;l Plaatselijk Nieuws plaats tusschea een tweetal burgers ec twee genie-soldaten. De ruzie werd buitec voortgezet, waar men tot handtastelijk heden overgiDg, De 24-jarige J. v. T,. een der burgers, kreeg hierby een steek in een der bovenarmen, benevens een wond in den rug. De aadere burger, de eveo oude T., kreeg een steekwonde in de borst, die van teer ernstigen aard bleek te zyn. Een der militairen werd onder het oog verwond. T. werd onmiddellyk naar het hoofd bureau van politie overgebracht. Men dacht aanvankelyk aan een slagaderbloeding, doch dit bleek niet het geval te zijn. Hy is ter plaatse met assistentie van twee medische studenten verbonden, waarna men den Ge neeskundigen Dienst waarschuwde, alsmede een dokter. Deze oordeelde een chirurgisch ingrijpen ter plaatse noodzakelijk. Nadat dit was geschied, is hy naar de Rijks kliniek overgebracht, waar bij onmiddellijk onder verdere behandeling genomen werd en ter verpleging opgenomen. De andere burger kon na de behandeling in de Rijks kliniek huiswaarts gaan. De gewonde militair werd op het hoofd bureau verbonden en is met zyn collega in Yoorloopig arrest gesteld. Voor de ernstig gewonden bestaat geen onmiddellyk levens gevaar, meldt de »Crt.c Niet meer wachten op aansluitingen op stations der Nederl. Spoorwegen. Om zooveel mogelyk de vertragingen in den treinenloop te beperken, heeft de Di rectie der Ned. Spoorwegen een tydelijken maatregel ingevoerd dat treinen op de stations geen aansluitingen meer (behoeven) af te wachten, opdat de treinen precies op tijd kunnen vertrekken. Alleen de laatste treinen zullen nog de aanslaitingen afwachten. Ook door het laden van bestelgoederen zullen de treinen niet meer vertraagd mo gen worden. Een pseudo-jonkheer. Dezer dagen stond voor de rechtbank te 's Bosch terecht de electro-technicus P. K, te Bus8uro, die zich jhr. v. Rijckevorssel noemde, zich nu eens voor dokter, dan weer voor overste of ingenieur uitgaf. Op deze wijze heeft hij verschillende personen in het land opgelicht. Dr. Casparie werd belast met een psychiatrisch onderzoek. Zyn conclusie luidde, dat verdachte is 'n psychisch gedegenereerde, van wien in de maatschappij geen beterschap te verwachten is. Overeenkomstig den eisch heeft de rechtbank thans verdachte zonder toepas sing van straf ter verpleging ter beschik king der rogeering gesteld. Het Bezoldigingsbesluit bekrachtigd. Het nieuwe Bezoldigingsbesluit is door de Koniogin bekrachtigd. Met den meesteo spoed worden thans de salarisrekeningen volgens het nieuwe besluit voltooid, ten einde voor de ambtenaren, die aanspraak hebben op een verhooging, het hun toe komende teu spoedigste betaalbaar te kun nen stellen. Koninklyk bezoek aan Maas en Waal. Zaterdagmiddag bracht H. M. de Koningin met Prinses Juliana incognito een bezoek aan Maas en Waal. Omstreeks half een kwamen de vorstelyke personen met klein gevolg te Nijmegen aan, waar zy werden verwelkomd door den hoofdingenieur van den Rykswaterstaat Lely. In vier auto's werd terstond langs den Kronenburgersingel naar Maas en Waal gereden. Van Beu- ningen reed men over den dijk tot Deest. Hier nam het gezelschap in oogenschouw de hooge ysopstapelingeo, die zich Vrydag- middag in de Waal hebben gevormd. Ver volgens werd door de verschillende dorpen, waar de verraste bewoners de Koninklijke bezoeksters hartelyk begroetten, over Rossem naar Zaltbommel gereden. Op den dyk bij de spoorbrug hielden de aato's geruimen tyd stil en werd met groote belangstelling het werk, dat daar door de vier ysbrefcers wordt verricht, gadegeslagen. De >Siber:ëc was reed3 tot een haiven K.M. boven de brug gevorderd. Heel de bevolking van Zaltbommel was aan de Waal saamgeloopen en juichte Koningin en Prinses geestdriftig toe. Omstreeks kwart over 5 begaf men zich per auto naar het station Zaltbommel. Hier onderhield H M. zich geruimen tyd met den heer H. C. de Jongh, dijkgraaf van het polderdistrict Bommelerwaard boven deD Meidyk. Daarna vertrok het gezelschap per trein naar den Haag. Het verzoek van Koningin Emma te Londen. De Daily Express schrijft in haar verslag het bezoek dat onze koningin-moeder aan de tentoonstelling van Nederlandsche kunst in Burlington House te Londen gebracht heeft »De liefste oude dame in Earopa is Donderdag naar Londen toegekomen. Zyzag er zoo beminnelyk uit, de Koningin- Moeder van Nederland, herinnerde op zoo uitgelezen wijze aan een beminnelijker tyd. Zy was zich zoo volkomen onbewust van haar eigen aantrekkelykheid. Haar gladde blozende gezicht, zonder een tikje poeder, blonk levendig van gelukkige glimlachen. Zy scheen de drukte die voor haar ge maakt werd, zachtzinnig af te keuren, en er toch kalm genoegen ia te hebben. Iedereen om haar heen glimlachte. Geen van de autoriteiten zag er zorgelyk of angstig uit. Dit zou in haar tegenwoordig heid onmogelijk geweest zyn. Haar aanzien stond gelyk met glimlachen. Een keurig gekleede joagevronw die de koningin voorby had zien gaan, keerde zich naar haar metgezel toe en zeide ernstig, peinzend >Ik ben bly dat ik haar gezien hebc. Dit was wat iedereen dacht, die haar zag. De Kamerverkiezingen. De algemeene stemming voor de ver kiezing van Tweede Kamerleden is door den Minister van Binnenlandsche Zaken op Woensdag 3 Juli 1929. Tragisch sterfgeval. Tydens de teraardebestelling van het 8toffelyk overschot van Dr. W. G. A. Yndemans op de R K. begraafplaats te Den Bosch, werd plotseling de heer C. Weerens, directeur der N.V. Chemicalën- handel te Oas, onwel. Hy zakte ineen en verloor het bewustzyn. Per rytuig werd de heer Weerens uaar het woonhuis van eenige familieleden te 's Hertogenbosch gebracht. Toen geneeskundige hulp kwam, bleek, dat de heer Weerens reeds was overleden. Onregelmatigheden met spoorwegkaartjes. Door de Utrechtsche politie is op verzoek van de directie der Nederlandsche Spoor wegen, een tweetal arrestaties verricht, terwyl op denzeifden dag door de directie nog een drietal schorsingen is uitgevaardigd. Omtrent deze in spoorwegkringen zeer veel beroering wekkende feiten, verneemt men het volgende Sinds eenigen tijd moet bet controlee renden ambtenaren zijn opgevallen, dat de verantwoordingsstaten van spoorweg kaartjes hiaten en abuizen vertoonden, welke ernstig op fraude wezen. By een grondig onderzoek bleek, dat een assistent B. en een perroncontroleur de hoofdaan- ieggers van de verduisteringen waren. Er kwam eveneens vast te staan, dat de be doelde onregelmatigheden reeds drie maan den lang ongestoord hadden plaats gehad. Men vermoedt dat nog meerdere emplcyé's in de zaak betrokken zyn. Assistent B., die reeds vjjf en dertig dienstjaren telt, had een tot dusver vlekkeioozen conduite staat. Door zyn fiets gezakt. Zekere v. d. L. uit Bocholtzerheide is, toen hij in volle vaart op den Pleiweg te Simpelveld reed, door zijn fiets gezakt. De fietser bekwam zeer ernstige verwon dingen. In bedenkelyken toestand werd hij een woning binnengedragen, waar dr. Bruys- rogge een schedelbreuk en zware inwendige kneuzingen constateerde. Opkomst van dienstplichtigen. De dienstplichtigen van de landmacht, die 1 Mrt. j.l. moesten opkomen ter inlyving of voor eerste oefening, doch wier opkomst in verband met de heerschecde gevallen van griep voorloopig veertien dagen werd uitgesteld, moeten Woensdag 20 Mrt. a.s. worden ingelyfd of voor eerste oefening in werkelyken dienst komen. Valsche loonstaten. Voor de rechtbank te Winschoten werd de zaak behandeld tegen den vroegeren gemeente-architect O. L., aannemer te Stadskanaal, beschuldigd van het opzettelijk valschelyk opmaken van loonstaten. De eisch was 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Door electriciteit gedood. In de ondergrondsche werken van Staats mijn »Wilhelmina« is een 21-jarige arbeider uit Kerkrade in aanraking gekomen met een sterkstroomkabel. Hij was onmiddellyk dood. HEUSDEN. Zaterdagmiddag waren aan de tramhaven eenige jongens aan het schol letje springen. Het zoontje van J. v. B. alhier, had daarbij het ongeluk naast de schol te springen en pardoes te water sprong. Al huilende en spartelende wist hij uit het water te komen, zoodat hij het er met den sehrik en een nat pak afbracht. AALBURG. Door den Heer P. Bouman alhier, is aangekocht den zevenjarigen Belgischen Vosbles Stamboek- en Premiehengst »Sa- périeur de Zaiddorpec B 1214. -O O—- o o— o Met het geld van de baas cp stap. In het politiebureau, aan de Groote Paauwensteeg te Rotterdam is de 23-jari- ge schoenmaker A. W., zonder vaste woonplaats opgesloten, die ten nadeele van den lederhandelaar W. H. S. uit de St. Laurens straat een bedrag van f 222 'zou hebben verduisterd. Hij was met dit geld door S. naar de Incasso Centrale in de Wijnstraat gezonden, doch inplaats van het geld af te dragen was hij naar Antwerpen gegaan, waar hij het heeft opgemaakt. De giiep. Te Rottevalle (Fr.) is oen gezin, be staande uit man, vrouw en dochter, in een week tijds .aan. de griep gestorven. Wegens het groote aantal griepgevallen zijn de scholen te Kruisland voorloopig Het bestuur der St. Bernardnsscliolen te Deventer heeft besloten de school aan de Kerkstraat geheel en die aan de Hagen- steeg gedeeltelijk te sluiten, zulks met het oog op het groote aantal aan die scholen voc-rki mende griepgevallen. Wegens de vele griepgevallen zijn de e pen nare scholen te Valthe (Dr.) en te Zijldijk (Gr.) gesloten. Te Bovensmilde (Dr.) is de bijzondere school eveneens wegens de griep gesloten. bedreiging met een revolver eischten zij de plaats aan te wijzen waar het geld lag. De vrcuw overhandigde den bandieteD 'n portefeuille met 120 gulden aan bank papier, waarop de mannen zich wendden tot den man, dien zij eveneens onder bedreiging met een vuurwapen gelastten, de plaats aan te wijzen waar het overige geld geborgen was. De oude man zei hier op liever te willen sterven dan. dat te doen, waarop de kerels zander uitvoering aan hun bedreiging te geven de woning verlieten. Als verdacht van den overval heeft de Zaandamsche politie aangehouden twee nog jeugdige Zaandammers, T' K. en J. M. Beiden zijn reeds met het echtpaar ge confronteerd. Taams meent stellig in de aangehoudenen de daders te herkennen. Overval met roof te Oostzaan. Donderdagnacht zijn twee gemaskerde bandieten de woning van het bejaarde echtpaar Taams in de buurtschap de Haal te Qostgaan. binnengeirongeh,. Ondei Vergadering van den raad der gemeente EETHEN op Maandag 11 Maart des v.m. half tien. Voorzitter Edelachtb. Heer D. F. Brune. Secretaris WelEd. Heer D. A. v. d. •Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarop, de Secretaris het formuliergebed leest en daarna de notulen van de drie laatste vergaderingen. De lieer Donken merkt op dat hij in de meening verkeerde dat Notaris van Her- wijnen zijn bijdrage voor de verbetering j van den weg te Drongeïen had verhoogd, uit de notulen blijkt, dat dit niet zoo is, De Voorzitter merkt op dat deze bij drage door genoemden Notaris is ver heugd, na de gehouden raadsvergadering, toen de vergadering werd gehouden was dit neg niet het geval. De notulen wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken: Verzoek van den ingezetene Muskens te Eethen, waarin deze, den raai verzoekt te willen bevorderen, dat de autobus zijn kinderen, die een uur moeten loopen voor zij aan school zijn, zal op nemen en er voor zal zorgdragen, dat zij op tijd aan school zijn en de kosten van dit ver voer voor rekening van de gemeente te doen geschieden. De Voorzitter stelt voor afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat het ge meentebestuur zich bezwaarlijk kan ver antwoordelijk stellen, dat een autobus de kinderen op tijd aan schooi brengt. De heer v. Buuren vraagt hoe men er toe komt, dit te vragen, heeft men recht clat te vragen De Voorzitter antwoordt ontkennend, de wet op het Lager Onderwijs vergunt wel, in reis en verblijfkosten tegemoet te te komen, als de kinderen meer dan 4 K.M. van de school verwijderd wonen, wat hier niet het geval is. De raad gaat er hierop mede acccord afwijzend op liet verzoek te beschikken. Van de ingezetenen de Wind en v. Gommeren is eenzelfde verzoek ingeko men, het eerste gedateerd 19 December j.l. het tweede 12 December; waarin adres santen *een vergoeding van f 1.50 per week vragen ter tegemoetkoming in de leesten voor liet bezoeken van een hun ner kinderen van. de U.L.O. school te Waalwijk. Zij verzoeken deze vergoeding te deen ingaan 1 September 1928. De Voorzitter zou namens B. en W. willen voorstellen het gevraagde bedrag toe te kennen vanaf 1 Januari 1929. De heer v. Buuren vraagt: of het hier een ander geval betreft. De Voorzitter zegt dat de afstand hier meer clan 4 K.M. bedraagt, adressanten volgens de wet dus recht op inwilliging van. hun verzoek hebben. Zou de raad hef afwijzen, dan zullen zij zeer waar schijnlijk bij Ged. St. in beroep gaan en dan in het gelijk gesteld worden. De heer Donken vraagt of de wet ook spreekt over toepassing van terugwerken de kracht. De Voorzitter antwoordt, dat de wet daarover niet spreekt. De heer v. d. Beek vraagt of de wet ook' een vaste maatstaf aan geeft voor de berekening, moet het fl.50 zijn? De Voorzitter merkt op dat de wet geen maatstaf aan geeft. Spr. haalt een paar' gevallen aan, waaruit blijkt dat f 1.50 billijk mag worden geacht. De heer v. d. Beek zegt dat hij uit billijkheidsoverweging geen bezwaar er tegen heeft, het verzoek in te willigen alleen, als 1 gulden genoeg zou zijn, behoeft niet 1.50 te worden gegeven, waar uit de door den Voorzitter aan gehaalde voorbeelden blijkt dat f 1.50 billijk mag worden geacht, heeft spr. hiertegen geen bezwaar. De heer v. Buuren zou als adressanten recht op vergoeding hebben deze ook met terugwerkende kracht willen toe kennen, waarom moet men de menschen dan laten pruttelen, dit moet men voor komen. De Voorzitter zegt er ook voor te zijn dit te voorkomen, doch waarom is men niet op tijd met het verzoek gekomen, men moet nu dingen gaan regelelx over een afgeloopen dienstjaar, dat is het bezwaar, waarom spr. voorstelt 1 Januari te nemen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en IV. hierop aange nomen. Verzoek van den gemeenteveldwachter van der Pol, om hem evenals veldwach ter Kleinloog in het genot te stellen van vrije woning-, welk bedrag hij stelt op f 3.— per week, verder zou hij met het oog op zijn 3 kinderen de kindertoe slag. bepaald willen zien op 5 pCt. zij ner jaarwedde. Dc Voorzitter zegt dat B. en W. voor stellen afwijzend op het verzoek te be schikken. Het is wel waa.r dat veld wachter Kleinloog vrije woning heeft, dat is evenwel gekomen door bijzondere omstandigheden in een anderen tijcl eh dit mag voor v, d. Bol geen reden, zijn om ook vrije woning te vragen. Hadden zij I vanaf het begin af in dezelfde gemeente, I onder dezelfde omstandigheden dienst ge daan, dan was het iets anders, doch dat is niet zoo. Dc veldwachters heb ben een salaris, dat ongeveer neerkomt,' op de regeling, zooals die door Ged. St. is aangegeven. Om de week doen zij bodedienst, waarvoor zij een vergoeding genieten van. f 200.—, waardoor zij meex inkomen in contanten gehieteh, als door Ged. St. als noodzakelijk werd voorge- sc hi even. Da t is de reden waarom B. en W voorstellen afwijzend te beschikken, zij achten het salaris voldoende. De heer Donken zegt het onbillijk te vinden dat de eene veldwachter vrije woning heeft en de andere niet. Spr. zegt dat de salarisregeling bij de wet is vastgesteld, gaat de veldwachter in be roep, dan zal de raad toch toe moeten geven. De Voorzitter antwoordt dat er geen wettelijk voorschrift voor de vaststelling van de salarissen der gemeente veld. wachters bestaat, alleen is indertijd door den Commissaris der Koningin een cir culaire aan de gemeentebesturen gezon den, waarin een regeling werd aangege ven. Het is spr. bekend dat er gemeen tebesturen in beroep gegaan zijn, die het met het oog op plaatselijke toestanden hebben gewonnen, hij meent zelfs dat dit in de naburige gemeente Heusden 13 gebeurd. Als Kleinloog niet in het bezit was van vrije woning zou het de vraag zijn of de raad nu zoo vrijgevig zou zijn, dit thans te geven. Dit is geschied, toen de w ninghuren veel lager waren en het salaris gering, v. d. Pol heeft spr. ook medegedeeld, wat hij van plan was te vragen, doch spr. heeft tegen hem gezegd niet nu met een dergelijk verzoek te komen, doch er liever mede te wachten. Do financiën der gemeente zijn van dieli aard dat er geen uitgaven mogen wor den gedaan, die niet hoog noodig zijn. Als de gemeente er wat beter voor komt ta staan, is het makkelijker ook op dit gebied gelijkheid te brengen, v. d. Pol is tcch door gegaan, welke bedoeling hij dcarmee heeft gehad is spr. niet be kend. De heer Donken geeft gaarne toe, dat de financiën nopen tot zuinigheid, doch spr. acht het een onbillijkheid, dat ie gemeente twee veldwachter heeft, die beiden hun plicht en dezelfde diensten verrichten en niet hetzelfde salaris ge nieten, daarbij zal het rijk niet bij gaan springen? De Voorzitter zegt da.t de regeling waarbij dit werd voorgesteld reeds lang van de baan is, wil de heer Donken er evenwel een voorstel van maken, dan is het spr. goed. Op het oogenblik is wei een nieuwe regeling voor de fi- nancieele verhouding lussclien rijk en gemeente aanhanging, wordt deze aan genomen, zooals zij thans wordt voor gesteld dan zal de gemeente er van pro- fiteeren, doch men dient eerst den beer te hebben gescheten voor men de huid gaat verdeelen. De heer v. Buuren is van oordeel, da.t de politie in de gemeente genoeg verdient. Docli volgens v. d. Pol die het er ook met spr. over heeft gehad, is de gemeente door de wet verplicht, het verzoek toe te staan. Spr. heeft daarop geantwoord dat v. d. Pol dan gelijk had er uit te halen waarop hij recht heeft. De Voorzitter heeft medegedeeld dat de wet hiertoe niet verplicht en spr. ge looft dit, hij kan claarom niet voor het verzoek stemmen, al is er dan geen over eenstemming tiusschen de salarissen. Spr. is van meening, dat de andere veld wachter dan te veel heeft en als deze weggaat, gelooft hij niet dat de raad een zelfde salaris, aan een nieuwen veldwach ter zou geven. Spr. vindt het treurig, dat zulke ambtenaren niet tevreden zijn, veigclijkt men hun inkomen, met dan wan vele andere ingezetenen, behalve met dat van- den Voorzitter, dan meent spr. dat zij gerust te vreden mogen zijn. Hij heeft gezegd tegen het verzoek to zijn, al leen als de wet het eischt, zal hij voorstemmen. Spr. kan wel aannemen, dat v. d. Pol het vervelend vindt, clat hij in zijn jaarwedde niet gelijk staat met zijn collega.. J Dc heer v. d. Beek meent dat men het standpunt moet innemen of men het salaris van v. d. Pol voldoende acht, niet of Kleinloog door omstandigheden iets meer heeft. Is het salaris werkelijk te laag dan is de raad verplicht het te verhoogen. Bij B. en W. heeft evenwel voorgezeten, dat zij het loon van v. d. Pol voldoende achten. Het is verve lend dat er geen gelijkheid is, doch wil men deze gelijkheid brengen, dan dient men toch eerst een tijd af te wachten dat de gemeente er beter voorzit. Spr. is het met den Voorzitter eens, dat men eerst den beer moet hebben geschoten vcor men de huid gaat verdeelen. De Voorzitter vraagt of een der hee- ren het voorstel van den heer Donken wenscht te steunen. De heer de Bruijn verklaart zich daar toe bereid ook deze verklaart zich voor gelijkstelling. De heer Donken licht zijn koorstel na der toe en zegt dat hij slechts gedeel telijk het verzoek zou willen inwilli gen, door f 3.per week huishuur toe te staan. Dit voorstel in omvraag gebracht, wordt verworpen melt 4 tegen 3 stemmen. Voor slem den de heeren: de Bruijn, Lank- haar en Donken. Het voorstel van B. en W. om op het verzoek afwijzend te be schikken wordt hierop met- algemeene stemmen aangenomen. Besluit tot vaststelling der vergoeding voor de Bijzondere School te Genderen. De Voorzitter licht toe, dat eens in i'Ie 3 jaar deze vergoeding definitief wordt vastgesteld, uit de berekening blijkt -dat de gemeente over de jaren. 1925, 1926 en 192T in totaal f 74.90 te veel heeft uitgekeerd en dit bedrag dus te rug krijgt. De raad besluit de bedragen definitief vast te stellen, zooals zij door den Voorzitter zijn voorgelezen. Verzoek van de Bijzondere school te Genderen, om bijdrage ingevolge artikel 72 der Lager onderwijswet 1920 (aanschaf fing eenige nieuwe schoolbanken.) De Voorzitter licht toe dat met het begin van het nieuwe leerjaar, een 20- tal leerlingen op school zullen komen eh geen de school zullen verlaten, met het oog hierop, moeten nieuwe banken wor den aangeschaft, waarvoor de kosten plm. f 200.— zullen bedragen. B. en W, stel len voor dit bedrag beschikbaar te stellen. De heer v. Buuren vraagt of de gemeen te hiertoe door de wet verplicht wordt, waarep de Voorzitter toestemmend ant woordt. Met algemeene stemmen wordt hei- bedrag beschikbaar gesteld. V oxststeunregeling. De Voorzitter zegt dat B. en W. den raad goedkeuring vragen, van het door hen genomen besluit tot steunverleenmg ten gevolge van de bijzondere omstan digheden ontstaan door de strenge vorst periode, arbeiders die anders nooit be deeld werden moet men dit nu wel doen. Per gezinshoofd wordt f 7.— per week uitgekeerd plus 60 cent per inwonend, gezinslid, aan andere alleenstaande per sonen f 3.50. Met algemeene stemmen werat de gevraagde goedkeuring verleend. Vorder wordt besloten tot wijziging der begrooting 1928 aangezien eenige pos ten overschreden zijn, de overschrijving kan worden gevonden uit den post oh- voorzien. De Voorzitter vraagt den raad goed keuring te verleenen, om hen die een bijdrage hebben verleend, voor de weg- verbetering te Drongeïen, daarvoor dank te betuigen. Hiertoe wordt goedkeuring verleend. Machtiging verhuring weiland te Dron geïen. De heer Denken verklaart geen bezwaar te hebben die machtiging te verleenen, zou evenwel de verpachting op andere Wijze doen geschieden, spr. vindt af mijnen of inschrijving beter dan zooals het nu plaats heeft bij opbod. Er zijn personen die worden ontzien terwijl bij andere de pacht wordt opgejaagd, spr. vindt dit erg onbillijk. De heer v. d. Schans acht bij opbod beter, met het oog- op de kleine pach ters die op een stukje weiland zijn aan gewezen, vallen deze mis, dan komen zij in moeilijkheden. De heer Donken meent dat het wei land toch zijn prijs moet opbrengen de een weinig en de ander alles betalen ia onbillijk. De Voorzitter voelt wel voor het voor stel van den heer Donken, doch zal de remedie niet erger zijn dan de kwaal? Voor een paar kwartjes worden eenige kleine pachters, die op een stukjje land zijn aangewezen in moeilijkheid gebracht. De heer Donken gelooft dit niet, daar bij als men op land, dat men pacht geld moet toegeven kan men dit beter niet hebben. De Voorzitter is het hiermede niet eens en illustreert dit met een voorbeeld. De lieer v. Buuren vraagt of het niet op den weg van het gemeentebestuur ligt den grond te verkoopen, nu deze zoo hoog in prijs is. De Voorzitter voelt daarvoor niet veel,: als men de gemeente eigendommen gaat verkoopen, zal daar zeer zeker actie tegen komen van de bewoners van Drongeïen. De heer v. Buuren zegt niet de be doeling te hebben dit idee door te drij ven, hij zou alleen een onderzoek willen, om na te gaan of verkoop voor de ge meente geen voordeel zal opleveren. De heer Donken blijft liet beter vinders- de verpachting niet bij opbod te doen. plaat, hebben, in ieder geval zou men daarmede eens een proef kunnen nemen. De heer de Bruin wenscht dit voorstel te steunen. Het wordt hierop aangeno men. De heer Donken vestigt er de aandacht op dat in Drongeïen pogingen worden aangewend een ijsclub op te richten, welke vereeniging dan aan het gemeente bestuur wil Vragen om in den winter bij vriezend weer een stuk weiland van de gemeente onder water te mogen zet ten can een ijsbaan te verkrijgen. Met de de verpachting kan daarmede misschien rekening worden gehouden. De Voorzitter adviseert spoedig een dergelijk verzoek tot het gemeentebestuur; te richten, er kan dan bij de vaststelling' der bepalingen voor de verpachting re kening mede worden gehouden. De heer de Bruijn vraagt of in de vacature, door het overlijden van den heer Zcutelier ontstaan, van brandmeester, reeds is voorzien. De Voorzitter antwoordt dat dit toti de laak van B. en W. behoort, dat het; evenwel nog niet gebeurd is. Daar niemand verder het woord ver langt. sluit de Voorzitter de vergadering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2