Dit lommer nat uit 2 maden. DE LENTEFEE A TTENTIE Firma L. J. VEERMAN, Boekhandel - HEUSDEN. Binnenland FEUILLETON Plaatselijk Nieuws Uitgave: Eirma L. J. YEERMAN, Heusden. No. 4971. Woensdag 27 November 1929. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 91525. JULES MARY. Dit Had tarachgnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. L.8. Wij brengen voor dit jaar een bijzondere sorteering Sint-Ni c o laas-cadeaux, ook in het betere genre Lederwaren. Voor hendie voor één gulden of meer besteedt een aardige verrassing. DOOR Zindelijk Spaarzaam Gemakkelijk Voordeelig - In de etalage vau den heer D. v. Herwaarden is de eerste Heusdensche Elec trische Lichtcentrale te aanschouwen. St. Nicolaas prijkt er en wordt des avonds electrisch verlicht. Het is een vinding van den hear v. Herwaarden zelf die wel de aandacht trekt. A.s. Donderdag van 2 tot 4 uur zal alhier, voor iedere belangstellenden, in de consistoriekamer der Herv. Gemeente ter bezichtiging liggen de goederen welke de Meisjesvereen. »Arbeid Adeltdit jaar voor de behoeftige gezinnen vervaardigd heeft. Tot bestuursleden van den Hing »Altena< van Herv. Jongel. Vereen, zyn tot Bestuursleden herkozen, de heeren Bronk- horst en A. Geudeke, resp. als voorzitter en secretaris. Naar wy vernemen bracht de 51e jaarcollecte, voor de scholen met den Bybel alhier op f110.— Als een bijzonderheid han worden gemeld, dat een koe van den heer A. P. alhier, per dag 39 liier melk geeft, De collecte, gehouden in de Herv. (Wordt vervolgd.} ïoor het La ml un Hensden en MteudeLaigstraat n ie Biiicltrvurl '-And van altenA 'n keibes.tra.ting. DOOR EEN AUTOBUS DOODGERE DEN. Was de bestuurder van de .autobus ver blind Op den Rotterdamschedijk, ongeveer 200 meter van liet daar staande pomp station is Zaterdagavond een mam, die met een IpetroieumWagen in de richting Schiedam reed, overreden door een in de zelfde richting rijdende autobus van den dienst Diergaardelaan—Schiedam, be stuurd door A. H., wonende aan den Meyendaal, alhier. De man was door de aanrijding' zóó zwaar gewond, dat hij., na per auto van den GeneeskundigeDienst naar het Zie kenhuis aan clen Coolsingel te zijn ver voerd, vóór aankomst aldaar reeds was overleden. PROVINCIALE STATEN. Algemeene beschouwingen. Weggeld. Aan afschaffing der provinciale weg- jgjeïdheffing, speciaal voor de rijwielen, kan, niet worden gedacht, daar de Pro vincie een bate van f575.000.—, waaron der f 365.000.— uit het weggeld voor de rijwielen, niet missen kan. Onze poging, naar aanleiding van de motie der ver gadering in de vorige na,jaarszitting; bij de regeering aangewend om eene; verhoog de uitkeering uit het. Rijkswegenfonds te erlangen en dan de weggeldheffing voor rijwielen te laten vervallen, heefti, zopals bekend, geen succes gehad. Indien het weggeld ad f575.000.— door opcenten zou moeten worden vervangen; zouden onze opcenten alle van stond af aan met meer dan 6 verhoogd moeten worden, Het teclrag van een opcent ad f 88000.— is voor afschaffing derhalve geheel onvol doende. Weg Vlijmen—Heusden. Bij het indienen van de voorstellen voor de begrootinng 1930, was het Statenbe sluit tot overname van den weg Vlijmen— Heusden door de provincie nog1 niet ge nomen, zó o dat bezwaarlijk daarin met ge noemd Statenbesluit kon worden rekening gehouden. Inmiddels is een bestek in gereedheid gebracht, waarin is opgenomen de ver betering van het in genoemden weg ge- legen vak steenslagverharding en het om bouwen van een vak versleten klinkerbe- strating in De gelden voor de uitvoering van dit bestek kunnen worden ontleend aan den post „reconstructie van provinciale we gen" (volgn. 159) der aangeboden begroo ting, welke post in den loop van het jaar eventueel met het benoodigde bedrag van f30.000 kan worden aangevuld. MOSSELVAARTUIG AANGEVAREN. Het van Bruinisse afkomstige mossel- vaartuig Bruinisse 39, schipper Gebr. Haak, is Vrijdagnacht, op de Westerschei- de in aanvaring geweest met een onbekend gebleven stoomschip. De opvarenden kon den de or het motormosselvaartuig „Brui nisse 6", schipper Mulder, worden gered, —o DOODELIJK ONGELUK TE SASSEN- HEIM. Zaterdagavond is op den Rijksstraatweg te Sassenheim de 20-jarige auto-repara teur Amtman, toen hij, per fiets van zijn werk huiswaarts keerde, door ten autobus van de Brofcway Maatschappij overreden. De jongeman was op slag dood. Zijn lijk is naar Leiden overgebracht. KINDERVERLAMMING. Bij! een driejarig meisje te WeesperkaiS- spel doet zich kinderverlamming voor. —o AUTO GEKRAAKT. Zondagmorgen is op dé Breestraat 'te Leiden vlak bij, de Studetensocieteit, ©en electrische tram tengevolge van de glad heid van de rails, waardoor de bestuurder de tram niet tijdig tot stilstand kon bren gen, tegen een auto van den taxiverhuur- der De Groot gereden. De auto wérd tus- schen de tram en een lantaarnpaal bijna geheel ingedrukt. Persoonlijke ongelukken zSjh niet voorgekomen. O MOORD FABER VAN RIEMSDIJK STRAAT, DEN HAAG. Het O. M. bij ,de Haagsche Recht bank heeft Zaterdag tegen den 'koopman M. B., beschuldigd van moord, gepleegd in zijn woning aan de Faber van Riems dijkstraat te 's-Gravenhage op zijn echlt- genoote 12 jaren gevangenisstraf geëischh o— VER VAN HUIS VERDRONKEN. Zaterdagmorgen is op het IJ te Am sterdam een droevig ongeluk gebeurd. De eerste officier van het Engelsche graan schip „Largo Lauw" is, onopgemerkt, van zijn schip in het water gevallen en ver dronken. Men vermoedt, dap jhdj in het jdonker is misgestapteerst: veel later werd zijn vermissing opgemerkt. De po litie hoeft nabij; het, schip; dat in het Ne- derlandsche Dok ligt, gedregd en het lijk opgehaald, dat naar het Binnengasthuis is overgebracht. GEVAARLIJKE KLIMPARTIJ. Een moeilijke redding. Drie Nederlandse he studenten van de Jezuiet en-school in Hastings (Eng.), de heeren Bagts, Ramaekeis en Vroonhoven, die Vrijdagmiddag het waagstuk volbrach ten de steile krijtroit-sen aan cle kust af te 90 Deuren worden plotseling geopend en gesloten. Gerucht van stemmen bereikt, zijn oor, stemmen overstemd door de muziek, die als een bijtende ironie in zijn ooren klinkt. Eensklaps verneemt hij1 eenige zacht ge sproken woorden. Hijl begeeft zich nog eenige treden lager en buigt zich over de leuning van de wen teltrap. Nu onderscheidt hiji weldra een jonge man en een jong meisje, die niet ver van hem verwijderd met ineengestrengelde handen met elkaar spreken. Zijn breed© hand brengt hij plotseling tegen zijn hart en tracht de hevige slagen te onderdrukken, want plotseling herkent hij! (in die beiden Laurens de Soulaimes en Jenny.. Hoewel zijl fluisteren, kan hij hunne weerden toch gemakkelijk verstaan. 't Is Jenny, die spreekt, want hij; is te ernstig en droevig cm een enkel' woord tot 't arme meisje te zeggen. O, mijn Laurens, hoe gelukkig ben ik. Eindelijk zie ik dan den dag naderbij komen, iwaarop gij! mij toebehoort. Hoe i fechijht alles ons toei ite lachen.... Hoe gelukkig is mijn vaderHoe kan u- wc moeder zelfs haar vreugde bezwaarlijk bedwingen. Ik heb uw moeder zoo lief Laurens. Zij zal ons niet verlaten, Lau rens, Wil ge dat? Hoewel zij veel van Mi chel houdt, houdt zij' toch 't meest van u. Zij zal gaarne ons voorstel aannemen daar ben ik zeker van.... En Gilberte moet ook dikwijls bij ons kómen. Haar heb ik reeds als een zuster lief. Antwoordt ge me niet; Laurens Zijt ge een vijand van dit voorstel? Neen, zeker niet Jenny, ik dank u reeds bij voorbaat, dat ge daaraan ge dacht hebt. Is dat niet natuurlijk en is uw familie niet reeds de mijne geworden. Terwijl zij teeder aan zijn arm hangt, vraagt ze vertrouwelijk. Houdt ge veel van reizen, Laurens? Zeer veel. Waar zullen wij' dan heengaan, als wij gehuwd 'zijln? Want ik ben jaloersch op mijn geluk en wil 't voor iedereen ver; bergen. Mijn geluk zal ik onder vreemden ge nieten, want ik verbeeld mij; dat men- schen, die mijl kennen, mij mijn geluk zouden willen, ontnemen en 't metl mij: willen deelenReeds menigmaal heb ik n gevraagd, waarheen wij, ons huwe- lijk'reisje zullen maken..... Kies zelf 't land, dat 't eerst mijn geluk zien zal, Laurens, maar kies 't even zacht als: mijn liefde. Ik weet er geen, Jenny, ik heb er nog niet aan gedacht. Ondeugd. Bovendien heb' ik geen andere keus dan de uwe. Maar ik wil niet, dat die dezelfde is. Waarheen wenscht gij: te gaan, Laurens? Vindt ge 't goed, dat wij naar Venetië Naar Venetië, Jenny. Omdat gij: 't ver langt. Daar hij' in tegenwoordigheid van haar een somber verwijt in zich op voelde komen, zeide hij- Wellicht worden wij in de zaal gewacht. Verveelt ge n in mijn bijzijn? O, Jenny, riep hij! afwerend uit. Wie zou er zich over verwonderen, indien men ons hier zag staan? Laten wij, dan blijven, Jenny. Wel neen, Laurens, als gij' 't verkiest, kunnen we ook naar kinnen gaan. Zoioi zal ik u steeds gehoorzamen, Lau rens, zeide zij glimlachend haar hoofd op zijn schouder vleiend. Zij1 sloot haar opgen en verwachtte een kus van hem. Nog steeds waren zij' alleen. Laurens zag haar aan en begreep, wat zijl verlangde. Hij boog zijn hoofd voor over maar kuste haar niet, want, plotse ling verscheen 't beeld van zijln Lente- feetje voor hem, doch zóó droevig, zóó bleek en 't scheen alsof zij: zich langzaam tusschen beider lippen wrong. Hij' trad achteruit,. Zij opende haar oo- gón, doch kon 't daarna niet vermoeden, Jat in zijn hart afgespeeld werd. Zij meende slechts, dat hijl nog te verlegen was. Teeder glimlachte zij: hem, toe en drukte een kus op zijn voorhoofd. En bleek als marmer staarde boven hen iemand hen aan.... Romain Goux. Laurens en Jenny verdwenen. De deur van de groote. zaal werd geopend en een stroom van licht bestraalde hem. Haastig begaf hij- zich naar beneden. Alleen zal ik dus moeten lijden, alleen, riep Romain nit. Neendat nooit. Einde van 't derde deel. dalen, hebben bun waaghalzerij duur moe ten bekoopen, boewei zij bet er levend hebben afgebracht. De kustwachters merkten, dat. genoemde studenten tegen den avond niet in de schoolgebouwen waren teruggekeerd. De ze kustwachters en andere studenten van Ide school gingen aan het zoeken op het strand en op de1 rotsen en vonden, na den hoelen avond en een groot deel van den nacht tö hebben gezocht* de drie jon gelui 200 M. omlaag in een gevaarlijke positie. Door middel van lijnen, waaraan !de redders zich neerlieten, werden de waaghalzen tenslotte met veel moeite ge red. Zij waren volkomen uitgeput. O— WEGENS DIEFSTAL VAN BROOD KAARTEN NOG 9 MAANDEN TE GOED. De politie van het bureau Paul Kru- gerstraat heeft, den tuinman A. van G. aangehouden, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor het ondergaan van negen maanden gevangenisstraf, hem opgdelegd bij arrest van het Gerechtshof te 's Gravenbage uit bet jaar 1919. Naar wij! vernemen is Van G. destijds veroor deeld wegens diefstal van broodkaarten en had hij' zich al die jaren weten schuil te houden. Zondagavond was hij hij fa milieleden op den Linker Maasoever op bezoek geweest, bij welke gelegenhid twist was ontstaan. In verband daarmede was één zijner familieleden, die toevallig den- zelfden naam als hij' draagt, door de politie van genoemd bureau aaugehouden. Bij' een nader door de politie ingesteld 'On derzoek is daarop Van G. in de woning T VIERDE DEEL. 't Slachtoffer. I. De eerste bedreiging. De vertrekken van Jenny bestonden uit drie zeer eenvoudige kamers©en, waar 't jonge meisje bijna steeds door bracht met lezen, werken of studeeren, haar slaalpkamer en die haar tot kleed kamer diende. Een kamermeisje stond tot haar be schikking, maar doorgaans hielp Jenny zichzelf. 't Jonge meisje was zeer eenvoudig en kapte en kleedde zich steeds zelf. Opi den avond, dat Romain hen belui sterd had, waren deze vertrekken ledig. Een paar kleine blauwe lampen verlich ten de zitkamer va,n Jenny. De deur, die in den gang uitkwam, was niet gesloten. Romain Gonx was te zeer bekend met de gewoonte van dit huis om deze bijl- zonderheid niet te weten. Beneden aan de trap aarzelde hij, echter. Waarom' Neen, hij1 Vreesde slechts door dein een of anderen danser verrast te worden. Er was echter niemand. Hij- liep den gang door, opende de, deur en trad bin nen. 't Viel hem moeielijlk zich in deze ka mer te verbtergen, daar er slechts kleine salonmeubelen stonden. Gelukkig hingen er zware gordijnen v,oor de ramen en daarachter verschool hijl zich. I-Iet feest liep ten einde. Tal van ge- nocdigden waren reeds vertrokken. aangetroffen, waar hij, zich onder eeP bed verstopt had. HET ONGELUK OP DE „STAD VLAARDINGEN". Door een stortzee overboord geslagen. Omtrent bet overboord slaan en ver drinken van vier leden van de beman ning- van bet s.s. „Stad Vlaardingen" van de Halcyon Lijn te Rotterdam, op Zon dag 17 November j.l. tijdens een hevigen storm, op den Atlantische Oceaan, meldt Reuter nader uit, Sydney (Nieuw-Schojti- land) Bijl aankomst te Sydney op Vrijdag j.l. heeft de gezagvoerder van de „Stad Vlaak- ding'n een seheepsverklaring afgelegd eh. daarin medegedeeld dat de bootsman en drie matrozen bezig waren om de door een vorige stortzee aangerichte scha de te herstellen, toen zij! door een geweldi ge golf overboord werden geslagen en ver dronken. Dit geschiedde in den namid dag' van 17 November. De- officieren op de brug dachten niet anders of het schip zou zich niet meer op richten. De „Stad Vlaardingen" kwam echter geleidelijk weer boven water enj kon de reis voortzetten. Het bericht meldt tevens, dat een der matrozen gewond on der het vallende tuig is blijven liggen enj daardoor behoed werd voor overboord slaan. De Halcyon. Lijn heeft zich, echter direct telegrafisch met, den gezagvoerder van de „Stad Vlaardingen," in verbinding] gesteld en uit het ontvangen, telegram] blijkt dat alle opvarenden zich in dep besten welstand bevinden. HEUSDEN. ALMKEIIK. Na Laurens nog eenmaal vaarwel te hebben gezegd, verliet Jenny peinzehd] 't bal. Bijna onmiddellijk volgde 't kamer-' meisje haar, doich ziji zond dez© weg, daar zij in stilte over haar geluk wilde peinzen. Zij zette zich op een fauteuil neer, leun de met haar ho;0,fd achterover en sloot» hare oicgen, glimlachte bij de gedachte aa,n den afg'eloiopen, voor haar zoo aan- genamen 'dag, die 't begin van haar 'dropm) va,s. Romain Gonx sloeg 't gordijn, waarach'- ter hij: stond, tierug en staarde haar van daar aan. Als in een boiek las hijl cp 't schopn© gelaat van Jenny de gedachten, die er in ■omgingen en 't was een kwelling voor hem. Hiji verliet 't venstjer en trad nader. Zijn stappen smjoiorden in 't dikke fai- pijit. Jenny was zóó in gedachten verdiept1,-; Idiait! zij' 't gjejkrjapjk] van den vloer nietj eensj bemerkte. Eerst de magnetische kracht van. zijp! blik, die op haar gericht was, deed haar] ontwaken. Zij! bpende haar ongen en slaakte eehl gil, toen zij vlak bij' baar een krachtige! gestalte en een paar fonkelde oogeni zag,i waarin 'zijl niet.' onmiddellijk Romain Goux herkende. Hij' vouwde echter zijn handen ep zag haar smeekend aan. Romain, bij; mij. AVat komt! ge bier doen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1