Dames- en Heerenkleeding Pil nummer aestaai uil 3 meden. Paaschmorgen bij ATHMER MARTENS GASTHUISSTRAAT - GORINCHEM Jf.V. 5. P. £ankboyz«n Co'; Bank Agentschap van de jtV. Amsterdamsche Bank, Amsterdam. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4902 Vrijdag 29 Maart 1929, LTIt. lAlLLEl|Il",312 Levering van t>e*iWtbltE& "3»Mr tf<?, Aan huis te ontbieden. HEEFT U EEN 3 KIJK EERST Plaatselijk Nieuws 1929 0 C O 0 -0~0"< en U slaagt zeker, goed en voordeelig Und van ALTE^ Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. lilt. Telefoon no. 19. Postrekening no. 91525. Advertentiën van 1 6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur cc Vrydagmorgen 9 uur ingewacht. Stelt U hooge eischen aan Uwe KLËEDING, wendt U dan eens naar neven staand adres. (NAAR MAAT). BAHLMANN GORINCHEM HET ADRES VOOR: Prima Yeeren- en Kapokken Bedden Scherp concurreereode prijzeD. HEUSDEN. Door B. en W. van Hensden is by haar besluit van 25 Maart j.l. vergunning verleend aan het Bestuur der Fanfare der H. Familie om eene verloting te houden ten bate der vereeniging. Als hoofdprys wordt beschikbaar gesteld een moderne Regulatourklok met bim-bam slag en meer dere waardevolle pryzeo, bestaande uit huishoudelijke- en kunstvoorwerpen. Onder meer dan gewone bewyzen van belangstelling werd Woensdagmiddag grafwaarts gedragen de WelEd. Heer G. Vos, Zaterdag alhier overleden. In den stoet merkten we o.a. op, den heer burge meester en meerdere ambtenaren en beamb ten der posteryen, die vroeger onder zijn opzicht werkzaam waren. Aan het graf werd gesproken door den Eerw. heer Ds. Huygens, predikant, alsmede door den wel- edelgestr. heer Joh. de Bruyn die hem als vriend herdacht. Zaterdagavond gaat de Damvereeni- ging V. D. op bezoek bij haar zusterver- eeDiging te 's-Bosch voor een vriendschap- pelijken wedstrijd. Naar we nader vernemen zal de feestvergadering van de ryvereeniging »Het Land van Heusden en Altenac, waarop de hun geschonken Standaard zal worden ont huld, plaats hebben op Donderdag 4 April in de groote zaal van het Wapen van Amsterdam*., des avonds om 7 uur. Gezien de voorbereidenden arbeid, belooft het een zeer prettige ruiteravond te worden. AALBURG. Voor de Ontbijt- en Koffietafel Chobotra, Pindakaas, Ontbytgember, Byenhonig (Matthes), Emmentaler kaas, Leverpastei, Zalm, Sardines, Gestampte muisjes in strooibusjes. KOFFIE »HAG« Alle aoorten JAMS (Hero) BRAKEL. CAPELLE. telbf. No. is Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK.) W* Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA HEDIKHUIZEN. De gezamenlyke afdeelingee van de Boterfabriek »St. Isadorasverspreid over Hedikhuizen, Herpt en Haarsteeg hielden Dinsdagavond een ledenvergadering in het café Verhoeven te Herpt. De Voorzitter C. van Grevenbroek, sprak een woord van welkom, in het byzonder tot den Eerw. Heer Adviseur, pastoor Meys, en den EdelAchtb. Heer Burgemeester J. van BokhoveD. De Secretaris, H. Loyben, las de notulen van twee voorgaande vergaderingen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De Directeur, S. Miedema gaf een keurig en accjraat verslag van rekening balans en van het boekjaar 1928. Het rapport van den inspecteur by de controledienst van den Brabantschen Zai- velbond en het verslag van de commissie voor het nazien der jaarrekening, luidde allergunstigst. Volgde nog een overzicht van de aangevoerde melk, waarvan het cyfer steeds stijgende is. We dachten met deze ofhcieele agenda aan het einde te zyn. Maar de rondvraag toonde helaas maar al te duidelyk, dat er in de vereeniging al reeds lang iets broeiende is, wat nu juist niet veel goeds voorspelde. Dacht men eerst aan wantrouwen in 't bestuur of directeur, het bleek alras, dat de zaak dieper moet zitten. Er moeten in een vereeniging volkomen vertrouwen en een algeheele rechtvaardig heid heerschen en daarom was het niet kwaad gezien, dat het lid C. van Herpt een commissie wilde benoemd zien, die met den geestelyken adviseur deze netelige zaak grondig zouden onderzoeken. Aldus geschiedde. N1EUWEND1JK. Zaterdagavond hield den heer Hooger- huis van Utrecht in café M. v. d. Heuvel een bespreking om te komen tot oprichting van een Land- en Tuinbouwbond. De op komst was matig. Er werd een voorloopig bestuur gekozen. Spr. wekte een ieder op om lid van den bond te worden, aangezien bier hun eigen belang in schuilt. Het lid maatschap kan ten allen tijd beginnen, men kan zich opgeven bij den heer A. de Graaf, secretaris van bovengenoemden bond. Tot bestuursleden der Fanfare Crescendo* zya gekozen H. Groene veld Johzn., voorzitter Jac. v. d. Stelt, secretaris en J. v. d. Pijl, penningmeester. NEDERHEMERT. Bij de alhier gehouden stieren- keuring werden aangevoerd 7 stuks waarvan er slechts één goedgekeurd werd, Het bericht over het zich van het leven berooven van een ingezetene in deze gemeente was niet van onzen gewonen correspondent. SLEEU.WIJK. SPRANG. Bij A. Verschuur-Baert, Wittebroodstraat W 52, te Heusden, is aangekomen een groote partij restanten behangselpapieren, welke tegen uiterst lage prijzen worden uitverkocht. Staalboeken ook van de fijnere en moderne papieren worden gaarne ter inzage gezonden. Naar buiten wordt, zonder prijsverhooging, franco-huis geleverd. WERKENDAM. NIEUWSBLAD voor liet Land van Heiisden en Altena,deLangstraat ende Boinelerwaard Van oudsher zijn de menschen ge woon geweest hun voor jaarsfeesten te vieren. In onze streken, waar men tel kenmale weder getuige was van den onwil des winters om zich door de vrien delijke lente te la,ten verdringen, voor al dit jaar hebben wij dat ondervonden waar men herhaaldelijk zag hoe de zon, door donkere wolken omfloerst-, tot mach teloosheid werd gedoemd, waar men on geduldig den strijd tusschen winter en zomer gadesloeg, die elkaar bekampten met noordenwinden en glanzende stra len, met sneeuwbuien en milde regens, gevoelden onze vaderen behoefte dien strijd voor te stellen door een worste ling van twee mannen, van wie de een de mokkende en ongure wintervorst, de andere de aandringende en strijdhaf- tige zomerkoning heette te zijn. Er wanneer dan na veel moeite de laatste zijn tegenstander overwon en voor zich uitdreef, barstte de schare los in gejuich, alsof het zinnebeeld werkelijkheid ware geweest. Toen onze vaderen langzaam maar zeker voor het christendom wer den gewonnen en de eerste Zondag na volle maan volgende op de voor jaars nacht evening het feest werd van Jezus' verrijzenis uit den doode, smolt daarmee samen de herdenking van. de wederop- standig der natuur tot nieuwe kracht en frisschen bloei. 2-o is en blijft Baschen, wat ook moge verkeeren, het feest van de we- deropslanding ten leven, vah de ont wakende scheppingskracht. Om er naar behooren van te kunnen genieten, hou den we schoonmaak in onze huizen om onze feesteïijken zin te toonen, trek ken we nieuwe kleeren aanwant we moeten de vriendelijke lente helder en rein tegemoet komen. Zal het feest ook onzen geest op trekken tot een nieuw leven, zullen we ook schoonmaak houden in ons ge moed, hebben we ook behoefte aan rei niging des harten? Het Paaschfeest zelf geve ons op die .vragen antwoord Paaschmorgen de blij iste dag van al de christelijke feesttijden is voor den mensch een lentedag in de W'ereld van den geest. Voor adlen is het de blijde gedachte aan de onver gankelijkheid, aan den telkens weder aanschcuden triomf van het goede op 't Lcoze. Er komt met dezen dag weer troost en kracht en lust over velen. Een lentedag voor vele harten, waar de stormen de bloemen gebroken, de takken ontbladerd hadden, waar het kil was geworden en waar nu weer zacht ontluiken gaan bloemen en knop pen, die, in dank voor den eersten zo- merschen zonnestraal, schatten belo ven van vrucht. Die wekstem voor aller innerlijk leven doet ook in elk menschenhart een snaar trillenmet frisse he kracht ontwaakt daar ons beter ik en we leven op als bij het hooren van feestklanken. Pas.hen is een zonnige dag in ons levenLaat in ons gure nevelland de lentezon achter grauwe wolken verscho len blijven, zonnig is deze lentedag toch. Zcnnig, van wege dat stillekens opgaan van dat. welbekende zonnetje van binnen, dat opkomt en ondergaat in onze harten naar eigen welbehagen. Dan scheuren de mistroostige nevelen die over menschen en dingen zoo dik wijls hangen, voor ons oog en overal openen zich vriendelijke verschieten. De wereld is vol van beloften. Dan duiven de zuchten ons hart niet meer uit en de mond schaamt zich voor zijn klachten. Zachte zangen van een stil vertrouwen komen uit ons binnenst op en blijde gedachten van vriendelijken klank liggen ons op de lippen. Ons ge moed is vol van een ontwakend sterker beter leven. De Paaschzon beschijnt ons moede- looze en vermoeide zielen, en zie, al wat er diep in ons leefde van liefde, goedheid en vroomheid, het ontluikt weer en lacht ons toe, als wilde het ons zeggen: „Wij zijn er nog!'' Ja, dat intens hoogere zieleleven in elke menschenziel leeft en blijft leven, hoe zwart het menschenlevcn in deze donkere wereld van nooden en zorgen ook' somtijds moge wezen. De Paasch morgen laat als dageraadsgoud tusschen grauwe schemering en nevelen van nacht zijn vriendelijk zonnetje onze ziel op gaan. Komt, wij willen blijde zijn en goedsmoeds. 't Paaschfeest spreekt ons van vertrouweD, Wekt weer hoop in ons gemoed. Op de groenende landouwen Zien wij door den zonnegloed Met nieuw leven ons omringen. Mcge een blijde geest ons dringen, Om in 't koor der stervelingen Dankbaar 't feestlied mee te zingen i Tot lid der commissie, belast met het afnemen van het eindexamen der Roomsch-Katholieke Hoogere Handels school met vijfjarigen cursus te Waal wijk is benoemd Mr. C. W. van Omme ren, Kantonrechter alhier. Dinsdag, 2 April, des avonds half zeven, hoopt Ds. Leenmans uit Delft in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. A. BAAUENS, Botermarkt 88, Heusden. Op 'de voordracht ter benoeming van eene onderwijzeres aan de O. L. School in deze gemeente zijn geplaatst de dames: 1. A. den Boesterd te 's Gravenhage. 2. M. Janssen te Gorinchem. 3. C. B. van de Werken te Zalt-Bom- meL 4. W. G. C. Bulten te Beusichem. Ter -benoeming van twee onder wij ziers aan de openbare lagere school alhier zijn naar wij vernemen de na volgende voordrachten opgemaakt le vacature. 1. de Heer S. Muilwijk te Giessendam. 2. de Heer J. Slootmaker te Nederhe- mert. 3. de Heer J. de Bode te Bieskens- graaf. 2e va cat ure. 1. de Heer G. Bergman te Gorinchem. 2. de Heef M. van der Horst te Beesd. 3. de Heer J. F. Bouman te Heusden De arbeider-telegrafist J. Raben, werkzaam op het station alhier, wordt cvergeplaats naar Gennep. Tot voorzitter, secretaris en pen ningmeester der Chr. Oranjevereeniging „Het Drievoudig Snoer'' zijn gekozen de heerenK. Alblas, J. Haspers en J. Vos Naar wij vernemen zal het wijk- gebcuw met verpleegsters woning van de afd. Sprang-Capelle van het Groene Kruis in ceze gemeente verrijzen. Bereids is vcor dri doel in de Nieuwstraat alhier een r ei ceel grond aangek.oc.lit. Maandagavond reed den beer B. met zijn auto van den Sleeuwijkschen dijk, ten gevolge van de zware mist. Na eenige geringe materiale schade liep dit ongeval nog goed af. De 13-jarige M. Z. werd door een fietser aangereden met de gevolgen dat haar stalen ros zoo deerlijk werd geha vend dat het voor berijden niet meer bruikbaar was. Persoonlijk bekwam zij eenige verwondingen aan haar hoofd, ter wijl ook haar bril geheel verbrijzeld werd. De politie heeft de zaak in onderzoek Mejuff. J. ,T. had het ongeluk met een beitel haar voet zoodanig te ver wenden cjat d,e geneeskundige hulp vap Dr. W. moest worden ingeroepen. J.l. Dinsdagavond werd door de N. H. Jcngelingsvereen. op G. G. „Timotius" in de zaal van den Chr. Volksbond haar 24-jarig bestaan op feestelijke wijze her dacht. Te ruim 7 uur opent haar voorz.,; de heer Adr. Janson, deze feestavond op gebruikelijke wijze. Na de aanwezigen welkom te hebben toegeroepen, verkreeg den secretaris J. Versteeg het woord tot het uitbrengen van zijn jaarverslag, waar uit bleek dat door vertrek naar elders1,- huwelijken, sterfgevallen en bedanken ver schillende leden de vereen, hadden ver laten. Op heden bedroeg het ledental 13 waarom spreker opwekt tot een krachtige propaganda voor uitbreiding van het le dental. Hierna kreeg de penningmeester, het woord tot het uitbrengen van het? finantieel verslag, 't welk reden tot dank: gaf, zoo ook het verslag van den bibliot hecaris, Na de pauze werden door de dienende dames versnaperingen rondge diend, en werd het meer opgewekte vcttt het programma afgewerkt. Verschillende vereenigingen waren door haar afgevaar digden vertegenwoordigd. Na een woord van dank sloot den zoorz. om c.a. 12 uur deze zeer druk bezochte vergadering,: en gingen aellen hoogstvoldaan huis waarts. Zaterdagmiddag 3 uur verhuring van zitplaatsen van de nieuwe gaanderij in de Ned. Herv. Kerk De Zaterdag j.l. gehouden voetbal wedstrijd tusschen W. V. V. en Sparta van Süedrecht eindigde met 7—0 voor, W. V. V. Zaterdag a.s. nam, 3.30 uur, voetbalwedstrijd op 't terrein achter de Molen tusschen W. V. V. en Velox uit; GcTOum. Herkezen tot Bestuursleden van de Chr. Jengel. Vereen. „Maranatha" de hee ren P. Kornet, Voorz.C. A, de Kijzer Jzn, le Secretaris en H. Wij n ja, Penningm, De collecte gehouden voor het or gel t"x,dens de inwijding van het nieuwe orgel in de Geref. Kerk bracht op f 138.75. De opbrengst der busjes van de Herv. Jeugd Vereenigingen voor de Sar menwerkende Zendings-Corp-oratie's be droeg f 19.67V2. De contributie voor de Macht van 't Kleine volgens de laatste verantwoor ding bedraagt f57.50 en voor de supple- tiekas f 45.25, voorwaar een mooi bedrag-, s Dinsdag j.l. hield liet Chr. Lees gezelschap „Werkendam en de Werken" haar 2e jaarvergadering in 't gebouw voor. Chr. Belangen. Tot bestuursleden wer den gekozen en herkozen de heeren: D, J. Nijman, Voorz.bestuursleden Fr. van Herp, C. de Keijzer Gzn., B. W. v. d. Straaten en E. J. v. d. Werff. Porte- feuilleborger J. C. Paans. De dien avond verkochte tijdschriften en boeken van de vereeniging brachten op f 74.40. Begin April hoopt de Mondharmo- ni( avereeniging „Werkendam Ontwaakt" een openbare uitvoering te geven. Als! we zien de grootte prestatie's van de vorige maal, beloofd dezen avond ook weer schitterend te worden. De Meis jesver. „Mirjam" vierde haar rijfde jaarfeest. Vele begunstigers en be langstellenden waren opgekomen, zoodat de Nutszaal een gezelligen aanblik bood., Om ruim 7 uur opende Ds. Lazonder, tienen, ayopd met gebed, nadat hij een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1