Raad van Arbeid Tilburg, Eleefrificaii© Plaatselijk Meuws IX HET BRANDPUNT DER BELANG STELLING. HEUSDEN. De officieel» openingsrede voor het Concours zal aanstaande Vrijdagavond niet door onzen Burgemeester, de Heer H. J. van Engelen, maar door onzen Kantonrechter, de Heer Mr. C. W. van Ommeren, worden uitgesproken, terwyl de rede op Zaterdag middag niet zal worden gehouden door Mr. C. W. van Ommeren, maar door Burge meester H. J. van Eggeleo. Door bijzon dere omstandigheden is deze verwisseling noodzakelijk. Het programma voor het Concert te geven door de Harmoniekapel >Generaal Karei van der Heijden* te Zaltbommel op Zondagavond 28 Juli, luidt als volgt 1. Marche Militaire Schubert. 2. Le Barbier de Seville (Ouverture) Rossini. 3. Fantaisie Brillante (voor Saxophoon sopraan, door den Heer J. Jansen) J. Werkman. 4. Fantaisie Dramatique »Les Huguenots*. Meyerbeer. 5. Marche Triomphe Pupy. 6. Cortège Heroique Mahy. 7. Le beau danube blau Valse J. Straus. 8. Grande Fantaisie de l'Opera »La Traviata* Verdi, De jongeheer W. S. Oerlemans al hier, slaagde voor het toelatingsexamen eerste klasse Gymnasium te 's Bosch. Openbare Vergadering van den Raad dezer Gemeente op heden Woensdag 24 Juli, des avonds ten 8 ure. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming van een onderwijzer aan de Openbare School. Voordracht: 1. J. den Besten te Andel. 2. E. C. Beunis te 's Gravemoer. 3. J. L. Slootmaker te Kapel Avegaatb. 4. Aanbieding gemeenterekening en reke ning van het Vleeschkeuringsbedryf, beide over 1928. 5. Verzoekschrift B. van Kuijk om ver mindering der pacht van het havengeld 6. Verzoekschrift Blindenvereeniging om subsidie. 7. Rekening over 1928 en Begrooting voor 1930 van de Gezondheidscommissie 8. Wyziging Gemeeutebegrooting en Be grooting van het Vleeschkeuringsbedryf beiden over 1929. Naar wy vernemen heeft het foto atelier van den heer Cb. Vaesen het initiatief genomen, den eersten prijswinner van de Heusdensche Winkelweek, die heden wordt gehouden, als extra-cadeau aan te bieden een pracht-vergrooting, formaat 24x30 c.M. De heer J, van Eeuwijk alhier, slaagde j.l. Maandag te Breda voor de hoofdakte. yïDe drang om met zijn tijd mede te gaan begint zich iu Heusden op alle gebied te openbaren. Naast de winkelweek, die gisteravond door den EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen geopend werd, hebben we de vorige week een staking medegemaakt. Dit voorbeeld heeft reeds navolging ge vonden op de scheepswerf. Maandagmorgen legden een 25 tal nageljongens het werk neer onder den eisch van loonsverhooging. Nadat toezeggiog was verkregen, dat de gestelde eischen onder de oogen zullen worden gezien, werd het werk gister morgen weder hervat. Het tweejarig zoontje van J. Bjuman, op de Botermarkt, geraakte met zijn vin gertje tusschen het kamwiel van een wascbmachine, hetgeen zoo aankwam dat dit lichaamsdeel zoo goed als werd afge koeld. Dr. Van Gulik verleende genees kundige hulp. Morgen hopen de leerlingen der Openbare school, onder leiding van het onderwijzend personeel, een pleizierreis te maken naar Arnhem en omstreken. ANDEL'. ALMKERK. CAPELLE. 's GRAVENMOER. RIJSWIJK. SPRANG. WOUDRICHEM. WERKENDAM. ZALTROMMEL. WIJZIGING INVALIDITEITS WET. In het onlangs samengesteld uittreksel van de voornaamste bepalingen tot wyziging der Invaliditeitswet is een onvolledige op gave gedaan van de nieuwe bepalingen der premieberekening ingevolge de Invaliditeits wet. Ten einde de hieruit mogelyke voort» vloeiende vergissingen te herstellen, volgen hieronder nogmaals volledig alle bepalingen omtrent het bedrag der premie. A. De arbeider, die uitsluitend recht heeft op een vast loon in geld, behoort, onafhankelijk van zijn leeftyd of geslacht, tot de loonkiasse, waarin hij naar dat vaste loon valt, wanneer de dienstbetrekking ge» acht moet worden de arbeidskracht van dien arbeider geheel of zoo goed als geheel in beslag te nemen. Deze premie bedraagt bij een loon per jaar van minder dan f 240.f 0.25 per week van f 240.tot beoeden f 400. f 0 30 per week van f 400.tot beneden f 600 f 0 40 per week van f 600.— tot beneden f 900.— f 0.50 per week. van f 900.tot f 3000.f 0.60 per week. Nederland heeft in Indië een modern koloniaal beleid aanvaard met- behoud van een sterken band met het moeder land. Vele gewesten ontwikkelen zich krachtig; handel en nijverheid gaan voor uit, de welvaart der Inlandsche bevol king verbetert. In Nederland wordt de groote betee- kenis van Indië meer en meer beseft. De belangstelling voor alles, wat de over- zeesche landen betreft, stijgt. De In dische tentoonstelling te Arnhem slaag de prachtig, de radio-telefoon deed een golf van geestdrift over het land gaan, de zegepraal der vliegers deed het hart zwellen van rechtmatigen nationalen trots. De sleep vanhet Singapore-dok wekte op elk voorbijvarend Nederlandsch schip vaderlandlievende betoogingen. Ook in den vreemde is de belangstelling voor Indië overhand toegenomen. Bezoe ken als van het Belgische kroonprinselijk paar, van den Directeur van het Interna tionaal Arbeidsbureau Albert Thomas en van zoovele anderen getuigen daarvan niet minder dan tal van geschriften. Albert Thomas vertoefde slechts drie da gen in Indië, maar had toch reeds kun nen ccnstateeren, hoe aldaar de geest en de hand van den mensch de gewel dige krachten van de tropische natuur lei den en beheerschen. Verrassend was de verklaring van den heer A. Grimshaw, ho-ofd der afdeeling Inlandersarbeid van het Internationaal Arbeidsbureau, "die ver klaarde, dat in geen enkel ander land, waar contractarbeid bestaat, de toestan den zoo gunstig zijn als in Nederlandsch- Indië. Hiermede zijn slechts enkele van de vele beschouwingen over Indië van den laatsten tijd vermeld. De oogen der we reld zijn op1 Nederlands prachtige over- zeesche gewesten gericht, men beseft welk een kostbaar bezit onze Oost is. In steeds -breeder kringen dringt dan pok het besef door van de hooge roe ping die Nederland in Indië heeft te vervullen. De betrekkingen van handel eri nijverheid in Nederland en de lan den overzee worden steeds omvangrijker en meer samengesteld. Veel zorg wordt aan de verstandelijke en zedelijke vor ming der Inlandsche bevolking besteed. Oost en West komen nader tot elkaar Totdat de verschrikkelijke moord op Mevrouw Landzaat ter Oostkust van Su matra er ons aan komt herinneren, dat het bestuursbeleid niet altijd in de goe de richting gaat. Telegrammen hebben pus medegedeeld, dat te Medan een ver gadering naar aanleiding van dezen moord heeft plaats gehad, en dat deze vergade ring, waar meer dan duizend persoineü aanwezig waren, besloten heeft een te legram te zenden aan II. M. de Konin gin., waarin het vertrouwen wordt uitge sproken, dat de Regeering de orde en de rust zal weten te verzekeren. Nog schrijnender is het smeekschrift van een paar honderd Nederlandsche vrouwen van Sumatra aan H. M. de Koningin, waarin zij om beschreming smeeken voor haar zeiven en voor haar kinderen. Inderdaad dienen spoedig maatregelen |te worden beraamd, teneinde paal en. perk ite stellen aan de vergiftiging van de geesten der koelies. Zoo juist nog ver klaarde de permanente arbeidscommissie iter Oostkust van Sumatra, dat de hoofd oorzaak v. de verschillende aanslagen op assistenten, is te zoeken in den tegen- Woordigen geest van de arbeiders, die gedeeltelijk onbewust, maar gedeeltelijk ook opzettelijk aangekweekt wordt door een destructie propaganda, die van de Inlandsche actie en van de Inlandsche pers uitgaat, zoowel vanuit Java als ook rechtstreeks in het gewest. De commis sie besloot haar rapport met de op merking, dat volledige samenwerking tus schen hen, die bij de cultures betrok ken zijn, noodig is om dien geest beter te bestrijden en in toom te houden. Het gebeurde moge een goede les zijn, in welken zin ons bestuursbeleid her ziening behoeft. Nederland is groot door zijn wereldpiositiewij zijn een groot volk, niet door onze buitenlandsche politiek, doch door ons verleden en onze toekomst. Dit stelt echter hooge eischen, aan het bestuursbeleid, en legt ons zware ver plichtingen op. Wij wachten thans, of ons regeeringsbeleid in Indië de teekenen des tijds blijkt te verstaan. V. Alvorens tot de behandeling over te gaan van enkele electrische inrichtingen nog het volgende. Door het snel ronddraaien van het an ker van een dynamo in een magnetisch veld wordt een electrische stroom op gewekt. Maar ook omgekeerd: zenden wij in het anker van een dynamo een elec trische stroom, dan begint het anker te 'draaien. Een gelijkstroomdynamo gaat als motor werken, wanneer wij haar stroom toevoeren inplaats van haar stroom te laten opwekken. Men krijgt een electro motor, een machine, waarin de electrische stroom wordt omgezet in mechanische kracht. De electromotor wordt bijna overal toe gepast. De mechanische kracht kan wor den aangewend voor het aandrijven van bewerkingsmachines (draaibanken, boor machines, schaafbanken, fraisbanken, enz.) ventilatoren, stofzuigers. Van bijr zonder belang zijn ze natuurlijk ook bij electrische spoor- en tramwegen. Ik wil thans overgaan tot bespreking van enkele practische toepassingen der electriciteit (de electromotor is er na tuurlijk ook één van) en begin met een heel eenvoudig instrument; de electrische schel. Een instrument om op een ver wijderd punt een signaal te geven. Bij de electrische schel hebben we een element. Ook kunnen we een accu muta tor of een gelijkrichter gebruiken. Wis selstroom wordt in laag gesponnen ge lijkstroom omgevormd. Men kan zich nu voorstellen, dat door het drukken op een knop- de stroom door de leiding gaat loo- pen. De drukknop is dus een toestelletje om de stroombaan te sluiten en te ope nen. Bij het openen van een stroombaan wordt de stroom onderbroken, bij het slui ten de stroomdoorgang hersteld. De stroom maakt nu de kernen van een spoel magnetisch. Deze electromag neet trekt een hefboomsarm aan en de ze hefboomsarm, de klepel, slaat te gen een schel. Wanneer echter de klepél docr de magneet is aangetrokken, is de stroom, die ook den hefboomsarm ging, verbroken. De magneet verliest daardoor zijn magnetisme, laat den hefboomsarm los, die docr een veer terugspringt. Daar mede is echter de stroomketen weer geslo ten. Weer trekt de magneet den arm aan. Enz. De schel blijft doorschellenwe kunnen het ratelend schellen heel goed hooren. Een ander voorbeeld is de telegraaf. Door het neerdrukken van een sleu tel wordt de stroomketen gesloten. De stroom gaat naar een station, waar een electromagneet bekrachtigd wordt. De electromagneet trekt een arm aan, waar door een schrijfstift tegen een papier strook gedrukt wordt. Deze papierstrook wordt door een uurwerk voortbewoge Naarmate de stroomketen korter of Doos 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten ger gesloten is, naar mate dus de sleu tel korter of langer neergedrukt wordt, wordt er een kortere of langere inkt- streep op het papier gemaakt.' Men krijgt punten en strepen. Een combinatie van punten en strepen vormt een letter. Bezien we thans de telefoon. Twee permanente magneten zijn door spcelen omgeven. Tegenover iederé kérn bevindt zich een membraan, een dunne plaat. Brengen we de membraan in tril ling. dan nadert deze de magneet, waar- dooi- voortdurend de sterkte van het mag netisch veld wordt gewijzigd (zoolang een magnetisch veld niet verandert van sterkte, wordt er geen stroom in de spoelontwikkeling opgewekt.) In de draad- spoel wordt nu een wissselstroom opge wekt, welke naar de ander spioel vloeit, de magnetische kracht van de andere magneet verandert daardoor, oefent op de tweede membraan een afstootende of aantrekkende werking uit. De laatste komt daardoor precies in de zelfde tril lingen als de eerste membraan, zoodat de geluiden, aan de eerste membraan af gegeven, op| de tweede worden overgé- bracht. Zooals men waarschijnlijk weet, zijn licht en geluid trillings verschijnse len. Wat wij geluid noemen is niets anders als het trillen van luchtdeeltjes om ons heen, waardoor het trommelvlies in ons oor ook aan 't trillen geraakt. Iedere telefoon bestaat uit 2 deelen: de telefoon, waarmede men hoort en de microfoon, waarmede men spreekt. Bij de oorspronkelijke telefoon van Bell was er nog geen sprake van een batterij. Hiervan was het gevolg, dat het telefo- over kleine afstanden mogelijk was. Hoewel er over de telefoon natuurlijk nog heel veel te zeggen zou zijn- (be staan er geen. bibliotheken over deze zaak), ga ik thans over tot iets anders. Om te komen tot de radio. Wel de schitterendste toepassing der electrici teit. Een Ruhmkorffsche klos bestaat uit een ijzeren kern, waaromheen twee velschillende draadwindingen zijn gelegd (inductie) en uit een automatische stro ome nderbreker. De primaire spoel be staat uit een dikke en betrekkelijk korte draad, de secundaire spoel daaromheen uit een zeer lange en dunne draad. Wordt de primaire stroomketen gesloten, dan maakt de stroom van de ijzeren kern een electromagneet. Daardoor wordt het hamertje van den stroomonderbreker naar de magneet toegetrokken en de stroom wordt onderbroken. Het hamertje veert terug en bewerkt zoodoende een reéks van opeenvolgende sluitingen en verbre kingen van den door den batterij; gele- verden stroom. Hierdoor ontstaat in de secundaire spoel een reeks van inductie- stroomen, waarvan elke twee, die op elkaar volgen, tegengesteld gericht zijn. Bij het sluiten van den keten loopt de inductiestroom tegengesteld aan den hoofdstroom, bij het verbreken in dezelfde richting van den hoofdstroom. Deze hoog gespannen stroomen nu worden naai- een vonkapparaat geleid, bestaande uit twee bollen, waart us schen een zekere lucht - ruimte. Op een zeker oogenblik wordt de spanning zoo groot, dat de electrici teit met een knal van den eenen bol naar den anderen overspringt. (Bij on weer springen electrische vonken in het luchtruim over). Deze wisselspanningen zijn het, welke den ether in de antenne in schommelende beweging brengen. De etherdeeltjes brengen de omringende et- kerdecltjes in schommeling, welke ether trillingen zich straalsgewijze naar alle richtingen uitbreiden. Men moet dit goed verstaan. Wanneer wij een steen in het water werpen- dan verplaatsen zich de waterdeeltjes niet. Immers een stuk kuik dobberst op en neer, verplaatst zich niet De waterdeeltjes raken slechts in gol vende beweging. Ook de etherdeeltjes ra- vende beweging. Ook de etherdeeltjes ra ken in golfvormige beweging en cice.cn die aan de naastbrjgelegen etherdeeltjes mede. De ethergolven, welke worden opge wekt worden geleidelijk zwakker en tril len uit (dempen), voordat een nieuwe vonk °evormd wordt. Men spreekt van credempte golven. De volgende keer kom ik hierop terug. Thans volsta ik te ver melden. dat men onder golflengte ver staat den afstand tusschen 2 opeenvol gende kringen. Hoe grooter de luchtgolf- lencte, hoe lager de muzikale toon;hoor baar zijn luchtgolflengten van 1 c.M. tot 16 Meter. Licht en radiogolven zijn o-cen luchtgolven, doch ethergolven. Hun "verschil ligt in de golflengte. Terwijl lichtgolven gemeten worden met milli- oenste onderdeelen van een millimeter, zijn radiogolven van enkele centimeters tot. 25 K.M. lang. Onder voortplantingssnelheid van een golf verstaat men den afstand, welken die golf in één seconde aflegt. De snelheid, waarmede licht- en radio golven zich voortplanten is dezelfde n.l. 300.000 K.M. per seconde. De frequentie van een golfbeweging is het aantal golven, dat in één seconde langs een punt gaat. Gaan langs een pünt in 1 seconde 300.000 golven, dan is de frequentie van die golfbeweging 300.000 En aangezien de eerste golf van 300.000 in I sec. 300.000 K.M. aflegt, is de golf lengte 1 K.M. Door de frequentie te ver- grooten, wordt de golflengte kleiner. We vergrooten de frequentie door b.v. de an tenne en condensatoren kleiner te ma ken. In het algemeen kan men zeggen, dat kleine stations korte golven, groo te stations lange golven uitzenden. De normale golf bij de draadlooze telegrafie is 600 Meter. H. (Slot volgt). PAUZE. Aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Gorinchem werd van de 2de naar de 3d<e klasse bevorderd T. Polak alhier. X- Voor groene noten, welke momen teel worden geplukt, wordt door de han delaars f 20.— per mud besteed. Voor waar een aardig prijsje. Een 20-tal leerlingen van de lagere landbouwschool alhier maken onder ge leide van het Hoofd dier school een 5-daagsche excursie naar Beek (Gld.) en omstreken. Verschillende inrichtingen w.o. de Hoogere landbouwschool te Wagenin- gen zullen worden bezichtigd. Door het schrikken van de paarden geraakte A. de Lorm alhier met een hooiwagen van den hoogen Maasdijk. De wagen werd beschadigd, terwijl een der paarden lichte verwondingen opliep. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. De jongens van de Ger. Knapenver. alhier maakten Donderdag j.l. een reisje naar Nijmegen en Omstreken. Na volop genoten te hebben keerden ze per auto bus huiswaarts. Onze dorpsgenoot de heer C. G. v. Dijk is benoemd als Directeur van het fanfarecorps te Andel. De verhuring van zitplaatsen, heeft naar wij vernemen ruim f 4600 opgebracht. J.l. Zaterdagavond speelde A. K. C. alhier tegen de •korfbalver. van Gorin chem welke eindigde met 4—1 ten voor- deele van de vereeniging alhier. Toen j.l. Zondagavond enkele per sonen dezer gemeente v. d. kermis te Waalwijk huiswaarts keerde, kwam een zekere B. in aanraking met 't rijwiel ^.n zijn kameraad met 't gevolg dat deze te water geraakte, gelukkig wist hij zich spoedig op 't droge te werken en liep dir. ongeval bijzonder goed af. Naar wij vernemen, is in de j.l. Donderdag gehouden Bestuursvergadering v. d. Oranjever. alhier besloten, om op 6 September a.s. een kinderfeest te or- ganiseeren. De postduivenver. ,,De Luchtvaart", gevestigd iri liet café van mej. de wed. A. v. d. Haart alhier hield in combinatie met de Kaatsheuvelsche postduivenver- eeniging ,,De Getrouwe Duif" een wed vlucht met oude duiven vanuit Bordeaux met den volgende uitslag: Chr. v. Hees- wijk 1; A. Zwart 2; P. Nieuwenhuizen 3 en 4; H. Vos 6; P. v. d. Velden 7P. Snaphaan 8 en G. Donders 9. le over- duif W. Ooimens2e H. Netten en 3e Adr. Versteeg. J.l. Zondag nam de heer A. Spie- rings, die gedurende 10 jaren den ker- kendienst der Ned. Herv. gem. a. d. Loon- schendijk had geleid, wegens vertrek naar Capelle als zoodanig afscheid van die ge meente. Na voor de laaste maal de pre- dicatie te hebben gelezen sprak liij' den [kerkeioad en gemeente in welgekozen woorden toe, waaruit bleek dat er steeds een uitsteken® verstandhouding had be staan tusschen de verschillende colle ges en gemeente waarmede en waarvoor hij gedurende al dien tijd gearbeid had,. Zeer te betreuren is een dergelijk ver lies voor deze herderlooze gemeente. He laas verliest zij in dezen persoon iemand van buitengewone gaven, die altijd op de bres stond wanneer het gold de eere Gods hoog te houden en waarvan gezegd moet worden dat hij daar ter plaatse door niemand kan worden vervangen. In de namiddaggodsdienstoefening, die ge leid werd door Ds. Ewoldt uit Raamsdonk werd hij bij monde van dezen namens de gemeente en de verschillende kerkelij ke colleges op de meest hartelijke wijze t< egesproken en dank gezegd voor al hetgeen hij in aller belang had gedaan, woarna hem toe werd gezongen de zegen bede uit Ps. 1214. De in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse gehouden collecte voor de Ge nerale kas heeft opgebracht f 49.25. Pij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin Wtlhelmina zal in deze gemeente een kinderfeest worden georganiseerd. Het comité dat vorige ja ren het feest organiseerde is thans reeds druk in de weer met de voorbereidende Werkzaa mheden. Van den heer E. Rutters zijn vo rige week een partij konijnen ontvreemd. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken,, dat een hond de vermoedelijke dader is geweest; er werden tenminste op eeni- gen afstand nog enkele doodgebeten ko nijnen gevonden. Tot onderwijzer aan de openbare school alhier is benoemd de heer More- lisse uit Leerdam. J.l. Zaterdag speelde onze korfbal club N.E.O. alhier een wedstrijd tegen Filips A. De strijd eindigde 81 in het voordeel van N.E.O. Heden Woensdagavond 7 uur zal in het Ned. Herv. kerkgebouw in den dienst des Woords voor gaan haar beroepen predikant Ds. Westerink-Hoeksema van Zegveld. Op de Rijks Hoogere Burgerschool te Gorinchem werd bevorderd van de le naar de 2e klas 51. A. Baks alhier. Mej. A. J. Spoor en de heer J. G. Koppers alhier slaagden te Rotter- ddam voor het M.U.L.O. examen, (diploma A) en de heer J. A. Benjamins voor diploma B. yZaterdagmiddag is in de Merwede onder deze gemeente bij het zwemmen verdronken de 23-jarige ingenieur R. J, E. Hegner, afkomstig uit Bayreuth' (Duitschland), sedert drie weken werk zaam bij De Vries Robbé Co. te Go rinchem. Zijn lijk is Maandag ter cre matie naar het crematorium Westerveld overgebracht. Donderdagmiddag is de ruim 70- jarige B. Ippel, wonende Yissehersdijk al hier, terwijl hij op de hooiwagen had plaats genomen, waarschijnlijk door een beroerte getroffen, zoodat de dood on- middelijk intrad. Donderdag a.s. des nam. 7 uur zal door de korfbalvereeniging „Blauw-Wit" alhier, een wedstrijd worden gespeeld te gen A. K. C. te Almkerk. De WelEerw. Heer Ds. J. Over- duin predikant bij de Geref. gemeente alhier, heeft het beroep' naar de Geref, Gem. te Sliedrecht aangenomen. Zondagmiddag ontstond ten huize van den heer K. aan de Alberssingel een begin van brand, doordat de pijp van een kachel, welke over een dak was gele gen, was doorgebrand. De gevolgen wa ren: een gat in 't dak en gedeeltelijk ver branden wat beddengoed. Met een huis slang op de waterleiding, wist men den brand te blusschen en zoodoende erger te voorkomen. Donderdag j.l. maakte de Geref, Naaivereen. „Die den armen geeft, leent den Ileere" een pleizierreis naar Den Haag en Scheveningen. Vrijdag j.l. maak te de laagste klassen der Rehobotschool onder leiding van hunne onderwijzers een peis naar Gleef (D.) Opi beide dagen werd veel genoten. V— Benoemd tot onderwijzer aan de Rehobotschool alhier de heer H. Rand wijk van Gorinchem. - Benoemd tot sluisknecht aan een der sluizen te Maassluis, de heer Cl Dek ker, thans sluisknecht op de schutssluisf alhier. Uitslag wedvlucht gehouden door. de postduivenver. „Wilhelmina" vanuit Passeau (D.) Afstand 708 K.M. le en 2e prijs PI. Groene veld; 3e en 4e prijs A. Ridderhof. Uitslag wedvlucht met jon ge duiven van Baarle-Nassau, 50 K.M. le, 2e en 3e prijs A. Ridderhof4e prijs PI. Groeneveld en 5e en 6e prijs J, Zwv.ts A.s. Zaterdag wedvlucht met jon ge duiven van Lier (B.) afstand 78 K.M, Veiling van 20 Juli. Aardb. D.E. 10—21 centidem M.M. 16—35 cent; Kersen 10—15 cent; Volgers 12—17 cent; Zwarte kersen 15—20 cent; Roede bessen 6—15 centidem extra 26 cent; Witte bessen 8—9 cent; Kruis bessen 5—11 cent; Zwarte bessen 7—9 cent; Frambozen 8—21 cent; Tomaten A 11 cent; idem B 11—16 cent; C 7 —8 cent; idem CC 2—3 cent per pond; Meloenen 52 cent; Roodekool 10—11 cent;. Komkommers 3—7 cent per stuk; Dop erwten 7 cent; Stamsnijboonen 33 cent per pond; Stamprincessen 20—23 cent; (Wagenaars 17—21 cent; Tuinboonen 4 centAugurken 13 cent per k.g.idem B. 4—6 cent per stuk; Uitjes le srt. 2Q —21 cent; idem 2e srt. 11—12 cent; Ei genheimers 31/2 centEerstelingen 3 'cent Blauwpitten 3—31/2 cent per kg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2