Gemaakt en op Maat. OPGERICHT 1873, Plaatselijk Nieuws Buitenhuid f 19, f24, f29, f36, f39, f44, f49, f52, f56, f59, f62, f64. 't Meest gezochte Kteedinghuis te GORINCHEM. WÊÊÈ m mi HEEREN- en KINDERKLEEDING. eling viel de boom en kwam op R. terecht, j vfet een zware hersenschudding werd hy ■pgenomen hy was bij de afzending van üt bericht, nog niet tot bewustzijn ge komen. 's GRAVENMOER. Woensdagavond, 6 Maart, kwam de A. R. KiesvereeDiging Vreest God, Eert den Koning€ alhier ter vergadering bijeen in de Cbr. School aan de Hoofdstraat. Nadat de voorzitter deze vergadering met gebed had geopend en er een PsaJm was gezongen, werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voor gelezen en onveranderd goedgekeard. Hierna volgde de verkiezing van 2 stem gerechtigde leden tot afgevaardigden voor de a.s. Depntatenvergadering te Utrecht. Aangezien dezen avond als spreker voor de vereeniging zou optreden de WelEd.- Gestr. Heer G. Wielinga, Kapitein te Breda en deze inmiddels ter vergadering was gearriveerd, gaf de voorzitter het woord aan genoemden Kapitein, die daarna een lezing hield over het reeds eerder aange kondigde onderwerp«Nationale ontwape ning*;. Spr. begon in herinnering te brengen de groote wereldoorlog van 1914 tot 4918 en het daarna gemaakte z g.n. Vredes verdrag, hetwelk de kiem van een revanche oorlog met zich draagt en als gevolg daar van de noodzakelijkheid om een goede weermacht te onderhonden en daarom de nationale ontwapening als een deugdelyk middel om een oorlog te voorkomen. Thans wordt het standpunt «Nationale ontwapening* getoetst aan het A. R. be ginsel. Eerst het ontstaan van den oorlog, als gevolg der zonde en de taak der Chris tenen om den oorlog te voorkomen, althans dit trachten te doen, Nu kunnen niet alle oorlogen voorkomen worden, t.w. de verdedigingsoorlog, want verdediging van het land, dat God ons geschonken heeft, is gerechtvaardigd. Met tal van bewijzen uit de Heilige Schrift bewees spr., dat een rechtvaardige oorlog gevoerd mag worden. Spr. besprak verder ook de diverse par tyen, die de leuze voeren: Nationale ont wapening*. Eenige hiervan werden onder de loupe genomen, waarby over bezuini ging en contra Godsdienst werd gesproken. Ten slotte eindigde spr. met nog enkele aanhalingen over den Volkenbond, meer wat betreft de nationale ontwapening. Voor de velen, die waren opgekomen, ten einde dezen spreker te hooren was, in verband met deze leerzame woorden reeks, de avond vlug verstreken. Tan slotte bracht de voorzitter dank aan spr. voor zijn prachtige uiteenzetting en riep verder allen, die waren opgekomen, dank toe voor hun trouwe opkomst, waarna deze byeenkomst door dankgebed werd gesloten. Enkele nieuwe leden meldden zich daarna aan. By de gemeentepolitie alhier is als gevonden gedeponeerd een ry wiel belasting- merk 1928. Inlichtingen daaromtrent zijn te bekomen ter Gemeente secretarie. KAATSHEUVEL. Woensdag had alhier de aanbe steding plaats voor het bouwen van een winkelhuis voor rekeniog van den heer G. Woning alhier. Architect H. J. v. d. Heuvel. Ingekomen waren de volgende biljetten Willems te Sprang f 5890 L. v. Luxemburg te Kaatsheuvel f 5850 Gebrs. v. d. Hoven te Kaatsheuvel f 5800 J. van der Ven te Ttlborg f 5490 J. Timmermans te Sprang f 5360 Michael en Zo. te Kaatsheuvel f 5333 J. Nieuwenhujjzen te Sprang f5298 Het werk werd nog niet gegund. NEDERHEMERT. De keuring voor de ingeschrevenen der lichting 1930 zal plaats hebben te Zalt- Bommel, in het Groote Z.-B. Gasthuis op Dinsdag 9 April a s., des nam. 2 uur. SPRANG. Beroepen by de Ned. Herv. Gem. alhier, Ds. Bruyn uit Bergschenhoek. Genoemde predikant hoopt Maandag avond 7 uur in het Ned. Herv. Kerk gebouw alhier in den Dienst des Woords voor te gaan. De heer W. Giü .dlehner heeft voor zyn benoeming tot onderwijzer aan de Chr. School alhier bedankt. Zaterdagavond 46 Maart hoopt de afd. «Patrimonium* alhier in vergadering byeen te komen. - Door de korfbalclub «N.E.O.* alhier, werd tot Voorzitter benoemd D. Vos Dz., terwyl tot Secretaresse gekozen werd mej. A. in 't Veld en tot Penningmeester A. van Zalst, Voorts werden tot bestuurs leden gekozen Corns. Braspenning, P. Praissers en A. Versteeg. Voor den heryk van maten en gewichten voor de inwoners van Sprang zal de gelegenheid open gesteld zyn op a.s. Maandag 18 Maart van 13 uur, in de O. L. School te Vrijhoeve-Capelle. SLEEUWIJK. Vorige week Donderdag hield de afdeeling Sleeuwyk van de N.-Br. Mjj. v. Landbouw haar jaarlyksche ledenvergadering in café Kooy alhier. Op financieel gebied heeft de vereen, geen klagen, wat het duidelijkste bewjjs is dat dit jaar wederom 3 obligaties zijn uitgeloot. Op het eind van den avond hield de Voorz. een bespreking aangaande de ver bouwing van landbouwproducten, dat steeds achteruit gaat wegens de slechte opbrengst, daarom spoorde hy de landbouwers aan om zich meer toe te leggen op de z.g.n. groftuinbouwcultuur. Na afloop werd er nog een gratis verloting gehouden, die bestond uit landbouwbenoodigdheden, De bietenagent V., van de suiker fabriek «Puttershoek* is alweer druk bezig om de boeren te bezoeken voor den ver bouw van bieten. Er wordt f 15.50 be steed voor de la levering en zij die dit wen8chen, kunnen nu voorschotten krygen. Wel een mooie reclame en voor vele boeren een uitkomst. WERKENDAM. T «eede Paaschdag zal door de voetbal vereeniging »W. V. !V.« alhier, op haar terrein achter den molen, groote wedatryden worden gehouden, waarvoor mooie prjjzen worden uitgeloofd.1 t Woensdag hield de A. R. Kiw- vereeniging «Nederland en Oranje* een ledenvergadering in 't gebouw voor Chr. Belangen. Door den heer Jae. G. van Oordt werd een onderwerp geleverd, ge titeld »S:ciale Politiek*. WIJK. WAALWIJK. tot taak heeft het beramen van middelen, die het herleven van de Waal vrij ksche Veemarkten kunnen bevorderen. Opening van het Seizoen Prima kleeding tegen lage prijzen. (Zie onze advertentie). HEUSDEN. O Men verzoekt ons mee te deelen, Jat op Zaterdag 16 Maart a.s. langs de huizen bloempjes zullen worden verkocht 4en behoeve der tuberculose-bestrydiag in Je provincie Noord-Brabant. Woensdag, 20 Maart, des avonds zeven uur, hoopt Ds. Huygens een biduur te houden Voor het gewas. ALHKERK. De Heer N. alhier, kwam dezer dagen tot de onaangename ontdekking, dat 2 zijner koeien dood in de stal lagen, Uit het verslag v. d. Halvestuivers- vereeniging alhier, blykt dat deze vereeni ging in deze gemeente thans 270 leden telt, waaronder zich 47 collectanten be vinden, welke aan deze vereeniging hunne beste krachten besteden. CAPELLE. Op Woensdag 20 dezer, des nam 4 aur zal in de O.L School in de Kom, gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccainatie (koepokinenting). BUSSEN. Heden, Vrydagtnorgea, was de 25 jarige R bezig met boomeo rooien. Piot 13T3V Groote keuze in de nieuwste modellen ZWART, BLAUW en FANTASIE. SJ In alle prijzen zéér billijk. Bezoekt onze Magazijnen op den Langendijk B 192, 193, 194. rage. Deze band bleek daar te zijn ach tergelaten door een drietal jongelui van welke de aangehoudene, na confrontatie, er één bleek te zijn. De rechercheurs .Wisten een portret van een der ver moedelijke medeplichtigen te bemachti gen. Dit portret werd den aangehou dene vertoond, die toen dacht dat zijn aaak verloren was en zijn medeplichtigen noemde. Druppelsgewijze, in verloop van drie dtgen, kwam er toen uit dat deze jongeman en zijn kornuiten zich in een week aan drie diefstallen van auto's had den schuldig gemaakt. Eén van het ge selschap was chauffeur van zijn beroep, doch hij scheen zsjn beroep slecht te ver staan de auto's werdeu althans alle artukgereden. Met veel moeite en vooral cok met veel geduld zijn de rechercheurs eu de inspec teur van het bureau Singel er in geslaagd deze diefstallen op te helderen en alle schuldigen te vatten. Engelsch vliegtuig in zee gestort. Zondagavond werd op Terschelling be richt ontvangen, dat een Engelsch vlieg tuig ter hoogte van dat eiland zou zijn verongelukt en dat de vlieger A. C. Peace iVermist werd. De burgemeester van Terschelling heeft .onmiddellijk een onderzoek doen instel len. Te Oosterend heeft men slechts het ronken van een motor gehoord, andere bewoners van het eiland verklaren even wel Zaterdagavond tusscheo; 7 en 8 uur in Zuid-Oostelijke richting een licht te beboer, gezien en een knal te hebben ge boord. Deze knal geleek op het ontploffen yan een mijn. De t «manning van de reddingboot heeft icnderieiding van schipper Smit gedurende Zondagnacht de Boschplaat afgezocht. Er werd echter niets gevonden. Maandagmorgen is een nieuwe red- dings-expeditie op onderzoek uitgetrok ken. Het onderzoek werd echter ten ge- yclge van den zwaren mist ernstig belem merd. Blijkens eeu telegram uit Londen heeft bet Duitsche stoomschip ,,Maxgot" dat v. QEIarlingen te Hull is aangekomen, op zes tig unijl ten Westen van Terschelling het Wrak van een vliegtuig gevonden. De ma chine' is herkend als het Moth-vliegtuig,. waarmede Peace Zaterdag van Notting ham naar Leeds was vertrokken. Vermoe delijk is hij den koers kwijt, geraakt. Ben ernstige brand. 48 stuks hoornvee i n de vlammen om gekomen. Dinsdagmorgen ha,ff 4 brak door onbe kende oorzaak brand uit in de boerderij Groot Baterlaau", te Barnevcld beboe rende aan de landkolonie van het „Leger des Heils". De Baineveldsche brandweer stond machteloos tegenover het vuur, dat zich in korten tijd over de geheele boerderij met stallen liad uitgebreid. De bewo ners kenden zich slechts met moeite red den. Acht-en-veertig stuks hoornvee kwam jin de vlammen om. De schade wordt door .verzekering gedekt. Het vee was slechts laag verzekerd. 1AHLMABTN GORING HEM Zaterdagavond gaf de gemengde zang vereeniging „Con Am ore", alhier ha re aangekondigde uitvoering. De Voorzit ter der vereeniging, heette de aanwezigen, welkom en dankte hen voor hnn opkomst. Tevens richtte hij een woord van dank tjt den heer H Merkx, uit Heugden, die belangeloos de pianobegeleiding op zich had genomen, eveneens tot den hr. Wolters, die zyn medewerking had ver leend bij het instudeeren van het too- neelstuk. Het programma werd hierop afgewerkt en de verschillende zangnum mers werden zeer verdienstelijk ten ge- hcere gebracht en oogstten een dankbaar app aus. In de pauze werd opgevoerd „Gebroe ders Kalkoen" een vroolijk spel in drie Ledrijvcn. Hierbij blonken vooral uit de gebr. Kalkoen en de huishoudster Truus, er werd uitbundig gelachen, en een luid en langdurig applaus was het .loon der spelers. Het geheel was een genotvollen a vond,, het was jammer, dat de opkomst dit keer te wenschen overliet, waarschijnlijk, diagen te tijdsomstandigheden het hun ne daar toe bij. Aan het slot dankte de eere-Voorzitter de heer K. v. d. Velden, de aanwezigen, den directeur, de heeren H. Merkx en Wolter_, de vereeniging en de leden van het tc.oneeigeaelsch.ap. De directeur dank te den eere-voorritter voor zijne woorden waarop de Voorzitter der vereeniging een slotwoord sprak en den heer Wolters namens de vereeniging een klein souvenir overhandigde, voor de verleende hulp. Donderdagnacht is op zeldzaam bru tale wijze ingebroken bij den manufac- turenhandel L. van Adelberg op de Markt, in de onmiddellijke nabijheid van het politiebureau. Met een groot ankerijzer is een spie gelruit stuk geslagen en hebben de in- breker(s) een aantal costuums, regenjas- isen e. cl. ontvreemd. Vermoedelijk zijn zij in hun bedrijf gestoord want in de opening van de stuk geslagen ruit hingen nog kleedingstukken, terwijl het breekijzer op den grond werd gevonden. De politie, die was gewaarschuwd door een voorbijganger, heeft de zaak in on derzoek. Door den Raad der Gemeente Waalwijk is ingesteld een commissie die De commissie werd gevormd uit in gezeten, in het landbouwbedrijf werk zaam of daarmede bekend. Na ernstig beraad werd den Raad voor gestel 1 bij wijze van proef het markt bezoek aan te moedigen door het beschik baar stellen van premiën voor een aantal jaarmarkten en het houden van een groe ten premiën wedstrijd tijdens een der na- jaarsmarkten. Het vporstel werd door den Raad aanvaard en werd het daarvoor noodire crediet verleend. Gez'n door bandieten op beestachtige wijze vermoord. Te Doebno, op de Poolscn Litausche grens, drong een aantal roovers het huis van den boer, Halkow, binnen eh eisehte afgifte van alle geld en kostbaarheden. Halkow. weigerde. Toen werd hij met (vrouw en 4 kinderen op de teestachtigste wijze gemarteld. Eerst werden, hun de vingers gebroken, en de ocgen uitge stoken. Daarna werden zij geskalpeerd. Een 11-jarig meisje werd met het hoofd in de brandende kachel gestopt. Alle 6 sonen zyn overleden. —o Vrouw overvallen en beroofd. Eie n 52-jarige vrouw te Schöneberg werd Zaterdagavond door een jongmensch overvallen en met een ijzeren staaf af geranseld. Hij roofde haar taschje, waar in zich, slechte' 2 (mark bevond. Hoewel zwaar gewond, wist de vrouw de politie te aiarmeeren en het jongmensch werd gearresteerd. Bankier gearresteerd. De Parijsche bankier en directeur ge neraal van de Fransche Disconto- en Beurszaak, Charreaudeau is gearresteerd, daar hij volgens zyn eigen bekentenis 8 millieen francs, die zijn cliënten ili baar of in waardepapieren hadden gedepo neerd, heeft verduisterd. De bank had niet alleen te Parijs, doch ook in de pro vincie verscheiden filialen. o Deer wolven verslonden. Uit het dorp Kraski (Rusland) wordt gemeld, dat de zeer behoeftige bevolking aldaar zeer veel van de wolven te lijden heeft gehad. Tal van keeren werd om hulp der militairen gevraagd, daar de roofdieren hoe langer hoe brutaler wer den. Vier kinderen zijn door de wolven geroofd en verslonden. Bloedige twist. Naar uit Rabat wordt gemeli, kwam het in de nabijheid van Casablanca tot ernstige handtastelijkheden tnsschen ar tilleristen en Marokkaanache schutters. Naar het schijnt is de oorzaak een twist over vrouwen, die ontaardde in een di- recten veldslag, waarbij een onder-of ficier werd gedood en verscheidene sol daten gewond werden. Het bataillon van het sehuttersregiment, dat betrokken is in de handtastelijkheden, is naar Frankrijk getransporteerd. i— Van de werf der Firma De Haan Sc Oerlemans alhier werd. met goed gevolg jte water gelaten het stalen Rhein Herne kanna1 schip genaamd „THïSSTAD" ge bouwd voor rekening van den heer P. So- üners te Hoboken. De hoofdafmetingen van het schip rijn lang 80 Meter, breed 9.50 Meter en holte 2.50 Meter terwijl het laa;lvermogen is circa 1300 ton. Het schip is ingericht met 10 laadruimen, voor en achteronder en jachterkajuit, terwijl op het voordek een R.nkerlïermotor opgesteld is voor het snel Iheffen der ankers. Op de vrijgekomen helling werd ter- Istond de kiel gelegd voor een Dortmund EmskanaaLsckip te bouwen voor Holland- isclhe rekening. tV« - v- r:;teV...v W'.jkdBsi Bergeijk Stufkens H

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2