Plaatselijk Nieuws BAHLMANN GORINCHEM HET ADRES VOOR Prima Yeeren- en Kapokken Bedden Scherp concurreerende prijzen. i: HEUSDEN. In verband met de gele:delyke uit breiding van «alastrim* (pokken) herinneren WÜ onze lezers aan de, in ons nummer van 30 Augustus j.l. opgenomen bekendmaking van de Burgemeester, volgens welke iedere ,"WOENSDAG en ZATERDAG 's middags om 3 uur, ten stadhuize gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en herinenting. Naar wij vernemen heeft de P.N.E.M. de electriücatie van de gemeente Heusden opgedragen aan de N.V. Electr. My. v.h. Alberts Kluft te Amsterdam en moet deze aanleg op i December a.s. gereed zyn. Voor bandteekenen, B' J. A. Rutgers te 'sBosch; voor bouwkundig teekenen, W. Hopmans 's Bosch voor scheepsbouwkundig teekenen J. v. d. Schoor te Heusden en voor machine smidsteekenen J. H. v. d. Horst-v. d. Leeuw te Heusden. Dinsdag hadden we hoog bezoek in de stad. Z. D. H. Mgr. van de Ven, bis schop van Nieuw*Orleans (L.U.S.) bezocht D.l. de familie van Bokhoven, van welke een zoon behoort tot zyn diocesane geestelijken Voorwaar een hartelijke attentie Natuurlijk werd ook eenigen tijd vertoefd by den Hoogeerw. Heer Deken en Pastoor der parochie. Persoonlijk Damkampioenschap van Noord-Brabant. Deze jaarlyksche terugkeerende wedstryd en tevens dienende als vóór-wedstrijd om den meestertitel, zal Zaterdag 7 September te 's Bosch een aanvang nemen. Voor dezen wedstryd gaven zich op van »E. E. D.« Eindhoven, de heeren Zegeling, Kortleven en Wilbrink van »'s Bossche Damclub*, de heeren Burgerhof en Kipping van vHeusdensche Damclub*, de heer A. de Graag. Alsdan zullen elkander in de eerste ronde ontmoeten BurgerhofZegeling. KippingKortleven. De GraagWilbrink. Zondag tweede ronde te Eindhoven De GraagZegeling. WilbrinkKipping. KortlevenWilbriDk. f#i ALMKERK. A.s. Maandag 9 dezer zal alhier de installatie plaats hebben van den cieuw- benoemden burgemeester, den EdelAchtb. Heer H. Blok van Maassluis. Onder hevig verzet werd door de Ryks- en Gemeente-politie j I. Zaterdagavond verwyderd van het feestterrein te Nieuwen- dyk, een zekere W, de V., van Werken dam, ter zake dat hy in staat van dronken schap verkeerde, en hierdsor de orde ver stoorde. A.s. Zaterdag hoopt de korfbalver. »A.K.C. alhier een wedstryd te spelen tegen de vereen, te Woudrichem. AALBURG. J.l. Donderdagavond hield Ds. O ver duin uit Sliedrecht een inwijdingspredikatie in het gebouw der Geref. Gemeente alhier. Voor deze plechtigheid had Z.Eeiw. tot tekst gekozen 1 Kon. 8 29. Velen, ook uit de omliggende gemeenten, waren gekomen om deze plechtigheid bij te wonen. IDUSSEN. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Maandag 9 september a.s. des namiddags te 6 uur (z.t.) Agenda 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanbieding gemeenterekening 1928. 3. Aanbieding gemeentebegrooting 1930. 4 Vergoeding school bouwkosten. 5. Geldleening. 6. Kindertoelage Gemeenteambtenaren. 1 GENDEREN. De j.l. Zondag alhier in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate vaD de gestichten Heemstede en Haarlem van verpleging voor lijders aan vallende ziekte, heeft f 27.opgebracht. WAARDHUIZEN. J.l. Maandag is aan de Chr. School het nieuwe hoofd, den heer C. Haspels, in functie getreden, terwijl tot onderwijzeres tydelyk is benoemd, mej. W. Poldervaart in de plaats van mej. H. Advocaat, die in de vacantie ziek is geworden en welke nog tot Oct. alhier werkzaam moest zijn. WIJK EN AALBURG. In aansluiting op ons bericht over de feestelijkheden Ver herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin, ont vingen wij het volgende bericht 's Morgens om 9 uur waren de school kinderen vaD Wijk en Aalburg op het ver sierde feestterrein aanwezig. Onder leiding van de Hoofden der scholen en verder onderwijzend personeel werden verschillende spelletjes door de schoolkinderen gedaan en kregen tevens bovendien allen nog een ver- snapering. Een zeker bedrag was door de voetbalvereenigiog "Wilhelmina* hiervoor uitgetrokken, waarvoor deze vereen, alle eer toe komt. De kinderen waren in hun schik met hun behaalde pryzen. Om 12 uur verlieten alle kinderen zeer voldaan het feestterrein. Vele ouders hebben dank gebracht aan bet bestuur van de voetbalver, die geen moeite nog tjjd heeft gespaard hunne kinderen zoo feestelijk te onthalen. 1 uur nam. werd een aanvang genomen met de volkspeleD, die als volgt waren ge rangschikt 100 M. hardloopen voor heeren hardrijden met hindernissen voor heeren Ruitergevechtenhardloopen met hinder nissen voor dames hardloopen met hinder nissen voor heerenbrugloopen voor heeren en ringryden voor heeren en dames. De prijzen werden als volgt behaald. Hardloopen voor heeren le prys, Job. v. d. Maaden, 2e prys W. v. d. Pol en 3a prys R. v. Suilichem Hardrijden met hindernissen le prijs Kasper Nieuwkoop, 2e prys G. de Bruin Gz. Ruitergevechten: le prys J. Juriëas, 2e prijs H. Wygers- Hardloopen met hindernissen voor dames ,1e prijs mej. S. Nieuwkoop, 2e prijs mej. L. van Wijnen en 3e prys mej. J. de Waal. Hardloopen met hindernissen voor heeren le prys P. de Bruin Gerritzn., 2e prys R. J. van Suilichem. Brugloopen le prys G. J. Bouman, 2e prys J. Garstman, 3e prys J. Juriëos, 4s prys W. v. d. Pol, 5e prys J. v. d. Maaden Nz., 6e prys Arie Nieuwkoop. Ringryden voor dames: le prijs mej. Gerdina de BruiD, 2e prys Janske Bouman en 3d prys H. van Ballegoojjen. Ringryden voor heeren le prijs J. Juriëos, 2a prys Arie Nieuwkoop, 3e prijs M. Bouman, 4e prijs C. Bouman Ariezn., 5e prjjs Job. v. d. Maaden en 6e prijs J. Garstman. 2 voetbalwedstrijden volgden na het volksspelen, één tusschen het 1ste elftal van Wilhelmina te Wyk en Aalburg en Juliana Baardwijk en één tusschen het 2e elftal van Wilhelmina te Wyk en Aalburg en H.V.V. te Haarsteeg. De eerste prys zijnde een beker werd behaald door Juliana te Baardwijk, de tweede zynde een krans door Wilhelmina te Wyk en Aalburg. De eerste prys een beker door het 2de elftal van Wilhelmina alhier en de 2e prys een tak door H.V.V. te Haarsteeg. Van ongeveer 4 uur af had de muziek- vereen. «Oefening en Uitspanning* steeds voor het muzikale gedeelte gezorgd. Tot ruim 9 uur heerschte op het terrein een gezellige drukte, zonder eenige wan klank. Door den voorzitter werd daarna de lampionoptocht opgesteld welke aanving op het terrein en maakte de volgende route Kerkstraat te Aalburg, over het kruis aldaar, de Langesteeg, Beerhoek te Wyk, hier werd by den Burgemeester stil gehouden en de Lang zal hy Leve marsch geblazen, het kruis te Wijk door de Bergsteeg naar den Wilhelminaboom by het gemeentehuis waar, na nog eerst een nummer te hebben gespeeld, werd ontbonden. Alvorens dit plaats vond werd door den voorzitter, dhr. K. v. d. Velden het volgende ODgeveer ge sproken Geachte aanwezigen, het feest ter her denking van den verjaardag van H. M. de Koningin is hiermede geëindigd, hij dankt de burgery van Wijk en Aalburg voor de medewerking tot het welslagen van dit feest. Hij hoopt, dat wanneer een volgend jaar weder een dergeljjk feest zal worden georganiseerd, op de burgerij van Wyk en Aalburg zal kunnen worden gerekend. De muziekvereen. «Oefening en Uitspanning* bracht hy dank voor de welwillende mede werking en zegde toe wanneer de voetbal- vereeD. Wilhelmina wederkeerig iets voor Oefeniog en Uitspanning zal kunnen doen, dit niet achterwege zal worden gelaten. Verder hoopte hy dat O. en U. onder leiding van dhr. Roza in bloei zal mogen toenemen. Het feest is in alles goed geslaagd en zeer ordelyk verloopen, ook de lampion optocht was goed georganiseerd. Een woord van onuitsprekelijke dank komt in de eerste plaats toe aan den voorzitter K. v. d. Velden, die tijdens de volksspelen een goede rege ling wist te treffen en de orde heeft weten te handhaven. De andere bestuurders en commissarissen hebben hier ook hun beste krachten aan gegeven, waarvoor hen ook een woord van oprechten dank toekomt. "Wy wenschen het bestuur en leden van de V. V. Wilhelmina van harte geluk met het welslagen van dit eerste Oranjefeest en hopen dat door deze vereeniging het volgend jaar weder zoo'n feest georganiseerd zal worden. Moge deze vereeniging in bloei toenemen en door de burgery van Wyk en Aalburg gesteund worden. Nogmaals hulde aan de V.V. Wilhelmina. Zondag j.l. vloog de postduivenver. G. V. V. een wedvlucht vanuit Sittard. Deelname 30 duiven. De prijzen werden behaald als volgt Tn. P van Rijswijk, le prys. P. Bouman, 2e H. v. Helden, 3, 4, 7 en 10a prijs. G. v. BallegooijeD, 5a prijs. J. v. Tilborg Mzn., 6e prys. C. Bax, 8a en 9a prijs. WERKENDAM. De gehouden straatcollecte voor de vereen, voor Bijbelverspreiding bedraagt f 54.107s- Dinsdagmorgen reed men met een wagen hout, doordat hy 't stuur verloor, van de zgn. stoep in de binnenhaven. Spoe dig werden wagen en inhoud door omstao- standers op 't droge gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. 't Oranjefeest welke Dinsdag en Woensdag j.l. is gehouden, is mede dank zy het gunstig weer, schitterend geslaagd. Verslag hiervan hopen wy in ons volgend nummer te geven. A.s. Zaterdag voetbalwedstrijd door W.V.V. alhier tegen «Sparta* te Sliedrecht. AUTOBUS IN BRAND. Te Villeneuve St. Georges by Parjjs is een autobus, die 30 personen vervoerde, inbrand geraakt, Daar de deuren waren gesloten vetbrjjzelden de reizigers de ruiten van de bus, waardoor ca/ 20 inzittenden werden gekwetst. Na in het hospitaal te zijn verbondeo konden zij huiswaaris keeren. —o— Aan de avoDdteekenschool zyn de volgende leeraren benoemd \h Vergadering van den raad der gemeente WIJK op Vrijdag 30 Augustus n.m. 6 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer R. J. v. Doveren. Secretaris (waarnemend) de heer W. Bouman. Afwezig de heer G. v. d. Pol. De Voorzitter opent de vergadering met lezing van het formuliergebed, de Secretaris leest daarna de notulen, der vor'ge vergadering, die onveranderd wor den goedgekeurd. Verpachting toemaat. Het Groot Korenzand wordt verpacht in 8 scharen, die samen opbrachten f 322.— met de opbrengst van de eerste snede, die 859.— opbracht wordt dit een bedrag voor het heele jaar van f1181.— terwijl de totale opbrengst van het vorig jaar f 641.— bedroeg. Hierop' werd verpacht de tcemaat, de opbrengst was 1929 1928 Korenzand f 100.f 45.— 3uiten pas f 5.— f 10.— Wei d,Ulven f 50 f 53.— de Kuiper f 94.— f 41.— Dorpsbosch f 152.— f 70.— Ebbe. 13 scharen Waardje Eist gewas f401.- f219.- f 339.- f 261.- f 101.— f 30.- f 22.- f 25.- f462— f316— Het verpachte wordt aan de pachters gegund. De heer v. d. Pol komt ter vergadering. Ingekomen stukken: Adres van den heer A. Bouman direc teur der N. V. ,,De Onderneming" met verzoek om ontheffing van een bepaling der bouwverordening, voor de verbouwing van zijn autogarage te Aalburg. Er be staat geen bezwaar tegen om het ver zoek toe te staan, doch aangezien; het adres niet op zegel is, kan geen beslis sing worden genomen. Wijziging plaatselijke politieverorde ning. Deze wijziging is reeds in de vo rige vergadering behandeld, doch op ver zoek van het lid van Loon aangehouden, om eerst na te gaan of het cok mogelijk is, thans tegelijk een bepaling op te nemen om tijdens concerten, het afrijden per fiets van de Kerkstoep tegen te gaan. De Voorzitter zegt, dat dit niet gaat, omdat dan een bebouwde kom moet wor den aangegeven, anders is de regeling aan de bevoegdheid van den raad ont trokken en behoort dit tot de taak van Ged. St. De heer v. Loon zou dan Ged. St. wil len vragen een desbetreffende bepaling in het leven te roepen. Weth. Roza zegt dat dit niet/ noodig is, hij heeft den vorigën keer reeds gezegd, te meenen dat er wel een andere maniér was aan dit euvel een einde te maken. Hij heeft nog eens een onderzoek inge steld en het is hem gebleken, dat art. 22 van de motor en rijwielwet de po litie voldoende recht geeft handelend op te treden. Door het af- en oprijden van de stoepv als er veel publiek beneden staat wordt het verkeer in gevaar ge bracht. De heer G. v. d. Pol vraagt of in de verordening ook niet opgenomen kan wor den dat honden na zonsondergang tot zonsopgang vast moeten liggen, waarop de Voorzitter antwoordt dat dit er in staat. De verordening wordt hierop gewijzigd, zooals door B. en W. is voorgesteld. Voorloopdge vaststelling gemeente-reke ning 1928. De Voorzitter verzoekt de Commissie van onderzoek rapport te willen uitbren gen. De heer G. v. d. Pol zegt dat hij den post voor het bureau Meijer voor het onderzoek inzake de secretaris-ontvanger kwestie onmogelijk kan goedkeuren. Zoo- als de heeren bekend zal zijn is de beslissing inzake dit proces gevallen en is de secretaris in het gelijk gesteld. Spr. wenschte daarom op deze rekening nog een post uitgetrokken te zien voor het salaris van den Secretaris. Zoolanger die niet op staat, vreest hij dat de re kening niet zal worden goedgekeurd. De Voorzitter merkt op dat een der- gelijken post zoo noodig altijd nog op de rekening 1929 kan worden gebracht. De heer v. d. Pol merkt op dat hij dan alleen bezwaar maakt tegen den post voor het bureau Meijer. Spr. zou even wel over deze zaak nog wel iets willen zeggen. Voorzitter. Doe dat dadelijk als de agenla is afgewerkt. De heer v. d. Pol zou ook nog willen vragen hoe of het zit met het timmer werk. De zoon* van v. Alfen, die het werk heeft gehad heeft schijnbaar minder voor de gemeente gewerkt, dan de timmerman Garstman. De Voorzitter zegt dat hij eerst de rekeningen zou moeten nazien, hij heeft Garstman geen opdracht gegeven, werk zaamheden te doen. v. d. Pol. Het lid v. Loon heeft het ont dekt, ik lok Rem nu uit zijn tent, opdat hij het nu wat aandikt. v. Lcon. Het is waar, v. Alfen h&d het timmerwerk en nu is er ook een reke ning van Garstman. Voorzitter. Garstman is aangewezen voor do Centraleverwarming, daarvoor is elk jaar een rekening van hem. v. Loon. Als dat zoo is kan ik me er wel bij neerleggen. Roza. De vraag wordt gericht aan den Voorzitter, doch ik wil er in zooverre ook iets op antwoorden, dat als er ge werkt is door Garstman, wat door v. Al fen had behooren te gebeuren, dat zooiets dan gebeurd is buiten mijn medeweten. Ik weet wel, dat er altijd rekening mede ge houden wordt wie of het jaar heeftheeft het p laats gehad dan is het zeker niet met opzet. De secretaris zoekt de betreffen de rekening op en zegt dat door Garst- fcnan ock aan de jasousien van het gemeentehuis en aan de aanlegplaats weikzaamheden zijn verricht. Voorzitter. Het kan zijn dat de jalousien stuk waren en men maar vlug naar Garst man L- gelooepn, omdat die het dichtst bij zit. v. d Pol. Best, de bedoeling is dat er in 't vervolg zooveel mogelijk de hand aan wordt gehouden. Verder zijn er geen aanmerkingen. ■v. T oen. Het verwondert me, dat van der Pol met die dingen komt, hij had toch eerst de andere commissieleden hier over cok weieens mogen liooren. v. d. Pol. U hebt er zelf de aandacht op gevestigd. v. Loon. Maar ik bedoel de andere pos ten. v. d. Pol. De f 500.— voor het Verifica tiebureau daar zqn wij stilzwijgend tegen, Roza, Dat lijkt me toch wel eenig- zins vreemd, bij de begrootingswijziging is het do or u zo owel als do or Buman goed gekeurd. v. d. Pol. Dat kan zijn gebeurd, om dat wij1 het niet goed gehoord hebben, misschien was het wel tijdens de bei- demonstratie. Roza. Ik heb nog gezegd, dat U uwe ocren eens moest laten uitspuiten. v. d. Pol. Daar wil ik het straks nog- weleens over hebben. Roza. Ik zal et met genoegen naar luisteren. v. Loon. U zegt wel, dat de Kroon uitspraak heeft gedaan, doch er is den Voorzitter nog niets van bekend. Voorzitter. Ik zou hier nu niet ver der op ingaan. De Commissie stelt voer de rekening vast te stellen. v. d. Pol. Behoudens den post voor het bureau Meijer. Voorzitter. Dat gaat niet. De rekening wordt hierop voorloopig vatsgesteld zooals ze door B. en W. .is aangeboden. De heeren v. d. Pol on Bou man stemden tegen. Vaststelling rekening Ebbe 1928. De Keer v. d. Pol zegt dat de Com missie over deze rekening geen op- of aanmerkingen heeft en dus adviseert om ze goed te keuren. Alleen zou hij' iets wil len vragen over den jongen van Bouman. Van Heemstede zou hem willen hebben voor f 10.— De Voorzitter antwoordt dat dit bij B. en W. reeds een punt van overweging heeft uitgemaakt, doch B. eu W. achten den jongen daar niet opi zijn plaats en zouden daarom nog willen afwachten met veranderen. De heer v. Helden zou toch willen zoe ken naar een goedkoopere weg, het is nu een hooge post. Wethouder v. d. Velden zet uiteen dat B. en W. hun best doen om een goedkoopere oplossing te zoeken. De rekening 1928 der Ebbe wordt hier op* voorloopig vastgesteld. Rekening 1928 voor het*»G.E.B. De heer G. v. d. Pol zegt dat ook op deze rekening geen aanmerkingen zijn ge vallen. Men mag zich alleen verheugen over den toestand van het bedrijf en over het feit dat het niet over is ge geven. hoewel de Voorzitter en het raads lid van Wijk daar voor waren. Als er nog een 60 of 70 aansluitingen bij kwa men, die ook aan kunnen sluiten, dan was het bedrijf reeds rendabel. Voorzitter. Zeker het is goed geloopen, doch niemand kon voorzien dat het zoo zou gaan en 60 a 70 aansluitingen zijn er zoc nog niet bij. v. d. Pol. Neen maar geleidelijk komen ze. De rekening van het G.E.B. wordt hierop vastgesteld zooals zij is aangebo den. Vaststelling rekening 1928 Burgerlijk Armbestuur. De heer v. d. Pol zegt dat ook op deze rekening geen aanmerkingen zijn en dus de Commissie adviseert ze goed te keuren, zooals ze is aangeboden. De agenda is hiermede afgewerkt. De heer v. d. Pol zou nogeens een ernstig woord willen spreken naar aan leiding van den uitslag der procedure in zake de Secretaris-Ontvanger kwestie. Bouman. Dan zou ik even wat willen vragen. Er heeft in de couranten ge staan, dat de gemeente in het ongelijk is gesteld heeft het gemeentebestuur, hier over ook reeds bericht ontvangen? Voorzitter. Neen, wij weten het ook alleen uit een courantenbericht, officieel is ons niets bekend. Bouman. Dan acht ik het niet op zijn plaats, er nu over te spreken, v. d. Pol meet me niet kwalijk nemen. v. d. Pol. Dus het is niet gepermitteerd er nu over te spreken. Rcza. Er is geen enkel bezwaar te gen. als U dit wil doen. Voorzitter. U kunt gerust spreken. De heer v. d. Pol zegt, dat toen Ged. St. de opmerking hadden gemaakt dat er zooveel te kort in de gemeente kas was en enkele dagen later door dit College werd bericht dat er geen on regelmatigheden waren .gepleegd G. P, L. Bouman en zijn persoon er opston den, dat er een Commissie uit den raad werd benoemd, die naar den Bosch zou gaan. Men heeft dit niet ge wild en men is een proces begonnen. Het raadsbesluit waarbij de heer Sluijmers ontslag wérd verleend is door Ged. St. verworpen en toen spr. naderhand zei dat zal dan zeker naar den Raad van Ttate moeten toen antwoordde Wethou. der Roza, dat is nogal logisch. Spr. heeft toen gevraagd wie garandeert, dat de gemeente succes zal hebben. Het resul taat is thans dat het besluit van Ged. St. is gehandhaafd. Voorzitter. Dat is nog maar een bloot praatje uit de courant. Bij het gemeen tebest. is nog niets bekend, wij dienen dua eerst af te wachten op welke gronden, het Kon. Besluit is gebaseerd. In elk ge val staat vast dat de secretaris/ tegen over B. en W. bekend heeft, het feit te hebben gepleegd. v. d. Pol. Alsdat zoo is zal hij het wel onbewmst hebben gezegd. Wfthouder Roza zal er thans niet veel over spreken. De Kon. Beslissing is nog illeen uit de couranten bekend. Spr. trekt evenwel de juistheid van het bericht niet in twijfel. De vraag is echter wat heeft de Kroon geleid, dit besluit te nemen. Het is volstrekt niet denkbeeldig, ja het is zelfs waarschijnlijk dat het besluit ia gegrond op de dechargeering van den ont vanger en deze daardoor buiten de feiten is k<_men te staan. Maar dit doet aan het feit niets af, dat absoluut vaststaat dat een bedrag van f 1983.75 ten nadeele van de gemeente, uit de gemeentekas zijn verdwenen. v. d. Bol. Waarom dan niet de justitie in de zaak gehaald? Roza. Het is volstrekt niet denkbeel dig dat de justitie er nog ingemengd zal worden. v. d. Pol. 'Tegen het toesluit van de Kr een in, we leven hier dus in Sovjet Rusland. Roza. Het spijt me dat er al weer zooveel wordt gepraat als dit minder was gedaan, dan was het voor de heele zaak beter geweest. Het is geheel eén politieke beweging geworden. U moet niet zoo gek doen. Na de behandeling van den Raad v. State, is alles nog in het werk gesteld, om de autoriteiten te be werken, waarom is dit noodig als men op' een zuiver standpunt staat. v. v. Pol. Dat is van beide zijden gedaan. Roza. Niet van de zijde van den raad. v. d. Pol. Wij zijn uitgemaakt voor boodschappenjongens, ik ben blij1 dat wij onze boodschappen goed hebben gedaan, Mij zijn uitgemaakt voor een varken, dat door het vuur loopt, wij zijn nu tweemaal door het vuur gegaan en het heeft ons niet gedeerd. Het oud-raadslid v. p3i. Pol heeft ons gevraagd mee te hel pen plcegen, wij zijn dankbaar dat wij niet opi rotsen hebben geploegd. v. Loon. Hoe dikwijls zijt ge niet met leugens gekomen, U hebt den Commis saris geschreven dat het bedrag van het Verificatiebureau niet was voorgelezen. v. d. Pol. Hier zijn de f 1500.— voor militiegelden in het geding gebracht, Mijnheer Cleerdin heeft voor den Raad v. State verklaard dat Sluijmers die ter onrechte heeft betaald. Voorzitter. Neen, hij heeft gezegd, dat hij ze niet betaald zcu hebben. Roza. Wat ik ga vertellen is de waar heid en niets dan de waarheid, misschien zal men het wel weer heeten liegen, doch ik hoop dat gij er uwe conclusie uit zult trekken. In de eerste vergadering die door B. en W. over de zaak werd ge houden, wilde ik uit den mond van den Secretaris een verklaring hebben over de f 1500.—. Ik zei tegen hem, dat ik weieens had gehoord, dat dit bedrag door hem ten onrechte was betaald en de Burge meester dit had moeten betalen. Hij ant woordde toen, ik heb dit nooit gezegd, waarop' ik hem zei, U hebt mij dat zelf wele^ns gezegd. Weineen, Roza antwoord de hij, U vergist zich, ik kan dat nooit gezegd hebben, als het al waar is Voor zitter krijg ik 35 gulden van U. De .Voorzitter zei toen, goed kom met de bewijzen en ik zal ze betalen. Nu sprak mijnheer Cleerdin, dat hij ze niet zou hebben betaald. Ik verklaar het voor een schande, dat mijnheer Cleerdin zoo heeft gesproken. Ik zal dit ook wel weer lie gen, doch wat ik gezegd heb is niets dan de waarheid. Hij verklaarde tegen mij nooit gesproken te hebben, dat de Voor zitter had moeten betalen terwijl hij het tegen mijzelf heeft gezegd. Ik zei toen nog tegen hem, wat is dat nu toch voor een houding, wat moet ik van U gaan denken. Vccrzitter. Hij heeft gelegenheid ge noeg gehad om niet te betalen. v. d. Pol. De papieren die Mr. v. Urk toonde, mochten niet berusten bij den secretaris. Voorzitter. Dat heb ik beter gevat als U, dat was een streek. (Slot volgt).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 4