Stresemann's uitvaart. Plaatselijk ftieuws BRUTALE WINKELROOF. Een roover heeft geprobeerd in het brandpoDt van het Berlynsche verkeer, direct aan de Potsdamer Platz zyn slag te slaan. Hy ging in een koffiewinkel en vroeg om 1 ons koffie, sloeg daarop met een ploertendooier den verkooper neer. Deze verdedigde zich met het me3 en de aan rander werd bloedig in het gelaat gewond, kon echter den winkelbediende tegen den grond slaan en ontsnapte. Zaterdag was het stoffelyk overschot van dr. Stresemann naar den Ryksdag overge bracht, vanwaar de uitvaart onder een enor me belangstelling heeft plaats gehad. De groote zittingszaal was vervuld van een plechtige stemming. Op de plaats van het presedium was een katafalk opgericht, waar op de lykkist met de dienstvlag van den Ryksminister van buitenlandsche zaken rustte. Aan beide kanten van de kist wa ren twee groote kandelabres met branden de kaarsen opgesteld. Achter de katafalk was de hoofdzyde van de zaal met een groot zwart baldakyn bekleed, dat de ge- heele hoogte van de zaal innam en in het midden een met rouwcièpe gehulden zwar ten Rijksadelaar op gouden fond vertoonde. De balustrades der zaal waren met rouw cièpe bekleed, waarop donkergroene guir landes van eikenloof. Om de katafalk lag een ontelbare hoeveelheid kransen. De zitting begon met het ten gehoore brengen van de ouverture zu Coriolan van Yon Beethoven en daarna hield de Ryks- kanselier Müller de herdenkingsrede en na hem sprak de vice-president van den Ryks dag Yon Kardof, waarna de plechtigheid in den Rijksdag met den treurmarsch uit uit de Eroica van Yon Beethoven werd be ëindigd. Op het kerkhof aangekomen werd het stoffelyk overschot in de kapel geplaatst en werd door een koor het koraal «harre meine Seetec gezongen. In de kapel, waar de kist geheel verborgen was onder groen en witte leliën, hield de voormalige Opper- hofpredikant Dr. Kessler uit Dresden een rede. Gedurende lange jaren had de predikant in nauwe relatie met den over ledene gestaan en hy herdacht diens meest op den voorgrond tredende menschelyke eigenschappen, n.l. zijn goedheid, zyn zuiverheid van opvatting en zyn eerlijkheid. De troost voor de echtgenoote, de zoons, de vrienden van den doode en voor het geheele Duitsche volk moet hierin bestaan, dat op enkele uitzonderingen na beproeving het lot van alle groote menschen is, waar door zij gesterkt worden voor hun moeilyke taak. De lijkstoet bewoog zich vervolgens naar het graf, dat gelegen is onder een hooge plataan. Onder de toonen van het «Deutschland, Deutschland über aliesc, zooals Dr. Stresemann dat verlangd had, daalde de kist in het graf. Yervolgens werd door den predikant een kort gebed uitgesproken. Een vertegen woordiger van het studentencorps «Neo Germania«, waartoe Dr. Stresemann had behoord, sprak een woord van herdenking De vaandels neigden en de voorzitter' grootmeester van de loge «Friedrich der Grosset sprak een laatste afscheidswoord. Dit was het einde van deze Octoberdag, die grauw en somber was begonnen en eindigde met een gulden schynsel van warm zonlicht te werpen over de boomen van het kerkhof. De teraardebestelling vaD den Ryksmi nister van buitenlandsche zaken had hierop in besloten familie- en vriendenkring plaats. In het geheel waren driehonderd personen daarby aanwezig. o LEVEND BEGRAVEN. In aansluiting op ons bericht in het 2e blad ontleenen wij het volgende aan de «Courante Het geheim van den tragischen dood van Clémemt Passal, alias markies de Champau- bert, is in vier en twintig uur tjjds opge helderd. Gelyk van de zyde der politie reeds vermoed werd, heeft Passal met zyn begrafenis niets anders beoogd dan een mys tificatie van het publiek, om zyn naam die tydens zyn vijfjarige gevangenschap in ver getelheid was geraakt, weer te omgeven met het aureool van een kortstondigen roem. De «markiesc, die vroeger tot de meest fantauerjjke zwendelaars behoorde, die Frankrijk ooit heeft gekend, was voorne mens, over zyn vroeger avontuurlijk leven zyn mémoires te publiceeren. Ten einde echter aan dit boek de noodige bekendheid te geven, kwam hy op het fantatisch plan om zich levend te laten begraven. Zyn jeugdvriend, die te zamen met hem eenige jaren gevangenisstraf had uitgezeten zekere Boulogne had alle détails van het plan voorbereid. Boulogne verleende Passal in een voor dit doel gehuurde villa onder dak. Yan hieruit kon de markiesspoorloos verdwijnen. Uit de villa richtte Passal aan zyn moeder, zijn vrienden, de «Matinc, Ha- vas en anderen tallooze anomieme brieven. Hy verklaarde daarin, dat hij door het geheime genootschap der «Ridders van The mis a gevangen was genomen en aan de meest afgrijselijke kwelliugen was blootge steld. In alle détails vertelde hy, dat hij in gevangenschap by de ridders met een «Jonk vrouw a een liefdesverhouding had aan geknoopt, en dat hy nog hoopte, tydig uit de handen der riddersgered te zullen worden. Intusschen had Passal zich door Boulogne een groote doodkist laten vervaardigen. Hij sliep een nacht in de kist om te zien, of bij daarin voldoende adem kon halen. Na deze proef wachtte hy 24 uur, en toen achtte hy den tyd gekomen om het groote avontuur de begrafenis in het bosch aan Yerneuii, te beginnen. Boulogne die dit werk verrichtte, gaf hem een pak chocolade mee in het graf en bracht de buis aan voor den luchttoe voer. Een uur lang bleef Boulogne met den le vend begravene praten, om zich er van te vergewissen, dat alles werkelijk in orde was. Daarna begaf Boulogne zich naar Parijs om de laatste brieven van den zwendelaar op de post te brengeD. Toen hy na nauwe lijks zes uur afwezig te zyn geweest, by het graf terugkeerde om den «markies* te drinken te geven, moest hy tot zyn schrik constateeren, dat hy van den levend be gravene geen antwoord meer kreeg. Ia zyn angst vluchtte hy en trachtte zich te verbergen. De alarmeerende brieven van den «mar- kies« hadden intusschen hun uitwerking niet genist. De politie was ten tooneele verschenen en had het graf gevonden. De begravene was gestorven als gevolg van het feit, dat de luchttoevoer, tegen alle ver wachting in, niet goed gefunctioneerd had. Zoo eindigde Passal, in den waren zin des woords, in den kuil, dien hy zichzelf ge graven had. Het duurde niet lang, of de politie slaagde er iD, Boulogne in zijn schoilplaats op te sporen en hem tot het afleggen eener vol ledige bekentenis te dwingen. De mede plichtige, die door den tragischen afloop van het met zooveel fantasie uitgewerkte avontuur geheel van streek was, zal zich voor de rechtbank moeten verantwoorden, wegens het veroorzaken van dood door schuld. 2. T HEUSDEN. Op de Maandag 7 Oct. gehouden vergadering van de damclub «Y. D.« werd voorgesteld om een groepenwedstrijd te formeeren uit de leden der club. De groepen zyn verdeeld als volgt le groep v. Spier, de Graag, Béneker, Yogelaar. 2e groep Bax, C. de Joode, Oath, de Joodev. d. Kolk 3e groep G. Jonker, J. Swagemakers, A. Vos, A. Deurloo. 4e groep A. Schreuders, J. Evertse, G. Jonker, A. Fitters. Een definitief besluit is echter nog niet genomen. De heer A. de Graag, die als 2e eindigde in den wedstryd om het Dam kampioenschap van Noord-Brabant, zal zoo danig meespelen voor den meestertitel. Persoonlijk Damkampioenschap Heus den en Altena. Daar de nog resteerende partyen van der KolkYogelaar en van der Kolkde Joode geen invloed meer hebben op den titel, zyn deze remise gegeven. De eind stand der deelnemers is nu gesp. gew. 5 5 5 2 2 1 A, de Graag H. Vogelaar C. de Joode C. Bax J. v. d. Kolk rem. verl. punten 10 5 5 5 Cath. de Joode 5 2 1 2 3 2 1 2 2 2 3 6 5 4 3 2 Opgemerkt dient te worden, dat door de 5 winstpartyen van de Graag de wedstryd veel aan spanning heeft ingeboet. Laten de overige deelnemers zorgen, dat by vol gende gelegenheden hierin verandering komt. De beschikbaar gestelde zilveren wisselbeker zal binnenkort den winnaar worden aan geboden, by welke gelegenheid deze zal simuitaneeren. AALBURG. ANDEL. Gedurende de maand September zyn door de Wilhelminasluis gepasseerd 3602 vaartuigen, met een inhoud van 614908 Ms. AL'MKERK. Zaterdagmorgen had de timmerman B. S. uit Dassen (werkzaam by den heer J. S. alhier) het ongeluk met zijn hand zóódanig tusschen de machine te komen, dat Dr. de Vries overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodig oordeelde. Op de Vrjjdag gehouden Najaars paardenmarkt werden 240 stuks aangevoerd. Handel vlug. Door den kerkeraad der Geref. Kerk alhier, zal deze maand een rondgang door de gemeente gedaan worden, ter inzameling van vrijwillige bijdragen, zooals vorige jar?». Als voorzitter der Garef. Jongel.ver. alhier is thans gekozen de heer C. M. Pouli en tot 2e voorzitter werd benoemd de heer J. van Voelen. BENEDEN - LANGSTRAAT. Id den veehandel is het kalm gesteld. Men besteedt voor Kalfkoeien f280f350 Melkkoeien f250f 300Kalf vaarzen f 200 f290; Pinken f 100f150; Graskal veren f 75f 140 Nuchtere kalveren f 15 f20; Lammeren f16f26, CAPELLE. Met het beëindigen van den Zomer tijd staan de winteravooden en daarmede het leesseizoen weder voor de deur. Dank zy het initiatief van het bestuur der Afd. SprangCapelle e. o. van Volksonderwijs is hier ter plaatse van de Centrale ver eeniging voor Reizende bibliotheken te Broek in Waterland, reeds gedurende enkele jaren tydens de wintermaanden een bibliotheek in bruikleen ontvangen. Dat deze biblio theek in den smaak valt, blykt wel uit het belangrijke aantal boeken, dat iederen winter wordt uitgeleend. Ook dit jaar is een dergelijke bibliotheek, waarin zich zeer mooie werken, zoowel voor volwassenen als voor de jeugd bevinden, ontvangen. De uitreiking der boeken zal voor de eerste maal plaats hebben op a.s. Zaterdag, 12 dezer, des namiddags tusschen 2 en 3 uur in een der lokalen van de O. L. school in de Kom en vervolgens iederen Zaterdag op denzelfden tyd. De kosten zijn zeer gering, n.l. 10 cent contributie, 5 cent voor catalogus, 5 cent voor leeskaart en iedere week 3 cent per boek. Ook zyn op aanvrage vakboeken op ieder gebied verkrijgbaar. Hieromtrent kan de biblio thecaris de heer E. Colet alle ge- wenschte inlichtingen verstrekken. Moge velen van deze gelegenheid tot lezen gebruik maken, zoodat het aantal uitgeleende boeken dat van het vorige jaar moge overtreffen. Een zoon van A. T. alhier kwam een dezer dagen zoo ongelukkig van zyn fiets te vallen, dat hy zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Heden, Woensdag, des avonds half zeven, zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendyk voor de aldaar gevestigde Jongelingsvereeniging optreden Ds. De Graaff uit Ede. DRUNEN. Yeiling 3 October 1929. Appelen 1 I6V2 Transparant de Cron3el 10—16y2 Oranje Reinetten 711 Sterappelen 5— 10 Dirkappelen 59 Goudreinetten 2 8; Holleman 6 9; Kafappelen 5—8; The Qieen 712; Lane Prince Albert 6—8; Schil vers 5—7; Hang vorm 4—7; üe afic ssing van f 600 op f 650 te brengen. De plm. f3000.— voor verbouwing sobotlen ten behoeve van het 7de leerjaar, en de kosten van de inrichting van dit leer jaar stellen B. en W. voort af te lossen in 10 jaar, de overblijvende f 10.000 benoo- benoodigd voor andere doeleinden af te lessen in 20 jaar, en ta trachten, dit raadsbesluit goedgekeurd te krijgen. De raad gaat met dit voorstel accoord. Uitloting schuldbrieven. Van de obligatieleening groet f 10.000.— van 15 Maart 1920 wordt uitgeloot obliga tie nummer 10 groot f 500.—. Van de obligatieleening f 35000 van 12 Juni 1928 worden uitgeloot de obliga tie's no 4 en 11 elk van 1000 gulden. )Van «e obligatieleening gxvoct f 6000.— Centrale Esperanto propagandacommissie te Nijmegen een verzoek is ontvangen om een esperantooursus in te voeren, op de schelen. De Commissie schrijft dat de meeste kinderen die aan zulk een cursus deel nemen in een jaar de we reldhulptaal zoodanig leeren, dat zij over al, met behulp* van het esperanto jaar boekje terecht kunnen. De Commissie wil hulp' verleenen bij het aan'wïjizen van een bevoegd esperanto- ondeiwijzer. Esperanto moet niet geleerd worden om de moedertaal weg te drin gen, doch alleen om zich cok in het buitenland door middel van deze taal ver staanbaar te maken; liet is alleen een hulptaal. Besloten wordt vooralsnog hiertoe niet over te gaan. Een schrijven van de Afd. Noordbrabant der Ver. van Nederlandsche gemeenten., waarin gevraagd wordt een bijdrage voor eigen gebouwen van Nederlandsche ge meenten. Gevraagd wordt eenvierde cent P'eü'ii (iiw oner. Met algemeene stemmen wordt besloten dit bedrag beschikbaar te stellen. De voorzitter brengt verder ter tafel een voorstel van B. en W. om het moge lijk te maken, dat vanaf het Gemeentehuis de straatverlichting kan worden bediend. Blijkens een schrijven van den Direc teur va.n het G.E.B. te Dongen bedra gen de kosten voor aanlegging daar van f 97.—. De inrichting wordt dan zoo, dat er op het Raadhuis of aan des wordt ititgeloot obligatie no>. 11 grocV f500.-. VoorlC'Opige vaststelling der gemeen terekening 1928. 1 v. Drunen. Is hier over reeds een rap port ing ekomen Voorzitter. Ik heb hier een rapport, is dat door u niet geteekend? v. Drunen. Neen, dit is slechts een voor- loopig rapport. De commissie zou hiervóór ïnorgen nog vergaderen. Ik zou dit punt van de agenda afvoei-en. Twee leden van de commissie zijn niet tegenwoordig. Vocrzitter. Dit rapport is reeds in een vergadering van B. en W. behandeld} maar goed, dan zullen wij dit punt van de agenda afvoeren. Daar niemand iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de openbare,-'veldwachters woning een schakelbord ge- verga,«.lering en gaat de raad opnieuw dn plaatst wordt, hetgeen verbonden wordt Vergadering van den Raad der gemeente DTJSSEN, op Maandag 7 October des n.m. 3 uur. Vocrzitter Edelachtb. Heer Snijders. Afwezig de lieeren v. Steen, Smink, Jongbloets en v. d. Koppel. De Voorzitter opent de vergadering, en leest daarna de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vast gesteld. De Voorzitter stelt in afwijking van- de volgorde van de agenda, eerst punt 2. Benoeming Hoofd der O. L. school in wijk C aan de orcle. Aangezien hij vooraf echter eenige medecleelingen over perso nen in besloten bijeenkomst wenscht te doen, s chorst hij de openbare vergadering. Na, heropening deelt de Vocrzitter mede, dat in overleg niet den Inspecteur voor liet Lager onderwijs door B. en W. de navolgende voordracht is opgemaakt uit een 7-tal sollicitanten n.l. 1. J. N. den Hartog te Sfavenisse2 L. den Ouden te Herwijnen en 3. M. Eekhart te Am sterdam. Mei algemeene stemmen wordt benoemd de heer J. N. den Hartog te Stavenisse, met ingang van een datum nader door B. en W. vast te stellen. Ingekomen stukken Een nadere aanvraag om subsidie voor verbouw muur van de Bijzondere School in wijk A. B. en W. hebben nader over leg gepleegd met het schoolbestuur, dat door de betcnma,atsohappij Vriens een onderzoek heeft doen instellen. Deze maat schappij heeft een plan met begrooting gemaakt en wil op zich nemen, de noo dige voorzieningen te treffen, om ver zakking van de muur te keeren, voor een bedrad van f 565.—. De heer v. Drunen vraagt of het school bestuur over dit plan is geraadpleegd 'waarr pi de Voorzitter bevestigend ant woordt en zegt, dajt hij heit plan van ÏWijnands heeft gekregen. B. en W. heb ben zich nader om inlichtingen gewend tot den architect P. A. Oomens, cm als men later een strop zou krijgen. B. en ,W. daarv. het verwijt niet zou treffen. De architect schrijft, dat de voorzieningen wel goed geconstrueerd zijn,, dat men zich echter goed moet overtuigen, dat, oiok de buitenmuren niet gaan zakken en dat tijdens de werkzaamheden, daarvoor de noodige voorzieningen moeten worden ge troffen. Overigens kan architect Oomens zich verder goed met het plan' en de prijs opgaaf vereenigen. B. en W. zijn volgens den Voorzitter van plan toestemming tot de uitvoering te verleenen en vragen hier voor het gevoelen van den raad. De Leer v. Drunen merkt op dat bij' de f 565.— nog meerdere uitgaven komen n.l graaf- en verf'werk. De Voorzitter stemt clit toe, doch meent dat men moet. trachten goed werk te krijgen. Nog i s ingekomen een aanvraag o,or de voortzetting van den tuinbouwoursus in wijk B gedurende de wintermaanden. B. en W. stellen voor ook weer dit jaar gratis een lokaal met licht beschikbaar te stellen. De raad gaat hiermede accoord.' Pre ces verbaal van ka-sopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat al les in behoorlijke orde is bevonden en bleek in kas te zijn f 1186.26y2. Een verzoek van de Centrale vere&ni- g!ing vOiOiT Esperanto, om ook in deze gemeente cursussen te doen houden in Esperanto. Het voorstel van B. en W. om niet op dit voorstel in te gaan, wordt aangenomen. Schrijven van Ged. St. over liet raads besluit tot het, aangaan van een geldlee- ning groot f13000.—. Het College kan zich niet vereenigen met de voorgestelde .aflossing. B. en W. stellen thans voor geheim comité, omdat de Voorzit ter/hog iets heeft te bespreken, dat ni^rfT voor openbaarmaking geschikt is. P yfn het gelaat verdwijnen spoe^fg door deze des avonds Imet waLPU ROL in te wrijven en door zich morgens te wasschen met warpn water en gewone zeep of beter nog met Puro1zeep?'t Voldoet iedereen. Vergadering van den Raad der gemeente 'sGRAVEMOER op Maandag 30 Sep tember 1929, des namiddags om half acht. Aanwezig zijn alle leden, behalve Mevr. Miilenaar-Loeff (wegens ziekte), en de heer A. van Willigen. Van beiden is kennisgeving van verhindering ingekomen. Voorzitter is de Edelachtbare heer D. Smits, - tevens Secretaris. Met voorlezing van het formuliergebed opent de voorzitter de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen, die onveranderd wor den goedgekeurd en geteekend. De voorzitter deelt mede, da.t van het bestuur der Oranjévereeniging een schrij ven is ontvangen, inhoudende een dank betuiging voor de verleende subsidie aan die vereeniging ten behoeve van de trac- tatie der schoolkinderen. Door den Noordbrabantschen Water schap «stond wordt verzocht of de ge meente genegen is om als buitengewoon lid toe te treden. Met algemeene stem men wordt besloten om als buitenge woon lid toe te treden. Van het bestuur der vereeniging van telijke Dierenbescherming is een schrijven ontvangen met verzoek cm in de Ge meentelijke bouwverordening bepalingen te widen opnemen inzake veestallen. De vereeniging wenscht in ieder geval, dat de dieren op' stal zoodanig aan elkaar worden gekoppeld, dat bij brand op een eenvoudige wijze alle dieren tegelijk kun nen worden losgemaakt. Toestellen daar voor zijn in den handel. Verder wordt ge vraagd eischen te willen stellen, dat in de stallen nooduitgangen worden aan gebracht en dat voor voldoende licht en lucht zal worden gezorgd. De Raad acht deze bepalingen wel wat te ingrijpend en besluit da,t de thans bestaande bepa lingen in de Gemeentelijke bouwverorde ning voorloop'ig kunnen worden gehand haafd. De voorzitter deelt mede, da.t, een schrij ven is ingekomen van den Inspecteur dei- Volk.gezondheid, inzake van vrijstelling van aansluiting op« de drinkwaterleiding indien de woning voorzien is van een middel tot watervoorziening, dat deugde lijk drink- en huis houd water in voldoende mate verschaft. B. en W. kunnen deze ontheffing verleenen. Echter zal eerst het drinkwater che misch en baeteorlogisch moeten worden onderzocht bij het Centraal Laborato rium te Utrecht. Voor menschen die niet kunnen betalen, kan dat onderzoek kos teloos geschieden; anderen moeten tien gulden voor ieder onderzoek betalen. De Inspecteur, voornoemd, wijst er ech ter met. nadruk op«, dat in het- algemeen regenbakken en welputten niet aan de ge stelde eischen voldoen. Dit laatste om eventueel abuizen te voorkomen. Alhoewel dit schrijven niet aan den Raad, doch aa,n B. en W. is gericht, acht, de voorzitter liet niet onclienste- lij k het den Raad mede te deelen. Van II. J. Begeer en andere bewoners van de Wilhelminalaam is een schrijven j (ingekomen, waarin wordt verzocht de straatverlichting in de vVilhelminalaan uit te willen breiden. Bij onderzoek is gebleken, dat twee der onderteekenaars ook hun woning willen aansluiten, indien tot uitbreiding der straatverlichting wordt overgegaan. De Raad besluit tot uitbreiding en laat de uitvoering van dit werk, alsmede den aanleg van een onder- dam wel boven- gtrondscbe leiding aa,n B. en W. over. Met het G.E.B. te Dongen zal hierover nader onderhandeld worden. De voorzitter deelt mede, dat van de met een automaat in liet transforma tiehuis bij Leemans. Hierdoor is het mo gelijk de avond- en nachtverlichting ge lijktijdig in- of uit te schakelen buiten de bestaande inrichting om. De Raa.;l juicht zulks toe, aangezien het zeer nut tig kan werken bij brand enz. Met alge meene stemmen wordt voorts lief voor stel van B. en W. aan genomen. Tevens wordt besloten de twee bestaan de avondlampen, respectievelijk aan de Hoofdstraat bij Leemans en aan dei Vaart- weg bij Broekhoven, te laten veranderen in nachtlampen, hetgeen voor het publiek, dat na liet uitschaklen der avondver lichting gebruik maakt van den Hoogen- en Lagendijk, zeer zeker ten goede zal ko men. De voorzitter deelt mede, dab bij de gehouden kasopname van den Gemeente- entvanger en Secretaris-Penningmeester v. het Alg. Burg. Armfonds, het vereischte in ka.s aanwezig was en dat de boeken regelmatig waren bijgehouden. De kachels in de O. L. school en één van het Raadhuis worden vernieuwd. De heer C. W. Begeer vraagt den Raad de oude kachels te kunnen verkoopen. B. en W. stellen voor de kachels aan genoem den Begeer te verkoopen, waarmede de Raad zich kan vereenigen. Het lid Sprong vestigd er de aandacht op', dat er in. de Kade langs cte Haven vele zwakke plekken voorkomen, die ver sterkt zouden moeten worden. Dit zou kunnen gebeuren met bagger uit de wis sels in de Haven door het waterschap' „I)e Tolder van 's Gravemoer"., De Raad vindt eenparig goed, dat de grond daar voor beschikbaar zal worden gesteld. Tenslotte deelt de voorzitter nog me de, dat Alg. Burg. Armfonds ruim 1 H.A. grond heeft aangekocht onder de gemeen te Waspik en dat deze koop zeer voor- deelig is geweest. Deze grond zal met geringe kosten tot heel goed land ver beterd kunnen worden. Aangezien va,n de rondvraag docr nie mand gebruik wordt gemaakt, sluit de voorzitter pp' de gebruikelijke wijze deze vergadering. «SCHOOLARTSENDIENST IN DE PRO VINCIE NOORD-BRxABANT. De afdeeling Noordbrabant van de Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft besloten tof het in het leven roe pen van een vereeniging, die zich ten doei stelt de oprichting en instandhou ding van een schoolartsendienst voior krin gen van gemeenten in de provincie Noord brabant. Het ligt in de bedoeling het provinciaal bestuur van Noordbrabant te verzoeken den schoolartsendienst met een flinke subsidie te steunen^ terwijl aan de ba den der betrokken gemeenten het ver zoek is gericht te besluiten om in principe als lid toe te treden en daarvoor op de begTooting voor het jaar 1930 een me- moriepost uit te trekken. De Gezondheidscommissie, gezeteld te Heusden, heeft er bij de onder haar ge bied ressorteerende gemeentebesturen eveneens op aangedrongen om in verband met het groote nut van een goed georgani- seerden schoolartsendienst, tof toetreding te willen besluiten. De waterstuw in den mond der v.m. Haven is ondanks den tegenslag in '~t be gin, buiten verwachting, reeds nu tof stand gekomen, waarvoor, aan de aannemers, de beeren Gebrs. Dankers, een woord van lof toekomt. Te hopen is, dalt dit 'waterwerk moge beantwoorden aan de verwachting, waardoor dan een belang rijke verbetering zal zijn verkregen. Bij de j.l. Vrijdagavond docr mans lidmaten der Herv. Kerk alhier gehou den stemming over „vóór" of tegen" het beroepen van een predikant, waren uit gebracht 52 stemmen, waarvan 44 „vóór'- en 8 „tegen".

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2