Hoeslen rrj Anga A Dronctl,th Plaatselijk Nieuws Het Biesboschwerk op het eiland van Dordrecht. Bronchitis en Kinkhoest Siroop per fleach Iflfd, Bonbons per doos 60ct HEUSDEN. Op da Maandagavond gehouden balf jaarlijksche vergadering der Fanfare der H. Families werd tot Bibliothecaris (vac. Remie) gekozen den heer J. Timmer mans. Besloten werd op 2de Pinksterdag 9 Juni a.s. deel te nemen, in de 1ste afdeeling, aan het Groot Nationaal Concours te Zaltbommel, uitgeschreven door de Harm. »Generaal Karei v. d. Heijden* aldaar. Zondag speelde dbr. de Graag te Utrecht vm. tegen de heer Kleer, waarvan hy won, door sterk te spelen in het eind spel. Nm. tegen dhr. Beers, waarvan hy verloor, door een combioatie van 7 zetten diep, dus nu direct geen blunder. De heer de Graag speelt a.s. Zondag te Amsterdam zyn laatste party tegen dhr. Schaap. AL'MKERK. Door uitglijden geraakte de metse laar M. S., in dienst van den heer Van Straten, in de Molegoot van het in aanbouw zynde machinegebouw voor den polder Honswyk, met veel moeite wist de toege schoten hulp hem op 't droge te brengen nn kwam bovengenoemde met de schrik en een nat pak vry. Tot bestuursleden van de Herv. Jongelingsvereen. »Samuël« alhier, zyn gekozen de heeren H. Dekker en H. van Burgel. Zyn wy goed ingelicht, dat lal by den heer A. Z. Snoek alhier, de eerste Electrische Melkmachine worden geplaatst. Dezer dagen ontving den heer M. Bos alhier, van het Polderbestuur een schrijfbureau, als bljjk van waardeering, daar de heer Bos 't afgeloopen jaar den dag herdacht heeft dat hy 25 jaar machinist was geweest van de polder «Uitwykc. ANDEE. Gedurende den storm van Zondag op Maandag zijn alhier verschillende daken beschadigd. Gedurende het jaar 1929 zyn door de Sluis alhier gepasseerd 31156 vaar tuigen met een inhoud van 4740282 M3. tegen 33687 vaartuigen met een inhoud van 5179897 M3. in 1928. Uit het jaarverslag van den penning meester van den Ring »Altena« van Herv. Jongelingsvereen. bleek, dat 1929 een voordeelig saldo opleverde van f 21.78 en met de uitstaande gelden over een bedrag van f 354.90 kan worden beschikt. In Februari a.s. zal de Herv, Jonge- ingsvereen. lObadjac haar jaarfeest vieren en op 21 dezer de Herv. Meisjesvereen. »Tabitba«. AALBURG. Tot Ouderlingen der Ned. Herv, Gemeente alhier zyn gekozen de heereu A. Wygers en E. Nieuwkoop. BABYLONIêNBROEK. Tot Eere-Voorzitter der Chr. Jonge lingsvereen iging O bad jais benoemd den Weleerw. Heer Ds. Kruys-Voorbergen, die deze benoeming heeft aangenomen. CAPEL'LE. In de een dezer dagen, onder leiding van den heer J. v. Pelt, by den beer J. Treffers aan het Bruggetje, gehouden leden vergadering van de paardenhondersvereen. »Ons Belang c werden de rekening en verantwoording van den penningmeester nagezien en in orde bevonden, terwyl de aftredende bestuursleden werden herkozen. Onder leiding van Ds. A. v. Willigen hoopt de Ned. Herv. Jongolingsvereeniging almmanuëk a.s. Donderdagavond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier haar jaarver gadering te houden. Ten bate der Zending zal, op initia tief van de Geref. Zendingsvereeniging, a.s. Donderdag 23 dezer in het vergader lokaal van den heer Adr. Vos in de Nieuw- straat de in andere plaatsen met veel succes vertoonde Java-Soendafilm vertoond worden. De storm van j.l. Zondagnacht beeft alhier aan eenige woningen en op de tuin deryen nogal schade toegebracht. Het water in de Capelsche en L&bbe- gatsche haven werd zoo hoog opgestuwd, dat het over de kade den polder instroomde. DUSSEN. Aan de firma F. H. van der Pluym alhier, is opgedragen het uitvoeren van bestratingen en het maken van rijwielpaden en voetpaden onder de gemeente Vught voor de som van f 24650. Naar aanleiding der circulaire van den Commissaris der Koningin in deze provincie omtrent de rupsenplaag, is in onze gemeente door den heer burgemeester een circulaire gericht tot bezitters van hoornen en struiken met het beleefd doch dringend verzoek het bestry dings werk der rupseoplaag zoo spoedig mogelyk ter hand te nemen, opdat het 1 Maart a. s. be ëindigd is. Voorts ligt het in het voornemen van den burgemeester, om ook voor deze ge meente een verodeniDg in het leven te roepen, waarby het uitknippen, verzamelen en verbranden der rupsennesten verplich tend zal worden gesteld. DONGEN. Donderdagavond omstreeks 10 uur brak brand uit in de nieuwe graansilo van de firma L. v. d. Meuten aan het Wil- helminakanaal alhier. Er was tot ongeveer 9 uur gewerkt, maar toen de arbeiders de deuren sloten, was nog niets verdachts gemerkt. Iets later was in de omgeving een sterke brandlucht waar te nemeo, waarom de brandweer deor de buren werd gewaarschuwd, die dan ook spoedig ter plaatse was. Toen de heer v. d. M. y lings kwam toegeschoten sloegen de vlammen reeds uit het hooge gebouw en weldra bleek, dat er niets te redden zou zyn. Door den sterken wind en den inhoud van het pakhuis grepen de vlammen snel om zich heen. Na eenige oogenblikken storte da zwaar belaste zolder reed3 in. De vonken sloegen over het achter de silo gelegen terrein, waardoor de huizen van de Wilhelminastraat gelukkig niet werden aangetast. Den geheelen nacht en den Vrijdagmorgen is de brandweer in touw geweest om het vuur te blusschen. Van het hooge gebouw is niets over dan een zymuur, die echter ook wordt omgetrokken vanwege het gevaar. De schade wordt geschat op f 20,000, die echter door ver zekering wordt gedekt. (D. v. N.) EETHEN. - Bevolking op 1 Jan. 1929 1219 m. 1067 vr. 2286 Geboren 32 m. -|- 20 vr. 52 Ingekomen 25 m.-f- 34 vr. 59 1276 m. +1121 vr. 2397 Overleden 11 m.-f- 10 vr. 21 1265 m. -f 1111 vr. 2376 Vertrokken 56 m. 64 vr. 120 Aantal huwelyken 20. GENDEREN. Naar wjj vernemen zal de uitvoerng der Chr. Gem. Zang vereen. Halleluja* morgen 16 dezer, wegens omstandigheden niet doorgaan en zal deze nu op Donderdag 23 dezer plaats hebben. 's GRAVENMOER. De storm heeft ook hier in de nacht, van Zondag op Maandag weer danig huis gehouden. Op den vaart weg waaiden een zestal groote hoornen omver, waarvan er drie gedeeltelijk terecht kwamen op de aan dien weg staande woning van den heer A. Rozenbrand. De schoorsteen dezer woning werd gedeeltelijk vernield en de voorgevel licht beschadigd. (ander Brakel de Duitse he sleopkaaa „U.T." De op'va,renden van beide sche pen werden gered. Stormschade te Hengelo (O.) Een hevige stormwind heeft tie Hen- jgelo(0.) gewoed. Yan vele huizen werd een aantal pannen vernield. Tal van rui ten moesten het; eveneens ontgelden. Eén Ihuis aan de .Deurning^traat sloeg door den istcirm zon goed als tegen den grond. .Verder werden eenige telefoon- en licht- leidingen gestoord. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Hoewel de storm voor de kustwering niet uit den nadeeligteten hoek heeft ge waaid, heeft bet zeewater een zeer hooi- gen stand bereikt, n.l. 2.40 M. boven iDelf lands Peil. Een stormvloed is an ders bij'na nooit ho-oger dan 2.25 M. boven iD.P., terwijl hoog water gerekend wordt naar 1.35 M. h'oven D.P. Door den hevigen wind ,is de directie keet bij Ruigeuhoek, die gebruikt wordt, 's zomers bij den aanleg van hoofden, uit elkaar geslageu. De Rijnaak „Betsij", geladen met 1800 ten kolen is te Leeuwen-Beneden ge zonken tengevolge van den storm. De be manning kon nog tijdig van boord. Het schip is het eigendom van de Steenko- len-Handelsvereeniging. Het was met bte- fetemming naar Sluiskil (Zeeland). o— GROOTE BRAND TE KRIMPEN AAN DEN IJSSEL. f Vrijdagavond is door onhtekende oor zaak brand ontstaan in de siteen- en riet- ïnattenfabriek van de firma J. Mijnlieff tFopzn. aan de Steenbakkersstraat te Krimpen aan den IJssel. De brand liet zich aanvnkelijk zeer ernstig aanzien, daar veel touw, pek, riet eu andere brandbare stoffen in de groote schuren waren opgeslagen. Tot ver in den pimtrek teekende zich een roede gloed t©- g'en de lucht af, die honderden nieuwsgie rigen naar de plaats van den brand deed spoeden. Vermoedelijk is de brand ontstaan in 'n rietschelf. Daar werd althans het vuur fcLoor de omwonenden het eerst ontdekt,. In een minimum van tijd sloegen de vlam men over naar de nabij' gelegen schuren en opslagplaatsen. Men kon niet voorkomen, dat de ge heele fabriek met opslagplaats en berg plaatsen alsmede verschillende rietschel ven een prooi der vlammen werd. De fabriek was verzekerd. De schade "wordt geraamd op f 30.000. Als voorzorgsmaatregel had men te Krimpen aan den IJssel den stroom op het, geheele elektriciteitsnet uitgescha keld. VERKEERDE MANOEUVRE MET EEN AUTO. Zondagavond om ongeveer kwart voor acht had te Nauerna (gem. Assendelft) een ernstig auto-ongeluk plaats, dat aan twee menschen het leven kosifcjte. De heer L. Tabak, grcententeeler en Ucllenkweeker te W ij k-aa n - Du in, die met rijn vrouw en het 6-jarig dochtertje een bezoek had gebracht aan zijn schoon ouders te Zaandam geraakte, toen hij de sluis te Na.uerna was gepasseerd, door jden hevigen zuidwester storm en den striemenden regen voor een o,ogenblik het spoor bijster. Hij' stopte daarom en kwam tolt de ont dekking, dat hij' even achteruit moest rijden. Terwijl hij op de treeplank staande, die beweging wilde uitvoeren, ontwaard- de hij tct zijn schrik, dait hij den motor verkeerd had ingesteld en in plaats, van achteruit, vooruit, reed, met het, gevolg dab de auto den dijk afgleed en in het 18 vcet diepe water terechtkwam. Zelf kon hiji nog juist van den wageri springen. Met behulp van een kraanwa gen van de firma Steemijer uit Zaan dam. werden direct krachtige pogingen tct redding in het werk gesteld. Toen de auto boven water was gehaald, wa ren de levengeesten van de 44-jarige eehtgenoote van den heer Tabak eu van zijn 6-ja.rig dochtertje reeds geweken. Dr. P. H. van Ronyen, directeur van den geneeskundigen dienst te Zaandam en jd|r. Onderwater uit Assendelft konden slechts den dood c onstateeren. EEN SPOOK OP HET KERKHOF. Te Enkhuizen werd verleden week een ijong paartje, dat plaats genomen had pp een bank bij' de begraafplaats, opge schrikt door een witite gedaante, die zich op het kerkhof bevond en hen naderde,. Geheel overstuur spoedden zij zich naar 't (politiebureau. i I Een 'paar agenten en de grafdelver stel den een enjderzoekin, en vonden ter plaat se een dameshemd, waarep een paar let ters voorkwamen, die de oorzaak waren, (dat een 16-jarige jongen werd opgespoord, jdie bekende voor spook te hebben ge speeld. —O ONGELUK AAN EEN GASFABRIEK. Vrijdagmorgen is aan de gasfabriek te Tilburg een ongeluk gebeurd, waarbij' twee (arbeiders het leven verloren. Toen m,en bezig was met werkzaamheden te ver richten aan den koleulevator, brak'n kef- ting, de bakken stortten naar beneden en troffen den 36-jarigen gehuwden smid Keerts op het! hoofd. De man was' onmid dellijk dood. De 39-jarige gehuwde stoker Pijnenburg, die in de nabijheid werkzaam was, viel van schrik van een hoogte van een Meter achterover en brak den hals wervel. Ook hiji was onmiddellijk dood. Naar de oorzaak va,n het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. DE GOLELENGTE-VERDEELING. I Het persbureau Vaz Dias deelt hef yclgende mede: Naar wij vernemen heeft de Minister van Waterstaait; thans een vcorloopige be slissing genomen inzake de golflengte- verdeeling na 18 Januari. Voor den tijd van drie maanden is thans bepaald dat de omroepvereenigingen, welke over Hil versum uitzenden de A. V R. O., de V. A. R. A. en gedeeltelijk de V. P. R. O. zullen beschikken over de golf van 1875 M. De cmroepvereenigingen, welke over Huizen uitzenden de K. R. O., de N. C. R. V. en gedeeltelijk de V. P. R. O. zul len deze drie maanden uitzenden met de giclf van 298 Meter gedurende de middag uren en cp 1071 Meter gedurende de avonduren. Bij- informatie is het volgende geble ken, schrijft het ,,Hbid.": Dc nieuwe regeling zal gelden tot en met 6 April a.s. Daarna wordt weder ge wisseld tot 1 Juli, terwijl de omwisseling vervolgens 'per kwartaal zal geschieden. Uit een en ander blijkt dus, dat de 1071 Meter behouden is. Er is dus thans ook reden, om den zakelijken zender Sche- veningen cp 238 Meter te brengen. LANDAANWINNING DOOR WERKVER SCHAFFING. Een uitkomst voor de Dordsche werke- loozen. 1050 K.A. VRUCHTBAREN GROND OP DEN BIESBOSCH HEROVERD. In het Tijdschrift der Nederlandsche Heido-ma,atsehappij geeft de Heer Meijer de Vries een aantal interessante bij'zon der] ieden over het Biesboschwerk, niet afleen een belangwekkend, voorbeeld van werkverschaffing (aan de werkéloozen van Dordrecht) maar ook belangrijk door aan winst van waardevolle gronden voor de cultuur. Wij nemen uit heb artikel het volgende over. Het ontstaan van het eiland van Dordrecht. Vo" ral enkele bijzonderheden over de geschiedenis van den Bieshosch. In den nacht van 18 November 1421 werd door den St. Eliza,bethsvloed de Groote Zuid-Hollandsche Waard in één waterplas herschapen. Tct diep in het: land drongen de golven door en tal van menschen kwamen in het water om. Ieder herinnert zich 't verhaal van 't in zijn wieg aanspoelend kind, waaraan Kinderdijk zijn naam zcu ontleenen. Een groot gedeelte van het, overstroomde land bleef een prooi van den vratigen water wolf. Van het tegenwoordige Eiland van Dordrecht bleef niet meer over dan een oppervlakte van 100 H.A. Het heeft geruimen tijd geduurd, alvo rens eenige verandering in den toestand intrad. Eerst in de 17e Eeuw breidde het eiland va,n Dordrecht zich door her haalde inpolderingen uit, zoodat het daar na 2695 H.A. groot was. In 1914 werd door het graven van de zeenaven een gebied van omstreeks 50 H.A. nntpolderixLg en thans na de bedij king in 1926 is het Eiland van Dor drecht 3700 H.A. groot. De laatste indijking, die welke dour de Vereeniging „De Biesboisch" is ge schied, heeft dus een oppervlakte van ruim 1050 'H.A. binnen den ringdijk van het Eiland van Dordrecht aan dat, ei land toegevoegd. De Vereeniging „De Bieshosch". Reeds eenige tientallen van jaren ge leden werd het denkbeeld .verwogen om o ver, te gaan tot de indijking van het gebied, dat thans is ingepolderd. Het, heeft echter geruimen tijd geduurd, alvo rens de te dien aanzien Les taande plan nen tct .uitvoering waren gekomen. Niet in geringe mate heeft tct het tot stand kernen van de laatste inpoldering bijge dragen de omstandigheid, dat de ge meente Dordrecht met een toememendé werkloosheid onder haar bevolking had te kampen. In het voorjaar van het jadr 1924 ston den biji de Arbeidsbeurs te Dordrecht meer dan 2200 valide arbeiders, tusschen de 18 en 65 jaar, als werkloozen ingeschre ven. In de jaren 1923 en 1924 werd dcor genoemde gemeente ongeveer drié vierde millioen gulden aan ondersteuning van werkloozen uitgegeven. De gronden, welke, voor indijking rij'p Werden geacht, leverden een uitstekend object op voor werkverschaffing. In het gebied, dat zo,u worden ingedijkt, werd hoofdzakelijk de griendeultuur beoefond en het rooien der griendstruiken is een werk dat, naar verwacht werd een verwachting1 welke niet is beschaamd zich Zju leenen om te worden uitgevoerd met werkloozen. Een moeilijkheid was echter om de beschikking over het gebied te krijgen, aangezien dit was gelegen in de gemeente Dubbeldam en de gemeen te Dordrecht voor het aangegeven doel niet tot, onteigening in een andere ge meente kon overgaan. Daarom werd do Vereeniging „De Bieshosch" opgericht, welke in verband met, de bepalingen, verval in den Zevenden Titel van de Onteigeningswet, na haar goedkeuring dcor de Kroon en haar toelating als Vereeniging uitsluitend in hef belang van de verhooging van de opbrengt van gronden werkzaam gemachtigd zou zijn bedeelde gronden door middel van ont eigening in eigendom te verkrijgen. Op 26 Juli 1924 werd dan ook de Vereeni ging „De Bieshosch" opgericht. ,i Het Bestuur der Vereeniging bestaat uit zes personen, waarvan drie zijn adn- g'éwezen dcor de gemeente Dordrecht, twee J or het Rijk en één op verzoek van de provincie Zuid-Holland tot het be stuur toetrad. Als leden der Vereeniging treden op zes leden van den Gemeente raad van Dordrecht, welke leden namens de gemeente als gemachtigden optreden J fcüj het beheer jcterl aandeelen van de Vereeniging. Bedijking en ontgriending vdn het gebied. Het werk valt uiteen in twee ho,ofd - den, Ie. de bedijking; 2o. de ontgrien ding1 en ontginning. Het eerste deel zou weer kunnen wor den gesplitst in onderdeden, n.l. het maken van de dijken en van de sluis, dus het watervrij maken van het ge bied, en dan verder het maken der we gen en bruggen en watergangen in het ingedijkte gebied. De dijken en de sluis, het eerste deel, zijn gereed. De niéuwé polder behoeft niet bemalen te worden, dank zij de hoogteligging. Aan den teen van den dijk is aan de binnenzijde een weg gemaakt, welke ©en breedte beeft van 6.60 M. Met inbegrip van dezen bermweg komt in den nieu wen polder een wagennet van omstreeks 24 K.M. lengte. De hoofdwegen verkrij gen een breedte van 8 M., de secundaire wegen van 7 M. Omtrent het tweede hoofddeel, het ont- grienden enz., ka,n het volgende worden verteld. Het omzetten der grienden in bouw land vereischt veel zorg. Uit de smalle griendakkers, gescheiden door diepe grep pels, moeten de griendstruiken zorgvul dig worden weggegraven. 't Terrein wordt tegelijk diep omgespit en zooveel moge lijk geëgaliseerd. Van elke twee greppels, weTke gedicht worden, wordt er één ge bezigd voor drainage. Onderin worden dan griendstruiken gelegd en daarop min derwaardig rijshout of riet. Ten slot te een met het oog op het ploegen vol doend dikke aardlaag, waarbij op inklin king wordt gerekend. De ervaring elders heeft geleerd, dat men zoodoende gedu rende een reeks van jaren ©en goedé drainage krijgt. Door het ontbreken der greppels krijgt men flinke, groote perceelen. Voor een behoorlijken waterafvoer wor den de noodige sloofen gegraven, voor zoover geen gebruik kan worden gemaakt van bestaande kreken. Bij, het ontgrien- den wordt zooveel mogelijk zorg gedra gen, dat de bovengrond droog blijft. Ock het' rietland cultuurrijp ge maakt. Verschillende smalle en minder gunstig gelegen strcoken rietland worden even eens gespit. De wat faaie en met riet wortels doorgroeide zode kan met een schijf eg ge, voortbewogen door een trac tor, behoorlijk goed stuk gemaakt, worden. Een eenvoudige en goedkoope methode, welke veel wordt toegepast, om rietland tut grasland om te zetten, bestaat hierin dat men op het onbewerkte terrein het vee brengt om het jonge riet en de gras sen, die er zich langzamerhand ontwik kelen, te laten afgrazen. Soms wordt er wat graszaad ingezaaid. Na eenige jaren kan men dain desgewenscht scheuren en er bouwland van maken. De economische waarde van 't tct stand gekomen werk. Ten aanzien van de kwaliteit der in- gedukte gronden kan nog worden medege deeld, dat blijkens het in 1922 door het Rijkslandbciuwproefstation ite Groningen verrichte bodemonderzoek, de grond uit rivierklei bestaat en hoofdzakelijk ge vormd is uit klei en zanddeelen, ge mengd met schel presten. In semmige ge- deelter is de rivierklei vrij zwaar, in andere weer lichter. Teen de plannen voor de indijking en het verdere werk bekend waren, kwam nogal oppositie van hen, die meer voor deel zagen in het behoud van het z.g.n. griendland. Berekeningen toonen echter aan dat ter verkrijging bij de griendexploitatie van het eindproduct er minder wordt vertoond, dan men in den landbouw be taalt om het, ruwe product te krijgen. Hoewel de einduitkomst is, dat' Neer- hands cultuurgrond met 90 hectaren ver meerderd is, bleef toch het hoofddoel, het plaatsen van werkloozen. Daarom zij thans nog iets' over dit' deel medegedeeld. De beteekenis voor de Werke loosheids bestrijding. Het. maken der dijken en van de sluis, was aanbesteed in vier gedeelten, dat' wil zeggen, dat deze werken ever vier bestekken verdeeld waren. Den aanne mers werd de verplichting opgelegd, een zeker percentage werkloozen te gebruiken. Dit percentage was voor één bestek 40, voor drie bestekken 80. In de bestekken was vastgelegd, cp welke wijze de be zoldiging der tewerkgestelde werkloozen door de aannemers zou moeten worden geregeld. Behoudens eenige restricties moesten van het totaal aantal werklieden 70 piOt. ingezetenen zijn van de gemeente Dor drecht, aangewezen door of vanwege het Bestuur der Vereeniging „De Bieshosch", uit daarvoor door of namens Burgemee ster en Wethouders van Dordrecht aan te wijzen arbeiders De te werk gestelde Dordtsche arbei ders moest de aannemer te zijner keuze al of niet in ploegverband voorzoo- veel mogelijk bezoldigen volgens accoiord- lcon, berekend naar den grondslag van een Icon van 42 cent per uur (en een on veranderlijke vergoeding va,n 3 cent per uur voor verplaatsingskosten) voor 70 pCt. van de hoeveelheid arbeid, welke d' or een geschoold arbeider in eenzelf de 'werk gemiddeld kon worden geleverd, een en ander uitsluitend ter becordeeling van het Bestuur der Vereeniging „De Biesbcisch" of zijn gemachtigde, behou dens het recht van den aannemers, om, ingeval van geschil ten deze, zich te be roepen op den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw, aan wiens uit spraak partijen gehouden zijn zich te on derwerpen. Vcor zooveel niet in accoordloon ge werkt kon worden, moest dezelfde loion- basis en de vaste vergoeding van 3 cent per uur vcor verplaatsingskosten wor den aangehouden. De aannemer had de bevoegdheid o.m. wegens te lage prestatie, ongeoorloofd verzuim verzet, fraude en opleveren van ondeugdelijk werk te ontstaan. Blijvend voordeel voor de ge meenschap. Ten slotte nog deze mededeeling, daf het werk voor 85 pCt. gereed is en dat er groote animo bestaat om de ontgon nen gronden te huren. Alles wat klaar komt, vindt huurders. Een goed besluit nam de gemeenteraad van Dordrecht om alle gronden over te nemen. Zoo blijven dus de voordeelen van dit mooie werk vcor de gemeenschap. r?A»n«/>Ai7/c OM Bi) Apotii. en Drogisten Aan het jaarverslag van de keu ringsdienst alhier ontleenen wij het vol gende Aangegeven werden 2023 slachtdieren, waaronder 193 z.n. uithallers. Het aan tal afgekeurde geheele dieren bedroeg 420. Bacteriologisch onderzoek werd 22 maal verricht .Verkoop in 't klein onder toezicht 19 maal. Ncodslachtingen kwamen 45 keer voor. 331 deelen van slachtdieren als lengen, lever, nieren enz. werden afgekeurd en vernietigd. Tuberculose werd 50 maal bij het rund en 10 maal bij 't varken geconstateerd. Echinococoose bij het rund 6 maal opgemaakt één proces-verbaal. Geveild op Geld. c-ierveiling voor Bluimveevereeniging „Heusden en Omstre ken" alhier, dato 10 Jan. 1930. Witte eieren 6.60 ct. per 100 stuks. Bruine eieren 7.15 ct. per 100 stuks. Hen eieren 5.30 ct. per 100 stuks. Ter cpenbare civiele terechtzitting der Eerste Kamer der Arrondissements- RechUank te 's Bosch, werd beëedigd als kantonrechter plaatsvervanger in het kan ten Heusden de heer G. H. Bleeker te Nederhemert. 3ÏVD«Dg'209P 1209 m* 1047 vr* 2265 (Ml

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2