Plaatselijk Nieuws loopeo jaar opgebracht f435,71. DE ZACHTE WINTER. Een imker te Aarle-Rixtel constateer de dat zijn bijen reeds druk uitvlogen en honing haalden van de hazelnoot- bloem, welke door het zachte weer reeds bloeit. Bij onderzoek bleek den bieman, dat er reeds tamelijk veel broed In zijn korven en kasten zat, hetgeen in het hartje van de winter haast onge looflijk werd geacht. Op eenige plaatsen in de gemeente Kerkrade n.l. te Kaalheide en te Ouder- spekhols staan pruimenboomen in vol len bloei! o- i KUNSTMATIGE REGEN. Herhaling van de proef op Vrijdag a.s. Nu de proef van den heer J. Ver aart om kunstmatigen regen te ver wekken Vrijdag mislukt is, doordat er geen bewolkte hemel was,, zal de proef herhaald worden op Vrijdagmiddag aan staande. Om twee uur vertrekt men van Schiphol. Gevlogen zal worden in de richting van ScheveningenKatwijk. Mocht de hemel dan weer onbewolkt zijn. dan zullen er extra vliegtui gen heengaan, die op kunstmatige wij ze nevel verwekken. BESTRIJDING KINDERVERLAM MING. Een telegram uit Brussel meldt, dat de Belgische minister van binnenland- sche zaken en der volksgezondheid, de heeren dr. N. M. Josephus Jitta, voor zitter van den Nederlandschen Gezond heidsraad te 's Gravenhage, en prof. dr. H. Aldershoff,, directeur van het Rijks Serologisch instituut te Utrecht, in audiëntie heeft ontvangen; zoo ook den heer dr. Timbal,, directeur-gene raal van de Volksgezondheid. Besproken en nader uitgewerkt wer den de plannen om te komen tot meer samenwerking tusschen Nederland en België inzake het optreden ten opzichte van kinderverlamming. HET ZEVENDE°RETOURVLlEG- TUIG UIT INDIE. Het zevende retourvliegtuig uit Ne- derlandsch-Indië, voorloopig het laat ste, dat Vrijdagmorgen te 7.20 uur uit Boedapest was vertrokken, is des mid dags na 'n tusschenlanding te Han nover te 4.20 uur op Schiphol geland. De leden der bemanning, de heeren fTepas, Pellens en Weber werden door den directeur van de K.L.M., den hr. Plesman, begroet. Bij de ontvangst was een aantal belangstellenden aanwezig. Onmiddellijk na aankomst nam de heer Van de Pol de post uit Indië in ontvangst, welke onmiddellijk ter dis tributie werd doorgezonden. VAN LEAR BLACK OP REIS. Van Lear Black is Vrijdag met Schol- te en Geysendorffer ^ls piloten van Londen naar Parijs gevlogen en keer de Zaterdag naar Engeland terug om den grooten tocht te beginnen met Tokio als einddoel. De reis gaat over Parijs, Marseille, Spanje, Marocco, Al giers, Tunis, Egypte, Servië, Mesopo- tamië, Indië, Birmanië, Siam en China. LIJK AANGESPOELD. Uit Den Burg (Texel) wordt gemeld, dat bij Oost is aangespoeld een in staat van ontbinding verkeerend lijk van een man, plm. 40 a 45 jaar oud, zwaar gebouwd, licht gekleurd over hemd met blauwe strepen, donkergrijze broek. DE AARDAPPELVOORRADEN OP 15 JANUARI 1930. De ervaringen, die bij de op 15 Jan. en 15 April 1929 gehouden opnemin gen van de aardappelvoorraden wer den opgedaan, zijn van zoodanigen aard geweest, dat er aanleiding bestond de ze inventarissaties voort te zetten. Na gepleegd overleg met de organisaties van verbouwers en handelaren is door de directie van den landbouw, evenals het vorig jaar, weder een onderzoek ingesteld naar omstreeks 15 Januari bij de verbouwers aanwezige aardappel- voorraden. Ook thans werden de ge gevens verstrekt door de burgemee sters van die gemeenten, welke geacht kunnen worden te zijn gelegen in een gebied, waar aanmerkelijk meer aardap pelen worden verbouwd dan voor de (Wordt vervolgd.) In totaal werden in de gemeenten, waar een inventarisatie gehouden is, in 1929 verbouwd 44 938 H.A. klei- aardappelen en 65.731 H.A. zand- en veenaardappelen, terwijl de voorraad be droeg resp. 44 pCt. en 15 pCt. der be trokken aardappelgroep, tegen 43 pCt. en 16 pCt. op 15 Januari 1929. Een specificatie voor de verschillende deelen des lands is opgenomen in St.ct. no. Het voornemen bestaat in April op nieuw een inventarisatie te doen plaats vinden. HEUSDEN. Naar wij vernemen zullen de Heer Commissaris der Koningin in Noorabrabant en de Leden van Ge deputeerde Staten aanstaanden Vrijdag een bezoek brengen aan het Land van Heusden en Altena, zulks in verband met plannen tot annexatie van ver schillende gemeenten. Op Geld. Eierveiling voor Pluim- veevereeniging „Heusden en Omstre ken" op 24 Jan. geveild: Witte eieren f 5.65 Bruine eieren f6.05 Hen eieren f4.40 Eend eieren f 5.6® Alles per 100 stuks. Op het j.l. Zondag gehouden Nat. Solisten- Duetten- en Kwartetten, Concours te Zevenbergen, uitgeschreven door de har monie »Euterpe«, behaalde de solisten de heeren Jac. van Diem met zijn bugle solo »Die Liebestraum« van Th. Hoek, den le prijs met 156 punten in de 3e afdeeling, Hoogst aantal punten dien dag behaald in deze afdeeling. De heer G. Schreuder (Tuba) met «Marceau de Salon* van H. Painfari, den 3e prys met 111 punten in de 3e afdeeling. De heer J. Timmermans met zijn Piston-solo «Edelweis vom Semmering* tan Ph. Hoek den 2e prys in de 2e af deeling met 132 puoten. Deze solisten werden begeleid op de piano door den jongenheer M van Heivoort te Nieuwkuijk, die deze zware pianonummers op zeer verdienstelijke wyzs uitvoerde en veel belooft voor de toekomst. Het kwartet, bestaande uit de heeren J. Timmermans (piston), F. Schreuder (Sax. Tenor), J. van Heivoort (Sax Sopraan) en G. Schreuder (Tuba) behaalde onder leiding van haren eminenten directeur, de beer W. van Heivoort te Nieuwkuyk, met het kwartet No. 1 van T. Cook, den le prys met 156 puDten in de le afdeeling. Hulde aan Directeur, Leden en Solisten voor hunne behaalde schitterende successen. De jury bestond uit de heeren Louis de Morée, kapelmeester 6a Rog. te Breda, C. Peels, onder kapelmeester idem en N. J. de Kook, directeur «Euterpe* Ginneken. Vrydag 24 Jan. had te Nieuwkuik een vergadering plaats in het Patronaat, om te komen tot de definitieve oprichting van een dekenanten bond van R. K. zangkoren. Pastoor Nannaerts uit Tilburg leidde de bijeenkomst, waar afgevaardigden van het heele Dekenaat met hun respectieve pas toors aanwezig waren. Een schrijven van Deken Wouters alhier meldde de aanneming van zyn eere voorzitterschap. Pastoor van Aken uit Vijjmen nam het Voorzitterschap op zich. Na stemming werd het hoofd der school, Carpay alhier, als secretaris aan gewezen, tot ondei voorzitter bij acclamatie meester Heesbeen van Haarsteeg, tot pen ningmeester J. Kljjn van Elahout gekozen. De zetel van de vereen, den naam dragende «Cantemus Dominoc zal alhier gevestigd zyo. ANDEC. Het bouwen van een landbouw- schuur voor rekening van A. Verwjjs alhier, is opgedragen aan Gebr. Tankens alhier. Ds. A. D. v. d. Bosch zal Woensdag avond 7 uur optreden, met het onderwerp «Het Gebed.* Da heer N. Schouten is benoemd tot onderwijzer aan een der byzondere scho len te Rotterdam. ALMKERK. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat de heer B de V. alhier, een snoek wist te b3machtigen, welke het kolossale gewicht had van 24 pond. Op 18 Febr. a.s. hoopt de Herv. Knapenvereeniging «Benjamin* alhier in de zaal Dekker haar jaarfeest te vieren. Op 14 Febr., 's avonds 7 uur hoopt de Ring »Altena« van de Geref. Jeugdorg. in de Consistoriekamer der Geref. Kerk alhier, eene vergadering te houden. Aan de orde is: 1. Opening notulen2. Onder werp «De behandeling v. d. kerkgeschiedenis in onze Garef. Kerken, door Mej, A. v. d. Dag van Sleeuwyk. Rondvraag en sluiting. Dezer dagen ontving de heer v. D. alhier, het verblijdend bericht dat hjj een bedrag van f 50 had getrokken uit de loteryvereen. «De Lichtstraal.* CAPEL'LE. Tot organist der Ned. Herv. Gem. aan den Loonschen dijk is benoemd de heer C. Hoavenaren te Dussen, thans tydelyk als zoodanig werkzaam. Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid* alhier, heeft besloten deal te nemen aan het op Hemelvaartsdag te '8 Gravenmoer te houden Muziek- en Zang concours. In het belang der zending werd j.l. Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse door den beer Kannemeyer, zendeling onder de Israëlieten, uit Amsterdam voor een flink aantal belangstellenden een spreekbeurt gehouden, terwyl ten bate dezer zending gecollecteerd werd. DONGEN. - In een hooischelf en een houtmijt by A. van D. in de Groenstraat alhier, ontstond een begin van brand. Door het kordaat optreden van de bewoners der boerdery en de buren, werd de brand spoedig gebluscht. In de bocht Hoogenham Geer werd door een autobestuurder deze bichttekort genomen met het gevolg, dat hij tegen een hardsteenenpaal opreed en deze daardoor uit den grond werd gerukt, terwyl een wielrijder tengevolge deze botsing werd verwond. De beer C. van Beers alhier is door B. en W. te Breda benoemd tot klerk by de Gemeenteiichtbedrijven en waterleiding. De arbeider J. K. had op de stoom fabriek der Fa. J. A. L. het ongeluk met zijn hand tusschen de schuurmachine te geraken. Hij bekwam een ernstige wonde, zoodat bij zich onder geneeskundige ba- handeling moest stellen. DRUNEN. Prijsnoteering van 23 Jan. Goudreinetten 1923 ct. per kilo. Goudreinetten I 1218 ct. per kilo. Goudreinetten II 510 ct. per kilo. Bellefleurs extra 12L4i/2 ct. per kilo. Bellefleurs I 8lli/2 ct. per kilo. Bellefleurs II 47 ct. per kilo. Kaf appelen I 1012 ct. per kilo. Kafappelen II 67 ct. per kilo. Sterappelen 613 ct. per kilo. Citroenappelen 67V2 ct. per kilo. Ceulemans 57 ct. per kilo. Ossekoppen 411 ct. per kilo. Eisdener Klumpkes 56 per per kilo. Grauwe Reinetten 812 ct. per kilo. Present of England 1215 ct. per kilo. Zomer Appelen 1013 ct. per kilo. Zoete Campagne 15 ct. per kilo. Zoete Bellefleurs 16 ct. per kilo. Zoete Huismans 23 ct. per kilo. Brederode 1215 ct. per kilo. Brederode II 69 ct. per kilo. Ermingaard 56 ct. per kilo. Kleiperen 58 ct. per kilo. Spruitjes I 1823 ct. per kilo. Spruitjes II 10—16 ct. per kilo. Spruitjes III 38 ct. per kilo. Schorseneren 212 ct. per kilo. Spinazie 1416 ct. per kilo. Wortelen 22lk ct. per kilo. Kroten 23 ct. per kilo. Witlof 10—16 ct. per kilo. Juin 26 ct. per kilo. Roode kool 212 ct. per stuk. Savoye kool 15 ct. per stuk. Boeren kool 1IV2 ct. per stuk. Bloemkool IV 34 ct. per stuk. Selderij V27 ct. per stuk. Preij 115 ct. per bos. GORINCHEM. Vailing van 24 Januari Spruiten 816x/2 ct2e soort 3-5 ct.snijsla 22 ct.brederoden 8x/212x/2 ct.uien 2X/S3x/2 ct.witlof 12 ct. wortelen 1- lx/2 ct.kroten 2x/23 ct. Groninger kroon 6y2—8ct,2e soort 3x/2 ct.goudreinetten 6—40 ct.2e soort 3 5 ct. stoofperen 56 ct.aardappelen Bravo's 3—-3x/2 ct.bellefleurs 6—8 ct. zoete reinetten 8 ct.St. Remie 7y28x/2 ct.Giessen Wildemans 8x/2 ct.kleiperen 4x/„ ct.kampervenen 3x/24x/2 ct. zure paradys 7 ct.rammanas 5x/2 ct. veldsla 48 ctalles per kilo. Seldery f 2.00—f 2.50 prei f 1.00—3.50;. knol- seldery f 6 007.50 2e soort f 4.00 radys f2.00f3.00; alles per 100 bos. Bloemkool f 7.50f 12.50 boerenkool f 1.05—f 4.90 savoye kool f5 50f 7.00 kleine groentjes f 2 50 f 3 50 andy vie f 1.60f 1.65 roode kool f 3.50-f 5.00 knolrapen f 1.50f2.00, alles per 100 stuks. Veiling van 27 Januari. Aanvoer ongeveer 8000 K.G, appels en peren. Giesser wildermans 8x/2 ct.culemans- appeien 5 ct.lensrood 4 ct.goudreinetten 1014 ct.2e soort 2x/25 ct.hollaars 46 ct.bellefleurs 610x/3 ct.2e soort 3x/24 ct.brederodeu 913 ct. 2e soort 6 ct. kleiperen 7—8 ct.para dijsappelen 4x/2 ct.2e soort 2 ct.winter- jannen 5 7x/2 ct.lauwtjesperen 2 ct. kampervenen 7 ct.witte schjjvers 59 ct.bloemzoet 4x/2 ctcampagnezoet 5 5x/2 ct.ijsbouten 8x/2 ct., bergamotten 5 ct., alles per kilo. 's GRAVENMOER. By de gehouden aanbesteding voor het vernieuwen van het dak der woning van W, Schlüter en het bouwen van een schuur aan de woning van M. Faro, welke perceelen toebehooren aan het Alg. Burg. Armbestuur alhier, was de laagste inschrij ver J. Blom, timmerman alhier, aan wien de werkzaamheden zyo opgedragen. In de laatst gehouden vergadering der rundveefokvereeniging V.I.O.S. werden de aftredende bestuursleden weder herkozen. Het bestuur is thans alsvolgt samengesteld J. Versteeg, VoorzitterP. Blom, vice- Voorzitter J. Borstlap, SecretarisSt. Blom, P. van Dalen en C. Metsen, leden. HERPT. Maandagnacht overleed alhier in den ouderdom van 62 jaar de heer H. A. Buys Jz. De overledene was geruimen tjjd wet houder der gemeente en lid van het bur gerlijk armbestuur en van het waterschap »Het Herptsche veld*. Met den heer Buys is de gemeente een zeer geacht en ver dienstelijk burger ontvallen. MEEUWEN. In de vergadering van stemge rechtigde Ingelanden van het water schap „de Polder van Meeuwen" werd in de vacature van voorzitter, wijlen D. van Buuren, benoemd de heer A. L. Van Buuren, alhier. OUDHEUSDEN. J.l. Zaterdag gaf voor een stamp volle zaal, in het Café van Mej. D. Gjesten alhier, de nog kort geleden opgerichte Gsm. Zangvereeniging «Het Rozeknopje« baar le uitvoering. Te goed 7 uur werd deze uitvoering geopend met een kort woord door den VoorzLter de heer J. v. d. Pol en daarna klonken een tweetal zangnummers van ge noemde vereeniging, onder de bekwame leiding van den den directeur de heer H. Btok. Zooals onlangs aangekondigd was, zouden de alom bekende humoristen Van Keulen en Frederiks uit Ttel en met medewerking van den pianist T. v. d. Steenhoven, dien avond optreden. We hebben weer gezien, dat deze humoristen uiterst best waren en bij allen de lachspieren in beweging wisten te brengen doch ook enkele ernstige levensliederen* werden met aandacht ge volgd. De andere op het programma ver melde zangnummers werdeD, voor nog zoo'n jonge vereeniging, keurig gezongen, en evenais de stukjes der humoristen met een daverend applaus beloond. We zien ook hier weer, op zoo'n klein plaatsje als hier, dat «willen* is kunnen is, en we zullen ongetwijfeld kunnen zeggen, dat naast de goede leiding van den directeur en instructeur (de WelEd, Heer Chr. Merkx) zich hier een vereeniging zal opbouwen wier naam later mét eere mag genoemd worden. Dit waren ook de sluitingswoorden van den Eere-Voorzitter, de WelEd. Heer Chr. Sprengers, die tevens in zyn woorden ook dank bracht, allereerst aan directeur en instructeur, alsmede aan de nette humo risten en de goede pianist van dezen avond. Tot slot dankte de Voorz. v. d. Pol alle aanwezigen voor hun belangstelling, en den Eere-Voorz. voor de toepasselijke woorden door hem gesproken. We hopen dan ook dat de Gsm. Zang- vereening «Het Rozeknopjec nog velen male zoo'n uitvoering ten beste mag geven, die alle aanwezigen zoo hoogst voldaan huiswaarts deden keeren. SPRANG. Jl. Zaterdagavond kwam onder lei ding van den heer J. C. de Roon, Patri moniums Hulpkas in jaarvergadering bijeen. De uitgebrachte verslagen gaven reden tot dank. Over het afgeloopen boekjaar werd c.a. f 1500.aan zieke leden uitgekeerd. In de vacature C. Klootwijk werd J. C. de Rood tot voorzitter benoemd, terwyl de hee ren Jac. v. d. Schans herkozen en C. J. van Heyst tot bestuurslid gekozen werd. Na behandeling vin het pHnt varia sloot de voorzitter deze goed bezochte vergade ring met dankzegging. Jl. Donderdag bracht de beroepen predikant bij de Gar. kerk alhier, cand. Chr. J. W. Teeuwen uit Leiden, een be zoek aan de gemeente ter kennismaking met den kerkeraad en het bezichtigen der pastorie, 's Avonds was in het kerkgebouw een samenkomst om met den beroepene nader kennis te maken, waarvan een zeer druk gebruik is gemaakt. SLEEUWIJK. De gemengde zangvereen. «Juliana* is voornemens met Hemelvaartsdag deel te nemen aan het concours te 's Gravemoer. WELL. Bjj de j.l. Dinsdag 21 Januari ge houden verkiezingen van Ouderling en Diaken der Ned. Herv. Kerk, zyn de aftredende heeren M. Groeneveld, Ouderling en N. van Hees, Diaken herkozen. WERKENDAM. Woensdagavond 7 u. zal in 't Ver- eenigingslokaal optreden voor de Christel. Jongelingsvereeniging «Maranatha* ds. I. C. Voorsteegh uit Den Haag, met het onderwerp «De Daad.* Benoemd tut onderwijzer aan de Openb. School dhr. Runge uit Gorinchem. Vrijdagmiddag- en avond werd in de Nutszaal alhier vertoond de Java-Soemba- film. Zoowel des middags als des avonds was de zaal goed gevuld. De gehouden verkoop der kaarten hebben totaal opge bracht f71.20. Het netto bedrag komt ten goede der zending. De opbrengst der Zendingsbusjes voor de Gsref. Zonding heeft in 't afge» He heer A. Ippel geraakte met 2j]o linkerhand tusschen een in beweging zynde dorschmacbine. Hierby werd een der vingers zoodanig bezeerd, dat hy zich onder geneeskundige behandeling stelde. x Naar wy vernemen bebben 23 per sonen gesolliciteerd, voor de betrekking als badmeester voor het te openen badhuis. Esperanto en den Handel. In het Januarinummer van «Handels wetenschappen* (redacteur de heer Mr. Dr. Jac. Kalma) lezen wy het volgende Er moet altijd maar weer worden ge wezen op de misère van ons onderwys, dat de leerliugeu vaak juist geeft, wat ze niet noodig hebban en dat daar by ook nog ultyd opereert met de gekste opvattingen omtrent de ontwikkeling, cultuur, enz. Men bevracht een schip met balast, terwyl er genoeg lading op de wal ligt. Men moest maar eens wat Grieksch en Ge schiedenis over boord gooien en daarvoor Esperanto en Maatschappijleer aan boord nemen onze «cultuur* zou er niet onder Ijjden. WOUDRICHEM. -y- In café P. Wilhelm hield de land- bouwver. «Samenwerking* haar jaarverga dering, die vry goed bezocht was. De voorzitter, de heer C. M. Schaap, heette allen welkom. Ook dit jaar kon de eere-voorz., de heer F. C. Huiser, door ziekte niet tegenwoordig zyn. Laten wy hopen, dat wij hem een volgende maal hersteld in ons midden moge terugzien. De secretaris, de heer H. van Andel, las daarna de notu en, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierop volgde eeu beknopt jaarverslag, waaruit bleek dat de omzet over 1929 had bedragen 80500 pond stroo voor een bedrag van f 1185, 10 H.L. erwteü k f187, 20 K.G. klaver zaad k f 25 en 45 K.G. mangelzaad k f 68.40. Oadanks de groote opbrengsten der land bouwgewassen, bleven de geldelijke uit komsten beneden 't middelmatige. Ook de melkery gaf geen beste uitkomsten. Zoo heeft een coöp. melkfabriek in deze streek in 1929 ongeveer 60 000 gulden minder uitbetaald dan in 1928. De rekening nagezien door de heeren van Vugt en Kant, sloot met een batig saldo van f 18,85 en werd goedgekeurd. Da rolblok gaf aan huur f 14,62, zoodat wederom 4 aandeelen uitgeloot kondeD wor den. Uitgeloot werden de aandeelen van A. van Vugt Az„ J. Daim, A. van Vugt Jz. en M. van Hoven Johz. Met bjjna algemeene stemmen werden tot bestuursleden herkozen de heeren H. van Andel en H. de Lorm. Van bet vao Hesselink van Suchtelen- fonds te Wageningeo was een verzoek in gekomen om subsidie, doch werd daar de kas dit niet toelaat, voor kennisgeving aan genomen. Breedvoerig werd besproken het al of niet lid bljjven van de Noord-Brab. Maat schappij van Landbouw. Nu door het toe treden van de Veilings vereeniging, zoo goed als alle leden tocb lid zyn, acht meQ het minder noodig met de landbouwver. aan gesloten te blyven, zoodat met algemeene stemmen besloten werd, het lidmaatschap op te zeggen. De voorz. deelt aan de leden nog mede, dat door een controleur voor veevoeder- onderzoek, monsters zyn getrokken bij ver schillende partyen veevoeder. Mochten er leden zyo, die daarvan ook gebruik wen- schen te maken, dan kunnen zy dat op geven. Vervolgens deelt de voorz. nog mede, dat in Mei a.s. de vereeniging 10 jaar zal hebben bestaan. Ook hierby laten de finan ciën het niet toe feestelijkheden te orga- niseeren. In het kort memoreert by echter de verschillende dingen die door de ver eeniging zyo tot stand gebracht en de omzet die vooral in de eerste jaren de vereeniging had. Op voorstel van het lid van Vugt werd besloten eens te informeeren naar de kosten voor den bouw van een pootaardappelbe- waarplaats. Tot slot dezer vergadering had een gratis verloting plaats, waarbij de prjjzen ten deel vielen aan A. van Vugt Az., P. A. van Til borg, J. M. Kentie, B. C. van Andel, A. Vink Czn., C. M. Schaap, Ad. van Vugt Jzn. eo IJ. M. Spoor. Gedurende het tyd vak 17 tot en met 23 Januari jl. werden aan de visch- markt alhier geen zalmen aangevderd. Be» steed werd voor snoek 45 tot 55 ct brasem 25 tot 30 ctbaars 18 tot 25 ct. voorn 10 tot 15 ct., alles per pond. Het aantal leerlingen der le Open bare school bedroeg op 1 Januari jl. 95 en dat der 2e openbare school 58. Mej. E. W. Vos is op de voordracht geplaatst ter benoeming van een onderwij zeres te Leerdam. ZUILICHEM. WIJK EN AALBURG. Het bestuur van de Bouwvereen. de „Goede Woning" verzoekt ons over name van onderstaand artikel dat voor kwam in de Zeister Courant. De heer C. van Wijk, gaat op 1 DE. RAMP TE GRONINGEN. Tot heden is voor de slachtoffers van de ontploffingsramp te Groningen i 10.900 bijeengebracht. De Chevalier schoof zijn stoel met een Blik, waarin verba,zing was uitgedrukt, achteruit, niet geheel en ad vrij van boos heid. „Onzin." riep hij. „Blanche is nog een Jkind en veel te jong om a,l aan zulke din gen te denken." „Ik vraag u duizendmaal excuus, maar Ik dacht „U hebt hetj mis, heelemaal mis. Het ïs een feit, vader And,ré, dat, ik mijzelf Sliet vrij kan pleiten van zelfzucht en gebrek aan vaderlandsliefde in een tijd, (waarin de vrijheid van ons dierbaar land fcoio bedreigd wordt. Ik 'heb langen tijd geaarzeld, maar nu is mijn besluit geno men. Ik heb in twintig jaar het zwaard Vliet getrokken, maar gisteren schreef ik aan de regeering om mijn diensten als Oud-officier en vrijwilliger aan te bieden." Vader André had een geestdriftig „bra vo" op zij'n lippen, maar hij hield zich In en zijn gelaat drukte bezorgdheid en medegevoel uit. De Chevalier schudde het hoofd. ,,Maar juffrouw Blanche? Weet zij liet? Hebt u he'ti haar verteld?" consumptie daar noodig zijn, waarbij de gemeentelijke commissies van bij stand voor de landbouwstatistiek, zoo mede de afdeelingen van organisaties van landbouwers én handelaren, hunne medewerking verleenden. Bij de j.l. gehouden, verhuring van' zitpla.ta.sen in de Ned. Herv Kerk alhier, was de opbrengst f 85.15 meer dan het vorig jaar. 6

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2