JAARVERSLAG Buitenland van het Departement Heusden van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen". Het ledental bleef in bet afgeloopen jaar vrywel stationair. Ia bet Bestaar kwam slechts eene ver andering n.l. door het periodiek aftreden van den heer A. de Haan, die niet her kiesbaar was, werd de heer W. van Op stelten verkozen. Een woord van dank dient te worden gebracht aan den heer De Haan, voor zjjn zorgvuldig beheer der gelden gedurende de 5 jaren, dat de heer De Haan zjjne functie waarnam. De Teekenschooi mocht zich ook in het afgeloopen jaar weder in groote belang- stelling verheugen. Het Departement mag op deze instelling met recht trotsch zyo. Een woord van dank aan leider en leer krachten is ook hier stellig niet misplaatst. Wat de bibliotheek betreft, ook deze mag zich onder de deskundige leiding van Mej. Kramer en den heer I. de Jongh in een toenemende bloei verheugen, het aantal uitgeleende boekenwordt eik jaar grooter. Ook het verleden jaar ingestelde school reisje voor de kinderen der O. L. School mocht --'wederom een succes boeken. Dit maal werd met 53 kinderen een reis per autobus naar Arnhem en omstreken ge maakt, die zeer in den smaak viel, en waarbjj de kinderen veel genoten. De kosten yan het reisje werden ditmaal bestreden uit de spaargelden der kinderen, eene subsidie van het Departement, alsmede een bijdrage van enkele belangstellende leden. Van de in de afgeloopen winter gehouden lezingen dient het volgende vermeld De eerste spreker was de heer W. van Cappellen, die als steeds veel succes oogstte. Beide voorgedragen stukken Brandvan Ibsen en »St. Nicolaasavondc vielen zeer in den smaak. De tweede leziDg werd gehouden door den heer Oscar Tytgat uit Utrecht, die zyn onderwerp »Bretagnec volkomen beheersch- te en met prachtige lichtbeelden toelichtte. De derde lezing was een populair weten schappelijke lezing over »Radio« welke ge houden werd door een der Ingenieurs der Philipsfabrieken, met demonstratie van Phi- lipsradio-toestel en luidspreker. De zaal was dan ook stampvol. Als vierde spreker trad op de heer Mr. Smit uit Arnhem met het onderwerp *Ro- thenbnrg ob der Tauberc, toegelicht met zeer mooie lichtbeelden. Deze lezing was zeer slecht bezocht, het geen echter moet worden toegeschreven aan de weersgesteldheid. Mr. Smit wist op duidelijke en prettige wjjze een beschrijving te geven van de schoone stad Rothenburg, die zyn middeleeuwsch karakter nog vrijwel heeft bewaard. Als laatste spreker in den afgeloopen winter trad op de heer Alt, toonkunstenaar oit Bolsward. De heer Alt behandelde op de hem eigen voortreffelijke wjjze twee opera's, n.l. »Cavalleria Rusticanac en »Der Fliegende Hol'ïndert, welke beide met mooie lichtbeelden en mooie muziek werden opge luisterd, zoodat de avond van den heer Alt als steeds voor het Departement een succes was. Met den wenseh, dat ook het komende jaar voor de verschillende afdeelingen van het Departement weder gunstig mogen zjjn, besluiten wjj dit verslag. SCHEERMESSENGEVECHT. 400, negers, die twist hadden over de keuze van hun geestelijken leidsman, heb ben elkaar dusdanig met scheermessen be werkt, dat er meer dan 20 werden ge wond, van wie enkele ernstig. 60 negers werden gearresteerd. GEVAARLIJK. Uit Buenos Aires wordt gemeld, dat in Argentinië een eigenaardige ziekte is uit gebroken, welke door papegaaien, die in kooien worden gehouden, op menschen wordt overgebracht. Te Buenos Aires zyn reeds 2 personen aan deze ziekte overleden, terwjjt er 7 in levensgevaar verkeeren. Ook in andere steden zjjn sterfgevallen voorgekomen. Te Buenos Aires moest een voorstelling in een theater worden gestaakt, omdat hierbjj ook een papegaai op het tooneel moest zjjn en het publiek daarvan niet wilde weten. VERDUISTERINGEN HET GROOT. De Berlynsche advocaat en notaris Aron van wien werd aangenomen, dat hjj na verduistering van een half millioen mark voortvluchtig was, heeft, naar nader is ge bleken, niet 500.000 mark doch op zjjn minst 5.400.000 mark verduisterd, waarvan 1 800 000 mark van de Silezische stad Wal denburg en 3.600.000 mark van een onde? zyn curateele staande instelling. EEN ONTPLOFFING. Zes arbeiders verdronken. Tengevolge van het springen van ontplof bare stoffen in de buurt van een meer bjj Luchon, (Frankrjjk) is een. werkplaats, waar zes electriciens aan het werk waren, over stroomd door het water. De zes mannen verdronken. ZIJN VROUW "EN KINDEREN VER- MOORD. Te Regina in de Canadeesche provincie Saskatchewan heeft een boer zjjn vrouw en beide kinderen om het leven gebracht. Vervolgens legde hjj de Ijjken in een hooi schelf en stak deze in brand. SCHIPBREUK. Men vreest dat negen leden der beman ning van het Belgische stoomschip »Lola< zjjn omgekomen, toen het schip bjj Selsey Bill schipbreuk leed. De geweldige golven sloegen een gat in het ruim, maar de pom pen konden niet verhinderen, dat het schip zich met water vulde eu omsloeg. Drie overlevenden werden, nadat zjj zich vele uren hadden vastgeklemd aan wrakhout, door het Zweedsche stoomschip Scandi navië* gered, dat hen te Dartmouth aan land zette. EEN MODERNE~GEVANGENIS. Naar uit New-York wordt gemeld, be vindt zich in ieder der 800 cellen van het nieuw gebouwde gedeelte der groote Ame- rikaansche strafgevangenis Sing Sing, een stopcontact voor radio-aansluiting. Een speciaal daartoe aangewezen ge vangenis-ambtenaar bepaalt welk program ma naar de cellen zal worden doorgezonden. Dit geschiedt om te voorkomen, dat de gevangenen via een microfoon uit een of andere nachtclub door hun vrienden worden toegesproken. HEVIGE BRANDT Een hevige brand heeft gewoed in de film-ateliers van de British Talking Pictures Ltd. en de British Sound Film Production te Wembley, De ateliers zjjn voor het grootste gedeelte verwoest, waarbjj ook een nieuwe installatie voor het opnemen van geluidfilms, die ongeveer honderdduizend pond sterling gekost heeft, verloren is gegaan. De brand brak uit in een atelier, waar honderden wassen poppen waren opgebor gen, die voor een film zouden worden ge bruikt. Eeu groote partjj goederen, waaronder camera's, lampen, luidsprekers, enz. werden eveneens vernield. Verder wordt gemeld, dat 20 tot 30 nog niet ontwikkelde films verloren zouden zjjn gegaan, —O—— JONGE MISDADIGERS. Uit Koege in Denemarken wordt gemeld, dat de politie aldaar erin geslaagd is een dievenbende, bestaande uit 6 knapen van 6 tot 14 jaar, die in het afgeloopen jaar een aantal diefstallen op haar geweten heeft, onechadelyk gemaakt. Aanvoerder der bende was een 10 jarige jongen. De jongens waren zoo goed georganiseerd, dat de politie bij het onderzoek de grootste moeilijkheden ondervond. Men gelooft dat de bende een uitvoerig strafregister heeft. Voorloopig heeft men vastgesteld, dat de jonge misdadigers een groot aantal dief stallen in winkels, café's, keukens, automa ten, tuinen en boenderparken op hun ge weten hebben. Verder hebben zjj veel vernielingen veroorzaakt, étalage-ruiten in geslagen en markiezen stukgesneden. In een naburig bosch handen de jongens een soort hol betrokken, dat geheel was inge richt als een misdadigers centrale. MINISTERCRISI? IN FRANKRIJK. Dinsdagavond heeft een votum van de Fransche Kamer het ministerie-Briand om vergeworpen. Na een buitengewoon gespannen, maar uiterst kalme zitting sprak de Kamer met 288 tegen 275 stemmen uit, dat zjj een debat over de buitenlandsche politiek, dus in het byzonder over de Haagsche confe rentie en de voorwaarden van de Rjjnland- ontruiming wenschte, welke wenscb door Briand, die de vertrouwenskwestie stelde was afgewezen. O—™ VLUCHT MET 169 PERSONEN. Men meldt uit Friedrichshafen In 50 seconde was de Do X vrjj van het water. Aan boord bevonden zich 159 passagiers en 10 leden der bemanning. Een uur lang werd boven het Meer van Constanz gevlogen, waarop de landing zoo vlot plaats had, dat die nauweljjks door de passagiers werd opgemerkt. Behalve den grooten menschenlast kan nog bedryfsstof voor een afstand van 1200 K.M. worden meegenomen. GROOTHANDELAAR-OPLICHTER. Te Koningsbergen is een groothandelaar in fietsen er van doorgegaan. In de stad zelf en in ongeveer 500 Oost Pruisische fietsenwinkels heeft hy de handelaars voor een totaal bedrag van naar schatting 750.000 mark opgelicht. SCHIETPARTIJ ÏÏTEEN CAFÉ. In een van de meest beruchte spelerca- ié's te Weenen is een wilde schietpartij ontstaan doordat 2 spelers ruzie met elkaar kregen. In een oogenblik knalden uit alle hoeken revolverschoten. Een persoon werd gedood, 2 werden zwaar en een aantal anderen minder ernstig gewond. —O"-* BROOD UIT HOUT. Twee professoren van het instituut voor voedingswetenschappeD te Toronto zjjn er in geslaagd, gebak uit zaagsel te vervaar digen. Het moet goed smaken, een hooge voedingswaarde hebber, byzonder goedkoop zjjn en gemakkeljjk kunnen worden toe bereid, In een specialen molen worden thans de mogelijkheden eener massafabri catie van dit zaagselbrood onderzocht. BENEDEN - LANGSTRAAT. GENDEREN. OUDENDIJK. eH9!-" llil Vergadering van den raad der gemeente PUSS-EN. op Woensdag 23 October n.m. 3 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer J. J. Snij ders. Afwezig de h-eeren Middelkoop en v. d. Koppel. De Voorzitter opent de vergadering, leest daarna de notulen, die onveranderd gorden vastgesteld. De beer Herman vraagt of bet teeke hen; van de presentielijst voor de op Maandag 21 October uitgeschreven ver gadering een. grapi is geweest. De Voorzitter merkt op dat deze op merking niets met de notulen heeft, te maken, zoo de heer Herman dit wenseht, kan hij btij de rondvraag hierover spre ken. Ingekomen stukken Telegram v. den Commissaris der Ko ningin in deze provincie om de gemeente- rekening 1928 onverwijld in te zenden. De Voorzitter deelt mede, dat hij' zijn Excellentie heeft bericht dat Maandag Voor deze vaststelling een vergadering Was belegd, zoodat deze rekening in de lcop dezer week zou worden toegezonden. Spr. zal hierover nader aan den Commis saris der Koningin bericht zenden. Verslag van den Warenkeuringsdienst ever het 3de kwartaal. Bericht van den heer J. M. den Har- tcg te Sjtavenisse, dat hiji zijn •benoe ming tot Hoofd der school in Wijk C .aan neemt, dank zegt voor het in hem gestelde vertrouwen en tegen 1 Decem ber .ontslag heeft gevraagd uit zijn tegen- Wcordige functie. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot hetl aangaan van een 5 jpiCt. geldleening groot f13000.—. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. de waarborgsom v. de Bijzondere scholen groot f3717.671/2 hebben geplaatst bij. de Bank van Nederl. gemeenten en dat hier voor 4 pCt. rente zal worden vergoed. Bericht van den heer v. Gooi, dat de tuinbouwcursus op 17 October 's avonds 6 iuur is geoepnd. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorloopdge vaststelling der gemeente- rekening 1928. Over het ingestelde onderzoek is door de Commissie het navolgende rapport in gediend RAPPORT der Commissie uit den Raad der gemeente DUS,SEN, tot onderzoek der Rekening van inkomsten en uit gaven dier gemeente ever het dienst jaar 1928. Ter voldoening aan de haai* opgedragen taak, heeft de Cmmissie, door Uwen Voor zitter in de raadsvergadering van 9 Sept. j.l. daartoe aangewezen, de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1928 met de daarbij be- ho'orende bescheiden in hare voltallige vergaderingen van 23 Sept. en 1 October 1929 .onderzocht. Naar aanleiding van het onderzoek heeft zïj: de eer U het navolgende te raipi- porteeren. Inkomsten Hoewel post volgnr. 1 (achterstalli ge inkomsten van vorige dienstjaren) een Jager bedrag „als nog te verhalen" aan geeft dan een vorig jaar, is in het ver streken dienstjaar door den gemeente ontvanger niet met den noodigen ijver tct invordering dezer inkomsten over gegaan. In den Iciopi van het dienstjaar zijn verschillende po-sten door den plaatse lijken deurwaarder als oninvorderbaar af geschreven ten behoeve van personen die eigendommen bezaten of oen goed in- kcimen genoten. Het wil de Commissie toeschijnen dat deze oninvorderbaarverkla- rlng (bijlage 3) niet cgi correcte wijze is geschied', althans niet het noodige onderzoek werd ingesteld of de betrok ken personen werkelijk in zoodanige om standigheden verkeerden, dat zij niet aan hunne verplichtingen kGnden voldoen. Zoo werd in het jaar 1928 aan achterstallige inkomsten van vorige dienstjaren een be drag! vaa E-iat minder dan f 167.55 als on invorderbaar afgeschreven. De invordering door den gemeente-ont vanger laat trouwens ook veel te wen- schen over. De Commissie meent te we ten, dat aanmaningen e.d. eerst worden [vteffzepaden, nadat 3 a, 4 maanden na (den vervaldatum, zijd verstreken en voorts enkele persioinen eene aanmaning kregen thuisgestuurd] toiti het betalen van school geld tof hondenbelasting, welke reeds lang, dofor hen was voldaan en waarvan zij de betrekkelijke kwitantie konden vertoonen. Dat deze handelwijze van den gemeente- icintvaagefr niet spreekt voor zijn ijver en een slechten indruk op de betrokken g' irscnen achterlaat behoeft hier geen toog. Al-leen wil er de Commissie ter 'aake bij E. en W. ten sterkste op aan 'dringen, Iden gemeente-ontvanger op de ze toestanden te wijzen. Vierder heeft, het de aandacht der Com- (miissie getrokken, dat bij' de invulling; idier verzameljstaten bij' de hoofstukken IV, Wh VII, VIII 2 7 en 12, het be paalde bij artikel 3 der Rekeningsvoor- sc.hr if ten 1924 niet is nageleefd, terwijl elders verschillende bewijsstukken ont braken o.a. bdji de posten volgnrs. 68, 69, 72, ;|78, 86, 103, 113 en 138. Voorts ontbreekt 'bij; hoofdstuk I ee- ne opgave van personen, van wie de ach terstallige inkomsten zijn ontvangen. Verder viel het de Cc-mmissie opi, dat bijl den verkoop van grint (Hoofdst. VI, yolgnr. 78) geen eenheidsprijs is gebruikt. Zoo heeft b.v. blijkens het overgelegde bewijsstuk de [heer H. Boender voor 1 kubieke M. grint f 5.— betaald en de heer T. ,A. van der Pluim yo-or 11/3 kubieke M slechts f 6.De hoeveelheid grint, die de heer T. A. va-n der Pluijm heeft ge had, is niet opi het overgelegde bewijs stuk vermeed. (Zie bijlage 43). Eveneens blijkt uit bijlage nr. 41 niet, hoeveel hei palen T. A. van der Pluijm van de ge meente heeft gekocht en tégen welken prijs per stuk zijn gerekend. Het verantwoorde bedrag bij; piost volgnr. 96 Rijksuitkeering ingev. art.56 der L.O. wet 1920) komt niet overeen meit de overgelegde Minist-erieele beschikking van 8 Juni 1928. i' Ook de invordering van schoolgelden der Bij'zondere Lagere scholen laat over 1928 veel te wenschen over, ter zake is althans tolpl het einde van het dienst jaar te veel achterstand. Uitgaven Het- heeft de Commissie verbaasd, dat post volgnr. 16 zoo'n groot bedrag1 aan betaalde porto's aangeeft. Zij; meent t.e weten, dat de gemeente voor bijna alle brieven en briefkaarten portvrijdom, ge niet en deze per „Dienst" kunnen wor den verzonden. Eveneens is dit liet geval met de pos ten volgnrs. 25 en 27, t. w. reiskosten ien telefoongesprekken. De Commissie heeft bij het onderzoek dezer posten een ster ken indruk gekregen, dat niet al deze uitgaven gemeentebelangen betreffen, doch verschillende hunner particuliere belan gen. Ook de rekeningen va,n den electricien J. Herman, trokken door hunne hooge bedragen de aandacht der Commissie. X) or Herman wordt steeds f0.70 ar beidsloon per uur berekend, terwijl den ioonstandaard voor ambachtslieden in de ze gemeente toch veel lager is. Met het" in uitgaaf gebrachte bedrag ad. f 100.— op post volgnr. 64a wegens on juiste telling van Hoofdst. IV der reke ning 1926, kan de Commissie zich niet yereenigen. Door den Gemeenteraad werd tij besluit van 10 November 1927 de re kening 1926 voorloopig vastgesteld met een nadeelig slot va-n den Gewonen Dienst van f 1025.76. Door Gedeputeerde Staten werd dit- nadeelig slGt bij' hun besluit van 25 April 1928 G.Nr. 3225, Ille Af- deeling A. tot vaststelling der Reke ning 1926 gewijzigd in een nadeelig slot van f880.25. Blijkens de considerans- van laatstgenoemd besluit is het bedrag der ibihjuiste telling in het bedrag ad. f 880.25 verwerkt. Door den Gemeente-ontvanger werd bij het cpmaken der Rekening 1928 o.i. zeer jruist, het bedrag zooals dat door Ge deputeerde Stateu is vastgesteld, opge nomen, weshalve de afgifte en verant woording in de rekening 1928 van het be trekkelijk bevelschrift achterwege had moeten blijven. Nu dit laatste evenwel toch is geschied, meenen wij- er bij Uwen Raad op< te moeten aandringen, het hier- bedoeide bedrag ad. f100.— uit d,e on derhavige rekening te verwerpen. Aan bijlage nr. 550 (Hoofdst. VI, volg nr. 84) werd niet aangetroffen^ een af schrift der aa-nbestedingsakte van ban- wer.c, zcodat niet gecontroleerd is kun nen worden, of de bedragen aan de diver se personen uitbetaald, juist zijn. Over legging -daarvan zouden wij: alsnog wil len verzoeken. Het is de Commissie nog opgevallen, dat, blijkens de rekening van den heer Th. van Moergestel, (bijlage nr. 554) van gemeentewege vruchtboomen zijn ge plant ,-c-p het erf der gemeentewoning, vroeger bewoond door den Rijksveldwach ter Thevissen, zonder -dat hiervoor toe stemming is verkregen van of ken nis is gegeven aan den Raad. Zij' meent tevens te weten, dat do-or den oud Ge meente-veldwachter M. Heijmans destijds do-oplijem zelf vruchtboomen zijn gekocht, cm deze met toestemming van R. en W;. op' het erf der gemeente-veldwach- terswening te planten. Het- gemaakte ver schil tussehen deze t-wee aangelegenhe den, kan -de Commissie niet goedkeuren-. Naar aanleiding van het vorenstaande en met inachtneming der betrekkelijke verantwoording van B-. en W., stelt de Cc-mmissie voor, de rekening der gemeen te .voor het dienstjaar 1928 voorloopig vast te stellen, voor wat den Gewonen Dienst betreft, de inkomsten opi f 72171.13, de uitgaven op' f 75266.lip-, en het nadee lig1 slut alzoo op- f 3094.98i/2 en den Kapi taal Dienst overeenkomstig het door B. en W, aangebeden ontwerpbesluit. DUSSEN, deu le Oct. 1929. De Commissie voornoemd, J. H. JONGBLOETS. L. VAN DRUNEN. J. VAN BALKOM. R. en W. hebben hieropi het navolgende antwoord samengesteld, dat eveneens door den Voorzitter wordt voorgelezen. Rekening 1928. Bij' de beantwoording van het Rapport Uwer Commissie willen wij1 allereerst de leden dier Commissie dank zeggen Voor de vele moeiten en tijd, 'die zij aan het onderzoek der gemeente-rekening ever 1928 en het uitbrengen van baar rapport hebben gegeven. Ofschoon het b'ij 'ons College wel -eenige teleurstel ling wekt in dit xapport weinig opbou- wends te kunnen bespeuren, conptateeren wij1 met voldoening, dat het toch geen ernstige bezwaren tegen ons financieel beheer vermeldt. Na de erkenning, dat onder volgnr. 1 (een lager bedrag dan in vorige jaren „als neg te verhalen" verantwoord wordt, maakt Uwe Commissie bezwaar tegen de wijze van invordering door den gemeen te-ontvanger. Ook wij' kunnen de handel wijzen van den gemeente-ontvanger niet goedkeuren, doch meenen er op' te- moe ten wijzen, dat de Raad zelf hier in der tijd een niet administratief geschoold per soon op' een hoogst verantwoordelijken administratieven piost geplaatst heeft. Het va.lt niet te verwonderen, dat- op diens administratief beheer aanmerkingen zijn te maken. De meeste van de door Uwe Cc-mmissie gewraakte handelwijzen zijn echter van ouden datum en Wijl meenen met genoegen te kunnen verklaren, dat over deu la-atsten tijld wel verbetering in liet werk van den gemeente-ont[van- ger valt waar te nemen. De bezwaren Uwer Commissie zullen aan den betrok ken titularis worden medegedeeld, die naar wij, hopen, op den weg van verbete ring zal blijven voortgaan. De verklaring Uwer Commissie, dat de loninvorderbaarverklaringen volgens bij lage 3 o-p- te lichtvaardige wijze, althans niet. Correct zouden zijn geschied, kan ;cns College zonder nadere aanduiding niet aanvaarden. Aan het voorschrift van artikel 3 der rekenings-vo-orschriften, is thans voldaan. De grintverkc-ops of beter gezegd, bet overgeven van grint door de gemeente )aan particulieren, geschiedt tegen den prijs, dien liet object op liet oogenblïk der overgave aan de gemeente heeft ge kost. Die kosten zijn natuurlijk verschil lend naar gelang van- het vervoer dat 'heeft plaats gehad, zoodat door Uwe [Commissie hier zeer terecht een ver schil in prijs wordt geconstateerd. Door T. A. van der Pluijm zijn van de ge- taeente overgenomen 1.40 kubieke Me ter grint. Aan H. A. van der Pluijm wer den overgegeven 12 heipalen tegen den prijs, Welke bij de aanbesteding vau de brug over „De Dusse" bij! P. van den Oven, vo-or welk werk zij grootendeels zijn verbruikt, was overeengekomen. Uwe Commissie heeft bij' ha-re opmer king betreffende het verantwoorde be drag aan Rijksuitkeering ingevc-lge art. 56 der L.O. wet 1920 vermoedelijk er niet op gelet, diajt onder volgnr. 97a -een [bedrag van f 1259.96 verantwoord wordt wegens terugstorting van te veel genoten Rijksuitkeering. Uitgaven: Aan 'porto's over 1928 Wordt in totaal verantjweord f 29.36. Gezien de buiten- la-ndsche correspondentie voor schipper -enz. de Verzendingen van geld bij aange- teekenden brief, telegrammen en de ver zending van grGote colli's door middel van (openbare of bijzondere vervoermid delen als anderszins', waarvoor nog steeds verzendingskosten door deze gemeente be taald (moet Worden, lijkt ons het. daar voor [in rekening gebrachte bedrag zeer gering en valt verlaging daarvan volgens onze meening ook voor de toekmst niet te verWia-chten. Hetzelfde geldt ten aanzien van de onder volgnr. 25 en 27 verantwoorde reis- en verblijfkosten en kosten v. tele foongesprekken. Het reizen uit- en naar deze geïsoleerde gem. is moeilijk en gaat als regel met groote kosten gepaard, waarom iziji uit den aard der zaak tot het volstrekt noodzakelijke beperkt blij ven. Aan telefoongesprekken- wordt ver antwoord f 67.10, Welk bedrag is te ver minderen met f40.— voor abonnements kosten, zoodat uitsluitend voor telefoon gesprekken is uitgegeven f27.10. De insi nuatie, welke aan deze opmerkingen wordt toegevoegd, achten wij' beneden de waar digheid eener raadscommissie. I Wij: 'meenen tie weten, dat een nuf- Icon van f0.70 ook in sommige andere gemeenten dan electricaens wordt uit betaald. Met de opmerking uwer Commissie ten |aanzien van het onder volgnr. 64 te veel in uitgaaf gebrachte bedrag van f 100.— gaan wiji aocoord. De akte van aanbesteding „Banwerk" is (alsnog aan de bijlagen der rekening toegevoegd. Het planten of vervangen van vrucht- blc.omen op .gemeente-gronden of erven to-t geringe bijdragen als bijlage 554 ver meldt (f 9.—), is tot heden alhier steeds aangemerkt geworden a-ls behoorende tot jtfe zerg van B. en W., waarover de- Raad tenzij' in bijzondere gevallen niet gehoord wordt. Dat in der tijd de kosten van het planten va.n fruitboomen opi het erf van zijn ambtswoning door den vrcegeren veldwachter M. Heijmans zelf betaald zijn, vindt zijn oorzaak in de -omstandigheid, dat bedoelde beplan ting fangs de houten beschoeiing eener afwateringssloot door ons- niet' in het belang der gemeente werd geacht. (Slot volgt). b—a v In [den Looi en strooihandel be staat redelijke vraag. Men besteedt voet goed handelshooi f 50.— tot f 32.— voer roggestroo f 13.— tot f 14 voer haver stroo f 14.— tot f 15.— alles per 500 K.G. j De 16-jagigde P. de Haan. té Dto-n~ gelen geraakte met zijn rechterhand on der een cirkelzaag bij' -de fa. Haspels al hier, waar hiji werkzaam was. Twee vin gers werden hem afgezaagd. Hij' is ter behandeling naar het groot ziekengast- huis te Hen Bosch overgebracht* De heer P. J. Dekker alhier, Eeeftj zicli bereid verklaart to-t het geven van rijlessen te paard voor jongens' boven de 16 jaar. De lessen zullen begin November aan vangen, ingegeven worden in de buiten manege. Zoo mogelijk kan later een rij- vereeniging worden opgericht,. j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 10