UW ADRES poto-fttelier-Coertse STAAT TER DEKKING: TERIEÏÏR DE &UIDD0RPE" lErfJuiis. Jmkaêt zemdknwém Joz. DEKJONG GORJNCHEM, J/MONST Q Coöp. B. Leenbank Rentevrftüeding voor i 4°lo rrxxxz 'otaris PAAP KODAKS Vakkundige bediening. Plaatselijk Nieuws PETER BOUMAN te Aalburg. ER ZIJN y. eind b 114 Vruchtboomcarbolineum „KRIMPEN en Sproeiwerktuigen, tel. 151. - gorinchem: WIJK EN AALBURG. p. vos v VOOR en andere FOTO-ARTIKELEN EIND B 119 GORKUM. Tel. 266. ALMKERK. Op het j.l. Maandag (2e Paaschdag) gehouden solistenconcours te Dordrecht, behaalde de Trombonist, de heer G. Doizer alhier, een 2e prijs in de 2a afdeeling. Naar wy vernemen, hoopt ook Ds. Gravenmeijer van 's Hage, een spreek beurt te vervullen op den a.s. Landdag, welke met Hemelvaartsdag alhier gehouden zal worden. BENEDEN-LANGSTRAAT. Als gevolg van den geringen voor raad zya de prijzen der vette varkens stijgende. Men besteed reeds 80 cent per K.G. levend gewogen. Ojk de jonge biggen staan aan hoogen prijs. 's GRAVENMOER. Maandagmiddag ontlastte zich boven onze gemeente een kort maar hevig onweer gepaard gaande met een zwaren regen, hagel en storm. De bliksem sloeg op het electrisch net, waardoor de straatverlichting begon te branden, doch even later weer doofde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ooze dorpsgenoot, de heer W. Kielen, kwam met een zyner beenen in een gegalvaniseerden yzerdraad terecht, waarbij hij dit lichaamsdeel zoodanig ver wondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tengevolge van den hevigen wind kwam Maandagmiddag een wielryder die langs de Vaart reed, met zyn rijwiel in dit water terecht. Hij wist zich evenwel spoedig op het droge te brengen en kwam met den schrik en een nat pak vry. HERPT. De Stoomzuivelfabriek »St. Isidorusc alhier heeft vorige week hare jaarvergade ring gehouden. Onder de aanwezigen merkten wy op den ZeerEerw. Heer Meys, pastoor te Hedikhuizen, geestelyk adviseur der fabriek en den EdelAchtb. Heer J. van Bokhoven, burgemeester van Haarsteeg. Oit de rekening en verant woording bleek dat over 1928 waren ver werkt 2 883.888 K.G. melk met een ge middeld vetgehalte van 3.16 pCt. Er werd uitbetaald f211586.65 per 100 kilo f 7.3807. De boterproduotie bedroeg 83421 kilo. De opbrengst van boter was f 177824.74 netto of gemiddeld f2 13 per kilo. De onkosten bedroegen 77 cent per 100 K.G. melk. de Zwaargebouwde Zesjarige Belgische Vos bles, Stamboek en Prbmiehengst, B 1214 eiken donderdag, gedurende de maanden 1 APRIL, MEI en JUNI, te beginnen 4 April, van vm. 8 tot nm. 6 uur bij Marinus Kaijst'ën te Sprang en van Donderaag- avond 7 Tuur tot Vrijdagnam. 1 uur hij Ant. v Dijjk-Verhagen te 's Greveldnijn-Capelle (Nieuwe VaArtJ^en denzelfden middag van, 3 tot 7 uur by C. M. Donken te Drongelen. Maandag, Ditasdag, Woensdag en Zaterdag by den eigenaar Dekgejd f 10 te voldoen by de eerste toelating. \Bij gebleken drachtigheid f 10 Bovendien of f 15 in eens. Verkochte paarden Volle geld. te Werkendam, zal Donder dagen April 1929, v.m. 9 uur, ten aterfhuize van deo Heer L. VAN WRKEL aan den Onderweg te Sleeuwyk, publiek verkoopen eeD 8 jarige Belgische merrie, een 1» en 2f[arige stier, vette koe, 6 melkkoeien, 2 vaarzen, 5 pin ken, 3 kalveren, 1 varken, 2 bok- S. A. des montres ,Regina", gevestigd te Solothurn (Zwitser and), een der oudste en voornaamste horloge- abricken, vervaardigt uitsluitend horloges in 3 standaardmodellen volgens nevenstaande ken, kipper schappen, w. (naaimachines, stortkar, ploege gereedschappen, planken, mest enz beien en huisraad. Breeder by biljet. landbouwgereed- 2 rolwagens, 2 dorschmachine, eggen, melk- paardetuigen, voorts meu- Ten einde onze horloges bij het Neder- landsche publiek te introdiiceeren stellen wij een groot aantal abonné's van dit blad in de gelfgènheid gratis in het bezit te komexvan een onzer „Regina"- horloges tegen vergoeding van f 0.30 voor portikosten enz. Wij hebben een dusdanig vertrouwen in de kwali- teifonzer uurwerken, dat wij er van overtuigd zijn, dat ieder horloge, op /deze wijze gratis verspreid, ons tal van bestellingen uit Uw vriendenkring za! brengen. Wanneer U in aanmerking wenscht te komen gelieve U onder staande coupon in te vullen met ver melding van naam, adres en verlangd horloge. A Dames Armband Horloge, ovaal model, moiré band, Heeren Armband Horloge, vierkant model, Suède riem, Heerenzakhorloge, roncjbf fantasiemodel, versierde kast. \V COUPON VERKOOPKANTOOR VOOR INDUSTRIEELE PRODUCTEN wel verschillende Fotografen die U ..kunnen fotografeeren, zelfs amateurs doe# dit maar de FOTO's gemaakt bij kunt U do< de/bij; loor le bijzondere afwerking er steeds uit kennen. THANS IS [HET TIJD. if APPEL [PEER [PRUIM |KERS [BBS [PERZIK WINTER- 1 FRAMBOOS BBSPUITING DER |ENZ. ENZ. VRUCHT BOOMEN. worden geleverd tegen fabrieksprijzen Terugbetaling met 3 dagen Opzegging. V «KASSIER ren. Het advies der Gezondheidcommissie leidt eveneens tot onbewoooibaarverkla- ring. Met algemeene stemmen wordt daar toe vervolgens besloten. Aangebeden wordt het gemeenteverslag en het verslag, bedoeld in de Woningwet, beiden over het jaar 1928, welke voor xle leden ter inzage worden gelegd. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen het vermenigvuldi- g'ingscijfer voor de Gemeentelijke Inkom stenbelasting vcor het belastingjaar 1929 1930 vastgesteld op 1. 9. Vastgesteld wordt het kohier der Hon denbelasting over het jaar 1929 ten be drage van f278.—. Gewijzigd wordt de begrooting voor 1928 en 1929 volgens door B. en W. over gelegde concept-besluiten. Daarna deelt de Voorzitter mede dat in verband met de deze zomer weder .•C'p handen zijnde verkiezingen hij gaar ne een uitspraak Aan den Itaa-i zou hoo- ren betreffende het in gebruik geven van gemeente terreinen voor politieke doeleinden. Gewoonlijk worat daarvoor nan hem vergunning gevraagd, doch aan gezien het hier een kwestie betreft die den, Raad heeft te beoordeelen, is hij feitelijk niet bevoegd daarop een beslis sing ie nemen. Het lid van Wendel de Jcode zegt dat Rij van oordeel is dat de gemeente haar terreinen en gebouwen niet voor poli tieke doeleinden in gebruik moet geven. Bij dergelijke gelegenheden gaat het ge woonlijk om van elkander vliegen af te yaagen. waarmede het openbaar belang miet is gediend en waarvoor de gemeente geen gelegenheid moet geven. Het lid Viveen zegt niet te begrijpen Wat er op tegen is. Het lid van Wendel de Joode zegt dat er dikwijls woorden ■werden gezegd die het algemeen belang iliet raken, doch hij is er voor alles fn het openbaar te behandelen en dit niet van huis tot huis te doen. De be volking moet met de verschillende groo ve vraagstukken als S taatspens ioneering, ontwapening en dergelijke, op de hoogte worden gebracht. Het lid Holster ztegt dat hij er te gen is gebouwen en terreinen, aan de ge meente behoorende, voor politieke doel einden, van welke riohting deze ook zijn, beschikbaar te stellen. Hiervoor moet dan maar een andere plaats worden opgezocht. Het lid Yiveen vraagt cf dan ook het gymnastieklokaal der le openbare ischcol hiervoor niet meer gebruikt mag werden. Hij wijst in dit verband op het .Comité van Winterlezingen, dit eiken .winter een reeks van lezingen houdt, welke loch ook van een bepaalde rich ting zijn. Het lid Holster zegt dat dit geen politieke lezingen zijn, hetgeen ook niet het geval was toen het lokaal werd be schikbaar gesteld aan de S.D.A.P. voor het beluisteren eener Kerstrede. Het lid Spoor merkt op dat de reoht- schen voor politieke doeleinden van de Bewaarschool kunnen gebruik maken, jdooh de andere partijen niet. Het lid Spiering is vau rneening dat we hier het spreekwoord moeten toepas sen: „Gelijke monniken, gelijke kappen'' i :en vindt dat zoowel gebouwen als ter- breinen, aan de gemeente behoorende, niet voor de politiek beschikbaar moeten wox- iden gesteld. Hij' is van oordeel dat b.v. de school aan den Oudendijk toch al door genoeg vereenigingen wordt gebruikt, het geen nu niet bepaald in het belang van het onderwijs i,s te achten en als er nu ook nog voor politieke doeleinden over lean w\ rden beschikt, zal dit bezwaar nog greoter warden. Het lid Holster stelt voor aan het voorstel van het lid van Wendel de Joo- de toet-evoegen ook gemeente-gebouwen. Het lid Yiveen zegt in verband met 'de opmerking door het lid Spoor gemaakt aangaande de Christelijke Bewaarschool dat hiervoor door de gemeente jaarlijks een bedrag aan subsidie wordt gegeven, dat dus door alle belastingbetalers wordt wordt opgebracht, terwijl voor verga deringen enz. van dat gebouw alleen dooi de christelijken gebruik mag worden ge maakt. Hij stelt de vraag of het bij het uittrekken van een pest voor subsidie op een volgende begrooting niet gewenscht js hier de aandacht op de vestigen. Het lid van Wendel de Joode zegt dat de subsidie wordt gegeven voor het enderwijs, niet voor het gebouw. Indien de A^ R. of de O. H. partij van het gebouw gebruikmaakt, moet daarvoor vergunning worden gevraagd en voor het gebruik vergoeding worden betaald. Het voorstel van het lid van Wendel de Joode om geen gemeente-terreinen voor politieke doeleinden in gebruik te 'geven wordt daarna met 4 tegen 2 stem men, die der heeren Spoor en Viveen, aangenomen, benevens met dezelfde te genstemmers het voorstel Holster om dit ook uit- te strekken tot de gemeente-ge- bc uwen. Het lid Spiering geeft vervolgens aan Burgemeesters en Wethouders in overwe ging betreffende het vervoer van het op de verzamelplaats aanzezige straat- vuil te onderhandelen met P. Baks te Rijswijk, daar deze persoon het straat- vuil nog wel een paar jaren zal kunnen gebruiken. Door het lid Spoor worden klachten geuit over den toestand van de goten. Een en ander ontlokt eenige bespre king, waarbij het lid van Wendel de J.code mededeelt dat bij de vuiloprui- ming van de burgerij geen medewerking wordt ondervonden. Vervolgeng deelt het lid'' Spieriag me de dat- door het gemeentebestuur van Dordiecht pogingen worden aangewend tot het verkrijgen van een conteveer van den Biesboech naar Dordrecnt, waarvoor evenwel een gedeelte weg zal moeten werden verbeterd, hetgeen bij den be trekken Minister nog op eenige bezwa ren stuit. Hij wijst op het groote belang dat het geheele land van Altena, vooral wat bet vervoer van land- en tninbouw- en zuivelproducten betreft, bij de tot standkoming van dit veer heeft, waardool een veel kortere en betere verbinding met Dc-rdrecht zal worden verkregen. Aange zien hij heeft- vernomen dat er ten be hoeve van dit veer een aotie zal wor den op touw gezet, zou hij den Raad willen verzoeken aan Burgemeester en Wethc uders kenbaar te maken dat dit plan de volle sympathie van den Raad heeft, zoodat B. en W. hieraan hunne me dewerking kunnen verleenen. De Voorzitter zegt dat hij niet be grijpt dat het gemeentebestuur van Dor drecht zich hiervoor niet in verbinding stelt- rnet de gemeentebesturen in het Land ran Altena. Het lid Holster zegt dat hij het door |iet lid Spiering naar voren gebrachte ook reeds hal overwogen, doch van mee ning was eerst nog een afwachtende hou ding te moeten aannemen, aangezien er nog geen definitieve plannen zijn. In dien om medewerking wordt verzocht, is hij van meening dat deze ook dient- te worden verleend, waarmede de overige leden accoord gaan. Het lid Spiering vraagt daarna naar de indertijd gemaakte teekeuing voor ver bouw van het Gemeentehuis. Hij vindt het dringend noodzakelijk dat vooral de secretarie wordt verbeterd en zegt dat men nu eenmaal geen verbeteringen kan aanbrengen zender kosten te maken. Hij stelt voor een berekening te maken van de kl os ten van verbouw, waardoor een betere indeeling wordt verkregen. Hoewel' ook de overige leden van den zeer slech ten toestand overtuigd zijn, voelen zij in verband met de kosten, niet veel voor verbouw. Daarna wordt de vergadering gesloten. nen dat dit niet c-p haar weg ligt om aan genoemde vereeniging subsidie te verlee nen, stellen zij voor hierop afwijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. Hiernat komt een adres ter tafel van do Westelijke lanistcjpm Commissie (ge vestigd te Dordrecht), waarin zij de Raad verzoeken, eene subsidie te mogen ont vangen van f 50.—. B. en W. stellen voor ook hierop afwijzend te beschikken, daar de Bur gerwacht te dezer plaatse al een subsidie ontvangt van f 100.—. Waarna de Raad zich kan vereenigen. Hierna wordt een adres behandeld van de) Centrale proeftuin gevestigd te Go- riohem. Waarin zij verzoeken ook van deze gemeente een bedrag van f 100.— te mogen ontvangen, 't welk na een 'd iscusie, waarin de voorzitter steeds het belang v. d. proeftuin, voor het lanl var* Altena naar voren bracht, besloten hieraan een bedrag van 150.— toe te kennen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK op Zaterdag 30 Maart 1929 n.m. 2 uur. Afwezig de heer v. J. Stelt. Voorzitter den Edelachtb. Heer P. Eerg- meijer! Burgemeester. Secretaris] de Heer C. J. v. d. Wiel. De Voorzitter opent als naar gewoon te de vergadering met gebed; en ver zoeke hierna de secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, Welke onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde zijn ingekomen stukken: Een schrijven van W. Panns alhier, waarin hij den Raad verzoekt, teruggaaf v. d. veel betaalde schoolgelden over 1928. B. en W. stellen voor, daar de ver ordening op 't schoolgeld, dit niet toe laat, omdat deze altijd een jaar achter is, met het innen van schoolgelden, op |dib adres afwijzend te beschikken. De heeren: Koekkoek, Verschoor en Burghout vinden dit toch een onge- zenden toestand, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. I Een schrijven van het bestuur der Kcrfbalver. A. K. C. alhier waarin zij den Raad verzoeken eene subsidie te meteen ontvangen. Daar B. en W. mee- Op verzoek v. d. Minister werd hier na besloten de verordening op de waren- j keuringsdienst, te wijzigen. Aldus wordt besloten. Hierna wordt 'een schrijven behandeld van het Bestuur der Herv. schoolser, al hier waarin zij den Raad verzoeken het beschikbaar stellen van het gymnastieklo kaal) en 12 nieuwe banken, in verband met Het 7de leerjaar. B. en W. stellen voor het gevraagde toe te staan, 't welk zonder eenige be- sprekiug wordt besloten. Waarna, het kohier van de hondenbe lasting wordt vastgesteld. Hierna was aan de orde de benoeming -van een hoofd der O. L. school alhier. Waarvoor de raad ingeheime zitting over gaat, tot bespreking van de sollicitanten. Na) heropening wordj overgegaan tot stemmen, welke werden uitgebracht op Yersteijne van Woudrichem 8 stemmen en 2 blanco, zcodat genoemde heer wordt gekozen. Terwijl hierna tot leden van het stem bureau no. 1 werden gekozen (voorzit ter den Edelachtb. heer P. Bergmeijer) de heeren J. Verschoor, H. D. v. d. Heij den (leden) en B. Koekkoek en J. v. Leeuwen plaatsvervangers. Voor stembureau no. 3 (voorzitter P. Ottevanger) de heeren C. A. Walraven en< J. den Dekker (leden) en J. Snoek er* A. de* Later plaatsvervangers. Vcor stembareau no. 3 (voorzitter P. v. d. Wal) de heeren v. Esch, P. A. Xieu- wtonhuizen en T. Colijn cn Z. v. Her wijnen (als plaatsvervangers). Hierna deelt den Voorzitter mede dat door B. en W. de kas van den Gemeente- Ontvanger en electriciteitbedrijf is op genomen en in orde is bevonden. Dei Voorzitter zegt dat in de vorige vergadering (Dec. 1928) besloten werd tot verlaging v. d. lichtprijs, cn deze te brengen op 50 cent per K.W. en dit te vens te la,ten ingaan na de eerste opname in Jan. 1929. Spreker brengt naar voren dat door enkele inwoners dezer gemeente dit verkeerd is begrepen, en hierdoor onwillig; waren tot betaling, daar deze personen, van meening waren, dat deze verlaging direct op 1 Jan. al in werking trad, besloten werd bovenstaande te handhaven. Bij de gebruikelijke rondvraag zegt de iheer Burghout dat in de vorige ver gadering besloten was het „Hek" op het schoolplein te verplaatsen, en dit tot op heden nog niet is gebeurd. De Voorzitter zegt thans toe de Later (Gem.-opzichter) dit werk te zullen op dragen. De heer Verschoor zou graag zien, dat de menschen die zich verdienstelijk hebben gemaakt, met de j.l. schoorsteen brand bij den bakker v. d. Wiel alhier, hiervoor een kleine vergoeding ontvangen. De Voorzitter zegt, wanneer zij het werkelijk verdiend hebben, dit zullen krij gen, maar dan moeten zij der eigen maar opgeven, want wij behoeven ze toch niet na te loopen. Aldus den voorzitter. De) heer Koekkoek zegt, herhaaldelijk klachten van de menschen uit den Doorn le ontvangen, wat betreft de verontreini ging v. h. drinkwater aan den gemeente stap in den Alm, doordat daar vuil uit een; goot in loopt. Spreker heeft zich persoonlijk wezen overtuigen, en zegt dat vcor bovengenoemde klacht wel degelijk grond bestaat, en daar dit het eéningst drinkwater is dat die menschen daar heb ben, verzoekt spreker hierin maatregelen te willen treffen. De, Voorzitter zegt, er eens te zullen gaan kijken. Daar niemand meer 't woord verlangt 'sluit; de Voorzitter deze openbare ver- vergadering. afbeeldingen. Deze horloges zijn van ongeëvenaarde ÏWaliteit en hebben een zeer ^Jaltgen levensduur. De fabricatie geschiedt in serie, waardoor een buitengewone juist- Jtéid van tijdaanwijzing is ver kregen. Uurwerk „Regina" Suisse. Kast in zware goudoplaag. - DE VERKOOPSPRIJS BEDRAAGT FL. 9.50 - NAAM: STRAAT: STAD: Ik wensch in aanmerking te komen voor de gratis verspreiding van een „Regina"horloge. Ingesloten zend ik U 30 ets. in postzegels voor portikosten. Indien het aantal aanvragen te groot mocht zijn en ik niet in aanmerking kom, gelieve U mij dit bedrag weer terug te zenden. Contractanten voor Nederland: V DEN HAAG NASSAU DILLENBURGSTRAAT DEN HAAG

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 6