Kuiteiiland. Plaatselijk Hieuws Marktbericht. X Overreden. Te Wildervank is bet 5 jarig dochtertje van den heer Swabedissen by bet over steken van den weg door een auto over reden en gedood. Bloemendaal badplaats. Aan bet Bioemendaalsche strand zalien 36 badcellen worden gebouwd, benevens een inrichting voor het nemen van zonne baden aan het strand. Een en ander zal dezen zomer nog in gebruik moeten worden genomen. Doodgevallen. Een 68 jarige werkman nit De Goote (Z.) is van het dak van de Abdijgebouwen te Middelburg gevallen. Hy was onmiddellijk dood. Ernstig; anto ongeluk te Overschie. Twee dooden. Zaterdag is er op den Kleiweg onder Overschie een noodlottig auto-ongeluk ge beurd, dat aan twee joDge menschen het leven heeft gekost. De 31-jarige autohandelaar H. Harmser, uit de Claes de Vrieselaan, zijn 20 jarige verloofde, mej. Nissine Benjamin, uit de Lefèvre de Montignylaau te Hillegersberg, de 24-jarige Joh. v. Dyk, uit de Diergaarde laan, en diens 21-jarige verloofde, mej. E. Benjamin (zuster van de eerstgenoemde mej. Benjamin) hadden samen een bezoek aan Den Haag gebracht. De terugtocht werd per auto, bestuurd door den heer Harmsen, gemaakt. Omstreeks kwart voor drie reed men, in een dikken mist, over den Kleiweg en juist in den bocht van den slecht berijdba ren weg, ter hoogte van het V.O.C.-terrein heeft de heer Harmsen vermoedelijk door den mist, de afbuiging van den weg niet bemerkt en is de auto in de Ringvaart ge reder. De h8er Van Dyk en zyn verloofde hebben zich nog uit de auto weten te wer ken en hebben toen onmiddelyk gepoogd om de twee anderen nog te redden. Toen dit onmogelijk bleek, hebben zy de bewo ners van een woning in de nabijheid ge wekt, die dadelyk de politie te Hillegers berg waarschuwden en middelerwijl ook pogingen in het werk stelden om het twee tal, dat nog in de auto moest zyn, te- redden. Zeer spoedig was de inspecteur, de heer J. de Vries, met een tweetal agenten op de plaats des onheils aangekomen en met be hulp vau touwen trachtten zy de anto, welke gekanteld was, recht te trekken, ter wijl ook de kap werd doorgesneden. Een der portieren was open, doch tot hun groo- ten schrik bemerkten de redders, dat het tweetal niet meer in de auto aanwezig was. Snel werd de auto weder in den ouden stand terruggebracht, waarna de lyken on der de auto, iu de modder van de vaart, werden gevonden. Dr. D Heioeke Jr., wiens hnlp was ingeroepen, kon slechts den dood constateeren, waarna de lyken naar de be graafplaats te Hillegersberg werden over gebracht. 1O Smokkelaar doodgeschoten. Vrijdagavond, omstreeks negen uur, waren de commiezen van der Sluys en Couwen- bergh in de heide onder Goirle op survei- tance. Zij ontmoetten twee smokkelaars. Op de bekende sommatie«Halt Rijksamb tenaren, visitatiewierp een der mannen zyn vracht neer en bleef staan. De kom mies Couwenbergh bleef by hem. De andere man liep hard weg, achter volgd door kommies Van der Slnys. Deze riep den vluchtende nogmaals de sommatie toe en loste een schot in de lucht, zonder resultaat evenwel. Nogmaals som meerde hy den smokkelaar te blyven staan en weer loste de ambtenaar een schot in de lucht. Op hetzelfde oogenblik echter struikelde de kommies, waardoor dit tweede schot lager kwam, met het noodlottig gevolg, dat de vluchtende smokkelaar (M. van-der Zande), die ongeveer 30 meter voor den kommies liep, in het hoofd werd getroffen. De kogel drong aan den linkerslaap binnen en verliet aan den rechterslaap weer den schedel, waaruit men afleidt, dat de vluchtende, tjjdens het loopen, heeft omgekeken. De twee kommiezen en de aangehouden smokkelaar (A. v. d. Zande) hebben den getroffene op een ladder gelegd en hem naar een naastbijzynd klooster vervoerd. Zonder tot bewustzijn te zyn terugge keerd is de man korten tyd later overleden. De man was 50 jaar oud eu heeft 4 kinderen. Leerdam is opgeheven. Er zal voor werklieden boven de 21 jaar een verhooging van 2 cent per our worden toegestaan, ook het stukloon zal dienover eenkomstig verhoogd worden. Per jaar zullen zes dagen vacantie worden gegeven. Ook is een regeling getroffen voor uitkeering bij ziekte. Verder zal de directie bydragen in het pensioenfonds. Het vergaan van de R.O. 42. Thans wordt aangenomen, dat de R O. 42 met man en muis vergaan is. Zooals be kend, had dit schip vier opvarenden aan boord. Op verzoek van de reeders is thans ^door predikanten aan de families der na bestaande aangezegd dat niet langer aan het lot van de opvarenden getwijfeld mag worden. O— —O Noodlanding van een militair vliegtuig. Het militair verkenningsvliegtuig C. N. 500, opgestegen van het vliegterrein De Molenheide te Gilze, en bestuurd door den sergeant-vlieger H. Brinkhuis uit Eindhoven heeft een noodlanding moeten maken, waar- by het toestel terecht kwam op een wei land van het gehucht Hulteu onder de ge meente Gilze, De Piloot en zjjn mede-in zittende, sergeant-mecancien H. de Zwart van Gilze-Ryen, bleven ongedeerd, terwyl het vliegtuig eenigszins beschadigd werd. De oorzaak was het vastloopen van den motor. -O-* Staking houtbedrijf te Leerdam. De staking by de firma Varseveld te HEUSDEN. Io tegenwoordigheid van het Bestuur, leeraren en leerlingen der school, den Bur gemeester, een paar raadsleden en vele belangstellenden had jl. Zaterdagavond de sluiting plaats van den cursus 1928-1929 der Teekenschool. De voorzitter vau het bestuur, de heer Mr. C. W. van Ommeren, hield een toespraak, waarbjj by io de eerste plaats het woord richtte tot de leerlingen en onder meer het groote nut der school voor den handwerksman naar voren bracht. Ten slotte reikte hy aan een vyftal leer lingen een diploma uit, terwyl aan een achttal een prys kon worden ter hand ge steld. Diploma's ontvingen Machine- en Saoidsteekenen F. van Diem, Heusden, goed. Bouwkundig teekenenW. A. Prinse, Genderen, goed K. Deurloo, Heusden, goed H. Juinen, Herpt, goed. Scheepsbouwkundig teekenen P. Smits, Nederhemert, zeer goed. Prijzen le prys werd toegekend aan de navol gende leerlingen Bouwk. teekenec; Jac. Hobo, Nederhe mert, G. v. Kapel, Wyk, A. Nieuwkoop, Heesbeen, J. Faro, Heusden. Machineteekenen J. Verharen, Herpt. Tweede prys ontviogen Bouwk. teekenenA. v. d. Wiel en Jac. Jonker te Heusden. Machine en Smidsteekenen A. van Beers, te Heusden. De teekeningeo, die op de tentoonstel ling te zien waren, trokken om hun keurige afwerking zeer de aandacht der aanwezigen, terwyl deskundigen ze ten zeerste roemden. De bazar, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Protestantsch Ziekenhuis alhier, zal D V. gehouden wor den op Dinsdag 23, Woensdag 24 od Donderdag 25 April, telkens des namiddags van 2 uur tot half zes en 's avonds van 7 tot 9 uur. De officieele opening heeft plaats Dins dagmiddag 2 uur. (Zie advertentie in dit nummer.) Door den Z.E. heer Deken werd meegedeeld, dat het Deken Wouters-Studie fonds, dat ruim f 3200 groot was, door een milden gever is aangevuld tot f 4000. ALMKERK. De heer J. T. alhier kwam Zater dag weer tot de onaangename ontdekking dat een zijner beste koeien dood in de stal lag. Zondagmorgen overleed alhier, na een korte ongesteldheid, de jongste wet houder dezer gemeente, de heer J. C. Ot- te vanger. Zondagavond jl. slikte het kindje van den heer T. alhier, in een onbewaakt oogenblik een kettiogtje van een armbandje in, Dr. de Vries verleende geneeskundige hulp. Zondagnacht had den jongeheer S. alhier met zijn auto het ongeluk in een bocht a. d. Kornschendyk (waarschijnlijk door den mist het pad byster te zyn ge worden) dwars door een haag van den heer R. te ryden. Na des nachts vergeefsche pogingen te hebben aangewend, werd de auto des morgens met menschen- en paar- dekracht uit genoemde haag verwijderd. AMMERZODEN. Zondag bemerkte A. v. W. dat in een wiel aan de grens dezer gemeente onder Hedel, een vrouwenlyk in het water lag het bleek te zijn M. de G., die by haar zuster te Hedel onderdak had, doch sinds Donderdag vermist werd, zy was eenigszins malende. Het lyk is naar Hedel getransporteerd. BRAKEL'. De heer A. E. vas den Bosch, alhier, werkzaam ten kaDtore van den Rijksontvanger te Woudrichem, is met ingang van 1 April j.l. benoemd tot ryks klerk der Directe Belastingen en Accynzen. De heer G. Bergman, tydelyk on derwijzer aan de O. L. School in deze gemeente, is met ingang van 15 April benoemd tot tydelyk onderwyzer te Hellouw. Door de Faüfare «O.B.K c alhier, is aan het Gemeentebestuur vergunning verzocht tot het houden van eene verloting ten bate der vereeniging, teneinde de financiën der vereeniging wat te verbeteren, daar aanscbaffiog van eenige instrumenten dringend noodig is. Het ligt in de bedoe ling meerdere prachtige prijzen beschikbaar te stellen en uit te geven hoogstens 1000 loten. De trekking is voorloopig bepaald op 15 Augustus a.s. Gaarne wenscheo wy «O B K.« evenveel succes met hare verloting als een vorige maal. BENEDEN-LANGSTRAAT. De handel in aardappelen is zeer losteloos. Niettemin er nogal voorraden zitten, bestaat er weinig vraag. Men besteedt voor Eigenheimers f2.25—f2 50 per H.L. Roode Star f2 75f3.00 Bravo's f3.25-f3 50 Met uitpoten der aardappelen is reeds c en begin gemaakt. CAPELLE. Naar men ons mededeelt hebben zich voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan de O.L. School a. d. Loon- schendjjk 11 sollicitanten aangemeld. Onzs vroegere dorpsgenoot, de heer L. P, Sterrenburg Pi. te Nymegen, die dezer dagea benoemd werd tot onderwyzer aan een Chr. Sghool te Veeneudaal en aan die te Sprang, heeft zyn benoeming te Sprang aangenomen en zal 1 Mei a.s. aldaar in functie tredeD. Het bouwen van een woon-winkel- huis voor den heer Nieuweuhuizen in de Nieuwstraat is by onderhandsche aanbe steding opgedragen aan de aannemers J. H. Spierings en Zo. De Chr. gemengde zangvereeniging «Halleluja* in de Nieuwstraat is, naar wy vernemen, wegens gebrek aan belang stelling ontbonden. In de plaats van J. Eisenga, die overgeplaatst is naar Giessen-Nieuwkerk, is tot assistent by de Stoomzuivelfabriek «De Toekomst* alhier benoemd de heer Antonisse te Helenaveen. Voor het afhalen der weggeldkaarten zal op Vrydag 19 April a.s. des voorm. van 9 tot nam. 1 uur en van 24 uur in het Gymnastieklokaal der O.L. School in de Kom alhier zitdag worden gehouden, terwyl op Maandag 22 April d.a.v., des voorm. van 9—12 uur te Vryhoeve-Capelle op het gemeentehuis zitdag zal worden ge houden. Zondag hield de postduivenvereen. «De Luchtvaart*, gevestigd in het café van Mej. de Wed. A. v. d. Haart alhier, een wedvlucht vanuit Baarle Nassau, met den volgenden uitslag M, Mesch, 1 en 9 H. Vos, 2, 3 en 7 A. Zwart. 5 en 6 P. Nieuwenhuizen, 8, 13 en 14 L. Heurter, 10 en 12 en M. Verdujjn 11, le Overduif A. Zwart. Naar men ons mededeel», is door den Ring 's Grevelduio-Capelle tot consulent der vacante Ned. Herv. Gem. te Waspik aangewezen Ds. Bolkenstein, 'sGravenmoer. 's GRAVENMOER. De prys der volle melk is alhier met 2 cent per liter verlaagd en alzoo gebracht op 12 cent per liter. - De tooneelvereeniging «Oefent U zalven* zal 30 April a.s. haar laatste uit voering geven voor dit seizoen ia het «Wapen van 's Gravemoer.* Aan mej. Ph. J. C. van Herwer den, onderwijzeres ran de O. L. school alhier, is wegens ongesteldheid eea ziekte verlof verleend. Op de 's Gravemoersche vaart werd tegen zekeren II. N. uit Kaatsheuvel, die zijn paard mishandelde, proces verbaal op gemaakt wegens dierenmishandeling. GENDEREN. De collecte die gehouden is door de dames ten bate van den naaikrans «Helpt Elkander* alhier, heeft opgebracht de som van f84.80. De milde gevers brengen wy onzen hartelyken dank, ook aan de dames die zoo bereidwillig waren om de gelden in te zamelen. Verder alle leden der naaikrans »H. E. K.c voor de werkzaamheden verricht om aan de be hoeftige gezinnen de noodige kledingstuk ken te kunnen uitreiken. Wy hopen, dat de vereeniging moge groeien en bloeien en in krachten moge toenemen om nog milder gaven te kunnen schenken waar zuiks noo dig is en dat de milde gaven voor zoo'n heerlyk doel weer rijkelyk mogen binnen vloeien, is ons aller wensch. voortgezet door de heeren J. A. Ockers ra Corn. Vos. NEDERHEMERT. By de gehouden scharenverpachting op de Arkeoswaard van Ridder Huissen van Krabbendyke, was de opbreDgst ge middeld f 135,—. Op de Uiterwaarden van den heer Pelletier van f81.tot f112. MEüWENDIJK. Zaterdagavond werd aanbesteed het doen bouwen van 2 schoollokalen aan de Chr. School alhier. Ingeschreven werd als volgt H. Ottevanger, Nieuwendyk f 8574.— A. de Loter, f 8582. Tankens te Andel f 8648. Het werk werd aan den laagsten inschrij ver gegund. By den landbouwer J. Dekker, bracht een zeug 19 jongen ter wereld. Het zoontje van C. van Maastricht wa3 spelende met een flesch waarin hy carbid met water had gedaan, hy sloot de flesch met een kurk af' Na eeoige minuten sprong de flesch uit elkaar, hy werd deerlyk gewond aan het hoofd. De ontboden ge neesheer, Dr. de Vries, hechte de wond. Mejuffr. R. v. d. Stelt, H. Boter bloem, G. Branderhorst, D. de Bok, Jonkers, A. Kraayeveld, H. Heystek Cd., behaalden diploma maatknippen. De lessen werden gegeven door de dames W. Bakker-van Meerten en R. vaD Dortmont te Geertrui- denberg en Hank. VL LAND VAN ALTENA. Alhier is men thans allerwegen bezig met het poten van aardappelen. Ook met het zaaien van erwten enz., is een aanvang gemaakt. Het wintergraan staat er over het alge meen maar dor by en tengevolge van het koude weer, wordt de groei zeer tegenge houden. De prijs der eieren daalt nog steeds betgeen verband hondt met veel aanvoer. Momenteel wordt f44.25 per 100 stuks besteed. De prys van industriemelk be draagt 7 cent per Liter. Voor aardappelen wordt f 3,50 tot f 4 per H.L. besteed. Er heerscht evenwel weinig hAndel in aardap pelen. MEEUWEN. Naar wy vernemen wil de heer P. Bax, als zondagschoolonderwyzer alhier, be danken, doch zal tot genoegen van veis ouders en kinderen, dit onderwijs worden VEEN. Door verschillende ingezetenen wor den pogingen aangewend om onze gemeente aan het electrisch net te doen aansluiten. Op desbetreffend request werd druk getee- kend. WERKENDAM. Op de Vrydag jl. gehouden schiet* wedstryd der Burgerwacht, afdeeling Wer kendam, behaalde een prys in de le klasse le P. J. v. Berchum, 2e P. v. Elzelingen en 3e W. v. Driel2e klasse: le Corns. Visser, 2e Fr. Hakkers en 3e Jac. v. Driel 3e klasse: le G. van Oord en 2e J. C. v, d. Straten JaczD. Van Vrijdag op Zaterdagnacht zyn (waarschynlyk door honden) van den heer H. den Haan alhier, 6 jonge lammeren in de wei verscheurd. Bevorderd van de le naar de 2e klasse der ambachtschool te Gorinchem, J. van Oord Jzn. en op 3 mnd. proef B. v. d. Stelt. Vrijdagmorgen jl. is nabjj onze ge meente een droevig ongelak gebeurd, Ter wyl de 29 jarige schipper J. Esneyer het zeil binnenhaalde van zijn schip om te gaan sleepen, kreeg hy een klap van de giek en sloeg overboord. Door een voorby va rende motorschipper werd nog getracht hem te redden, evenwel mocht het niet gelukken, zoodat hy verdronk. Naar wij vernemen is de heer W. G. de Waard alhier o.m. candidaat gesteld voor de a.s. verkiezing van leden der 2e Kamer en wel voor de kieskringen Rotter dam, Utrecht, Tilburg, 's-Hertogenbosch en Maastricht onder no. 9. Deze maand zal in onze gemeente een collecte gehouden worden voor de Na tionale stichting «Tehuis voor alleenstaande Blinden* te Wolfhezen. Woensdag jl. hield de werklieden- vereen. «Da Eendracht* in de sociëteit van Wed. D. L. v. d. Wiel haar gewone drie- maandelyksche vergadering. Verslag pen ningmeester Inkomsten f 709.—, Uitgaven f639.99, voordeelig saldo f69.01. Stand der kas op 1 AprilReservefonds f 1584 94, Kapitaal 1484,36, Dord. Scheep- verbond My. f 900.kas Penningmeester f69.01, Totaal f4038.31. WIJK. Blijkens achterstaande advertentie geeft het Kinderkoor «Jong Leren* alhier op Zaterdag a.s. een uitvoering. Men ver zoekt ons mede te deelen, dat er precies om 7 uur begonnen wordt, met het oog op de kinderen. Men zorge er dus voor om voor 7 uur in de zaal te zyn. WOUDRICHEM. Gedurende het tyd vak 5 tot en met 12 April j.l. werden aan de Visch- markt alhier aangevoerd 107 zalmen, welke fl.45 tot f 1.70 per pond opbrachten; 3 schotjes van f 1 tot f3 per stuk en 1 fiat van 25 cent per stuk. Besteed werd voor brasem 20 tot 25 centspiering 10 tot 15 cent; voorn 9 tot 13 cent; alles per pond. Uit deze gemeente zyn een 25 tal visschers te werk gesteld op de zalmvis- scherij «De Volharding* te Hendrik-Ido- Ambacht. BREDA, 15 April. Op de markt van heden waren aangevoerd- 322 stuks vee, t.w. 104 stuks hoornvee, 57 varkens, 159 biggen, 1 paard en 1 schaap. De volgende prjjzen werden besteed Melkkoeien f f Kalfkoeien f 300 f 370j'Kalfvaarzen f250f300; mun- tige^koeien f180—f225; drachtige zea- Karavaan onder een lawine bedolven. Naar uifc Moskou wordt gemeld is een karavaan in het Terek dal in den Kaukasus door een lawine bedolven, waar door 11 persoonen en 46 dieren den doodi vonden. Door een trein verrast. In Königswusterhausen bij Berlijn was een cclonne arbeiders beaig met da re paratie van wissels. Hierbij hoorden zij niet het waarschuwingssignaal, dat een trein naderde. Een arbeider werd op slag gedoe d, 3 werden zwaar gewond. Verduisteringen. Bij het staatsboschbeheer te Wilna zijn geweldige verduisteringen ontdekt. Door bedriegerijen van nabestaanden van Pool- sche ambtenaren zou de staat voor niet minder dan 50 millioen zloty zijn bena deeld. De hoofdschuldige ia reeds gear resteerd. Acht arbeiders bij het slaan van een brug omgekomen. Bij den bouw van een brug over de rivier Five in. den Amerikaanschen staat Michigan zdjn 8 arbeiders onder de puin- hoopen van een instortenden dam be dolven en gedood. Twee anderen wer den zwaar gewond. Boot gekapseisd. De Hamburgsche stoomboot „Reuter" was te Stettin bezig met een lading ha ring te lossen. Zeven matrozen der be manning wilden met een roeiboot het stoomschip bereiken. In de strooming kapseisde de boot en slechts 4 personen werden gered, de 3 overigen verdronken. Een rampzalige overweg. Enkele dagen geleden is in Hessen een fami. .e van 5 personen op een overweg door een trein gedood, door een verzuim van den baanwachter. Deze laatste is gearresteerd; toen ech ter zijn opvolger nauwelijks in functie was, leed de aut-o met de 5 doodkisten der famillie over de rails en de nieuwe baanwachter werd door een beroerte ge troffen en gedood. Een eigenaardige burgemeester. De burgemeester van Andernach wil van de pers niets weten. Voor het begin vap de gemeenteraadszitting verklaarde lïij! een dezer dagen, dat hij den twee ver slaggevers van Koblenzer dagbladen wel toescönd, de zitting bij te wonen, zij mcchten echter geen aanteekeningen ma ken. De verslaggevers stoorden zich daar niet aan, waarop de burgervader dreigde, hen uit de zaal te laten zetten. Zij gin gen daar op zelf onder protest weg en de persvereeniging van den Miclden-Rijn zal aan dit protest nog kracht bijzetten. Laatste stuiptrekkingen van den op stand in Mexico. Volgens berichten uit Mexico begint eindelijk het verzet van ie opstandelingen in Mexico meer en meer te verflauwen. Do opstandelingen, wier leiders Vrijdag nacht over de Amerikaansche grens zijn gevlucht, trekken als een ongeordende hoop in Noordelijke richting terug, door de regeeringstroepen achtervolgd. Een tweede leger der opstandelingen moet door overmachtige strijdkrachten der re geeringstroepen omsingeld zijn en kunnen het ten hoogste nog 2 dagen uithouden. Ook een derde groep trekt voor de Mexi- caansche regeeringstroepen in Noordelijke richting terug, klaarblijkelijk met het cloel om over de Amerikaansche grens te vluchten. Door agenten van het ministerie van Linneniandsche zaken is een groot aan tal in vallen gedaan in een aantal ker kelijke gebouwen, die werden gesloten, nadat versoheiden personen waren gear resteerd. In twee kloosters werden tien Mexicaansche nonnen aangetroffen, die werden gewaarschuwd, dat zij de grond wet hadden overtreden. Spaansche non nen, die in een ander klooster werden gevonden, kregen tien dagen tijd om Me xico te verlaten. eilanden en de Crozet eilanden opdracht gegeven, een onderzoek in te stallen in de wateren, welke de „Koebenhavn" moet hebben doorkruist na het vertrek uit Buenos Aires. De „Deucalion" heeft een Britsohmarine-officier aan boord, toege wezen door de Britsche Admiraliteit en is voor zien van een zeer krachtige draadirc-ze zend-installatie. De „Koeben havn" is een vijf-mast bark, die in ge bruik is als opleidingsschip en die een aantal zeekadetten aan boord had. Het schip was bovendien uitgerust met een hulpmotor. Het is niet zeker, dat het schip vergaan is en het is zeer wel mogelijk, dat het in de Zuidelijke zeeën door het ijs wordt vastgehouden of dat de motor defect is geraakt. Deensch opleidingsschip vermist. Het Deensche opleidingsschip „Koeben havn", dat op 14 December 1928 Buenos Aires verliet om via Kaapstad naar Austra lië te gaan, is sedertdien verdwenen, zon der dat men meer eenig teeken van het schip heeft ontvangen. Thans heeft de Deensche regeering een verzoek gericht tot do Britsche Admiraliteit om nasporin gen te willen verrichten in het Zuiden van den Atlandischen Oceaan en in den Indi sche» Oceaan. Naar aanleiding hiervan Reeft de firma Holt te Liverpool haar stoomschip „Deucalion", dat Woensdag uit Kaapstad is vertrokken om een be zoek te brengen aan de Prince Eiward,-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2