vior let LaM m Htislti ti MtenajeLugstraat en tie Btiitltrvurl Dit nummer bestaat uit 2 bladen. verf Jt.V. 5. p. £aaktayz«# Co's Baak de reclame Behangselpapieren Agentschap van de jLV. Amsterdamsche Bank, Amsterdam. WINSTGEVEND Binnenland Prima QLANSVERF Prima VLOÉRLAK A. VERSCHUUR-BAERT Uitgave: Firma L, J. VEERMAN, Heusden. JMo. 4914, Vrijdag 10 Mei 1929. land VAN ALTENA Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en Éranco per post beschikt f 1,40. Afzonderlyke nummers 6 cent. lat Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 1 6 regels 90 cent. Elke regal meer 15 cent. Groote letters Daar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur at Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Kippen en kuikens verbrand. Te Asten ontstond brand in het kippen hok en de kuikenbroedery van den land bouwer J. v. d. Heuve'. Het hok brandde a( en ruim 80 kippen en een groote party kuikens kwamen in de vlammen om. De mensch aangetroffen als deze. de vagebond naar een der gasthuizen over gebracht ter verdere behandeling. MeD hoopt zijn teeeen en voeten te behouden. Gebleken i«, dat de ongelukkige niet naar het Toevlucht voor Onbehuisden wilde. Met bedelen voorzag hy zich in zyn scha melen kost. Onbewoonbaar verklaarde woningen bie den dikwyls aan zwervers onderdak, doch zelden heeft men er zoo'n verwaarloosd schade wordt op ru<m f 1000 geraamd, v. d. H. was niet tegen brandschade ver zekerd. By den heer J. Mosselman te Middel» bamis ontstond brand in een kunstmoeder. Ruim 150 kuikens kwamen in de vlam men om. D Machinist verdronken. Te Rotterdam is uit de rivier bet lijk gevischt van den 58-jarigen machinist C. J. Botting, gewoond hebbende te Souburg, die by het aan boord gaan van de aan de werf der fabriek «Fyenoord* liggende sleepboot »Ea avanU te water geraakt en verdronken was. Het lyk is naar de Algemeene Begraafplaats in Crooswijk ver voerd. o Een voorspel van BelgiëHolland. Een Nederlander was Zaterdag reeds naar Antwerpen getrokken om Zondag den wedstrijd BelgiëNederland bij te wonen. Hy maakte daar kennis met een meisje uit Molenbeek, die hem de Belgische haven stad by avond en nacht heeft laten zien. *8 Morgens had het meisje, zonder haar vriend van den vorigen a~ond behooilyk te waarschuwer, de beenen genomen. Zij had zich ook ontfermd over de portefeuille van den Hollander, waarin zich een bedrag van i 2000 bevond. Het gelukte de politie het meisje spoedig te arresteeren. Het geld werd nog op haar gevonden o— Een geval van ontzettende vsrvuiiing. De Geneeskundige Dienst te Amsterdam werd door de politie opgebeld met het verzoek, zich met het transport te willen belasten van een zieken zwerver, die ergens in een onbewoond perceel in het centrum van de stad was aangetroffen. Er ging een autobrancard heen en het personeel daarvan trof een schouwspel schrijft >De Telegraaf* dat in alle opzichten vreeselyk te Doemen was. De man bleek iemand van middelbaren let ftyd te zijn en scheermes en schaar waren hem blijk baar sinds een jaar onbekend geweest. Deze stumper lag ziek in een der vervuilde vertrekken van het oobewoonde huis, waar koude, regen en wind vrij speling hadden en waar langzamerhand een verzamelplaats gekweekt was van allerlei ongerechtigheid en ongedierte. De verwarde haren en zelfs de bovenkleeding van den zwerver wemel den van ongedierte. Alvoreo naar het Gast huis te worden gebracht, heeft men het menschelyke wrak, dat blykbaar in oneven- wichtigen geestestoestand verkeerde, naar de quarantaine inrichting gebracht ter ont- hiizing. Doah bij het ontkleeden bleken nog ver schrikkelijker dingen. De teenen en voeten van den ongelukkige waren tydens de hevige vorstperiode bsvroren geweestde skelet- deelen staken door het vleesch heen eB zoo waren geïnfecteerde wonden ontstaan. De man had sinds de winterkoude de schoenen en kleeding niet uit gehad. Na behoorlijk gereinigd te zijn, werd 80 cent pfcf Kilo- 120 cent per Kilo. (in bussen van 1 en 3/2 Kilo Spotgoedkoops aaoblediog ras restaafea. DROGISTERIJ HEUSDEN. Wittebroodstraat 52. Het was voorwaar een goede vangst van de politie en van den Geneeskundige Dienst o— o— O o— -o— -o o— Voor de Ontbijt- en Koffietafel Chobotra, Pindakaas, Ontbytgember, Byenhonig (Matthes), Emmentaler kaas, Leverpastei, Zalm, Sardines, Gestampte muisjes in streoibusjes. KOFFIE >HAG*~^== Alle soorten JAMS (Hero) A. A A IJ E N 8, Botermarkt 88, Heusden. Vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK op Dinsdag 7 Mei 1929, nam. 2 uur. Voorzitterden EdelAchtb. Heer P. Bergmeyer. Secretaris den Heer C. J. v. d. Wiel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, als naar gewoonte, met gebed en verzoekt hierna den Secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke na een kleine opmerking van den Voorzitter wordt goedgekeurd. Hierna spreekt de Voorzitter, nadat alle leden vaD hunne zetels zyn opgestaan, een woord van deelneming naar aanleiding van bet overlyden van den heer J. C. Otte- vanger, in leven wethouder dezer gemeente. Hierna is aan de orde onderzoek ge loofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Raad, de heer A. v. d. Stelt Cz. Tot commissieleden van onderzoek werden benoemd de heeren J. Verschoor, P. A. Nieuwenhuizen en A. v. d. Stelt Az. Bij monde van den heer Verschoor deelt de commissie mede, dat de stukken in orde zyn bevonden en wordt door den Raad tot toelating besloteo. De heer v. d. Stelt legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter wenscht den heer v. d. Stelt met zyne benoeming ais lid van den Raad geluk en hoopt, dat hy met lust en opgewektheid in 't belang der gemeente zal werkzaam zyn. De heer v. d. Stelt zegt, zyn beste krachten hieraan te zullen geven. Thans zyn aan de ordeingekomen stukkeD. Een schrijven van den heer C. Dekker, waarin by den Raad verzoekt vermindering van den aansleg inzake zijn vergunnings recht. Op voorstel van B. en W. wordt op dit adres afwyzend beschikt. Nadat de heer Burghout hierover nog eenige inlichtingen had gevrasgd b.v. of de aanslag wordt geheven naar 't ver bruik zegt de Voorzitter, dat die wordt geheven naar de huurwaarde van zijn wo ning, hetgeen de heer Burghout toch vreemd vindt. Een schrijven van enkele landbouwers te Nieuwendijk, waarin de Raad wordt verzocht eene verordening in 't leven te roepen betreffende niet uitvliegend pluim» gedierte. telbf. no. is Raamsdonksveer. Verstrekt Handefscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotifigen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK., Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA De Voorzitter stelt voor dit adres in harden te stellen van B. en W. voor pre advies. De heer van Leeuwen is sterk voor z'oon verordening, daar hij ook veel last onder» vindt van kippen op zyn land van de familie Kolff. Spreker zegt dat het een voortdurende last is en vooral wanneer meo zulke buren heeft, te meer daar zij al enkele malen gewaarschuwd zijn. De Voorzitter zegt dat het onbehoorlijk is tan den heer van Leeuwen, om hier over personen te spreken, die zich niet verdedigen kunnen. De heer A. v. d. Stelt Cz. kan zich ook volkomen met dit adres vereenigen, waar na het in handen van B. en W. wordt gesteld. Hierna wordt in de vacature Ottevanger tot Wethouder dezer gemeente benoemd den heer C. A. Walraven, die deze be noeming aanneemt. De heer Walraven spreekt hierna zyn dank uit voor 't vertrouwen in hem ge steld. De Voorzitter wenscht hem geluk met zyn benoeming als wethouder en hoopt dat een langdurige samenwerking hun deel moge zijn. Thans is aan de orde de benoeming van een lid en voorzitter voor het stembureau no. 2. De heer Nieuwenhuizen vraagt of het niet een stilzwijgende conditie is, dat uit de leden van den Raad een voorzitter wordt gekozen. Waarna de Kieswet dienaangaande wordt voorgelezen, waaruit blijkt, dat zoo veel mogelyk de voorzitter uit de leden wordt gekozen. De heer Nieuwenhnizen zegt, dat de voorzitter er toch bij de vorige vergadering ook niets van geweten heeft, waarop de Voorzitter zegt dat hem daar nu geeB ver wijt door Nieuwenhuizen van mag worden gemaakt, daar deze het toch zelf ook niet wist en ik nu myne vergissing wil goed maken, aldns de Voorzitter. De heer A. v. d. Stelt Cz. wordt hierop benoemd als lid van stembureau no. 2, terwijl ais voorzitter hiervan werd benoemd de heer C. A. Walraven. Tot commissieleden voor het nazien der gem.-rekening 1928 werden gekozen de heeren J. Verschoor, B. Koekkoek en A. v. d. Stelt Oz. Terwijl tot lid van de Sehattingscom- missie Ryksinkomstenbelasting (vac. Otte vanger) werd gekozen de heer A. v. d. Stelt Cz. Tot lid van de Electr.-commissie werd gekozen de heer P. A. Nieuwenhuizen. Hierna is aan de orde machtiging van B. en W. tot het aangaan van een geld- leeoing voor den bouw van schoollokalen en verbouwing dokterswoning. De heer Burghout verwonderde er zich over dat men reeds met de verbouwing van de dokterswoning was begonnen en zelfs het werk besteed is buiten den raad omhy meent, dat hierover toch geen definitief besluit is genomen. De Voorzitter zegt, dat er een besluit in Juni 1928 tot verbouwing is genomen, doch de uitvoering daarvan moest door byzondere omstandigheden worden uitge steld. De heer v. Leeuwen vraagt hoe lang zoo'n besluit van kracht is, waarop de voor zitter antwoordt, tot het weer wordt in getrokken. De heer A. v. d. Stelt Az. is het ook nog niet recht duidelijk, daar toch na dien datum een brief van dokter de Vries is binnengekomen, waarin gemeld werd, dat er geheel andere werkzaamheden moesten worden verricht. Spr. noemt dit een 2e plan, waarover toch iD de raad niet ie gesproken. De secretaris leest de notulen, waardoor de heer v. d. Stelt overtuigd is. De machtiging voor deze leening wordt door den Raad verleend. Daar de heer v. d. Wal op de vorige vergadering ten onrechte tot voorzitter van 't stembureau no. 3 werd gekozen, stelt de Voorzitter thans voor, als zoodanig te benoemen de heer T. A. Nieuwenhuizen» Aldus wordt besloten. Rondvraag. Aangaande de klacht door den heer B. Koekkoek geuit in de vorige vergade ring, over verontreiniging van het drink water aan den gemeentestap aan de Ver- laatsche sluis, zou de heer Verschoor willea voorstellen, dat B. en W. daar 'n tweede stap liggen met een bordje er bij, waarop «verboden te spoelen*, enz. De heer Koekkoek zegt, dan krijgt men hetzelfde als aan den Nieuwendijk, waarop de heer A. v. d. Stelt Cz. zegt, dat tocb in den put by mej. Dekker niet gespoeld mag worden. De heer v. Leeuwen meent, dat de Voorzitter ten onrechte een kleine opmer king over de notulen heeft gemaakt, be treffende de subsidie aan den centraler proeftuin. De Voorzitter blyft by zyn verklaring.' De heer Nieuwenhuizen zegt, dat by den heer P. v. Herwynen de pomp stok is geweest en dat deze die maar beeft laten maken waarop de heer De Jong zegt, zeker op eigen kosten. De heer Nieuwenhuizen verklaart, dal hy v. Herwijnei er al op gewezen heef*, dat dit erg vrypostig is. De heer Burghout zegt, dat het slol van de torendeur stuk is en verzoekt, hel te laten maken, want de kinderen klimmer voortdurend in den toren en zitten overal aan, zelfs aan het uurwerk. De Voorzitter vraagt, wie hier de ver antwoordelijke persoon is, waarop geant woord wordtP. Faassen. Ook heeft de heer Burghout niet ge hoord, dat de Voorzitter aan den heet Nieuwenhuizen gevraagd heeft, of bij zijne benoeming aanneemt als voorzitter van het stembureau no. 3. De Voorzitter zegt, dat dit een stilzwij gende conditie is. De heer Burghout is evenwel van mea ning, dat dit volgens de Wet noodig is, waarop de heer Nieuwenhuizen zegt, de vorige keer is my dit ook niet gevraagd; ik dacht toen ook net ais de Voorzitter. De heer A. v. d. Stelt Cz. vraagt, hoe ver het er by staat met de waterleiding. De Voorzitter zegt, dat er een plan in voorbereiding is, waarvan de kosten onge veer één millioen zullen bedragen, 't welk dan ook ongeveer zal komen op f 26. per aansluiting. Spreker zegt, dit is een voorloopïg plan, waarvan het R(jk en Pro vincie de garantie zullen dragen, mits de gemeentel gezamelijk zullen aanpakken. Volgens den heer Noorloos zou de heef v. d. Assem graag eene rergoeding hebben omdat gedurig de bewoners aldaar over zijn srf water halen aan den Wiel. B. en W. zullen onderzoeken in hoeverre hieraan zal kunnen worden voldaan. Daar niemand meer 't woord verlangt^ sluit de voorzitter de openbare vergadering. IN DIT BLAD IS Twee kinderen uit de tweede verdieping gevallen. De 4-jarige J. Bijl en z.ijn 3-jarig broer tje D. Bijl zijn uit het raain van de huiskamer der ouderlijke woning op de tweede verdieping van pand 12 aan de Zwaanshalskade te Rotterdam op straat gevailen. Beiden zijn per auto van den Geneeskundige Dienst naar het Zieken huis aan den Bergweg vervoerd waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De oud ste had zijn rechterarm gebroken, ter wijl de jongste inwendige kneuzin gen bleek te hebben bekomen. Het. auto-ongeluk op den Strandweg te Scheveningen. De Haagsche Rechtbank heeft den 21- jarigen F. W. S., zonder beroep in Den Haag', aan wiens schuld het te wijten zou zijn geweest, dat hij op een middag in October van het vorige jaar op den Strandweg te Scheveningen met een door hem bestuurden automobiel den daar fiet senden, 12-jarigen G. Hartevelt heeft aan gereden, tengevolge waarvan deze zoo danig is gewond, dat hij kort daarop is overleden, terzake van het veroorzaken van dood door schuld, veroordeeld tot f 1000 sub®. 30 dagen hechtenis met ont zegging van de bevoegdheid om motorrij tuigen te testuren voor den tijd van een jaar. Door een vrachtauto gedood. In de Palmboomstraat te Den Haag is een droevig ongeluk gebeurd. Een vracht auto van de azijnfabriek van den heerB. stond voor zijn woning en liet vierjarig -zoent je van den heer B. speelde in de na bijheid. Het kind duwde spelend tegen den zijwand van de auto, hetgeen de chauffeur niet zag en toen deze weg reed, viel het kind tusschen de wielen. Het. achterwiel ging over het hoofdje met het gevolg dat de kleine onmiddel lijk dcod was. Verdrenken. Het vier-jarig zoontje van de familie Krees, wonende aan het Hoornwerk te Deventer is in het vOerijselscb kanaal geraakt. Hoewel het kind spoedig werd opgehaald bleken de levensgeesten reeds te ziju geweken. De brand te Rossum. De Kon. Nation. Bond. ,,Het Oranje Kruis" en liet Roomsch-Katholiek' Huis vestingscomité hebben, na ontvangst van liet bericht van den brand in gemeen schappelijk overleg maatregelen genomen om aan de armere bevolking die door den brand getroffen werd, dadelijk drin gend noodige goederen voor ligging en kleeding te verschaffen. In gemeenschap pelijk overleg zal zoo noodig, ook voor verdere hulp gezorgd worden. Van de arbeidersbevolking zijn het vooral veertien protestantsche en vijf kat holieke gezinnen, die vrijwiel alles, dat zij bezaten, verloren hebben. Paard op hol geslagen. Te Dourne is de landbouwersknecht V. de Z., doordat het paard op hol sloeg, van eén kar gevallen. Hij kreeg de wielen over het lichaam en is in deerniswekken- den toestand naar het ziekenhuis ver voerd. Het paard liep na dit ongeval met den wagen tegen een huis, op. De muur scheurde over een lengte van drie meter scheurde over een lengte van drie meter waardoor een deel van de kar in de huis kamer viel. Meineed. Bij de behandeling in hooger beroep van een overtreding der handelsnaam wet voor de Ut recht sche Arrondissements rechtbank zijn de 2 hoofdgetuigen de heeren Havérhoek Sr. en Jr. de bekende kruidende kt ers, in arrest gest eld op ver- mreden van meineed. De behandeling van de zaak is hierop gesehorst. o— In een teil met kokend water geval len. Bij de familie L. te Maassluis, is bij een stoeipartij van kinderen, het vijfjarig zc< ut je in een groote teil met kokend wa ter gevallen. De kleine is aan de brand wonden overleden. Vee verbrand. Te Lettele (gem. Diepenveen) is de ka pitale boerderij van den landbouwer W. Kleine Sehaarsberg afgebrand. Een stam boekstier, een varben met 11 biggen en een kalf kwamen in de vlammen om, ter wijl voorts de inboedel, een bedrag aan geld, en verschillende sieraden door de vlammen vernield werden. De oorzaak van den brand is onbekend. Bosehbranden. Door onvoorzichtigheid van aldaar werkzame arbeiders ontstond brand in de heide aan den Schijndelschen dijk te Boxtel. Behalve een groote oppen-lak te heide, ging een groot aantal hooge bcémen en een gedeelte van een aangren zend bosch verloren. Ook te Beek en Donk woedde een fel le boschbrand, nabij het Missieklooster. Een groote oppervlakte bosch ging ver loren. Ontrouwe kantoorbediende. De 36-jarige kantoorbediende Q. Li. is in het politiebureau aan de Groote Paauwen- steeg te Rotterdam in bewaring gesteld, daar bij ervan verdacht wordt ten na- deele van de expeditiefirma J., van de "Wijnha ven, een bedrag van circa f 250 te t hebben verduisterd. Hij zou in d.en laat- sten tijd verschillende bedragen, welke door een loopjongen der iirma aan hem waren afgedragen, niet hebben verant woord.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1