Derde Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat de Bommelerwaard. en ni.ra i P. J. SCHETSEMAR Spreekuren 9—4 Kantongerecht lleusden Rechtzaken Pluimveeteelt. Riuiieiiland VOOR DE HUISVROUW BEHOORENDE BIJ HET STRAFZITTING VAN HET KANTON GERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 17 Mei 1929. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openb. Ministerie Jhr. Mr. J. Twiss Quarles van Ufford. Griffier: Mr. W. Ru it inga. M. J. S. schoenmaker te Heusden staat terecht omdat hij naar een ba! heeft getra.pt, waardoor een pantoffel van zijn voet glipte met als gevolg breken van een ruit in het postkantoor. Verdachte: Ik heb niet gezien dat mijn pantoffel tegen het raam kwam. Mijn pantoffel schoot uit en vloog van mijn voet; 't was meer ongeluk. Getuige Opstelsten, Directeur van he Postkantoor: Ik heb eigenlijk niets ge zien en ook niets gehoord. Wel gecon stateerd dat de ruit kapot was, die vóór dien tijd heel was. Ik heb wel gezien dat er voor het kantoor op de Botermark jongens stonden. Getuige S. J. Marbais, monteur te Heusden: Jk heb gezien dat hij schopte en een klap heb ik gehoord en toen zijn panvtlfel van boven zien vallen, maar ik heb niet gezien dat hij tegen 't raam kwam. Getuige G. Slaats, kleermaker te Waal wijk: Ik heb gezien dat verdachte den bal mis schopte en zijn schoen uit vloog. Ik heb den schoen tegen den muur zien vliegen. Kantonrechter: Een raar ding, zoo'n vliegende schoen. Verdachte: Niemand heeft den schoen tegen het raam zien gaan en ik zelf ook niet. Kantonrechter: Getuige Slaats heeft hem tegen den muur zien „vliegen", zoo als hij' verklaart en dat was jou pantoffel, die natuurlijk tegen de ruit is terecht gekomen. Hoe kan het anders. Maar wil geleid 3ag, waarop EeE pfodes-verbaal Is opge- voer en drinken op en worden eveneens maakt, is hij gewaarschuwd en toen heeft ziek. De ontlasting kan niet weg, maar lij 't fust weggebracht. blijft in de cloaca zitten. Ook aan de Kantonrechter: Je weet toch dat je maar twee vaten mag hebben. Waarom doe je 't toch als je reeds meerdere malen bent gewaarschuwd? VerdachteIk kan het uiet helpen, want ik was er niet bij. Kantonrechter: Maar jij bent toch de vercmtwoordelijke persoon; je moet maar beter voor een en ander zorgen. Nu geef ik je f 3.00 of 2 dagen, maar je weer hier komt voor hetzelfde feit krijg je heel wat meer, want een gfoote petrole um voorraad is te gevaarlijk in de kom der gemeente. J. D. landbouwer te Oudheusden had zijn kippen laten loopen op land van H. van der Staak. Kantonrechter: Zeker weer een buren ruzie, waarbij de kippen het altijd moeten ontgelden? Veidachte: Kippen zaten vast en lieb- len niet op het land geloopen. Getuige van der Staak: De kippen lie pen op mijn land, dat bezaaid en be- poot was. Verdachte liep er zelf ook wel eens op en is reeds meermalen ge waarschuwd. De kippen van verdachte hadden er al vaak geloopen. (Aan den Kantonrechter wordt mede gedeeld dat verdachte niet geheel nor maal is. Verdachte: De kippen zijn niet bulten het bok geweest. Getuige L. KuipersIk heb gezien dat ongeveer 20 kippen van verdachte op het land van Van der Staak liepen. Ik weet goed dat ze van verdachte waren, want ze kwamen van zijn huis af en gingen zoo naar het land van Van der Staak; ze liepen iederen dag los. Kantonrechter tot verdachtePas non op, joggie, dat je je kippen voortaan thuis houdt doe je 't niet dan laat ik ze allemaal koken en de soep laat ik uitdeelen te Oudheusden en dan ben jij je kippen kwijt. Omdat jij het bent krijg je nu maar fl.00 of 1 dag. Ook A. P. landbouwer te Oudheusden had zijn kippen laten loopen op land van H. van der Staak. KantonrechterDan is hier de onder grond toch zeker burenruzie? Getuige van der Staak: De kippen loo pen er altijd, 't is er een groote rommel en ze gooien alles op mijn land. KantonrechterDeze verdachte is slim mer dan de vorige en daarom geef ik hem f 2.00 of 1 dag. Maar kom nu niet bij1 mij met burenquaestie's, want daar heb ik erg het land aan. Heusch voor die flauwiteiten is de Kantonrechter de aan gewezen man niet en veel succes hebt ge bij mij daarmede toch niet. F. v. d. N. koopman te Drongelen had op zijn rijwiel gezeten zijnde een paard veertjes van 't achterlijf blijfd ze zit ten. 't Achterlijf wordt hard, de dieren worden lusteloos, de vleugeltjes gaan hangen en met 4a 5 dagen zijn de kui kens er geweest. Dit verloop zien we tallooze malen optreden. Komt eenmaal de ziekte voor dan kan men ze haast niet stuiten en vallen 80 k 90 pCt. der kuikens er aan ten slachtoffer. Wat is er nu tegen deze ziekte te doen? In de eerste plaats ruimen we de ziekte kuikens zoo vlug we kunnen op door ze te dooden en te verbranden. De kunstmoeder en de broedeieren wor den terdege ontsmet, terwijl ook de grond waar de kuikens op geloopen hebben ontsmet wordt met een carboluneum of lysclcplosoing, liefst niet te slap. Dan wordt ze goed diep omgewerkt. Maar om een ziekte goed te bestrijden moet men beginnen bij 't begin: dat is bier bij de kip zelf. Wanneer men de ziekte in baar eerste begin kon stuiten, was dat een prachtige zaak. Nu heeft men wel geen middel gevonden om de smetstofdragende kippen van hun kwaaltje te genezen, anders dan door ze af te maken, maar wel heeft men een vrij eenvoudig midde gevonden aan te toonen, welke dieren aan de ziekte lijden en welke niet. Door het zgn. bloedonderzoek is liet mogelijk de lea.cfiedieren die hun smetstofdragers zijn aan te toonen. In Amerika is men met dit bloedonderzoek reeds bezig van af 1926. Het vorige jaar is men in ons land daarmede begonnen. Gelukkig was de uitslag in ons land heel wat beter dan het eerste jaar in Amerika. Hier toch had men 5 pCt. en in Amerika 15 pCt. reactiedieren. De reactiedieren moe ten werden afgemaakt nu zeker te zijn het bedrijf pullorum vrij te krijgen. Maai dat men er met één jaar niet is,, heeft men ook weer in Amerika ondervonden. Het tweede jaar telde men - tooch nog 8.8pCt. reactiedieren, en in 1928 was dit gedaald tot 6.3 pCt. Zoo zal het ook in ons land moeten gaan. In Amerika moe digt men het bloedonderzoek aan, door aan een bedrijf, dat 2 jaren achtereen Pullorumvrij bevonden is, het recht te schenken het bijvoegsel: Accredited free from B. W. D. of gewaarmerkt vrij van Pullorum. Dit is natuurlijk een groote reclame voor de zaak. In ons land is men zoover nog niet, maar waarschijn lijk zal het er toch van komen dat de genen, die het predioaat „fokstation" mo gen vueren, verplicht worden tot bloed- cnierzoek, waarbij de reactiedieren moe ten worden afgemaakt. S. en daarna flink schudden met theebladen of wat zand. De vaas wordt dan nog verder echoon- gernaakt in zeepsop. Gewerkt glaswerk wordt weer uitgeborsteld. De vaas wordt aan de binnenkant droog gemaakt door fibreerpapier, of door de vaas een tijdje omgekeerd op een doek te zetten. je de kosten van de ruit betalen? Zoo ja dan kan ik je eene kleine boete geven, want het feit op zich zelf vind ik zoo erg niet. VerdachteNeen, ik wil de ruit niet be talen. KantonrechterJe bent niet verstandig om die ruit niet te willen betalen, want nu komt bet je veel duurder uit. Enfin, je meet het zelf weten. Ik geef je nu f 15.00 of 10 dagen en als de Directeur wil kan hij nog een civiele vordering te gen je laten instellen ook. De vorige zitting werd de verdere be handeling tot heden uitgesteld van de zaak contra L. J. v. H. voerman te Heus den, die in de Wijkschestraat met zijn paard en kar niet voldoende naar rechts zou hebben gehouden, waardoor hij eene aanrijding kreeg met een auto van den koopman Koek te Breda. Als getuige wordt nu gehoord Rein- dert Visser, monteur te Nederhemerfc. De ze verklaart: „Kook had een halven M, meer naar rechts gekund en verdachte ongeveer een M. meer. Dirk van Kuijok heb ik hooren zieggen" als 't zoo afge maakt kan worden, is het veel beter. Koek reed nog. Hij had vóór dien tijd stil gestaan. Toen verdachte naast den wa gen van Vroom en Dreesman was, begon Koek te rijden. Ik stond naast den wagen van Vos-Kipping en toen Koek ging rij- Vpen, "giTTgv ik achter den wagen staan. Als Koek v^as blijven stilstaan, was er niets gebeurqh Hij reed iets links om den wagen vain Vroom en Dreesman te passeeren, Kantonrechter: Ik geloof dat we hier te doen hebbeni met een samenloop van bijzondere omstandigheden. Eene opstop ping van voertuigen in de Wijkschestraat is geen alledasggsch verschijnsel en daar zijn verdacht^ en de Heer Koek zeker van verschrik^, 't Komt mij voor dat •verdachte geeiji schuld heeft, doch dat- Koek te gauw is é?aan rijden. Ik spreek verdachte vrij. J. v. D. petroleumkoopman te Heusden had in zijn pakhuis drie volle en onaange stoken fusten met petroleum voorhan den gehad, Verdachte bekent, maar voegt er aan toe dat hij ze er zelf niet had ingerold, maar dat merK ze bij zijne afwezigheid er in bad gebracht. Getvige vant der Wiel, gemeente veldwachter te '.Heusden zegt dat hij er op last van de li- Burgemeester heen is gegaan en dat verdacht^ reeds meerma- Verdachte bekent, maar zegt dat hij den geheelen winter ziek is geweest en nog erg zwak is. Eene verklaring van dokter de Boer bevestigt een en ander. Kantonrechter: Dan is het wel ver schoonbaar en hoewel het feit strafbaai is wil ik je toch geen straf geven. Verdachte is niet verschenen en kon dat ook niet wegens lichamelijke ge breken. DE PULLORUMZIEKTE. Nu de kuikens weer wat grooter wor den, zal men wellicht bier en daar met deze gevreesde ziekte te maken hebben gehad, 't Is nog maar enkele jaren ge leden, dat ieder jaar tienduizenden van kuikens als slachtoffers er .van vielen en nog stervenn er jaarlijks honderdtal len aan. De Pullorumziekte is eigenlijk een ziekte van het volwassen hoen en niet zoozeer van 't kuiken. De volwas sen kip is de smetstofdrager en geeft de bacil mede in den dooier van het ei. Het is hiermede vrijwel net eender als met de besmettelijke keelontsteking. Ook daarbij komt het voor, dat een smetstof- drager, een bacillendrager zelf geen hin der heeft van de ziekte. De ziekte wordt dus in het ei overgebracht, 't Gevolg daarvan is vaak, dat de kiem sterft. Dood in den dop kan in vele gevallen veroorzaakt zijn door de Bacillen Pullo rum. Sterft de kiem niet af, dan gaat 't kuiken dus vaak dood, voor het uit het ei is gekropen. Komt er een levend kuiken uit, dan is dit kuiken een buitengewoon besmette lijk diertje. In de eerste plaats al in de broedmachine. Door het verstuiven van hesmet dons van deze kuikens, kan deze ziekte in het groot door de broedmachine worden versrpeid. Amerikaanse!) e onder zoekers schatten dat daardoor 1 besmet kuiken 20 tot 70 andere kuikens besmet ten kan. Ze raden daarom aan de voch tigheid tijdens het uitkomen te verkoo- gen. Wanneer de meststofdragers in de kunstmoeders komen, kunnen ze boven dien de oorzaak worden van de zgn. kunstmoeder-longontsteking. Men schrijft thans 90 pCt. van de longontsteking bij kuikens toe aan pullorum-besmetting. Daarbij komt dan nog de gewone ver spreiding der ziekte. De besmette kuikens brengen met hun ontlasting millioenen bacillen naar buiten. De gezonde kui len was gewaarschuwd. Ooks4ïenzelfden kens loopen er over, pikken ze met 't ONDERHOUD VAN SPIEGELS. Biji een groote beurt aan spiegels wordt maai- al te vaak de fout begaan, dat het glas afgenomen wordt met spons en zeem. Vandaar ook dat er zooveel spie gels zijn met leelijke vlekken erin, die niet meer weg te krijgen zijn. Maak, wanneer een spiegel schoonge maakt moet worden, eerst de lijst schoon. Is het een houten lijst, dan wordt die geboend met was in dezelfde kleur. Een vergulde lijst wordt eerst stof je ui goed afgewreven en inet een zwar te doek goed schoongemaakt. Daarna wordt het glas schoongemaakt schoon gemaakt en daarna met een schijf met een doek (die niet pluist) eu spiri tus. Er mogen geen strepen op blijven zitten. Vliegenvuil, wat ook vaak opi spiegels voorkomt, wordt eerst verwijderd met een lapje met wat azijn, en daarna het glas met spiritus nagewreven. SCHOONMAKEN VAN VUILE KARAF FEN. Zijn waterkaraffen vuil, dan worden ze een tijdtje weggezet met theebladen of koffiedik en daarmede dan later flink geschud. Herhaal dit eenige keeren en zie, of de karaf helder is. Zit er een aanslag van 't water in, dan wordt er flink éenige keeren met a.zijn geschud. Helpt- dit niet voldoende, gebruik dan zand en azijn. Maak daarna de karaf ver der schoon in zeepsop. Is het kristal of bewerkt glas, borstel het dan in zeepsop flink uit. De binnenkant wordt nog .met schoon water nagespoeld. De buitenkant wordt dadelijk met een linnen doek afge droogd. In plaats van theebladen kunnen ook eierschalen waarvan het binnenste vlies je is uitgehaald gebruikt worden, waarmede dan flink geschud wordt. Wijnkaraffen. Wanneer hier een aan slag van wijn in zit, dan wordt hierin eerst wat alcohol of spiritus gedaan, waardoor de aanslag los weekt. Daarna wordt de karaf op dezelfde manier schoon gemaakt, als waterkaraffen. Zit er een stop op de karaf, dan mag die er pas opgezet worden, wanneer de ka raf van binnen goed droog is. Karaffen met nauwe halzen zijn heel moeilijk droog te krijgen. Het beste kan dat neg gedaan worden, door een stuk filtreerpapier (vloeipapier) waarvan een pluim is gemaakt er in te zetten. Het vocht trekt dan in 't papier. Bloemvazen. De aanslag van bloemen wordt het beste verwijderd, door de vaas eerst een tijdje weg te zetten met amonia UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK, van 23 Mei 1929. H. C. te SpraDg, straatschenderij i 5. of 1 week tuchtschoolH. J. C. v. M. te Waalwyk, overtr. alsvoor, teruggave aan ouders zonder toepassing van strafW. T. te alsvoor, overtr. prov. pol. regit, f 5 of 1 week tuchtschoolJ. C. S. te Kaatsheuvel overt, mot. en rijwielw. f5 of 1 week tuchtschoolH. W. te Capelle, overtr. alsvoor, teruggave aan ouders zonder toe passing van strafL. M. v. E. te Drunen, overtr. pol. verord. f3 of 1 week tucht school P. N. v. H. te Waalwyk en J. G. d. B. te Drunen, overtr. veldpol. ieder f 5 of 3 dagen J. L. te Kaatsheuvel en M. v. H. te Baardwyb, overtr. alsvoor ieder f 1 of 1 dag L. V. te Kaatsheuvel J. W. en P. H. te Waalwyk A. R. te VughtJ. Z. te Babyloniënbroek en C. P. te Almkerk, overtr. alsvoor, ieder f3 of 2 dagenA. P. S. te Sprang-Capelle, W. L. te Oosterhout, C. v. d. W. te Vught, J. A. S. te Waspik H. M. S. te Kaatsheuvel, A. v. V. te Drunen en M. E. te Waalwyk, overtr. noot. en ryw. wet. ieder f 5 of 3 dagen J. L. J. L. te Vly men, H. W. v. G. te Waalwyk, J. K. te Kaatsheuvel, M. A. K. te Waspik, P. v. B. te Aalburg en A. P. te Sprang, overtr. alsvoor, ied6r f 3 of 2 dagen A. W. te Drunen, overtr. alsvoor f 0.50 of 1 dag J. C. S. te Kaatsheuvel, overtr. arbeidswet 3 X f3 of 3X2 dagen A. J. T. te Waalwyk L. v. d. L.F. d. M.C. K. A. v. H. en A. v. d. A. allen te Nieuwkuyk, H. v. B. en M. V. te Vlymen, overtr. pol. verord. ieder f 2.of 2 dagen C. P. v. H. J. W. K. en H. v. Z. te Waalwyk T. M. v. d. G. en J. S. te Nieuwkuyk A. d. V. te DruneD, overtr. alsvoor, ieder f 3.of 2 dagen A, L N. v. B. en L. v. S. te Nieuwkuyk, overtr. alsvoor, ieder f0 50 of 1 dag, W. V. te Vlymen en J. A. P. te Waalwyk, overtr. mot. en ryw. regit, ieder f5.of 3 dagen; A. B. W.G. A. M. V.M. T. W. P. P.H. d. B.H. v. H. en J. R. te Sprang Capelle H. B. S. en N. J. M. B. te Waalwyk T. C. P. en P. A. B. te Waspik, J. v. W. te Drunen en A. G. d. K. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, ieder f 3. of 2 dagenK. A. te Sprang Cape Ie, overtr. alsvoor f 2 of 2 dagen D. A. d. B. te alsvoor, overtr. alsvoor 2 X f 3.of 2X2 dagenC. R. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 4.of 1 dag L. L. D. en G. V. v. M. te Waalwyk, J. A. d. L. en J. van E. te Vlymen, C. L. en J. v. d. P. te Kaatsheuvel, dronkenschap, ieder f 10. of 5 dagen C. v. d. L. te Vlijmen, bu rengerucht f 5.of 3 dagen Tokio, Foesam, Piangyang, Moekden, Char bin, Hailar, Stita, Irkoetsk, Kras- nonojarsk, Omsk, Jekaterinenburg, Ka zan, Moskou, Koningsbergen, Berlijn, Lon den. De afstand Londen—Tokio via Britach- Indië bedraagt 12.030 mijl, de afetand Tokio—Londen via Siberië 8.350 mijl. Ter vergelijking diene, dat de afstand Am sterdam—Batavia 9.130 mijl, die van Lon den naar Kaapstad 8.156 mijl bedroeg. In totaal, met zijn reizen boven. Europa meegerekend, heeft de beer Van Lear Black van Maart 1927 tot April 1929 in de lucht 110.000 mijlen afgeleid. Een mijl is od ge veer 1.6009 K.M. De opbrengst der rijksmiddelen in April. De Rijksmiddelen hebben, wat de ge wone bronnen betreft, in April f40.12 millicen opgeleverd, of f2.3 millioen min der dan in April van verleden jaar. In de eerste vier maanden van 1929 blijft de opbrengst 6Va ton bij die van dezelf de perk de van 1928 ten achter. o Vechtpartij tusschen Zuiderzee- werkers. Fen doode en drie zwaar gewonden. Tusschen werklieden van de Zuiderzee werken. op Wieringen, heeft naar het Volk meldt, een vechtpartij plaats gevon den, waarbij één hunner werd gedood en drie ernstig gewonden zijn gevallen. Uitvoer van varkens en varkensvleesch in April. In April zijn slechts 1256 levende var kens uitgevoerd, tegen 4582 in Maart j.l, en 11.235 stuks in April 1928. Hiervan gingen er 1137 naar België en 119 naar Frankrijk. De uitvoer van bacon bedroeg 5129 ton ter waarde van f 5.312.000. tegen 5217 ton ter waarde van f 5.285.000 in Maart j.l. en 3980 ton ter waarde van f3.516.000 in April 1928. Bijna al dit bacon, n.l. 61Q3 ton, ging naar Groot-Brittannië. De uitvoer van. versch (waaronder af gekoeld) varkensvleesch bedroeg in April slechts 547 ton ter waarde van f514.000. tegen 1691 ton ter waarde van f 1.436.000 in Maart j.l. en 2927 ton ter waarde van f2.186.000 in April 1928. Hiervan ging 341 ton naar België, 165 ton naar Fran- krijk en 68 ton naar Duitschland. Van versch rund en kalfsvleesch weroj 1236 ton uitgevoerd ter waaide van f829.000, tegen 1712 ton ter waarde van f 1.071.000 in Maart j.l. en 1280 ton ter waarde van f 815.000 in April v. j. Duitsch land nam hiervan 920 ton af. België 309. Voorts werd in April uitgevoerd 144 toD versch schapenvleesch, tegen 241 ton in Maart j.l. en 396 ton gezouten varkens vleesch en spek (geen bacon) tegen 877 ton in Maart. De vluchten van den heer Van Lear Black. Voer de thans voorgenomen vlucht van het drietal Geysendorffer, Scholte en den heer Van Lear Black naar Japan, is de volgende route gekozen: Londen, Wee- nen, Boedapest, Sofia, Aleppo, Bagdad. Bender Abbas, Karats ji, Allahabad, Cal cutta, Rangoon, Bangkok, Hanoi,- Kan- ton, Amoy, Shanghai, Weihaiwei, Pian- gyang, Foesam, Tokio heen en terug: Klunder en Theunissen 3 Juni voor. Naar wij uit de beste bron vernemen, heeft de Hooge Raad bepaald, dat de zaak van Klunder en Theunissen, ver- ooraeeld wegens moord op den spoorweg wachter te Giessen-Nieuwkerk, zal worden behandeld op een openbare terechtzitting en heeft de voorzitter van den Hoogen Raad als zoodanig daarvoor aangewezen Maandag 3 Juni e.k. Bescherming van de snoek. De minister van Binnenlandsch© Zaken en Landbouw heeft in het belang van do bescherming van de snoek bepaald: 1. Het is verboden van 1 Juni tot en met 31 October te visschen met een ben gel geaasd met visoh in alle binnenwate ren, met uitzondering van: a. die, de eigenaar uitsluitend met den hengel bevisoht of laat bevisachen; b. die, waarin het vischrecht gepacht is door hengelaars of hengelaarsvereenigin- gen; c. die, waarin op verzoek van den, recht hebbende op het vischrecht het visischen met den hengel, geaasd met visch, alsnog wordt toegestaan. 2. Het verbod onder 1 geldt voorts niet voor het visschen met een hengel, ge aasd met visoh, in een binnenwater, niet beboerende tot de wateren, bedoeld in artt. 577—579 van het Burgerlijk Wet boek, wanneer men voorzien is van een door den rechthebbende op bet vischrecht van 27 Mei 1929 uitgereikte schriftelijke vergunning tot het visschen met een hen gel, geaasd met visch. 3. Het verbod onder 1 is niet van toe passing op den hengel, geaasd met steur- krab of garnaal. (Stct.) Praktijkexamens in boekhouden. Het Hoofdbestuur van de Yereeniging „Het Nederiandsche Handels-Instituut'' (secretariaat Dr. Otto Klipp, Kleverpark weg 142, Haarlem) deelt ons imede, dat )met toestemming van Z. Excellentie den Minister van Onderwijs^ Kunsten en We tenschappen de Leeraars-examens in han- delsccrrespondentie (Duitseh, Fransoh en Engelsch) ook in de toekomst zullen wor den gehouden en wel twee maal per jaai in de maanden Juli en December. De a.s. Praktijkexamens in boekhouden, handels correspondentie en stenograf ie zullen wor den afgenomen oip| 1, 2 en 3 Juli a.s. Da tum van aangifte voor beide examens tot en met 15 Juni a.s. A. J. P.'s Premieplaten. De bekende pudddingfabriek A. J. Po lak te Groningen heeft een zestal platen laten vervaardigen naar schilderijen van Jozef Israëls, n.l. Lang® moeders graf, Als me po ud wordt, Kinderen der zee, AL men oud wordt, Kinderen der zeeT Moederliefde, Na den storm en Vrijerij. Deze prachtige platen, gedrukt in vier kleuren, alle gevat in passe-partout, zien er schitterend uit en vormen een sieraad van elke huiskamer. Waar dit bovendien de eerste serie reproducties is naar schil derijen van dezen beroemden meester, zul len zeker velen zich gaarne in het be zit van zulk een mooie wandversiering willen stellen. Bons ingesloten bij alle s' Citen A. J. P.'s puddingpoeders geven hun daartoe de gelegenheid. Langendijk 187 GORINCHEM HET OUDSTE ADRES. Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 9