HUIJSMAN'S Q0RINCHEM UW ADRES C0ERTSE A. A« Meubel- en Beddenmagazijn. Het vergiftigingsgeval te Rotterdam. Binnenland IS Hoogstraat B 655 Arkelstraat D 23 Burgerlijke Stand. DEKENS Spiraal- en Kapok- Mairassen Eerste Kwaliteit Prima Afwerking MiJHHARDT'S {ableijer> P. van Dongen, A. de Haan en J. Frederiks. In de Commissie voor het Jaarverslag J. Elemans, G. van Loon en A. Smite. V. Ingekomen stokken Een verzoek van den Nederlandschen Slagershond, gericht aan den Minister van Arbeid, Handel en Nyverheid, om by Al- gemeenen Maatregel van Bestaar te be palen, dat ten aanzien van slagerswinkels niet zeilen gelden de bepalingen betreffende de Arbeidswet van de verste strekking, Zal worden gesteund. Eveneens zal worden gesteand, een adres der Kamer van Leiden, gericht tot den Minister van Waterstaat, waarby wordt te kennen gegeven bezwaren tegen bet volledig beschikkingsrecht, dat aan de Spoorwegen wordt gegeven om land- on waterwegen naar behooren af te slaiten, wanneer het spoorwegverkeer dat vordert en zonder dat door belanghebbenden kas worden gevor derd, dat ten aanzien van de wyze van afsluiting met redelyke eischen van het wegverkeer wordt rekening gehouden. De Kamer verklaart zich in beginsel bereid om in samenwerking met de Noord* Brabantsche Kamers, het licht te doen zien een Economisch Geografische Beschryving Van de Provincie Noordbrabaut. Den Minister van Binnenlandsche Zaken zal worden verzocht, by de voorgenomen wyziging van de Gemeentewet in verband met de herziening van de finantieele ver houding tusschen Rijk en Gemeente, de bevoegdheid tot het heffen van een Zake- lyke Bedrijfsbelasting a it de wet te lichten. Naar aanleiding van een schryven van den Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland, betreffende de winterdienstregeling van het Moerdyksche Veer zal worden medegedeeld, dat niet is gebleken, de be hoefte om de laatste afvaarten te laten, zooals deze by de zomerdienstregeling zijn geregeld. VI. Mededeeling van verdere ingekomen en verzonden stukken. Deze gaf geen aanleiding tot het nemen van besluiten of verdere gedachtenwisseling. VIL Bespreking van de wenschelykheid om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van het door een schutsluis afsluiten van het Oude Maasje. Het grootste gedeelte van den tijd wordt in beslag genomen door de bespreking van dit onderwerp. Op verzoek der Kamer had zich de Edel- achtbaren Heer D. Smits, Burgemeester van 's Gravemoer en Voorzitter van het Water schap »De Benedendongev, bereid verklaard om een uiteenzetting te geven van de plan nen, die door het Ingenieurs-Bureau Bon- gaerts zijn ontworpen om door afsluiting van den Dongemond een belangrijke ver betering te brengen in den waterstaatkun digen toestand van een groot gedeelte van het stroomgebied van de Donge. Het Bureau der Kamer had aanleiding gevonden den Heer Smits tot een bespreking uit te noo- digen, omdat voorloopige gegevens omtrent eventueele plannen tot afsluiting van den mond van het Oude Maasje de wenschelyk heid aantoonden van samenwerking in de richting van het plan van het Waterschap »De Banedendonge* en evenzeer met de plannen van het pas opgerichte Waterschap »Het Zuider Afwateringskanaal*. Door de heldere, zakelijke uiteenzetting van den Heer Smits komt het belang van deze samen werking duidelijk naar voren. De wen- schelijkheid van deze samenwerking ook met het Zuider Afwateringskanaal* was reeds gebleken, omdat de belangen, betrok ken bij de afsluiting van den mond van het Oude Maasje niet geheel paralei zyn aan die van het Waterschap. Na een vruchtbare gedachtenwisseling wordt besloten, dat de Kamer het initiatief zal nemen tot het samenbrengen van ver schillende belangrijke organen om een des kundige op te dragen een onderzoek op welke wyze de noodzakeiyk gebleken verbetering zou zyn tot stand te brengen. De Voorzitter brengt den Heer Smits den dank der vergadering over voor de uitnemende wyze waarop deze den tegen- woordigen waterstaatkundigen toestand van een zeer belangryk deel van het district der Kamer heeft uiteengezet. De vergadering wordt daarna gesloten. 's Jonge, jonge, wat een herrie In het groote Tivoli, Zevenhonderd vyftig menschen Hadden daar plezier voor drie. 't Grootste deel zat nog te smokken Van het R.V.S.-diner, En hun welgevulde buikjes Gingeo heftig schuddend mee. Plotseling begon een wedloop, Over alles vloog men heen, Witte neuzen, bleeke lippen, En de meeste slap ter been. Naar de hallen, in de gangen, Op toilets, zelfs in 't parket Waren in een oogenblikje Alle rangen dik-bezet. Alle soepen en pasteitjes Kalfsvleescb, doperwtjes en fruit, Golfden als de lava-modder Al die menschen-magen uit. Zelfs de openbare wegen Werden vies en vuil gemaakt, En door vele patiënten Werd een >harde noot gekraakt*. Dokters, zusters en politie WareD dapper in de weer, Ziekenauto's reden razend Door het drukke stadsverkeer, 't Was een herrie, een paniebje Niecnand die er aan ODtkwam 't Was een ware braakhistorie In het groote Rotterdam. 't Liep gelukkig goed van stapel, Allen kwamen weer wat by De verzekeringsagenten Waren nu weer premie vrij N. De Ecgelsche R.A.F. piloot kwam Zondagavond met zyn toestel in aanraking met de boomtoppen, tengevolge waar van het voorgedeelte van den motor afbrak en het restant met den aviateur aan boord op een bevroren vijver neer kwam. Toegesnelde redders vonden dec flagmatieken Brit naast het wrak bezig e«a sigaret te rooken. Het toe stel op den reddenden ijs vloer. VOOR Onveranderlijke Vergrootingen mm |g u Eind B 119 - GORKUM - Tel. 266. HEUSDEN. Getrouwd: C. J. H. Verhoeven, 23 j.f en A. C. Remie, 22 j. Dp vechtpartij te Oss. Men meldt uit Oss, d.d. 30 Jan. V'. de L„ die Zendagavond bij een vecht partij alhier gewond werd is in het gast huis overleden. B. die bekend heeft is naar Den Bosch overgebracht. Gevallen. Het 13-jarig meisje v. O. te Vlaar- idingen kwam door de gladheid te valleD en brak een arm. stoomschip „Alcyon". De „Merauke" beliep ernstige schaie en begon in voorsteven en voorruim snel water te maken. Twee sleepbooten uit Dover snelden ter assistentie en namen het schip op sleep touw om te trachten Dover te bereiken, jdoch waren genoodzaakt tusschen Hythe en Sandgate de „Merauke" aan den grond te zetten. Een Reu ter-telegram meldt, dat het ss. „Merauke" tijdens hoog water, drijvende is geraakt. De opvarenden zijn toen door een sleepboot uit Dover van boord ge haald. Volgens dit zelfde telegram, schijnt er gevaar voor te bestaan, dat de „MerauKe" tengevolge van de hooggaan de zeeën zal breken. De onbewaakte overwegen. De trein 724, die om 18 uur 18 van Baam ertrekt, heeft bij den onbewaak- ten ovc-weg aan den Molendijk tusscheD Seestdijk en Soest een vrachtauto aan gereden. De wagen is vrijwel vernield; persoonlijke ongelukken zijn er echter niet gebeurd. De trein heeft een half uur ver traging gehad. Brutale inbraak en overval te Dinth'er Maandagnacht zijn 3 gemaskerde ban- Van Sleeu wen aan zijn hand werd ge blesseerd. De brandkast braken zij open en roofden daaruit ongeveer f 600 aan geld. Voorts onderzochten zij nog la den en kasten en ontvreemdden goud en zilver, alles bijeen ter waarde van on geveer i 1000. Daarop namen zij de oee- nen, hun slachtoffers aan. hun lot overla tend. Vermoedelijk hebben zij ook gepoogd het raadhuis binnen te komen. O Brand te Enschedé. Dinsdagnacht ontstond brand in een blok van vier woningen aa.n den Allée Dwarsweg, onder de gemeente Lonneker Een der huizen, bewoond door 2 gezin nen, stond weldra in lichtelaaie. De be woners moesten zich in nachtgewaad r-d- den. Een hunner bekwam daarbij ern stige brandwonden aan beide beenen. Hij is naar het ziekenhuis te Enschedé ge bracht. Een der huizen is geheel uitge brand, net andere kreeg groote braai- en waterschade. Een inbraak zonder moeite. Voor f 5000 aan zilveren lepels en vor ken ontvreemd. Inbrekers hebben hun slag geslagen in het magazijn van de Edelmetaalbe- welk kind thans verdwenen is. Haar wordt ten laste gelegd zich ervan te hebben ontdaan. De weduwe heeft bekend, zich aan het ten laste gelegde te hebben, schuldig gemaakt, door het in een der druk bevaren grachten te gooien. Zij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld O— Goed afgeloopen. Men meldt uit Zeist: Toen de heeren Van Walsem en Meer- dink, wethouder en gemeente-arch'tect van Zeist, net park Kinsbergen wilden in rijden, werd hun auto door de tram aan gereden en omvergeworpen. Beide inzit ten le n kwamen wonder boven wonder on gedeerd onder de puinhoopen van den zwaar beschadigden wagen vandaan. —O Door een vallenden boom getroffen. De 40-jarige tuinman A. v. cl. Wete ring, uit de Margrietstraat te Hillegers- berg, is toen hij in den tuin een boom omhakte, door den boom, die te vroee omviel, op het rechterbeen getroffen. Met een gebroken rechterbeen is hij, op ad vies van dn L. B. de Monchy, dis hem de eerste hulp verleende, in het Zieken huis aan den Bergweg ter verpleging op genomen. Negen paarden vergiftigd. Op het eiland Tiengemeenten zijn bij de landbouwers Gebr. De Vos. 9 paarden ge storven, vermoedelijk na het eten van door schimmel vergiftigd voer. Eenige paarden van genoemde landbouwers zijn hog ziek. Kokend water gedronken. Een kindje van den heer J. P. te Ossen- drecht oronk uit een ketel kokend water. De kleine verbrandde zich inwendig zoo ernstig, dat men voor zijn leven vreest. Otter gevangen. In een sloot van den Laag-Boskoop- schen polder is een vischotter gevangen, die een lengte had van 1.23 Meter. O Ernstige val. Bij het dorschen is de landbouwer J. M te Woensdrecht van een stapel graan ge vallen. De ongelukkige bekwam zware in wendige kneuzingen. De geneesheer, die ijlings ontboden werd, achtte zijn boe stand levensgevaarlijk. De man mocht niet vervoerd worden. Men vreest het ergste. Het Burgerlijk Armbestuur opgelicht. De ios-werkman A. W. B. uit Delft, had zich voor de Haagsche Rechtbank te ver antwoorden ter zake van oplichting van het Burgerlijk Armbestuur aldaar. Hoewel werk hebbende, had hij zich tegenover den wnd. secretaris van het Burgerlijk Armbestuur als werklooze voor gedaan. en daardoor op onrechtmatige wij ze steun weten los te krijgen. Armoede zou de drijfveer voor verdachte geweesl zijn tot deze handelwijze. Het O. M. eischte tegen dezen verdach te 3 maanden gevangenisstraf. Spr. acht te het misdrijf te ernstig om een voor waardelijke straf te vragen, waartoe in een reclasseeringsrapport wasi geconclu deerd. O— Doodgeslagen. Zaterdagavond zou te Strijen de 18- jarige J. van 't Hof een benzine-motor aanslaan. De motor sprong uit elkaar, met het gevolg, dat de jongeman op slag (dood Vs as. De coöperatieve eiermijn te Roermond Op de Coöperatieve Roermondsehe Eier mijn werden over 1928 aangevoerd 161 951.000 kippeneieren en 2.198.000 een deneieren. —O— Nette kostganger. De mijnwerker C. te Kerkrade kreeg een nieuwen kostganger, in den persoon van S. Den eigen avond werd S. reeds vermist. Bij onderzoek bleek, dat hij met medeneming van een bedrag van f 50, (dat hij ontvreemd had uit een door hem opengebroken kist van een mede kost gin ger en met diens geheele garderobe. —O— 1 Ernstige aanvaring. Het stoomschip „Merauke" van den Rotterdamschen Lloyd, 27 dezer met pas sagiers en lading van Bremen naar Java vertrokaen, is Maandag tijdens dikken mist acht mijl ten Oosten van Dungenes in aanvaring geweest met het Grieksche dieten het huis van den heer Van Sleeu- wen binnengedrongen, na enkele rame'.. geforceerd en de blinden vernield te heb ben. De heer Van Sleeuwen was echter op dat moment nog op, evenals zijn do-li ter'. De inbrekers overvielen hen en wier pen hen op den grond, waarbij de heer drijven van Van Kempen, Begeer en Vos te Rotterdam. Voor' een waarde van on geveer f 5000 ahn zilveren vorken en le pels is verdwenen. Een gedenkteeken. Door de gezamenlijke politie-organisa- ties in de provincie Groningen is besloten een gedenkteeken te plaatsen, op de gra ven der bij den gruwelijken moord te Grcotegast gevallen makkers. Door gas vergiftigd? Aan ooord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende Rijnschip „Alga" is de 15-jarige E. T. overleden. De jon gen was Zaterdag ziek geworden, maar had geneeskundige hulp geweigerd. Om dat in het schip ferro sylicium was ver voerd en men 't niet acht uitgesloten, dat de jongen door gassen van deze lading bedwelmd is geraakt en aan de gevol gen is overleden, heeft men het lijk ia beslag genomen. Het is ter schouwing naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel overgebracht. Dijk doorgebroken. Tengevolge van de rioleeringsweiken langs den dijk van het Wilhelminakanaal aan de Oisterwijkschebaan te Tilburg is Maandagavond om 9 uur deze clijkovei e ;n breedte van ongeveer vier meter doolr- gebroken. Een uitgestrektheid van enkele tiental len TLA. is zoodoende onder water ko men te staan. Onder leiding van de brand weer was men den geheelen nacht druk bozig cm liet gat met zakken zand te dichten. Te vroeg uitstappen strafbaar. In velband met een ongeluk van ver leden week aan het Centraal-Station t° Amsterdam, zijn vijf veldwachters op de perrons geplaatst, met de opdracht ie der, die tracht den trein te verlaten vóójr- dat deze geheel tot stilstand is gekomen, te bekeuren. Zaterdag werden twee hee ren, beheorend tot het hooger kantoor personeel van de artillerie-inrichting aan de Hemorug, alsmede een dame, op grond van genoemde overtreding bekeurd. o De Luiksclie oplichtingszaak. De hotelier, te Maastricht, die door twee Beigen voor 60.000 Franc was op gelicht, bij het koopen van z.g. goud stukken en die, toen hij daarvan aangifte jdeed te Luik, werd gearresteerd, als ver dacht van verboden handel in gelü, is thans op' vrije voeten gesteld, onder oe- taling van 5000 Franc als borgstelling. Kindei moord. De politie te Amsterdam heeft in haai 'woning aan de Van Lennepkade 'n 30- jarige vrouw aangehouden. De vrouw, die weduwe is, gaat uit werken De vorige maand is zij bevallen van een meisje, Deense li zeeman verdronken. Een voorbijganger zag aan de Maas- liaven, te Rotterdam dat een man in een roeiboot stapte en daarin wilde gaan liggen. Even. later hoorde hij ech ter geschreeuw en zag, dat de man te wa ter was gevallen en zich aan den rand va,n de roeiboot vastklemde. Den 31-ja rigen roeier B. G. Stork en den 39-jr.rigen havenarbeider J. Nieuwkerk gelukte hot (den drenkeling, die de 23-jarige Deensches zeeman D. J. Kollenberg bleek te zijn, op het droge te brengen. Men bracht den man in het café van 'A. K. K. aan de Veerlaan en toen even later de politie ter plaatse verscheen, {leefde hij nog. Ilij zat op den vloer, maar gerakte even later bewusteloos. Verplegers van den Geneeskundige Dienst pasten geruimen tijd de kunstmati ge ademhaling toe, ook tijdens het ver voer per auto naar het Ziekenhuis aam jden Coolsingel. Eenigen tijd na aankomst is hij naai echter overleden. •T - 'V.r.;. - -1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 6