TILEFUNKEN LAMPEN DEN HAAG TELEFUNKEN Buitenland Kerk tijdens het dankuur voor 't gewas, bracht op f185, A.s. Vrydagavond zal alhier in de Herv. School een Ouderavond worden ge houden, terwyl tevens dien avond het nieuwe schoollokaal in gebruik zal worden genomen. A.s. Vrjjdag 29 dezer, D.m. 7 uur zal in de consistariekamer der Geref. kerk alhier vanwege de ring Altena van Garef. Jeugdorganisatie, eene vergadering worden gehouden. Aan de ordeOpening 2. On derwerp door P. v. d. Zouwen van Oussen (Hank),,Hoe behandeld men de gewijde geschiedenis op de Knapen- en Meisjesver. 3. Jaarverslagen; 4, Verkiezing; 5. Rond vraag en Sluiting. Door dr. De Vries werd by den heer T. O. alhier, bloedvergiftiging aan zyn arm geconstateerd. AAIJBURG. ANDED. Door visscbers werd naby de Wil- helminasluis alhier in een trek ongeveer 1000 pond alvers gevangen. Voorwaar een baiteokansje. Aan de Sluis alhier viel een kind van een schipper over boord. De moeder wist het kind evenwel te redden, zoodat dit ongeval met een nat pak afliep. BRAKER. DUSSEN. De collecte gehouden ten bate voor de Zending, welke dit jaar langs de huizen der Herv. Gem. is gehouden, bracht op f 50.— Maandagavond werd alhier voor het kiescollege gekozen, in de vacature Sterken- burg) de heer W. de Rooij terwijl voor notabelen werden herkozen de heeren A. Pellikaan en C. Roubos Wz. c DRUNEN. Veiling van 21 November. Blocveiling Goudreinetten extra 19y220 ct. IdemI 121/,13 ct. Idem II 7y28 ct. Idem III 3s/441/4 ct. Idem kroet 1 ct. Bel lefleur extra 10x/2H ct- Wem I 6x/2— 7V2 ct. Idem It 3ct. Idem III I iy2 ct. Sterappelen 11315 ct. Idem II 8—12 ct. Idem III 3—6 ct. Alles per K.G. Gewone veiling Goudreinetten val 47 ct. Bellefleur 2—3y2 ct. Ossekoppen I 6—9 ct. Idem II 24 ct. Kafappelen I 48 ct. Idem II 2—3 ct. Goudguldens 5—6 ct. Pep' peling 68 ct. Schyvers 5—7 ct. Court pendu 46 ct. Zoete appelen y«—6 ct. Peren 124 ct. Beurré Clairgeau I 20 23 ct. Idem II 1516y2 ct. Idem III 1013 ct, Idem blanke 14—17 ct. Nouveau Poiteau I 1216 ct. Idem II 611 ct. Jodenperen 610 ct. Brede rode 912 ct. Gieser Wildeman 6—10 ct. IJsbouten 78 ct. Pondsperen 7—10 ct. St. Remi 57 x/2 ct. Kleiperen 47 ct. Spruitjes I 30—34 ct. Idem II 16 26 ct. Spinazie 1218 ct. Juin 58 ct. Wortelen 2—3ct. Knolrapen 13/42 ct. Kroten 3—5 ct. Druiven 40—43 ct, Snyboonen 6061 ct. Mispels 49ys ct. Schorseneeren 2024 ct. Tomaten 8—10 ct. Alles per K.G Andy vie 12y2 ct. Sla 1iy2 ct. Roode kool 211 ct. Witte kool 17 ct. Savoye kool 1/z6 ct. Boerenkool 11 x/2 ct. Bloemkool 216 ct. Seldery 14 ct. Ramenasliy2ct. Alles per stuk. Peen 13 ct. Kroten 2— 2x/2 ct. Sel dery 1022 ct. Prei 624 ct. Alles per bos. Kipeieren fl.60 per K.G. Eendeneieren f 1.16 per K.G. Aanvoer fruit 55.700 K.G. GENDEREN. Retificatie. Naar wy vernemen, be rust, dat mej. E. de Graaf, thans werkzaam aan de Chr. School alhier, benoemd is tot onderwijzeres aan een Christelijke School te Werkendam, op een vergissing. GIESSEN. De Roode Kruis collecte heeft iu deze gemeente opgebracht f 11,34. 's GRAVENMOER. GORINCHEM. Veilingveieeniging G. en O. Veiling van 22 November. Spruiten 1923 ct. Wortelen 21/2 ct. Beurré Clairgeau 18 ct. Uien 5 6 ct. Winter bergemotten 5 ct. Zure grauwen 4ya5 ct. Groninger Kroon 4 ct. Gou dreinetten 912 ct. 2e soort 35 ct. Bellefleuren 6 ct., alles per K.G. Andijvie fl.45f2.Baksla f2.50. Roodekool f5.00—f6.50. Wittekool f4.Savoije- kool f4.00f5 50. Boerenkool fl.50 f 2.Knolrapen f3 Chineesche kool fl.50f2.alles per lOOstuks. Knol- selderie fl.50f 6.Prei f3.00f8.—, beide per 100 bos. Fruitveiling vaD 25 November. Lemoenappelen 1014 ct. 2e soort 6 ct. Sterappelen 12 ct. Giessenwildeman 810 ct. 2e soort 35 ct. IJsbouten 79x/2 ct. Dunbasten 46 ct. Belle fleuren 712 ct. 2e soort 35 ct. Arm- gaarden 7—8ya ct. 2e soort 4—5 ct. Goudreinetten 915 ct. 2e soort 4y2 6 ct. Holgaten 3 ct. Jasappelen 6 ct. B'anke begies 9x/2 ct. Brederoden 11 iy2 ct. 2e soort 6 ct. Honderdmark 6 ct. Broodzoet 7 ct. Kafappelen 9 ct. Klei- jeren 5x/2 ct. Beurré Clairgeau 1220 ct. 2e soort 5 8 ct. Dubbele benderzoet 7y2 ct. 2e soort 3y2 ct. Winterjannen 510 ct. Champagnezoet 47 ct. Pron- ters 10 ct. 2e soort 5 ct. Drielsche groe nen 5 ct. Rijnzoet 710 ct., alles p. K.G. Aanvoer ruim 15000 K G. LAND VAN ALTENA. Het rooien der suikerbieten begint in het Land van Altena reeds aardig op te schieten. Vooral de uitkomsten van de voederbieten vallen zeer mede, hetgeen voor den veehouder van onschatbare beteekenis is te achten, indien men bedenkt, dat er den afgeloopen zomer weinig hooi is ge wonnen. MEEUWEN. NEDERHEMERT. Zaterdag j.l. vierde de Chr. Jong. Vereen, alhier baar 62 jarig bestaan. Be gonnen werd met het zingen van Ps, 68 10 en gebed, waarna een kort openingswoord werd gesproken. Vervolgens werd gelezen Matth. 19:16 tot 26, de geschiedenis van de ryke jonge- f ling en werd hieraan een eenvoudig woord toegevoegd. Hierna bracht de secretaris, H. v. d. Zalm, zyn jaarverslag uit, en bleek, dat het ledental hetzelfde was gebleven, terwyl het aantal begunstigers met enkele was vermeerderd. Door den penningmeester, J. Hobo. werd rekening en verantwoording gedaan, en zagen wij dat er een batig saldo was van ruim 78 gulden, maar zooals werd opgemerkt, zal dit batig slot, wanneer alle rekeningen en de kosten van dit jaarfeest zullen zyn betaald, aanvankelijk minderen. Verder wisselden, voordrachten, samen spraken en de te ziDgen liederen elkander af. De voordrachten werden met aandacht aangehoord Eliza's vlucht* en vooral »De actrice aan het sterfbede, welke laatste geheel uit het hoofd werd gedaan, waren mooi en tevens ernstig. Van de Jongelingsvereen. uit Heugden waren enkele leden tegenwoordig, door wie ook enkele voordrachten gehouden en zeer goed werden weergegeven. Onder wyl werd men ruim onthaald op chocolade en krentebroodjes. Tevens werden er op dit jaarfeest enkele appels aan de aanwezigen rondgedieod, hetgeen een ver rassing was van Freule van Wassenaer, die ook zelve tot het einde onze jaarver gadering bywoonde. Ook zagen we Baronesse van Wassenaer en juffrouw Dorhout uit Groningen een kleine tyd in ons midden. Aan het einde werd nog een enkel woord gesproken, en er op gewezen, dat men belaas, zoo gauw geneigd is, om het werk der Chr. Jongel.vereen, te beoordeelen en af te breken, terwyl juist zoo noodig is dit werk te steunen en mede te helpen om ook onze vereen, meer en meer aan haar doel te doen beantwoorden. Tot slot werd gezongen Gezang 180:1 en keerde men, na dankgebed, ongeveer 11 uur huiswaarts. POEDEROIJEN. RAAMSDONKSVEER. SPRANG. Tot Notabel by de Ned. Herv. Gemeente alhier werd benoemd de heer C. G. H. H. Meyer, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren W. N. Kuysten en W. Wether. Beroepen by de Ned. Herv. Gemeente alhier, Cand. D. Bouman te Veenendaal. A.s. Donderdagavond zal de Bazar ten bate van het Groene Kruis en Chr. School alhier door Ds. A. van Willigen worden geopend. iWOUDRICHEM. Gedurende het tyd vak van 15 tot en met 21 November j l. werd aan de vischmarkt alhier aangevoerd 1 zalm van f 2.90 per pond. Besteed werd voor dikke aal 90 tot 100 centdunne aal 25 tot 52 centsnoek 39 tot 40 centbrasem 28 tot 30 centbaars 20 tot 22 cent houting 40 cent; bot 30 tot 35 cent; voorn 12 tot 15 cent, alles per pond. Het kinderkoor »Frisch gezongen* zal onder leiding van den heer W. G van den Heetcamp op 27 November een open bare uitvoering geven en Woudrichem's Fanfarecorps op Donderdag 28 November. Voor het Comité van Winterlezingen alhier trad Donderdag voor een goed bezette zaal op Ds. Oorthuys van Amsterdam met het onderwerp vlsraëls offerande*. By de gehouden aanbesteding is de watermolen van het waterschap »Honswyk« gegund aan A. Schriek alhier voor de som van f 490. De in de Ned. Herv. Kerk gehou den collecte ten behoeve der Chr. Bewaar school heeft ruim f10.opgebracht. WERKENDAM. N.—- Ook hier worden plannen gemaakt tot oprichting van een radio centrale. Een ieder zal dan in de gelegenheid worden gesteld voor een luttel bedrag per week te luisteren naar de programma's van Hui zen en Hilversum. Donderdag 28 Nov. des avonds 7 ure hoopt de Chr. Jongel.- en Jongem. Vereen. »Andreas* onder leiding van hun eere-lid ds. D. J. Lazonder, in haar gebouw 't 43ste jaarfeest te honden. verschaffen U een ongestoord genot Voordejuïste keuze der lamf&t raadplege mfen de lam pentabel, welke op aanvrag^g^rne wordt toegezonden iVert d. Siemens Halske A.S: Huygeospark 38-3$ L'. van. Rijswijk alhier, reeds enkele Ijaren werkzaam bij de P.N.E.M., werd de- toer dagen doer genoemde Maatschappij in vasten dienst gesteld. Mej. O. W:. Verhoeven zou met haar Üoichtert je Lena, een kokenden pok water Van1 jde kachel nemen. Daar Lena de pot liet schieten kantelde deze met geiv.Oilg jdat beiden ernstige brandwonden kregen aan handen en voeten. De hnlp van Dr. Giesberts Werd onmiddelijk ingeroepen. De bijbouw van twee lokalen op de (openbare school als tweede verdieping pangobracht vordert goed en tihans is toen zoover dat de kap op het gebouw gereed is. De school, hoewel dopr een en an der niet bij z ender verf raaid, maakt •titans toch een goeden indruk, te meer Waar het bijgebouwde gedeelte door den (aannemer goed verzorgd lijkt. In verband met de stijging van heb (aantal leerlingen tengevolge van invoe ring' van het zevende schooljaar, zal aan de openbare lagere school alhier met in gang van 1 Januari a.s. een zevende leer kracht moeten worden benoemd. Wij ver nemen, dat het Gemeentebestuur daartoe een onderwijzer vraagt. Men meldt uit Den Haag !Aan de agenda der Tweede Kamer is "toegevoegd het onteigenings-ontwerp ten behoeve van de overbrugging van de Berg- sche Maas bij Keizersveer. Vrijdag 22 November, feestdag der H. Cae ciïia, vierden de heeren E. Vinger- heets en H. Simonis, hun 50-jarig jubile um als lid van het R.-K. Zangkoor, alhier. (Dat de beide jubilarissen (de heer E. Vingerhoets is tevens bijna 50 jaar or ganist en de heer H. Simonis ruim 40 jaar secretaris-penningmeester) dien dag heel wat blijken van belangstelling voor al van de zijde van het R.-K. Zangkoor mochten ondervinden, valt tie begrijpen. Gok wiji voegen gaarne onze gelukwen- schen bij die vele andere en wij: hopen, dat het den gouden jubilarissen ook moge gegeven zijn eens hun diamanten jubileum te herdenken. De ijselub die vorig jaar hier werd (opgericht, heeft, naar we vernemen be slag weten te leggen op een gunstig gelegen perceel weiland achter den wa termolen en heeft met de voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg van een ijsbaan daar ter plaatse ook al een aan vang laten maken. Laat heer vorst ons nu niet in den steek, dan zal men alhier van de ijissport kunnen genieten. In verband met zijn benoeming tolt lid van het Provinciaal College van Toe zicht op het Beheer der Kerkelijke goe deren en fondsen van Hervormde Gemeen ten in Noprdbrabant, bedankte destijids de Edelachtbare Heer D. Smits, burge meester dezer gemeente, als Kerkvoogd. Waar hij1 ©enigen tijd geleden, door (drukke werkzaamheden verhinderd, nok Wieer bedankte als lid Van voornoemd Ccllege, is hij, thans weer benoemd tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier. Onder leiding van Ir. Huizinga, Rijks landbouw consulent te Breda, zal op. een weiland van den heer A. J. Kamp te Waspik, aan den Nieuwen weg onder de gemeente 's Gravemoer van Rijkswege een grasproefveld worden aangelegd. Door de afdeeling Land Van Heus- Iden en Altena der Ned. Potoologische Vereeniging zal op Donderdag 5 Decem ber a.s. 's avondjs, 6 uur een algemeen© voer ieder toegankelijke vergadering Wor den gehouden in het café Smits alhier, waarbij als spreker zal optreden, de heer K. Onrust, Technisch ambtenaar le klas:- se bij den Plantenziekten kundigen Diensti, met het onderwerp „verzorging van onze fruitbpomen in winter en voorjaar." In het Ziekenhuis te 's-Hertogen- hoBch overleed dezer dagen de heer W. Keel haas, alhier, lid van den Raad de zer gemeente, die zijn oom en wethou- (der wijlen den heer P. Wi Bok sedert vorig jaar December in die vergadering opvolgde. Wij1 vernemen dat in de thans ontstane Vacature als lid van den Raad voor be noeming in aanmerking komt de heer Gr. van Os G Dzn. te Aalst. Met goed gevolg liep van stapel ,v{an de werf der N. V. Seheepsbouw- werven v.h. P. en A'. Rgijtenberg het sleepsehip „Jeanne" groot c.a. 600 ton voer den heer Lij'ssens te Antwerpen. Tot Gemachtigden Kiescollege wer den ge- iof herkozen dhren D. Lankruij- zen Sz., J. G. Lankhuijzen Pzl, H. Net ten en C. II. Timmermans, respectieve lijk met 128, 126, 129 en 1125 stem men. De dames C. v. Gils, L. Raaijmakers en J. Broeders slaagde voor het diploma naaien en maatbnippen. Bij1 Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Noord-Brabant: a. tot, heemraad, van het waterschap VervC'Ornepolder, B. M. Ippel B.M.zn. Jr. alhier. CLEMENCEAU OVERLEDEN. Uit Parijs wordt gemeld: De voormalige Fransche minister-presd- j dent Georges Clemenceau is iu den nacht van Zaterdag cup Zondag te 1.55 uur in den [o|uderdom fvian <88 ;ja(ar overleden. Met Clemenceau is een groot staatsman heengegaan, aan wien Frankrijk zeer veel verplicht is. Hij; heeft zijn vaderland, dat hem beven alles ging, ia 1870 vernederd gezien, maar pok de glorieuse opheffing^ er van meegemaakt. In verschillende be trekkingen heeft liijl zijn land gediend, niet het minst, als minister van binnen landse he zaken en als minister-president. De begrafenis van Clemenceau zal in zijjn ge boiortep,laats plaats hebben. Hij wordt naast zijln vader ter aarde besteld. Op verzoek van den militairen gouverneur van Parijs zal op de lijkkist een bloemen- viaas worden, geplaatst, welke vervaar digd is uit een Duitsche granaat, en waar in zich een verdroogd Louyuet bevindt, dat in. 1918 in één der voorste loopgraven aan den minister-president door een Eran- schen korporaal is overhandigd. MEISJES AANGERAND. Bij Trier werden Donderdagavond 2 jon ge meisjes, die per fiets naar de stad keerden, aangerand. Zij werden van de fiets afgetrokken en de aanrander stak met een mesi. op haar los. Gelukkig misten de meeste steken, zoodat, de meisjes slechts licht werden gewond. De dader vluchtte, toen de schijawerpers van een auto, zichtbaar werden. Te Köpenick werd Donderdagmiddag eveneens' een jongedame aangerand micl- |den op de drukke straat. Na achtervol ging werd de aanrander, na door de me nigte half te zijn gelyncht, gearresteerd en naar het politiebureau gebracht. BANKROOVER. GEPAKT. Zaterdagavond kort voor de sluiting,' Vervoegde zich in den filiaal van de Birunswijiker landsispaarbank een jong- toensch, dat den kassier vroeg hem een bankbilljet te willen wisselen. Toen de kassier aanstalten maakte om daaraan te voldoen, piakte de jongeman hem plot seling bij den arm en hield hem een revolver voor. Intusschen waren noig 2 medeplichtigen binnengekomen, die den kassier met meegebrachte riemen wilden (banden. Deze bood echter een hevig ver zet en bij de worsteling gelukte het hem een zijkamer te bereiken, waar van hij! de deur ,op slot deed, om vervolgens zelf uit het raam op straat te springen en de voorbijgangers te alarmeeren. In tusschen had de roover het onder het lo ket liggende geld tob een bedrag van ongeveer 3.700 Mk. bijeengepakt en zich' met zijn beide medeplichtigen uit, de voe ten gemaakt. Het gelukte den achtervol gers echter een der daders te grijpen en w;el den gene, die het geld bij zich droeg. Het is een zekere Banisch. Op hem. werd een geladen revolver gevonden. De to men van zijn beide medeplichtigen zijn ook bekend. Een broeder van een dezer medeplichtigen is reeds enkele dagen ge ledens aangehouden in verband met 'een vroegeren overval.Bij1 het verhoor bleek,- idat de bende zich reeds op 1 November aan een dergelijken overval op een ander filiaal der spaarbank heeft schuldig ge maakt,' welke geheel op dezelfde wijze werd uitgevoerd, terwijl zij waarschijnlijk ook een zelfde misdrijf op 13 November te Beuthen heeft gepleegd. Volgens een bericht nit Tanger heeft zich Vrijdag boven de hoofdstad van Ma rokko een sprinkhanenzwerm van 38 KM, lengte neergelaten. In ééu uur tijds waren de geheele stad en de omgeving door een laag sprinkhanen bedekt. NIEUWE POLITIEKE MOORDAAN SLAG TE SOFIA. Naar uit Sofia wordt gemeld werd Vrij dagavond in het centrum der stjad weer een moordaanslag gepleegd, die tweemeu- sc'henlevens kostte. De bakker Wassile Kossoff, een Macedo niër uit Oeskoebj en eigenaar van de groot ste luxe bakkerij te Sofia, overhandigde den chauffeur van den burgemeester dein stad, die in zijn auto' za,t, twee broodea. Op dat oogenblik kwamen drie onbeken de mannen in den winkel en losten ver scheiden schoten op Kossoff, die zwaar gewond neerviel. De chauffeur van den burgemeester stortte zich op de daders, doch werd door een kogel in de slaap getroffen en viel dood neer. Oc-k Kossoff stierf tijdens het vervoer naar het zieken huis. Het gelukte den daders te ontkomen.; Men heeft hier ongetwijfeld te doen met een aanslag van Macedonische revolution- nairen. —O— ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Tusschen Tondorf en Buir is een ern stig autoi-ongeluk gebeurd. Een jachtgezelschap uit de omgeving van Keulen, reed met een vijftal auto's in de richting van Pruem. In een bocht be gon een der wagens te slingeren eu reed tegen een boom. De botsing was zoo hevig, dat de wagen geheel vernield werd en eeu dér inzittén- den, de hoofd-houtvester van het, kasteel Homburg bij: Gummersbach, op slag weid gedood. Twee der inzittenden, de burge meester Kaufmann van Wiehl en een. ge-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 2