Plaatselijk Meuws Burgerlijke Stand. openbaar onderwijs verlangen hunne kin deren gedeeltelijk naar' Gies,s©n ©n ge deeltelijk naar een openbaar school in jWoudrichem hadden gestuurd, zij had den dan een behoorlijke school bezocht, Want het is een feit, dat aan een één- mans school waar een persoon voor 7 klassen heeft te zorgen, geen goed onder wijs kan worden gegeven. De afstand vormt geen bezwaar, want: het een© ge deelte zou slecht® 200 en het. andere slechts 600 metier verder hebben behoe ven te loepen, zij' zouden dan een school met voldoende leerkrachten hebben be zocht, doch men schijnt het anders 'te Willen en deze eisch steunt, opi de weit, zoodat men er aan behoort, te voldoen. B. en W. stellen daarom voor het raadsbesluit van 25 Sept.. j.l. waarbij tot opheffing' der openbare schoiol werd besloten in te trekken, verder het raads besluit tot het verleenen van eervol ont slag' aa.n den heer R. Visser, hoofd dezer school en Meji. T. Pronk onderwijzeres en eveneens het ra.adsh'esluit. waarbij w.erd besloten H. M. de Koningin ontheffing te vragen van het. gegeven van open baar (.nderwijs in de gemeente. S v. .Mersbergen. Waar rno-et-en de 30 leerlingen naar toe, die er voor open baar enderwijs overblijven? Voorzitter. Dat is thans niet a.a.n de orde. v. Mersbergen. Van Wijgerden heeft t©- regget-ekend en ook A. Kant. Voorzitter. Wij stellen nu voor het raadsbesluit tot. opheffing in te trekken en ook het besluit' waarbij ontslag werd verleend aan het personeel. Er motet dus voor openbaar onderwijs blijvend gezorgd worden. Wat U wilt komt dadelijk aan de orde. v. Mers bergen. U zegt dat er zich maar twee hebben terug getrokken maar Stof fel van Wijngaarden beeft ook terug geteekend. De Voorzitter leest hierop1 een schrijven voor geteekend door ©enige ouders van schoolgaande kinderen, waarbij deze ver klaren, dat zij; tengevolge van onjuiste voorlichting hebben geteekend voor bij zonder onderwijs, zij willen hunne' hand- teekening ongeldig verklaard zien en spre ken zich uit als voorstanders voor open baar onderwijs. De handteekeningen vor men 33 schoolgaande kinderen aangezien er echter een handteek,ening bij is van een ingezetene uit Woudrichem blijven ©r voor de gemeente Rijswijk 31 kinderen. Met 1 April zullen evenwel 6 kinderen de school verlaten en het' is te verwach ten dat 5 inieuw'e leerlingen dan weer de school zullen aanvullen. B,. en W. deelen Sn hun schrijven aan Ged. St. mede, jdat sterk voor de openbare school wordt geijverd, door een persoon buiten de ge meente n.l. een kantoorbediende van het (postkantoor te Woudrichem en door den kantoerhouder in de. gemeente, die aan vankelijk slechts gering succes hadden, doch door aanhouden en uren met de menschen te praten ten slotte meer suc ces verkregen. Over de wijze van werken hebben B. en W. geruchten bereikt, ge ruchten, naar aanleiding waarvan het Cellege eenige personen heeft géhoord. J. v. Dij'k verklaarde te hebben getae- kend, zonder dat hem het. stuk wa.s voorgelezen. Stoffel van Wijngaarden ver klaarde beslist voorstander te zijn voor christelijk onderwijs, hij had evenwel ge teekend. omdat men hem voorspiegelde dat bijzonder onderwijs zooveel duurder zou zijn, 'daarom heeft hij zijn handtee kening ingetrokken en heeft hij verklaa.rd voor openbaar onderwijs te zijn. D. Wes- tei'laken legde dezelfde verklaring af en zei-de ook voor christelijk onderwijs te zijn, hij heeft echter voor openbaar on derwijs geteekend, omdat men hem ver zekerde dat de openbare school toch bleef bestaan en bijzonder onderwijs veel zou kosten. v. d. Oever verklaarde zich voor Chris telijk onderwijs. A. Kant legde eenzelfde verklaring af. Gaarne hadden B. en W. ook A. Moo-ij nog gehoord, iemand va.n wie verwacht kan worden, dat hij' voorstander is van openbaar onderwijs, doch deze weigerde o|p de secretarie te komen. In Giessen hebben ouders van 6 schoolgaande zich bereid verklaard hunne kinderen naa.r de bijzondere school te zenden, daardoor komt o'p de openbare school aldaar meer ruimte. Van de 14 handteekeningen voor ppem.-aar onderwijs, hebben elf zich spon taan voor Christelijk onderwijs verklaard. Een persoon, n.l. de kantoorhouder Nieu- Wenhuizen is door Bi. en W. niet gehoord. ,Uit alles blijkiti dat weinig waarde mag (wierden gehecht aa.n de handteekeningen. Spr. heeft alles weergegeven zooals de ouders aa.n B. en W. hebben verklaard. Ho.e vel in het financieel belang der ge meente he.tr beter anders war© gewéést stel len Bi. en W. thans voor de raadsbesluiten van 25 'September in te trekken. Met algemeene stemmen wordt tot intrekking besloten. De Voorzitter zegt, dat B. en W. in verband met een en ander, overleg hebben gepleegd met den Inspecteur voor het Lager onderwijis en met den eigenaar van het „Slot". Naar aanleiding daarvan stel len B. en W, voor een nieuwe openbare school te stichten in het „Slot" dajti hiervoor geschikt gemaakt, kan warden en indien de noodige veranderingen wor den aangebracht voldoet' aan de in de !wet gestelde eis'chen. Met 5 tegen 1 stem wordt dit voorstel aangenomen, de heer v. Mersbergen stemde tegen. Voorstel van B.. en W. tot het aangaan eener huurovereenkomst met den eige naar van het „Sloit", de heer Schaap. Het kantoorlokaal kan als schoollokaal wtoirden ingericht, terwijl een gedeelte {dienst kan doen als. woning voor het Hoofd der school, terwijl de eigenaar een gedeelte voor zich wenscht te behouden, om als bergplaats! te gebruiken. Was liet gegaan zooals men het zich had voor gesteld, dan zou het de gemeente géén geld hebben gekost en geld is1 wel niet het voornaamste in de wereld, aldus spr., doch het vormt, in de gemeente Rijswijk een factor, die onder het, oog ma.g wor den gezien. v. Mersbergen. Ik dacht dat het „Slot" reeds was gehuurd van den heer Schaap. Deze is dan een leugenaar. Voorzitter. Het zou heel dwaas van B. en W. zijn geweest als zij zicih hadden verbonden tegenover den heer Schaap. De lieer Schaa.pi heeft alleen het. ont- werp-besluit gezien. v. Gammeren. Bi. en W. hebben ge huurd, als de raad er zijn goedkeurig aanhecht. v. Mersbergen. En Scha-ap. zegt, men kan va.n miji niet meer a.f. v. Herpen. Ik heb Schaap er ook naar gevraagd, omdat v. Mersbergen. mij1 had gezegd, wat hij nu zegt,, liet is mij ech ter gebleken, dat. de zaak in orde is. v. Mersbergen. Je kunt met mij naar den heer Schaap gaan. Voorzitter. Daar schieten wij niets mee op. Lievaart. Er wordt, nogwel bij! gezegd, dat ik er bij ben geweest, toen de huur overeenkomst is gesloten. Voorzitter. B. en IV. kunnen geen -en kele verplichting op zich nemen, als de ze niet door den raad wordt goedge keurd. Lievaart. Als B,. en W. niets zonder machtiging kunnen doen, dan kan een raadslid het toch zeker niet. Hierop wordt besloten het z.g. „Slot" van den lieer Schaap te huren tegen ƒ300.— per jaar, opzegging kan door den verhuurder slechts geschieden met- een jaar opzegging, na liet 3de jaar, wordt, de huur telkens stilzwijgend met een jaar verlengd. De beer v. Mersbergen stemde t-egén dit voorstel. Beschikbaarstelling van een crediet ter btstrijding der kosten, om liet gebouw geschikt te maken voor school. De Voorzitter zegt, dat de kosten va.n inrichting nooit meevallen, liet zijn bui tengewone uitgaven die door buitenge wone inkomsten gedekt zullen moeten w'orden. B>. en W. vragen een crediet van f 1000 voor deze inrichting. De raad keurt ook dit voorst-el goed, alleen de heer v. Mersbergen stemde tegen. De Voorzitter merkt op dat het bedrag misschien gevonden ka-n worden uit het bedrag da.t het. schoolbestuur zal moeten storl en. Verzoek van den heer R. Visser Hoofd der openb. school, om eervol ontslag als zoodanig met ingang van 1 Juni a.s. met het oog op het bereiken van den leeftijd voor pensioen. Adressant brengt B. en W. en den raad dank voor hunne welwillendheid bij zijn arbeid on dervonden. B. en W. stellen voor het. gevraagde ontslag te verleenen, onder dankzegging voor de bewezen diensten. Met. algemeéné stemmen wordt, dit voorstel aangenomen. Schrijven van 7 Dec. van het Hoofd bestuur van den Landarbeidersbond waar in voor hunne leden in de gem., in geval ,va.n werkloosheid een toeslag wordt verzocht van 30 cent per dag plus 15 cent voor ieder kind beneden de 14 jaar. De Voorzitter zegt, dat de gemeente Rijswijk een der eerste gemeenten in deze streek is geweest!, die besloot, toe. te treden t-ot. het, werklo-ozenb-esluit. B. en W. juichen toe, dat verschillends inge zetenen lid zijn van den bond en daar mede blijk geven, eerst zelf te willen zor gen, maar men zit hief met, de groot© moeilijkheid, dat men met de ©ene hand geeft, wat- met de andere weer wordt te ruggenomen. Wanneer ten volle aa;n het verzoek werd voldaan dan zou aan 15 ge zinnen ten goede komen, wat voor een belangrijk deel uit de zakken moeit- ko men van menschen, die voor een groot-er gedeelte nog minder inkomen hebben, dan deze gezinnen. Spr. meent dat, op bet oogenblik moeilijk een besluit-genomen kan worden. B. en W. willen geen voorstel doen om het verzoek af te wijzen, zij zouden het nog eens goed .onder de on geil willen zien en het daarom aanhou den tot, een volgende vergadering. De heer v. Herpen meent als dit ver zoek om toeslag wlordt, ingewilligd, da,n ook de leden van andere bonden, in de zelfde rechten behooren te deelén. De Voorzitter antwoordt dat dit dan natuurlijk voor alle georganiseerden geldt. Het is echt-er noodig dat de menschen eerst tonnen, dat zij zich zelf willen heipen. De heer v. Heuk-elom merkt op dat zij die des zomers het meeste verdienen dés 's winters het eerst om steun loepen. De heer v. Herpen zegt, dat, de aan geslotenen, door hun -contributie zich zoo veel als in hun vermogen is, zelf trachten te helpen, deden zij da,t niet dan kwamen ze geheel op den kap van de gemeente. De Voorz. geeft den raad in overweging, om deze kwestie eens onder de oogenic zien. B.. en W. zullen dit ook do-en. Spr. stelt voor het adres aan te houden. De heer v. Mersbergen zou liet ver zoek nu maar in stemming brengen, dan weet men het nu. De heer v. Herpen voelt wel iets voor dit voorstel, hij' vreest, dat de menschen dezen winter er anders nietis meer aan zullen hebben. De Voorzitter zegt, dat er binnen kor ten tijd weer een vergadering moet wor den belegd. Hierop, wordt met 5 'tegen 1 stem die van den heer v; Mersbergen besRten dit adres, aan te houden. Naar aanleiding van -een paar aanmerking-en van administratievenaard, op posten van de g'eme-entebegrootiiig worden deze pos ten gewijzigd overeenkomstig het ver langen van Ged. St. Bij .de rondvraag informeert de heer v. Herpen, hoe liet staat met den uitweg aan de Wiel. De Voorzitter belooft deze kwestie nog- eens te zullen onderzoeken ,£n. sluit daar op- de vergadering. HEUSDEN. Voor de PJuimveevereeD. H. O. op de Galdermalsensche Eierveiliog geveild dato 17 Jan. 1930. Witte eieren 5 80 per 100 stuks Bruine 6.50 Hen 5. Zondagmiddag speelde de Voetbal vereen. »Juliana« alhier, een competitie wedstrijd tegen de Voetbalvereen. uit Oss. Na een zeer spannend spel eindigde deze wedstrjjd met gelijken stand 22. Maandagavond hield de Heusdensche Winkeliersvereen. in het café van den heer P. Verhejj een algemeene ledenvergadering die goed bezocht was. Besloten werd pogin gen in het werk te stellen, om aan de officieële ingebruikneming van het electrici- teitsbedrijf, eenige feestelijkheden te ver binden, waartoe de medewerking van alle ingezetenen zal worden ingeroepen. Wegens het bedanken als voorzitter, van den heer Joh. de Mol, had een verkiezing plaats voor deze fuoctie. Na herhaalde stemmingen waarby de in aanmerking komende personen telkens verklaarden niet in aanmerking te willen komen, ward gekozen de heer Ant, Metselaar, die zich bereid verklaarde, om de functie tjjdeljjk waar te nemen. Voor het bestuursvoorstel, om verplichte winkel sluiting in te voeren, werd niet veel gevoeld, zoodat dit punt voorloopig blijft rusten. Met een woord van dank voor de flinke opkomst en de gemoedelijke besprekingen sloot de heer J. H. Roza, die voor deze vergadering de leiding op zich bad genomeo, de vergadering, waarna uit de vergadering, den waarnemend voorzitter dank werd ge bracht voor zijn ieding en zijn medewerking. Een drietal beschikbaar gestelde voor werpen van de laatst gehouden winkelweek, die niet zijn afgehaald, werden onder de aanwezigen verloot. ALMKERK. Naar wij vernemen heeft de heer C Kolff alhier, bedankt voor zijne be noeming als lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Alhier werd van den heer S. uit Woudrichem een partij hout ontvreemd, van de daders tot- op heden nog geen spoor. Op Donderdag 27 Febr. a.s. zal alhier in de consistoriekamer-der Gerf. kerk een openbare vergadering worden 'gehouden van de Jeugdorganisatie. Op welke vergadering, door de verschillend© aangesloten vereenigingen een onderwérp zal geleverd worden. Donderdagavond werd in café Schoenmakers alhier, de jaarvergadering gehouden van de eiervereeniging. Na, ope ning door den voorzitter werden de no tulen -der vorige verg. voorgelezen ©n onveranderd goedgekeurd. Waarna de be stuursverkiezing plaats had, aftredend wa ren de he-eren P. Ni-euwenhuizen en W. Heikce'p, laatstgenoemde werd met over groot© meerderheid herkozen. De h-ecr Nieuwenliuizen verklaarde niet meer in aanmerking te willen komen, in diens plaats werd gekozen de heer C. A. Koek koek. Hierna had een gratis verloting plaats waarvan de gelukkige winnaars waren de lieeren G. -den Besten, eén eend; C. Duizer, -een haan; -en de hee- ren W. Schmidt; T. Groeneveld; W. v. Hofwegen Mzn.Joh. Koekkoek -en A. v. B,reugel ieder een stel bxceieiérén. Tén slotte zij ook nog vermeld, dat- de ver eeniging in 't afgeloopen voor ruim f4500 eieren m-eer verkocht dan in '.fc voor gaande jaar. Nadat nog van de rondvradg gebruik was gemaakt, sloot, de voorzit ter deze vergadering. In deze gemeente is een Inventa risatie gehouden va,n de nog in voorraad zijnde aardappelen. 'ANDEI5. Ds. D. A. van der Bosch zal op Woensdag 29 dezer voor het Comité van Winterlezingen alhier optreden en niet op 21 dezer, zooals in het vorig nummer werd medegedeeld. BABYLONIëNBROEK. Op Dinsdag 28 Januari a.s. des avonds half zeven hoopt de Chr. Jongelings- vereen. »Obadja« alhier in de Ned. Herv. Kerk haar jaarfeest te vieren. y Naar wij vemenemen zal de heer de Graafï Nzn. alhier een bodedienst openen vanaf B.-Broek Meeuwen Eethen en G enderen naar Heusden en omgekeerd en wel des Zaterdags. yc Mejuffrouw Braams alhier, behaalde op de pluimveetentoonsteliing te 's-Boscb, met hare 5 inzendingen, 4 eerste met 3 eereprjjzen. Op te heden te Heusden ge- gehouden tentoonstelling 4 eerste, 2 tweede en 1 eervolle vermelding. CAPEELE. De Ned. Herv. Jongel. Vereen, op G. G. »Immanuël« alhier, hield j.l. Donderdag 19 dezer des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse onder leiding van Ds. A. van Willigen haar jaarvergade ring, die door een groot aantal belangstel lenden werd bijgewoond. Nadat deze bijeenkomst door den leider op de gebruikelijke wjjze geopend was, werd begonnen met de afwerking der agenda. De keurig verzorgde jaarverslagen van secr. en penningm. gaven bljjk, dat de toestand der vereen, gunstig kan worden genoemd. Naar afhandeling dezer huishoudelijke zaken vergastte de vereen, de aanwezigen op een ryk voorzien en met zorg samengesteld programma. De verschillende inleidingen, die van ernstige studie bljjk gaven, werden met de meeste belangstelling gevolgd. Ook de voordrachten vielen zeer in den smaak. Afgevaardigden van Jongelingsvereen. uit omliggende plaatsen complimenteerden de in vergadering bjjeen zijnde zustervereen. met baar jaarfeest. Na een slotwoord van den leider werd deze goedgeslaagde bjjeenkomst ongeveer half twaalf met gebed gesloten. Door onvoorziene omstandigheden is de opvoering van »Beurskoorts« bljjspel in 3 bedrjjven, door de toon eel vereen, der plaatselijke afd. van Volksonderwijs, welke opvoering 24 Jan. a.s, zou plaats hebban, uitgesteld tot Woensdag 5 Febr. a.s. Aan den militieplichtige der lichting 1930 dezer gemeente, P. C. Bakkeren, is voorloopig voor een jaar vrijstelling van dienst verleend. Door de afdeeling Capelle van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond zal Vrjjdag 24 Januari a.s. in de zaal van den heer A. Vos in de Nieuwstraat een propaganda- vergadering worden gehouden, waarbij als spreker hoopt op te treden de heer A. Scbaafsma van Utrecht. Met lichtbeelden uit het Bouwbedrijf zal spreker zijn rede verduidelijken. Zonder twijfel zullen allen arbeiders, betrokken bjj het bouwbedrijf, deze belangrjjke vergadering komen bijwonen DÜSSEN. De Meisjes vereen. »Zijdia« te Hank vervaardigde in het afgeloopen jaar niet minder dan 99 kleedingstukken. Ia de j l. Zaterdagavond gehouden vergadering van de Commissie van Toezicht op het Lager Oaderwjjs is den heer Job. van Balkom benoemd tot Voorzitter dier Commissie. DONGEN. Tot brugwachter alhier is benoemd de heer M. van Leest te Moerdijk. '8 GRAVENMOER. Het wjjzerbord van den Gemeente toren, dat door den storm van verleden week Maandag werd vernield, is thans naar be neden gehaald. Het bord dateerde al van 1878. Het zal nu door een nieuw worden vervangen. Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1931, bedraagt in deze gemeente 12. By den correspondent der Arbeids bemiddeling staan momenteel 10 werk zoekenden ingeschreven. Voor de vacantkomende betrekking van gemeenteveldwachter alhier, hebben zich 27 sollicitanten aangemeld. -— Bevolking op 1 Jan. 1929 755 m. 678 vr. 1433 Geboren 16 m. 21 vr. 37 771 m. 699 vr. 1470 Ingekomen 30 m. -f- 30 vr. 60 801 m. 729 vr. 1530 Overleden 7 m. 7 vr. 14 794 m. 722 vr. 1516 Vertrokken 39 m. 37 vr. 76 3I'D«c°8,29 685 1440 Woensdagavond 6.45 uur, hoopt in een der localen der O. L. school in ge combineerde vergadering der Jongelings- vereeniging »Ora et Laborac haar 7-jarig en Jongedochtersvereeniging Dorcas t haar 22-jarig bestaan op feestelyke wjjze te herdenken. Heden werd alhier bericht ontvan gen dat Ds. H. G. de Jonge, emeritus predikant der Geref. Kerk van Dordrecht, welke ook de Geref. Kerk alhier, den Dienst des Woords 4 jaar heeft waargenomen, op 78-jarige leeftyd te Heerde (Gld.) is over leden. GIESSEN. Tot tjjdeljjk hoofd aan de Openb. School albier is aangesteld de heer De Groot uit Sliedrecht. HERRT. Stand der bevolking op 31 Dec. 1928 315 mannen, 305 vrouwen, totaal 620' Ingekomen 18 mannen en 23 vrouwen' totaal 41. Geboren 10 mannen en vrouwen, totaal 16. Totale vermeerdering 57. Vertrokken 25 mannen en 24 vroug wen, totaal 49. Overleden 7 vrouwen" totaal 7, Totale vermindering 56. Bsvolking op 31 Dec. 1929 318 man nen en 303 vrouwen is 621. Vermeerde ring 1 persoon. LOONSCHEN DIJK. Tot tijdelyk organist der Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd de heer C. Hoeve naren te Dussen. SPRANG. Onze dorpsgenoot A. Paulides slaagde te Vlissingen voor het examen leerling machinist der Kon. Parketvaart Mjj. A.s. Donderdag hoopt Cand. Chr. Teeuwen uit Leiden, den beroepen predikant bjj de Geref. Kerk alhier, een bezoek aan deze gemeente te brengen ter bezichtiging van Pastorie en tot nadere kennismaking met de gemeenteleden. Om 7.30 uur nm. zal in de consistoriekamer gelegenheid zjjn met Z.Eerw. nader kennis te maken. Door de Geref. Zendingsvereen: alhier, zal op 27 en 28 Febr. en 1 Maart e.k. in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een Bazar gehouden worden. Ver schillende cadeautjes in natura of geld mocht het Bestuur reeds ontvangen. In het begin der volgende maand hoopt het muziekcorps »Sirenac in het café van den heer Zwietering (Tramstation) een uitvoering te geven. De heer P. v. d. Schans heeft zijn benoeming tot bestuurslid van de Chr. Oranje vereeniging »Het Drievoudige Snoer c aangenomen. Wij twjjfelen niet of de heer v. d. S. zal ook zjjn krachten aanwenden tot grooteren bloei dezer vereeniging. SLEEUWIJK. Tot onderwijzer aan de Openbare school te De Werken is aangesteld de heer Runge uit Gorinchem. W OUDRICHEM. Gedurende het tijdvak van 10 tot en met 16 Januari j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 2 winter- zalmen ad f 3,tot f 3.05 en 2 schotjes ad f 0.50 tot f 0 60 per pond. Besteed werd voor snoek 45 tot 55 centbrasem 25 tot 30 cent; baars 18 tot 25 cent; voorn 10 tot 15 cent, alles per pond. Voor het Comité van Winterlezin- gen trad Vrijdagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier op Ds. D. A. van den Bosch van 's Gravenhage met het onderwerp »De Engelen«. Het kerkgebouw was goed be zet, terwjjl de spreker zjjn rede op keurige wjjze uiteen zette. De heer W. Baks herdacht dezer dagen den dag dat hjj sedert 25 jaren de functie vervulde van Secretaris der Visscherjj vereeniging »De Hoop« alhier en de heer A C. Havelaar gedurende dien tjjd die als bestuurslid, waarvan de laatste jaren als voorzitter. Door het bestuur werd hun een aandenken aangeboden. Da heer W. Kooiman, waarnemend Directeur van het Postkantoor alhier, wordt met ingang van 1 Februari a.s. overge plaatst naar Rotterdam. Zaterdagavond gaf de Mannenzang- vereeniging xZang en Vriendschap in het gymnastieklokaal der le openb. school voor een stampvolle zaal een in alle opzichten goed geslaagde uitvoering. WERKENDAM. De j.l. Zaterdag gebonden voetbal wedstrijd door BlauwWit I te Woudri chem en W.V.V. I alhier, eindigde met 2—2. A.s. Donderdag des nm. 7 uur, hoopt in de Geref. Gemeente alhier voor te gaan Ds. Vreugdenhil van Bruinisse. Vrjjdag a.s. zal men io de Nuts- zaal vertoonen de Java-Soemba film. Nam. 4.15 uur voor de kinderen en om 7.30 uur voor de oudereD. A.s. Donderdag hoopt de Herv. Jongemeiejesvereen. zFébéc onder leiding van den Weleerw. Heer Ds. Lazonder, haar jaarfeest te vieren in 't Verenigings gebouw. Dezer dagen werd aan de Dames L. Branger en M. v. d. Water het diploma naaien en maatknippen uitgereikt, hetwelk zjj behaalde bjj mej. J. A. Visser alhier. WELL. J.l. Woensdag 15 Januari had al hier in het „Veerhuis" bij -de Wed. C-. J. Vos de jaarvergadering van de on derlinge varkensverzekering „Eigen Hulp" plaats. Van de verzekerden waren er 41 aanwezig. Na opening door den voor zitter H. Wijb'urg werd door een lid waarnemend secretaris de notulen gele zen die onveranderd werden goed gekeurd. Daarna volgde het verslag van den pen ningmeester de heer J. van Geffen Gzn. De inkomsten bedroegen f 2244.55 de uit gaven f282.82 batigsaldo: f 1961.73. Op Januari 1929 was ia ka,s f 2063.69 de teruggang bedroeg dus f 101.96. Aandeelhouders 58, voor ieder in kas; f33.82. Hierna volgde een stemming van een bestuurslid wegens aftreding v. den heer C. van Lo.on, die met 39 stemmen werd herkozen. Daarna volgde stemming voor een ander bestuurslid wegens over lijden va-n den trouwen secretaris An- tonie Goesten. Gekozen werd Adr. Goes- ten die door het bestuur warm werd aan bevolen, met 32 van de 44 stemmen. Aan G. Groeneveld werd voor f 8.— het ophalen der contributie opgedragen, waar na- de vergadering door den Voorzitter werd gesloten. Onze vroegere predikant Ds. J. A. tin Bokkel Huinink, thans te Numams- dorp heeft voor het, beroep naar de Ned. Herv.. gemeente te Joure Friesland be dankt. ALMKERK. over de maand December 1929. Geboren: Johanna d. van G. de Ruiter en C. A. de JongAnna d. van C. KraaGeld en J. Ouwerkerk Pieter z# van W. Sterrenburg en P. den Dekker Anna G. d. van A. Romjjn en W. j|

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2