Plaatselijk \ieii ws heüsden7 "Gepasseerde Zaterdag speelde de damclub »V. D.« tegen de Waalwyksche damclub en heeft zich hierbij van een betere zijde laten zien, door mat 16—4 te winnen. De partyen aan de borden 1 tot en met 4 gingen door diversen slagzetten voor Waalwyk verloren. Bord 5 bood langer tegenstand wel behaalde C. S. de Jooda in het eindspel voordeel, doch ten slotte werden hier de punten gedeeld. Bax, van der Kolk en Deurloo, behaalden spoe dig, dank zy beter inzicht, de noodige punten. Aan bord 9 kwam de eerste en eenigste nul, daar de »V. D t er in een beslist remisestand een onverklaarbare fout maakte en verloor. Onze Benjamin deed goed werk door'aan bord 10 één punt te bemachtigen Over het algemeen een wed strijd waarin het mooiste spel werd geleverd aan de borden 2 en 5 met groot kracht verschil ten gunste van »V. D.c en waarvoor »W.D.« bet spelen met 3 reserves niet als een voldoende excuus kan worden beschouwd. De gedetailleerde uitslag is Van Harende Graag 0-2 DekkersVogelaar 0-2 Sikkers—Béoeker 0—2 Van der GervenC. de Joode 0—2 De Bont C. S. de Joode 1—1 GreevenB«x 0 -2 Lemmers van der Kolk 0—2 Symonb—Deurloo 0-2 TeulingSwagemakers 2 0 Verwiel Ger. Jonker 1—1 4 16 voor »V. D.« Openbare vergadering van den raad alhier, op Woensdag 15 Mei 1929, des avonds 8 uur. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Wyziging van de gemeente-begrooting en der begrooting van het vleesch- keurmgsbedrijf over 1928. 4. Verzoek van J. F. Bounaan, om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare school voor gewoon lager onderwjjs. 5. Voorstel van B. en W. inzake gas- en electriciteits voorziening. Zondagmiddag 4 uur trok de H. Familie ter processie naar Elshoot ter «ere van O. L. Vrouw. Het lof in de parochiekerk aldaar werd door de zangers- afdeeliog verdienstelijk gezongen- Na een bezoek aan de kapel trok men gezamenlijk weder huiswaarts, waar men circa half Degen arriveerde. Ter opluistering was de R. K. Fanfare meegegaan. 2de Pinksterdag lal de aFanfare der H. Familiec deelnemen aan het groot festival te Breda. Aldaar zal ten 4 uur op de muziekkiosk Boschstraat een drietal nummers ten geboore worden gebracht. De reis zal geschieden per aOnze Dienste vertrek half tien (Zomertijd) van haar ver- eenigingsgebouw. Door de vereeniging zal a.s. Zaterdag avond, van half negen tot half tien, een kort concert op de Viscbmarkt worden gehouden, waarop de volgende muziek nummers zullen worden uitgevoerd. Programma 1. Feestmarsch Heusden. 2. Antigone, Ouverture. 3. Walram, Ouverture. 4. Charles Smits, Feestmarsch Breda. 5. Einale. ALMKERK. J.l. Zaterdagavond had alhier op de Verlaatsche sluis een aanrijding plaats tusschen een burger en een politieman van het wapen der Kon. Marech. standplaats Woudricbem, waardoor dea vertegenwoor diger van dat wapen zoodanig kwam te vallen, dat hjj verschillende ontvellingen opliep. De borger, die niet viel, maakte zich op zijn jvelo* met groote snelheid uit de voeten nadat de politieman zich eerst by den heer Prins aldaar van bloed en straatvuil had gereinigd, begaf bij zich naar Dr. de Vries om geneeskundige be handeling te ondergaan. Naar wij ver nemen is tot op heden nog niets van den aanryder vernomen. Op het Vrydag 10 dezr gehouden Solisten Concours te Rotterdam behaalde de Heer G. Duizer alhier, als Trombonist met 118 punten den 1ste prjjs in de 2de afdeelmg. j.l. Zaterdag speelde A K C. alhier een vriendschappelyken wedstryd tegen de Waalwyksche Korfbalclub aldaar, welke eindigde met 3 1 ten voordeele van A. K. C. alhier. Op 26 Mei zal te Woudrichem des vm. 10 45 voor deze gemeente een onder zoek plaats hebben naar de verlofgangers van de lichtingen 1917 en 1920. Omtrent een besluit van de Raad op 30 Maart j.l. is op de verordering van de Warenkeuringsdienst alhierde navol gende wyziging aangebracht. Het ten verkoop in voorraad hebben, te doen vervallen en hiervoor in de plaats te stellen. Het ten verkoop of ter aflevering in voorraad hebben En achter kooplieden in te lasschen het woord »melk veehouders*. En aan artikel 4 toe te voegenHet is verboden met betrekking tot de »Waren« iets te doen of na te laten, welke in strjjd is met bovengenoemde wet. ANDEL1. De collecte voor het Tehuis voor vallende ziekten te Heemstede heeft in de Ned, Herv. kerk Plm. f 47,-— opgebracht. De Landdag van den ring »Altena« van de Herv. Jongelingsver. werd door Plm. 2000 personen bezocht. Voor de A. R. Kiesvereening zal alhier Woensdag, 15 Mei optreden de heer Chr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer. BRAKEL'. Onze dorpsgenoot 0. van Dalen behaalde op het 10 Mei j.l. te Rotterdam gehouden concours een 2en prys in de 2de afdeeling Solisten (tuba). De winnaar onze gelukwenschen. Tot tjjdeljjk onderwyzer aan de openbare lagere school alhier is aangesteld de heer W. Ras uit Angerlo. Het jaarljjksch onderzoek (inspectie) voor de verlofgangers van de lichtingen 1917 en 1920 zal voor deze gemeente gehouden worden te Hedel, op 22 Jani a.s. des voormiddags 10.45 uur. BABYLONIëNBROEK. Uit goede bron kunnen wjj melden dat Ds. Voorbergen het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen. BENEDENLANGSTRAAT. Nu het weder gunster is geworden is de behoefte aan hooi voor den stal ook geweken en wordt van den handel weinig meer gemerkt. De prjj* van het beste hooi kan echter nog worden genoteerd op f 35.— per 500 K G. CAPELLE. Ds. J. Snoek, predikant by de Geref. gem, alhier heeft een beroep ont vangen naar de gemeente Stellendam. Toen de landbouwer H. d. B. in zijn weiland kwam vond hij een zjjner beste koeien dood liggen. Voorwaar een schadepost voor den betrokkene. Op het met Hemelvaartsdag te Sliedrecht gehouden Nationaal Muziek- en Zangconcours werd aan den heer A. Christ alhier, onder wiens leiding bet Chr. mu ziekgezelschap uit Zevenbergen op dit con cours in de 4s afd. een eersten prys met 316 punten behaalde, den directeursprjjs in de afd. muziek toegekend. De postduivenvereenigiDg »De lucht vaart* gevestigd in het café van mej. de weduwe A. v. d. Haart alhier, hield j.l Donderdag (Hemelvaartsdag) gecombineerd met de by den van Heeswyk te Kaatsheuvel gevestigde postduivenvereeniging een wed vlucht vanuit Mons en j I Zondag, eveneens gecombineerd vanuit N .jon met den vol genden uitslag. Wedvlucht Mons S. Oerlemans 1 en 11 Chr. v. Heeswyk 2 A. Versteeg 3 A. Snaphaan 4W. v. Best 5 A. Verduin 6G. de Benis 7H. Netten 8 H. v. Schans 9; H. Dekkers 10 G. Stam 12. Wedvlucht Noyon H. Netten 1, 6 en 25 M. Mesch 2G. Vos 3J. Corslanje 4, 26 en 32Chr. v. Heeswyk 5A. Snaphaan 7, 20, 22, 30 en 36 P. v. d. Vel den 8 W. v. Beek 9 L. Heuter 10 Th. Lichtvoet 11,16, 24 en 27 G. de Beois 12; W. Oomens 13 en 15; H. v. KampeD 14 en 34 H Rozeubrand 17 A. Schaaf stra 18 en 37; W. v. d. Velde 19,23, 28, 29 A. v. Moergestel 21 A. Versteeg 31 en A, Zwart 33, 35 en 38. DOEVEREN. Donderdag 16 Mei hoopt de Heer G. Blom, machinist-stoker stoomgemaal Doeveren Waalwyk, den dag te herdenken dat hjj voor 25 jaar in 'e Rijksdienst trad. DÜSSEN. Woensdag j.l. sloeg het paard van den Heer van Buuren met paard en wagen op hol en kwam in de sloot terecht. Eokel de burri brak voerman en paard kwamen met de schrik vrjj. In antwoord op een tot ons gericht verzoek, deelen wjj mede, dat het bericht over de bruiloft Diet van onzen correspon dent uit Almkerk is geweest. Uit Dassen zelf gewerd ons van meer dan eene zjjde een bericht over deze ge schiedenis. 's GRAVENMOER. De traditie getrouw, trok het fan farekorps »Euterpec op den schoonen He mel vaartsmorgen er op uit om te gaan danwtrappen. Naar we vernemen hield de studie commissie tot onderzoek der maatregelen, die genomen dienen te wordeD tot zuive ring van het Dongewater, één dezer dagen een vergadering ten gemeentehuize van Dongen. Op die vergadering waren tevei s tegenwoordig Dr. Van der Velden, Inspecteur der Volksgezondheid te Breda, alsmede Ir. Schaafsma van het Rjjksbureau te 's Gra- venhage. Ook de heer Smits, Burgemeester dezer gemeente en voorzitter van het wa terschap »De Beneden DoDge*, als vertegen woordiger in de belanghebbende gemeente uitgenoodigd, was ter vergadering aanwezig. We hopen, dat de in voornoemde ver gadering gehouden besprekingen mogen leiden tot spoedige oplossing van dit voor onze gemeente en haar omgeving zoo urgente vraagstuk. Het fanfarekorps zEuterpe* en de zangvereeniging zExelsiorc alhier zuilen op den tweeden Pinksterdag deel nemen aan het nationaal concours voor muziek en zaog te Dalem, by Gorinchem. Vorige week Donderdag herdacht de beer S. Verlare, hoofd der Chr. L school alhier, den dag, dat hjj 25 jaar geleden tot het onderwys toetrad. Door de kinde ren der school werd hem een prachtig cadeau overhandigd, terwjjl hjj van ver schillende zijden gelukwenschen in ontvangst had te nemen, bestaande uit bloemstukken, kaartjes enz. We hopen met den heer Verlare, dat het hem gegeven mag zjjn nog vele jaren in onze gemeente als on* derwjjter werkzaam te zjjn. Donderdag j I. herdachten de echte lieden Carel Blok en Francyaa Versteeg den dag, dat zy 40 jaar geleden door dea band des huweiyks werden verbonden. Het zjj hun gegeven ook eenmaal hun 50 jarige echtvereeniging te herdenken. Zaterdag gaven het muziekgezel schap sEuterpec en de zangvereeniging Excelsior* alhier hun eerste openlucht concert op de muziektent aan de O. L. school alhier. Esn en ander trok zoowel uit deze- als de omliggende gemeenten veel belangstelliog, te meer daar het vrjja en verplichte nummer voor het a.s. con cours, waarmede het muziekkorps als eenige in de Afd. Uitmuntendheid uitkomt, werd gespeeld. Op de gehouden tentoonstelling op Kantwerkgebied te Tilburg hebben van de Kantwerkschool het »Molenwiekje* alhier enkele dames deelgenomen. POEDEROIJEN. Het jaarljjk8Ch onderzoek (inspectie) van verlofgangers der lichtingen 1917 enl920 zal voor deze gemeente gehouden worden te Hedel, op 22 Juni a.s. des v.m. 11.30 uur. Bjj de Ned. Herv. Kerk alhier, is in de vacature M. van Giessen benoemd tot ouderling den heer Chr. ten Hagen. RAAMSDONKSVEER. De heer D. Lankbujjzen Sz. werd benoemd tot Bestuurslid van de Gecombi neerde Aanwassen dhr. J. A Lankhojjzeu tot Voorzitter van bet Bestuur van den Nieuwen Buiterdjjkschen Hooipolder en dhr. L. v. d. Made tot Bestuurslid. Zr. Q nartel die een benoeming als Wjjk verpleegster te 's-Her togen bosch ont ving, heeft voor die benoeming bedankt. - Ds. H. Ewoldt ontving Vrjjdag een beroep naar de Herv. Gemeente van Wilsum bij KampeD. SPRANG. J.l. Zaterdag speelde onze korfbal club »N.E.O.< een wedstrjjd tegen »T.K.C.< te Tilburg. De wedstrjjd eindigde met 3—1 iD het voordeel van »N.EO* Zaterdagavond kwam de afdeeling •Patrimonimc alhier in goed bezochte ver gadering bjjeen. Na opening en behandeling van eenige ingekomen stukken verkreeg de heer P, van Hi-ijst Czn. het woord tot behandeling van zjjn onderwerp»De Sociale kwestjÉ tie rivier liggen. Het is niet gezegd, dat de proeven die te Gorinchem worden ge nomen goed zijn voor de streek hier. Ia Gcrinchem bestaat de grondslag uit laagveen, en hier heeft men klei. Er moet; maar d,& meening van spr. ge tracht worden, in het Land van Heusden en Altena een proeftuin te krijgen. Go rinchem heeft bovendien weinig voor de ze streek over, alleen als er bijgedragen moet worden weet men de menschen hier te vinden. Als de gemeente Sleeu- wijk zoo rijk was als nu arm was het nog iets anders, spr. kan thans niet an ders dan tegen het voorstel van B, en W. stemmen. De Voorzitter is medegedeeld, dat juist een proeftuin bij Gorinc"hem is genomen op een niet zoo gunstig terrein. Het Land van Altena is veel beter geschikt ycor tuinbouw dan het terrein te Gorin chem. Als men een bij uitstek geschikt terrein had genomen, zou men hebben kun nen zeggen, ja dat gaat hier wel maar niet bij ons, waar de grond minder geschikt is. Nu is het omgekeerd,, lukken de proe ven te Gorinchem, dan gaat het zeker in het- Land v. Altena. "Wat de 2<Ie opm<"rking betreft, dat is ook spr. ide aal geweest, hij heeft steeds geprobeerd, hier oen proeftuin te krijgen, het slot is evenwel geweest, dat hij tot de meening is gekomen, dat- men hier maar niet zoo een proeftuin tot stand krijgt cmdat de bevolking voer het een dubbeltje uitgeeft, eerst zeker wil zijn 11 ets. terug te ontvan gen. Als 5 of 6 gemeenten bereid gevon den zouden worden ieder een f 5000.— renteloos voor te schieten, dan was dat de weg. In de vorige gemeente van spr. was ook een proeftuin, waar de gemeen te ieder jaar f1000.— bijlag. Als het mogelijk was, dat de gem.bast. er zich vc orspanden dan Zou het gaan, pardc. doen dit niet, omda.t een proeftuin iets is wat niet rendeert. Waar Gorinchem reeds bestond, heeft spr. gevraagd of twee proeftuinen konden bestaan en daarop is hem geantwoord, dat kan niet. In Gcrinchem heeft men goecl ingezien, dat liet een grootere plaats altijd goed gaat, als het een welvarend achterland heeft. De stad Gorinchem heeft een garantie gesteld van f 28000. Hoe goed de heer Sigmond het ook bedoelt, het 2al niet mcgelijk zijn voor deze streek een proef tuin te krijgen, daarom is het goed Gorinchem te steunen. Het is niet al leen om de geldelijke steun te doen, maar voor al om het blijk van sympa thie en medewerking. De heer v. 'fc Sant zou er ook voor zijn in deze streek een proeftuin te krij gen, doch waar deze steeds met een te kort werken, is dit niet mogelijk. Spr. acht een proeftuin van zeer groot nut, de a.s. tuinders kunnen er naar de in deeling gaan zien, er valt veel te lee- ren, spr. is er zelf al een paar malen ge weest en heeft het groote nut van een proeftuin, waardoor de tuiubouw meer populair lean worden gemaakt, kunnen oonstateeren. De heer Gulden sympathiseert met het idee van een proeftuin en spr. wil zich gaarne aansluiten bij de woorden ge sproken door de heer Sigmond. Spr. wil wel voor het voorstel van B. en W. stem men, doch zou gaarne zien dat B. en W. alsnog pogingen in het werk stelden om in deze streek een proeftuin te krijgen. Spr. acht dit van ontzaggelijke beteekenis. Men dient een ilinken stoot .te geven om de tuinbouw meer populair te maken, en meer onder de aandacht van de bevolking te brengen, men doet daarmede een zeer goed werk. Met het landbouwbedrijf wordt het een hopeloo ste toestand, er moet naar iets anders werden uitgezien, om op kleiner grond gebied de menschen een bestaan te ver schaffen. Als U mijnheer de Voorzitter, aldus spr. na uw 25-jarig jubileum, de Iiieuwe periode zoudt willeu beginnen, niet a.l uwe krachten te g-even, aan dit werk en U zoudt na het bereiken daarvan anders niets meer doen, dan zoudt U toch een zeer nuttig en belangrijk werk hebben gedaan. De Voorzitter verklaart het hiermede geheel eens te zijn, ook zijn ideaal is een proeftuin voor het Land van Altena. Voor dit jaar is dit evenwel een on mogelijkheid. Men moet verder niet uit het oog verliezen, dat een proeftuin, van zijn waarde verliest naar mate de tuinbouw toeneemt, omdat de tuinders zich hebben ontwikkeld en hebben ge leerd, zoodat de proeftuin dan meer wordt gebruikt voor onderzoekengen op weten schappelijke basis. Als een proeftuin la ter hier mocht noodig blijken, kan men toch altijd nog probeeren er een te krij gen. De heer Sigmond vraagt of het slechts een bijdrage is voor een jaar, waarop de Voorzitter toestemmend antwoordt. De heer v. 't Sant zou een proeftuin in deze gemeente een prachtidee vin den, zoolang dit evenwel niet mogelijk is zou hij bij Gorinchem willen aanslui ten. Naar spr. meent ligt het ook in de Ivedoeling in de ooftbouw onderricht te geven. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten een subsidie van f 50.— toe te kennen. Schrijven van het bestuur van de Wer- kenscben polder, waarin wordt gevraagd of de toegekende subsidie van f 2500.— ,voor het uitdiepen van de Bermsloot aan de Kil, za.l worden verhoogd, als mocht blijken dat de kosten hooger zullen zijn dan geraamd en verlaagd als deze minder zullen bedragen. B. en W. zijn van oordeel dat als maatstaf is genomen plm. 12i/? pCt. van de geraamde kosten, blijken deze te laag geraamd dan zal de subsidie in even redigheid worden verhoogd, in het omge keerde geval worden verlaagd. Wethouder v. Straten zou een maxi mum willen stellen, waarop de Voorzitter voorstelt f325.— als maximum te nemen. Met algemeene stemmen wordt besloten het bestuur van den Werkenschen pol der te berichten, als door B. en W. aan gegeven terwijl f325.— al3 maximum wordt gesteld. Verslag van de toestand der gemeente ea Verslag van de Commissie tot we ring van schoolverzuim wordt ter inzage gelegd. De heer Gulden zou over het gemeen teverslag wel iets willen zeggen. Er staat b.v. in dat de gemeentewoniagen in een goeden toestand verkeeren, kan dit wor den gezegd, van het huisje waar den Hollander inwoont, dit is geheel ver rot. De toestand aan de Looze stoep wordt goed genoemd, naar spr. meening is deze toestand zeer slecht. De Voorzitter zegt dat meer den al- gemeenen toestand wordt weergegeven. Ilierop ontspint zich een langdurige dis cussie over de Looze stoep, verschillende denkbeelden 'worden geopperd voor ver betering. Alles stuit evenwel af op de hv.oge kosten, of de onwil van den eige naar v. den nabijgelegen gronden. Wat de Woning van den Hollander belieft, zullen B. en W. volgens mededeeling van den Voorzitter, in een volgende vergadering met een voorstel komen, om ze onbe woonbaar te verklaren. B. en W. stellen verder voor aan T. v. Andel een. stukje gemeentegrond in gebruik af te staan en bij diens woning, eigendom van de gemeente een klein schuurtje te doen bouwen. De lieer Gulden zou er ineens een be hoorlijke woning van willen maken, waar voor de andere raadsleden evenwel wei nig voelen, zoodat overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Bencerning onderwijzeres aan de open bare lagere school te Sleeuwijk. Door B. en W. zijn op de voordracht geplaatst: 1. Mej. C. J. v. 'Os tijdelijk onderwijzeres aan de school, waarvoor de benoeming moet geschieden. 2. Mej. M. A. Bos wachtgeldster te Werkendam. 3. Mej. M. v. Breugel, wachtgeldster te Almkerk. Dè Voorzitter zegt dat B. en W. no. 1 der voordracht ter benoeming aanbeve len en dat van den Minister eindelijk vergunning is verkregen om een niet- wachtgeldster te benoemen. Met alge meene stemmen wordt hierop Mej. v. Os benoemd. Eveneens wordt met algemeene stem men aangenomen het voorstel van. B. en W. om een rekeningcourant overeenkomst aan te gaan met de Bank van Nederl. gemeenten, evenals het vorig jaar. Wijziging gemeente-begrooting 1929. 'Oveieenkomstig het voorstel van B. en W. wordt tot de voorgetelde wijziging besloten. Vaststelling heffingspercentage der ge meentelijke Inkomstenbelasting 1929—'30. B. en W. stellen voor dit percentage evenals het vorig jaar op 6 te stellen, er zijn nog geen termen om tot ver laging over te gaan. Misschien dat het meevalt, omdat het vorig jaar voor de landbouwers geen ongunstig jaar is ge weest, doch de Inspecteur der Belastin gen kan nog geen gegevens verstrekken. De heer Walraven vraagt of indien de gegevens van den Inspecteur gunstig zijn, het percentage dan nog verlaagd kan werden De Voorzitter antwoordt dat dit niet gaat, het eenige wat men kan doen, zou dan zijn, de belastingbetalers een gedeelte terug te geven. Met algemeené stemmen wordt het percentage hierop op 6 vastgesteld. Eveneens wordt met al gemeene stemmen het kohier voor de straatbelasting vastgesteld op f 1304.97. Rondvraag De heer Walraven zou willen vragen,, hoever het staat met het pad aan de Kille De Voorzitter zegt dat B. en W. hebben geinformeerd, doch nog geen bericht van den eigenaar van het pad hebben ontvan gen, de gemeente dient eerst zekerhéid te hebben. De heer Walraven vraagt of de com missie die na afloop der vorige verga dering is benoemd, ook van kracht is. De Voorzitter zegt dat alleen de des kundige de Jong is aangewezen de ove rige leden zijn hetzelfde gebleven. Met Menshouwer en v. d. Stelt heeft de ge meenten niets meer te maken. De heer Walraven vraagt of d.e beste oplossing ten slotte niet onteigenen zal zijn, het geldt hier toch een algemeen telang. De Voorzitter antwoordt dat onteige ning ook zoo lang duurt en men daarom wil trachten het eens te worden. De heer Gulden vraagt of het be kend is, dat de eigenaar Versteeg ook bereid is tot verkoop. De Voorzitter antwoordt, dat Versteeg bij de eerste onderhandelingen heeft ge zegd, dat hij het voor f 1000.wilde verkc' pen. Nu worden opnieuw onderhan delingen aangeknoopt. B. en W. zijn in de vorige vergadering geschrokken toen de heer v. d. Stelt mededeelde, dat de eigenaar niet wilde dat het werk werd uitgevoerd, zooals het plan was gemaakt, daarom zijn thans op nieuw onderhande lingen begonnen. De heer Walraven zegt, dat de men schen hem gevraagd hebben om ver schoond te blijven van die briefjes voor A. Lagrouw, daar is geen recht voor. De Voorzitter zegt, dat B. en W. gaar ne de aanmaningen willen staken, doch de raad weet dat dit tot de voorwaarden behcort, v. de erfpacht der haven. Stuurt de gemeente dus geen aanmaningen meer, dan komt alles op losse schroeven te staan. De heer Gulden lijkt het het best om dat stukje modderwater maar te onteige nen het kan misschien wel wat lang duren, doch men krijgt dan mis schien een lie tere toestand. Dat de gemeente deurwaarder moet spe len voor Lagrouw is een misselijke toe stand. Schriftelijke voorwaarden heeft hij niet. hij zegt alleen maar dat het zoo is. Er zal niets over blijven dan onteigenen, evengoed als de gemeente het pad zal moeten koopen. De heer v. 't Sant zegt dat als de men schen verplicht zijn, zooals Lagrouw be weert, te betalen, zij dit ook behooren te doen. De raad mag niet medewerken om eenmaal aangegane verbintenissen niet te doen nakomen. De Voorzitter zou zeggen laat men nu eerst maar eens zien of de voorwaarden nageleefd kunnen worden. Wil Lagrouw ze, als het blijkt dat dit niet gaat, schrap pen, dan is het goed, zoo niet dan zal tot onteigening overgegaan moeten worden. Laat de menschen evenwel berichten, waarom zij niet betalen. De heer-Walraven vestigt nogmaals de aandacht op het hrandspuit'nuis aan de Schans. De Voorzitter antwoordt hierop- dat er een brandmeester is benoemd, zoodat de zaak er nu wel in orde zal komen. De Voorzitter sluit hierop de open bare vergadering waarop de raad over gaat in geheim comité, ter behandeling van reclames in belastingzaken. Door B. en W. dezer gemeente is aan de Damclub ,,V. D." alhier vergun ning verleend tot het houden van een verloting. De hoofdprijs zal zijn een ei ken klok met bim-bam-slag en verder luxe- en kunstvoorwerpen. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Woensdag 15 Mei as. des namiddags ten 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Gratis licht punten Peerboom en K' hersweg. 3. Stembureaus" ten behoeve van de verkiezing der Tweede Kamer. 4. Lager-Onderwijs personeel. Daarna officieele ontvangst aan het steiger (Loswal) alhier van de vereeni ging Schuttevaer".

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2