Plaatselijk Meuws HEUSDEN. De groote Najaarsmarkten te Gorin- chem zullen plaats hebben op le. Vrjjdag 1 November, de Sint Hu- berts-beestenmarkt. 2e. Maandag 18 November, de Sint Maarteasche-paardenmarkt. 3e. Dinsdag 19 November, de Sint Maartensche- beestenmarkt. Zondag j.l. werd door een solisten het kwartet van de Fanfare der H. Familie deelgenomen aan het Groot Nationaal So listen- Duetten- Trio's- en Kwartettencon- cours, uitgeschreven door de Kath. Fanfare O. V. U. te Wagenberg bjj Breda. De uitslag raag schitterend .genoemd worden. De solist, de heer Jac. Timmermans, be. 1 haalde met zijn piston-solo, »D«r Lie bes Traum* van Th. Hoek met 155 punten een le prys in de 3e afd., terwijl het kwartet, bestaande uit de heeren J. van Heivoort, [Sax sopraan, J. Timmermans, Piston, F. Schreuder, Sax.Tenor en G. Schreuder, Tuba, onder leiding van haren directeur de heer W. van Heivoort, met Kwartette No, 1 van James Brier een le prys behaalde met 157 punten in de 2e Afdeeling. Een woord van welverdiende hulde aan de heeren en niet het minst aan hunnen bekwamen eminenten directeur, de heer van Heivoort, voor het behaald succes en schit terende bekroning. Op het eerste Winterconcert (10 Nov.) zal deze solist en het kwartet hun bekroonde nummers ten gehoore brengen. Naar wy vernemen herdenkt onze vroegere stadgenoot, de heer Joh. Hexspoor, thans assistent-stationchef te 's Bosch, heden den dag, dat hy vóór 25 jaren in dienst trad by de Staatsspoorwegen. Dezer dagen was het 30 jaar ge leden dat de WelEd Heer W. F. Hilwig in functie kwam als veearts voor den vee kring Heusden. Gedurende den tjjd, dat hy in deze streek werkzaam was, heeft hy zich zeer verdienstelijk gemaakt en niet alleen voor den boerenstand, doch ook voor de gemeente, waar hij van meerdere vereeni- gingen een zeer jjverig bestuurslid is, wiens adviezen zeer gewaardeerd worden. Gedurende de dagen van 29—31 October wordt in deze parochie een jubileum- triduum gegeven door twee Paters Capu- cynen, terwjjl de opening plaats zal hebben od 28 Oct. en de sluiting op 1 Nov. Aan de Hoogstraat is men bezig met het leggen van een nieuwe gasleiding. Zoowel hoofdleiding als de aansluitingen worden vernieuwd. Aan de Waterpoort wordt een nieuwe rioleering aangelegd. Naar men ons mededeelt zal Maandag een aanvang worden gemaakt met 't leggen van de electriscbe leiding. In deze gemeente doen zich ver schillende gevallen van den z.g. »bof« voor. ANDEL'. Op Maandag 28 October a.s. herdenkt Ds. A. B. v. d. Put alhier zyn 25 jarig ambtsjubileum. Volgens een mededeeling in »De Rotterdammers: wenscht Ds. v. d. Put evenwel gebruik te maken van zyn recht om niet te jubileeren en bedoelden dag onopgemerkt laten voorbijgaan. AL'MKERR. j.l. Zaterdag speelde de korfbalver. «A.K.C.* alhier een wedstryd tegen de vereen, van Wobdrichem, welke eindigde met 3 1 ten voordeele van «A.K.C.* j.l. Zaterdag behaalde de heer G Duizer, trombonist alhier op het solisten concours te Wagenberg in de afd. uit muntendheid den 2e prys met 138 punten. BABYLONIëNBROEK. Be week die achter ons ligtschynt wel een week van ongelukken te zyn ge weest. Eerst had het zoontje van den landbouwer A. v. d. B. het ongeluk met zijn hand in een stroosnijder bekneld te raken, daarna had de kolenhandelaar P. v. d. M. het ongeluk met zijn voet bekneld te raken tusschen een deur van een wagon die hy mede aan het lossen was aan bet station te Drunen-Heusden en ten slotte had de heer G. d. G. het ongeluk toen hy aan het peren plukken was uit den boom te vallen waardoor by zyn pols be zeerde. By alle drie gevallen verleende Dr. de Boer uit Dussen geneesk. hulp. De laatste moest zich ook nog te 's-Bosch laten verbinden. Met alle drie gaat het echter vry goed. DUSSEN. De raad dezer gemeente was tegen Maandagmiddag 3 uur bjjeen geroepen ter behandeling van de navolgende agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1928. 3. Vaststelling gemeentebegrooting 1930. Al leen Weth. v. d. Pluym en de leden M v. d. Pluym, Herman en Berm waren tegenwoordig, zoodat de vergadering niet kon doorgaan. Tegen heden Woensdag middag 3 uur is een nieuwe vergadering uitgeschreven. Naar men ons mededeelde, was het niet opkomen der leden voor een gedeelte bedoeld als protest, omdat het antwoord van B. W. opgemaakt op het rapport van de Commissie van onderzoek voor de gemeenterekening en begrooting, niet bjj de ingekomen stukken ter inzage was gelegd. 's GRAVENMOER. Vanwege het Algem. Burg. Arm- fonds alhier is aan den heer B. Kielen opgedragen het bouwen van een schuur aan den Molendijk alhier. Als iets zeldzaams kan worden mede gedeeld, dat by den heer G. Snels aan de Julianalaan alhier een appelboom voor de tweede maal dit jaar in vollen bloei staat, terwijl aan de Dongensche Vaart by een landbouwer voor de tweede maal dit jaar de aardbeien worden geplukt, die zoo mooi van stuk zijn, dat hy overweegt ze ter veiling te sturen. Het zachte herfstweer doet hier van zich spreken. Vorige week had in de Groenstraat op het naburige Oosteind een aanrjjding plaats tusschen mej. C. v. d. V. en den heer C. B beide wonende aldaar. Beide personen bots'en met de door hen bereden fietsen tegen elkaar op, waarbjj mej. C. v. d. V. zoodanig kwam te vallen, dat ge neesk. hulp moest worden ingeroepeo. Dr. Heintjes te Dongen, die spoedig arriveerde achtte overbrenging naar het Gasthuis te Dongen noodzakelyk. Maandagmorgen is een begin ge j maakt met het vernieuwen van den Prov. weg alhier. Door middel van een groote stoomwals wordt eerst de weg opgebroken om daarna met een nieuwe laag keislag te worden verhard. Het geheele werk zal ongeveer drie maanden in beslag nemen. Zondag viel in een onbewaakt oogen- blik het zoontje van A. Hoefnagel aan de Vaart weg van den zoldertrap en bezeerde zich zoodanig aan een der armen dat ge neeskundige hulp noodzakelyk was, In verband met eea te geven zang uitvoering heeft de zangvereen. «Halleluja* alhier een kinderkoor opgericht. Bij genoegzame deelname zal alhier dezen winter een cursus geopend worden in het kantklossen. HERPT. Donderavond vergaderde de Ccöp. Stoomzuivelfabriek »St.-Isidorus« in het café Eekels te Haarsteeg. Na de opening met den christ. groet door den voorzitter heette deze de aanwezigen welkom vooral den ZeerEerw. Heer Msys, pastoor van Hedikhuizen, als geesteljjk adviseur. Als bestuursleden werden herkozen C. v. Greven- broek en W. v. Huiten, resp. voorzitter en vice-voorzitter. Ook werden gekozen 5 leden als commissie van toezicht die voorheen uit 3 leden bestond. Gekozen werden J. M. A. v. Bokhoven, ourgem. Haarsteeg, G. v. Oudheusden te Hedikhuizen, Chr. A. J. v. Harpt te Herpt, Mart. v. Beurden Hermz. te Haarsteeg en J. M. Buys Az. te Herpt. Besloten werd het inleggeld voor nieuwe leden te bepalen op nihil. Ook werd be sloten alsnog niet over te gaan tot de levering van ondermelk naar Rotterdam. LAND VAN ALTENA. In de jongste vergadering van de Noordbrabantsche Maatschappij van Land bouw werd een brief van het Kon. Ned. Londbouw Comité behandeld, betreffende een schryven van den Minister van Defensie, waarin deze het plan oppert om ter toe lichting van de Kringenwet verschillende vergaderingen te houden met belanghebben den. Daar in het Land van Altena en den B:e3bosch nog verschillende forten zijn, worden de verschillende vergadeiingen voor deze streek van veel belang geacht. RIJSWIJK. SPRANG. VEEN. WIJK. «Staatsblad No. 449* bevat het besluit van 5 Oct. 1929, tot vernietiging van het >esluit van den Raad der gemeente Wyk en Aalburg van 13 Juni 1928 tot schorsing van den Secretaris Ontvanger dier gemeente en van de besluiten van 11 Juli en 11 Aug. 1928, strekkende tot verlenging, respectievelijk nadere verlenging van den bij eerstgenoemd raadsbesluit bepaalden term|jn van schorsingalsmede van het besluit van den raad dier gemeente van 12 Nov. 1928, voor zoover daarbij aan den betrok kene ongevraagd riet eervol ontslag is ver leend als administrateur der afdeeling Aal burg (Ebbe) dier gemeente. Overwogen wordt o.m, dat het voorgevallene wel aantoont de ongeschiktheid van den functionaris tot het voeren van een comptabel beheer, maar dat noch beweerd, noch gebleken is, dat by diens tekortkomingen kwade trouw aan de zijde van den ontvanger in het spel zou zijn geweest dat geenerlei feiten en omstandigheden zyn aangevoerd, waaruit zou volgen, dat betrokkene zyn taak als administrateur der afd. Aalburg (»Ebbe«) niet naar behooren zou hebben vervuld dat niet is komen vast te staan, dat de betrokkene zich ten nadeele van de ge meente zou hebben verrykt. (Huisgezin). iW OUDRICHEM. WERKENDAM. VRIJIIOEVE-CAPELLE. ZALTBOMMEL. gehouden 1 cnefc ken glippen. Om zeven en om negen nar is toen een extra poditie-bericlit: uit gezonden, waarin mededeeling gedaan werd van dit feit, en waarin verwezen werd naar het politieblad, waarin bijzon derheden lover dit trouwboekje stonden. Aan luisteraars in plaatsen, waar de poli tie .niet over radio: beschikt, werd ver zocht het aan de politie mee te deelen. Dit is oip tal van plaatsen geschied, o>.a. /cioik in Heerlen. Men maakte zich in Rot terdam reeds gereed om gedurende den nacht eventueele mededeelingen te ont vangen, toen half twaalf plotseling het bericht van de aanhouding uit Heerlen kwam. Er was reeds vermoed, dat de man fn Limburg verblijf hield en toen men in Heenen gewaarschuwd werd door het ex tra radiobericht, heeft men het tijdstip Van half twee niet afgewacht, en den man reeds vroeger aangehouden in een logement, waar hij verblijf hield. Er wer den uitgebreide maatregelen getroffen om zijn veilige overbrenging naar Rotterdam te waarborgen. De aangehouden verdach te wordt sin|dj3 6 a 7 jaar voor ernsjtige ïeiitem] door de politie gezocht en staat Jzeer ongunstig bekend; hij is herhaaldelijk in] Rotterdam geweest en de piolitie meent tegen hem meer aanwijzingen te heb- 1blen dan .ooit te voren tegen 'welken verdachte in deze zaak eek. Om twaalf uur is de algemeene razzia in Nederland afgelast per extra radio-bericht, nok in 'Rotterdam, waar evenals in de andere groote steden van Nederland uitgebrei de .Imaatregelen waren genomen. Over de arrestatie wordt nog het vol gende gemeld: Vrij dagavond, nog voor dat het tijd was yopr de razzia, gingen twee rechercheurs met! het in het geheim verspreide signale ment hij zich, eenige logementen in Heer- 'len af, om al vast poolshoogte te nemen. In de straat komen zij in een ge lagkamer binnen, waar eenige mannen zit- "tea te rocken en te kaarten. „Zoo, zeet geer nogal an 't goetele?" (Wel, zitten jullie zoo'n beetje valsch te spelen?) vraagt een der rechercheurs in 't Limburgsch. Een man van het gezelschap* kijkt op en zegt 'scherpi: ,,Hier wordt niet gegoeteld". De politiemannen, keken hem bij dit ge zegde vlak in het gezicht en.... herken den* in hém het portret van dertien jaar geleden, dat op het signalement staat af gedrukt, herkenden dit met groote zeker heid. Toen gingen de boeien om. Er werd huiszoeking gedaan, verschil lende idingen werden in beslag genomen, de arrestant, die weinig of niets zei,; werd naar een cel gebracht en ging Zaterdag morgen op den eersten trein naar Rotter- dam. Zwijgend, ncrscli, in zichzelf gekeerd was het individu in den trein; zonder oim- ihaai nam de Rotterdamsche piolitie hem in Dordt over en bracht hem per au]to naar het bureau Groote Paauwensteeg te Rotterdam. De aangehoudene, die onder ver- schillende namen leeft, is 33 jaar oud, (ongehuwd en van beroep' reizend lian- delaar in planten. Met een carries, soms ook met een handwagen, heeft Hij langen tijd in steden en soms ook in dorpen zijn Waar gekocht en verhandeld. Halsstarrig ontkent liij, den moord ge pleegd te hebben. Hij heeft een alibi opgegeven, dat onderzocht wordt. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdagmiddag is opi den Bredaschen- Weg tij Ooisterhout een auto, waarin ge zeten waren de weduwe Ocsterwaal— .Schellen en haar dochter, die naar de begrafenis van een familielid waren ge- iwieest) en naar hare woonplaats Dordrecht terugkeerenden in ernstige aanrijding ge komen met een Belgischen auto. De -Weduwe Oosterwaal werd zoodanig ge wond, dat zij kort daarop overleed. Ook haar dcchter werd zwaar gewond. o EEN NIEUWE PEER. ;Om ide fruitteelt op peil te houden is het noodig, dat steeds nieuwe varië teiten de oude komen vervangen. Over het algemeen leggen de Engelsche kwee kers zich meer opi nieuwe soorten toe jdatn wij. Thans is echter een nieuwe peersoprt naar voren gekomen, welke als leen aanwinst vopr de cultuur is te be schouwen. Men heeft deze peer „Nieu- iwiö Jut" gedoopt. Het is een krui sing' met Beurré Hardy. De aroma van deze peer is buitengewoon. HET VIERDE POSTVLIEGTUIG NAAR IN DIE DEED EEN NOODLANDING. De fK. L. M. heeft Zaterdag bericht 'jbintvangen, dat het postvliegtuig P.H.— M.O.Bi., bemanning Aler, dr. Jongbloed en de mechanicien Bruijnesteijn, dat 17 October iop Schiphol startte, op weg van iKcn'stantincipel naar Aleppo, in de om- gjeving van de Turksche hoofdstad, een landing heeft moeten uitvoeren, waar bij het toestel beschadigd is. Het zal gedemonteerd moeten worden. De be manning is .ongedeerd. Een later bericht van den heer Aler (meldt het volgende Het vliegtuig vertrok te 6.05 uit Kon- stantincpel. Iu de omgeving van hetf [vliegveld hing mist. Nadat men vijf kwar tier cnder weg was en zich reeds na bij! Adabazar (Klein Azië, nabij Ismid) bevend, stond opeens de linkermotor stil, vermoedelijk ten gevolge van een sto ring m den benzinetoevoer. Terstond werd teruggevlogen naar Konstantinopel, waar bij! men weer tweemaal in den mist ge raakt g en een derde maal in aanraking !k]wam met een met bosch begroeiden heuvel. Hierbij! werd' het toestel ernstig beschadigd. De bemanning is vrijwel on gedeerd; alleen idr. Jongbloed kreeg een schram aan het hoofd. De werktuigkun dige Bruijn had zich zoodanig ingespan nen, dat Hij zich onder doktersbehan deling 'moest stellen. OVERREDEN EN°OEDOOD. Te Schoonhoven sprong Zaterdagmid dag de 80-jarige C. uit eeu iubeweging zijnde tram. De oude man kwam te val len en. geraakte onder de wagens. Toen men hem ken bevrijden bleek hij reeds te zijn overleden. o— 600.000 MARK VERDUISTERD. De Oostenrijksche algemeene vertegen woordiger der oliefabrieken Calvé te Delft, de 34-jarige Kurt Moll, is, naar de „Msb." meldt, wegens verduistering van geïncasseerde gelden ten bedrage van 600.000 Mark ten nadeele van genoemde firma, gearresteerd. o— EEN BUITENGEWONE VANGST. De IJmuider stoomtrawler Oerberdina Johanna keerde van de visscherij te IJ- muiden terug met eeu vangst van 1200 (manden makreel waarvoor niet minder dan ruim 10.000 gulden besomd werd. Voor een korte Noordzeereis een buiten gewoon resultaat. —-O— NOOIT TE LAAT. Te Bekhoven is een paartje in onder trouw genomen, waarvan de bruidegom 71 en de bruid 73 jaar is. o— BEEN AFGEKNEPEN. - Naar het ziekenhuis te Assen is over gebracht de landbouwer R. Frans te Wap'- serveen, die aldaar met zijn voet in de neg in' beweging zijnde dorschmachine geraakte, waardo-.or hem het been bene den ida knie werd afgeknepen. De toestand van F. is tamelijk goed. o— PAARD GESTOLEN EN GESLACHT. Dezer dagen vermiste een landbouwer te Barger-osterveea (gemeente Emmen) een paard dat uit de weide .'gestolen meest zijn. De maréchaussee te Klazie- naveen stelde een onderzoek in en ver spreidde een signalement van het dier, dat, naar men vermoedde, de Duitsche grens overgebracht zou zijn. Thans is echter in een veenhut, be weend door den arbeider L. R„ ongeveer 200 K.G. gezouten paardevleesch aange troffen. Het verdere onderzoek bracht ook huid en ingewanden te voorschijn, die deels in de schuur bij: de woning, deels- in het veen begraven waren. Het. bleek, dat B. het paard op een nacht uit de weide had gehaald en het in zijn schuuri met een zeis den kopi afsneed. Na de slachtpartij' witte 'hij de met bloed bespatte schuur- wanden netjes' over. De man, die opi deze wijze voor winterprovisie meende te zor gen, zal nu in de gevangenis aan den kost komen. Hij- is reeds naar Assen overge bracht. o DE RADIO-OMROEP IN ONS LAND. De verdeeling van den zendtijd. In ambtelijke kringen in Den Haag gaat, naar aan het Volk wordt gemeld, heit gerucht, dat in de Donderdag gehouden vergadering van den Radioraad het defi nitief advies aan den minister ïSi vast gesteld. Dit advies zou een grondslag bevatten voor een billijke verdee^ing van den zendtijd. De inhoud van dit advies zou reeds aan de verschillende omroepvereenigingen vertrouwelijk zijn meegedeeld; deze ver- eenigingen zouden zijn uitgenoodigd tot) een gemeenschappelijke vergadering met 'de z..ndtijdcommissie ui den Radioraad, op Donderdag 25 October in Den Haag. Volgens dit gerucht bevat heti door den Radio-raad uitgewerkte schema een ge meenschappelijk algemeen programma van 'zeer üneinén omvang, dat door de verschil lende omroiepvereenigingen gezamenlijk zou moeten worden verzorgd. REORGANISATIE VAN DEN VRIJ WIL LIGEN LANDSTORM? Naar aan de N. R. Ct. wordt gemeld, is een reorganisatie van den vrijwilligen landstorm in overweging in dezer voege, dab de landstormverbanden onder de regi menten zouden worden gebracht, en de opleiding van voorgeoefenden door be roepskader zou geschieden. Bij1 informatie te bevoegder plaatse is het blad gebleken, dat het bovenstaande inderdaad het geval is, doch dat er nog geeneriei beslissing in welke richting dan ook ,is genomen, zoodat iedere mededee ling hieromtrent voorbarig zou zij'n. v Bij gehouden inschrijving is aan D. iWesterlaken alhier opgedragen de levering van aardapipelen voor het garnizoen en de gevangenissen te 's Hertogenbosch ge durende !het tijdvak 1 November tot en met 31 Mei 1930 voor de som van f 2.96 Jde 100 K.O. Door liet dijkbestuur van het Land v(a.n Altena wordt op' den dijk nabij den Nol een proef genomen om den dijk te verbeteren dopr. het opbreken va.n hef in het midden gelegen steenen pad. In dien de proef aan de verwachtingen vol doet, zullen de steenen overal verdwijnen. Bij de j.l. Woensdag gehouden stem ming voor 5 gemachtigden in het kies college van Ned. Herv. Gem. alhier zijn met meerderheid van stemmen de aftre dende herkozen: n.m. de heeren J. Iia- WerhalsM. in 't Veld; O. J. van Wil genburg1; L. van der Hammen; S, de Bie. Tc-t leiders der Oer. knapenvereen. „Samuël" zijn in de vacture Klootwijk en Hooimeijer benoemd de heeren v. d. Berg Chr. .onderwijzer en W. Dalmaijer. A.s. Dinsdag hoopt den Chr. Volks bond zijn 10-jarig bestaan te herdenken. Opi deze vergadering zal door de heer 'Pl. van Heij'st Czn. een onderwerpi ter bespreking worden ingeleid. Alle leden der aangesloten vereenigingen en dona teurs hebben vrijen toegang tot deze ver vergadering. J.l. Zaterdag werd de leesbiblio theek uitgaande van den Chr. Volksbond weer voor bet 'publiek open gesteld, c.a. 50 nieuwe boeken werden dezen Zomer aangeschaft zoodat de bibliotheek thans •meer dan 200 nummers bevat. Maandagavond vergaderde de A.-R. Kiesvere'eu. alhier cnder leiding van haar voorzitter de heer O. J. van Willigenburg. Na' een openingswoord van den voorzitter en het lezen de notulen, en behandeling der ingekomen stukken werd in de vac ture C. Klootwijk de heer M. v. d. Maas tot bestuurslid gekozen. Tot bestuurslid voor (de Chr. Volksbond de heer O. J. van Willigenburg. Tot afgevaardigde naar 'de ijaarverg. van den O.V.B. werd be noemd de lieer H. M. Zwart en tot afge vaardigde 'naar de kieskringverg. welke ta Heusaen zal gehouden worden werd be ncemd de beer J. Dalmaijer. Besloten werd een maal per maand tevergaderen. Hier na sluiting door den voorzitter waarna den 2de secretaris sloot met dankzegging. Ten nadeele van zekere B. werden 2 konijnen ontvreemd. Van de(n) dader(s) geen 'spoor. Vorige week werden alhier nog en kele (partijen hooi afgeleverd. De prijzen,- die besteed werden, liepen tot £30.— a f35.— per 1000 pond. Gedurende het tijdvak 11 tof en met 17 .October j.l. werd aan de vischmarkt afhier 1 zcmerzalm van 15 piond aan gevoerd ad f 1.50 pier pond. Besteed werd voer dikke aal 80 tot 100 cerdt; dunne aali 30 tot 55 cent; snoiek 40: tot 50 cent; birasem 30 tot 40 cenit; baars 14 tot 25 centbiot 20 toifc 25 centvoorn 5 tot 10 centalles per pond. De marechaussée K. de Boer van: de brigade alhier is gedetacheerd naar Sluiskil (Z.) in verband met de staking aldaar. Bij' gehouden aanbesteding is de levering van brandstoffen voer de O- plenbaxe scholen gegund aan A. C. Vink en voor het Gemeentehuis aan A. T. O. Wierkcx alhier. Op> ide 1.1. Vrdag gehouden export veiling van Herfst-maagdepierea bedroeg dei aanvoer 6000 K.O. Ze werden verkocht als volgtgoed gesorteerde 15 cent, min der goed gesorteerde 13V2—14 cent per K.O. 31 Oct. a,s. zal doior Ds. Lazon- der 'voor de Chr. Jongel. en Jongem. ver- eeniging „Maranatha" in de Nutszaal een Hervcrmingsavond worden gehouden op geluisterd met lichtbeelden. 20 Nov. hoopt de Herv. naaikrans spreuken 910a haar 40-jarig bestaan te herdenken onder leiding van Ds. La- zonder in de Nutszaal1. Naar ^wij vernemen is de heer J« (de Keizer brievenbesteller bijl de Pos- terijën pillier benoemd te. Dordreciht. In zijn plaats is benoemd de heer M. Kloot wijk, brievenbesteller te Sleeuwijk'. Het (diploma naaien en maatknippen word dezer dagen uitgereikt aan de da mes 'A. Cornet en J. v. Drunen, hetwelk zij' 'behaalden, bij Mej. J. A. Visser alhier. Naar mén ons mededeelt is de ser geant-majoor Bussing fortwachter van' het fort „Steurgafc", in gelijke betrekking benoemd te Delft. kilo. kiloj. Ds. J. Sncek Oer. predikant hier heeft een bercep1 Nienwerkerk (Z.) ontvangen al- naar i' Op de Vrijdag 18 Oct veiling werd besteed voor: Aardbeien I 28—59 per pond. Aardbeien II 16—26 per pond. Black Alicant 27 per pond. Tomaten 2—5 per pond. Meloenen 6—22 pier stuk. Maagdeperen I 11—13 per kils. Maagdeperen II 8 per kilo. BI. Jutteperen extra 16 per kilo', BI. Jutteperen' I 12 per kilo. Meloenen 15 pier kilo-. Beurré Diel 13 per kilo. DstoutenJ I 5 per kilo. Bergamot I 3 pier kilo. Williamis I 18 per kilo'. Novo Pato 1 9 per kilo. Novo Pato II 6 per kilo. Diamantperen I 5—8 per Dikstelen 4 per kilo. Leciptols I 23 per kilo. Beurré Clairg. I 17—18 per Kleiperen I 4—5 per kilo. Vijge'perenj I 5 per kilo-. Pensperen 6 per kilo'. Brederode I per kilo. Belg. Bakp'. I 5 per kilo'. Ca-lbas I 7 per kilo-. Heit. Elza I 10 per kilo'. Waalkanters 5 per kilo'. Celine I 6 per kilo. Notarisapp. I 12 per kilo. Notarisapip. II 9 per kilo. Kaneel'zioje^t I 3 per kilo. Kampervenen I 6 per kilO'. Triumph de Kiel I 7 per kilo. Bellefleur zuur I 5—7 per kilo. Bellefleur zoet 3 per kilo. Lentsclie rooide I 8 pier kilo. Lemceuaipip', I 8—13 per kilo1. Beugelzoet I 5 per kilo. Beersche zuur II 5 per kilo. Cox Pomona extra 7 per kilo. A'saippt, I 5 per kïlc>. Ooiudreinet I 9—13 per kilo, .Weidragers I 5 per kilo. i >i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2