwielpad van gemaakt wordt, de voetgangers het recht behouden op het zandpand te loopen. De hr. Schouten zegt dat dit slechts be trekkelijk is als een wielrijder den wensch te kennen geeft, dan moet een voetgan gers zich daarvan verwijderen want de wielrijder heeft dan alleen het recht van het pad. Spr. keurt het van de politie af, dat zij hier herhaaldelijk verbalen maakt, terwijl zij dat elders slechts sporadisch doet. Terwijl er hier herhaaldelijk bekeuringen vallen, komen deze op den weg van hier naar Heusden, een afstand van 2 uren, zeer zelden voor. De ^enigste oplossing is meent spr. dat de weg verbeterd wordt. De Vocrzitter zegt het te betreuren, dat waar hier als het waren een rij wielpad bestaat, dat dit niet als zoo danig wordt bestemd en dat wielrijders, den last wotrdt opgelegd over slechten weg te rijden, terwijl naar spr. meening, het zonder bezwaar anders kan, 'en thans herhaaldelijk bekeuringen worden ge maakt, meest van personen buiten de gemeente, die het zandpad voor rijwieb pad aanzien. De heer v. Houwelingen verklaart het volkomen met den Voorzitter eens te zijn. De heer Schouten zegt' dat de Voor zatter meent dat spr. anders zou spre ken, als hij wielrijder was en dus als het ware bevooroordeeld is, daartegen moet spr. opmerken da,t hij dan evengoea kan zeggen dat de Voorzitter als wielrijder bevooroordeeld is, want leze houdt geen rekening met de voetgangers en ouden, van dagen. De Vocrzitter blijft er bij dat de voetn gangers ook het recht behouden van het zandpad gebruik te maken. Spr. meent dat het voorstel van, v. Houwelingen, om het zandpad tot rijwielpad te bestem pelen voldoende besproken is en zal het dus in omvraag brengen De heer v. Houwelingen merkt nog op dat het zandpad breed genoeg is. en de bezwaren van den heer Scheuten sterk overdreven zijn. Voor het voor-; stel stemmen de lieeren v. Houwelin gen, v. Vliet en v. Wijgarden, de an dere heeren tegen, zoo-dat het is ver- .WiO'rpen. De heer v. Vliet zegt, dat in de vo rige vergadering gesproken is, dat op het licht bezuinigd zou werden en nu moet spr. het afkeuren, dat, hier in de straat aan iedere paal een lantaarn brandt, terwijl andere gedeelten van het dorp in het donker zitten De Vocrzitter zegt dat er wel over bezuinigen gesproken is, dat dit evenwei eerst noodig zou zijn als de gestelde stroomgarantie verbruikt werd. Zoolang de gemeente stroom moet betalen die niet verbruikt wordt, is er niets tegen de ingezetenen er van te laten proti- tceren, wat het bijplaatsen van ian-; taarns betreft waar B. en W. meenden dat het gewenscht wa,s er -een bij te plaatsen, daar is dit gebeurt, ook zijn er eenige verplaatst en moeten er ook nog een paar bijgeplaatst worden. De heer v. Wij garden vestigt, er de aandacht op, dat beven de Zwaan, vee] minder lantaarns branden als el-ders. De Voorzitter heeft dit ook gemerkt en heeft gezien dat er meerdere lichtén niet branden, daarbij is in liet belang van de ingezetenen de leiding langs den onderweg aangelegd, dcch d© verlichting van den dijk ondervindt daarvan de na- deelige gevolgen. De- lieer v. Vliet merkt op dat de onderweg onbegaanbaar is van den mod der, men tracht dan over -den dijk de woningen te bereiken, daar is het 's avonds echter zco donker, clat m-en haast den hals breekt. Spr. haalt daarvocr een geval aan. De Voorzitter zegt dat als er geval len zijn, waar meerdere verlichting noo dig is. B. en W. gaarne ieder geval in overweging zullen nemen. De lieer Schouten merkt, op dat het niet aangaat, dat de gemeente erven gaat verlichten, kan dit samengaan dan is het iets anders, evenwel lantaarns- te gaan plaatsen, omdat iemand moeilijk op en af van zijn -erf kan komen, ligt niet op den weg der gemeente. De heer v. Vliet meent, dat dan dia groet© lantaarn bij de Landbouwschool ook niet noodig was, die is uitsluiten! voor de verlichting van het erf. Da Voorzitter vindt het treurig dat hi-er in een raadsvergadering aanmerking wordt gemaakt op den lantaarn vcor de Lanl- bouwschool. lederen avond wordt er aan tal van leeringen gratis lesgegeven, ter wijl de deur van den onderwijzer niet stil staat, voor personen, die den onderwijzer over het een of ander komen raadplegen, de lantaarn is er dus geplaatst mat het oog op het algemeen belang. Spr. hoopt dat de heer v. Vliet zijn opmerking niet heeft gemaakt, met de bedoeling den heer Bronkhorst onaangenaam te zijn De heer v. Vliet zegt, dat de lantaarn hem best s;taat, daar gaat het niet over, doch de heer Schouten heeft gezegd, dat de gemeente niet particuliere erven kan gaan verlichten, doch bij de Landbouw school doet zij dat wel. De verlichtiug was daar reeds voldoende om den weg naar de school te vinden, bij den toren staat een lantaarn en bij ersluijs staat er ook een, men kan de school dus knap vinden. i I I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1928 | | pagina 2