Plaatselijk Nieuws Binnenland Installatie van den Ed.Achtb. Heer H. BLOK als Burgemeester der gemeente Almkerk, op Maan dag 9 September 1929, des nam. 2.30 uur. Nadat de Ed.Achtb. Heer Blok en zijne Echtgenoiote met verdere fa milieleden en alle raadsleden heb ben plaats genomen op-ent de oud ste Wethouder de heer A. de Jong -de vergadering en zegt Als loco-Burgemeester heet ik U welkom in onze gemeente en ik acht mii den tolk van deze geheele ver gadering, wanneer ik U en de Uwen van harte geluk wensch met Uwe benoeming tot Burgem. van Almkprk. Ik ben verheugd, in U weer een vertegenwoordiger van H. M. onze Koningin te mogen begroeten en aan U te mogen overdragen de hoogst verantwoordelijke taak, die eenigen tijd als waarnemend Burgemeester op mijne schouders drukte. Ook namens den gemeenteraad .roep ik U het welkom toe in ons tnidden en waar in Uwe handen de ■leiding dezer gemeente is gelegd, ver trouwen wij, dat U met geheel Uw vermogen zult arbeiden tot bevorde ring van haar bloei, rust en wel vaart. Ongetwijfeld zullen wij in de naaste toekomst voor een belangrijke be slissing komen te staan. Wij kunnen U noemen het vraag stuk van de waterleiding, uit het oog punt der volksgezondheid bezien, al leszins aan te bevelen, doch econo misch voorthet platteland, naar mijn bescheiden meening zeer moeilijk te regelen, zoodat wel gevaar bestaat, zonder krachtigen steun van Rijk en Provincie een finantiëelen strop voor de gemeente te halen. Wij hopen, dat onder Uwe leiding zulke besluiten genomen worden, dat de gunstige finantiëele positie welke Almkerk onder vele andere gemeen ten inneemt, gehandhaafd blijve. Wii wenschen U daarbij toe den zegen, de voorlichting en hulp van den Allerhoogsten, wiens naam ter opening der raadsverg. wordt aange roepen en beleden. Voorts hopen wij, dat U door U ^optreden als Burgemeester de ach ting en toegenegenheid der ingeze tenen naoogt verkrijgen en dat U met de Uwen zich spoedig in onze ge meente Imooigt thuisgevoelen. Mijnheer Blok, ik overhandig U bierbij den ambtspenning als teeken pwer Waardigheid als Burgemeester van Almkerk en voeg daarbii den wensch, dat U weldra zonder dit tee ken in de gemeente zult worden ge kend, geacht en geëerbiedigd. Ten slotte overhandig ik U den hamer als zijnde het symbool van het gezag, U als Voorz. der Raads vergaderingen toegekend en hoop, dat het verloop der vergaderingen zoodanig mag blijven als tot nu toe, en het gebruik daarvan onnoodig mag blijven. Ik verklaar U thans geïnstalleerd als Burgemeester van Almkerk en voorzitter onzer raadsvergadering en 'draag de verdere leiding dezer ver gadering aan U op. Hierna neemt de E.Achtb. Heer Blok het woord en zegt -Mijne Heeren, Laat ik, nu ik voor het eerst ^het woord tot U zal richten, mogen be ginnen met dank te brengen aan God, die mijn wegen zoo heeft ge leid, dat het burgemeesterschap der gemeente Almkerk mij ten deel mocht vallen, doch daarnaast wil ik mijne oprechte erkentelijkheid uit spreken jegens Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin, die mii tot zulk een eervol ambt heeft willen benoemen. Vervolgens past mii een Woord van warmen dank aan zijne Excellentie den Min. van Staat, Mi nister v. Binnenl. Zaken en Land bouw voor zijne voordracht en den HoogEd.Gestr. Heer Comm. der Ko ningin in deze provincie voor zijne aanbeveling. En thans, Mijnheer de Wethouder, wil ik U hartelijk, dank zeggen voor de vriendelijke woorden en de goe de wenschen waarmede U mii hebt willen installeeren in mijn ambt. Mijne Heeren, leden van den raad, /zooals U daareven hebt gehoord, heb ik in handen van den Heer Comm. Mer Koningin in dit Gewest de ver- eischte eeden afgelegd. Daarbii heb ik trouw gezworen aan de wet en beloofd met al mijn vermogen de belangen van deze welvarende ge meente te zullen behartigen en voor staan. Die eeden getrouw na te leven, reken ik mii tot mijn duren plicht. Ik ben er mij daarbij echter van bewust, dat een richtige vervulling van het zoo veelzijdige burgemees tersambt heel wat van mii zal ver gen, dat een moeilijke taak op mijn jeugdige schouders werd gelegd. Het is echter God de Heere, die de plaats bestemd voor iedere wo ning, den kring waarin hii werken moet. Op Hem wensch ik dan ook in alles mijn vertrouwen te stellen. Daarnaast doe ik een beroep op Uwe welwillendheid. Geef mij een plaats in Uw hart en wees er ran verzekerd, dat het mijn verlangen is mijn beste krachten aan deze gemeente te ge ven en met U als vrienden samen te werken. Een werkprogram kan ik U niet aanbieden, daarvoor ken ik de toe standen te weinig. Houdt U er ech ter van overtuigd, dat mijn streven zal zijn recht door zee te gaan en niet langs omwegen mijn doel te bereiken. Mijn standpunt is, dat de publieke zaak ook publiek zal wor den behandeld. U als leden van den raad hebt recht op zulk een toelich ting van de voorstellen dat ge U een volledig denkbeeld kunt vormen om trent datgene waarover ge hebt te besluiten. Zoo alleen zal de geest van vertrouwen, die, naar ik met veel genoegen mocht vernemen, steeds in Uwe vergaderingen tegenover het College van B. en W. heerscht, kun nen bestendigd blijven. Het is mijn oprechten wensch, mij dit vertrou wen langs dezen weg waardig tema ken. In wederzijdsch vertrouwen en eendrachtige samenwerking ligt toch de beste waarborg voor een goed beheer der gemeentezaken. In het bijzonder vraag ik den steun van U heeren Wethouders. Wil mij, daar gij met mij het Dag. Bestuur der gemeente zult gaan vormen, met raad en daad ter zijde staan en van Uwe ervaring doen profiteeren. Ook op Uwe medewerking en voorlichting, Mijnheer de Secretaris, wil ik hier een vriendelijk beroep doen. Waar wij geregeld zullen heb ben samen te werken, hoop ik, dat dit een prettig samenwerken moge zijn, in de beste harmonie. Zelf in de gemeente-administratie werkzaam geweest zijnde, ken ik van nabij den arbeid en de zorg, die voor een goe den gang van zaken noodig zijn. Laat dit U een waarborg zijn, dat ik Uw werk, en dat van den onder U wer kenden ambtenaar, zal weten tewaar- deeren. Van dezen ambtenaar, den gemeen tebode en de politie vraag ik even eens de noodige medewerking en ge trouwe plichtsbetrachting, waartegen over zij, op hun beurt, kunnen re kenen op mijne waardeering en nim mer tevergeefs een beroep zullen doen op mijne hulp, indien zii die mochten noodig hebben. Ten slotte wil ik een beroep doen op de welwillendheid van alle inge zetenen en niet het minst op de gees telijke-, jeugd- .en sociale leiders on der hen. Zij toch kunnen door hun invloed mijn taak zooveel vergemak kelijken en veraangenamen. Öp hun beurt zullen zij dan op mijn steun en medeleven kunnen rekenen. Waar landbouw en veeteelt hier de hoofdbronnen zijn van bestaan waarmede de overige bedrijven te zamen hangen, daar doet het mij genoegen U te kunnen zeggen, dat ik tegenover deze bestaansbronnen niet als onwetende sta. Gaarne ver klaar ik, dat ik, waar mogelijk, voor haar belangen, die ik zie als de be langen van de burgerij in haar ge heel, zal opkomen. Nu Mijne Heeren, sta ik op het punt mijn ambt te aanvaarden. Ik wil dit niet doen, dan na mijn hart- grondigen dank te hebben gebracht aan hem, die op zoo uitnemende wij ze, ongeveer een viertal jaren het burgemeestersambt alhier heeft be kleed. Zegene de Heere Burgemees ter Bergmeijer en zijn gezin en make Hij hem voorspoedig in zijn nieuwe werkkring en woonplaats. Ontvang nu mii en de mijnen in Uw midden als één uwer. Behoo- rende tot de Geref. Kerk en A.-Rev. partij, zal uit den aard der zaak mijn persoonlijk beleid den stempel daar van dragen, doch daarbii zal het mijn streven zijn anderer overtuiging te eerbiedigen op onpartijdige wijze de belangen van Almkerk naar mijn ver mogen te behartigen en haar wel vaart te bevorderen. Niet in eigen kracht, doch het al verwachtende van Hem, die mildelijk geeft en niet verwijt, verklaar ik thans mijn schoone taak te aanvaar den. Ik heb gezegd. Den heer v. d. Meijden neemt hier na als oudste lid van den gemeente raad het woord en zegt Ik ben blijde, dat weer een nieuwe Burgemeester thans zijn intrede doet in deze gemeente en spreek de hoop uit, dat Z.Ed.Achtb. vele jaren mag werkzaam zijn tot heil van Almkerk, hoopt dat hij de rechte man op de rechte plaats mag zijn en wenscht verder den Heer Blok en de zijnen, in de gemeente Almkerk, Gods bes ten zegen toe. Hierna neemt de „Secretaris het woord en zegt Geachte Heer Burgemeester Als gemeente-secretaris en mede namens het overige personeel, roep ik U een hartelijk welkom toe in ons midden. Ofschoon ik U nog slechts vari. aangezicht ken, ben ik verheugd met uwe benoeming tot Burgemeester de zer gemeente en wel om deze reden, omdat ik vermoed, dat wii in U ont vangen een man van het vak. Naar mijne meening behoort al les door zijn meester te geschieden en zoo ook de vervulling van het ambt van Burgemeester. Het wil mii voorkomen, dat wanneer men voor een burgemeestersbenoeming als eisch zou willen stellen, dat zoo ie mand minstens 5 jaar in de Gem.- adm. practisch werkzaam moest zijn geweest, zulks in het algemeen be lang zou zijn. Daar ik mijne mee ning in Uwe benoeming tot Burge meester alhier verwezenlijkt zie, hoop ik, dat ik in mijne opvatting niet zal worden beschaamd en U voor deze gemeente, die mij lief is, veel goeds tot stand moogt brengen. U kunt er van verzekerd zijn, dat, wanneer het gaat om de belangen dezer ge meente U mii steeds bereid zult vin den om U daarin behulpzaam te zijn en ook kan ik U verzekeren, dat het overige personeel U daarin van dienst wil zijn. Tevens neem ik deze gelegenheid te baat, om mii met mijn zwakheid en gebreken in uwen gunst aan te bevelen en spreek den wensch uit, dat het de Heere onzen God behagen moge om ons een goede gezondheid kracht en wijsheid te schenken, op dat wij alzoo toegerust, in staat mo gen zijn, om de belangen dezer ge meente te kunnen voorstaan. Ik heb gezegd. Daar niemand hierna meer 't wöbrd verlangt, dankt de Ed.Achtb. Heer Blok de sprekers, voor de woorden tot hem gericht, en sluit hierna deze vergadering. Nadat de thee en eerewijn iwas aangeboden, werd een ieder in de ge legenheid gesteld om met Zijne Ed. Achtb. kennis te maken, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. HEUSDEN. Wachtmeester L. J. Overbeeke, van de Brigade der Kon. Marechausseé's alhier, wordt met ingang van 16 Sept. e.k. over geplaatst naar Veenhuizen (Dr Zaterdag j.l. had de verloting plaats der prjjzen, ten behoeve der Damclub alhier, en vielen de pryzen op de volgende nos. 209, 15, 183, 37, 647, 18, 385, 261, 301, 63, 145, 105, 69, 492, 394, 133. Vorige week slaagde onze stadgenoot Wim Oerlemans, voor de 1ste klasse van het Gymnasium te 's Bosch. ANDEL. Op het concours-hipp'que te Alblas- serdam behaalde de R|j vereeniging den derden prys. Mej. J. Kalis alhier, is benoemd tot onderwyzeres te Sprang. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde de Korfbalclub A. K. C. alhier, een wedstrjjd tegen de vereeniging te Woudrichem, welke eindigde met gelijkspel. BARYLONIëNBROEK. Een berichtje, voorkomende onder het plaatselijk nieuws in het Gorinchem's Nieuwsblad en in de Echo van het Zuiden, lazen wij dat de landbouwerswoning van den heer v. d. B, tot den grond toe afge brand was. Dit berichtje is geheel uit de lucht gegrepen. Woensdag 1.1. behaalde de Zang- vereeniging »Volharding« alhier, onder leiding van haren Directeur, de heer v. d. Nat te Sleeuwyk, op het Nationaal Concours te Herwynen, den 1ste prys met 301 punten en wel in de 1ste afdeeling. Voorwaar een mooi succes. DUSSEN. De groote boedery met stalling van den landbouwer K. is tot den grond toe afgebrand. Duizenden kilo's hooi, de ge heele oogst en eenige varkens zijn verbrand. DRUNEN. 5 Sept. Op de heden alhier ge houden veiling werd besteed voor Duitsche boonen 13 14 ct. per kilo. Snijboonen 6| 8 ct. per kilo. Soijboonen II 44| ct. per kilo. Snijboonen III 2g—3 ct. per kilo. Perfectieboonen 16 per kilo. Dubb. boonen 6—9 ct. p. kilo. Stokprincessen z. dr. 4416 ct. p. k. Stokprincessen m. dr. 14—16 ct. p. k. Rentegevers 1213| ct. per kilo. Wagenaars 24 ct. per kilo. Frambozen 26 ct. per kilo. Tomaten 1 ct. per kilo. Aardappelen 23 ct, per kilo. Sjalotten 916 ct. per kilo. Juin 1419 ct. per kilo. Peren 116 per kilo. Clapps favorite 12—19 ct. per kilo. Clapps favorite II 711 ct. per kilo. Clapps favorite III 2—6 ct. per kilo. Bon Chretten Williams 1012 ct. p. kilo. II 3—4 ct. per kilo. William Duchesse 4—8 ct. per kilo. William Duchesse 23 ct. per kilo. N.-IJ. Suikerperen 47 ct. per kilo. Dirksperen 2 5 ct. per kilo. Knolperen 13 ct. per kilo. Triomph de Vienne 611 ct. per kilo. Seigneur d'Esperen 7 10 ct. per kilo. Beurré's 843 ct. per kilo. Appelen J 15 ct. per kilo. The Qaeen 7—14 ct. per kilo. Gravesteiners 5—7 ct. per kilo. Schyvers 4 6 ct. per kilo. Keswich 3 8 ct. per kilo. Lane Albert 57 ct. per kilo. Witte pruimen 1033 ct. per kilo. Blauwe pruimen 328 ct. per kilo. Bloemkool 10 16 per stuk. Bloemkool II 4 - 6 ct. per stuk. Bloemkool III 2 ct. per stuk. Roode kool 211 per stuk. Witte kool 16 ct. per stuk. Savoijekool 10 ct. per stuk Sla 13 ct. per stuk. Andjjvie 4 ct. per stuk. Ramenas 1 3 ct. per stuk. Meloenen 10 40 ct. per kilo. Augurken 1040 ct. per 100. Selderij 12 ct. per bos. Kroten 1|3 ct. per bos. Preij 17—21 ct. per bos. Kipeieren f 1 06 per kilo. Eendeneieren 86 ct. per kilo. 's GRAVENMOER. Met de verbetering van den prov. weg in deze gemeente is men begonnen. De terplaatse liggende keien vinden thans hun bestemde plaats. Het overige gedeelte van den weg zal dit jaar nog opnieuw worden gewalst met keislag, doch pas het volgend jaar zal dit gedeelte geasphalteerd worden. Dhr. C. van der Dussen had, terwijl hij met de electrische schaafmachine aan het werk was, het ongeluk met zyn linker hand in aanrakiog te komen met deze machine. Hjj werd daarbij aan dit lichaams deel erntig gewond. De hulp van Dr. Overstraten-Kruijsse alhier werd dadelijk ingeroepen. Door onbekende oorzaak brak brand in den windmolen van den heer A. v. Gorp op het gehucht Oosteind, grenzende tegen onze ge meente. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet voorko men, dat de geheele molen een prooi der vlammen werd. Dit brandje le verde wel een fantastisch schouwspel op, doch weer één onzer mooie mo lens is hiermede verdwenen. De brandweer wist een aangren zende leerlooierij te behouden. Bil besluit van dhr. Commis saris der Koningin in Noordbrabant, dd. 3 Sept. 1929, is benoemd tot on bezoldigd gemeenteveldwachter der gemeenten 's-Gravemoer, Waspik en Raamsdonk, de heer C. C. Dekkers, sluiswachter aan de Hoogebrug al hier. RIJSWIJK. Op Donderdag, 12 dezer, wordt vanwege de Oranjevereen. alhier een feest gehouden) Door H. Smidt werd een struik aardappelen gerooid waar er niet minder dan 96 aanhingen. SPRANG. Bij het spelen met klein vuurwerk geraakte het rieten dak van de landbouwer A. 0. alhier in brand. Gelukkig was spoedig hulp ter plaatse en wist men met een paar emmers water het vuur te blusschen. Benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere school alhier mejuffr. J. J. Kalis te Zwingelspaan. Ter gelegenheid van haar verjaar dag werd door de afd. »Patr.« alhier, aan H. M. de Koningin een telegram van ge- lukwenschen verzonden, waarop de afd. van H. M. een schriftelijke dankbetuiging ontving van de n.v. inhoud ^Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin, heb ik de eer de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verb. »Patrimonium< Hoogstderzelven dank over te brengen, voor de gelukwenschen, aangeboden by de ge legenheid van de herdenking van Hoogst derzelven geboortedag. w.g. De Adjudant van Dienst van H, M. de Koningin Storm van 's Gravezande. SLEEUWIJK. Gedurende de maand Augustus j.l. is voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f807.50 en terugbetaald f473 21. Er werden 422 gesprekken gevoerd en 56 telegrammen verhandeld. YEEN. Tot onderwyzeres aan de openbare school alhier werd benoemd Mej. J. Biele man te Hulst Zl. WIJK. Naar men verneemt zou de Heer Sluijmers, gem.-secretaris en Ontvaoger, het voornemen hebben na zyn ziekenverlof beide functies weer te aanvaarden. Zyn gezondheid is thans van dien aard dat zijnentwege daartegen geen bezwaren be staan. (B. Crt.) Naar we vernemen, heeft de heer Van der Maaden het plan, nabij zyn woning aan de Dekkuilen, waarvan de besteding heeft plaats gehad, een groote hoender fokkerij op te richten. Dinsdagavond 17 Sept. hoopt voor de Herv. Geref. Staatsparty in het oude schoollokaal alhier op te treden den Wel Ed. Heer G. Nieuwenhuizen te 's-Hage, met het onderwery»Door het Geloofc. WOUDRICHEM. Gedurende het tydvak 30 Aug. tot en met 5 Sept, j.l. werden aan de Visch- markt alhier aangevoerd 2 zomerzalmen ad f2.05 tot f2 25 per pond. Besteed werd voor snoek 45 tot 50 centbrasem 23 tot 30 centdikke aal 85 tot 100 centdunne aal 27 tot 55 centvoorn 1 tot 6 centalles per pond. Gedurende de maand Augustus j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 10 koeien, 27 varkens en 4 kalveren. In de Ned. Herv. kerk gehouden collecte ten behoeve der Chr. Bewaarschool heeft f 9.68 opgebracht. Door het rjjk is in de kosten van verleenden steun aan vorstwerkloozen ge durende den afgeloopen winter een subsidie verleend van 40 pCt. WERKENDAM. De gehouden collecte voor de Herv. Chr. School in de Ned, Herv. Kerk, heeft f 49,871/2 opgebracht. De heer A. W. Lazonder alhier, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het Staatsexamen, diploma A. De Zaterdag gehouden voetbalwed strijd door W.V.V. tegen Sparta te Site- drecht, eindigde met 5 2 voor W.V.V. De heer C. M. v. d. Heuvel en M. Ippel alhier, waren de laagste inschrijvers voor het werk aan de rivier »de Amerc, voor de Rijkswaterstaat. Er was inge schreven voor f 9800. De korfbalwedstrijd gespeeld door BlauwWrit alhier en G.K.C. van Gorin- chem, eindigde met 10 2 voor G.K.C. De collecte gehouden langs de hui zen voor de vereeniging van Bijbelbesprei- ding bedroeg f54.10y2. x» Door Kerkvoogden der Ned. Herv. kerk zal a.s. Donderdag in de nieuwe consistorie zitting worden gehouden voor het ontvangen van plaatsgelden en huur van Bijbels. Het drama alhier, waarbij in den nacht van 2 op 3 September j.l. deschip- persknecht A. M. Aarnoudse, bij eene vechtparty in den buik werd geschoten, waarvan hij na twee dagen overleed, heeft de gemoederen van velen in onze gemeente danig van streek gebracht, zoodat de auto riteiten vreesden voor nieuwe botsingen tusschen politie en schippers op j.l. Zaterdag. Meerdere geruchten gingen er omtrent te houden betoogingen, omtrent aanvallen op politiemannen enz. enz., die vrees wettigden dat nieuwe wanordelijkheden zouden voor vallen, hetgeen gelukkig j.l. Zaterdag en Zondag niet is geschied. J.l. Zaterdagmiddag i3 het lijk van Aar noudse, die in het ziekenhuis te Gorinchem was overleden, te Werkendam teraarde besteld, zulks onder enorme belang stelling. Daar men zoo weinig mogelijk politie-uniformen wilde laten zien, eendeels uit piëteit voor de achtergelaten betrekkingen anderdeels om de gemoederen niet in opstand te brenger, werd de lange begrafenisstoet vanaf het schip van de Nieuwe Haven tot aan het kerkhof slechts begeleid door twee achter den stoet loopende rijksveldwachters terwijl de Kantonrechter van Heusden en de Burgemeester van Werkendam een dertigtal meters voor den stoet uitliepen. Op het kerkhof werd de lijkrede uitge sproken door Ds. O verduin uit Sliedrecht, terwjjl een oom van den overledene nog enkele zeer sympatieke woorden sprak, die er ongetwijfeld toe hebben bijgedragen om de gemoederen in rust te houden. In tegenstell'ng met gewone begrafenissen, waarb|j alleen toegang tot het kerkhof hebben de tot den lykstoet behoorenden, was de begraafplaats bij deze plechtigheid voor het publiek opengesteld, hetgeen zeer zeker een verstandige maatregel was. Gelukkig is alles in de beste orde afge loopen en is er niets gebeurd dat de plechtigheid ook maar in het minst heeft gestoord. Ook Zaterdagavond is er niets buitensporigs voorgevallen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. werden in de woning van den rijks veldwachter Smits blykbaar uit wraakoefe ning eenige ruiten stukgegooid. ....mü, .(lis 9 ALASTRIM. In do alastrimbarakken aan de Hilde- gardisstraat te Rotterdam zijn Vrijdag twee patiënten opgenomen; een afkomstig van den Soetendaalscheweg en één uit Overschie. Een 3-jarig zoontje van "Een bewoner Van do Kloosterkade te Delft, is Za terdag wegens .alastrim in het Gasthuis aldaar opgenomen. Te Overschie zijn twee gevallen van alastrim geconstateerd, één bij een jon gen man die geregeld te Rotterdam ver toeft, en één bij een dame, die zich de zer dagen uit Rotterdam, metterwoon te Overschie is. kpmen vestigen, j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2