inderkopjes Moeders denkt eraan met mooi,dik haar Plaatselijk ïVieuws AALBURG. Een paard van den landbouwer T. Smookers, dat nabij de groote brug in de weide liep, werd dood gevonden. Ver moedelijk is het dier tijdens de onweersbui die Dinsdagavond boven de gemeente woedde, door het hemelvuur getroffen. AND EL. By het graanrijden van de Rib ge raakten G. van Andel, M. Naaijen en de schipper te water. Ze wisten zich evenwel op het droge te krengen 1 direct gevolgd door zware donderslagen. In vele woningen ontstond kortsluiting en sprongen de electrische lampen stuk. Op den Vaartweg sloeg de bliksem in een schoorsteen van de woning bewoond door W. Verdain. Het geheele huis was weldra met een dikken rook gevuld doch er ontstond evenwel geen brand. Wel werden verschillende stukken huisraad be schadigd. De brandweer werd onmiddéllyk gewaarschuwd, doch behoefde niet op te treden. De vrouw van C. B!ok werd door het hemelvuur getroffen. Bij nader onderzoek bleek slechts een harer armen geschroeid te zijn. Bij den heer W. Kielen sloeg de bliksem op de telefoonleiding, evei wel zonder brand te veroorzaken. In de JulianaUan 3tond een luxe auto stil. Ojk deze werd door de bliksem ge- troff-n, schade werd niet aangebracht. De Een ontzaglijke menigte verwelkomde de Engelsche minister Philip Snowdon, bij zijn terugkeer van de Haagsche conferentie op Liverpool Street Station te Londen. AALST. Naar men verneemt, zal, wanneer genoeg rauwe steeneo in voorraad zijn, begonnen worden met een verbouwing van de steenfabriek »De Rijswaard*. De oude oven wordt heelemaal afgebroken, terwijl de nieuwe gebouwd zal worden zoodanig, dat de hoofdzaak is het maken van harde steenen. Donderdagmorgen was de heer A. v. d. L. aan het grasmaaien in een droge sloot, waarbij hij zoodanig kwam te vallen bestuurder, die zich in den wagen bevond kwam met den schrik vry. Het onweer ging gepaard met een zwaren regen. Door het bedanken van den heer G. Nette en Mej. T. van Dongen als secre taris en bibliotecaresse der zangvereeniging »Excelsior« zijn gekozen den heer P. Faro en mej. Dina de Geus. Groote brand op het naburige Oosteind Dinsdagmiddag circa vijf unr is door een ontploffing van een ketel der koelinstallatie dat de zeis hem in zijn been juist onder van den heer H. J. van der Put, slager de knie raakte en een snede aanbracht aan den Groenendijk te Oosteind aldaar van plm. 2 c.M. diepte. Door buren werd brand uitgebroken. In een oogenblik stond hij thuis gebracht, waarna hy op advies van dokter v. Steenis naar Gorinchem ver voerd werd. De verjaardag van H. M. de Koningin is dit jaar alhier herdacht door het geven van een feest, georganiseerd door de Oranje vereniging alhier. Des 's morgens circa 10 uur werd een optocht gehouden waaraan deelgenomen werd door het Bestuur der Orar.jevereen. in rijtuig, de fanfare »P.ins Hendrik* alhier, plm. 200 schoolkinderen van Aalst en Rietschoof, benevens ongeveer 60 versierde wagens, ruiters, rijwielen en auto's. Voor de mooiste versieringen waren prijzen uit geloofd. De jtiri bestaande uit Mevrouw M. v. Steenisv. Dolderen te Brakel en de Heer J. Deurlo te Heusden, kende de pryzen als volgt toe Versierde wagens le prijs, Dames Maas, Blom v. d. HejjdeD, (Koperen spiegel,) 2e prijs, D. v. d. Laar, (portefeuille.) 3a prys, G. Vernooij, (courantenhanger.) Ruiters le prijs, P. Sprong, (koperen vaas.) 2i prys, A. Maas, (reiskoffer) 3e pry3, G. v. Ballegooijen, (portemonnaie). Fietsen le prijs, Mej. E. Dufourté, (koperen pul). 2e prijs, J. Schreuders, (inktstel). 3a prys, H. v. d. Heijden, (hor), ketting.) Auto's le prijs, Knippenburg, Geldermalsen, 2a prys, A. C. Rüger, Zuilichem. Ia den namiddag werden op het door den Heer Peereboom welwillend beschikbaar gestelde terrein volksspelen gehouden als Fietsen met hindernis, hardrijden idem, mastklimmen, boedengevecht, paardryden met hindernis, ringryden, zakloopen en kuipsteken, alles om prachtige pryzen. Een en ander werd opgeluisterd door de muziek van ons fanfarekorps. Des avonds heeft de fanfare uit Gameren een concert gegeven. Op a. s. Zaterdag zal vervolgens nog tractatie der schoolkinderen plaats hebben en kinderspelen. Het feest is uitstekend geslaagd, alles heeft een goed verloop. Een woord van hulde eu dank voor de vele moeite aan het Bestuur der Oranjevereen., onder leiding van zijnen voorzitter, den heer J. H. Rüjer, aan allen die zooveel werk hadden gemaakt om den optocht op te luisteren en aan onze wakkere fanfare »Prins Hendrik 's GRAVENMOER. Dinsdagavond ontlastte zich boven deze gemeente eeD kort maar hevig onweer. Felle bliksemstralen doorkliefde de lucht, het geheele gebouw bestaande uit woonhuis, slagerij en café in lichte laaie en viel aart redden niet meer te denken. De vrouw van Van der Put werd met hevige bran wonden by den heer A. L. v. Dongen binnen ge dragen waar de inmiddels ontboden ge- dat alle Wonder-artikelen op speciale wijze hygiënisch verpakt zijn. U koopt dus goede, versche waar, die niemand voor gebruik kan aanraken. Koffie en Thee in speciale aluminium verpakking, daardoor geen verlies van aroma! Alle Wonder-artikelen bevatten spaarbons, rechtgevend op honderdennuttige dingen. Vraagt Uw winkelier steeds Wonder-artikelen. neesheer Dr. O/erstratenKruijse uit 's- Gravemoer de eerste hulp verleende. De vlak naast gelegen boerderjj van den heer Verbunt vatte eveneens direct vlam en werd ook een prooi der vlammen. Iq dit perceel woonde de heer Adr. den Boer, terwijl de heer V. de schuur en de stal in gebruik bad. Ook daar kon van den inboedel niets worden gered. Door het krachtig optreden der brandweer heeft men het aangrenzende perceel van den heer Verbunt, bestaande uit woonhuis en stalling weten te behouder, daar dit gebouw met pannen bedekt was. Tegen de andere perceelen, die ééa vuurzee waren, mocht de brandweer, alhoewel zij spoedig ter plaatse wüs niets meer uitrichten. De heer van der Put die niet thuis was, werd telefonisch met het gebeurde in kennis gesteld. De vroow van Van der Put is later per auto bij familileden in Oosterhout vervoerd. Door den hevigen knal is ook de winkelruit van den winkel van bakker van den Biggela&r gesprongen. Naar wij vernemen wordt alles door de verzekering gedekt. Op het terrein van den brand was ook tegenwoordig de Burgemeester van Ooster hout, als ook den opperbrandmeester van Loon. Tal vbd nieuwsgierigen waren op de been. KAATSHEUVEL. Voor rekening van de N. V. Het Heersch is aanbesteed het bouwen van een boerdery op de landgoederen aldaar. De uitslag is H. Micbael Zn. f 3960, C. Michael Zo. f 4446, J. H. Spierings f4465, A. H. Willems f3632, allen te SprangCapelle. Gegund aan A. H. Willems. LAND VAN ALTENA. Door de sterke droogte der laatste dagen is de voorraad gras in de weiden steik verminderd. De handel in kalf vee was dan ook onder deze omstandigheden, lusteloos met lagere koopprijzen OUDENDIJK. Tijdens de Oranjefeesten had den heer Verwoordt het ongeluk van het paard te vallen. Hy bezeerde zich daarby zoo danig, dat geneeskundige hulp moest worde ingeroepen. yt De verjaardag van H.M. de Konin gin is, dank zij het werken van het ijverig bestuur der Oranjevereen. waarvap voorz. de heer H. van Andel, op waardige wjjze gevierd. 's Morgens reeds had op het terrein van IJ. M. Kentie de kinderspelen plaats. De heer J. den Besten, die gedurende een 6 tal maanden, als tydelyk hoofd der school hier werkzaam was geweest, had hierby de leidiDg. Was men over zyn optreden en werk op school zeer tevreden, thans kon m9n weer zien. welke talenten deze jonge man zyn toebedeeld, om zonder eenige moeite alles ordelijk, met en tot genoegen der kinderen uit te voeren. Tevens werd door het Bestuur aan H.M. de Koningin een telegram met felicitatie gezonden, waarop het volgende antwoord werd terug ontvangen Ingevolge de bevelen van H M. de Ko ningin, heb ik de eer de Oranjevereen. van Oudendijk (gem. Woudrichem) Hoogstder- zelven dank over te brengen, voor de ge- lukwensc.hen aangeboden by gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelven ge boortedag. De ad. van Dienst. 's Middag had een groote ringryderij plaats met een 30-tal deelnemers. Pryzen werden behaald door dhr. J, Spiering en mej. de wed. T. van Arkel (geb. Spiering) le dhr. H. O. C. Ottevanger en mej. Nelly Rombout 2odhr. E Verwoerdt met mej. N. Verdoorn 3o dhr. A. Westerlaken en mej. C. Westerlaken 4o dhr. C. van Haven met mej. T. van Haven 5 dhr. Joh. Daim met mej. Ad Westerlaken 6e. Iets nieuws, maar niettemin gevaarlijk spel, was het pakjes grijpen te paard. Eenige der gelukkige winners waren de heeren: A. Vink Cz,, T. Saoits, Ad. Wes terlaken en J. van Vuren. Achtereenvolgens hadden nog verschillende aardige spelen plaats, vooral met het nummer hardloopen voor mannen boven 40 jaar om kwatta, had men veel veel succes. Gedurende de middag- en avonduren kon men genieten van de schoone klanken van ons hoogstaand muziekkcorps »Kunst na Strijd*. Een aardige afwisseling in de avonduren was voorzeker de openluchtbioscoop. Behoudens een paar kleine incidentjes, bad alles een goed verloop. Bestuur en burgerij kunnen daarom met genoegen op dat feest terugzien. NIEUWENDIJK. De zoon van D. B. had het onge luk met zyn hand tusschen een dorschma- chine te komen. Na een noodverband te hebben gelegd, moest hy zich onder be handeling stellen van Dr. de Vries. 5^Dat hier ook nog krasse oudjes zijn bleek wel deze week, daar de landbouwer M. Schouten, 81 jaar oud, nog een voer hooi stond te laden. Zaterdag had onder groote belang stelling het aangekondigde concert plaats, ter gelegenheid der verjaardag van H.M. de Koningin. Een groote massa menschen waren opgekomen om dit concert bij te wonen. De muziek- alsmede de zangver- eenigingeu, toonden hunne kunsten bijzon der doch het meest trof ons de zoo pas voor zes weken opgerichte mondharmonica- vereen. »Kunst na Arbeid*, wat deze ver- eeniging in korten tijd presteerde, was schitterend een ieder had dan ook geDolen en hoopte spoedig weer zoo'n avondje te hebben. Deze week werden aangevoerd 6870 eieren. Men besteedde f 6.k f 7.per 100 stuks. Alhier is opgericht, onder leiding van den Heer Z. Wtjnands, een kinderkoor met 66 leden. Als bestuur werd gekozen S. v. Helden, penningmeester J. de Groot, secretaris en A. Ouwerkerk, alg. adjunkt. Bij den kruidenier J. v. d. S. Jz. ontstond door onbekende oorzaak brand in het schuurtje, waarin pakkisten en dergelyk materiaal opgeborgen was. Het vuur greep snel om zich heen, doch men wist met een flink aantal personen den brand te blusschen. In de afgeloopen week had een auto ongeluk plaats. In de vrachtauto van H. waren een drietal kinderen stil ingeklommen, de auto reed in volle vaart de straatweg uit en de kinderen, die het gevaar niet beseften, sprongen er uit, met gevolg dat ze zich zoo erg bezeerden, dat de hulp van Dr. de Vries noodig was. De fanfare >Cre3endo« behaalde op het festival te Gorinchem een le prys, zynde f 100 en een directeursprijs groot f5.— Dit enorm groot succes bracht velen tot blijdschap. SLEEUWIJK. De heer W. de Haan alhier slaagde fe Breda voor de Hoofdakte. SPRANG. De heer A. J. M. v. Tujjl alhier slaagde te Breda voor de Hoofdakte. WOUDRICHEM. Meer en meer groeit de belang stelling by het publiek, voor hetgeen de Tentoonstelling ons zal brenger. Nuttig en aaDgenaam, een combinatie die zich zal uitleven in »De stem van de Reus**, Philip's loudspreker, die geheel gratis door deze firma wordt geplaatst. Hoe onze dichter over hem denkt Er komt op Woerkoms Landbouwfeest Een reus, doch wees maar niet bevreesd I Die reus komt niet persoonlyk daar Alleen zyn stem die hoor je maar Die stem klinkt luid op het terrein Wat er gebeurd, wat er moet zijn. Men plaatst zich voor de microfoon En alles klinkt op luiden toon. Zoo iets is voor die luist'ren wil Heel prachtig, want al is 't niet stil Al staat men niet by hem die spreekt I Men hoor 't zoo goed, dat niets ontbreekt 1 't Is ook wel in des sprekers geest. Men ziet of men spreekt of leest Dit is voor heel veel sprekers goed Het geeft hem by het spreken moed Komt allen dus naar Woudrichem Komt luisteren naar die reuzen stem. Wanner je hem hoort dan breng je dank Aan het bestuur voor zulk een klank. Veiling 4 Sept. 1929. Keswick Codlin 5- 77, ct. Gamersche zuren 87, Gellouw Transparant 8-137, Zoete appelen 3— 5 Clapps faforiet 14—15 Jutteperen 6-107» Bergamotperen 6— 8 Dirkjesperen 5— 7 Reiüe Victoria 15—20 Witte pruimen 24—26 Alles per K. G. AARDAPPELEN Eigenheimers 1.602.10 per H.L. Blauwputten 2 00 —2.10 Biverlanders 1.50—1,70 Tijdens de groote land- en tuin bouwtentoonstelling, zal in Hó.el Spronk op Woensdag 18 Sept. a.s„ de Noordb. Maatschappij van Landbouw hare jaar vergadering houden. Op deze vergadering zal door een der aanwezigen een onderwerp worden behan deld in verband met de Tuinbouw in 't algemeen. Vrijdag herdenken T. Biesheuvel en Echtgenoote hunne 50-jarige echtver- eeniging. Het zal hun dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Gedurende de maand Augustus werden aan de vischmarkt alhier 9 zalmen aangevoerd. RAAMSDONKSVEER. De heer Dirven ontving van het Gomeentebestuur een spaarbankboekje met f 50 voor zijn kind dat het eerst aange geven werd op het nieuwe raadhuis. Godurende Augustus werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f48191,36. en terugbetaald f 34439,49. Woensdag behaalde de Gemengde Zangvereeniging op het concours eeu le prys in de tweede afd. HEDIKHUIZEN. i Bj de te 's Bosch gehouden Fok- veetentoonstelling werd de M. R. IJ. stier »Floris«, eigenaar A. Vermeer te Haren (N.-Br.) en gestald by J. C. Winkel alhier, in zyne klasse met den derden prijs be kroond. te brengen is en er een eind komt aan een ongeweascbten toestand. Wat de lezing van den veearts betreft, spr. weet niet of daarvan iets is geko men, de veearts heeft hem wel verklaard hiertoe bereid te zijn als dit verzochij werd door de Landbouwvereeniging. De Commissie heeft gelijk, dat B. en W. alleen f 50 aan den gemeentebode zou den willen vergoeden, voor het gebruik van een rijwiel. De heer v. Straten zegt dat hij zich als Weth. geheel kan aansluiten aan wat de Voorzitter heeft gezegd over de salaris regeling v. den ambtenaar ter secretarie. Tegenover de kwestie Looze Stoep staat kpr. zeer sceptisch er bestaan reeds zijriolen en ook de gemeente Werkendam is bij deze kwestie betrokken. Met het oog op de gezondheidstoestand zal het een rioleering moeten worden en waar moet men met den afvoer blijven, spr. vreest dat het slechts een halven maat regel zal blijven. De heer Gulden is het met dit laat ste ns, maar het is .in ieder geval een verbetering. De Voorzitter merkt op dat B. en W. de behandeling der begrooting ook reeds hebben gezegd, dat als het een'gzins ci egel ijk was de Looze Stoep kwestie bij jdeze begreoting af te werken, zij za gen evenwel geen goede manier, om tot een. oflossing te komen. Hij wil gaarne het voorstel v. de Com. steunen en zou desnoeds het genoemde bedrag v. f 2500.— pro memorie op de begrooting willen bren gen. De heer Sigmond zou het bedrag op f 5000.— willen stellen met 2500.— bereikt men niets, als men gaat verbeteren, dat men het dan ineens goed doet. Men zal ook bij Werkendam moeten aankloppen </m medewerking. Besloten wordt een be drag van 2500—5000 pro memorie op de begrooting te plaatsen voor verbetering van de Looze Stoep. De heer Gulden zegt dat het hem genoegen doet, dat het voorstel der Com missie is aangenomen, omdat daardoor in uitzicht is gesteld, dat er aan deze deze zaak een einde komt. De Voorzitter zou de heeren Sigmond en Kramer, als deskundigen aan B. en W. willen toevoegen om de plannen voor verbetering verder uit te werken. De heer v. 't Sant wil even antwoor den op de gestelde vraag over lezing yart den veearts. De secretaris van de Landb'. uwvereeniging heeft den veearts hiertver gesproken, doeh deze voelde er niet veel voor. Waar de veearts slechts f 30.— ontvangt daarvoor ook de keuring vau honden verricht, kan spr. zich dit c-ok best begrijtpen. De heer v. 't Sant zou nog iets wil len zeggen over het bedrag van f750.— voor Bijzonder Onderwijs voor leerlingen die naar Werkendam en Almkerk gaan. Hoeveel wordt betaald voor ieder deel der gemeente afzonderlijk, ook na af trek van. het schoolgeld. De Voorzitter zal deze opgaaf ver strekken. De heer v. d. Stelt heeft in Almkerk geïnformeerd, waarom men daar het schoolgeld niet aftrok en men heeft hem daar gezegd dat Almkerk veel kosten hiaid voor de kinderen van de Kille en dat het bedrag van Sleeuwijk altijd zoo laat binnen kwam, als alles werd ge rekend, met rente er bij dan kwam men aan liet bedrag dat de gemeente heeft betaald. Voorzitter. Zoolang de rekening door God. St. niet is goedgekeurd kan de gemeente niet betalen. Het is meer dan eens gebeurd dat men hier de rekening van Almkerk terugstuurde, omdat ze te vroeg werd ingestuurd. I>e Voorzitter zegt verder dat B. en ,W- tegen de voorgestelde salarisregeling zijn voor den 2den ambtenaar, omdat zij van rondeel zijn, dat deze in een ge meente als deze van 3500 zielen, geen bestaansmogelijkheid behoeft te hebben. Als de Commissie voorstelde een maxi- m.um-salaris van f 1000 zou spr. er zich n,og mede kunnen vereenigen. De heer v. Straten zou de Commissie Willen adviseeren, dat zij haar voorstel intrekt. De heer Gulden wil met genoegen het vocrstel van den Voorzitter om het sa laris te stellen van f800—f 1000 overne men. De heer v. 't Sant zou niet afwijken van het advies van B. en W. Het voorstel om het salaris van den 2den ambtenaar te stellen op f 800.— met een maximum van 1000.— wordt hierop aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Te gen stemden de heeren: Verhagen, v. Straten en v. 't Sant. Post f 200.— voor een bouwkundige. De heer v. Straten zou dit voorstel aanhouden, opdat B. en VV. eerst advies Irunnen uitbrengen. De heer v. 't Sant acht aanstelling van een bouwkundige niet noodig de werkzaamheden zijn daarvoor te gering. De heer Gulden zegt dat het de Com missieleden genoegen heeft gedaan dat B>. en W. de leegte hebben gevoeld. Het wil spr. voorkomen dat de positie van B. en W. en de raadsleden veel moeilij kier is, als zij geheel op zich zelf zijn aangewezen. Spr. heeft er geen bezwaar tegen dat B. en W. de zaak eerst eens bekijken. f Hierop wordt besloten een p>ost van f200.— pro memorie op de begrooting te plaatsen voor aanstelling van een bouw kundige. De begrooting wordt hierop met alge- meene stemmen in zijn geheel vastge steld. Rondvraag De heer Visser merkt op dat laatst is toegezegd dat het brandspuithuis aan de .Schans zou worden hersteld, hij is er langs gekomen, doch er is nog niets aangedaan. Dj Voorzitter antwoordt dat opdracht tot herstelling is gegeven. Daar verder niemand het woord ver langt- sluit de Voorzitter te kwart voor zeven de vergadering. Hethaargrgeitveel snellerals gij I dat met Pdrol behandelt. Als men i zoo nu en dajöTstechts een weinig Purol goed in de^Jnoofdhuid wrijft, dan wordt daardoo/^de haargroei krachtig bevor dert ea4\et haar mooier en dikker. D

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 6