KEIM-MLIIVGRÉ - HEUSDEN i BLRGEUK STUFKENS te GORINCHEM DRUK Kleedingmagazij n Reiskosten per Autobus WIJNEN -s- LIKEUREN, Ingezonden zullen bezocht worden in 't bijzonder het van Grootste sorteering Gemaakte Langendijk B 192, 193, 194 Spoor of Boot vergoed worden. BETREKT UW Cognac, Brandewijn en ander Gedistilleerd VAN OPGERICHT 1816. Filiaal te WAALWIJK. Op vele plaatsen agenten of depöthouders. WAAR NIET VERTEGENWOORDIGD, AGENTEN GEVRAAGD. DRUNEN. DRONGELEN. GIESSEN. 's GRAVENMOER. HERPT. NEDERHEMERT. POEDEROIJEN. RAAMSDONKSVEER. SPRANG. SLEEUWIJE. VEEN. Zaterdag werd er met bestemming voor Rotterdam zooveel fruit aangevoerd dat het noodig bleek een tweede motor aan te schaffen. Door tusschenkomst van de Tuin- bauwvereeniging «Excelsior* werd er aan de leden circa 700 K.G. eierkolen thuis bezorgd. Om de schade te herstellen welke den D. alhier wegens den brand van zyn hooimijt beeft geleden werd er eene col lecte gehouden by de gegoede ingezetene. Afgeloopen winter werd er voor de naaivereeniging «Het Kransje* alhier aan verschillende behoeftige gezinnen ge maakte kledingstukken uitgereikt. Thans heeft nu het bestuur het plan volgende week eene collecte te houden om uit de opbrengst wat ruimer matriaal te kunnen aanschaffen. Wanneer we weten dat de vereeniging zich zoo flink van bare taak kwjjt, lijdt hetgeen twyfel of een ruime opbrengst is verzekerd. Alhier besteed men voor Goudrei- netten 1214 cent naar gelang van kwa liteit. Voor zure Bellefleurs wordt slechts 57 cent per K G. gemaakt. Groote voorraden wachten op verkoop. WERKENDAM. WOUDRICHEM. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mynheer de Redacteur, Vergun mij een plaatsje in Uw veel ge lezen blad, by voorbaat myn dank. Ik las in uw blad van Zaterdag j.l. een ingezonden stuk, betreffende de abonné's in de autobussen van De Onderneming, die geregeld traject Woudrichem—-'s Bosch heen en weer rydt, dat de directie der genoemde onderneming wel eens een beetje toe mocht zien, want dat het soms wel eens te ver gaat met enkele abonré's in genoemde au tobussen. Ja iedereen weet dat een jongen of meisje van dien leeftyd, niet altijd kan stilzitten en graag van een grapje houdt, iets wat de directie ze ook wel gunt als het daar by bljjft. Gaan ze evenwel te ver, dan zou ik het beter geacht hebben wanneer schryver eerst een klacht by de directie der onderneming ingediend had. Deze zou zoo noodig, wel maatregelen ge troffen hebben, indien dat niet het geval was geweest, dan had schryver altyd nog van een ingezonden stuk gebruik kunnen maken. Ik hoop dat in het vervolg geen onaangenaamheden meer zullen plaats heb ben in genoemde autobussen en nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte De Directie der autobusdienst der N.V. «De Onderneming* te Wyk en Aalburg. 'Mijnheer de Redacteur! Veroorloof mij de vrijheid, eenige plaatsruimte te vragen in uw geëerd blad. Door den Kerkeraad der Nederl. Herv. Gemeente van Aalburg is op nieuw het verzoek gericht tot het Kerkbestuur, of zij genegen waren, aan de bepalingen, door den R. v. B. gesteld, te willen voldoen, teneinde te kunnen overgaan tot het beroe pen van een eigen Herder en jLeeraar. Naar ik verneem, is daarop ongun stig beschikt. Dit besluit werd door mij en anderen ten zeerste betreurt, want wij blijven, indien het God niet verhoedt, zoodoende verstoken van een eigen predikant. Ik voor mij, begrijp het bestuur niet, hoewel ik toch van hen mag veronderstellen, dat zij toch niet tegen het beroepen zijn van een predikant en wanneer dit nu zoo is, waarom dan niet gedaan, wat hun roeping1 en taak, hen op de schouderen gelegd, van hen eischt Het Schriftwoord pre dikt ons .allen, tot éénheid, waarop de liefde vooraf gaat, want zonder deze laatste, kan er geen sprake zijn van eenheid, maar daarentegen, ver deeldheid en scheuring. Ik oordeel niemand, maar spreek naar mijn gevoelen, met te zeggen, waar moet het heen, met onze kérk en gemeente! Laat men schouder aan schouder staan, opdat het verwijderen van el kaar ophoude, wdérdoior onze kerk voor afgebroken te worden, zou wor den bewaard. Wat is het nu, als men rondom ons ziet, ik zal daarover mij het zwij gen opleggen, laat het ieder bij zich zeiven maar afvragen en een ant woord geven, maar toch het drijft naar m.i. op een afbreking onzer kerk, onze Nederd. Herv. Kerk, waar wij gedoopt zijn en onze belijdenis hebben afgelegd, met te antwoorden op de ernstige vraagbelooft Gij voor den bloei der Kerk te zullen medewerken". Laat ieder zich maar afvragen „wordt dat door mij gedaan" Een ïecleï heeft voor zich zelf toe te zien, 01 hij ten opzichte daarvan vrij kan uitgaan en met te vragen aan ande- ïen, hoe denkt Gij er over, maar de beraadslagingen in handen te stellen van Hem, die alles regeert en be stuurt, en mogen vragen„vormt tot Uw dienst ons hart, opdat in ons een vuur van ijver branden moge." Intusschen hopen wij, da.t het be stuur tot andere gedachten moge kb- men, dat het doet besluiten, p.ver te gaan tot het beroepen van een predikant en dat het dan blij ken moge, dat zij de vijf letters, die het woord vormen, n.l. „tegen" niet teruggehouden z.al hebben, want al zegt men al„wij zijn niet tegen het beroepen van een predikant, maar te gen den Raad van Beheer", toch maar doorgaat en niet er overheen wil stappen, komt men er niet. Laat het U niet tegenhouden, want bedenk toch, de mensch moet hier in het ondermaansche over veel meer heen, dat hem minder geliefd is. Hier geldt het toch een hoogst ernstige zaak van een groot belang, denk er echter aan, opdat er een einde moge komen aan den tegen- woordigen toestand en alzioo voorko men wordt, dat, naar ik vrees, het de Classis zal bereiken. Slaat dus de handen ineen, en laat het parool zijn, wij willen een dominéé, en daardoor zult ge een goede in druk maken in de gemeente en U- zelven van aangename samenwerking kunnen verzekeren. Wel nu dan, mogen wij ons bin nen afzienbaren tijd verheugen in het bezit te zijn van een eigen Herder en Leeraar, wat, zij het dan mis schien niet aller, dan toch zeker ve ler wensch is. U, dankzeggend voor de verleen de plaatsruimte, teeken ik Uw Dw. Dnr., D. C. VAN WIJNEN. Aalburg 15-11-'29. ANDED. BENEDEN - LANGSTRAAT. VRIJHOEVE-CAPELLE. 1 NAAR HET KLEEDINGM AGAZSIN van k ^.OPRINCHEH WINTERJASSEN, vanaf f 5.50 ULSTERS - 4.75 MOTORJEKKERS - 3.50 KINDERJASJES - 2.90 BROEKEN - 150 tot in de beste kwaliteiten. waar men een prima Jekker «verjas koopt voor iagen prijs e°n bovendien de R/Vater alhier op hol, gelukkig liep dit [ongeval, Vat zich in 't eerst ernstig liet aanzien, met eenige materiaale schade aan kar en 'paard af. Dinsdag j.l. geraakte K. met paard en vagen in de Molensteeg in de sloot, doordat het dier schrok van een stelling [planken. Nadat eenige behulpzame han den bovengenoemde uit zijn benarde po sitie hadden verlost, kon hij met eenige schade aan kar en tuig zijn weg weder vervolgen. i— Dinsdag j.l, slaagde Mej. H. Köllier alhier te Utrecht; voor het apothekers examen. Woensdag j.l. geraakte de heer S. alhier, met een zijner vingers, tussehen het portier van een auto met 't ge volg dat geneeskundige hulp noodzake lijk bleek. Zaterdag j.l. speelde de korfbalver. j.A.K.G." alhier een vriendschappelijke wedstrijd tegen de vereeniging uit Ar- kei, Welke eindigde met 3—1 ten nadeel© yan „A.K.C." Tijdens zijn werkzaamheden viel de s'childersknecht van de firma v. Iersel alhier van een hoogte van 5 Meter. 'Be wusteloos werd hij door voorbijgangers Opgenomen en per auto* naar zijn kost huis gebracht. Bij: afwezigheid van Dr. Beters, .werd de eerste hulp verleend door Dr. Otto uit. Heusden. Onze dorpsgenoot de heer O. Bou- ^nan werkzaam aan de Chr. M.U.L.O. School te 's Botsoh is uit 85 sollicitanten blenoemd tot onderwijzer aan de Herv. 'iChr. school te Werkendam. In de plaats van wijlen den heer H. Westerlaken, is tot bestuurslid voor het werklieden ziekenfonds ,,Doe Stil iV:0|ort", gekozen den heer J. Pruisen. De Raad dezer gemeente vergaderd (op Maandagavond, 18 dezer, om half acht. Bij de Gemeentepolitie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent het vin- Iden van een zwart lederen motorjekker toet twee bruin lederen handschoenen. Zondag' werd, na een concert van Harmonie, waarvoor de voorzitter dank bracht, de uitslag bekead gemaakt van de jaarlijksche prijsverschieting van het krui.3b'c-oggeze 1 schap „Aldceude - leert men". Deze isKunst (hoogste aantal [50)1 Fr. Fitters 46 p., 2 A. Verhoeven |Wz. 46, Wz. 46, 3 A. de Kort Nz. 46, 3 W. Kuijs 46, 5 Joh. v. Horen 45, 6 Hub Verhoeven 44, 7 Jac. Verhoeven 42 punten. Geluk (hoogste aantal 80)1 Adr. van Sprang' '68, 2 Bi. de Wilt. 63, 3 Adr. Ver hoeven '63, 4 Adr. de Kort Cz. 62, 5 'Adr. de Kort Nz. 61, 6 Jos. de Kort 61, 7 F. Kauwenberg 61. Gratis prijsverschieting: 1 Adr. v. [Sprang 612 Fr. de Hart 563 W. Kuijs 544- Hendr. Verhoeven 545 Marth. Bruys 546 Aug. de Kort 537 Jao. [de Wilt 52; 8 Ad. Verhoeven 52; 9 P. V. d. Broek 52; 10 Joh. v. Horen 50. De üjSclub „Eensgezindheid" heeft een stuk weiland van den polder in be zit,- welke men reeds aan het inrichten js voor een ijsbaan. t Maandagavond 18 November om half zeven hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds. Zandt uit Delft. Door de onderlinge veeverzekering ,,De Eendracht" werd besloten 1 pCit. ieimslag' te heffen. Tot Voorzitter werd herkozen fdhr. P. v. Strieu en toit bestuurs- ledein J. Buiks en J. G. Lankhuijzen. i—1 J.l. Woensdag vond men den 76- 'jiarigen A. W|. de J. dood op zijn bed liggen. De vorige week had de schippers knecht P. S. alhier aan boord het onge luk zijn rechterarm op twee plaatsen te breken. Dinsdagmiddag reed een luxe auto alhier aan het veer, dojor dat de chauffeur pp de gaspendaal duwde in plaats van op de rem pardoes tegen een melkauto van de firma de Bruin uit Geertruiden- berg aan, waardoor eerstgenoemde wa gen, van voren totaal in elkaar Werd gereden. De algemeene ledenvergadering van 'de Vereeniging „Ziekenzorg" alhier zal gehouden Worden op 18 November. De kleine xheisjesvereeniging „Jong Leven" hoopt op Woensdag 20 November haar jaarvergadering te houden in de O.L. school alhier. Naar wij vernemen heeft onze vroe gere predikant Ds. A. Buurman, thans predikant der Ned. Herv. Kerk te Wijk bijl Duurstede, een beroep ontvangen naar Tricht. Woensdag 20 Nov. hoopt de Herv. Naaivereeniging „Spreuken 9:10a", haar 40ste jaarvergadering te houden in de Nutszaal, onder leiding van hare Eere voorzitter, D. J. Lazonder. Ds. A. G. G. den Hertog, Ned. Herv# predikant te Rotterdam hield Woensdagavond op uitnoodiging van de Herv. Chr. Jong. en Jongem. vereeniging „Maranatha" een lezing in de Herv. Kerk alhier, over het onderwerp Psalm 42. Na 't zingen van Ps. 431. 3 en 5 en Schriftlezing van Ps. 42 en 43, hield spr. een boeiende lezing, die door de ve le aanwezigen met groote aandacht werd gevolgd. Spr. sloot met dankzegging. Een tot dekking der onkosten gehouden col lecte bracht op f27.55. Benoemd tot onderwijzers aan de Herv. Chr. school alhier, de hoeren O. B. Bouman te Deu Boisch en A. Maters van Huissen bij' Arnhem. De zakjes uitgaande van de Sa menwerkende Zendingcorporatie's uitgege ven door de meisjesvereeniging „Teébé", hebben opgebracht f 9.98. Woensdagmorgen is een 11-jarige •jongen aan de Uitbreiding met het' om- kippen van een kipkar geladen met zand, hieronder terecht gekomen. Zijn rechter been werd inwendig ernstig gekneusd. Spoedige toegeschoten hulp bevrijiden hem direct uit zijn benauwd© positie. Het zoontje van J. v. d. Stelt' aan den A Ibers singel viel in de binnenhaven. Be heer Joh. Schaddelee, die op dit moment passeerde, moe ht het gelukken hem weer op 't droge te brengen, zoo dat beiden er met een nat pak afkwamen. Naar wij vernemen hoopt deze win ter op uitnoodiging van de Geref. Jeugd- centrale voor haar op te treden, de be kend© declamator Arie Post. Ook zal wor den gevraagd de „Ja-va-Soemba" Zendings film. Donderdag 28 November a.s. hoopt de Chr. Jongel. en Jongem. Vereeniging „Andreas" haa,r 43ste jaarvergadering te houden in gebouw Andreas. Bij gehouden stemming is tot no tabel in de Ned. Hervormde Kerk alhier kozen de heer M. D. van Wendel de Jooi- dein de plaats van den heer J. Roomer gekozen de heer D'. Roomer en in de plaats van den heer ,M. Versteeg de heer B. van Straten Bzn. De trekking der verloting ten bate der Land- en Tuinbouwtentoonstelling zal alhier plaats hebben op Zaterdag, 16 No vember a.s. De Rijksontvanger alhier maakt be kend dat op de aanslagen in de Inkom stenbelasting' Belastingjaar 1929—1930 waarvan de aanslagbiljetten gedagteekend zijn. Op een der dagen van Augustus, vóór 1 December a.s. minstens drie acliste en ijp die van September minstens twee zevende moet zijn betaald. Voor de ge meenten buiten Wo-udrichem en behooren- de tot het' kantoor is de laatste dag de dag waarop zitting wordt, gehouden in die gemeente in December a.s. Veiling van 13 November 1929. Sterappelen I 11—13 ct. per KG. Bellefleurs I 4—51/2 ct. per KG. Gcud Reinetten II 5—8V2 ct. per KG. Zcete campagne 4—8V2 ct. per KG. Armgaarden 5—7 ct. per KG. Beurré clargeau 10—17 ct. per KG. Giezen wildeman 8—IO1/2 ct. per KG. Uien 5 ct per KG. Eigenheimers f 1.30 per HL. Bravo's f 1.90—f 2.10 per ILL. Op Donderdag-, 5 Dee. a.s. zal in de v.m. openbare school alhier ten bate der Ger. Zending de film „Java Soemba" worden vertoond. Als volgende spreker zal voor het comité van Winterlezingen alhier op Maandag, 14 Dec. a.s. optreden Dr. Oorthuijs, Ned. Herv. Predikant te Am sterdam, met het onderwerp: „Wat heb ik aan mijn doop".. De fruitpluk is alhier geëindigd. Daar het vorig jaar alles werd verkocht wat er was van wege de hooge prijzen,» worden thans groote partijen opgeslagen om te overwinteren wegens den grooten overvloed en te lage prijzen. De prijs der g ©vdreinetten loopt van 8—11 cent en peren van 6—9 cent per K.G. Bedankt voor Nieuwerkerk (Zeeland) ds. J. Snoek alhier. JAARS-MARKTEN gg E s BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2