bakkers knecht, HOOIBERG, Magazijn JE KLEINE WINST" Religieuse Beelden BEZOEKT te WIJK c.a. Groote Sorteeriag! Groote Sorteering! E3. A. v. d. POL, Schoenen. H EU S DE onze conteciieopruiiino HAAL NU KOOPJES De laatste teel voor J. van Well-v. Doormalen 19 Canada- en 3 Noteboomen. TE KOOP MOOIE SORTEERING op ZATERDAG 1 FEBRUARI a.s. H. van Herwaarden, EnfTat D.M. van Herwaarden, Correspondentie i QUUiAii u juuiicncu uicu m m Uit de hand TE KOOP GEVRAAGD TE KOOP KOOPJESKOOPJES „JONG LEVEN" Radio-Technicus - WIJK (bij Heusden). een paar heerlijke warme W Ziet onze étalage's. in „KLEIN PARIJS". Mantels f2.05, f3.95, f4.95, enz. Zwarte Mantels f 9.95, f 12.45 enz. Japonnen vanaf 1.98. Heeren Jassen en Ulsters voor de helft der waarde. Jongens en Heeren Costuuins vanaf f 6 95 Orootestraat 207 Waalwijk. Mét nevigé sny wonden werd zy opgenomen en moest zich onmiddellyk onder genees kundige behandeling stellen. Per auto werd zy naar Dr. Schmitz uit Veen vervoerd. De overigen kwamen er met den schrik, lichte sny wouden en ontvellingen af. Naar wy nog nader vernemen, kwam de vrachtauto, die na het ongeval was doorgereden, uit Meerkerk. Omtrent de oorzaak van het ongeval wordt ons mede* gedeeld, dat de vrachtauto de autobus by bet achterwiel heeft aangereden. Vast is bomen te staan, dat de stuurinrichting van de autobus in orde werd bevonden. De toestand van Mej. R. is naar wy vernemen redelyk wel. gemeentelijken Wegens plaatsgebrek moet het Raads- verslag van Veen en een Ingezonden stuk uit Woudrichem tot het volgend nummer b'yven liggen. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) De machinist van het stoomgemaal van den polder te H. heeft f 600.salaris vry wonen vry bouwland. Zijn pensioengrondslag is f 755,Nu betaalt de polder voor hem 15y3 premie aan het pensioenfonds. Moeten er nu ook nog zegeltjes voor hem worden geplakt en moet nu voor hem ook nog betaald worden voor de Ziektenwet H. Een bestuurslid van den polder. In Augustus 1928 kocht ik eau kachel op afbetaling. Door werkeloosheid had ik onlangs drie maanden niet afbetaald. Ter wijl myn gebeele gezin afwezig was en de deur myner woning openstond heeft de verkooper de kachel er uitgehaald en ergens elders geplaatst. Mocht de verkooper dat zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer Van Wijk alhier in gemeentedienst trad. In 1904 besloot de Raad om over te gaan tot aanstelling van een ambte naar, die uitsluitend zou worden belast met het onderzoeken der bouwplannen en het toezicht op de naleving der bouwverordening en daarmee verband houdende andere voorschriften. De gemeente-architect zou zich daar door van een deel van zijn werkzaam heden ontheven zien, om zich geheel te kunnen wijden aan het toezicht op de wegen,, gebouwen en inrichtingen der gemeente. 1904 den heer C. van Wijk, die toen reeds gedurende 2Va jaar in dienst der gemeente Amersfoort als tijdelijk op zichter werkzaam was. Op 1 Febr. 'o5 trad de heer van Wijk hier in functie en nadien is meer en meer gebleken, dat de Raad een goede keus had gedaan en in den nieuwen opzichter een ambtenaar rijk was ge worden, die moeilijk door een betere zou zijn te vervangen. Aanvankelijk werkzaam onder den heer Meerdink, hoofd van het bedrijf gemeentewerken, zag de hr. Van Wijk zich in 1910 een geheel zelfstandige po sitie toegewezen en toen drie jaren la ter, wegens toename van de werkzaam heden een tweede kracht voor het bouw en woningtoezicht moest worden aange steld, werd den heer Van Wijk de titel van hoofdopzichter toegewezen, als hoe danig de a.s. jubilaris thans nog werk zaam is„ terwijl deze tevens sedert een twintigtal jaren belast is met het tech nisch beheer van den ontsmettingsdienst. Het jubileum van den, heer Van Wijk, dat stellig in den kring zijner kennis sen, hetzij ambtelijk dan wel particulier, en wei allereerst door het gemeentebe stuur, van harte zal worden meegeleefd, heeft beteekenis voor heel onze Zeister gemeenschap, omdat de a.s. jubilaris een persoonlijkheid is, die beantwoordt aan alle eischen, welke de gemeenschap aan zijn ambtenaren mag stellen. Uit het beste hout gesneden, paart de hr. Van Wijk ijver, standvastigheid en on- kreukbaren trouw aan bekwaamheid en plichtsbesef. Eenvoud en gemoedelijk heid kenmerken overigens dezen func tionaris, welke laatste eigenschap ech ter allerminst overhelt naar slapheid, doch integendeel niet in den weg staat aan een strak vasthouden aan wat ten uitvoer moet worden gebracht of na geleefd. Hoewél zijn meening, desgewenscht gaarne toetsende aan die van anderen, treedt diezelfde onverzettelijkheid aan het licht, zoo niet volkomen wordt in gezien, dat inderdaad het eigen oor deel om het betere van anderen moet worden gewijzigd. Aanpassing uit over wegingen, die niets hebben uit te staan met het belang, waar het om gaat, be hoeft echter van dezen hoofdambtenaar nimmer te worden verwacht, die zonder onderscheid des persoons, ook tegen over autoriteiten zijn bezonken oordeel, plan of rapport met taaie volharding verdedigt, zoo vaak een afwijkende ge- dachtengang niet de juiste wordt ge acht. De heer Van Wijk is wat men kort weg noemt „een man uit één stuk", die „voet bij stuk" weet te houden en alzoo „op stuk van zaken" zijn plaats in den gemeentedienst waard is en op waar dige wijze vervult. Zelf niet aan den weg timmerende, kijkt hij immer nauw lettend toe op wat er aan den weg ge timmerd wordt. Hoewel weinig naar vo ren gekomen in het niet ambtelijke! openbare leven, was de heer Van Wijk toch eenige jaren een hoogst verdien stelijk bestuurslid van de IJsvereen., terwijl hij tal van jaren de Pluimvee- vereen. Zeist presideerde, die hem bij zijn aftreden tot Eere-voorzitter be noemde. Het lijdt dan ook geen twijfel of dit jubileum zal in het teeken van groote belangstelling staan, waarbij het den ju bilaris zal blijken, dat zijn groote be kwaamheid en nauwgezette plichtsbe trachting door het gemeentebestuur hoogelijk worden gewaardeerd, terwijl gelet op zijn sympathieke persoonlijk heid den jubilaris ook van de zijde van het gemeentepersoneel en bevriende ingezetenen stellig tal van welgemeende gelukwenschen zulten worden toege bracht, waaraan wij reeds thans de on ze laten voorafgaan. De heer Van Wijk is in Aalburg ge boren en ontving zijn eerste opleiding van zijn vader W. v. Wijk, gemeente- opzichter. De heer C. v. Wijk was ook architect van het woningplan „De Goede Wo- j ning" en van meerdere woningen in i GEVRAAGD half Februari deze omgeving. - Moge het hem gegeven zijn nog veel aam TiITH W"nOPnT voor de verbetering v. de volkshuisves- A WilMAiiCvliw ting te doen. Dinsdagmorgen geraakte nabij da woning van den heer Kentie aan den hoo- gen Maasdijk alhier, de autobus van de N.V. »De* Ondernemingbestuurd door den chauffeur Verzyl, die om 7.45 van hier vertrekt naar Woudrichem, by het uithalen voor een vrachtauto komende uit de tegenover gestelde richting, van den dyk. De autobus, waarin zich eenige personen bevonden, kantelde eenige malen om en werd geheel vernield. Mejuffrouw J. Roeland, die zich ook in Te bevragen bij A. PRUISEN, de bus bevond, was er het ergst aan toe. Prikwaard, Nieuwendijk. doên «n zoo dood wat noot ik dan doen W. V. Dezer dagen reed ik 'a avonds laat in een hoop zand, die voor herstel van den weg op den weg langs de kant lag. Er brandde geen lantaarn by. Myn fiets was erg kapot en ik zelf vergoodde my aan de hand, zoodat ik naar den dokter moest. Het herstel was aangenomen werk. Kan ik nu den aannemer aanspreken voor de geleden schade A. Een werkman. Wegens benoeming van een nieuwe Voorzitter^ waren enkele leden onzer ver- eeoiging van meening, dat een algemeen plaatsvervanger welke aftredend was en een Neef van den nieuw gekozen Voor- herkozen worden, aanmerking mag zltter is, niet meer mag Dus ook niet meer in komen als bestuurslid. Mijn vraag gaarne beantwoord teeken ik Y. W. ziende A. Ik ben als dagdienstbode in batrekking, er worden voor mij dagzegels geplakt. Nu ben ik ziek, wie moet nu den dokter betalen, ik zelf, of zij, by wie ik in dienst ben X. X. U is geen inwonende dienstbode, zoodat U den dokter zelf moet betalen, tenzy U aan zoodanige ziekte lijdt, dat de Raad van Arbeid de kosten betaalt, 't Beste is dat U zich ten spoedigste tot voormelden Raad, waar onder uwe woonplaats behoort, met een schryven wendt, waarin U alles uiteenzet. Dinsdag 7 Januari beviel myne vrouw. Ik was afwezig en kwam Vrijdagavond 10 Januari thuis. Den daarop volgenden mor gen ging ik naar het Gemeentehuis om aangifte te doen, maar de Secretaris wilde de aangifte niet aannemen, omdat ik naar Zyn zeggen een dag te Iaat kwam. En nu kwam zoo juist een rijksveldwachter by my om proces-verbaal op te maken. Wat staat my nu te doen C. V. U spreekt van den Secretaris, maar U bedoelt natuurlijk den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Deze heeft volkomen gelyk omdat U de aangifte had moeten doen binnen drie vrjje dagen na den Dins dag, waarop uwe vrouw is bevallen, 't Best is dat U zich nu tot een advocaat-procu reur wendt, die dan vonnis van de Recht bank kan vragen tot aanvulling van het geboorteregister uwer gemeente met eene geboorteacte van uw kind. Voor de te late aangifte is terecht proces verbaal tegen U opgemaakt, maar ik denk niet dat de Kantonrechter U daarvoor zwaar zal straffen. Verleden week kreeg ik een gat in het dak myner schuur, doordat een stuk dak goot van het huis van myn buurmaD, het welk door den storm was losgeraakt, op de schuur viel. De goot was erg rot. Kan ik nu de scbade op myn buurman verhalen W. J. v. B. Az. Ongetwijfeld kunt U de schade op uw huurman verhalen. Wil by die niet vrij willig betalen dan kunt U hem laten dag vaarden door den Deurwaarder. Dezer dagen werd mijn hond, die op den weg liep, door een auto, die zeer snel reed, dood gereden. Ik weet welke auto het was. Kan ik nu den bestuurder aanspreken voor schadevergoeding 1 A. Een getrouw lezer van uw blad. Wanneer U kunt bewyzen dat de be stuurder der auto bepaald schuld aan de overrijding van uw hond heeft, zoudt U eene actie tot schadevergoeding tegen hem kunnen instellen. Zulks zal echter niet zoo heel gemakkelijk gaan. een tee- en uazeïle als Wanneer een schrijver kenaar, beiden varf gevestigde^reputatie, samenwerken om iets te vertellen van een artikel, dat zich eveneens in een uitstekende reputatie mag verheugen dan kan het welhaast niet anders, ot er moet iets heel goeds voor den dag komen. Dit is dan ook het geval met de uitgave van het propaganda-boekje, dat de bekende Gazelle Rijwielfabriek te Dieren dit jaar uitgeeft, en waarin wordt verhaald, Hóe de „Gazelle" aan twee professoren, die in de wildernis der kannibalen in handen vielen en op het 'punt stonden te worden opge peuzeld, het leven redde. De tekst die in dichtvorm is ge- schreven, wordt verlevendigd door al lergeestigste teekeningen, en, waar ook de drukker voor een keurige,, uitvoering zorg droeg, zal deze nieuwe Gazelle uitgave haar weg zeker wel vinden. Evenals zijn voorgangers is ook dit boekje weer een uitstekende propagan da voor het bekende Gazelle Rijwiel. Wij voegen hieraan toe dat als ver tegenwoordiger voor Wijk en Aalburg optreedt P. van der Velden rijwielhan del. 's GRAVENMOER. Donderavond om 7 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. D. de Wit van 's Hertogenbosch voor de Vrije Universiteit. Dinsdagavond 4 Febr. a.s. zal Jonged. vereeniging „Dorcas" haar 8- jarig bestaan met leden en begunsti gers in de Geref. Kerk feestelijk te herdenken. Maandag 3 Febr. des avonds om 7 uur zal in de Ghr. school een leden vergadering worden gehouden. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een korte ongesteldheid, van onze zijde weg te nemen onze geliefde Moeder, Behuwd- moeder, Groot- en Overgroot moeder, Antonia Nieuwkoop, Wed. van Bastiaan de Waal, in den ouderdom van 85 jaren en 3 maanden. Wyk, G. van Wyk-de Waal J. A. van Wyk, Wyk, A. A. Versfelt-de Waal Rossum, H. J. de Waal. Veen, J. M. de Waal van Ballegooyen Jac. van Ballegooyen. Aalbjrg, H. A. de Waal- Branderhorst. Kinderen en Kleinkinderen. Aalburg, 28. Januari 1930. Snoekv. d. Z. Sooek Sr. B. Sooek. Koppel. Voor de deelneming, ons be toond by het overlijden van onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de heer Govert van de Koppel, betuigen wy onzen hartelijken dank. Wed. A. B. v. d. Koppel— Groeneveld. A. A. A. A. Z. Snoek Jr. Marburg-Lahn Duitschl L. A. Snoek. HANK-DUSSEN, Januari 1930. GEVRAAGD een nette Leerjongen, om in het Rij wiel vak te worden opgeleid. H. W. ELSHOUT, Giessen (N.Br.) Tel. 6 liefst met vakkennis. P. HOLSTER Bz. Kade 86 WERKENDAM. tegen 1 Maart een bekwaam bij J. C. OCKERS te MEEUWEN. een part ij Tarwe-, Gersten- en Ha ver en stroo, tevens 50 000 Kilo KNOLRAPEN. Aan 't zelfde adres lste Nabouw ZegerZaaibaver. C. M. DONKEN te DRONGELEN. Een 4-roedige zoo goed als nieuw. Te bevragen bij A. BOUMAN Eiland Nederhemert. De Curator in de faillissementen der GEBROEDERS VAN WIJK te Genderen maakt bekend, dat de exploitatie der Autobus- diensten welke onder de naam »ONZE DIENST door genoemde Gebr. van Wyk werd uitgeoefend is gestaakt. Mitsdien vervallen de diensten welke vertrekken van den Bosch naar Sleeuwyk dagelyks om 8 uur, 12,10 en 5,10 van Sleeuwyk naar den Bosch dagelijks om 10,10 2,30 en 8,25 en Woensdagmorgen om 5 en 's Maandags om 11 uur; van Genderen naar 's Bosch Woensdags om 8 uur en op de andere dagen om 6,40 van Genderen naar Sleeuwyk 'sMaandags om 11 uur; van Sleeuwyk naar Werken dam dagelyks om 10,2 en 7 uur eo van Werkendam naar Sleeu wyk dagelyks om 10,10 2,15 en 8 uur. De Curator. Mr J. RUIJGROK. Dussen, Januari 1930. A. G. v. D. HEIJDEN Markt 86 's-Hertogenbosch. in alle maten en prijzen voorradig. Aanbevelend ALS BOVEN. le Rang 60 ct. ENTREEj 2(J Ran* 4Q c, AANVANG 7 uur (precies). Tekstboekjes 10 cent. PLAATSBESPREKING des middags van 23 uur. DE DIRECTEUR HENK A. WOLTERS. Hiermede geef ik het geachte publiek van HEUSDEN kennis, dat door mij bij de firma L, J. Veerman een gelijkrichter is geplaatst voor Deze behoeven dus niet worden naar Wijk. het laden van Accu's, meer mede gegeven te Aanbevelend, Uwe GEZONDHEID staat op spel, wanneer U KOUDE VOETEN hebt, koopt daarom De grootste sorteering, ook in WARME ZOOLTJES enz. enz. tegen de laagste prijzen. en Vischmarkt 67 de laatste stuks voor Wij brengen nu zeer weinig geld Uit de 84 sollicitanten,, die zich des tijds voor genoemde nieuwe functie van opzichter aanmeldden, benoemde de Raad in zijn vergadering van 15 Dec. K eilüer. Hank Dussen Almkerk Dussen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 3