Jtwive schnate fiuid MtPüROL Kuitenland Plaatselijk Nieuws O O O majoor Cejadar. O Chineescb stoomschip gezonken. Uit Tokio wordt gemeld dat id de na bijheid van Foesan het Chineesche stoom schip «Ljao® met 38 man equipage is ge zonken. De oorzaak van de ramp is on bekend. Te Tur|jn is in een filmfabriek tenge- volge van een ontploffing brand uitgebroken, 3 Arbeidsters werden licht gewond. De eigenaar is dood onder den puinhoop van daan gehaald. O— Schip vergaan De Duitsche motorschoener »Hebe< uit Hamburg is waarschijnlijk vergaan. Aan boord bevinden zich 4 personen. Sinds 7 Januari heeft men van het schip niets meer vernomen. De brand te Mainz. Naar over den brand te Mainz verluidt, zijn meer dan 100 auto's verbrand en be draagt de schade ruim 250.000 francs. De Fransche minister Painle*é heeft rijks kanselier MüMer telegrafisch dank betuigd voor de hulp van de brandweer te Mainz bij het blusschingswerk verleend. en springende lippen Botsing tusschen motorrijder en vracht wagen. In de Keulsche voorstad Ostheim is een botsing geweest tusschen een motorrijder met een vrachtwagen. De motorrijder en de duo-man waren beiden op slag dood. De strijd om den troon io Afghanistan. Volgens te Moskou ontvangen berichten heeft Habib Oellah den jongsten broer van Aman Oellah, overste Kobir Kbao, doen arresteeren. Bovendien werden 4 ministers van de regeering van Aman Oellah in arrest gesteld. Hun bezittingen werden in beslag genomen. Het mislukte oproer in Spanje. Uit Cludad Real wordt gemeld, dat het proces tegen de artillerie-officieren, die in opstand waren gekomen, eenige dagen zal duren, daar de kr|jgsraad 40 officieren en 200 soldaten en burgers moet verhoorei/. Een later bericht meldt, dat de krijgsraad reeds het doodvonnis heeft uitgesproken over kolonel Paz, luitenant-kolonel Bris en HEUSDEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteereüde halppostkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd f23302 65, terugbetaald f 17808.16. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10366. Tot Directeur van het R.K. Kerk koor is benoemd de Heer Chr. Merkx, terw|ji het koor met een tiental leden wordt uitgebreid. Zondagavond werd in het R. K. Verenigingsgebouw voor een drnk bezochte zaal, de tweede groote winteruitvoering gegeven door de R. K. Tooneelvereeniging Kunst en Vermaakalhier. Tegenwoordig waren de HoogEerw. Heer Deken Wouters, Beschermheer der Vereen., de EdelAchtb. Heer Bargemeester Van Eggelen en echt- genoote en een zeer talryk publiek. De WelEerw. Heer Kapelaan Maas, Regisseur der Vereen., heette de aanwe zigen welkom en gaf eene duidelijke uit legging vau het op te voeren treurspel. De muzikale medewerking was toevertrouwd aan den WelEd. Heer De Man uit Herpt. Op schitterende wyze werd het historisch treurspel met slotzang en apotheose Ge- raid de Kruisridder®, in vijf bedrjj*en, uitgevoerd. Alle rollen waren in uitstekende handen en het geheel werd keurig weer gegeven. Na elk bedryf oogsten de spelers een ware ovatie. Met de opvoering van dit treurspel heeft de vereen, haar ouden roem gehandhaafd en werd er keurig spel geleverd, zelfs beroepsspelers waardig. Het talrijk publiek genoot en brachten de too- neelislen een dankbaar applaus. De slot zang, compositie van den Heer De Man uit Herpt, voldeed schitterend, solisten en koor waren uitstekend. De apotheose vormde een waardig slot aan deze opvoeriog. De prachtige costuums, geleverd door de Firma Serré uit Amsterdam, waren keurig verzorgd en verhoogde het spel zeer. De nieuwe tooneelen, geschilderd door de Firma Engelen, liet de talenten zien van deze Firma op tooneelgebied. De HoogEerw, Heer Deken dankte in een gloedvolle en waardeerende toespraak de tooneelisten voor hunne schitterende vertolking, de WelEd. Heer De Man voor zyn prachtcompositie der slotzang en bij zonderen dank namens de aanwezigen aan den WelEerw. Heer Regisseur voor zijn toewijding tot welslagen der uitvoering. Daarna dankte de President de Hoog Eerw. Heer Deken voor zijn schoone woorden en riep allen een tot weerzien toe. Ook komt nog een woord van dank toe aan den Heer J. Engelen, die als grimeur ge toond heeft dit vak meester te zijn. Moge «Kunst en Vermaakt op den in geslagen weg voortgaan en ons meermalen vergasten op zoo'n welgeslaagde uitvoering. AALST. Het bestuur van de IJsclub «Nooit Gedachte zit dezen winter, nu de ge legenheid zich daartoe voordoet, niet stil. Reeds verscheidene wedstrijden enz. zijn gehouden, terwijl de verlichting, aangelegd door de bijzondere zorg van het bestuur der club, 's avonds zeker niet weinig bijdroeg tot verhooging der ijspret. Verleden week Dinsdag werden de banen der vereeniging op de z.g. «Putten heropend en het be zoek was dadelijk enorm. Het jjs was in een goede conditie en velen zweefden op de gladde banen. Tot laat in den avond werd dien dag gereden, waarna een ieder hoogst voldaan huiswaarts keerden. Woens dag d.a-v. was weer een hardrijderij ge organiseerd, die zelfs door velen buiten de gemeente ziju bygewoond. Liet het weer zich 's morgens ongunstig aanzien door vallende vocht, toch waren de bestuursleden al vroeg in de weer, de banen in orde te maken. En zij hadden eer van hun werk. Om twee uur waren de banen in een goeden staat voor de wedstryden. De muziekvereeniging, die zich reeds by de andere wedstryden zoo zeer verdienstelijk maakte, verleende hare medewerking en droeg niet weinig bij tot ket welslagen van dezen dag zoodat de muziekvereeniging een woord van dank toekomt. Veertien jongens namen deel aan den wedstryd. Onder groote hilariteit bekamp- ten de deelners elkaar. De uitslag was als volgtle prijs M. Exalto Johzn.2e prijs Govert v. d. Meijden A.C.zn.,; 3e prijs B. Exalto Czn. De prijzen bestonden res pectievelijk uiteen paar schaatsen, een carbidlautaarn en een sigarenkoker. De wedstrijden hadden een aangenaam en vlot verloop. Er werd 's middags en 's avonds nog langen tyd gereden. De «Aalstersche IJsclub® kan dan ook met voldoening terug zien op dezen welgeslaagde» middag, waar voor dan ook zeker een woord vaD lof niet misplaatst is. Hiermede zullen de wed stryden wel ten einde zijn eo ik weet zeker de tolk te zijn van geheel Aalst, wanneer ik een woord van dank breng aan de «Aalstersche IJsclub® en den weosch uitspreek «Moge voornoemde club groeien ec bloeien tot heil der edele yssport.® Donderdagavond j.l. was in de openbare school een vergadering belegd om te geraken tot het oprichten van een zang- vereeuiging. De heer Rüger, Hoofd der school alhier, die door enkele heeren aan gezocht was de leiding dezer vergadering op zich te nemen, opende te ruim 7 30 uur deze vergadering en heette alle aan wezigen hartelijk welkom. Spreker zette voorts in duidelyke woorden uiteen het doel en streveo van zoo'n vereeniging. 22 leden gaven zich definitief op, waarna een voor- loopig bestuur, bestaande uit de heereu J. H. Rüger, C. v. d. Meijden en M. Baks gekozen werd om zooveel mogelyk leden te werven voor de vereeniging. Besloten wordt verder nog, over 44 dagen een ledenvergadering te houden. Terwyl niemand meer van de rondvraag gebruik maakte, sluit de heer Rüger onge veer 9 uur deze vergadering. ANDED. De heer M. van Ryswyk heeft bedankt als Secretaris van de Herv. Jongel.- vereen. «Obadja®. Ter hoogte van «de Rib® verloor de Heusdensche melkmotor zijn schroef in het ijs, De bussen werden overgeladen en de motor op sleeptouw genomen. De IJsclub «Andel Vooruit® heeft haar bauen verlegd van het «Boveneind® naar «de Rib®. De baan aan de Rib is uitstekend en velen maken er gebruik van. ALMKERK. A.s. Vrydag 8 dezer 's avonds 7 uur zal alhier in de Consistoriekamer der Geref. Kerk eene vergadering worden ge houden van leiders en leidsters van knapen- en meisjesvereen. Op deze vergadering zal door den heer Jac. v. Oord van Werkendam een onderwerp worden behandeld «Hoe komen wij aan goede leiders Den heer B. Kraaiveld heeft thans bedankt als Bestuurslid der Chr. Herv. Schoolvereenigiog. Naar wij vernemen hoopt a.s. Vrijdag avond de Herv. Zondagschool vereen, alhier eene algemeene ledenvergadering te houden. BABYLONIëNBROEK. Begunstigd door mooi weer werden deze week verschillende wedstrijden ge houden op schaatsen op de ysbaan van «Juliana® alhier. De uitslag was als volgt Hardryden voor inwoners 4e prijs H. Schelle 2e prijs Jac. Hymaos 3e prijs P. v. Herwyoeu 4e prijs J. Laokhaar 5a prys A. van Herwyneo. Daarna werd een wedstryd gehouden waaraan ook personen konden deelnemen van buiten de gemeente, hierbij was de uitslag als volgt4e prijs Jac. Hijmans 2e prijs P. van HerwijDen 3e prys B. Vos. De eerste twee winnaars afkomstig van alhier de laatste van Veen. Toen de landbouwer Z. alhier ééa dezer dagen des 's morgens zijn stal in ging om zyn koeien te melken, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat één zyner melkkoeien dood in den den stal lag, voor genoemde persoon een groote schadepost. BENEDEN-LANGSTRAAT Naar vette varkens blijft geregelde vraag bestaan, maar de voorraad is momen teel niet groot. Men besteed tot 72 cent per K.G. levend gewogen. Jonge biggen worden ook duurder in prys en gelden van f42 tot f44 per stuk. CAPELLE. Een kind van A. v. T. alhier had het ongeluk zich aan een kop kokende thee dermate te branden, dat geneeskuodige hulp moest worden ingeroepen. Wegens ijsgang is de overtocht aan het Capelsche veer over den Nieuwen Maasmond gestremd, zoodat de communi catie van hieruit met het land van Altena verbroken is. Het hulppost- en telegraafkantoor te dezer plaatse zal ingaande Zondag 47 dezer in het vervolg ook op Zon- en Feestdagen voor den Telegraaf- en Telefoondienst open gesteld zyn en wel des 's morgens van 8 tot 9 uur. Onze gemengde zangvereeniging »'t Rozeknopje® gaf j.l. Maandagavond te Raamsdonksveer in de zaal van den heer W. de Reyer onder leiding van haar direc teur, den heer N. Snijers, een goed ge slaagde uitvoering. De verschillende num mers werden goed gezongen, terwijl ter afwisseling een tweetal tooneelstukjes op gevoerd werden. GIESSEN. De heer H. Verhoeven, ambtenaar ter Secretarie alhier is aangesteld als ambtenaar by de Posterijen te Woudrichem. 's GRAVENMOER. Bij de gemeentepolitie is als ge vonden gedeponeerd esn rijwielplaatje. Inlichtingen verstrekt de gemeenteveld wachter Lokerse. Woensdag j.l. hield de afdeeling Klein-Dongen van de R. K. Tuinbouwver. haar jaarvergadering. Behalve zoo goed als alle leden, merkten we op een drietal leden van het Hoofdbestuur. De heer Snoeren bracht als Secretaris het jaarverslag uit, waaraan ontleend is, dat de afdeeling thans 65 leden telt en in het afgeloopen jaar in totaal 25794 K.G. voor een bedrag van f 7305 54 naar de Bredasche veiling heeft verzonden. Aan 42 leden van den Tuiobouwcursus kon bet einddiploma worden uitgereikt. Door den heer Kuylaars, Hoofdbestuurs lid, werd nog het woord gevoerd over verschillende teelten, waarbij hij aanmaande, het bedrijf niet te eenzijdig op te richten. De heer Joogmans, Directeur der veiling, moet tot zyn spijt concludeeren, dat de omzet der vereen. I 2509 daalde, wat te wyten is aan den mislukten oogst der zwarte bessen. De algemeene adviseur spoorde aan op eensgezindheid op Katholieken grondslag. De heeren L. Rekkers en H. Snoeren werden als bestuursleden herkozen. Onder leiding van haren Eere- Voorzitter W. H. Heijbloro, werd door de Chr. Joogel.vereen, der Chr. Ger. Kerk «Hebt dan de waarheid en den vrede lief® en de Jocged. vereen. «Uw Koninkrijk komec in gecombineerde vergadering op gezellige wijze jaarvergadering gehouden, welke een feestelijk karakter droeg. De uitgebrachte verslagen getuigde van een goede en aan gename verstandhouding. Verder werden door verschillende onderwerpen in het deel «Durac Gode getrouw ten gehoore gebracht, zoomede verschillende voordrachten zooals, «Sterven ver van huis®, «De schat in den balk®, Nadat er pauze was gehouden, werd het rijkverzorgde programma afgewerkt, tot aller tevredenheid. Alles was een aangename feesture. Het middernachtelijk uur was reeds verstreken, toeu de Voor zitter allen dank zeide voor de medewer king van dezen avond, de vereenigingen tevens opwekkende om te midden van de teekenen der tjjden die vermenigvuldigen, voort te gaan met haren arbeid. Waarna deze vergadering op gebruikelijke wijze gesloten werd. Door de Kantvereeniging «Het Mo!enwiekje«, waarvan de vereen, hier een afdeeling is, werd vorige week een groote verkoop-tentoonstelling gehouden, in Hótel Europe te Amsterdam. Eere- Presidente van het Comité was Mevrouw De Vlugt, echtgenoote van den Burgemeester van Amsterdam. Deze tentoonstelling, waar ook werk van hier te zien was, heeft groote belang- langstelling ondervonden, ook van de zijde van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder, die zich lieten vertegen woordigen, aankoopen lieten doen en be stellingen lieten opdragen. Van het werk voor H. M. de Koningin werd door de Directrice ook een deel op gedragen aan de afd. 's Gravenmoer van «Het Molenwiekjec, n.l. kant voor zak doekjes. Voor onze meisjes is dit een aardige bijzonderheid en moet het aan moedigend zyn, te weten dat ze voor dit werk in aanmerking komen. HEESBEEN. Vrijdagmorgen had de zoon van P. K. alhier hel ongeluk van een hooi zolder te vallen, waardoor hy zijn arm en neusbeen brak. Zyn toestand is ernstig. NEDERHEMERT. A,s. Vrijdagavond hoopt de afdeeling van de G.E.B. in het café van den heer Bakker haar 2e vergadering te houden. RIJSWIJK. Tot Conculent bij de Ned. Herv. Kerk alhier is aangewezen Ds. A. B. van der Put te Andel. RAAMSDONKSVEER. Naar wij vernemen, werd de over plaatsing van den Kommies bij de Belas tingen de heer Schmidt uit Maarsen bij Ministerieel besluit ingetrokken. Met goed gevolg liep van stapel, van de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruytenbrrg, het D. E. Sleepschip «Coralie® groot circa 4000 ton, gebouwd voor rekening van den heer Seeldraijers te Rufelmonde. SPRANG. De langs de huizen gehouden col lecte, ten bate der vereeniging voor Bijbel verspreiding, heeft in Sprang f37.43 en in Capelle en Vryhoeve-Capelle f 68.06. opgebracht. A.s. Maandagavond hoopt in het Ger. Kerkgebouw de Chr. Gem. Zangver eeniging «Loof den Heere® een uitvoering te geven. Een goed saamgesteld pro gramma beloofd een aangenamen avond. Het Bestuur der afd. «Patrimonium® alhier, besloot 28 Febr. e.k. het 20-jarig bestaan der afdeeling op feestelijke wijze te herdenken. SLEEUWIJK. Mej. C. van Oord te Werkendam is" benoemd tot onderwijzeres bij het hand- werk-onderwys te de Werken. WIJK. De rivier de Maas, onder deze ge meente ligt geheel dicht gevroren, zoodat het varen der booten geheel stil ligt. Beurtman II, J. Vos alhier, die anders i „Dik oor". Van de ruim 100 leerlingen, die de openbare school te Acht bezoeken bleven er in den loop dezer week 46 thuis we gens „dik oor" (opzetting der oorvlies- klieren). 100-Jarige overleden. Te Leiden is op bijna 101-jarigen leef tijd overleden de weduwe G. v. Leeu wen—Laterveer. Zij was Leidens oudste ingezetene. Brand te IJmuiden. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond door onbekende oorzaak brand in een bovenwoning aan het Enschedi- plein te IJmuiden. De bewoners, die door het geknetter der vlammen ontwaakten, ;wisten zich bijtijds te redden. De brand- iweer tastte het vuur aan met vier stra len op de waterleiding, hetgeen echter niet belette, dat de woning geheel uit brandde. Per arreslee over het Tieukemeer. Een inwoner van Oosterzee (Fr.) .wenschte een familiebezoek af te leggen te Follega en de kortste weg daarheen leidde over het Tjeukemeer. Na eenig beraad werd besloten het paard voor de arreslee te spannen en de reis over het ijs te ondernemen. Het mag wel een wonder heeten, dat dit waagstuk zon- ider ongelukken zoowel op de heen- als terugreis is volvoerd, daar het ijs wer kelijk geen voldoende betrouwbaarheid bezat. Kolendampvergiftiging. Op een in de haven van de fabriek Werkspoor te Zuilen liggende Rijnaak is- een droevig ongeluk gebeurd. Toen de schipper 's morgens zijn knecht zou gaan .wekken, die zijn slaapplaats in het voor onder van het schip had, bemerkte hij, dat de ruimte vol rook stond. De 18-jarige knecht bleek reeds te zijn overledengeneeskundige hulp mocht niet meer baten. Het lijk van den jongen is door de politie naar de begraafplaats te Zuilen overgebracht. Een bange nacht. Een ingenieur van de Zuiderzeewerken ging vergezeld van zijn eclitgenoote per motorboot van Den Oever naar Meiem- blik. Op den terugweg naar Wieringen ge raakte hij evenwel met zijn boot in het zee-ijs bekneld en was genoodzaakt den nacht in de open boot door te bren gen. Zaterdagmorgen is hij echter geluk kig heelhuids weer op Den Oever aan gekomen. Uitvoer van hoenders in 1928. In 1928 zijn uitgevoerd 3.514.526 stuks levende hoenders ter waarde van f4.238.000, tegen 2.430.875 stuks ter waar de van f3.571.000 in 1927. Duitschland was verreweg de grootste afnemer met 3.040.992 stuks. Zwitserland nam 177.526 stuks ai. België 100.346 stuks. De uitvoer van geslacht pluimvee be droeg 2995 ton, tegen 2276 ton in 1927. Hiervan ging 1820 ton naar Duitschland en 1106 ton naar Groot-Brittannië. Door de duisternis misleid, in een bag- gergat gevallen. Twee knaapjes verdronken. Zaterdagmiddag ongeveer half twee zijn twee knaapjes, de 9-jarige W. Klop en de 7-jarige J. van Zuydam, beiden wo nende in het tuindorp in „Tolkamer" bij iLobith, van huis gegaan, vermoedelijk de bedoeling om musschen te vangen. Toen zij bij bet invallen van de duisternis nog niet waren teruggekeerd, stelde men de politie van de vermissing in kennis, die er onmiddellijk op uittoog om de bei de knaapjes op te sporen. Den gehee- len avond en ook des nachts is men ijve rig bezig geweest, doch de jongens wer den niet gevonden. Zondagmorgen vroeg zette men de na sporingen voort, en ten slotte vond de politie de 9-jarige W. Klop in een uit gebaggerd gat aan den Rijnkant, waai de baggermaatschappij „Paes" te Nijme gen werkzaamheden verricht, doodgevro ren in liet ijs, terwijl na eenigen tijd dreg gen ook de 7-jarige J. van Zuydam leven loos werd opgehaald. Vermoedelijk zijn de beide knaapjes door de duisternis misleid, in een der zeer diepe baggergaten, welke vlak langs den weg loopen, gevallen met het bekende noodlottige gevolg. De verslagenheid te Lobith is groot. Ontploffing in eeD filmfabriek. Dooien 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. 6|j A po tb. en Dro^iiteo Na. ruim tien jaar. Naar aan de Mayaorsag gemeld wordt, is dezer dagen na 13-jarige gevangen schap onverwacht een barbier uit Ra- gusa, dien men al lang dood waande, naar huis teruggekeerd. Bij de politie vertelde hij, dat nog 36 Zuid-Slavische gevangenen, die men over het algemeen als overleden beschouwde, zullen terug - keeren. Deze maken deel uit van een uit 2000 koppen bestaand transport van alle nationaliteiten der vroegere monar chie, dat reeds een jaar cp weg is naar huis. De terugkeerenden zullen in vele familie- groote onaangenaamheden ver oorzaken, aangezien verscheidene vrou wen, die zich voor weduwen hielden, sedert, dikwijls tot twee maal toe, zijn getrouwd. Ter dood veroordeelde vrouwen. In de St. Lazarus-gevangenis te Parijs, meldt de „N.R.Ct.", bevinden zich op het oogenblik vier vrouwen, die tot de dood straf zijn veroordeeld door het Hof van assiezen der Seine en door dat van Seine- en-Oise. Zullen de vonnissen worden vol trokken? Men weet, dat in Frankrijk een ter doou veroordeelde vrouw meestal gra tie krijgt van den president van de Re publiek, waarbij haar straf dan wordt verandera in levenslange gevangenisstraf. Er wachten thans vier vrouwen in de St. Lazarus op 't gebaar van den presi dent en het is bekend geworden dat de commissie voor gra.tie-verleening aan twee vian haar de clementie onthoudt. De vier vrouwen hebben de volgende misda den gepleegd: een kind vjapf 't lljeven be roofd door het een spons in den mond te stoppen; een schoonzoon vermoord; den echtgenoot door gasverstikking van het leven beroofd; een kind in het Bosch van Boulogne geworgd. Een oplichter. Eenige dagen geleden telefoneerde een slagersknecht te Frankfort am Main van uit de stad naar een der voornaamste ho tels en informeerde of Dr. Maier, de Zwitseische consul, reeds was gearriveerd. Hij deed dit een paar maal en ging ten slotte naar het hotel, waar hij zich aan den portier als Dr. Maier uit Ba zel voorstelde en zich als zoodanig liet inschiijven. Het hotelpersoneel meende dan ook door 's mans optreden wer kelijk met een Zwitserschen consul te doen te hebben. De zich noemende Dr. Maier liet den volgenden dag verschillende firma's waar devol koperwerk op zicht bezorgen. Een firma had zelfs voor een waarde van 17.000 Mark gezonden. De gewaande ocn- sul beging de domheid onmiddellijk een gedeelte der gekozen voorwerpen te wil len verknopen, hetgeen door hotelperso neel werd gemerkt. Hij werd door de po litie ondervraagd en bleek een doodgewo ne slagersknecht te zijn met nog 7 pfen nig op zak. Met zijne aanhouding had de politie een goede vangst gedaan, want de man werd wegens meerdere bedx-iegerijen gezocht en men zorgt nu dat hij een hotel eerste klasse krijgt voor geruimen tijd. Ougewenscht duel. De directeur-generaal van de grootste textiel onderneming- bij Lodz, Kon, werd toen hij «Vrijdag de fabriek verliet, door een ontslagen arbeider aangevallen. De ar beider trok een revolver en loste een aan tal schoten. Zwaar gewond trok de direc teur zijn eigen revolver en schoot den arbeider dood. zijn 6 man van het spoorwegpersoneel ge dood. Hun lijken liggen onder de ruïne, welke is gevormd door het ineenschui ven van de twee locomotieven en den ba gagewagen, die ook in brand geraakten. Van de passagiers is niemand ernstig gedeerd. Men vermoedt dat het ongeluk is veroorzaakt door een misverstand bij het geven van de seinen. Spoorwegongeluk in Kentucky, l it Henderson (Kentucky) wordt gemeld dat. een passagierstrein van den Louis- ville—San Louis spoorweg bij Hender son in een scherpe bocht met een goe derentrein in botsing is gekomen. Vol gens de tot nu toe ontvangen berichten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2