Derde Blad voor het Land «ran Heusden en Altena, de Langstraat sn de Bommelerwaard. .4970 PUROL BRONCHITIS ABDOSIROOP Binnenland Uw' Plaatselijk Nieuws Marktberichten. Pijnlijke Kloven AKKER'5 BEHOORENDE BIJ HET verzacht en geneest men met DOODSLAG TE NIJMEGEN. In het perceel Bloemerstr. 87 te INijraëgen heeft zich een afschuwelijk «drama afgespeeld, waarvan een 72- "jarige man, G. v. Versseveld genaamd Iiet slachtoffer is geworden. Hij werd raa een korte woordentwist in teen (aanval van drift door slagen met een stoel op het hoofd, gedood door den 37-j irigen Hl. R. T. E eeds geruimen tijd was het ge woonte dat de 72-jarige Gerr.it van Versseveld, die alleen een klein ka- meitje in de 1ste Walstraat 86 be woont, het middagmaal gebruikte bij het echtpaar H. R. T., wonende in de Bloemstraat 87. Tusschen 11 en 12 uur bevond v. Versseveld zich ten huize van T., wiens vrouw alleen thuis was. T oen T. even na twaalven thuis kwam, betuigde hij zijn ontevreden heid over het feit, dat het eten niet klaar was en uitte het vermoeden, dat beiden den morgen in een café hadden doorgebracht, en wilde de vrouw hiervoor een rammeling ge ven. Hierop kwam de oude V. tus- schen'beide en zeide dat dit niet ge beuren zou. I )e twist tusschen beide mannen liep zoo1 hoog, dat T. buiten zich- zelve van drift, een zware eikenhou ten stoel greep en hiermede den ouden mail verscheidene slagen op het hoofd tioiebracht. Het (slachtoffer zeeg in een en gaf geen teekenen van leven meer. De dader heeft zich onmiddel lijk op het bureau van politie ge meld. VERBRAND. Te Leiden heeft een anderhalf-ja- rig kind Vjan den heer S. aan de Binnenlaan aldaar, een schaaltje met kokend vet paar zich toegetrokken. De kleine kreeg den inhoud over 't lichaam en is met ernstige brandwon den naar het ziekenhuis overgebracht. SPOEDIGE VERLOVING PRIN SES, JULIANA? Gelijk dezer dagen werd gemeld, zal Prinses Juliana binnen enkele m, tanden haar studiën aan de Leid- sche Universiteit beëindigen. In de kringen der vrouwelijke stu denten te Leiden zooals men weet is de Prinses lid der Vrouwelijke Stu- dentenvereen. loopt nu het hard nekkig gerucht, dat H.K.H. zich daar na spoedig zal gaan verloven. Een bevestiging van dit gerucht konden wij niet krijgen, curiositeitshalve wil den wij er echter melding van ma ken, zegt de „Msb." de ROTTERDAMSCHE BRAND stichter. De Rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den letterzetter, die zich aan verschil lende brandstichtingen in den loop Vjitn het vorig jaar, welke brandstich tingen veel opzien in Rotterdam heb ben gebaard, heeft schuldig gemaakt. De verdachte is veroordeeld tot een ivangenisstraf voor den tijd van 4 par en ter beschikking van de re geering gesteld. Reeds eerder hadden beiden hier over woorden gehad, zoodat M. de hulp der rijksveldwacht had inge roepen. Toen men bij de woorden wisseling tot handtastelijkheden over ging heeft M. zijn patroon met een mes in de hartstreek gestoken. J. wankelde en trachtte M,. met 'n riek te lijf te gaan. Doch hij viel dood achterover. M, werd door den molenaar Eijdens gegrepen en opge sloten in een kamer, doch wist hier uit te ontvluchten. VIER MAN OVERBOORD GE SLAGEN EN VERDRONKEN. Van het s.s. „Stad Vlaardingen" op weg van Narvik naar Sydney, zijn tijdens hevig storweer vier man over boord geslagen en verdronken. De namen van de verongelukte zee lieden zijn J. Hofman, bootsman te Maassluis. J. v. d. Haven, matroos te R'dam. A. Notmeijer, matr. te Vlaardingen. A. Karstens, matroos te R'dam. O— BRAND TE WINSCHOTEN. In het schoenenmagazijn van <len heer M. Koolhof, gelegen aan de To renstraat brak brand uit. De brand liet zich dadelijk ernstig aanzien. Op de bovenverdieping waren gevestigd het hoedenmagazijn en de woning v. dhr. Wielen ga. Het vuur greep snel om zich heen en de brandweer, hoe wel spoedig ter plaatse kon niet ver hinderen, dat het geheele perceel in vlammen opging. Een van de kost gangers van den heer Wielenga, de heer Strating, moest door de brand weer uit de dakgoot worden gered, wat met veel moeite gepaard ging. Voor de Borst bijeen ter behandeling- van de gemeente- begrocting. Zoover is het nieb gekomen. De Voorzitter, de heer J. W. Klein, tuugenaeester, gaf gelegenheid tob het houden van algemeene beschouwingen, waarvan den ganschen avond door alle fracties gebruik is gemaakt. Heb ging echter in hoofdzaak ever twee raads leden, de heeren W. van Gent Jr. (wilde) en C. J. Rijsdijk (voorheen a.-r., thans- wild), die hevig wei-den aangevallen. Het betrof het wekelijsch geschrijf door den heer Van Gent, gesteund door den heer Rijsdijk, in zijn weekblad, over den bur gemeester, de wiethouders, de ambtenaren en burgers. Beide raadsleden waren aan wezig en vooral Van Gent werd gegispt als tegtenwerker van het gemeenhebes turn en opruier van de burgeriji De leden der s.-d. en ci.-h. fracties vroegen den. burgemeester waarom hij toch te Laren N.-H. woont. De burge meester antwoordde hierop dab hem het leven hier ondraaglijk is gemaakt door genoemd blad; dat zijln eerste vrouw itaj- dens haar langdurige en smartelijke ziek te is gebukt gegaan onder den vuileu ais ter, die h em werd aangedaan, maar dati bijl zijn tegenwoordige vrcuw voor eeu diergelijk lot wenschte te bewaren. Hij wa-s van oordeel, dat zoolang deze toe stand blijft voortbestaan, er voor hem te Ridderkerk geen plaats meer is. Zeer pijnlijk vond hij: het, dat de heer Van Gent zich zelfs niet ojntzag heb graf zijlner over leden vrouw te schenden, door dit te onpa,j in zijn blad te ontheiligen. De raad heeft den burgemeester warme woorden van dank en waardeering ge bracht voor zijn persoon en werk en steun toegezegd bij de poging bef het uitroeien van dit groo-te kwaad. Men was van i.ordeel, dat er in geeu tweede ge meente des lands een dergelijke toestand bestaat als te Ridderkerk. De groote brug over de Maas bij Roermond is op gevijzeld in verband met de kanalisatie van de ri vier. Dit werk is thans ge heel geschied, zonder dat het verkeer stagnatie on dervond. Toen de brug de laatste centimeters de hoogte inging, werd de vaderlandsche driekleur geheschen. AUTO-ONGELUK. Op den Rijksstraatweg onder Vel- zen is een Ford-auto van de Stof zuiger Mij. Excelsior in botsing ge komen met een stilstaande auto van den heer v. Zanten uit IJmuiden. De chauffeur van de Ford-auto, en een naast hem zittende persoon werden ernstig gewond. De chauf feur had eenige hoofdwonden en de passagier een schedelbreuk. De inzittenden van de andere auto kwamen met den schrik' vrij. GASVERSTIKKÏNG. Een bewoonster van de Hofjes v. Belois te Schiedam, is door gasver- stik'king om het leven gekomen. JACHT-ONGELUK. Tijdens een klopjacht op het land goed „Burgst" onder Prinsenhage is de boschwachter J. v. T. een schot hagel in het hoofd geschoten. Hij moest per auto naar het ziekenhuis te Breda vervoerd wordenzijn toe stand is ernstig, doch niet hopeloos. Er werden tijdens deze klopjacht niet minder dan 163 hazen en konij nen geschoten. ONFORTUINLIJK INBREKER. Naar het ziekenhuis te Amersfoort is een man vervoerd, die verdacht werd van inbraak in het naburige dorpje Woudenberg en d,aar, toen hij vluchtte, door een gemeente-veld wachter werd aangeschoten. Men vreest voor zijn leven. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Te Marseille is de Duitscher K. B., die een Amsterdamsche houthan del voor f 67000 had opgelicht, [ge presteerd op het oogenbiik, dat hij zich naar Ned.-Indië wilde inschepen. VRACHTRIJDER DOOR ZITN KNECHT VERMOORD. Op de grens v,an Eijgelshoven en Kerk rade heeft zich een drama af gespeeld, da-t het leven gekost heeft an den ongehuwden vrachtrijder J. Tusschen J. en diens knecht den 20- Vigen A. |M., afkomstig uit het na- urige Duitsche Menkstein, ontstond twist, blijkbaar over betalingen. DE ROOFMOORD TE ULVEN- HOUT. Het Gerechtshof te 's Bosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen F. |M. en C.- de V. te Ginniken, die verdacht worden van den roofmoord op den ouden v. d. Burgt te Ulven- hout gepleegd. Het Hof heeft bei den aan dit misdrijf schuldig ver klaard en tot twaalf jaren gevange nisstraf. TONNEN GOUDS VERDUIS TERD. Te Maastricht is een Pool aange houden, die vele firma's te Hamburg, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam en Den Haag voor tonnen gouds heeft opgelicht. In Rotterdam zijn vele firma's speciaal in den kolenhandel voor meer dan f 100.000 benadeeld- In Simpelveld had hij o.m. een brikettenfabriek van de fa. v. V. ge kocht voor 170.000 gld. Van betalen kiwam echter niets. Het is v. V. ge lukt den Pool, voorgevend, dat hij f 40.000 in ontvangst zou kunnen ne men, naar Maastricht te lokken. Zpo kon zijn arrestatie geschieden. VERDRONKEN. Te Warmond is mej. C. S. bij het spoelen van de wasch in de Ring vaart gevallen en verdronken. Te. Haaksbergen is uit een drink waterput het lijk opgehaald van den Pingehuwden fabrieksarbeider J. H. B. Daar de overledene veel misbruik maakte van sterken drank is de mo gelijkheid niet uitgesloten dat hij in [benevelden toestand in den put is gestapt. Te Strijen is de aan toevallen lij dende zoon van de wed. R. bij 'het schoonmaken van een sloot te wa ter geraakt en verdronken. liefde;Sdra"ma. Op de kermis te Stroio'brugige na bij Aardenburg heeft zich een liefdes drama afgespeeld. De 22-jarige B. J. v. V., arbeider, wonende te Aar denburg, had verkeering met de 19- jiarige A. K. aldaar, welke verkee ring tegen den zin der ouders was. Na een woordenwisseling sprong het meisje in de vaart, achternagespron- gen door v. V., die onder den invloed van sterken drank verkeerde. Het meisje werd met veel moeite gered. v. V. verdronk. DOODELIJK ~MIJN-ONGELUK. De 18-jarige mijnwerker J. Hoe- nen uit Brunssum is in de Staats mijn „Hendrik" bekneld geraakt tus schen een stilstaanden en een aan- rollenden wagen. Zwaar inwendig ge kneusd werd hij naar het hospitaal te Heerlen overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. EEN RUMOERIGE"RAADSVERGADE RING. Men schrijft uit Ridderkerk aan. de „N. R. Ct.": Vrijdagavond is een openbare raads vergadering gehoiuden, zooals er nooit te voren een ije geweest. De raad kwam Van een behoorlijke verdediging door beide raadsleden was geen sprake. WIJK. Aan de electr. timmerfabriek van v. Arjhen alhier is opgedragen de leve ring van deuren, kozijnen en rameribenoo- digdheden voor een 8-tal heerenhuizen te Eindhoven. ZALTBOMMEL. Veiling van 18 November. Mispels 9 cent per k.g.Roedek ooi 4 cent; Andijvie 1 cent per stuk; aan- vcer appelen 2650 k.g.peren 1300 k.g. ChrysantenkieinbloemigeFlood King 4 cent; Crimson 6 cent; Source; Source jd'Or 7 cent per bosGrcotbloemigeMiss Edith Cavell 6—9 cent; John Balmer 3 centPuiling' 3 centRoze Day 2 cent George Monro© 2 cent per stuk. De overtocht van het, groote ver keer tusschen Utrecht en Den Bosch over de Waal alhier heeft nog steeds per gier pont plaats en ondervindt; a,ls gevolg hiervan dikwijls groote vertraging. Ver schillende omstandigheden als het hooge water, het breken van kabels en voior- al het lange wachten bijl druk scheep- vlaart verkeer omdat men niet door de schepen heen kan gieren, maken het over zetten olp deze wijize al zeer bezwaarlijk. Maar het ergste is toch nog, dat bij lagen waterstand dfe gewone aanlegsteiger niet gebruikt kan wovden en de voertuigen dan achteruit moetien manaeuvreeren langs een gevaarlijke helling, om op de pont te kamen. Al jarenlang is den minister van wa terstaat idocT de betrokken K. van K. en door den A.N.W.B;. en K.N.A-C. biji herhaling schriftelijk op den onhoudba- ren, levensgevaarlijke toestand gewezen, maar steeds zonder resultaat ofschoon toch met zéér geringe kosten hier in af wachting van de totstandkoming van een vaste brug een verbetering mogelijk is die dat geld alleszins waard is. Tenslotte hebben de heeren O. Philips, notaris alhier, mr. F. E. Spat, secretaris ven de directie der N. V. Philips' Gloei lampenfabrieken en W. R. van Weideren baron Rengers, als vertegenwoordiger van1 dje wegencicmmissie A.N.W.B.—K.N.A.O, te gen Woensdag j.l. een audiëntie aange vraagd bij tien minister van waterstaat oim neg eens mondeling de belangen van het 'veerverkeer te bepleiten. Zij; mochten toen vernemen, dat 'de [plan nen voor de verbetering gereed waren- en (dat de minster juist opdracht had gegeven om onverwijld tot de uitvoering van de werken ;over te gaan. WOUDRICHEM. De uitslag van. de gehouden ver loting ten bate van de Landbouw Ten- toi instelling is al;s volgt 237 Radiotoestel. 506 Calimax sproeimachine. 269 Zaaimachine. 695 Electrische strijkbout:. 993 Eie-ctrische schemerlamp. 936 Koperen bloempot. 210 Seheergarnituur. 405 Koperen borstelhanger. 1344 Drijf schaal op voet. 444 Snoeischaar. 199 Snoeischaar. 100 Waterstel. 669 Ro-zenbowl. 207; 520; 1042; 522 Perenplukker. 783 Bloemenvaas. 587 Drijfschaal. 1128; 1363 Thermosflesch. 's HERTOGENBOSCH, 20 No». Op de markt van beden werden aangevoerd 2917 stuks. 1546 hoornvee, 1220 ojggen, 29 zeugen, 53 schapen-lamm., 69 kalveren. De pr|jzen waren als volgt Kalf koeien 1215f385; Kalf vaarzen f 200f 300Magere ossen en koeien f125f210; Vette ossen en koeien le kwal. 55 ct., 2e kwal. 47 ct. p p. Pinken f 105f 165 Zeugen f120 - 160 Biggen f 2.50f 2 80 per week Schapen f 2435 Lamineren f 18f 28. Verdere mededeeliogenVet vee met goeden handel. Ruim prijshoudend. Kad- vee met korten aanvoer. Handel williger luim pryshoudend. Jong tokvee goeden handel, goed pryshoudend. Schapen,zeugen williger met hoogere prijzen. Biggen we gens ruime aanvoer iets luier, handel echter pryshoudend. ROTTERDAM, 19 Nov. Aanvoer 259 paarden, 24 veulens, 1053 magere en 780 vette runderen, 426 vette kalveren en graskalveren, 434 nuchtere kalveren, 325 schapen of Jammeren, 16 overloopers 174 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien van f 0.74 tot f 1 00f 1.18 ossen van f 0 70 tot f 0.88—f l 08 stieren van f 0 57 tot f0.88— f 1 03 kalveren van fl.16 tot fl.5711.80 schapen 30 a 37 ct. p. 1/i kilolammeren f 22. k f 28 p. st.varkens f 0.40—f 0.42 per 1/ss kilo. Melkkoeien f 250f 390, kalfkoeien f 180f 395, stieren f 180—-f 395, pinken f 100 f150, graskalveren f50—f95, vaarzen f 80f 155, biggen f 16 - f 27. overloopers f f slachtpaardeo f 100f 205, werkpaarden f 120f 230, hitten f90—f165, veulens f f nuchtere fok kalveren 116f 27, nuchtere slachtkalveren f 15f21, biggen per week f f le JUtterdaauche eierveiling. (Warmoezierstraat 3739) Er werd besteed voor Kipeieren f 8.50—f12 60 Eendeieren f 5.50—f 7,30 Aanvoer85.000 stuks. ZALTBOMMEL, 19 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 52 biggen prjjs f 18 tot f28. 24,000 eieren, prys p. st. 9y2 10y2 ct. 820 K.G. boter, prys per half K.G. roomboter fl.30, boerenb. fl.30. BREDA, 18 Nov. Op de markt van heden waren aangevoerd 357 stuks vee, t.w. 119 stuks hoornvee, 78 varkens, 160 biggen en 0 schaap. De volgende pryzen werden besteed Kalf vaarzen f 225f 275 Kalfkoeien f 250f 300 Graskalveren f f Pinken f 85—f 110 Fokstieren f150—f350 Biggen f 18f 24 Per pond geslacht lekw, 2e kw. 3e kw. Vette vaarzen 48 52 44—47 38—42 Vette koeien 4245 3741 30—35 Per K.G. levend gewicht Vette varkens 8183 7881 Vette zeugen Vette kalveren 67—80 HandelVet en drachtig vee kalme handel. Er was gebrek aan goed slacht vee. Vette varkens goede handel. De biggen werden goed verkocht. Voor de fokstieren was zeer veel belangstelling. Er waren pracht exemplaren aangevoerd. De handel was evenwel gedrukt. Jfiwwjblad Zorg ervoor, dat Uw aandoening der luchtpijpen (bronches), die Ge kunt herkennen aan een piepende, pijnlijke ademhaling en een diepen, blaffenden en pijnlijken hoest, niet slepend wordt. Vergeet nooit, hoe dicht de bronchitis de ontstekingskiemen bij deteerelongen brengt. Wapen Uw slijmvliezen tegen de aanvallen der bacteriën door ze te versterken met de uit het sap van versche geneeskrachtige kruiden berei de Akker's Abdijsiroop. Deze helpt U het vastzittende slijm oplossen en ver lost U van een pijnlijken hoest, die Uw luchtwegen zou vernielen als ge niet tijdig Uw toevlucht nam tot de geneeskrachtige en toch onschadelijke Per koker: f 1.50, f 2.75, f 4.50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 9