Plaatselijk Meuws gent, dat de kapitein van het s.s. «Hofpleiner gezagvoerder R. Schaag, draadloos had ge seind dat zyn schip, omstreeks vier uur in den morgen, naby Floro, in de Noorsche Fjorden, tegen een rots was gestooten, met het gevolg, dat de machinekamer, alsmede ruim II onder water waren geloopen. Daar de machines niet meer konden werken, was men verplicht de hulp van bergings vaartuigen in te roepen. Nader meldt men De «Hofplein* verkeerde reeds sedert den nacht van Vrydag op Zaterdag in nood. Het schip schynt ergens een rots te hebben geraakt, waardoor het stuurloos werd en water maakte in ruim II en in de machine kamer. Daarna schynt het te hebben rond gedreven tot het Zaterdagmorgen opnieuw op een rots liep. Toen is het in tweeën gebroken en byna onmiddellyk gezonken. De bergingsmaatschappyen, die uit den omtrek naar de plaats van de ramp kwamen zyn teruggekeerd wegens het slechte weer. De kapitein van het s.s. «Hofplein* seinde dat vyf leden van de bemanning zyn ver dronken. De kapitein komt met de geredde bemanning zoo spoedig mogelyk naar Rot terdam. ROODE REFLECTOR. De meeste wielryders hebben wel een rooden reflector aan hun ry wiel aangebracht, maar in vele gevallen zóó, dat dit geheel geen effect sorteert, hetzy door den stand hetzy door de kwaliteit van den refioctor. Dit brengt groote gevaren met zich mede, zoowel voor de wielryders zelve, als voor de andere weggebruikers. De Bond van Bedryfsautohouders in Ne derland heeft daarom aan den Minister van Justitie het verzoek gedaan, maatregelen te willen nemen, opdat de voorschriften omtrent de plaatsing van reflectoren op rywielen zooveel mogelyk worde nageleefd. INBRAAK TE BLESKENSGRAAF. In de nacht van Vrydag op Zaterdag is ingebroken in de gemeente-secretarie te B!esken8graaf. Door het uitsnyden van een ruit zyn de inbrekers binnengekomen, hebben de brandkast geforceerd en daaruit f766 ontvreemd, gelden toebehoorende aan de gemeente. Tot heden is geen spoor van dader of daders te vinden. HEUSDEN. De heer de Graag speelde Zondag te Amsterdam voorm. tegen de heer Kort lever. Men zal zich herinneren dat de heer Kortlever No. 1 was in den wedstrijd om het kampioenschap van Noord-Brabant. In dien wedstryd verloor de heer de Graag tegen de heer Kortlever, doch nu nam hy een schitterende revanche. Nam. speelde hy tegen de heer Sluiter. Deze speler is ongeveer de sterkste van dit tournooi, doch tegen de heer de Graag moest hy toch een punt afstaan. Het ranglystje is als volgt gesp. gew. rem. verl. pnt. Schaap 2 2 0 0 4 de Graag 2 1 1 0 3 Sluiter 2 0 2 0 2 Beers 2 0 2 0 2 Kleer 2 0 1 4 2 Kortlever 2 0 0 2 0 Nieuwjaarsdag speelde L.O.N.GA. tegen Wilhelmina 2 uit Wyk. Longa ver loor met 3—1. Zondag speelde Juliana tegen de Kaats- heuvelsche Boys. Juliana verloor met 01 Geveild op 3 Januari. Witte eieren f 6.80 per 100 stuks. Bruine f 7.50 Hen f 5.50 Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende December 1929 ingelegd f 17664.92; terugbetaald f 17538.57. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nnmmer 10493. •*- Mej. B. Kuypers alhier, slaagde de vorige week voor het examen van telefoniste en is als zoodanig aangesteld op het post en telegraafkantoor alhier. ANDED. Bevolking op 31 Dec. 1928: 564 m. -f- 548 vr. ss 1112 Geboren in 1929 19 m. 14 vr. 33 Gevestigd 10 m. -j- 21 vr. 31 593 m.~+~583 vr. 1176 Overleden 5 m. -f- 4 vr. 9 588 m. 579 vr. 1167 Vertrokken 32 m. -f" 33 vr. 65 Aantal huweiyken 9. ALMKERK. AALBURG. BRAKEL. CAPELLE- DRUNEN. EETHEN. GORINCHEM. Veiling 3 Januari. Goudreinetten 812 ct., 2e soort 36 ct., Bellefleurs 8—10y2 ct., 2esoort3—4 ct., Knolperen 2x/2 ct., IJsbouten 6x/2 ct., Hollaars 7 ct., Jodeperen 51/2 ct., Cam- pagnezoet 4 ct., Kafappelen 3 ct., Kurk- appelen 8 ct., Winterjannen 6 ct., Spruiten 1215 ct.. 2e soort 710 ct., losse idem 4—5 ct., Uien 4—5 ct., drielingen 2—21/s ct., Wortelen 1 x/23 ct., kroten 2 ct., alles per k.g. Selderie fl.50, Prei fl.50 4.50, Knolselderie f 5.009.00, per 100 bos. Roode Kool f 6.00, Savoye f 5.50 7.00, kleine groentjes f 3.004 00, Boe renkool f 1.20, Andy vie f 1.202.70, Knol rapen f 2.002.50, Putjeskool f 2.00, alles per 100 st. Veiling 6 Januari. Aanvoer ongeveer 10 000 k.g. appels en peren, waarvoor werd besteed Goudreinetten 813 ct., 2e soort 4 5l/2 ct., dubbele belleffears 710y2 ct., 2e soort 25 ct., Kafappelen 3 ct., Knol peren 37 ct., Campagnezoet 7 ct., 2e soort 23x/2 ct., Winterjannen 5ys—6y2 ct., Stoofperen 3 —7 ct.. K!eiperen5y2 6x/2 ct., brederoden 9—13 ct., Benderzoet 4 ct., IJsbouten 8 ct., Bergemotten 5 ct., Kortstelen 4 ct., alles per k.g. HERPT. NEDERHEMERT. OUDHEUSDEN. WERKENDAM. WAALWIJK. WIJK. WOUDRICHEM. ZALTBOMMEL. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen In deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Mag iemand, die ais reiziger in dienst is genomen op voorwaarde dat zyn omzet een bepaald bedrag per jaar zou bedragen, ontslagen worden op grond van den geringen omzet over één maand Myne vrouw nam dezer dagen eene gediplomeerde kraamverpleegster aan, maar na dien omtrent haar bekomen inlichtingen zyn zoodanig, dat we erg graag van haar zouden willen afzien. Kan zulks zonder extra kosten geschieden, daar myne vrouw de kraamverpleegster aannam terwyl ik afwezig was en ik als hoofd van echt- r —O—! "O "'5 i GEARRESTEERD. De politie te Leiden heeft, gearres- teerd. den 32-jarigen C. S„ verdacht van diefstal van beddegoed ter waarde van f 600, ten nadeele der firma K. te Leiden, tfij welke onderneming hij in dienst was. -10— ONDER EEN AUTO. Op den Rijksweg Zuid te Sittard is de heer Jan Luiten, afkomstig van Roiosen- daal, door een auto overreden. Hij' is in zeer zorgwekkenden toestand in het Eran- sohe klooster te Sittard opgenomen. o— AANSLAG OP DE MIJN-OPZIENER. Het dagblad De Koerier verneemt uit, Denkoelen, dat de mijn-opziener Schmitz, in een mijngang' van de mijn Lebongdatai door een koeli is doodgestoken. De dader beweerde, dat Schmitz hem een klap had gegeven. o— ERNSTIG ONGELUK. Zaterdag is aan een overweg te Oude Gad hij Antwerpen een tractor door de gesloten afsluitboomen gereden. Toen de tractor op de rails was, kwam juist de sneltrein Brussel—Antwerpen aan, die Iden traetor greep en geheel vernielde. ü>e benzinetank van den tractor ontplof te en vloog in brand. De chauffeur en een passagier zijn in de vlammen omge komen. —o DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Toen Zaterdag de sneltrein uit iZutphen, die te 9.16 te Deventer aan komt, het station binnen zou rijden, werd )de wegwerker G. Dekker bij wachtpost III door de locomotief gegrepen en me- löegesleurd, tengevolge waarvan hem de linkervoet en rechterarm verbrijzeld wer- |den. De man werd, nadat de eerste ge neeskundige hulp was verleend, naar het ziekenhuis aan den Singel vervoerd, waar bijl is overleden. o EXPORT VARKENS NAAR ZWITSER LAND. Naar de directie van den Landbouw ver leemt, heeft de Zwitsersche Bondsraad [besloten de tijdelijke verlaging van het tn voorrecht op varkens, (30 francs in 'plaats van 50 francs per stuk voor var kens boven de 60 K.G.) nog' van kracht jte doen zijn toti 31 Januari a.s. HET ADVIES VAN DEN RADIO-RAAD. Naar het „Hbld." uit goede bron ver neemt, is de Radio-Raad er niet in ge slaagd om een meerderheidisadvies aan iden minister van Waterstaat uit te bren gen over de verdeeling van den zend tijd. Practisch komt het; hierop neer, dat, Idus de verdeeldheid in den Radio-Raad even groot is als daarbuiten, en dat de minister dus eigenlijk met een aantal minderheidsadviezen geen stap verder is gekomen. De mogelijkheid bestaat, dat [de minister de zaak nn in den Mini sterraad zal brengen, en dat zij vervol gens in de Tweede Kamer zal komen. EEN STELENDE DIENSTBODE. Daar hij' in den laatsten tijd geregeld g'eld uit zijn zaak vermiste, had de sla ger J. O., van den Schiedams chedijk te Rotterdam een bankbiljet van f 10 ge merkt. Toen dit nu Vrijdag verdwenen Uleek te zijn, werd de 17-jarige dienst bode T. S. aan fouilleering onderworpen waarbij het bewuste biljet voor den dag kwam. Bij haar verhoor bij de politie van het bureau Groote Paauwensteeg be kende zij geregeld geld te hebben ont vreemd; een van het gestolen geld ge kochte mantel is in beslag genomen. O' BRANDSTICHTING. In den Kerstnaht heeft te Haarlem een hevige uitslaande brand gewoed, die het perceel Bartel Jorisstraat 30, waarin de N.V. Handelshuis ,,Het Gentrum" was gevestigd, totaal in de asch legde. Bij het uitbreken van den brand bevond de [directeur van het handelshuis, de 36- rige heer II. J. B., zich op de bovenver dieping. De politie heeft thans den heer B. als verdacht van brandstichting aange houden. Eenige dagen geleden ontstond brand onder verdachte omstandigheden in een perceel in de Cheribonstraat te Haarlem. De politie arresteerde de bewoners C. N. v. H. en zijn kostganger, A. B. Aanvanke lijk ontkenden zij ten sterkste, doch na vier dagen in arrest gehouden te zijn, hebben zij bekend de brand aangestoken te hebben. Zij zijn aan de justitie overgeleverd. OP DE RIJDENDE TRAM GESPRON GEN. Te Mageningen is Vrijdagmorgen de 24- jarige G. Geurtsen, arbeidster op de zijde fabriek, die op de tram naar Ede wilde springen, toen deze in beweging was, ge struikeld en met het linkerbeen onder den bagagewagen geraakt. De wielen gin gen haar over den enkel. Na verbonden te zijh, is zij naar Ziekenzorg vervoerd. De voet moet waarschijnlijk geamputeerd worden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zondagmiddag is op den Apeldoorn- schestraatweg, tuseehen Arnhem en Apel doorn, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een race-auto geraakte ter hoogte van Teriet, vermoedelijk door het spirngen van den linker-achterband aan het slin geren, met het noodlottig gevolg, dat de wagen met groote vaart tegen een hoop steenen reed, waardoor de drie inzittenden uit den wagen werden geslingerd. Ds bestuurder Kers uit Apeldoorn werd zwaar Igewond, o.m. waren beide beenen ge broken. Een der beide passagiers, Holt- man, eveneens uit Apeldoorn, klaagde over inwendige pijnen terwijl de andere slechts lichte uitwendige kwetsuren had cpgeloopen. De laatste kon, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De leide anderen zijn naar het zie kenhuis te Apeldoorn vervoerd. Het duurde geruimen tijd voordat, er geneeskundige hulp was. Ongeveer een kwartier na het ongeluk kwam een auto Voorbij, waarvan de bestuurder onmiddel lijk hulp ging halen. Tot kerkvoogd in ide Ned. Ilerv. gemeente is gekomen ide heser O. van Andei. De groote zandbanken In de rivier de Maas alhier zullen door zandzuigers werden weggebaggerd. Op 29 dezer zal veer het comité van winterlezingen alhier /optreden Ds. D. A. van den Bosch uit Den Haag. Als onderwijzer aan de Ohr. school alhier is in functie getreden de heer de Zeeuw uit 's Gravendeel. MDÏMB» 856 846 1102 De collecte gehouden op oud.ejaa.rs- javend, in de Ned. Ilerv. kerk alhier, bracht cp ruim f 105. De burgemeester dezer gemeenté, brengt ter algemeen© kennis, dat met in gang van 4 Jan. 1930, door den Ont vanger te Woudrichem, voor de -ont vangst van directe belastingen voortaan zitting zal worden gehouden te Ni-euwen- dijk, in het Instituutlokaal, op den eer sten Zaterdag der maanden Januari, April, Juli en October, van des namiddag» 1 tot 3 uur. Bij de j.l. Zaterdag gehcuden ver huring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk bestond veel belangstelling. De op brengst was van 25 cent b :t 7 gulden per plaats, zoodat het, geheel een flink bedrag vormde, hetgeen ten bate der Diaconie komt. Aan het ijverige oestuur van de IJsclub ,,De Eendracht" a-lhier is het gelukt de hand te leggen op een stuk wei land, cm daarvan een ijsbaan te ma ken. D-cor den Geërfdendag van den Dc-rpspolder Rrakel is welwillend de be schikking ever het aan dien polder be boerend terrein toegestaan. Hiermee is een belangrijke verbetering verkregen én zal het- gevaar hij ijsvermaak tot een mi nimum beperkt worden, hetg'een vooral dcor de ouders ten opzichte van de jei'gd zal worden gewaardeerd. We ho pen dan ook dat men deze vereeni,ging krachtig1 zal steunen en dat zooveel mo gelijk leden zullen toetreden. De werk zaamheden voor het maken der baan zijn reeds* aanbesteed en in vollen gang, zcodat, mocht onverhoopt' een vriezend tijdperk intreden, de vereeniging klaar is voor de zaak. Gaarne wenschen wij' dat de baan nog dezen winter zal kunnen be proefd worden. De gemengde zang vereeniging ,,'t 'Rozeknopje" alhier zal, daartoe uitge- ncodigd, op Woensdag 22 Jan. a.s. in de zaal van den heer W. de Beijer te Raarasdonksveer onder leiding van den heer N. Snijfers een uitvoering geven. I Gedurende de maand Dec. werden ter gemeentesecretarie voor den vleésch- keuringsdienst aangegeven 35 runderen, 75 varkens en 6 geiten. De heer H. v. Barneveld uit West- broek heeft zijn benoeming tot onder wijzer a,. d. Ohr. school in de Nieuw- straat aangenomen en is dezer dagen Ts. functie getreden. Gedurende het jaar 1929 werd de La-bbeg/atsche haven aangedaan door 257 schepen. In het café van den lieer J. Tref fers aan het Bruggetje houdt de paar- dënhoudersvereeniging „Ons Belang" a-.s. Woensdag 8 dezer des avonds 6 uur een ledenvergadering, waarop, behalve eeni ge huishoudelijke zaken, de verkiezing van 3 bestuursleden en de behandeling der rekening en verantwoording over 1929 aan de orde komen. Op de gehouden veiling werd be steed voor11 i - Goudreinetten 10—15 ot. per kilo. Goudreinetten II 5—9 ot. per kilo. Beliefeur 7—12 ct. per kilo. Bellefeur II 3—4Va ct. per kilo*. Ossek'oppen 7—11 Va ct. per kilo. Ossekoppen II 5—7 ct. per kilo. Present of Engeland II 5—9 ct. per kilo. Present of England III 3—4 ct. ''per kilo*. Goudguldens 7—10 ct. per kilo*. Court Pendu 4—8 ct. per kilo. Geelzuur 5—6 ct. per kilo. Eisdener Klcmpkeis 3—6 ct. per kilo. Zoete Bellefleur 3—5 ot. per kilo. Zoete Campagne 4—9 ct. per kilo. Zoete Iluismans 5—6 ct. per kilo. Bredercde 6—11 ct. per kilo. Kleiperen 5—7 ct. per kiloi. Pcndsperen 4—6V2 ct. per kilo*. St. Remie 5—8 ct. per kilo: Bergamotten 4—7a/2 cifc. j^r kilo*. Eisbcfuten 5—71/2 ct. per kilo. Spruitjes 23—29 ct. pe rkilo*. Spa-uitjes II 10—22 ct. per kilo. Wortelen 1—2V2 ct. per kilo. Witlof 7—21 ct. per kilo. Knolraap 1/2 1 et. per kilo. Schorseneeren 10—18 ct. per kilo. Juin 3—6Va ct. per kilo. Kreten i/2—3 ct. per kilo. Roodekool 1—10 ct. per stuk. Savcij'ekool 1/2—8 ct. per stuk'. Boerenkool i/2—1 ot, per stuk. Selderie 1—5 ct. per stuk. Kreten 1—3 ct. per bos. Selderie 3—18 ct. per bis. Prei 1—20 ct. per bos. De Herv. meisjes vereeniging Dor cas" van Eethen en Drongelen deelde ©en dezer dagen hun gemaakte kleedingstuk- i'ken uit aan de armen der gemeente bestaande uit 87 stukken te weten: 12 lakens, 6 manshemden, 6 vrouwen hemden, 4 kinderhemden, 5 babyhemden, 6 vrouwenbroeken, 6 jongensbroeken, 4 kindertfoekeu, 4 slaopen, 6 wollen luiers, 1 mansporthemd, 3 kinderonderjurken, 6 jicngensblouoen, 4 meisjesjurken, 2 fla- nellennaohtpcnnen, 7 kinderschorten, 1 (kinderhanscp, 1 paar kousen, 1 wol len trui met muts en ©en wollen das met muts. Zaterdagavond. hield de harmonie „De Eendracht" hare jaarvergadering in het café J. Verhoeven. De voorzitter J. Buijs wenschte alle leden een zalig; Nieuw jaar. De notulen werden goedgekeurd evenals de rekening over 1929 welke sloot met een voordeelig saldo. Als bestuurs leden werden herkozen de heeren W. Kuijs en W. v. Oudheusden en als leden der commissie van toezicht de heeren C. v. Grevenbreek en Andr. Prion. Het knechtschap werd gegund aan Ant. v. d. Wens. Bij het sluiten der vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan den secretaris-penningmeester Ant. de Hart voor de met zorg gevoerde admi nistratie en aan den directeur P. v. d. Broek voor de moeite en zorgen dóór hem aan de harmonie besteed. Ook nog een woord van lof aan den heer Ant. v. Vrede, die geheel belangloos de zoo* pas gegeven uitvoering met zijn pianospel heeft geaccompagneerd. Naar wij. vernemen zal de liandbocg- schutterij „Ons Genoegen" nog deze maand haai- greote winteruitvoering geven in het café „de Ploeg". Opgevoerd wordt het blijspel in 2 bedrijven „Schachten". In de j.l. gehouden vergadering van de commissie tot wering van schoolver zuim werd gekozen tot voorzitter den lieer II. van Heemskerk, en wel in plaats van A. V clbeda, wegens vertrek. De nog betrekkelijk kort geleden opgerichte Gemengde Zaugvereen. „Het [Rozeknopje" alhier hoopt o.p 25 Jan. a.s. haar 1ste uit veering te geven met medewerking van het bekende Due Fre- deriks en Van Keulen uit Tiel, in 't café mej. D. Goesten, voor hare dona teurs en niet-leden. Dcor den heer Gijsels is ook ont slag aangevraagd als cpperbrandmeester en naar men ons mededeelt zal ook de armmeester van Hoorn als zooidanig ont slag vragen. Er blijven dus van alle oude gemeenteambtenaren weinig over. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier Ds. R. Kok van Gouda. Het zoontje van den heer C. v. d. S. viel van den zolder en werd be- w jstelciofl opgenomen. De geneesheer con stateerde hersenssoh adding. Naar wijl ver nemen is de toestand ernstig. Woensdag a.s. nam. 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden Ds. R. Kok' van Gouda. De heer D. B. alhiei", had het ong1©- luk met een wiehaak zcadanig in zijn linkerhand te snijden, dat hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest steden. Zondagavond werden in de Ned. Ilerv. Kerk bevestigd tof ouderling de heer A. Rijkers en diaken de héér A. Vos. Ds. Lazonder had dezen avond tot tekst 1 Joh. 2:1 en 2 en Schriftlezing van 1 Petrus 5:1 tot en met 11. Dcor de gemeente weid de bevestigde broeders toegezongen de Zegenbede uit Ps. 134. Teen om half acht de heer D. v. Zuidam de vergadering van den Bond van Transportarbeiders Afd. Werkendam opende was de zaal overvol en moiesten naak schatting nog minstens 100 men- schen worden afgewezen, waarvoor geeli plaats ook zelfs geen staanplaats was Ste vinden, de zaal was zoo vol dat de Edelachtb. heer burgemeester ook aan wezig, de deur liet sluiten, en het plan opperde een gedeelte van het publiek uit de zaal te laten verwijderen, waaraan gelukkig geen gevolg is gegeven en waar- vGor dan ook eeu wóórd van dank tóe- komt aan den Edelachtb. lieer burgemees ter. ter. Opgevoerd werd de komische film, ,,IIet IJzeren Paard" waarbij1 de lachsalvo's niet van de lucht waren. Daarna werd te zien gegeven de film cm het vrije woord waarin onmiddelijk Ie zien werd gegeven hoe de eersté so cialisten in Duitschland werden behan deld toen zij uitkwamen voor hun over tuiging, hoe zij; die er voor opkwamen werden verbannen en losgescheurd van Vrouw en kinderen en toch alles tem spijf door gingen te vechten voor liun ideaal. Daarna was het woord an den heer R. Laan H. B. van den Bond welke een pxo pag an d i s t i s c h w o ord vo erde wat ioók wel in den smaak viel, dit bewees de groote stilte tijdens de rede, men kon een speld hooren vallen. Daarna kreeg men te zien de film van den Bond n.m. „En Gij Kameraad". In breede trekken kreeg men liier een kijk op de Zui derzeewerken en op verschillende feitén betrekking hebbend op de moderne ar beidersbeweging. Men zag daar o.m. de opvoeding der jeugd in de A.J.C. d!e verschillende ver gaderingen en het Troelstra Oord meit zijn groeten voorman en leider Piet er Jellis. In het kort samen gevat' alles was prachtig en ma.g de Afd. met haar be stuur trots zijn op dezen avond waarop geen wanklank werd gehoord. Een ge zellig hal besloot dezen a.vond en toen cm half één ook hiermede werd geëin digd ging ieder voldaan huiswaarts. Onder architectuur van den heer Ed. Bossaerts werd Donderdagavond aaube- steed het verbouwen van het café „Suis se" tot winkel, bakkerij en lunchroom voor ïekening van den heer J. C. Pulles Aarts. Er werd als volgt ingeschreven: Z. Treffers, Waalwijk f 8300 C. Timmermans, Sprang1 f 8143 Fa. Aarts, Waalwijk f7780 W. Nieuwenliuijzen, Sprang f6100 Gegund aan den laagsten inschrijver. Voor den heer van den Hoven te Drunen werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis in de Baard wij ksehestraat, waarvoor werd ingeschreven als volgt Timmermans, Sprang f4787 Nieuwenliuijzen, Sprang f4745 H. Maas, Waalwijk f 4543 J. Kooien, Waalwijk f 4388 De uitslag van de verloting ge geven door de biljart vereeniging „Oefe ning zij ons Doel" te Wijk en Aal burg is als volgt. lste prijs 86 Meinders 2de prijs 241 J. v. d. Wal 3de prijs 211 W. v. d. Velden 4de prijs 109 J. Capel 3 5de prijs 133 W, Vos. 6de prijs 124 D. Bouman. Het Zuidholl. Reisbioscoopgezel schap" zal morgen Donderdagavond een bioscoopvoorstelling geven in het gym nastieklokaal alhier. Voor bijzonderheden zie men achterstaande advertentie. Gedurende de maand December j.l. werden vc.or den Vleeschkeuriiigsdienst ter keuring aangegeven 9 koeien, 29 var kens en 5 kalveren. Gedurende het tijdvak 27 December tot en met 2 Jan. werden aan de visch- markt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voer dunne aal 30 tot 40 cent, snoek 40 tot 50 cent, brasem 23 tot 30 cent, bot 20 tot 35 cent, baars 18 tot 27 cent, voorn, 5 tot 10 cent, alles per pond. Of' de gehouden veiling werd be steed voor: j IJsbouten extra 8 ctL per kilo. Gieser Wildeman extra 9 ct. per kilo. Tr, de Kiel extra 11—12 ct. per kilo. Tr. de Kiel I 9 ct. per kiln Bellefleurs I 8—9 ct. per kilo. Dubb. Benderzoet extra 10 ct. per kilo*. Goudreinetten prima 20 ct. per kilo. Goudreinetten extra 17—19 ct. per kilo. Goudreinetten I 12—16 ct.. per kilo. Aanvoer fruit 11850 kilo., Spruiten 13—22 ct. per kilp. Roiodekool 3 ct. per stuk. j Wittekool 3 cP per stuk. Savcijekool (geel) 4 ct. per stuk. i. Savcijekool (groen) 2—3 ct. per stuik!. Andijvie 1—3 ct. per stuk. Prei 3—4 ct. per bes. Uien 2—3 per kiloi. G, Abonné.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2