KEMN-llALINGRE - HEUSDEN - 1 het Mtt uit ii Hen. ïïeusdensche Sint Uicolaasweek. Agentschap van de jf.V. Amsterdamsche Bank, Amsterdam. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4972 Vrijdag 29 November 1929. WIJNEN LIKEUREN, Comestibleshandel. Route, die St. Nicolaas bij zijn tocht door Heusden zal nemen Plaatselijk Nieuws Int. Telefoon no. 10. Postrekening no. 01525. BETREKT UW A. BAAI JENS T. BOONSTRA LEVERTRAAN *-AND VAN ALTENA Dit blad verschijnt "WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 1—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Cognac, Brandewijn en ander Gedistilleerd VAN OPGERICHT 4816. Filiaal te WAALWIfK. Op vele plaatsen agenten of depothouders. WAAR NIET VERTEGENWOORDIGD, AGENTEN GEVRAAGD. B. en W. hebben bij besluit van 21 November j.l. toestemming verleend voor de gratia verloting van de Heus- densche Winkeliersvereniging. Ieder kooper, die bij één der onder staande winkeliers tot één bedrag van één gulden of daarboven koopt, ontvangt voor eiken besteden gulden één lot in deze gratis verloting. Zooals reeds bskend, stelt de VereenigiDg zelf een prijs beschikbaar ter waarde van f50.welk bedrag by een der deelnemende winkeliers of bij meerdere, als men verschillende artikelen wil koopen, moet worden besteed. Deze reclame-week duurt van Zaterdag 30 November tot en met Vrijdag 6 De cember. Zaterdagmiddag arriveert Sint Nicolaas met zyn Knecht vanaf het station Drunen Hoosden te 3 uur aan de Oudheusdensche Poort en zal daar, behalve door het Bestuur der Wiokelvereeniging, worden ontvangen door onze beide muziekgezelschappen. Na de verwelkoming wordt een rond gang door Heusden gemaakt en zal Sint Nicolaas op het bordes van het Stadhuis worden toegesproken door den EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen. Na de rondgang zal Sint Nicolaas zitting nemen in het Manufacturenmagazyn van de Firma Johan De Mol. Hieronder laten wij de namen volgen van de deelnemende winkeliers, met de door hen beschikbaar gestelde prijzen. Hoofdprijs ter waarde van f 50.aan te koopen by aangesloten Winkeliers. 2e prys: Een wollen deken, Firma Joh. de Mol. 3e 9 Een »SwaneVulpenhouder, Firma L. J. Veerman. 4e 9 Een volle vette meikaas, Joh. Vos- Kipping. 5e Een paar fijne bruine kalf Heeren molières, H. v. Herwaarden. 6e 9 Een paar fijne bruine kalf Heeren molières met crêpe rubber, D. M. v. Herwaarden. 7e 9 Een bekleed rond bandenstoeltje, Charles Schreuder. 8e Een eikenhouten kapstok 8 ha ken, Firma F. Schreuder Zo. 9e Een theeservies, L. Sluimer?. 10e Een chocolade Zeppelin, P. Ver- schure-v. d. Ven. 11e Een paar schoenen, Wed. J. Smits. 12e Een electr. strykyzer, v. Bergen- Henegouwen. 13e Een kistje sigaren en een blik Verkade's Biscuit, A. Baayens. Botermarkt 88 HEUSDEN. Suikergoed. Paling in gelei. Speculaas. Kreeft. Borstplaat. Lunchtong. Luxe flacons. Gesn. Ossentong. Meikersen. Makreel. Abrikozen. Zalm. Perziken. Leverpastei Melange. Kippered Herrings. Reine Claudes. Gruyère Kaas. Augurken. Blikgroenten. Zilveruitjes. ook 3 liter blikken. Mosterdzuur. Wyneo. Gemengd zuur. enz. enz. enz. 14e prys Een beeld »Had je me maar C. Suyders. 15e Een bloemenmand, C. v. Sint Truyen. 16e v Een bloempot Copra, J. v. Laar hoven. 17e Een luxe trommel met cacao, C. de Jong. 18e 9 Een 1/i L. eau de cologne, A. Verschuur Baert. 19e Een vogelkooi, J.Th.Couwenberg. 20e Een carbidlantsarn, J. H. v. Hoften. 21e Een kapstokkleed, P. Vergouw- Verschure. 22e Een zilveren thee- en suiker schep, v. d. Linden, v.h. Brehm. 23® 9 Een damesvest, A. A. Burghouts. 24e 9 6 kopjes en schoteltjes met rekje, J. Poddewyn, 25e Een doos oublies, G. v. Diessen. 26e 9 Een mooi theeblad, L. F. v. Bladel-v. Diem. 27e 9 Een fraai sigaretten étui met dito lucifers élui en modern sigarettenpijpje, L. Hexspoor. 28e 9 Een dameshandwerkzak op een eikenhouten standaard, L. de Wilt, N. V. 9EDAH«. 29a 9 Een étui met rookgereedschap, J. Kamminga. 30e Een bébé mantel, Gez. Boeren. 31e Een luxe doos parfum, J. Franco. 32e 9 Een theeblad, Firma H. v. Eeu- wijk Zn. 33a Een wollen sjaal, Adr. Merkx. 34e i Een zilveren dames collier in étui, L. J. J. Wassen. 35e Een luxe doos met bonbons, S. den Engelse. 36a 9 Een dryfschaal, M. v. Bokhoven. 37e 9 Een theeblad, J. Waayers. 38e 9 15 p. zeeppoeder, G. Kieboom. 39e Een pot boerenjongens, W. Sluimers. 40e 9 Een doos bonbons, C. Swage- makers. 41e 9 Een theeblad met glas, B. Stap. 42a 9 Een buiten- en binnenband, A. Swagemakers. 43a 9 Handbeschermers, A. Boelen. 44e 9 Luxe doos sigaretten, A. Vos- van Mersbergen. 45e 9 Een fantasie-deken, L. M. de Mol. Oudb. Poort (ontvangst) Wittebrood- straai Breestraat Stadhuis (ontvangst) Pelserstraat Putterstraat langs R. K. Kerk eu HoogEerw. Deken R. K. Gasthuis Herptschestraat R. K. Kerk Zustersteeg Hoogstraat Botermarkt Engstraat Visch- markt langs Diaconessenhuis Molen straat Hoogstraat Nieuwstraat Vischmarkt Wykschestraat en -Poort Burgstraat Breestraat Boter markt Firma Johan de Mol. telef. no. is Raamsdonksvaer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. WÊT Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie Het is nu de tijd om te beginnen uwe kinderen te geven. In de Drogisterij van 4. VERSCHUUR BAERT Wittebroodstraat 52 I— HEUSDEN koopt U een flacon gegarandeerd znivere Levertraan voor slechts 55 Cent. BE IB I Mantels - Japonnen - Hoeden is uw adres BAHLKA NN QORINCHEM HEUSDEN. MEIWSRLtB tBBMi voor lint Land van Heusden en Altena. üeLangstraat n tie BommeUrwaaril Vergadering van. den Raad der Gemeente PUSSEN, op? Dinsdag 26 November des mm,. 3 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer J. J. Snij ders. Afwezig de heer v. d. Koppel. De Voorzitter o'pent de vergadering, daarna volgt de installatie van het nieuw benoemd raadslid. De beer J. v. Etten legt in handen van den Voorzitter, de vereiachte eeden af, waarop de Voorzitter hem geluk wenscht en de hoop uitspreekt dat deze benoeming den heer v. Etten persoonlijk veel voldoening zal schenken en ook veel voordeel vóór de gemeente Pussen zal afwerpen. Spr. beveelt zich persoonlijk en ook de wethouders in <3e welwillende medewerking van den hr. v. Etten aan. Benoeming Wethouder. De heer Herman vraagt hiervoor even het woord en zegtalvorens tot stemming ever te gaan, zou ik meenen, dat het volgens mij1 het wethouderschap toe-komt aan ons oudste raadslid. M. v. d. Pluijim. Ik stel het voorstel van den heer Herman op prijs, doch naar- mijne meening meet men den raad vrijlaten, die meet nemen die zijl het geschikste acht. Hierna wordt overgegaan tot stemming. Bijl 'de eerste stemming verkreeg de hr. M. v. d. Pluijim 4, de heer J. v. Balkant 4, de heer J. v. Etteu 1, en de heer Berm: 1 stem. Bij1 de tweede stemming was de uitslag M. v. d. Pluijm 5, J. v. Balkoon 4 en J. v. Etten 1, bij de derde M. v. d. 5 en J. v. Bafkcjmj 5 stemmen. Thans werd tot loting overgegaan, liet lot besliste ten gunste van den heer M. v. d. Pluijim, die verklaarde deze benoeming te willen aannemen. De Voorzitter wenscht den heer v. d. Pluijm geluk met deze benoeming en spreekt de hoopt uit, dat deze veel in het i elang van de gemeente, mede zal helpen tot stand, brengen. De heer v. d. Pluijm dankt de raadsle den voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt op de welwillende medewerking van hen. Spr. hoopt verder met de hulp Van Gods genajde veel in het belang van de gemeente te zullen kunnen doen én rekent daarvoor op de welwillende mede werking van de raadsleden omdat daar door alleen iets bereikt kan worden, van zijn kant zegt spr. volle medewerking toe. De notulen worden hierop gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van Ged. St. van de goedkeu ring van de balans met winst en verlies rekening van den Warenkeuringsdienst te Breda. Schiijven van de Gezondsheidscommis- sie te Waalwijk,- waarin mededeeling wordt gedaan dat aan'dokter de Both te Kaats heuvel ontslag is verleend en dat de ontstane vacature dient te worden aan gevuld. Het verdient naar de meening van de Gezondsheidscommissie aanbeve ling voor deze vacature iemand uit de ge meente Loon op Zand—Kaatsheuvel te nemen, omdat dit de grootste gem. uit den kring is en deze anders niet in het bestuur vertegenwoordigd zou zijn. Aan bevolen worden de heeren: dokter T. F. Caipettie, te Kaatsheuvel eu A. M. Tiriom gemeente-opzichter te Kaatsheuvel. B. en W. stellen voor deze voordracht goed te keuren, waartoe zonder stemming wordt- besloten. Verder is ingekomen van den Vleesch- keuringsdienst Almkerk, de rekening 1928 eu begroeting 1930. De Voorzitter zegt, dat hiji hierover nog in correspondentie is met de andere le den van de Commissie van Toezicht op dezen dienst, olmdat er posten zijn, waar mede men zich niet kan vereenigen. Hij' stelt daarom voor de goedkeuring aan te houden tot een volgende vergadering. De heer Smeenk heeft deze stnkkn in gezien en bemerkt,, dat er een winst is go- maakt van f 2600.—. Spr. vraagt of het niet gewenscht is de keurloonen te gaan verlagen. De Voorzitter antwoordt dat de Com missie van Toezicht deze kwestie ook reeds heeft besproken. In 1931 moeten echter alle krengen worden vernietigd waarvoor een inrichting moet komen. Nu, staan de gemeenten in deze streek op het voorloopig plan aangegeven als zou den zij er buiten vallen. Is dat zoo dan zal het waarschijnlijk noodig zijn een auto aan te schaffen, daarvoor wilde men dan het batig saldo op de rekening hou den. Bovendien Wie profiteeren er van de verlaging der keurloonen, alleen de sla gers. Spr. zou een batig saldo liever aan de aangesloten gemeenten ten goe de willen doen komen. De heer Smink zegt, dat hij' in de meening verkeert, dat de Keuringsdienst zich alleen maar behoeft te bedruipen en geen Winst te maken. Overal zijn de keurlconen lager dan hier, b.V. cick in den kring Heusden. De Voorzitter merktj op dat deze kwes tie thans niet aan de orde is. Ook in de Commissievergaderingen is in denzelfden geest gesproken en waren er heerén dié voelden voor verlaging der keurloonen, doch spr. blijft van meening dat het beter is, een batig saldo ten goede te doen komen, aan de aangesloten gemeen ten, dan aan de slagers. Hierop wordt be sloten dé goedkeuring toit de volgende vergadering aan te houden. Voorstel tot wijziging der begrooting 1929. Deze begrooting is slechts van admini stratieven aard. Wordt goegekeurd. Benoeming van Leden der plaatselijke Colmmissie van schooltoezicht en één lid der Commissie tot wering van schoolver jt.V. 5. D- £a«klmyz«i Co's Bank zuim. Voor de plaatselijke Commissie van schooltoezicht treden af de heeren. J. v. Steen, C. W. Kuiler en J. v. Balkom. De Commissie beveelt aa,n den heer v. Balkom stilzwijgend te benoemen, in de plaats van den beer v. Steen. Het is echter een gewoonte, dat de Commissie zich zelf aanvult uit eigen leden, bovendien zijn B. en W. van oordeel dat door deze functie vooraanstaande personen in de gemeente worden genomen, het College beveelt daarom ter benoeming aan in de vacature van den beer v. Steen Mr. Ruijg- rcik of J. C. v. Dijk. Verder wordt ter benoeming' aanbevolen de heeren A. Leen man* of A. A. Stevens. De heer Smink verklaart het hiermede niet eens te zijn, de heer v. Balkom heeft zijn functie steeds tob ieders te vredenheid waargenomen. Spr. vindt het dun dat B. en W. den heer v. Balkom niet aanbevelen in deze vacature. Voorzitter. De heeren moeten het. zelf weten, mijn opinie is, dat men een meer betitelden persoon moet nemen. Bij' de stemming die hierop werd gehouden ver kreeg de heer v. Balkom 6, de heer Mr. Ru ij gr ok 4 stemmen zoodat de heer v. Balkom werd herkozen. Voor de vaca ture Kuiler bevelen B. en W. ter be noeming aan de heeren P. A. Michael en den Hartog. De heer Michael verkreeg 7 de heer den Hartog 2 stemmen, terwijl 1 stem in blanco, was uitgebracht.. Ver der uerd benoemd de heer A. Leenman s met 8 stemmen, 2 stemmen waren in blanco uitgebracht. Voor de plaatselijke Commissie voor schooltoezicht zijn twee vacature ont staan. B. en W. bevelen ter benoeming aan ten eerste de heeren den Hartog en P. A. Michael en voor de vacature van P. Sterkenburg, de heeren J. Achterbeïg en S. Hoevenaren. De heer P. A. Michael verkreeg 6 de heer den Hartog 4 stemmen. De heer J. Achterberg en S. Hoevenaren kregen bei den Lij' de eerste en ook bij de tweede stemming telkens 5 stemmen. Biji loting werd de heer J. Achterberg gekozen. Vaststelling suppletoir kohier Honden belasting, w'oirdt vastgesteld, op een be drag van 63.—. Rondvraag De Voorzitter zegt., dat het nienW'e (Hoofd der school gevraagd heeft, om een enkel boompje bij: zijn woning te plaatsen. Omdat men bezwaar heeft ge maakt dat B. en W. een dergelijk verzoek steeds inwilligen, zonder den raad hierin te kennen vraagt spr. het gevoelen der raadsleden over dit verzoek. De raad ver klaart geen bezwaar tegen inwilliging van tet verzoek te hebben. De heer Herman vraagt of de Voorzit ter ook kan mCdedeelen, hoe of het staat met het waterleidingvraagstuk. Voorzitter. Zooals de heeren Weten, heeft de raad indertijd een bedrag van f150 toegestaan als bijdrage in de kosten voor het ent werpen v. een plan voor een watert, voor deze streek. Voor dit doel is een co mité samengesteld, waarv. de Burgemees ter van Heusden voorzitter is. Dit cor inité heeft reeds verschillende vergaderin gen gehouden, het laatste een 4-tal we ken geleden, waarbij1 ook ik als commis sielid tegenwoordig was. Het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening heeft in op- Idracht, de plannen uit te werken en daarover rapport uit te- brengen. De be-r doeling heeft voorgezeten voor deze streek een vennootschap op te richten. Nuf evenwel de burg bij: Keizersveer een féit wordt, heeft spr. de vraag gesteld of er geen mogelijkheid is, dat Dussen aansluit bij. de Waterleiding maatschappij West,- brabant. Deze kwestie is in de laatislte vergadering ook besproken, doch er Werd gezegd, dat dit plan, 0|0k; heel wat kosten zou meebrengen. Het rapport hierover; dient evenwel te worden afgewachte Heiman. Ik beschouw voor deze plaats' een waterleiding van het aller grootste belang; men kan hier heel sleoht aan water komen. Vooral nu in den bieten tijd, nn de motorschepen het water met vet en olie verontreinigen. Ook loopen er tal van gierputten op uit, zoodat het; vooral in den polder een meer dan tneu- rigen toestand is. Voorzitter. Ik ben het. volkomen met U eenis en zal nogeens op spoed aan dringen. De heer Smink merkt op, dat in de vorige vergadering de stemmen hebben ge staakt ©ver het voorstel om, in de no tulen op te nemen, dat de heer v. Steen,;' zou hebben gezegd. Ik zal niet zoo gek zijn om mijn auto gratis dispcnibel te stellen. De Voorz. zegt, dat dit zco is, spr. zou dit hebben vergeten, er dient thans nig- maals over gestemd te worden. De hee ren Jongbloets, v. Drunen, Smink, v. Bal kom verklaren zich voor, de heeren T. v, Pluijm, M. v. d. Pluijm en Berm tegen opneming. De heeren Middelkoop, v. Et ten en Herman blijven buiten stemming, de beide eersten omdat zij. niet op de bewuste vergadering tegenwoordig warem De heer Herman zegt, dat in de laatj- ste vergadering door de Commissie van onderzoek der gemeenterekening met één prachtvcorstel is gekomen, n.l. om voor de' gemeente een vroedvrouw: aan te stellen,- vooral voor den polder is dit een groóte noodzakelijkheid, aangezien de dokter een veel te gpeote uitgestrektheid moet be dienen en daard,oor vaak ver van huis is. De Voorzitter geeft toe* dat hiermede werkelü-k in een grootte behoeft© zou wor den voorzien, dich vreest dat de Kosten een bezwaar zullen vormen. Een vroed vrouw kost al gauw f1800. Spr. heeft ech ter vernomen dat ook in omliggend© ge meenten sprake is van aanstelling e-enu; vroedvrouw en Jat men daarvoor samex werking' met an 'ere gemeenten zou, w.ülen ♦reken. Do heer Smink heeft in het raadsverslag van de gemeente Eethen gelezen,, daitl mé,u daar bereid is tot saJmènwerking. De Voorzitter zegt toe stappen te doen,; om samenwerking in deze te verkrijgen;. De heer Smink heeft gelezen dat het' Departement van Binnenlandsche zaken gelden beschikbaar stelt voor de oprui ming van krotwoningen. De Voorz'. zegt, dat de bepalingen daar aan verbonden veel te bezwarend] zijn, ver betering is naar spr. meening voor deze ge meente alleen mogelijk, door middel van de Landarbeiderswet. Wet li. M. v. d. Plujjim vraagt of het mogelijk is, het misbruik van het barak ken tegen te gaan, het is treurig zoibTjj mi struik als daarmede wjojrdt gemaokb De Voorzitter antwoordt, dat barakkeh gfeen hazardspel is, de ©Verheid staat er machteloos tegen©ve4 i| j De vergadering wordt hierop gesloten; VOOR De „Heusdensche Fanfare", direé-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1929 | | pagina 1