LETTERS ARTIKELEN WAAROM? QORINCHEM-Langendijk Denkt U vooral om onze SPAARBON blinkt uit Plaatselijk Mienws RAVEN SWAAVs Grootste specialiteit uitsluitend in het Kleedingvak, 50°lo WINST!!! Roto. Gevers. BAHLXANN eortHchem adres voor Modern^ Dames- en Heerenkleeding HEUSDEN. Zondagavond 3 Februari geeft de R. K. Tooneelvereen. >Kunst en Vermaakt alfaier baar tweede groote uitvoering id haar vereen.gebouw a. d. Potterstraat. Opgevoerd wordt»Geraid de kruisridder* Historisch treurspel met zaag en Apotheose io vijf acten. Speelt ten tijde 1099 voor Jeruzalem. Muzikale medewerking van den WelEd. heer de Man uit Herpt. Voor deze opvoering zijn speciale nieuwe toooeelen geschilderd en stylrolle en schit terende co3tuums van een der voornaamste costumiers welke geheel het prachtvolle treurspel zullen verhoogen. Dinsdagmiddag heeft men nog volop geprofiteerd van het ijsvermaak, op de gracht heerschte een gezellige drukte. In den nacht is het evenwel trots alle weer- voorspellingen, gaan regenen, waardoor Woensdagmorgen de straten in een spiegel gladde ijsvlakte waren herschapen. Het verkeer was geheel in de war, de post kwam ver over tyd binnen, terwyl de aatobussen in de garage's bleven. Een enkele luxe- en vrachtauto durfden het te wagen nadat hunne wileen met zakken of ket tingen waren omwonden. Zy die het aandurf den zich te voet of per fiets op de ysvlakte te begeven, maakten herhaaldelijk niet onzacht kennis met de straatsteenen, het was schier onmogelijk het op de been te houden, fietsea was geheel uitgesloten. Van gemeentewege werd zand gestrooid, wat een groot gemak opleverde. Eerst tegen den middag werd het verkeer her steld en hervatten de autobussen hunne diensten. W. S. kwam zoodanig te vallen, dat de halp van een geneesheer moest worden ingeroepen. Dinsdagmiddag kwam de landbouwer B. K. met paard en kar waarop een vracht gtroo, van Drunen naar Heusden gereden. By het uitwyken voor een auto kwam K. zoodanig te vallen, dat hy naar huis moest worden vervoerd. De ontboden geneesheer achtte overbrenging raar een ziekenhuis in Den Bosch voor een nader onderzoek noodzakelyk. Nader vernemen wij, dat de man, die niet zoo jong meer is, wel een achttal weken het bed zal moeten houden. Dinsdag, 5 Februari a.s., hoopi de ring vHeusdenc van Chr. Jongelingsver- eenigingen een ringvergaderiog te houden in de Consistoriekamer alhier. Voor deze vergadering zal spreken de heer Tabak, Algemeen Secretaris van het Ned. Jonge lingsverbond te Amsterdam. Donderdagavond werd door de Mij. tot Nut van 't Algemeen in de zaal van Hó .el sConcordia* een lezing met licht beelden gehouden. Als spreker trad op de WelEd.Gestr. Heer Mr. P. A. Smit nit Arnhem, die als onderwerp had ge kozen sRothenburg aan de Tauberc. Door bemiddeling van cinematograaf kregen wij een duidelyk beeld te zien van de mooie ligging van het oude Beiersche stadje met haar talrijke oude poorten en prachtige oude huizen. Het geheel gaf een duidelyk beeld van oude bouwkuost te zien. Op zeer interessante wjjze werden de lichtbeelden door deu heer Smit toe gelicht. ANDEL. Bij het schaatsenrijden kwam L. van Andet te vallen en bezeerde zyn knie zoodanig, dat hij naar huis moest worden vervoerd De uitslag van de gehouden ring- rijdery voor paren is als volgt le prys H. van Zanten en H. Smits 2e pr., M. Schouten en N. Benkhuijzen 3e pr., J. van Audel en S. Tankens4e pr., H. Vogelaar en M. van der Stelt5e pr., J. Versteeg en C. Mans. - Door de gladheid geraakte de var* kenskoopman B. van Andel, aan het Boven eind met zyn auto van den hoogen Maasdyk. De auto werd niet beschadigd, terwyl per- isoonlyke ongevallen niet plaats hadden. AALBURG. i ALMKERK Op 8 Febr. a.s., n.m. 7 uur, zal de Chr. Hist. Kiesver. alhier, in de Con sistoriekamer der Herv. Gem., een leden vergadering houden. Naar wy vernemen, hoopt op 9 Febr. a.s. de vereenigiog Schrift en Be lijdenis* alhier, eene algemeene ledenver gadering te houden. Naar wy vernemen zyq thans door 't Dageljjksch Bestuur dezer Gem., sollici tanten opgeroepen, voor de betrekking van Hoofd der O.L. school alhier. Op 10 Febr. a.s. hoopt voor de Herv. Jong. Ver. alhier op te treden, de heer v. d. Vliet van Rotterdam, en wel n.m. 6 uur. DUSSEN. Op 5 Febr. a.s. hoopt de Herv. Jong.vereen. vEmanuëlc in de Kerk alhier haar 11e jaarfeest te vieren. CAPELLE. GIESSEN. 's GRAVENMOER. HERPT. MEEUWEN. Dinsdagavond a s., om 6 uur, hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden, de heer Verheul uit Brakel. NEDERHEMERT. Zooals uit achterstaande advertentie blykt, zal de zangvereen. »Nut en Genoegen* Zaterdag 2 Febr. a.s., een uitvoering geven in bet vereenigingslokaal aan de Zuidzijde. OUDHEUSDEN. Naar men ons mededeelt, is op het verzoek van den heer Gjjzels, oud-directeur van het G.E.B. te Elshout, welke indertijd zich rechtstreeks tot Hare Majesteit de Koningin wendde, om voor wachtgeld in aanmerking te mogen komen, afwjjzend beschikt. RIJSWIJK. Naar we vernemen is het zSlotc alhier door een persoon oil deze gemeente aan gekocht. SPRANG. A.s. Dinsdag- en Woensdagavond hoopt de Chr. vak vereeniging van leec be werkers haar 12-jarig bestaan op feesteljjke wyze te herdenken. Daar de beschikbare ruimte in de zaal van den Chr. Volksbond te beperkt is, moet men deze feesteljjke herdenking over 2 avonden verdeeleo. J). Donderdag bracht de beroepen predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, ds. Ronge van Hoog Blokland een bezoek aan deze gemeente om kennis te maken met Kerkeraad en kerkvoogdij en het bezichti gen der pastorie. Des avonds trad zyn Eerw. BRENGEN U GELUK In de afgeloopen week werd aan onderstaande personen EEN EXTRA CADEAU uitgereikt W. MULDER, Goudriaao. KLAAS ROELAND, Schoonrewoerd. N. RIETVELD, Giessen Nieuwerkerk. S. MUILENBURG, Spyk. H. VAN DEN HEUVEL, Nieuwerkerk a. d. IJssel. Reeds zijn S26 EXTRA CADEAUX UITGEREIKT. voor de gemeente op met een predikatie over Handelingen 46:43—15. Het kerk- gebouw was tot in alle hoeken gevuld. SLEEUWIJK. Voor den dienstplicht lichting 4930 zyn voor dezo gemeente 45 personen inge schreven. WOUDRICHEM. fL- Van de lichting 1930 is door 6 ingeschrevenen een aanvraag ingediend om vrystelling wegens broederdienst. Dezer dagen kwam T. Ottevanger alhier op het ys zoodanig te vallen, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. V- By de gehouden verkooping van de faecaliëo, aanwezig in de op de verzamel plaats voor straatvuil aanwezige putten werd het hoogat ingeschreven door J Baks voor de som van f15. Ds uitslag van den Dinsdag jl. plaats gehad hebbenden yswedstryd is als volgt Hardryden voor heeren boven 44 jaar le prijs E. Groeneveld 2e pr. B. Viveen 3e pr. M. Baks. Hardryden voor paren le pr. M. Baks en Mej. L. v. Straten2e pr. Joh. Straten en Mej. Lena v. Straten 3e pr. B. Viveen en Mej. G. Hartman. Hardrijden voor jongens beneden 44 jaar le pr. C. de Graaff2e pr. C. de Joode 3e pr. J. C. Borg. Prikslee le pr. Peter Viveen 2e pr. T. v. Straten 3e pr. A. Viveen. Wy vernemen, dat de heer Rob. Gevers (Kerkstraat 18, 's Bosch) zich uitsluitend als zang- en muziekleeraar zal vestigen. De heer Gevers, gediplomeerd muziek- leeraar ea organist-directeur vaa de St. Jozefskerk, heeft ongetwijfeld een uitste kenden naam in de muziekkringen vaa dea Bosch en elders. Niet alleen hier maar ook in verschillende andere steden des lands trad hy reeds herbaalde malen met zeer groot succes als solist op. Al sedert eenige jaren gaf hy zang- en muzieklessen, doch de toeloop van leerlingen neemt gestadig dermate toe, dat de heer Gevers besloten heeft, aangemoedigd door zyn succes zich geheel daarvoor te geven. Hy stelt dus nu al zyn tyd beschikbaar voor het geven van lessen, leiding van zaagkoren hier en elders, enz. Het ligt o.m. in zyn voornemen koorzangcurssen speciaal voor kinderen te organiseeren, ongetwijfeld een goed idee, dat wel iDgang zal vinden. fV i'y 4 le. Doordat wij in Gorcum de eenigste Specialiteit zijn en niet afgeleid worden door den verkoop van Manufacturen of bij-Artikelen. 2e. Kunnen wij ons dus met onze volle energie alléén op het klee- dingvak toeleggen. 3e. Berust niet alleen de commerciëele leiding, (zooals bij andere), doch óók de technische in eigen handen en zijn wij daardoor in staat de Coupe en Afwerking tot den hoogsten trap op te voeren en tot in de finesses te controleeren en uit te werken. 4e. Zijn onze p r ij z e n daardoor de laagste. Vandaar, dat de meesten dit inzien en derhalve de groote toevloed van nieuwe cliënten. Bezichtigt onze Etalages. Vraagt stalen ter bezichtiging. '4 5, 5 Febr., des avonds om half zeven, hoopt de heer Schoonderbeek Godsdienstonderwijzer te Ermelo in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Poor de gemengde zangvereeniging ,,'fc Rozeknopje" alhier is besloten deel te nemen aan het, gedurende de Pinksterda gen. te Oisterwijk te houden Interna tionaal Muziek- en Zangconcours. Onder overgroote belangstelling hadden j.l. Dinsdagmiddag op de ijsbaan ban den Winterdijk de door de Capeische ijsclub georganiseerde wedstrijden in schoon- en hardrijden plaat3. Een viertal muzikanten van ens muziekgezelschap „'Kunst na .Arbeid" luisterden dit ijsfeest op. De uitslag der verschillende num mers was als volgt Afd. schoontijden voor paren le prijs met 89 punten Mej. A. Ver hoeven, Kaatsheuvel, met den heer A. Boeser, Capelle; 2e prijs met 87 punten, Mej. M. v. d. Schans, Vrijhoeve-Capelle, met, den heer W. Zijlmans, Waspik; 3e prijs met 82 punten, Mej. Jac. Cové, Capelle, met den heer W. van Hilst, V aalwijk en 4e prijs met 80 punten, Mej. M.i v. d. [Schans, Capelle, met den heer II. Cové, Capelle. :Afd. schoontijden voor heeren: ie prijs met 94 punten, W. Boeser, Capelle, 2e prijs met 94 punten, W. Zijlmans, Waspik, 3e prijs met 89 punten, P. Dekkers, Waal wijk en 4e prijs met 84 punten, F. v. Onzenoort, Waspik. Afd. Hardrijden voor heeren: le prijs :B. de Bont, Waspik; 2e prijs Jac. v. Boon, Waalwijk; 3e prijs A. Boeser Ca pelle er. 4e prijs, Oj. v. Zuilichem, 's Gra venmoer Afd. Hardrijden voor paren: le prijs, Mej. H. v. d. Haart, Capelle met den heer B. de Bont, Waspik; 2e prijs, Mej. A. Verhoeven, Kaatsheuvel, met den heer A. Boeser, Capelle, 3e prijs Mej. A. Cové, •Capelle, met den heer J. Beunis, 's Gra venmoer en 4e prijs, Mej. A. S.pu ij broek, Capelle, met den heer W. de Grauw, Waspik. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen in de bij de baan staande con- sumptietent uitgereikt. Het aantal ingeschrevenen voor de 'militielichting 1930 bedraagt in de ge meente Sprang-Capelle 54. Een dezer dagen kwam Mej. W. de Roon, werkzaam bij M. v. d. P. in de Nieuwstraat alhier, toen zij een naai machine haalde, van de trap te val len met het noodlottig gevolg, dat ge neeskundige hulp noodzakelijk was. Haar toestand is van dien aa.rd, dat zij niet naar haar ouders te Vrijhoeve-Capelle ver voerd mocht worden. A.s. Donderdag 7 'Febr. des avonds 18 iim' in het repetitielokaal haar jaar vergadering, waarop' de jaarverslagen van secretaris en penningmeester zullen wor den behandeld en de verkiezing van een 4-ta,l bestuursleden zal plaats hebben, we gens periodieke aftreding der heeren C. jL. de Rooij, W. M|. de Bas, A. H. Spie- rings en W'. J. v. Nieuwenhuijzen. Wegens ongesteldheid heeft Ds. Ben ders vanaf 1 Februari voor drie maanden ziekenverlof aangevraagd, zoodat Giessen 1—Rijswijk voor dien tijd vacant is. Voor een goed bezette zaal trad Dinsdagavond j.l. alhier op de heer G. 'Muijs, welke een lezing hield over „Pluim veeteelt". De heer Muijs zette zijn on derwerp op zeer leerzame wijze uiteen en het aanwezige publiek volgde met aandacht zijn uiteenzetting. De geruchten, die hier de ronde doen, nis zouden de autobussen der Z.S.M. loopende van Oosterhcut door deze ge- /meente naar Waalwijk, met ingang van 1 Februari ophouden te rijden, schij nen absoluut allen gTond te missen en is mitsdien volkomen uit de lucht gegre pen. Van betrouwbare zijde deelt men ons mede, dat van opheffing dezer diensten heelcmaal geen sprake moet zijn. Maandagavond j.l. had ten herber- ge van den heer A. ITalen aan de Haven- loswal alhier, de verpachting plaats der landerijen, toebehoorende aan het Alg. Burg. Arrafonds dezer gemeente. De verpachting werd gehouden door den heer D. Smits, Burgemeester de/er gemeente. Voor deze gelegenheid bestond zeer vee! animo, wat met zich mede (bracht, dat de landerijen voor een tame lijke prijs werden verpacht. Maandagmiddag hield de IJsclub „[Nooit Gedacht" haar wedstrijd. Door de zorgen der vereeniging met haar ijverig be stuur was een baan in gereedheid gebracht en zoo togen reeds vroegtijdig de deelne mers en belangstellenden naar het wed strijdterrein. De wedstrijd werd gehou- iden in het hardrijden, waarbij de tijd werd opgenomen. De uitslag was als volgt le prijs J. Verhoeven, 2e pr. P. Bugs, 3e pr. M. v. Bokhoven, 4e pr. Th. v. [Horen, 5e pr. Adr. v. Bokhoven, 6e pr. B. Verhoeven, 7e pr. Jac. Luijben, 8e pr. Adr. v. Sprang, 9e pr. Ant. v. d. Wens, 10e pr. M. de Kort. Uitslag wedstrijd voor damesle pr. Cl. Buijs, 2e pr. Cato v. Bokhoven, 3e pr. Joha. .Verhoeven, 4e pr. Adra. v. Sprang. Om 5 uur werden in het café Verhoe ven. de prijzen uitgedeeld, waarbij de voor zitter der IJsclub een toepassende en aanmoedigende toespraak hield. Dinsdagmiddag toog het bestuur dei IJsvereeniging met de schoolkinderen en het onderwijzend personeel naar de ijs baan en werd er een wedstrijd gehouden. De Kleinen, die niet de kunst van schaat senrijden verstonden, moesten hard loo- pen. Aan de winnaars werden prijzen uit gedeeld in den vorm van speelgoed en aan de niet-winnaars werd ieder een stuk Kwatta gegeven. Blij en voldaan keerden ook deze kleiDen naar huis, waar nog de wederwaardigheden van den zwaren strijd werden verteld. Een woord van lof aan het bestuur der IJsclub, die we der groot en klein in de gelegenheid heeft gesteld een prettigen wedstrijd me de te maken. Het schiettournooi, dat door het Kruisbooggezelschap „Al doende leert !men" wordt gegeven, mag zich in een druk bezoek verheugen. De mooie prij zen geven ook aanleiding om een kaasje te wagen. A.s. Zondag verwacht men een groote drukte daar het alsdan de laatste dag is. a v - v -*• .V-y--*v 4 boven andere! I Bergeijk Stufkens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2